©ster In Ladach worstelen de Indiase troepen ook met vijandige iiatinir fokin Karstens, v. <1. Lans en De Jong beste renners van en liet seizoen K.A.B. ongerust over hogere margarineprijs Gezamenlijke actie vakcentralen voor invoering winstdeling MONACO HEEFT EEN NIEUWE GRONDWET IE [3 E FR personeelslid EEN EIGEN HANDDOEK Albums voor Fabiola r> Grondwetswijziging inzake de erfopvolging van de* Troon 4-voudige werking... enlta geneeskracht! Chefarine .4 VOLWASSEN KRANTENBEZORGER L e i o c Bemiddeling door neutralen LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1* DECEMBER 1962 Het Indiase leger legt een verdedigingsgordel aan in de woes te hoogvlakten van Ladach, om te voorkomen dat de Chinezen verder in deze noordwest-Indiase provincie oprukken. Het vlieg veld Tsjoesoel, een strategisch belangrijk punt, ligt nu in nie- iiandsland. De Indiase bewakingsposten op de heuvels ten oosten ran het vliegveld zijn door de geweldige Chinese aanvallen over mand. De plaats Doentl beheerst de toe- png tot de vallei van de Indus, jndanks de heldere zon is het er oud, ongeveer twaalf graden celsius inder nul. De verdunde lucht op dr ie hoogte maakt het adement moei- jjk en volgens de officieren is het jnmogelijk om voor negen uur in de norgen auto's aan de gang te krij ten, omdat de antlvriesmengsels niet neer werken en de dieselolie te dik irordt. Ook het vet in de wapens be- riest. De soldaten zelf hebben tenminste twee weken nodig om enigszins aan ie verdunde lucht gewend te raken. )e meesten hebben in de hete laag vlakten van India nog nooit mee- emaakt dat het vroor. Een Indiase eneraal merkte op: „Wij hebben hier wee vijanden, de Chinezen en de latuur". Het is al moeilijk om in le en te blijven, laat staan te vechten. .Wanneer je op deze hoogte zo'n wintigmaal een schot elost hebt ben e al buiten adem", zo zei een offi- er. Het moreel van de Indiase troepen hoog. ondanks de verliezen van ïonderden manschappen die de tien- (ïaal sterkere Chinese troepenmacht, net veel betere bewapening en goede .anvoerwegen, hen heeft toegebracht, n Demtsjok, in het zuidoosten van Adach, reden de Chinezen met jachtwagens tot op 400 meter van ien Indiase post. sprongen er uit en ielen aan. De Indiase officieren zei- en dat zij haast geen artillerie be- _ten. De aanvallende Chinezen had- len gemakkelijk neergemaaid kun- ien worden, wanneer wij maar over automatische wapens hadden beschikt Idus de officieren. Alle voorraden, raaronder benzine voor speciale ver warmingsapparaten. moeten door de licht uit de laagvlakten worden aan- evoerd. Het is echter maar op 180 agen per jaar mogelijk om te vlie- |en. In Monte Carlo is gisteren een lieuwe grondwet afgekondigd welke n tegenstelling tot de vorige niet neer door de vorst kan worden ge- chorst of gewijzigd, tenzij met in- temming van de Nationale Raad parlement) De vrouwen krijgen het actieve en iet passieve kiesrecht. De doodstraf rordt afgeschaft. De scheiding der nachten en de erfelijke monarchie worden gehandhaafd, maar prins lainier III doet afstand van het be- jnsel van het „goddelijk recht". Prins Rainier schorste de oude [rondweg in 1959 en hij ontbond het parlement nadat dit had getracht neer macht te verkrijgen. De prins lam de gehele macht over, maar «noemde later twee organen van iwaalf leden die de taken van het ge- cozen parlement op zich moesten nemen. In maart jl. herstelde hij de grondwet en het gekozen parlement in beloofde kiesrecht voor vrouwen. De nieuwe grondwet, waarin onder neer het recht van vereniging, vak vereniging, staking en andere socia- e rechten worden gegarandeerd, was jnlangs in beginsel door het parie nent goedgekeurd. «dat KOSTBAAR Moeten w\j er nog over praten dat <én handdoek voor allen niet juist is? Natuurlijk niet. Dus: een ander systeem. Maar welk? Katoenen handdoeken die telkens gewassen, ververst, gehaald, gebracht moeten worden? 