kunst kalei öoscqqp ;tjed. Opera brengt 6 i: opera's van Verdi Amusante aanloop tot het nieuwe parlementaire seizoen in Parijs DE FILM... JA, GEZELLIG Bronwenstijn Leonore-rol in Beethovens Fidelia mi SAMEN Ptp' NAAR Kongolo door de bevolking verlaten Jaques Chaban-Delmas als Kamervoorzitter herkozen Prijswinnaars KINIPSELPKIJSVRAAG 1962 Lijst deelnemers St.-Nicolaas-prijsvraag 1962 T(f' ht 1 maart 1860 Vrijdag 7 december 1962 Vierde blad no. 30826 6^an Verdi's „Nabucco". die de Nederlandse Opera voor de eskte maal op vrijdag 14 december in de Amsterdamse Stads- y Auwburg voor het voetlicht brengt, zullen nadien vooreerst nog Roeringen worden gegeven in Rotterdam op 17 december, Den Pitug op 5 en Utrecht op 18 februari. De muzikale directeur van 2iaNed. Opera. Franz Bauer Theussl, leidt deze uitvoeringen. •^Teter Ebert regisseert het werk. Reginald Woolley. sedert enige itn mededirecteur van "The players theatre London", heeft de wttors en kostuums ontworpen. première van Massenets opera Re$rther" is vastgesteld op 8 fe- -83in 1063 in Amsterdam. Deze eer- Uitvoering en de daarop volgende m® niet vastgestelde herhalingen, I7girn geleid door Roberto Benzi. ie3is Boerlage regisseert het werk. Siecors en kostuums zijn van To- J.k Dorati. De Spaanse tenor Juan 55,jna vervult de titelrol. 8tkstgesteld Js ook de eerste uit ging van Richard Wagners ,.Der jende Hollander". Bernard Hai- zal deze opera voor de eerste ,1 dirigeren op 15 maart 1963 in Amsterdamse Stadsschouwburg. <rg Hartmann voert de regie, car Kraus zingt de titelrol. i de loop van dit seizoen zal na >remière op 18 Januari in Amster- unstacademie van oskon weer onder „oude" leiding Sowjet Academie van lone Kunsten te Moskou :ft de .liberale" elementen uit leiding verwijderd en presi- lt Vladimir Serov, een oude ester van de school van het ialistisch realisme geïnstal- rd. Na zijn verkiezing sprak {ov over de kritiek van roesjtsjow op de abstracte -ast en de jazz en zei: „Wij 3r^n nu meer dan tevoren meer ^dacht schenken aan de op- ^tding van jonge kunstenaars". OTte 52-jarige Serov ls een van de »st bekende Sowjet schilders: hy '£Ni beroemd in de dagen van Sta- afnet schilderijen over de revolutie éni 1917. gemaakt op de beproefde lenjialistisch-realistische wijze". Hij 'Ofyangt Boris Ioganson. een geres- tUtteerde figuur, die gekozen is als w,rfd van de Academie in 1958 ty- :*is een hernieuwd élan. 2pganson scheen een van de men- te zijn aan wie Chroesjtsjow gi#ht toen hij uitviel tegen de cul- tairautoriteiten „die zich laten lei- ei* door hen die onaanvaardbare iotken verdedigen en die liberalisme toon spreiden". 25}Dganson heeft geschreven: „Wö en en hebben de gelukkige dagen •gemaakt dat verboden en voor- "iriften hoe de kunstenaar niet en I moet schilderen opgeheven zijn. ist is kunst omdat het een ont- ing is. En kritiek is de studie en leralisering van deze ontdekkin- n. Buitenstaanders moeten er mee tmuden hun neuzen in kunstzaken ^steken". ■a Advertentie HOOGSTE ONDERSCHEIDING IN HERENKLEDING ARRESTATIES IN PORTUGAL i i In Aveiro, in het noorden van Por- Jlgal, zijn 28 mensen aangehouden fc' dam, Donizetti's „Lucia di Lam- mermoor" nog worden gespeeld in Utrecht op 21, Den Haag 23 en Rotterdam 28 januari. Op een gistermiddag in Amster dam gehouden