Bennaars SCHIET Feijenoord kwartfinale EUROPA-CUP in LSB-kampioen Alphen in gevaarlijke zone bij vw Geslepen tactiek Badminton competitie j Verwacht; ROTTERDAMS LEGIOEN LIET DEL VAN DEERNE KOKEN Weekoverzicht Leidse Schaakbond Hoogoveiiscliaaktoernooi met een zeer sterke bezetting VOLWASSEN KRANTENBEZORGER Douane kon liet niet aan Sportsplinters Reorganisatie Rijdt veilig met Melk ~~)pgericht 1 maart 1860 Donderdag 13 december 1962 Vierde blad no. 30831 (Van onze sportredacteur) Ite van het vermelden waard. Feije noord speelde overtuigender, was in het vela iets sterker en toonde een reijenoord in de kwartfinales van het toernooi om de Luropa L-uptaeen a aanzienlijk ^grotere aanvaLs^kra^cm.^ai Nederlandse club bracht het voordien zo ver. De bezielde Rotterdamse ploeg j door Bermaars met de reeds genoem- versloeg in de beslissingswedstrijd in het Antwerp Stadion het Boedapester Vasas de tre,ler onderstreept, met 10. Een kleine overwinning, maar één die dubbel en dwars verdiend was f I De kleedkamer van Feijen- i oord was te klein. Jk had het verwacht", zei een overgeluk kige Frans Fuchs, de succes- volle trainer van de Rotter- dammers. „Na de wedstrijden J in Rotterdam en Boedapest - wist ik. dat wij als we nu eens eindelijk geen pech hadden, konden winnen". Er heerste een Babylonl- i sche spraakverwarring rond a f de Oostenrijker. Niet alleen a 4 de Nederlandse pers wilde het a 4 oordeel van de coach weten, a 4 Franse journalisten in de a 4 kwartfinales ontmoet Feijen- a 4 oord de Franse kampioen a 4 Stade Reims Belgische en a 4 een bijna verdwaalde Non- 4 4 gaar verdrongen zich om 4 Frans Fuchs. 4 a De spelers kregen het bijna 4 a nog moeilijker dan tijdens de 4 1 wedstrijd. „Die pers eruit", 4 1 schreeuwde een lachende 4 Coen Moulijn op weg van de 4 douche naar een plaatsje in de kleedkamer. „Harde jon gens" ivas het commentaar van een grijnzende Coen. 4 „Die meneer Ihasz, die weet f er wat mee4 Aanvoerder Gerard Kerkum f 4 gaf ook al antivoord op drie, 4 4 vier vragen tegelijk. „Het had 4 4 er al veel eerder ingezeten. In 4 4 Rotterdam waren wij sterker 4 4 en in Boedapest kregen wij 4 4 die onverdiende penalty te- 4 4 gen. Neen, ik heb nooit ge- 4 4 dacht dat wij ook maar zou- 4 4 den kunnen verliezen". I 4 De Feijenoord-officials von- 4 4 den het meer dan voldoende. 4 4 „Heren, nu is het toch werke- 4 4 lijk genoeg", zei „ome" Kees 4 4 Buitendijk, die als een ware 4 4 tweede vader over zijn jon- 4 4 gens waakte. Het is hier veel 4 4 te druk en er staat nog veel 4 4 meer op het programma"De 4 4 goede man was zich nauwe- 4 f lijks bewust wat er nog alle- 4 4 maal gebeuren moest, want 4 4 voor de kleedkamers, door een 4 ware cerberus van een sup- 4 4 poost bewaakt, stonden nog 4 4 honderden, verhitte Rotter- 4 4 dammers die het „geen woor- 4 4 den maar daden" vuriger dan 4 4 ooit herhaalden. 4 Laatste acht voor Europa Cup Feijenoord heeft zich door de over winning op Vasas als laatste gevoegd bij het zevental teams, dat de elite van het Europese clubvoetbal verte genwoordigt. Het komt nu in de kwartfinales van het enerverende toernooi om de felbegeerde Europese beker voor landskampioenen uit te gen de vermaarde Franse kampioen Reims, de club van de beroemde Ray mond Kopa. In de overige drie kwartfinalewed strijden 6peelt het Belgische Ander- lecht tegen het Schotse Dundee FC. de houder van de Europese beker. Benfica. tegen Dukla Praag (Tsjecho Slowakije) en FC Milaan tegen de Turkse kampioen Galatasaray. De wedstrijden van de kwartfinales moeten vóór 15 maart 1963 gespeeld worden. De besturen van Feijenoord en Stade Reims, hebben kort na de wed strijd FeijenoordVasas al een eerste bespreking gehad over de wedstrijd- data. Reims heeft voorgesteld, de eerste ontmoeting, die in