ANDERS DAN ANDERE CABALLERO Gift van ,Madurodam' (ƒ100.000) wordt gerealiseerd VOORSTELLEN AAN LEIDSE RAAD Toestand Paus Aan Bernhardkade komt een servicegebonw voor jeugdwerk ernstig? Grote belangstelling bij begrafenis A. Beekes Instandhouding kleuterschool „De Graankorrels" Afgeleid door voorbijgangers Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 11 december 1962 Tweede blad no. 30829 Advertentie Zoals bekend besloot het bestuur van de Stichting tot Bijstand van het Ned. Studentensanatorium Miniatuurstad ..Madurodam" bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan van die Stichting een gift van f. 100.000 te verstrekken t.b.v. de preventieve kinderbe scherming. De in de Leidse Jeugd Actie samenwerkende clubhuizen waren omstreeks juni van dit jaar vrijwel gereed met het opstellen van een plan voor een gezamenlijk te exploiteren centraal service- gebouw voor het bijzondere jeugdwerk, toen de mogelijkheid werd opengesteld dit plan aan te melden als object voor het jubi leumgeschenk van Madurodam". De keuze van „Madurodam" is toen inderdaad op dit project gevallen. (Van onze Romeinse correspondent) Over de gezondheidstoestand van de Paus gaan. zoals vanzelf spreekt, allerlei geruchten. Het is buitenge- woon moeilijk om niet te zeggen on mogelijk daarover het ware tc weten te komen daar de behandelende ge- neesheren by ede gebonden z(jn daar over geen enkel bericht vrij te ge ven. Maar de geruchten doen de ronde en een van die geruchten is dat de Paus zou lijden aan kanker. J Zoals gezegd is dit niet meer dan I een gerucht, maar wel hebben wij de b. de woningen met erven, staande en gelegen aan de Rijnsburgersingel 4 en 6. voor de prijzen van resp. f 11.000 en f8.000; c. de woning met erf. staande en gelegen aan de Rijns burgersingel 5, voor de prijs van f9.500 en d. de woning met erf. I indruk dat de Paus zelf met debe- staande en gelegen aan de Rijns- rusting die hem eigen is inziet, dat fVo^vfm^e V00r Van Z1^n toestand ernstig is en dat hij TT daarom het besluit genomen heeft Het bezit van de percelen is voor 0m de voorschriften van zijn artsen de gemeente van belang, aangezien i min of meer in de wind te slaan zy zijn gelegen in het Wederopbouw- j denkende: ..heeft het nu zin om vol- plan „Stationsplein en omgeving j komen verzwakt nog een of twee jaar f: radio- en TV-acteur Anders dan andere door zijn eigen karakter-maar altijd dezelfde door Opening op 1 maart Aan de gift zijn enkeie voorwaar den verbonden: als voornaamste be paling geldt, dat het gebouw vóór 31 december 1962 moet -kunnen worden geopend. Deze voorwaarde is inmid dels verzacht in die zin. dat nu vóór genoemde datum met de werkzaam heden een aanvang moet zfjn ge maakt. De Stichting Leidse Jeugd Actie en de clubhuisbesturen hebben de gift In grote dank aanvaard en zich met voortvarendheid op de verdere uit werking van het plan geworpen. Het ligt in de bedoeling het service gebouw te doen beheren door een op te richten stichting, met een bestuur van afgevaardigden van de Leidse clubhuizen. Deze clubhuizen verbin den zich voor een sluitende exploita tie zorg te dragen. Elk clubhuis zal een deel van de exploitatiekosten dragen, berekend naar rato van het gebruik, dat het van het servicege bouw maakt. Indeling gebouw Het bestuur van de Stichting Leid se Jeugdactie heeft in overleg met de besturen van de Leidse clubhuizen een plan voor een servicegebouw in houtbouw doen opstellen, dat omvat een sport- en spclzaal, een keuken met bijruimte, een kleedkamer met douche- en toiletgelegenheden, een kamer met bergruimte voor een be heerder, een spreekkamer, een kleine zaal, een vergaderkamer en een hal met kast en toiletten. De totale op pervlakte van het gebouw bedraagt 400 m2. De kosten van het gebouw, inclu sief de kosten van de aan tc bren gen gasverwarming. zullen met de gift van „Madurodam" juist zijn ge dekt. Voor wat betreft de inventaris, waarvan de kosten op f 25.000.