persconferentie heeft de directeur van de Ned. Opera Frans Vroons. o.m. deze mededelin gen gedaan en voorts iets verteld over het seizoen 1963/64. Vast staan o.m. zes uitvoeringen van Beetho vens „Fidelio" met Gré Brouwen- stljn als Leonore. De eerste van deze reeks kan begin februari worden verwacht. In dat seizoen zullen als onderdeel van de 150ste herdenking von Giu seppe Verdi's geboortedag (10 okto ber 1813» zes van diens opera's in het programma worden opgenomen, n.l. „Nabucco". „La Forza del Destino", „Don Carlos", „Otello", „Simone Boccanegra" en „Un ballo in mas- chera". Voorts ligt het in de bedoeling een werk van Richard Wagner tot uit voering te brengen, n.l. „Das Rhein- gold" of „Die Walküre". Hoewel de voorkeur uitgaat, naar het laatste, is de keuze nog niet bepaald. De heer Bauer Theussl gaf op een daaromtrent gestelde vraag ten ant woord, dat de Ned. Opera wel dege lijk aandacht zal gaan schenken aan het. van enkele zijden veronacht zaamd geachte, Franse repertoire. Waarschijnlijk reeds voor het pro gramma van het volgende seizoen zal een keuze worden gemaakt uit de nieuwe Franse opera's. Advertentie De rumoerige Twenties„some nke it hot" - mm ais een wervelwind. Doek vol bonte beelden uit de wilde twintiger jaren. Dwaze vermom mingen en ontmaskeringen. Pistoolschoten, overstemd door lachsalvo s in de zaal. Film als een feest. De film Is een feestl Met meeslepend beeld, grote sterren. 140.000 Mensen genieten ervan, elke dag opnieuw. Want in de bioscoop wachten de vrolijkheid, de spanning die zo ontspannend werkt... dat andere leven. Daar alleen wachten U de nieuwste films. VERRADER IN OPDRACHT, LIEFDESA VONTUUR IN ROME, EXPERIMENT MET DE ANGST, MADAME SANS GÊNE, TUSSEN SHANGHAI EN ST. PAUU, EL COCHECITO (HET WAGENTJE). Eretentoonstelling Albert Termote Het bestuur van de Haagse Ja cob Marisstichting heeft onlangs besloten de beeldhouwer Albert Termote een eretentoonstelling aan te bieden ter bekroning van zijn gehele oeuvre. De tentoonstelling zal worden ge houden in het Haagse Gemeente museum. van 21 december 1962 tot 27 januari 1963. De opening geschiedt door de Haagse wethouder, mr. M. Vrolyk, op donderdag 20 december a.s. te 17.00 uur. De tentoonsteling vindt plaats in het kader van de driejaarlijkse reeks van bekroningen door de Jacob Ma risstichting. Uitgave „Het boek van nu" gestaakt Wegens reorganisatie-moeilijkhe den is de uitgave „Het boek van nu" gestaakt. Op 15 januari zal de uitge ver een nieuw tijdschrift doen ver schijnen dat geheel gewijd zal zyn aan kritische informatie van hetgeen op de boekenmarkt in Noord- en Zuid-Nederland het licht ziet. Te vens zal aandacht worden besteed aan de voornaamste nieuwe uitgaven in de buitenlandse literatuur. Het maandschrift dat „Het nieuwe boek" heet staat onder redactie van de dichter criticus Willem Brandt. Een groot aantal schrijvers en critici heeft reeds zijn medewerking toe gezegd, onder wie Henriëtte de Beaufort, dr. Victor E. van Vries land, prof. Jan Engelman, dr. F. W. van Heerikhuizen, Hans Andreus. Nel Noordzij, Yge Foppema. A. Vi- ruly, Karei Jonckheere, Jan Wal- ravens, Clara Eggink, Johan van der Woude, prof. dr. G. J. Geers. Ab. Vis ser, Willem G. van Maanen, Dolf Verspoor. Pierre Janssen en Guus Sötemann. Hollands Weekblad volgend