Frankrijk moet worden gespeeld, vast te stellen op woensdag 20 februari. De Fransen zullen de eerste wedstrijd niet in Reims doch in Parijs willen spelen. Feijenoord heeft deze datum nog niet aanvaard en volgende week zal opnieuw overleg worden gepleegd. Grote klasse Eddy Pieters Graafland heeft het eigenlijk pas in het. laatste kwartier moeilijk gekregen, toen Feijenoord de overwinning wenste te consolide ren. het accént op de verdediging ging leggen en het middenveld prijs gaf. Maar in die periode, die de Rot terdamse harten angstig deed klop pen, toonde P.G. zijn grote klasse. Hij „zwijnde" weliswaar geweldig, toen een fantastische omhaal van rechtsbuiten Kekesi boven zijn hoofd tegen de lat belandde, maar direct daarop juichte men hem uitbundig toe, toer. hij een bijna onhoudbare kopbal in de uiterste hoek van de zelfde Kekesi op vijf centimeter van de lijn te pakken kreeg. Maar zelfs tijdens dit slotoffensief der Hongaren bleef Feijenoord bij zonder gevaarlijk en de enorme ko gel van Piet Kruiver in de laatste minuut, welke door de paal gekeerd werd, illustreerde dit schitterend Geruststelling De Amsterdamse gemeente- 4 r ad t -onde zich tijdens de be- a m .1 I. V '(IIUC I.ICU IIJUCIIJ v groting-debatten bijzonder ge- a 4 interesseerd in de prestaties van 4 het Rot'erdamse Feijenoord te- 4 gen Vasas, ondanks de vaak be- 4 sproken tegenstellingen tussen 4 a de twee havensteden. Bij de he- 4 m handeling van de sportvraag- 0 f stukken zei de heer L. Matteman 4 (P. v.d. A.) last te hebben van a 4 zijn zenuwen omdat hij de stand - 4 van het voetbalduel niet wist. v 4 Burgemeester mr. G. van Hall 4 ver ween hierop in de koffie- 4 4 kamer. Vijf minuten later on- 4 a derbrak hij het betoog van het 4 J raadslid om hem gerust te stel- 4 len met de mededeling: Feijen- a 4 oord leidt met 1-0. Deze tijding 4 werd met applaus ontvangen w. 4 door de Amsterdamse raad. Feijenoord dus ln de kwartfinales. Een prachtig resultaat voor de Rot terdamse club die in de cupwedstrij den klassen beter speelt dan mo menteel in de competitie. De rood- witten hebben tot maart de tijd om zich voor te bereiden op de wedstrij den tegen Reims, de club van de be roemde Raimond Kopa. Wie weet LSG2 op kop Vorige week werden er in de le klasse van de competitie van de Leidse schaakbond twee bijzonder belangrijke wedstrijden gespeeld. Op de vooravond van het heerlijk avond je bereidde het Boskoopse Inter Nos het eerste team van de Alphense Schaakclub een bijzonder onprettige 4' nederlaag wel een zeer bittere pil Het beslissende doelpunt in deze boeiende, vooral door Feijen oord voortreffelijk gespeelde wed strijd viel in de tiende minuut van de tweede helft en was de bekro ning van een „uitgekookte" Rot terdamse tactiek. Rienus Bennaars droeg rug nummer zeven, rechtsbuiten dus. Maar dat was scherts. Hij speelde in werkelijkheid de onopvallende, maar uiterst nuttige rol van ver bindingsman tussen de viermans voorhoede en de defensie. Maar ineens was hij er, de door de Hongaarse defensie al „vergeten" man. In de vijfenvijftigste mi nuut van de strijd. Een passje van de briljant spelende Bouwmees ter, Bennaars viel keurig in het startschot, stoof langs de ver blufte stopper Meszoly en kogelde met de linker schoen het leer langs de kansloze „meester"-doel man Szentmikalyi Overtuigend Dit doelpunt met orkanen van ovaties begroet door het dolgelukkige Rotterdamse legioen zou Feijen oord de winst brengen. Weliswaar moesten er nog vijfendertig minuten gespeeld worden, maar de roodwit- formatie voetbalde dermate over tuigend dat niemand meer aan een Feijenocra-zege twijfelde. Feijenoord wist na de strijd in Boedapest, dat zij deze Hongaren met hun wel handige, maar steriele aan- valslinie kon hebben. Toen Vasas die wedstrijd in