- wor den geraamd, verwacht men een sub sidie van de provincie Zuid-Holland op grond van de „Provinciale bijdra- genregeling jeugd-, dorps- en buurt huizen", terwijl men de resterende inventariskosten uit de particu liere sector bfjeen hoopt te brengen. Als plaats voor het gebouw kan worden aangewezen het terrein aan de Bernhardkade, met een opper vlakte van 900 m2. De grondkosten bedragen 900 x f51.- f45.900.-. Aan bijkomende kosten moet nog worden gerekend op: riool-, gas-, wa ter- en elektriciteitsaansluitingen f 1.000.-; beplanting en betegeling f6.250.-; afrastering f 1.200.-; rijwiel bergplaats voor 150 fietsen f3.000.-, diversen en onvoorzien f 2.650.-. To taal f 14.100.—. Gemeente biedt grond aan Indien de kapitaalslasten, voort vloeiende uit de grondkosten en de bijkomende kosten op de exploitatie van het centrale servicegebouw zul len drukken, zullen de clubhuizen, die i samen immers voor een sluitende ex- I ploitatie moeten zorgen, wel zeer zwaar worden belast. In aanmerking I dient te worden genomen, dat de clubhuizen onder de huidige rijks- en gemeentelijke subsidieregelingen voor bijna 30r. van hun uitgaven, tot een totaal bedrag van omstreeks f120.000.- per jaar, zelf de middelen moeten vinden. Door de ingebruik neming van het centrale servicege bouw zal deze reeds aanzienlijke last nog verder worden verzwaard. In I verband hiermede achten B. en W. het verantwoord, dat de gemeente de clubhuizen op het stuk van de grond kosten en de bijkomende kosten tege moetkomt. Een dergelijk gebaar ach ten zij bovendien tegenover het ge schenk van „Madurodam" volkomen op zijn plaats. B. en W. stellen de raad voor de bijkomende kosten voor rekening van de gemeente te nemen, daartoe een krediet van f 14.100 te verlenen en de grond, evenals zulks geschiedt ten aanzien van de speeltuinen, kosteloos in gebruik te geven. In verband met de kosteloze inge- bruikgeving ware een krediet te ver lenen van f 45.900.-. Verhoging subsidie Uit de exploitatie-opzet blijkt, dat de clubhuizen in de exploitatie van het servicegebouw samen een bedrag van f 24.000.- zullen moeten bijdra gen. Ingevolge de gemeentelijke sub sidieregeling voor het bijzonder jeugdwerk zal dit leiden tot een jaar lijkse verhoging van het gemeente subsidie van f7.200.-. Het gemeente lijk subsidie voor het jaar 1963 zal worden berekend naar de exploitatie- uitkomsten der instellingen over hun boekjaar 1962/63, dat loopt van 1 september 1962 tot en met 31 augus tus 1963. Er van uitgaande, dat het service-gebouw op 1 maart 1963 zal kunnen worden geopend, zal voor 1963 een verhoging van het subsidie voor het bijzonder jeugdwerk nodig H)n van 6/12 x f7.200.- f3.600.-. In overeenstemming met de advie zen van de Commissies voor de Sport- en Jeugdzaken. Openbare V/erken en Financiën geven B. en W. de raad in overweging in boven staand^ geest een besluit te nemen. TIEN JAAR Toonkunstkoor te geven van „Jeanne d'Arc au Bü- chcr" van Arthur Honegger. Voor de ze uitvoering zijn 7 solisten een jon genskoor en declamatoren nodig, ter wijl het werk bovendien een orkest met uitgebreide bezetting en twee concertpianisten vraagt. De aan de uitvoering verbonden kosten gaan daardoor de draagkracht van het koor te boven. In het tekort, dat op rond f9.000 wordt geraamd, draagt het koor zelf een bedrag van f2.500 bij. De Stich ting Leidse Volksuniversiteit K. en O. kent het gebruikelijke gemeente subsidie van f 1.500 toe, terwijl men op een bedrag van f 2.000 rekent aan bijdragen van particuliere zijde. De provincie Zuid-Holland heeft een subsidie van f 750 toegezegd en ten slotte verwacht men een bijdrage van het Anjerfonds Zuid-Holland van f 450 voor muziekaanschaf. Voor het nog resterende ongedekte tekort, dat op f 1.750 wordt geraamd, vraagt het bestuur van het Toonkunstkoor een extra subsidie van de gemeente. Gezien de vooraanstaande plaats die het Toonkunstkoor in het Leidse muziekleven inneemt, de offers, die het koor zich heeft getroost om de uitvoering financieel mogelijk te maken en het belang van het uit te voeren werk, zijn B. en W. van me ning. dat het toekennen van een ge meentelijke subsidie in dit geval ver antwoord is. Het bedrag daarvan