jaar Holl. Maandblad Volgend jaar zal het „Hollands Weekblad" niet meer eens per week. maar eenmaal per maand verschy- I nen. Mèt deze vry ingrijpende maat regel wordt ook de naam van het blad gewijzigd. De maandelijkse uit gave van dit tijdschrift voor litera- tuur en politiek komt de lezer voort- i aan onder ogen onder de titel „Hol- lands Maandblad". Wat de uiterlijke vorm en het ka rakter van de inhoud aangaat, wordt het nieuwe blad een voortzetting van het oude. De stichting die het blad uitgeeft moest tot de maatregel over gaan omdat de uitgave ondanks de stijging van het aantal abonnees als weekblad niet rendabel is. Als een van de voordelen van het maan delijks verschijnen noemt de redactie de mogelijkheid om voortaan „de kor te adem af te wisselen met de wat langere." ENSEMBLE GEEFT HUYGENSPREMIÈRE Onder regie van Max Croiset heeft Ensemble in studie genomen „Trijntje Comelis" van Constantyn Hu.vgens. De première is eind Januari in Tilburg. Hierna wordt in studie genomen „Hendrik IV" van Pirandel lo in de vertaling van Jnr. H. W. J. M. Keuls. HET NATIONALE BALLET NAAR MONTE CARLO Het Nationale Ballet vertrekt 22 december voor tien dagen naar Mon te Carlo. Het is uitgenodigd daar in zes voorstellingen drie verschillende programma's voor het voetlicht te brengen. Daags na nieuwjaar keert het ballet naar Nederland terug. Speciale problemen recreatie Italianen in Alkmaar (Van onze parlementaire redactie) Hoewel er veel ten behoeve van Italiaanse arbeiders in Alkmaar wordt gedaan, zijn er ter plaatse nog onvoldoende speciale voorzieningen, zei de minister van Maatschappelijk Werk, mejuffrouw dr. M. Klompé, gisteren in de Tweede Kamer. zy beantwoordde enige vragen van de socialist Nederhorst over de moei lijkheden. die te Alkmaar zjjn ont staan tussen Italianen en woonwa genbewoners. De minister geloof de niet. dat er een verband bestond tussen deze moeilijkheden en een ge brek aan recreatie. Zy beloofde ech ter. alsnog na te gaan of er in Alk maar een uitbreiding van de voor zieningen voor de Italianen tot stand kon komen. Een probleem is echter, dat het om kleine aantallen mensen gaat. Velen van hen hebben bovendien voor allerlei mogelijkheden, zoals cursussen in de Nederlandse taal. geen belangstelling, omdat zij toch ider verdenking van ondermijnen de activiteit, zo is van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen. Onder .e aangehoudenen zi]n zes advoca- ■en, drie artsen en een Journalist en inlet van plan zijn zich hier blijvend »en onderwijzer. I te vestigen. De stad Kongolo in het noorden van Katanga, die enkele dagen gele den door troepen van de centale re gering is bezet, is vrijwel geheel door de bevolking verlaten, zo wordt van VN-zyde vernomen. Een belangrijke spoorbrug is door de Katangese gen darmerie vernield voordat zij zich terugtrok. De Katangese minister van Bin nenlandse Zaken Moenongo heeft gisteren in Elisabethstad op een pers conferentie verklaard dat de Itali aanse consul ter plaatst uit Katan ga is gebannen. De consul, Guido Natali, heeft het land reeds verlaten. Moenongo verklaarde dat Natali pamfletten onder de leden der Ita liaanse gemeenschap in Katanga had laten verspreiden, waarvan de in houd kwetsend voor de Katangese re gering was. Hy voegde hieraan toe dat de