't Kan efficiënter. En aanzienlijk goed koper (blijkt uit nauwkeurige bereke. ningen). Hier is het nieuwste en meest doeltreffende systeem: Een handige wandautomaat met 500 pa pieren handdoeken. Zeer speciale papie ren handdoeken: sterk absorberend, niet.vezclend, prettig van greep. Handen »ne! droog, personeel tevreden met goede voorziening, en: u hebt met weinig kos ten iets goeds gedaan voor uw bedrijf Informeer eens bij: HANDEL MIJ „ECONOMATIC" NV. Prinsengracht 727 Amsterdam tel. 2^2206 postbus 10SS Een nieuwe Chinese aanval wordt niet in de nabije toekomst verwacht, Men gelooft, dat de Chinezen zich achter de grenslijn, zoals die volgens hen in 1960 bestond, hebben terug getrokken. Wanneer de nieuwe ver dedigingsgordel klaar is, wacht het Indiase leger op een bevel uit Nieuw- Delhi, of het al of niet tot de aan val moet overgaan om de ongeveer 38.850 vierkante kilometer in Oost- Ladach, die Indië als zijn rondge- bied beschouwt, van Chinezen te zui veren. Een deputatie van de Zwolse schooljeugd heeft ln de oude Sche penzaal van het stadhuis te Zwolle twee albums met 285 beeldzegels van de belangrijke bezienswaardigheden van Nederland. Suriname en de Ned. I Antillen aangeboden aan de ambas- I sadeur van België, baron F. van der Straten Walllet. De albums zijn be- j stemd voor Koningin Fabiola. Jaar- lijks worden dergelijke albums be schikbaar gesteld met het doel good- i will te kweken voor Nederland en de internationale samenwerking te be vorderen. Scholieren, die zich in het I afgelopen jaar bijzonder verdienste- lijk hebben gemaakt door acties voor de internationale hulpverlening, mo- gen de albums aanbieden. Daarbij valt de keus telkens op een andere gemeente. De leerlingen van Zwolse scholen hebben geslaagde acties ge- 1 voerd om geld in te zamelen voor de 1 opbouw van scholen in Perzië, die door de jongste aardbevingen zijn verwoest. De aanbieding die plaats vond onder auspiciën van het Unesco centrum Nederland werd bijgewoond door het gemeentebestuur van Zwol- I le. In voorgaande jaren waren dat I president Eisenhower, premier Neh- roe, de Sjah van Perzië en premier I Ben Goerion, die dergelijke giften 1 in ontvangst namen. Gevangene iet rechtszaal 7 Gevangene zet rechtszaal op stelten Een in 1960 wegens beroving met geweldpleging van een Noorse zee man tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeelde 25-jarige Amsterdamse schilder die in het begin van dit jaar op spectaculaire wijze met twee medegevangenen uit de Haarlemse j gevangenis ontvluchtte, heeft giste- ren de zittingszaal van het Amster damse Gerechtshof op stelten gezet. Vloekend, scheldend en luid schreeuwend gaf hij uiting aan zijn verontwaardiging over het feit, dat de rijkspolitie hem met de handen geboeid op de rug en een stok in een broekspijp had overgebracht van Breda naar Amsterdam, waar hij als i getuige door het hof moest worden gehoord De schilder, die de begelei- I dende Bredase rijkspolitiemannen allerlei verwensingen naar het hoofd I slingerde, weigerde met de hand boeien om en de stok in de rechter broekspijp te getuigen. De president van het Gerechtshof, mr. J. Brongers, gaf daarop op- I dracht oe handboeien af te doen. Maar gedraag je fatsoenlijk", waarschuwde hij. Ook de stok wilde de man laten verwijderen, doch mr. Brongers weigerde dit, nadat hij van een wachtmeester te horen had ge kregen dat dit niet verantwoord was. De schilder bleef schreeuwen en schelden, doch hij kalmeerde wat nadat mr. Brongers hem met ver wijdering uit de zaal had bedreigd. Toen de delinquent als getuige zou worden gehoord, wenste hij