zouden wij willen bepalen op ten hoogste het bedrag van het geraam de resterende tekort, n.l. f 1.750. Herstel Gem. Badinrichting Uit rapporten van de Gemeente- lyke Geneeskundige- en Gezond heidsdienst en de Dienst van Ge meentewerken blykt, dat het nood zakelijk is diverse herstelwerkzaam heden uit te voeren in de gemeente- lyke badinrichting aan de Van der Werfstraat. De belangrijkste verbe tering zal bestaan uit het vernieu wen van de muren der badcellen in de herenafdeling. Hiernaast dienen verschillende incidentele voorzienin gen aan het gebouw en aan de tech nische installatie te worden getrof fen. Zoals bekend, ligt het in het voor nemen te zijner tijd tot algehele ver nieuwing van de badinrichting over te gaan. Aangezien het echter, als ge volg van het uitblijven der vereiste Rijksgoedkeuring, nog wel enige tijd zal duren, voordat de plannen met betrekking tot de bouw van een nieuw wijkbadhuis aan de Linde straat zullen zijn verwezenlijkt en het sluiten vóórdien van de bestaan de gemeentelijke badinrichting uit een oogpunt van volksgezondheid B. en W. niet verantwoord voorkomt, behoren de thans voorgestelde ver beteringen nog te worden aange bracht. De kosten, welke aan een en ander zijn verbonden, bedragen naar ra ming f 26.000. Bouwen van winkels en flatwoningen Het Bouw- en Aannemingsbedrijf Firma P. Groeneweg en Zn te Rot terdam, heeft, in verband met de voorgenomen bouw van winkels met bovenwoningen en drie vrijstaande dagwinkels, resp. flatwoningen, ver zocht van de gemeente te mogen ko pen: a. de percelen bouwterrein, groot 3500 m2, gelegen in de Fortuin- wijk aan en nabij het Wagnerplein, de Brahmslaan en de Wagnerlaan; b. het perceel bouwterrein, groot on geveer 6630 m2, gelegen nabij de Voorschoterweg. Met adressant is overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijzen van resp. f 436.000.— in totaal en f625.000,— in totaal (bouwrijp en in de staat, waarin de gronden zich be vinden). Tegen deze verkopen be staat naar het oordeel van het Col lege geen bezwaar. B en W stellen de raad voor om tot deze aankopen over te gaan. Voorts komen in de as. maandag middag te houden raadszitting de volgende voorstellen aan de orde: Aan te kopen in het belang van I de volkshuisvesting de percelen grond en water, geleden in de Waard, to taal groot ongeveer 598.75 ha. voor een bedrag van f451.500 in totaal: idem het gedeelte water langs de westelijke oever van de Zijl, groot on- geveer 100 m2, voor een bedrag van I f35; met ingang van 1962 toe te tre- 1 den tot de Stichting Culturele Raad j van Zuid-Holland en haar een jaar- 1 lijkse bijdrage van f320 te verlenen: aan Ged. Staten mede te delen, dat j de raad zich. voor zover deze gemeen-1 te aangaat, kan verenigen met het by hun rondschrijven aan B en W toe- gezonden ontwerp-besluit betreffen de het toekennen aan de secretaris sen en ontvangers van een uitkering ineens over het jaar 1962; B en W te machtigen de verhoging van de be zoldiging van het daarvoor in aan merking komende gemeentepersoneel. bij wijze van voorschot uit te beta len, zulks vooruitlopende op het te zijner tijd te nemen definitieve be sluit; aan A. Ouwerkerk, alhier, te verkopen een gedeelte van de voor malige Klimmende Leeuwsteeg. groot ongeveer 51 m2. voor de prijs van f35 per m2; ten behoeve van de aan schaffing van een Citograf-basis- machine een bedrag van f 14.700 be schikbaar te stellen. „VtllV.t **1/5 vtw Ui i nvt JCtdl te leven zonder dat ik iets nuttigs I kan doen. Misschien is het beter, dat j ik een veel kortere tijd leef cn nog nuttig werk doe voor de kerk". Het is inderdaad bevreemdend dat een zo bejaarde man in toch zeer slechte gezondheidstoestand zich dermate en met zoveel energie aan I zün werk wijdt. Anderzijds moet ge- zegd worden dat zondagochtend toen 1 hy in de kerk de heiligverklaringen heeft bijgewoond, zijn toestand niet zo best scheen, maar naarmate de dienst verder ging, scheen zijn ge zondheid beter te worden en gedu rende het laatste kwartier was het alsof hij weer de oude Paus was van een jaar geleden: steeds glimlachend, vriendelijk en energiek. Hij is ook onmiddellijk na deze plechtigheid weer aan het venster I van zijn studeervertrek verschenen en heeft gebeden met de mensen die op het plein stenden. Zijn stem klonk toen krachtiger dan 's morgens om tien uur toen hij zijn vermoeiende taak nog moest beginnen. EEN LAURENS PRODUCT Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f70 - en f 100 Of f300 en f 400 v d. WATER Haarlemmerstr 207, heeft hem Grote keuze ln alle prijzen. