VELE VISSERSSCHEPEN ZIJN slachtoffers van vliegongeluh NIET VOLDOENDE BEMAND EEN KNAL OUDEJAARSAVOND MEIS CHAUFFEUR In zeven maanden 20 processen-verbaal l*0<0<fr<IYIII*4k vraagt degelijk meisje een meisje „Bepalingen teevisvaar, niet soepel genoeg" KLM-nWCaniciën hielp gistere „Niet zo erg" Ze hebben geen liefde meer voor hun beroep. Geen foto't G. VAN BRUS galgewater* 22 - leiden HANDZETTERS 10 a 15 man, leeftijd tot 40 jaar een medewerker of medewerkster MOTORENFABRIEK „DE INDUSTRIE" Wasserij „De Arend" jongen meisjes Herenhuizen te koop Flinke aankomende verkoopster flinke jongeman FLORA HONDE en I LEIDSCH DAGB LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 DECEMBER 1963 „De voorschriften zijn niet soepel genoeg en enigszins ver ouderd. De inspecteur-generaal moet de bevoegdheid bezitten ieder geval op zich te bekijken". Dit vertelt de heer W. G. Meij- boom in zijn kantoor aan de IJmuidense Trawlerkade, waar wij met hem praten over personeelsproblemen in de zeevisvaart. Twee zijden in deze problematiek hebben onze bijzondere aan dacht: het feit, dat er talrijke vissersschepen onvoldoende bemand naar zee vertrekken, en dat de leden van de bemanning niet altijd in het bezit zijn van de vereiste diploma's. Naar aanleiding van deze wetsontduikingen heeft de politie in Velsen in de maanden maart tot oktober twintig processen-verbaal opgemaakt, naar het oordeel van hoofdinspecteur G. J. Timmermans (die deze opgave verstrekte) een hoog getal, gelet op de bijzonderheid van de over treding. De heer Meijboom, sprekend in zijn functie van plaats vervangend ambtenaar van aanmonstering (hij is tevens secreta ris van de redersvereniging) meent dat deze overtredingen reeds jaren lang voorkomen, en slechts de scherpere controle van politie wekt de schijn, dat deze vergrijpen tegen de wettelijke bepalingen in de afgelopen maanden zouden zijn toegenomen. lig zegt. „Het is allemaal zo erg niet, of er op zo'n schip nu een of twee motordrijvers zitten. Als er niets gebeurt, dan loopt dat wel. Vooral bij de kleine schepen, waarbij de moto ren van dek af kunnen worden be diend". HU wees erop. dat er beslist geen schreeuwend tekort aan beman ningsleden bestond en hij noemde de getalsterkte van 2500 man, die thans op 596 motorkotters varen en de 3500 man. die ln totaal 596 motorkotters bemannen, niet onder de maat. „Als er iets onder de maat is, dan is dat het gebrek aan diploma's, hoofdzake lijk onder het machinekamerperso- neel". De heer Meijboom voegde hier aan toe, dat een grote rederij zich dergelijke overtredingen niet kan ver oorloven: „Het zijn meestal de kleine kotters die als het monsteren van een volledige bemanning niet lukt, ten slotte toch buitengaats gaan". Behoorlijk bemand De overtredingen betreffen voor namelijk het niet nakomen van de bepalingen zoals zij in het Wetboek van Koophandel en de Schepenwet zijn opgenomen. Artikel 4 lid k van laatstgenoemde wet bepaalt uitdruk kelijk dat een schip behoorlijk be mand ment te zijn met personeel, dat voor zijn taak berekend is. Toevoe ging van de inspecteur der scheep vaartinspectie C.M. Tuntler: „Als er Inspecteur Tuntler noemde als voornaamste reden voor deze overtre dingen die in visserijkringen niet zo hoog worden opgenomen het personeelsgebrek. „Een eenvoudig re kensommetje: vorig jaar moest er een bemanning gezocht worden voor 52 nieuwe schepen. Als we gemiddeld zes mensen per schip rekenen, dan maakt dat ruim 300 opvarenden. En vielen er nu ook maar vijftig schepen uit, dan was het niet zo erg. Maar ze komen als paddestoelen uit de grond. Er zijn nu nog ongeveer zeventig