eerst een verklaring af te leggen. Dit werd toegestaan, doch hij weigerde iets over de zaak waarom het ging te verklaren. „Dar. gaat u maar weg. want lk ben niet van plan me door zo'n kerel te laten afblaffen", verordonneerde mr. Brongers. waarop de schilder, opnieuw schreeuwend en zijn door de handboeien verwonde polsen af tastend. de zaal werd uitgeleid. Weg van elf miljoen Minister Korthals cshuift gordijn op zij De minister van Verkeer en Water staat, drs. H. A. Korthals heeft gis teren de 8.5 kilometer lane rond weg bij Amersfoort geopend. Deze weg, waarin negen viaducten en vijf bruggen over wegen, spoor- en wa terwegen liggen, heeft elfmiljoen gulden gekost. Het is een dubbel- baans-autoweg met vier rijstroken. Behoudens tijdwinst en het ver minderen van de overbelasting van het verkeer in de stad Amersfoort wees minister Korthals op de nieuwe mogelijkheid om van de dubbele ver- keersrotonde bij Amersfoort, de .Stichtse rotonde" voortaan via twee wegen Utrecht te bereiken". De burgemeester van Amersfoort, mr. Joh. de Widt. verklaarde, dat met ingang van heden Amersfoort een doorgaand verkeer van 7500 voer tuigen per etmaal kwijt zal raken. De opening van de rondweg ging met feestelijk betoon gepaard. Vrolij ke fanfares en ruitermarsen, begeleid den het wegschuiven van enorme gordijnen, die voor de minister bij de .Stichtse rotonde" een groot via duct versperden. Een optocht van Amersfoortse bedrijfswagens en een rit langs de nieuwe rondweg beëin digden de plechtigheid. Voor <le sloop De fregatten van de Kon. Marine Hr. Ms „Evertsen" en Hr. Ms „Kor- tenaer" zullen binnenkort inge volge een beschikking van de minis ter van Defensie van de sterkte van de zeemacht worden afgevoerd. Beide schepen zullen aan de dienst der domeinen worden overgedra gen. Aangenomen mag worden dat ze voor de sloop zullen worden over gedragen. Aangenomen mag worden dat ze voor de sloop zullen worden verkocht. Met de „Evertsen" en de „Kortenaer" zullen de laatste ex-tor pedoboot jagers de marine verlaten. Dr. P. J. Platteel burgemeester van Ede Gisteren is dr. P J Platteel, oud- gouvemeur van Nederlands Nieuw - Guinea, als burgemeester van Ede (Gld.) geïnstalleerd. De buitenge wone raadsvergadering, waarin dit geschiedde werd bijgewoond door de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mr. Tli M. Bot. mr J. M de Graaf, chef Kabinet van de Commis saris der Koningin in Gelderland, tv/ee oud-burgemeesters van Ede. de heren J J. G. Boot. thans burge meester van Hilversum en H M. Oldenhof, nu lid van Gedeputeerd^ Staten van Gelderland, alsmede door verscheidene burgemeesters uit om- l.ggende gemeenten Burgemeester Reeuwijk Bij K b van 14 december is met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Reeu- wiik jhr mr. W H D. Quarles van Ulford. Hii is op 4 januari 1929 ge boren Zijn godsdienst is Nederlands Hervormd "(orthodox), zijn poli tieke richting V.V D. Jhr. Quarles van Ufford is thans hoofdcommies, plaatsvervangend hoofd van het bu reau kabinetszaken van het Minis terie van Binnenlandse Zaken. De minister van Verkeer en Waterstaat drs. H. A. Korthals heeft gisteren een gedeelte van Rijksweg 23. de weg rondom Amersfoort officieel openge steld. De auto van de minister rijdt, gevolgd door vele andere, de nieuwe weg op. Directorium A.V.R.O. Het algemeen bestuur van de A V.R.O. heeft in verband met het besluit in plaats van één directeur, een directorium te benoemen - waar toe statutenwijziging is vereist - be sloten de heren J. C. Bongenaar, J. M. van Overvest en S. K. van der Zee tijdelijk te benoemen tot respec tievelijk adjudant-directeur admini stratie. adjudant-directeur hoofd ra- diobedrijf en adjunct-directeur hoofd televisiebedrijf en deze te belasten met