het eigen Nep-stadion lechts met moeite tot een draw kon brengen, had zij haar kans op een plaats in de kwartfinales al goeddeels verspeela Want toen Feijenoord. die tegen de wedstrijd in de Hongaarse hoofdstad als tegen een berg had opgekeken, dit voor haar plezierige gelijkspel bereikte, zelfs bijna een overwinning, was bij haar de zeker heid gegroeid de beslissingswedstrijd in Antwerpen te kunnen winnen. Initiatief Met die wetenschap, deze over tuiging en dit grote zelfvertrouwen zijn de roodwitte spelers gisteravond de „Hel van Deurne", die kookte als nooit tevoren, binnen getreden. En eigenlijk van de aanvang af heb ben de Feijenoorders het initiatief in handen gehad. Zij groeiden naar een vorm die zelfs hun „legioen" "ver raste. De ijverige sjouwer Bouwmees ter, een verrukkelijke Coen Moulijn, de verrassend goed spelende Piet Kruiver. de „zwerver" Cor van der Gijp, zij vormden met hun resolute, doortastende aanvallen een voortdu rende bedreiging voor de Hongaarse verdediging. In d.* periode tussen de 27ste en 32ste minuut hadden Kruiver c.s. de Vasas-defensie volkomen in hun macht. Het was voor een deel aan de grote kwaliteiten van doelman Szent mikalyi te danken lof te wijten als men het door Nederlandse bril be kijkt) dat er in die periode geen doelpunten vielen. Een dreun van Kruiver in de hoek. hij haalde het leer eruit. Een harde kopbal van dezelfde speler, voor Szentmikalyi. een kopbal van Ben naars, via de lat over Onbegrijpelijk Intussen is het ergens onbegrij pelijk, clat een technisch voortreffe lijk geschoolde ploeg als Vasas ken nelijk dc intelligentie mist om in een verdediging als diev an Feijen oord. zelfs als zij zonder haar „grote opperhoofd" Beer Kreyermaat (ge blesseerd) speelt openingen te maken. De dekking (en de rugdekking) klopte uitstekend aan Rotterdamse zijde, waarbij Jan Klaassens een op vallende rol speelde. Maar dat was ook niet zo bijzonder moeilijk tegen deze uit „het boekje" spelende Hon garen, wier bedoelingen men bijna kan raden. Stuk voor stuk zijn het technisch bijzondei goede spelers individueel waarschijnlijk een klasse beter dan de Feijenoorders maar zij kunnen zich niet losmaken van hun ingestu deerde spelschema. Of zij missen daarvoor de fantasie of zij durven persoonlijk geen initiatief te nemen. Waarom gingen zij voor rust. een Dit is het moment waarop het legioen heeft gewacht: Bennaars is doorgebroken en vuurt een schot af. waar de Hongaarse doelman vergeefs naar zal grij pen. Het doelpunt zou van be slissende betekenis zijn. zen met mooie, maar zinloze drie- hoekcombinaties? Zoiets doet men als men een gerieflijke voorsprong heeft en het surplus een speelkracht nog eens extra wenst te onderstrepen, maar niet bij een 0-0 stand Of was het een poging Feijenoord te intimideren met „Kijk eens wat wij kunnen Als het dat geweest Is heeft Vasas er bitter weinig succes mee gehad. Het bracht de Feijenoord-defensie geen moment uit concentratie, het veront ruste „geweldenaar" Klaassens niet het minst. Dieptepasses Aanvankelijk leek het erop. dat Vasas na de hopeloze improdukti- viteit van de eerste twee wedstrijden het over een andere boeg zou gaan gooien. In de eerste minuten en verschillende malen ook in het ver dere verloop van de strijd (linksbui ten Pal legde aanvoerder Kerkum enkele malen in de luren) pro beerden zij met dieptepasses. reke nende op hun grotere sprintsnelheid, de Rotterdamse verdediging uit posi tie te spelen. Maar het pakte weinig uit. want de rugdekking in de rood witte defensie was voortreffelijk ver zorgd. In de meeste gevallen wer den de Hongaarse schoten dan ook van afstand gelost en zij bezorgden Eddy Pieters Graafland weinig moei lijkheden. Slechts een fraaie kopbal van linksbinnen Machos 'die overi gens rakelings