maatregel uitsluitend betrekking had op de persoon van Natali en dat zy niet van invloed was op de Ka- tangees-Italiaanse betrekkingen. Aan Michel Struelens, die in de Ver. Staten als vertegenwoordiger van de Katangese voorlichtingsdienst optreedt, is medegedteld dat hy Amerika moet verlaten. Doet hij dit niet, dan zal hy worden uitgewezen. VS voor interim- keriistop De Verenigde Staten hebben zich gisteren in de subcommissie voor een kernproeven ver bod van de ontwape ningsconferentie by monde van hun afgevaardigde Arthur Dean uitgespro ken voor een interim-overeenkomst inzake een verbod op het nemen van kernproeven met ingang van 1 Janua ri 1963 Dean zei, dat een interim-overeen komst een alternatief is. dat toege past kan worden, hoewel de Verenig de Staten een veelomvattender ver drag prefereren. De interim-overeen- Komst zou gebaseerd zyn op het wes- teiyke ontwerp-verdrag dat in augus tus var dit jaar ter tafel is gebracht en waarby een uitzondering wordt gemaaki voor de ondergrondse kern proeven die de grootste problemen op het gebied van controle opleveren. I ring-Pompidou. die overigens slechts een licht gecorrigeerde heruitgave ls van het vroegere kabinet. Premier Pompidou heeft zich vandaag met zijn ploeg naar het Eiysée begeven om de minister officieel voor te stel len aan generaal De Gaulle, die ech ter slechts drie nieuwe gezichten on der de 25 mocht ontwaren. (Van onze Parijse correspondent) In het Paleis Bourbon heeft Frankrijks nieuwe parlement, dat de vorige maand is gekozen, gisteren zijn eerste zitting gehouden. De nestor van de Kamer, de 86-jarige Bourgondische en schilder achtige kanunnik Kir, viel de eer te beurt zijn collega's, van wie ongeveer de helft debuteerde, welkom te mogen heten. De Tweede acte van dit parlementaire voorspel was de verkiezing van een nieuwe president. Volgens de verwachting werd de Gaullist Jacques Chaban-Delmas, die met vlag en wimpel (en 287 stemmen) over zijn socialistische en communistische tegenkandi daten wist te zegevieren, voor deze functie herkozen. Kanunnik Kir, die officieel bij de wyn, deelde de gnuivende vergade- conservatieven staat ingeschreven doch die zich vooral weet te onder scheiden door zijn joviale nonconfor- misme, heeft met zijn welkomstrede die reputatie weer eens veel eer aangedaan. Met zijn stentorstem, die door een klaarblijkelijk niet goed passend kunstgebit vaak moei lijk te volgen was, heeft het hoog bejaarde Kamerlid nogal,wat kri tische opmerkingen laten horen. Zyn ronde gestalte gehuld ln een glimmende en ietwat versleten abbé- py. las hy een heel verkiezingspro gramma voor. waarby hy het niet laten kon ook enkele anekdotes te lanceren. Met zijn 86 Jaren stelde hy voor de pensioengerechtigde leef tijd tot 60 jaar te verlagen. De miljarden voor de defensie noemde de kanunnik verkwisting, angezien iedereen nu toch wel weet, dat het kernzwaard al verouderd is, voor het nog goed en wel kon wor den gesmeed. De geestelyke, die in de stao Dyon, waarvan hy burge meester is, zyn naam ook nog heeft gegeven aan een befaamde aperitief- ring vervolgens nog mee. dat hy in de diverse pogingen tot een topover- leg tussen oost en West geen ver trouwen meer kon voelen. Wanneer het de volgende keer weer mis zal lopen, dan dienen w'j het. aldus de nestor, maar