de vertegenwoordiging van de A V.R.O in de bestuurscolleges van NR.U. en N.T.S. Gerben Karstens middenvan de Swift-Combinatie. A. v. d. Lans (links) van de wielerver eniging Sassenheim en Omstre ken en Peter de Jong (Swift- Combinatie) zijn in het bezit ge- Memorie van antwoord aan Tweede Kamer In het verleden is het streven naar een nationaal Koningschap in het bijzonder tot uiting gekomen bij de Grondwetsherziening van 1922. Toen is de mogelijkheid van verer ving van de Kroon in verschillende zijlinies vervallen en is de Troonop volging beperkt tot de afstamme lingen van Koningin Wilhelmina en tot de bloedverwanten van de laatst- overleden Koning tot in ten hoogste de derde graad. Dit streven zal met de herziening, die thans aan de orde is. een zekere afronding verkrijgen, zo zegt de re gering in haar memorie van ant woord inzake het wetsontwerp tot verandering in de Grondwet van de bepalingen inzake de Troonopvolging aan de Tweede Kamer. Dat in het tweede lid van artikel 17 van de Grondwet een onderscheid wordt gemaakt tussen mannen en vrouwen kan niet worden ontkend. In de veel belangrijker materie van artikel 11 van de Grondwet, onder meer inhoudende dat bij erfopvol ging door nakomelingen van de laatstoverleden Koning zonen voor rang hebben boven dochters, treft men dit overscheid overigens even eens aan. Het lijkt echter niet geoor loofd in deze gevallen zonder meer te spreken van discriminatie ten na dele van de vrouw. Vi*r middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te makent Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. G'utn mi ni» 20 UbltRwi f 0.80 Handig* Uripvirpikkmj 40 tabtMM f 1.50 Voortdip Uaroa 100 ttblttm f 150 komen van de grote Dusoswa- bekers. die beschikbaar zijn ge steld voor de beste prestaties van het seizoen resp. bij de amateurs, nieuwelingen en ad- spiranten. De prijzen werden uitgereikt in een der bovenzalen van restaurant "Old Dutch". Onder de vele aanwezigen be vonden zich de heer en mevrouw Dusoswa. die de trofeeën uit- reikten, de heer v. d. Leek. voorziter van ..Swift", de heer Groenewegen. van de Sportcom- missie van deze vereniging en de heer W. Duivenbode van de supportersclub Gerben Kars tens Aan de bepaling van het tweede lid van artikel 7, dat vrijwel ongewijzigd blijft, liggen tenminste twee overwe gingen ten grondslag. Wordt hier enerzijds het beginsel gehuldigd, dat vreemde invloeden moeten worden geweerd, anderzijds leeft de wens de persoonlijke vrij heid van de leden van het Konink lijk Huis terzake van de huwelijks keuze zoveel mogelijk te eerbiedi gen. Dit leidt tot de opvatting, dat in geval van een huwelijk door een lid van het Koninklijk Huis buiten ge- I meen overleg met de Staten-Gene- j raai of buiten bij de wet verleende toestemming, daaraan geen ingrij- I pender rechtsgevolgen mogen wor den verbonden dan strikt noodzake- lijk is met het oog op het staatsbe lang. In verschillende opzichten, die juist in dit verband van gewicht zijn, wordt de positie van de vrouw even wel door een huwelijk meer beïnvloed dan die van de man en dit temeer wanneer het geldt het huwelijk met iemand van vreemde nationaliteit. Men kan hierbij denken aan kwes ties van domicilie, nationaliteit, ech telijke verplichtingen en vreemde erfrecht. Opgemerkt zij. dat zowel bij het huwelijk van Koningin Wilhel mina als bij het huwelijk van Ko ningin Juliana de aanstaande Prins-gemaal voor het huwelijk werd genaturaliseerd tot Nederlander, ter wijl de gevolgen van deze naturali satie afzonderlijk werden geregeld onder meer voor het geval van ont binding van het huwelijk. Het is de aanzienlijke verandering, die optreedt in de rechtspositie van de vrouw ingeval van een huwelijk, die het noodzakelijk maakt in arti kel 