schepen in portefeuille. Van de oude schepen worden er vele in huurkoop overgedaan aan kleine rederijen Dit, gecombineerd mee de vermin derde interesse voor het harde vak, lokt bijna wel overtredingen uit. Wat de diploma's betreft, in de praktijk blijkt de verdienste van een stuur man maar weinig boven die van een matroos te liggen (volgens de heer Meijboom 7 tot 10 mille per jaar). Een stuurman is tijdens de vaart een bootsman. Hij komt weinig in aanra king met de navigatie. Als de schip per uitvalt, kan de stuurman niet di- rekt invallen. Met de motordrijvers is het precies hetzelfde. De eerste en tweede motordrijver behoren elkaar af te lossen. Maar in de meeste ge vallen werken ze aan dek. De raad van de scheepvaart kan hier alleen iets aan doen als er een ongelijk ge beurt. Maar het is een van oudsher gegroeide traditie. De schepen wor den echter groter, de apparatuur groeit. Het wordt teveel om alleen door een schipper te worden bediend". De heer Tuntler, een oud-zeeman, sprak tijdens ons gesprek overigens geen diploma's aan boord zijn, is een schip niet behoorlijk bemand. Onder de bemanningsleden met de vereiste diploma's behoren ook twee matrozen, die in het bezit zijn van de zogenoemde „Wet van Uitwijken" of volledig: „Bewijs van de bekendheid van de bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee". Een mondvol voor een eenvoudig diploma, dat by controle maar al te dikwijls niet aan boord blijkt te zijn. In het Wetboek van Koophandel staat tenslotte dat schepelingen een arbeidsovereen komst met de reder dienen aan te gaan. zyn bewondering uit voor het zee manschap en de staaltjes van vak werk die opvarenden van vissers schepen soms te zien geven. Bij gebrek aan bemanningsleden mag dc schipper in geval van nood een opstapper meenemen, die zonder diploma echter niet als motordrijver of stuurman mag optreden. Boven dien bestaat de verplichting, dat de opstapper in de eerste haven die het schip aandoet op de monsterrol wordt geplaatst. Ook hier wordt de hand mee gelicht, vaak blijken de opstap pers niet eens in het bezit van een monsterboekje te zijn. „En monsteren ls nu eenmaal nood zakelijk om zeevarenden te registre ren", aldus de heer Tuntler, die hier aan toevoegde dat het kantoor van de Scheepvaartinspectie aan de Dok- weg voor iedereen openstaat, van reder toe matroos. „Wij zijn een ad viesbureau, geen politiebureau". Het in huurkoop overGragen van oude schepen was volgens de inspec teur van de scheepvaart een van de redenen voor het toenemende perso neelsgebrek. De heer Meijboom, die wy reeds eerder hebben geciteerd, achtte de toevoer van nieuwe sche pen echter geheel gecompenseerd door de afvoer van de drijfnetjoggers, die de laatste jaren in een getal van der tig tot veertig per jaar uit de vaart werden genomen. Een van de mensen, die bij de zeevisvaart zyn betrokken, is wel de heer P. J. Verwayen, directeur van de gemeentelijke Visseryschool in IJmuiden. Op zijn school worden de cursussen gegeven die de varengezel len tenslotte het diploma voor stuur man of motordrijver kunnen bezor gen Evenwel ,de animo voor de zee visvaart daalt, terwijl die voor de klei ne handelsvaart ls toegenomen. „Vroeger waren er voldoende zeelui, maar tegenwoordig bestaat er geen liefde voor het beroep meer. Ze kij ken te veel naar de wal, met de vijf daagse werkweek, de televisie en noem maar op". Op de visserij school duurt een cur sus voor stuurman op een vissersschip vijf tot zes maanden. Na vijf maan den theorie dient de cursist weer eni ge tijd tc gaan varen, waarna het tweede gedeelte van de cursus nog drie a vier maanden in beslag neemt. Voor het diploma motordryver be staat veei belangstelling, maar lang niet alle geslaagden komen terecht bij de zeevisvaart. Velen ruilen hun diploma in voor een diploma kleine handelsvaart. Dit is mogelijk mits men by de scheepvaartinspectie kun nen aantonen, dat men een L.T.S.