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. W sociolo gie mej. C. A. Stokvis (Schiedam), mevr. S. v. d. Zwet-de Wolff (Oegst- geest) en mej. Th. J. van Eynsber- gen (Den Haagt; prop.ex. godge leerdheid mej. J. C. Ariëns Kappers (Haren). Gouden doctoraat Donderdag is het vijftig jaar gele den. dat onze stadgenoot fcrof. mr. F. M. baron van Asbeck aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. De heer J. J de Groot alhier is in de plaats van de heer C. N Keur, benoemd tot plaatsvervangend ar beider-lid van de Raad van Arbeid te dezer stede. Onder zeer grote belangstelling, met name uit de padvinderswereld, vond gistermiddag op de begraaf plaats van de Groene- of Willibrord- kerk de teraardebestelling plaats van De D.C. van Den Haag, oubaas J. J. Buvtendorp, vriend en zwager van de heer Beekes, stelde het leven van de heer Beekes meer in eeuwigheids- licht: „Beekes volgde het spoor, dat het stoffelijk overschot van de heer j leidt naar het eeuwig Koninkrijk", Aanleg gazons en plantsoenen De raad heeft in zijn zitting van 21 januari 1957 een bedrag van f 1.576.000,- beschikbaar gesteld voor het bouwrijp maken van terreinen in het zuidwestelijk stadsdeel (plan Zuidwest V), alsmede een bedrag van f 1 485.500,- voor de aanleg van het zuidelijk deel van de Churchilllaan, inclusief de grondkosten. en de aan leg van gedeelten stamriool. Bij schrijven van 11 juni 1957, heb ben Ged. Staten der provincie Zuid- Holland B en W meegedeeld, dat zij tegen de uitgaven geen bezwaar had den, met dien verstande, dat. aange zien dit niet onvermijdelijk noodzake lijk was volgens de Directeur-Hoofd ingenieur van de Provinciale Water staat, de aanleg van plantsoenen en gazons huns inziens diende te wor den uitgesteld. De uitvoering van het plan Zuid west V verkeert thans in een zoda nig stadium, dat, om dit plan te vol tooien. tot de aanleg van de plant soenen en gazons moet worden over gegaan. Het daarvoor oorspronkelijk A. Beekes.. ere-districtscommissaris van de N.P.V. De begrafenis geschiedde met pad vinderseer. Vanaf het sterfhuis aan de Prinsenlaan te Oegstgeest bege leidden voortrekkers en verkenners met omfloerste trom de rouwstoet, welke tegen half drie op de begraaf plaats arriveerde. Hier waren o.m. aanwezig de hoofdcommissaris van de N.P.V.oubaas E. H. J. Volmaars. de tegenwoordige districtscommissaris, de heer J. J. van Kooperen. de presi dente van het Ned. Padvindstersgilde. mevr. E. den HaanGroen, de DC van het Ned. Pad. Gilde, mevr. L. Groen—v. d. Vijver, een vertegenwoor diging van de Plaatselijke Commissie van de N.P.V. en de Broederschap van oud-padvinders (sters) en voorts een groot aantal leiders en leidsters van de N.P.V. en het Ned. Padvind stersgilde. Het gemeentebestuur van Oegstgeest was deze middag verte genwoordigd door de wethou ders, de heren M. van der Voet en J. F. M. Steenmetser en het lid van de raad, mevr. H. P. SmitsWitvliet. De burgemeester, de heer M. L. du Boeuff. was door een lichte onge steldheid verhinderd aanwezig te zyn. Tijdens het spelen van het pad vinderslied „Hoort, zegt voort" werd de kist met het stoffelijk overschot de kerk binnengedragen. Op dit moment hadden verkenners en voortrekkers van de N.P.V. de dodenwacht betrok ken. Nadat een broer van de overledene had herinnerd aan de plaats, welke Arnold Beekes in zijn jeugdjaren reeds innam in de familiekring „naast onze ouders wees Arnold ons de weg" stelde wethouder Van dei- Voet in het licht, dat Oegstgeest trots is op een ingezetene, die door zijn voorbeeld aan vele jongeren de weg heeft gewezen