eens met een mas sale conferentie aan de basis te pro beren. Op zyn vele reizen in bin nen- en buitenland, waaronder de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie, had hij duidelyk kunnen constateren, dat de volkeren alleen maar vrede willen, zodat van hun kant de ob stakels vlot zouden kunnen worden opgeruimd Na deze amusante aanloop tot het nieuwe parlementaire seizoen zyn vandaag de verschillende Kamercom missies samengesteld, waarin de gaul listen weet vrijwel alle sleutelposities wisten te bezetten. Door de nood ge dwongen en om by de verdeling van de parlementaire functies niet hele maal over het hoofd te worden ge zien, waren gisteren de centrumpar tijen al tot een voorzichtige toenade ring overgegaan. De katholieke vólks- republikeinen zullen samen met de radicalen en de conservatieven één groep vormen, waarby de socialisten zich door een permanente commissie willen laten vertegenwoordigen. De verbrokkeling in etteiyge groepjes en groepen zal op die mamtr dus plaats kunnen maken voor een betrekkelijke concentratie in vier of vyf party en of biokken. De openingszitting van gisteren heeft hy tenslotte ook nog de weg vry gemaakt voor de nieuwe rege- De voormalige commisaris voor het toerisme, de linkse gaullist Sainteny, zal zich nu als minister van Publieke Werken met deze zelfde materie be zighouden, terwyl een andere gaullist. Mare Jaquet. het transportwezen on der zyn hoede neemt. Een derde gaul list. H&bib-Deloncle. zal op de Quai d'Orsay optreden als assistent van minister Couve de Murville. Voorts wisselden nog enkele porte feuilles van handen. De bekwame en energieke Christian Fouchet liep over naar Nationaal Onderwys. om zyn portefeuille van Voorlichting terug te geven aan zijn jonge partygenoot Alain Peyrefitte. die al eerder met hetzelfde byltje heeft gehakt. Louis Joe. die Algerijnse Zaken beheerde, een portefeuille die nu is afgeschaft, werd als een der vier staatsministers de hervorming der administratie toe vertrouw a. Tenslotte trad Roger Dus- sraul uil de regering om de lei ding van de „gefuseerde" gaullistische Kamerfractie op zich te nemen. Advertentie OLIFANT GEVRAAGD Een Olifant-borrel wordt véél ge vraagd. zowel oude als Jonge. Thuis en op reis. in binnen- of buitenland: wees gezellig en pak 'n Olifantje Proost HOOFDPRIJS VAN f 100 Mevr. Meester-Gordyn, v. d. Werf- straat 28. Leiden. HOOFDPRIJS VAN f75 T. den Duik, Zeeweg 14-16, Katwyk aan Zee. HOOFDPRIJS VAN f50 M. van Driel, Ter Haarkade 2, Lei den. DRIE HOOFDPRIJZEN VAN f25 Wegener, Marnixstraat 8. Voorscho ten. M. J. v. d. Horst, Kerkweg 9, Woubrugge. J. van Rossen. Alex- anderstraat 39, Leiden. TIEN PRIJZEN VAN f 10 C. van Dyk. Wassenaarseweg 42, Katwyk aan den Ryn. A Duin dam, Kievitspark 56. Voorhout. C. Dorreboom, Meloenstraat 19, Lei den. G. de Jong, vyf Meilaan 69, Leiden. M. J. van Leeuwen v. d. Marei, Zonneveldslaan 6, Valken burg Z.H. Mevr. M. E. Brouwer- Muzelaar. Van Bemmelenstraat 12, Leiden. Mevr Noordeloos-Wolte ring. A. van Saksenstraat 21, Al- 1 Fa. B de Kier. Nw. Rijn 45. 2 Fa Llgtvoet. Kraalerstr. 10. 3 Schrijvers. Hogewoerd 56-58. 4 Gejo, Haarl straat 8. 5 Abspoel, Korevaarstr. 16. 6 De Kemp. Botermarkt 12. 7 Karrewlel, Steenstraat 55. 8 Shopping Center. Breestraat 139. 0 J. L. Nouwens. Geversstr. 