- opleiding heeft genoten, of een jaar in een fabriek heeft gewerkt. Wat het diploma voor de „wet van Uit wijken" betreft: dit kan in drie k vier weken worden gehaald. Onderzoek Naar de sociale toestanden in de visserij wereld heeft hel Landbouw kundig Economisch Instituut in 1958 een onderzoek ingesteld. Het socio logisch lapport dat aan de hand van dit onderzoek is opgsteld wordt thans door een commissie bestudeerd, zo dat wij nog niet uit dit rapport heb ben kunnen putten. Wel kregen wij een citaat onder ogen van een rap port, in 1949 opgesteld, over „de or ganisatie van het visserijonderwijs". „Ik was net op weg naar huis, toen ik die Carvair hoorde aanko men. Ik heb hem al honderden ke ren op dc luchthaven gezien. Ik ken -het geluid. Ineens veranderde het gezoem van de motoren. „Dat gaat mis" dacht ik. Ik keek naar de lan dingsbaan en zag het toestel onder steboven over de grond schuiven. Wat er dan in je omgaat, kan je later niet meer zeggen". K.L.M.-mecanicien C. Houwaart vertelde dit kort nadat een omge bouwde D.S.-4 van de British United Air Ferries gistermiddag zoals ln een gedeelte van onze oplage van gis teren gemeld op de landingsbaan van de Rotterdamse luchthaven Zes- tienhoven over de kop sloeg en in een wrak werd veranderd. Piloot John MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 dec. Groenteveiling: Waspeen (per kist): A- extra 1070-1320, AI 900-1290, All 310- 950, B-cxtra 1090-1200, BI 950-1250, BI (grol) 360-420. Bil 200-600, bree! (per kist) 250-290. boerenkool 4&00, groene kool 1100-2500, pre 9900-10900, BI 6800-7600, uien kist) 570-620, witlof: AI 11500, All lEoO -8400, AIII 3300-4400. spruiten: (onge- schoond): All 8600-9800. Bil 2600, (on- geschoond) AI 10800-12100, BI 4600. Bil 2300, knolselderle (per 100 st 1400-5700. selderie (per 100 bosl 1600- 3300, schorseneren: AI 7400-8600, BI 5900-6900. Bil 2200-2700, Cl 4100-5400 CII 1400-3200. Aanvoeren: waspeen 59.000 kg. waarvan 36.000 kg voor ex port werd verkocht: schorseneren 13.000 kg, waarvan 11.000 kg voor ex port werd verkocht. RIJNSBURG, 28 dec. Bloemen veiling Flora Tulpen: White Sail 190-220, Superba 230-250, Paul Rich ter 360, Christmas Gold 240, Preludium 240-260, Overdale 310-320, Krelage 220- 240 per bos, Narcissen: Golden Har vest 125-130, Early Glory 120-125, Ver ger 90. The First 90, Helios 105-110 per bos, Hyacinten (bos) 65-95, Am. Anjers: Sim roze 53-55. Sim rood 50- 53. Sim wit 48-51, Scarlet 41. Hyacin ten: Pink Pearl 1 20-25, Ostara 16-24- 28, Delfts Blauw 18-24, Anne Marie 18-24-28, alles per 100, Fresia's: Snow Queen 200-220, Golden Yellow 155-195 per bos. Groenteveiling: boerenkool 26-40. koolrapen 10-17. uien 10-26, gelekool 17-22, rodekool 31-40 per 100 kg. knol selderij 15-47 per 100 stuks. Tootill van het toestel kwam daarbij om het leven. De zeventien andere bemanningsleden en passagiers liepen slechts lichte verwondingen op. „Ik zette meteen mijn auto aan de kant", vertelde de heer Houwaart verder. „Over een bevroren sloot holde ik naar het toestel toe. Toen Ik er aankwam, stonden al twee mensen op de grond. Met hen hielp lk de andere passagiers uic het toestel. Toen hoorde ik een ge bons in de buurt van de cockpit. Door een klein ruitje zag ik een been: het was de tweede piloot die opgesloten zat. Hy probeerde