en daardoor een mar- I kante figuur in de Nederlandse pad vindersbeweging is geworden. I De adjunct-directeur van de P.T.T.. de heer Bakker, die sprak namens de directie en het personeel van het dis trict Den Haag. stelde in het licht, dat de heer Beekes. niet alleen zijn verdiensten heeft op het terrein van de padvinderij, doch in niet mindere mate op dat van de P.T.T. In zijn kwaliteit als technisch hoofdambte naar had hij de leiding over een van de grootste telefooncentrales van Den Haag. Ons bedrijf heeft in hem, al dus de heer Bakker, een zeer be kwaam medewerker verloren en het personeel een goede vriend. Saluut aan padvinder Oubaas P. W. Spruyt. hervormd pre dikant te Amsterdam en in het ver- I erzoek (tan minister Voorziet in dringende behoefte Wegens daling van het gemiddelde aantal kleuters van de kleuterschool „De Graankorrels" lopenbare kleuterschool aan de Gortestraat) gedurende drie achtereenvolgende jaren beneden de voor deze gemeente gestelde limiet van 60. kwam deze school in I960 voor opheffing in aanmerking. Zoals hekend. besloot de raad respectievelijk op 18 januari 1960 op 16 januari 1961 en op 18 december 1961 aan de Minister van Onder wijs, K. en W'. te verzoeken te bepalen, dat deze kleuterschool gedurende de jaren 1960. 1961 en 1962 in siand wordt gehouden. De minister heeft de verzoeken voor die jaren ingewilligd, mits het aantal kleuters niet zou dalen beneden de 20. Het aantal kleuters der school over het jaar 1962 bedraagt ongeveer 30. De motieven, die B. en W. in hun eerstgenoemde pre-advies aanvoerden voor de instandhouding, zijn thans nog onverminderd van kracht. Deze motieven waren de volgende De kleuterschool ..De Graankorrels" is ten nauwste betrokken bij de tot experimenteerschool aangewezen, in hetzelfde gebouw gevestigde, open bare lagere school aan de Haver- straat. Door samenwerking tussen beide scholen wordt bereikt, dat reeds op de kleuterschool ruime aandacht wordt geschonken aan de tekorten in de ontwikkeling, die op de lagere school moeilijkheden geven, en wordt het mogelijk gemaakt de overgang van de kleuterschool naar de experi menteerschool zo geleidelijk mogelijk ledtn (MitelUk Irtd.r van het district t®doen ««gleden De resultaten van Rijnland van de N.P.V. «vees erop. d<?e maatregel zijn op de lagere dat Beekes in de lijn van school z«r duidelijk merkbaar. Bo- Christus het grot epel van verken- vendien Is in de onmiddellijke om- nen heeft begrepen. In grote bereid- geving van de Haverstraat geen an- ripro iflontorcphnnl troroctttv/i on/lot heid tot dienen. Voor hem was het geloof geen saaie aangelegenheid, doch een levend woord, waarmee h(j allen vertrouwd wenste te maken. Nadat deze rouwdienst besloten was met het zingen van „Halleluja, lof gezongen. Jezus Christus, onzen Heer" werd de kist met het stoffelijk dere kleuterschool gevestigd, zodat by opheffing van deze kleuterschool de kinderen van deze stadswijk zeer waarschijnlijk de dag op straat zou den doorbrengen, hetgeen voor het onderwijs op de lagere school zeer nadelige gevolgen zou hebben. B. en W. zijn daarom van mening, overschot uitgedragen en in het fa- dat deze kleuterschool nog steeds in miliegraf bijgezet, waarna een zoon een dringende behoefte voorziet en van de heer Beekes dankte voor de dat de minister behoort te worden vele belangstelling in deze dagen verzocht de school 00 kin het jaar ontvangen. I 1963 in stand te mogen houden. VER F WERK Dr. VAN VOORTHUYSENSCHOOL. Het binnenverfwerk van de onder dorpels van de buitenkozijnen en ra men in de Dr. van Voorthuysenschool aan de Marnixstraat 104. is door re geninslag aangetast, terwijl het verf- werk van de stijlen van de binnen deurkozijnen is beschadigd. Door on derdorpels en stijlen nu te laten schilderen, zal in de eerstvolgende jaren een kostenbesparing op het onderhoud van de school worden ver kregen. De totale kosten van genoemde verwerken worden geraamd op BI ITENVERFWERK SCHOOL GEBOUW BOOMMARKT 1. Het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Lei den heeft verzocht aan het gemeen telijk schoolgebouw Boommarkt 1, waarin zij v.g.l.o.