65. Oegstgeest. 19 J. J. v. d. Burg. Haarl.str. 73 b. 11 P v. Hooven. Herensingel 37a. 12 Adv. Rijnland. Johanstraat 35. 13 Van Geelen, Haarl.str. 55. 14 Vulpenkllnlek, Breestraat 145. 15 Janse. Haarl.str. 129. 16 J. J. v. d Wiel. Nw. Rijn 62 17 C. Walenkamp. Prlnsessekade 1. 18 Het Klaverblad. Hogewoerd 15. 19 Van Ooyen. Breestr. 39. 20 Peltenburg. Breestr 109. 21 C. F. Meerpoel, Breestr. 171. 22 Hogendoorn. Haarl.str. 150. 23 Van Zwleten, Breestr. 150. 24 V. d. Blij. HaarUtr. 111. 25 Dreef. Burgsteeg 3-5-12. 26 H. G. van Luyken. Breestraat 97. 27 Coöperatie Nederland. 28 V d. Linden. Deutzstr. 4. Oegstg. 29 Cor van Valderen, Haarlstr. 269. 30 Van Dalen. Donkersteeg 21. 31 Walenkamp, Turfmarkt. 5 32 Demmenle. Haarl.str. 167. 33 Llncanto. Postbus 158. ïhout, Haarl. Langegracht 36 Kastner. Haarl.str 204-219. 37 Opstal Haarl.str. 165. 38 Zellstra. Kraalerstr. 19. 39 Verheul. Haarl.str 86. 40 Swerls. Prlnsessekade 14. 41 Shall we Dance 42 Langezaal. Stille Ryn 3-4. 43 M Blltz. Haarl.str. 163. 44 Dans'nst. Style. Wllh park 11, Oegstgeest. *5 Radio Westrlk, Oeversstraat 39. Oegstgeest. 46 Anton Ladan, Lags Ryndyk 28. 47 De Geus. Doezastraat 8. 48 Iemco. Nw. Rijn 30-32. 49 Starket Vloeren. Hogewoerd 45-47. 50 J J. v. d. Burgh. Haarl.str. 73a. 51 Creyghton. Hooigracht 46. 52 Den Holder. Janvossensteeg 75-77. 53 V. d. Water. Haarl.str. 207. 54 Llgtvoet, Kraalerstr. 10. 55 Mag. Het Hoekje. Breestr. 120. 56 J. H. Vlieland, Oude Vest 63. 67 N. v. d. Horst. Doezastraat 39 58 A. van Borselen. Hooigracht 64 59 Het Motorhuls. 60 Zwart. Hooigracht 18. 61 De Graaf f. Breestr. 29. 62 Le Gourmet. F'eestr. 33. 63 Boekkooi. Oude Vest 189. 64 V. d. Nat. Morsstraat 25. 65 Hasselman en Pander. Breestraat. 66 Brouwer. Haarl.str. 23. 67 de la Bye. Korts Mare 26. 68 H C. Meyer. Kempenaerstr. 32. Oegstgeest. 69 Buurman. Breestr 3. 70 A de Wit. Oude Vest 111. 71 Foto Holvast. Apothekersdljk 27. 72 Malson Spier, Haarl.str. 109. 73 V, c*. Pluym, Levendaal 159. 74 Malson Tiny. Medusasstraat 8. 75 De Vrind. Beschuitsteeg 12. 76 Van Elzen. Noordelnde 24. 77 Stam. Terweew. 60-62, Oegstgeest. 78 V. d Nat. Morsstraat 25 79 A. Verhoog. Haarl straat 57-61. 80 Nemafl. Rynsburgerweg 3. 81 Walenkamp. Haarl.s' 82 Hartman. Haarl.str. rl .str ;ewoerd 112. Igmond. Haarl.str. 83 Van Weesel. 84 De Groot-van 145-147. 85 Van Weizen. Haarl.str. 121. 86 De Kleine Winst. Haarl str 51. 87 J. Schrama, Langebrug 51. 88 Rest. Bernsen. Breestraat 157. 89 De Lange. Hoge Ryndtjk 74. 90 De Koning. Haarl.str. 91 Sasburg. Stleltlesstraat 10. 92 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 93 Wljllng, Breestraat 10 94 MEAB. Herengracht 4 95 Van Roosen. Kort Galgewater 1. 96 Mandersloot. Donkersteeg 14 97 Papierhandel Dane, Haarlstr. 27. 98 Robbers. Haven 24 99 Anton Ladan. Lage Ryndijk 28. 100 V. d. Ouweelen. Hooigracht 106. 101 Klaassens. Breestraat 114b. 102 Film. Lange Mare 66 103 Brouwer. Haarl.str. 12n 104 Van Kampenhout, Atjehstraat 73. 105 Llgtvoet, kempenaerstr Oegstg. 106 Cebuto. Pullman. Doezastr. 32 107 De Tombe. Geversstr 57. Oegstg 108 Frlts de Goede. Janvossensteeg 37. 109 Sasburg. De Wetstraat 37. 110 Verheul, Haarl.straat 87. 111 Zellstra. Kloksteeg 5. 112 Elvé. Nieuwe Rl|n 83. 113 Rynland. vyf Meilaan 7. 114 Japle, Stlkkelorum 115 Brouwer. Haarl. str. 23 116 H. de Nle, Nw Rijn 57. 