17, tweede lid, aan een huwelijk als daar bedoeld, voor de vrouw ver dergaande rechtsgevolgen te verbin den dan voor de man. De mening van zeer vele leden, dat deze verder gaande rechtsgevolgen ook aan het huwelijk van de man waren te ver binden kan de regering gelet op de aan het artikellid ten grondslag liggende opvatting in verband met de eerbiediging van de persoonlijke vrijheid van de leden van het Ko ninklijk Huis terzake van de huwe lijkskeuze geenszins onderschrij ven. Advertentie VOOR DIRECT GEVRAAGD Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Wifte Singel 1, Leiden. In de Verbondsraad van de K.A.B. Is gisteren ernstige verontrusting uit» gesproken over een door de vice-voorzitter van de Europese Commissie, oud-mlnlster dr. Mansholt ln het vooruitzicht gestelde drastische verhoging van de boter- en margarineprijs. Volgens dr. Mansholt is dit onver mijdelijk. De roomboterprijs ligt in Nederland nog steeds een stuk lager dan in de andere landen van de EEG. Hij verwacht, dat de prijs zal moeten oplopen tot f. 1.50 per pakje. Advertentie Voor Uw kerstdiner BEAUJOLAIS 1961, jong en fruitig, per fles f 3.25. GRAVES SUPÉRIEURES 1957, demi-sec, per fles f 3.25. Bij 12 flessen (eventueel gesorteerd) de DERTIENDE GRATIS. De gemeenteraad van Den Haag heeft besloten, om oppervlakten gronci, gelegen aan de Willem Silvinsstraat. j de Christoffel Plantljnstraat en de Boomsluiterskade. ten behoeve van dc uitvoering van de tweede fase van de bouw van de nieuwe Staatsdrukkeri) j voor de prijs van f 1.450.000 te verko- i pen aan de Staat der Nederlanden. STEENSTRAAT 8 J HERENSTRAAT 4 HAARLEMMERSTR. 20« Omdat ln de praktijk blijkt, dat de margarineprijzen bijna overal ongeveer een derde bedragen van de boterprijzen, betekent dit, dat de prijs van een pakje margarine tot 50 cent zal moeten stijgen. Het Tweede-Kamerlid van der Ploeg, voorzitter van de katholieke landarbeidersbond zei gisteren tijdens de vergadering van de KAJB. in Utrecht, dat volgens hem de koppe ling van de margarineprijs aan die van de boter meer nadelen dan voor delen had. „Dat is alleen maar gun stig voor Italië en Frankrijk", meen de de heer Nooy van Sint Willebror- dus (fabrieksarbeiders». Voorzitter J. Middelhuls wilde eerst het verloop van de margarineprijzen eens afwachten, voordat hij een oor deel ging vellen. Maar een ernstige prijsstijging zou volgens hem wel eens loonpolitieke consequentiee kun nen hebben. Prof. v. d. Maas kreeg ónijders-medaille Prof dr ir H J van dei Maas, I hoogleraar in de vliegtuigbouwkunde laan de Technische Hogeschool te Delft heeft gistermiddag de gouden generaal Snijders-medaille met bij behorende oorkonde in ontvangst ge nomen. De~e onderscheiding, hem i verleend bjj unaniem besluit van het bestuur van de stichting Generaal I Snijders Fonds, is hem. in tegenwoor- I digheid van zijn echtenote, kinde- j ren. kleinkinderen. familieleden, vrienden, bekenden en autoriteiten uitgereikt door de heer I. A. Aler, I voorzitter van het stichtingsbestuur. I De heer I. A. Aler (rechts) reikte gisteren in Delft de Gene- i raai Snijders-medaille uit aan I prof. dr. ic. H. J. van der Maas. hoogleraar in de vliegtuigbouw kunde aan de T.H. De medaille J wordt eens ii de drie jaar uitqe- reikt aan een Nederlander, die I zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de luchtvaart Volgens de K.A.B.