de ruit In te trap pen om zich te bevrijden, maar Hij hau te weinig ruimte. Hij kon geen kracht zetten, lk heb de ruit toen ingetrapt en de man bevrijd. Hij was ondanks alles kalm ge bleven. Alle mensen trouwens wa ren kalm, toen zij uit het vlieg tuig kwamen". LL Dat was ook de indruk van een andere ooggetuige, de uitvoerder Henk Schot, die samen met zijn collega J. S. Geilvoet op het fabrieksterrein van de Erbl aan de bovendijk stond. Ook zij kenden het toestel van de vele malen, dat het al op het vliegveld was geland. Geilvoet vertelde: „Ik zag direct dat hij le laag zat. Hij had de giond nog niet geraakt, maar voor my was het duidelijk dat hy tegen de dyk zou aankomen". De twee mannen zagen het toestel over de kop slaan en vervolgens in tegenovergestelde richting over de grond schuiven. Even waren zy door deze aanblik verbijsterd, maar direct daarop renden ook zij het veld op om hulp te verlenen. De oorzaak van het ongeluk maakt voorwerp van studie uit. De oogge tuigen konden natuurlijk niet meer doen aan gissen naar datgene wat tot dit ongeluk geleid heeft. Piloot Klusman al 31 Jaar achter de stuurknuppel en met de luchthaven volkomen vertrouwd sprak als zyn vermoeden uit. dat de sneeuw de pi loot misleid heeft. De ooggetuige Hierin kwam tot uiting, dat het met het oog op de snelle ontwikke ling van de zeevisvaart noodzakelijk is, dat de bemanning van de vloot bestaat uit mannen, die „geacht mogen worden voldoende kennis te bezitten om aan hen een gemoder niseerd visserijbedrijf veilig te kun nen toevertrouwen". En tenslotte nog het antwoord van hoofdinspecteur Timmermans op de vraag, waarom de politie thans zo'n intensieve controle uitoefent: „Op een gegeven moment kom ie tot de ont dekking, dat men blijft varen met een bemanning die niet aan de eisen I voldoet". Straf voor benzincdief Toen in de nacht van 28 septem ber een politieman over de Rijndijk te Hazerswoude surveilleerde, zag hij daar iemand op verdachte wijze bezig bij een geparkeerde vrachtauto. Bij informatie vernam hij dat er iets niet ln orde was met de radiator. De politieman vertrouwde het ver haal toch niet helemaal en toen hij even later nog eens controleerde ont dekte hij, dat de jongeman bezig was benzine uit de vrachtauto te stelen. Voor dat feit had hij zich nu voor de Haagse politierechter te veran- woorden. Hij liet echter verstek gaan. De politieman deed het verhaal van zijn waarnemingen op grond waarvan de officier van Justitie f25 boete of 5 dagen hechtenis eiste. De rechter veroordeelde conform die els. Schot vertelde namelijk, dat het stel volkomen horizontaal over de vendijk vloog. Dat zou, aldus K man, kunnen betekenen, dat hi; vroeg aan de laatste fase van de ng was begonnen. „De sneeuw kan daarbij zeer raderlijk werken. Mensen, die vliegveld volkomen kennen, kun door sneeuw toch hun vaste or tatie punten kwijt raken. Het is bekend verschijnsel". Het ongeluk heeft nog geleid een incident tussen twee persfotoi fen en de politie. Op grond van ze bepalingen acht de politie, boden foto's te maken van veroi lukte vliegtuigen. Op grond een beschikking van 1953, later gevuld in 1961, is het, aldus de po! verboden foto's te maken van ongelukte vliegtuigen. Op grond verplicht het nemen van foto's het publiceren van reeds gemai foto's te voorkomen. Een fotograaf van ANP-foto, de' Th. W. Coersen, nam vanaf de oj bare weg, die langs 't vliegveld li enkele foto's van het wrak, na zijn camera hem door de pol man ontrukt werd. Een collega heer P. van Breukelen, voorzitter de stichting „World Press Foto' zich volgens de politie op het a sloten