117 De Groot. Beestenmarkt 2. 118 Teske. Doezastraat 5 119 Smlttenaar. Korevaarstraat 34 120 Kok v d Mey. Hogewoerd 35 121 Het Houtpalels. Herenstraat 31. 122 Kleine. Chem. Fabriek. Teakol. 123 V. d. Mey. Korte Mare 16. 124 Zandvliet. Haarl.str. 117. 125 Hoogeveen, Kleuterhuls. Haarl .str. 126 De Vries. Haarl.str. 149 127 Hulsman. Levendaal 80 128 Feye Brinks. Breestraat 114. 129 Knegtel. Haarl str. 213 130 Studio Koopmans, Hooigracht 96. 131 Nolet. Botermarkt 8-9. 132 G. A. G. Nouwens. Geversstr. 63b, Oegstgeest. 133 Kleuterhuls. Haarl.straat 9. 134 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 135 Zeepaardje. Jacobaz Den Burcht. 136 De Wilde, Breestraat 93 137 Van Zijp. Haarlemmerstraat 279 138 City Garage. Middelstegracht 89. 139 Herman Trossel, Hogewoerd 109 140 Leemans. Levendaal 122. 141 Rijwlelh Noordelnde. N einde 11. 142 Dreef. Burgsteeg 3-5. 143 Van Polanen. Vijf Mellaan 128. 144 Jan de Nle. Kort Rapenburg. 145 Wout Bergers, Haarl str. 232. 146 Prononce. Breestr. 65 147 Hokl Poki. Noordelnde 23 148 Van Rossum Du Chattel en Dries- sen. Breestraat 95 149 Wie Wat Waar - LD. 150 C H Nolet. Haarl.str. 207. 151 Eradus. Haarl.str. 12. 152 G. L. J Kloos. Herenstraat 35. 153 Beurse. Morsweg 30. 154 Questroo, Nw Ryn 51. 155 Futura, Burgsteeg 4. 156 Casino. Hogewoerd. 157 P J van Steyn. Nw Rijn 46b. 158 Math. Brinks. Haarl str. 126. 159 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 160 DrlJ. Boerhaave, Haarlstr. 68. 161 Hundersmarck. Beatrlxstr. 21-23. Lelden. 162 Studio Plantage. Plantage 7. 163 Tom Brinks, Haarl.str. 13. 164 Brouwer. Haarlstr. 23. 165 Broekenpalels. Haarl.str. 54. 166 Wijn nobel. Chevalller. Breestr. 108a 167 Pierrot. Maarsmanssteeg 21. 168 Ryiessen. Tel. 34854. 169 Van Deene. Breestraat 12. 170 Tlbboel, Oude Vest 33 171 V. d. Heyden. Nw. Rijn 35. 172 Het Rlngenhuis. Morsstraat 9. 173 Rynland. Vijf Mellaan 7 174 Jan Zellstra. Kraalerstraat 175 V. d. Water, Haarl str 207 176 Jan Wolfslag. Breestraat 123. 177 Lansdaal. Vrouwensteeg 3. 178 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 179 De Vooruitgang. Haarlatr. 192. 180 Wljllng, Hoogl. Kerksteeg 10-12. 181 Cowboy. Hogewoerd 50. 182 De Vries Zelfberi.. Haarl.str. 164. 183 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 184 Arnoldus. Utr. Jaagpad 7. 185 Poptle- Haarlstr. 115 186 Brouwer Haarlatr 2.3 187 Rococo. Donkersteeg 12. 188 Coutura. Breestraat 54. 189 Jan de Nle, Kort Rapenburg. 190 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 191 Caron, Haag weg 15 192 Gebr. Winter. Stationsweg 18 193 Beven en Van Rooy. Nieuwst. 27. 194 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 195 Jan Bentveld. Hogewoerd 22. 196 Pieck. Haarl.str. 228. 197 V. d. Staay, Botermarkt 18. 198 Demmenle. Haarl str. 177. 199 Openbaar Slachthuis. 200 Herms de Roode. Geversstraat, Oegstgeest 201 Groenen, Nw. Ryn 106. 202 Tip Top. St. Aagtenstraat 14. 203 Llgtvoet, Kraalerstraat 10. 204 Jon. Boelee. Hoge Ryndyk 10. 205 Hogenes, Volmolen gracht. 206 Dry de Hogewoerd, Hogewoerd 189. 207 Verheul. Haarl str. 86. 208 Bert Schrler. Breestraat 152-154 209 Schoondergang. Lange Mare 65-67. 210 J. de Ren, Breestraat 52. 211 Sadlo. Herenstraat 18. 212 M. Brinks, Steenstraat 5. 213 Boom, Kraalerstraat 1. 