naast ging. een lot dat het merendeel van de Hongaarse minuut of vijf lang. het spel bevrie- pogingen trof 1 was voor rust de moei- Het vijfentwintigste Hoogoven- schaaktoernooi, dat begin 1963 in Be verwijk wordt gehouden, zal een ster kere en grotere bezetting hebben dan ooit. De uitnodigingen voor de groot- meestergroep werden in eerste in stantie gezonden aan hen, die na de oorlog winnaars van deze groep wa ren. Als resultaat hiervan staat het deelnemen van de volgende schakers reeds vast: grootmeester Pilnlk (Chi li). Stahlberg (Zweden), Iwkow, Pirc, Matanovic en Trifunovic (allen Zuidslavië), O'Kelly de Galway (Bel gië) en vermoedelijk Donner (Neder land). Winnaars-meesters, die aan de Invitatie gehoor zullen geven zijn: Milic (Zuidslavië) en Van Scheltin- ga 'Nederland). De toernooicommis- sie heeft van de Russische Schaak- feeteratie toezegging ontvangen dat de grootmeesters Averbach en Bron- stein eveneens zullen uitkomen. Daarnaast wordt antwoord verwacht van de winnaar-grootmeester Olafs- son (IJsland) en van Grootmeester Najdorf <Arg.). In totaal zullen in de grootmeestergroep achttien scha kers uitkomen. Daartoe behoren ver der onder meer de Nederlandse kam pioen H. L. Tan en de kandidaat- meester drs.C. B. van den Berg. De internationale meester Kottnauer <BG) komt als eerste reserve in aan merking. De opening en lot ine voor de grootmeestergroep (categorie la» vindt op 7 januari plaats. De eerste ronden worden op de achtste ge speeld. Vermeldenswaard ls dat ln de da- mesgroep (tienkamp) de wereldkam pioen Nona Gaprindasjvili zal spe len. Van Nederlandse zijde komen in elk geval uit: mevr. Heemskerft. mevr. Timmer en de nationale kam pioene mevr. Vreeken. verrassing. De bezoekende Alphena- ren moesten hun tweede nederlaag incasseren en werden evenals des tijds tegen Noordwijk met rake cij fers verslagen. De voorlopige 6—2 achterstand kan in het gunstigste geval in 73 veranderen. Alphen, de trotse LSB-kampioen verkeert nu zowaar in de gevaarlijke zone al geloven we nog steeds niet. dat de weg van de terugkeer naar hogere regionen definitief is afge sneden. Het dappere Boskoop kan na dit succes weer wat ruimer adem halen. Prolongatie van het eerste klasserschap is vrijwel verzekerd. Ge detailleerd: S. van Gemeren (Inter Nos)-W. Donker (Alphen' x-x; ir. F. Schneider-D. Posthuma 'j-'i; S. J. van Wijk-P. de Jong N. Cok- C. Brunt x-x: P. van Veen-Jac. van der Wijngaard 1-0: A Bonefaas-A Post 1-0 A. Sytsema-ir. N. Buysert 1-0 P. Kalkman-B. P. van der Laar 1.J. C Bulk-A. H Hooyer j" A. Loef Sr.-W. van der Roest (res) 1-0 Totaal (voorlopig) 6-2. Verder stond in deze klasse de derby LSG II-Philidor m op het programma. Vorig jaar behaalde Philidor III een zeer verrassend ge lijkspel en de LSG-ers wilden zich dit keer de kans niet laten ontnemen hiervoor wraak te nemen. Dat is na veel strijd gelukt, al moesten zij na een aanvankelijk comfortabele voor sprong nog alles op alles zetten om de volle winst te behalen. Gedetail leerd: 1. M Hardonk (LSG)-Y. Hor- tensius (Philidor) 1-0: 2. P. Hörchner -Th. P. van der Berg 0—1: 3. dr. J. Mellink-A. Geyer 1-0: 4 L. G. Baren- dregt-Jac. ter Haar 5. A. van Oosten-dr. R C Bakhuvzen van den Brink -1-: 6. M. M. Segaar-J. A P. Moonen 1-0: 7 dr. J. B. Wilterdink- J Paicin (res.) 0-1: 8. ir. L. Eller- broek-G P Sluvts 1-0: 9 R W van der Waall-W F Wakka 1-0: 10. P. J Piket-G. Verlind 0-1. Totaal 6-4 Door deze derde overwinning in successie en donr de nederlaag van Alphen staat LSG II voorlopig vast aan de leiding in de le klasse Het team. waarvan de grootste concur rentie zal moeten komen en dat o.i. toch wel iets hoger moet worden aan geslagen ls Philidor II, dat zijn beide wedstrijden eveneens tot winst wist te breneen. Onderaan ziet het er