vliegveld bevond, onder hetzelfde lot. Ook zijn camera hem. afgenomen. Belden protesteerden heftig deze maatregel, maar hadden succes. Later op de middag g politie de camera's weer vrij, toen weigerden de beide eigen deze in ontvangst te nemen, z deugdelijke controle. De politie ln Rotterdam heeft gesteld het incident maandagmo in het hoofdbureau in Rotterdai bespreken. Ook de journalisten werden op van de luchthavenmeester de Van der Hoek aanvankelijk niet gelaten tot het vliegveld of de da geplaatste gebouwen, zoals het taurant, terwijl evenmin telefoni inlichtingen werden verstrekt. Ee verslaggevers zag kans met 'n br weerwagen op het vliegveld te koi maar werd later verwijderd. Een der, die eveneens op het vliegveld weten te komen zag zijn blocnote delijk in beslag genomen. Een taxichauffeur, die een jou list vervoerde en even bij de inj van het vliegveld stopte om zijn saglcr gelegenheid te geven een lichting in te winnen, zag zijn wijs in beslag genomen. De jou list-passagier wist het weer „lo praten". Pas toen de wachtende nalisten burgemeester Van Wal wisten aan te houden en zijn in ventie Inriepen bleek het mogelij ruim anderhalf uur na het vliegt ongeluk gegevens over het gebe uit de mond van de luchthavenm ter te krijgen. met onze bekende VUURWERKPAKKETTEN, welke alle soorten bevatten. Elk inhoudend 30 stuks. Middel f2.50; zwaar f4.—; extra zwaar f5. Bij aankoop van iedere gulden 4 ROTJES CADEAU of een waarde van 20 cent. RECLAME PAKKETTEN f 1.—werkelijke waarde fl.20. Verkoop alléén boven de 18 jaar. Door onze deskundige voorlichting voorkomt men ongelukken. Het vanouds bekende goedkoopste adres: Feestartikelen magazijn Haarlemmerstraat 267 voor het onderhoud van haar kantoren van de afdeling Uitgeverij een Aangezien deze werkzaamheden slechts gedeeltelijk tijdens de kantooruren ver richt kunnen worden, zal zij haar werk moeten doen op maandag t.m. vrijdag van 712 en van 16.3019.30 uur. Leeftijd 20 tot 35 jaar. In oru redactie-kantoor aan de Stations weg kunnen wij voor soortgelijk werk van 15—18 jaar plaatsen dat bovendien 's middags zal helpen bij het rondbren gen van thee. Werktijden: maandag t.m. vrijdag van 716.30 uur. Persoonlijk aanmelden dagelijks tussen 9 en 18 uur bij de afd. Personeelszaken van de Nederlandsche Rotogravure Mij. n.v. voor ons dagblad gevraagd. Afwisselend werk. KOM EENS PRATEN MET ONS Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan N.V. LEIDSCH DAGBLAD - Witte Singel 1 BREEDBAND IJMUIDEN Bij Breedband N.V. kunnen voor direkte oplei ding tot walser in de koudbandwalserij worden geplaatst Bruto weekinkomen 145,- of 150,- afhanke lijk van de walsapparatuur welke men gaat be dienen. Bij Invallen in hogere funkties kan men tot bruto 154,- of 165,- per week komen. In deze bedragen Is de huurbijsiag ad. f 6,25 inbegrepen. Een psychologisch onderzoek gaat aan de plaat sing in de opleiding vooraf. Het werk geschiedt in ploegendienst ln een zeer moderne bedrijfsafdeling. Voor gehuwden, die min. 24 jaar zijn en op een te grote afstand van het bedrijf wonen om dagelijks heen en weer te reizen, komt een woning beschikbaar. Gedurende de wachttijd op de woning worden de reiskosten voor het wekelijks gezinsbezoek vergoed. Sollicitaties (schriftelijk) te richten aan: Breedband N V. - IJmuiden. Personeelszaken, gebouw ..Buitenhor*, met vermelding van naam. voornaam, volledig adres en woonplaats, geb. datum, geb. plaats an da werkzaamheden die weraen verricht Op ons BEDRIJFSKANTOOR hébben wjj nog plaats voor Leeftijd tot 20 jaar. Mulo-opleiding gewenst, evenals een type-diploma. Prettige sfeer en 's zaterdags vrij. Zo uitvoerig mogelijke schriftelijke sollicitaties te richten aan de PERSONEELS-AFDELING van de PRINS HENDRIKSTRAAT 37 - ALPHEN AAN DEN RIJN TELEFOON 0 1720—3691. 