-voorzitter, de heer J. Middelhuis moet er thans meer dan ooit gestreefd worden naar een invoering op grote schaal van de winstdeling. De winstdeling moet dan wor den gezien als deling in de to taal gemaakte winst, waardoor eveneens een aandeel in de in vesteringen kan worden gereali seerd. In samenwerking met het N.V.V. en het C.N.V. wordt thans een pro gramma van actie op dit pumt voor bereid. Er Is goede hoop, aldus de heer Middelhuis, dat hetgeen de vak centrale ln het verleden ten aanzien van de winstdeling en de bezitsvor ming verdeeld hield, thans kan wor den opgelost en dat de gehele vak beweging eendracl tig op dit gebied dezelfde doeleinden zal gaan nastre ven. De heer Middelhuis meent overi gens, dat de economische verwach tingen voor het volgend jaar niet zo hoog gespannen zijn. De buitenland se concurrentie wordt scherper en er hebben structurele veranderingen plaats. Daardoor zijn er enkele be drijfstakken. waar de capaciteit gro ter is dan de vraag. De heer Middelhuls acht het ver standig met deze gewijzigde om standigheden rekening te houden. Het is beter in onzekere tijden wat matiging te betrachten. Mocht de situatie zich dan beter ontwikke len dan verwacht, dan kan men daar een volgend jaar slechts voor deel van hebben. De K.A.B.-voorzitter, die dit zei tijdens de verbondsvergadering giste ren in Utrecht, was echter niet pes simistisch op langere termijn. Maar men is met de stijging van de lonen de laatste jaren bepaald niet achter aan gekomen. Sinds 1959 zijn de no minale loonkosten gestegen met bij na dertig procent, waarbij nog de revaluatie en de arbeidstijdverkorting komen. Daarom is het beter om de door matiging nu de werkgelegenheid veilig te stellen. De toeneming van de produktie en van de produktivi- teit in 1963 zal relatief laag zijn. Grotere afzet is moeilijk voor het be drijfsleven te bereiken. De druk op de pryzen neemt toe. Daarom is de K.A.B. akkoord gegaan met een ge middelde stijging van 2.7 procent. Door de doorwerking van de ln 1962 gesloten C.A.O.'s en de huurverho gingen. de incidentele loonstijgingen en de verbeteringen in de sociale verzekering, zal de stijging van de loonsom per werknemer naar schat- Jting toch nog ongeveer 7.5 procent bedragen. Nieuwe reactor in Petten De derde reactor op het RCN-ter- rein ln Petten zal midden februari van het volgend Jaar in gebruik worden genomen. De opstelling is thans nagenoeg gereed gekomen. In de derde week van januari zul len de tabletten splijtstof in deze energie-reactor, waarmee kritisch# experimenten uitgevoerd zullen wor den, zijn aangebracht. De opstelling en de uit te voeren experimenten hebben de verzamelnaam „Kriton" gekregen. Dit heeft lr. M. Muysken. verbon den aan de afdeling beoordeling en ontwerp van het „Reactor Centrum Nederland" (RCN) meegedeeld. De experimenten met deze reac tor hebben ten doel het ontwerp, ge richt voor de voortstuwing van sche pen door middel van atoomenergie, verder uit te werken en een betere basis te geven. De Kriton-reactor ls een zoge naamde PWR-reactor met water als moderator. De Ceylonese ambassadeur ln Bir ma, Pieris, heeft gisteren aan pre mier Nehroe geheime voorstellen overhandigd voor een regeling van 't grensconflict tussen India en com munistisch-China. Deze voorstellen zijn afkomstig van Ceylon, Indonesië. Ghana, Birma, Cambodja en de Verenigde Arabische Republiek (Egypte), waarvan verte genwoordigers vorige week in Colom bo bijeen zijn geweest. Het onderhoud van Pieris met Nehroe duurde slechts 20 minuten. Vandaag zou de ambassadeur naar Pek.ng doorreizen om daar de voor stellen ter kennis te brengen van premier Tsjoe En-lal. Officiële kringen in Nieuw Delhi zijn niet enthousiast over de sugges ties van de zes neutralistische lan den. Volgens Indiase persberichten houden de suggesties de instelling vai een gedemilitariseerde zone in Ladach in. waarbij de Indiërs in hun huidige posities zouden blijven en de Chinezen zich zouden terugtrekken tot de stellingen welke zij op 8 sep tember jl., dus voor het begin van de vijandelijkheden, innamen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13