-school voor jon gens is gehuisvest, buitenverfwerk te doen verrichten. Het laat zich aanzien, dat het schoolgebouw nog geruime tijd nodig zal zijn voor het onderwijs. Ter voor koming van hoge onderhoudskosten aan het houtwerk van ramen en ko zijnen van het gebouw, achten B. en Voor de Leidse kantonrechter Niet op achteropkomend verkeer gelet „U had dus even de auto van uw 1 een bijna doorgeroest chassis Ver- vader geleend. Daar zal hij na af-1 dachte was van oordeel, dat de poli- loop wel niet erg enthousiast over tie bij het onderzoek wel wat al te zijn geweest", sprak de plv. kanton- j kritisch was geweest. Er mankeerde rechter mr. D. J. Gorter tot de ver-hier en daar inderdaad wel wat aan dachte. 20-jange kantoorbediende uit het wagentje, doch motorisch was al Rood stoplicht genegeerd Een 50-jarige automobilist uit Rot terdam stond terecht omdat hij aan het Haagse Schouw door het rode stoplicht was gereden. Hij was zich deze overtreding niet bewust en was zeer verontwaardigd, dat hij pas la ter en nog wel telefonisch door de politie in zijn woonplaats van zyn overtreding in kennis was gesteld. Dat de agent, die ter plaatse de verkeerslichten bediende, hem niet kon aanhouden en moest volstaan met het opnemen van zijn kenteken nummer. wilde er. ondanks de nit s' „„o c- eenzetting van de plv. kantonrechter. Katwijk, die zelf ook niet bepaald les nog prima in orde en van defecte by hem niet in. Dat hij niet was met genoegen kon terugdenken aan ruitenwissers en richtingaanwijzers verhoord en slechts een telefoontje het ritje met vaders auto. Bij het had hij zelf „niets bemerkt". Hij had gekregen waarbij die Rotterdam- boodschappen doen was zij in de moest toegeven, dat het karretje hem se agent nog had gezegd, dat de Hoofdstraat met de auto weggereden maar f 175 had gekost en dat je voor overtreding hem zeker f 40 zou kos- zonder voldoende op het achterop- die prijs inderdaad nauwelijks een ten. vond hij beneden elk redelijk komend verkeer te letten en kwam goede tweedehands bromfiets kunt peil. Toen de plv. kantonrechter hem daardoor met een juist passerende kopen. Gezien het politie-rapport vroeg waar hij op aanstuurde, omdat auto in botsing. „Om weg te kunnen was de officier van oordeel, dat het hij het strafbare feit niet kon ont rijden moest ik de auto eerst een „vehikel" een groot gevaar op de weg I kennen, moest verdachte een recht- eindje achteruit rijden en heb toen 1 inhield, dus eiste hij naast een geld-streeks antwoord schuldig blijven, goed uitgekeken of er niets aan- boete van f60 subs 12 dagen de ver- Nadat de officier f25 subs 5 dagen kwam. Bij het wegrijden werd mijn j nietiging van Rijkswege van het in had geëist met de toevoeging, dat het aandacht echter even afgeleid door beslaggenomen voertuig. Met de ver-1 tarief in Rotterdam gezien de te- twee dames, die op het trottoir beurdverklaring van zijn „karretje"lefonische mededeling van die Rot- De hoofdcommissaris van de N.P.V., de heer Volmaars, die herinnerde aan de vele kwaliteiten van de heer Beekes als districtsleider en organisa tor van „Rijnland", bracht hem voor al een saluut als padvinder. Beekes, aldus de heer Volmaars, was een man, die het spel van verkennen speelde, zoals hij dit zag. Hij was er altijd bij, met geheel zijn hart. Moei- het was op 7 juli gevoteerde bedrae ad f 150**niet W* f» ff^sdoen van de padvln. haaIht "llJS? nm die'aalilea tnoand dprlJ Ook na r.jin afscheid als dls- te nem™n de raad tnctscomm.ssar.s is Beekes padvinder k"d'f ,p0t.tpnlnb^nïfvftnSkomt Districtscommissaris Van Kooperen Deai ux. nerde eraan, dat zijn voorganger de AankOOp panden N.P.V ruim veertig jaar trouw heeft iemand goedendag stonden te zwaaien en inmiddels was die andere auto op komen dagen zonder dat ik daar erg in had". Verder kon verdachte niets tot haar verontschuldiging aanvoe ren. De plv. kantonrechter gaf haar een ernstige reprimande. Daar ook de officier, mr. C. Sluyk, de gemaakte fout niet licht opnam, eiste hij f 40 boete substfBlMBriMÉdHtaÉHMÉte