voor LSG III wel zeer somber uit, nu Boskoop zich verder van de rode lantaarnplaats heeft verwijderd. Tweede klasse Hier heerste alleen in de B-afde ling activiteit. Rijnsburg zorgde voor een opvallende prestatie door de be dwinger van Leithen, Sassenheim. te verslaan. Na de voorafgaande, hoop gevende wedstrijden, met deze 5%- zijn voor het bezoekende team. De Rijnsburgers prijken met 5 pnt uit 3 wedstrijden zowaar aan de kop van de ranglijst en kunnen rustig af wachten wat Katwijk I en Philidor IV elkaar „aandoen". In dezelfde af deling nog een lichte verrassing. Ten koste van Roelofarendsveen haalde Katwijk II de eerste punten binnen, om onze sombere woorden van de vorige week te logenstraffen. (6—4). Derde klasse In IIIA moest de op het program ma staande wedstrijd Alphen V— Nieuwkoop II wegens het slechte weer worden afgelast en naar een andere datum verschoven. In IIIB stond een zeer belangrijke ontmoeting op het programma, tus sen twee kanshebbers Koudekerk, dat echter reeds van de derde favo riet in deze afdeling. Alphen III, ver loor en Leithen II, dat in twee voor afgaande ontmoetingen het blazoen nog onbevlekt had weten te houden. Beide teams kwamen niet zonder kleurscheuren uit de strijd. Welis waar heeft Koudekerk in de voor lopige stand een 54 voorsprong, maar de kans is groot dat de afge broken partij winst voor de Leide- naars zal opleveren. Gebeurt dit dan lijkt Koudekerk's rol ons voor dit jaar uitgespeeld. Het wachten ls nu nog op de wedstrijd tussen Leithen II en Alphen III, die wel beslissend zal zijn voor het afdelingskampioen schap. De wedstrijd Philidor VI Valkenburg II moest een week wor den uitgesteld, aangezien de Valken burgers door omstandigheden geen tiental op de been konden brengen. Zij werden door de competitieleider met twee straf pun ten beboet. In IIIC tenslotte werd na arbitrage de einduitslag v. d. wedstrijd Noord- wijk IISassenheim II zoals te ver wachten was: 73. Het te elfder ure voor de competitie ingeschreven Noordwijkteam heeft dus bewezen dat dit niet ten onrechte geschied is. VOOR DIRECT GEVRAAGD Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. De Hongaarse verdediging 1 terdamse aanvallen. Deze aanval Tenslotte sullen tijdens het toer- 1 /(reeg het zwaar te verduren on- I heeft echter geen succes. tweedaagse D nooi z.g. vierkampers in wedstrijden uitkomen. der de hevige druk van de Rot- Het aanvullend badmintonprogram- ma voor vrijdag 14 december luidt: Drop Shot IIIStadhuis I; Tempo I Racketeers I; Kortenaer VSmash III Prognoses: Stadhuis I zou wel erg teleurstellen wanneer het van Drop Shot III verloor. De ambtenaren zijn, met een tweede plaats op de rang lijst, nog kanshebber op de titel. Drop Shot III lijkt ons niet bij machte hier iets aan te veranderen, doch een gewaarschuwde formatie telt voor twee. De ontmoeting Tempo IRacke teers I kan een zege opleveren voor onze stadgenoten, hoewel de Hage naars beslist sterker spelen dan in voorgaande jaren. Met een 53 triomf op Kortenaer V kwam Smash III in de thuiswed strijd tot een opvallend resultaat. Of het deze prestatie weet te herhalen? Zonder twijfel zijn de Kortenaeren nu in de return-match op revanche uit. desondanks achten we v. d. Wiel cs.. gezien hun uitstekende wedstrijd- mentaliteit. in staat een gelijkspel te behalen. Op veel meer mogen wU echter niet rekenen. Veglo II—LL'SV I. 7—1: Veglo II heeft duidelijk bewezen dat het niet van plan is zwakkere tegenstanders te onderschatten en hierdoor enig risico te lopen op de weg naar het even tuele kampioenschap. Met één punt achterstand op Meerburg n, die de Veglo-ers in de returnmatch nog zul len moeten bestrijden, ls de kans daarop zeker aanwezig. LUSV I slaagde er dan ook niet in de zegetocht van Zecha c.s. te stui ten. Slechts