's Avonds na 6 uur telefoon 017203792. HERENSINGEL 27G, LEIDEN, vraagt nette voor hulp in de wasserij en enige nette BODEGRAVEN naby het station 3- en 4-kamer- flats met of zonder garage. Pryzen v.a. f 19.800.—. Financiering mogeiyk tot f 18.600,—. Inl. dag. (ook zat.) van 13.3016.30 uur in de directiekeet aan het Ambachtshof en by: N.V. UMACO, Maliehaan 63, Utrecht tel. 030—11877. Na 19 uur: 02950—45982. DE CENTRALE DIRECTIE DER PTT biedt Jongedames, die tenminste volledig Lager Onderwijs hebben genoten, de gelegenheid te wor den opgeleid tot HOLLERITH-TYPISTE Leeftijd 17-25 jaar. Aantrekkelijke arbeidsvoorwaar den (o.a. volledig salaris tijdens de opleiding). Ook ervaren krachten kunnen worden geplaatst. Inlichtingen en sollicitaties - ook mondeling van 9-11 en van 14-16 uur - bij het Personeelsbureau, Zeestraat 9 te VGravenhage. Gevraagd per 15 nieuw huis met c. met 2 8choolg. kin voor 4 ochtenden dagen per week. Tel. 020—7418 brieven onder no. het bureau van dit Gevraagd VROUWl MANNEf ECHTPAI voor het schoonhi openbare gebouwe en kantoren in Oi Voor 8.30 uur v.m. uur n.m. Aanm. v jan. tussen 7—8 ui Persooniyk of tel. Colignylaan 29, U Oegstgcest. Notaris W. S. JONGSMA te Leiden is voornemens op vry- dagen 11 en 18 januari 1963, 7 uur n.m., in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden in het openbaar by opbod en af slag te verkopen TE LEIDEN: 1. Het herenhuis Lammen - schansweg 65, gr. 1,70 are. ge heel ontruimd. Lasten ong. f. 150.— p. J. 2. Het woonhuis met afz. bovenwoning. Herengracht 80/80a, gr. 1.30 are. Beneden onverhuurd. Huur boven f 13.05 p.w. Lasten ongeveer f 120,— p. j. 3. Het woonhuis Maurits straat 67, gr. 60 ca. Huur f 11,20 p.w. Lasten ong. f 45,— pj- 4. Het woonhuis, Oranje- gracht 81, gr. 86 ca. Huur f 11,95 p.w. Lasten ong. f 45, PJ 5. Het woonhuis Utrechtse Jaagpad 67, gr. 1,04 are. Huur f. 9.75 p.w. Lasten ong. f 35,— P-J- 6. Het woonhuis Utrechtse Jaagpad 68, gr. 1.02 are. Huur f 9,75 p.w. Lasten ong. f 35, PJ. Betaling kooppenningen 18 februari 1963. Bezichtiging 8, 10, 15 en 17 januari 1963 van 2—4 uur. Inl. ten kantore van gen. no taris, Rapenburg 31. Tel. 25351. GEVRAAGD voor direct een bekwame voor melktransport. HOOG LOON. Voor goede kracht met april a.s. nieuw huis beschikbaar. FIRMA J. BIEMOND ZONEN Melktransportbedryf DE KAAG (Post Abbenes) LEIDEN: gunstig gelegen HERENHUIS aan de Zeemanlaan. Koopprys f41.000.k.k. DEN HAAG: luxe 4-kamerflat aan de Juliana van Stol berglaan. Koopprys f 44.000.k.k. Beide percelen spoedig ontruimd te aanvaarden. Inlichtingen: MAKELAARSKANTOOR PROPER. Rhyngeesterstraatweg 58 Oegstgeest Telefoon 52684. b.g.g. 50170. ook voor filiaal Herenstraat en voor magazijn en expeditiewerk. Sollicitaties uitsluitend HAARLEMMERSTR. 172 (ook prima voor A D V EKTEEf egelmatig in h< Notaris F. K. LA te Leiden is voon vry dagen 11 en 1963, 's avonds 7 ui Notarishuis te Leidi en afslag publiek t de navolgende pert TE LEID 1. Woonhuis m tuin, Da CostastraJ 126 ca., verhuurd per week. 2—6. Vijf woon! erven, elk met al bovenwoning, Bak) straat 12/12a. 14/1 18/18a en 20/20a, 450 ca., verhuurd samen voor f 13 -, samen voor f 12.10, samen voor f 12.50, samen voor f 12. 20/20a samen voor alles per week. Lasten per jaar oi 1 f 84.42 en perc f 67,75. Bezichtiging: 8. 10 januari a.s. 24 u Betaling koopp. 1963. Inl. verstrekt ris. Tel. 32341.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6