vond verdachte zich wel wat al te terdamse agent blijkbaar hoger zwaar gestraft. „Als ik hem terug- lag en verdachte dus blij mocht zijn krijg kan ik van de sloopwaarde de niet in Rotterdam te zijn bekeurd, boete betalen en heb dan tenminste I toonde verdachte zich allesbehalve niet zo'n grote strop", lichtte hij zijn I tevreden. Ten eerste bedroeg de eis bezwaar nader toe. „U had dat ve- f 10 meer dan het schikkingsbedrag hikel eerder naar de sloper moeten en ten tweede kwam hij als recht- brengen. Nu komt u met dit aanbod geaard Rotterdammer op tegen de - te laat", repliceerde de plv. kanton- veronderstelling, dat „het tarief" in dagen. Verdachte pleitte rechter, die wel bereid was de boete Rotterdam voor 'n soortgelijke over- uiterste clementie, daar zij toch al 0p f45 subs 9 dagen te stellen, doch treding hoger zou liggen dan in het met f 100 „gestraft was t.w. de f 100 inzake de verbeurdverklaring de me-1 kanton Leiden, z.g „eigen risico", die haar vader i ning van de officier deelde fli fa| A' I droeg en die zij nu aan hem moet Gevaar op <le weg Het grote aantal ryp-voor-de-sloop- autobezitters. dat ook in het kanton Leiden dagelijks de wegen onveilig maakt .werd ditmaal vertegenwoor digd door een 49-jarige metaalbe- Te hard gereden betalen. De plv. kantonrechter wilde hiermede wel enigszins rekening houden en vonniste derhalve met f 30 subs 6 dagen. Een 18-jarige bromfietser uit Lei den ontkende ten stelligste, dat hij op de Rijnsburgerweg met een snel heid van ruim 40 km u had gereden „Mijn snelheidsmeter was wel de fect .maar ik voelde „bij intuitie". dat ik niet harder dan 20 km/u ging". Hij was dan ook zeer verbaasd toen verbalisant hem aanhield en hem werker uit Leiden, die op de Haven mededeelde dat hij volgens de snel de aandacht van de politie had ge- heidsmeter van de politieauto ruim trokken omdat het vervoermiddel 40 had gereden, waarmede hij zich voortbewoog de ambtelijke term „vierwielig motor- Daar de officier meer vertrouwen voertuig" nauwelijks verdiende. De stelde in de snelheidsmeter van de de beschikking over lichtgevende politieman bleek inderuaad goed te politieauto, dan in de „intuitie" van verkeersvesten voor het personeel. DiincKurnorcinn^l gediend. In al die jaren was het le- hebben gezien want een deskundig verdachte, achtte hij de overtreding dat 's nachts op motoren en snelle M(niDurgerb q yen van OUbaas Beekes afgestemd op onderzoek bra „Ik ben hier niet verschenen om vermeerdering, doch om vermindering van de boete", merkte hij tot slot nog op. Daar de plv. kantonrechter geen termen aanwezig zag om hier een uit zondering te maken, vonniste hij con form de eis met f25 subs 5 dagen. Lichtgevend vest voor politieman De Rijkspolitie in Nederland krijgt W. het uitvoeren van buitenverfwerk noodzakelijk. De kosten hiervan wor den geraamd op i 6.000.-. VERBETERING GYMNASTIEKLOKALEN Bij besluiten van 25 juli 1960, 19 de cember 1960 en 29 mei 1961 stelde de raad kredieten beschikbaar, tot een totaalbedrag van f 147.208,-, voor de verbetering van de gymnastiekloka len by de scholen voor (v.)g.l.o. aan de Hoge Morsweg 12, de Munniken- straat 1, het Noordeinde 40 en de Pasteurstraat 2, uitgaande van het bestuur van de Vereenining voor Christelijk Onderwys. Het werk is in middels voltooid. Tijdens de rioolaanleg langs de zuidzyde van de school aan de Pas teurstraat deden zich met te voor ziene moeilykheden voor. Het werk aan het lokaal nam daardoor veel meer tyd in beslag. Voorts maakte de aanleg wyziging nodig van de fun dering van de te maken uitbreiding van het gymnastieklokaal. Een en ander veroorzaakte tevens een be- langryke verhoging van het archi tectenhonorarium. In verband hier mee belopen de werkelyke kosten, ge moeid met de verbetering van de vier gymnastieklokalen, i 163.921,75, of rond 116.714,- meer dan was ge raamd. B. en W. stellen de raad voor om dit krediet te verstrekken. MEUBILAIR EN HULP MIDDELEN G.L.O.