het eerste damesenkel spel leverde de bezoekers een winst punt op, de overige partijen echter beslisten de Veglo-ers snel in hun voordeel. (7—1), Velen kwamen te laat De voetbalwedstrijd te Antwerpen veroorzaakte een ongekende drukte aan het grenskantoor te Wernhout. Vier uur lang passeerden achter el kaar per minuut gemiddeld 26 auto's, een rij dus van over de 6000 auto's. Naar schatting hebben 15.000 Rot terdammers. die naar Antwerpen wa ren getogen, geen plaats meer kun nen krijgen in het stadion. Velen kwamen na de rust binnen. De marechaussee aan de grens kwam handen te korto m alles te regelen. Het Antwerp Station was stamp vol. De mensen' stonden tot op de Sintelbaan rondam het speelveld! Het legioen was groter dan in de grootste gloriedagen van het Neder lands elftal. Rotterdam was einde loos in zijn toejuichingen en gezang. De ijshockevwedstrijd tussen HYS HOKY en Kitzbuhel. die in de Houtrusthallen in Den Haag werd gespeeld, is in een 4-2-zege voor de Hagenaars geëindigd. De tussenstan den waren: 1-0, 2-1 en 1-1. De Nederlandse militaire boks- ploeg verloor in Sonthoven met 17-3 van de boksers uit het Duitse leger. De Duitsers namen hiermee revanche voor de nederlaag (5-15) die zy le den in Den Bosch. De punten voor Nederland werden behaald door Sundert in het half- zwaargewicht en door lichtgewicht Bisschop. Het stedelijk voetbalelftal van Utrecht is er in Edinburgh niet ln ge slaagd de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor Jaarbeurssteden te bereiken. De Utrechters die de eerste wedstrijd in Utrecht reeds met 0-1 van de Schot se ploeg Hibernians verloren, kwa men ook in Edinburgh niet tot een positieve score: na een 1-1-ruststand verloren de Nederlanders met 2-1. Op de derde dag van het toer nooi om het internationale militaire kampioenschap volleybal heeft Ne derland zijn tweede overwinning be haald. De militaire ploeg van Irak werd door de Nederlanders met 15-8, 15-5 en 15-12 verslagen. De voetbalwedstrijd tussen Zwe den en Japan, die in Tokio werd ge speeld is geëindigd in een 4-0-zege voor Zweden. Bij de rust was de stand 1-0. Het Venlose VW, dat vorig Jaar nog uitkwam in de hoogste afdeling van het betaalde voetbal en nu grote moeilijkheden heeft om zich in de eerste divisie te handhaven, gaat re organiseren. Door het steeds kleiner wordende aantal bezoekers is de Lim burgse club in financiële moeilijk heden geraakt. Besprekingen tussen een groep Venloërs en het bestuur van WV hebben ertoe geleid, dat binnenkort een nieuw bestuur zal worden be noemd dat steun zal ontvangen van een groep Venlos® financiers. Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren. verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een Ïlas extra, thuis of onderweg, s verstandig. Is veilig. Is nog lekker óók. De Nederlandse eredivisieclub Sportclub Enschede heeft in Jaffa met 1-1-gelijkgespeeld tegen Hapoel Tel Avlv. Beide doelpunten werden gescoord in de eerste helft. Met deze wedstrijd werd het nieu we Bloomfield Stadion van Jaffa, dat toebehoort aan de vereniging Histadroet en plaats kan bieden aan 22.000 toeschouwers, ingewijd. De Nederlandse schaakkampioen H. L. Tan (Ind.) heeft de uitnodiging geaccepteerd deel te nemen aan het internationaal toernooi te Hastings. Hy zal in de grootmeestergroep uit komen. De eerste ronde van dit toer- ailu nooi heeft plaats op 27 december. Op 8 januari zal Tan weer ln Nederland De nationaie voetbalelftallen terug zijn. Men mag aannemen dal van Turkije en Denemarken hebben hy mee zal spelen in cfc grootmeester- in Istanboel gelykcespeeld (1-1) j groep van het 25ste Hoogoventoer- Belde doelpunten werden voor de nooi. dat op die datum in Beverwijk rust gescoord. begint.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13