-SCHOOL NOORDEINDE L By zyn om preadvies in handen van B. en W. gestelde brieven d.d. 18 oktober 1962, verzoekt het bestuur van de Eerste Leidse schoolvereniging ten behoeve van zyn school voor gJ.o. Noordeinde 1, medewerking voor: a. het aanschaffen van leerlingensets; b. het aanschaffen van een vloeistof- duplicator, een projectiescherm en een schryfmachine. De leerlingensets zy n nodig ter ver vanging van meubilair van zeer oud model. De hulpmiddelen dienen als aanvulling van de op de school aan wezige voorraad audio-visuele hulp middelen. Met het verlenen van de gevraagd# medewerking is naar raming een be drag gemoeid van f 10.080,-. Voorts stellen B. en W. voor om aan het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de bybel voor Leiden en Oegstgeest medewerking te verlenen voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van zyn school voor g.l.o. Adriaan Pauwstraat 1; idem aan het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera voor het verbeteren van ae kindertoiletten van zyn kleuter school Levendaal 52; het treffen van enkele regelingen t.a.v. de vaststel ling van vergoeding voor het geven van vakonderwys. BENOEMINGEN Verder komen in de zitting van maandag de volgende benoemingen aan de orde: tot leraren in de alge meen vormende vakken, in tydelyke dienst, aan de Gem. Bedryfstechni- sche school, om les te geven aan de cursus voor aanvullend individueel lager technisch onderwys, voor de periode van 1 oktober 1962 tot en met 31 mei 1963, te herbenoemen: 1. de heer E. Duursma en 2. de heer J. Slegtenhorstde heer J. C. Kole te benoemen tot logopedist aan de ge meen tel yke Mytylschool; uit de Com missie voor het Onderwys te benoe men tot gedelegeerde van de gemeen te in het bestuur van; a. de Ver. „De Ambachtsschool": de heer S. Sannes; b. de Ver. „Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken": de heer S. Sannes; c. de R.-K. Tech nische School „Don Bosco": drs. J. W. J. Wiertz; d. de Zita-vereniging, afd. R.K. Vakschool voor Meisjes; drs. J. W. J. Wiertz; e. de Ver. voorChr! Nyverheidsonderwys voor Leiden en Omstreken: mevr. mr. I. Geelkerken- Brusse; f. het Genootschap „Mathe sis Scientlarum Genitrix": de heer J. P. Duyverman; g. de Ver. tot be vordering van de opleiding tot instru mentmaker (Instrumentmakerssch de heer H. Zundeiman en h. het Ge nootschap „Kennis ls Macht": de heer H. Zunderman. ven van oubaas Beekes afgestemd op onderzoek bracht tal van gebreken bewezen en eiste f25 boete subs 5, bromfietsen dienst doet. De minister Aan de gemeente zUn te koop aan-het werk van de verkenners. In zyn aan het licht: niet goed functione- dagen. Verdachte vond dat hy met heeft toestemming gegeven voor de tenverenigingen Het Toonkunstkoor is voornemens I geboden: a. de woning met erf, staan-1 persoon en werk wees hy hen de weg rende remmen, ruitenwissers, rich- f25 veel te zwaar werd gestraft De aanschaffing van een aantal van voor al die zaken die te maken heb- 1n.ntA D.^nriitAr Io711£ tinrT4.nniii?a.. Ari einri A A IUAAT- - 11- Voorlichtingsdag Leidse Universiteit De Leidse Universiteit zal de eerste zaterdag van het nieuwe jaar in het teken van de studievoorlichting staan. Eindexaminandi en hun ouders worden op zaterdag 5 januari in de gelegenheid gesteld zich te ori ënteren op het gebied van verschil lende studierichtingen. Met de hoog leraren en leden van de wetenschap- pelyke staf kunnen gedachtenwisse- lingen eveneens plaats hebben ty- dens een lunch, die de deelnemers wordt aangeboden. In de middag uren spreekt de recter-magnificus prof. dr. S. Dresden en worden voorts inlichtingen verstrekt over studen- dit geldt evenzeer Xlll 1 UUIIKUIIMKUUr la lUUIIICIIICII» hCUUUCli. c*. ut r II. UIAAI.II .y ter celeeenheid van zijn 10-jarig be- de en gelegen aan de Rynsburger-1 naar de Grote Padwyzer, Jezus tingaanwyzers en signaalhoorn, als-plv. kantonrechter vonniste conform deze van rode lichtgevende stroken j ben met studietoelagen en diens" itaan in februari 1963 een uitvoering I singel 2, voor de prys van f 15.500; I Christus. I mede een stel versleten banden en I de eis. I voorziene vesten. 1 plicht.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3