214 Vreeburg. Herenstraat 15. 215 N J Favler. Levendaal 65. 216 Jan Vonk. Haarl str. 81. 217 Leldse Leesport.. Centr Levend. 27 218 Schoondenrang. Mare 65-67. 219 Dusoswa. Turfmarkt 1-2-3 220 Van Weerlee. Hogewoerd 69. 221 Dreef. Burgsteeg 3. 5. 12 222 Jan de Nle. Kort Rapenburg. 223 Brouwer. Haarl.str. 23. 224 Jarlng. Haven 42-44a 225 Anton Ladan. Lage Rljndyk 28. 226 V. d. Born. Laneegracht 113. 227 Brouwer. Haarl.str. 23. 228 Memento Morl. Oosterdwarsstr. 17. 229 Llgtvoet. Kraalerstraat 10. 230 Dreef. Burgsteeg 3. 5. 12 231 Jan de Nle. Kort Rapenburg. 232 Reformh Llgthart, Terweeweg 84, Oegstgeest. 233 V, d. Horst. Vyf Melplein 34. 234 Openbaar Slachthuis. 235 Van Muyen. Hooigracht 54. 236 Jan de Nle. Kort Rapenburg. 237 Dreef. Burgsteeg 3, 6, 12. phen a. d. RUn. Mevr. M. M. v. d. Bent. Piet Heinlaan 8a. Katwijk a. Zee. Heieen Clavau, Witte Ro zenstraat 7. Leiden. J. Seriier, Spiegelstraat 34a, Leiden. TWINTIG PRIJZEN VAN f5 Smit. Marinus Post-straat 32, Valken burg Z.-H. W. Neuteboom. Wal raven v. Halstraat 16. Leiden H. J. Kramers. Leliestraat 68. Leiden. A. Lancel. Seringenstr. 34. Leiden. M. H. J. Slotboom. Populierenlaan 12. Katwyk a. Zee. Ed. Giesen, Leuvenstraat 3. Leiden. R. van Heynineen Verlind. Trompstraat 35. Leiden. F. v. d. Linde. Lage Rijndyk 34. Leiden. I. Leemans, Pinksterblom 5. Leiderdorp. Mevr. W. Christ Sieben, Prins Bern- hardlaan 41, Katwijk a. d Ryn. W. Beukers. Golfweg 10, Noordwijk a Zee. B. P. Schroef, Irenestraat 32a. Lelden. Mevr. v. Noort-Hui- bers. Haarl.str. 123, Lelden Mevr. Massaar-Weeda, Stationsweg 3a. C. Huyssteden de Wit, Leidseweg 411. Voorschoten. Fam. v. Duyven- bode. Meidoornstraat 29. Katwijk a. Zee B. Stlkvoort, Tolstraat 21, Voorschoten. A. Roos. Jacob van Campenlaan 37. Leiden. J. Schild, Utr. Jaagpad 113. Leiden. M. Ton- kes, Hoge Ryndyk 107a, Lelden. VEERTIG PRIJZEN VAN f2.50 N. Luyendyk, Grevenstraat 37a. Lei den. Mevr. D. van Leeuwen. Haag- weg 40. Leiden. Mej. J. de Kruis, Staalwykstr. 1. Leiden. P. P. Devi- lee. Dahliastraat la. Leiden. Mevr. A de Wolf, Borneostraat 29. Lei den. H. W. Möhlmann. Meer en Houtstraat 18. Lisse. Cora v. d. Berc. v. Lennepstraat 2a. Leiden. Dames Bosboom. Kanaalstraat 2. Lelden J v. d. Does. Cosynstraat 23. Leiden. Van Proosdy. Rood- borststraat 16. Lelden. D. van Eg- mond. Vliet N Z. 25. RUnsburg M. v d. Heiden. Calandstraat 55. Lei den Van Heurn. Oranjelaan 32, Oegstgeest. Beenhakker, Diepen- brocklaan 32, Lelden. A. J. Eradus, Lopsenstraat 19. Leiden. W J. Klein. Munnikenstraat 17. Lelden. Teljeur. Oegstgeesterweg 7. Oegst geest 'Post Rynsburg). Fam. Mun- nik, W. de Zwygerlaan 3. Leider dorp. J. A. Bol. 3e Poellaan 29, Llsse. Mevr. A. Bol, Balistraat 39, Oegstgeest. J. de Kruis, v 't Hoff- straat 38b. Lelden. M. Haasnoot, Celebesstraat 13. Oegstgeest. Mevr. F. Frank. Heemskerkstraat 107, Lelden. Mevr. Segaar. v. d. Waals straat 55. Lelden. Jack de Graaf, Thorbeckestraat 54. Leiden. C. Snieder. Marelaan 27, Oegstgeest. J. van Weeren. Jan v. Houtkade 16. Leiden. Mevr. v. Soest. Trans- vaalhof 13. Leiden. R. Langerak, Tolstraat 36. Alphen a. d. Rijn M. Polman. Calandstraat 15. Lelden. Wim Meyvogel. Tramstraat lc, Katwyk a. Zee. Mevr. J. J. v d. Werff-van Ovost. Burggravenlaan 152, Leiden. K. Groen. Joubertstr. 29a. Leiden. F. Bosman. Steph v. Rossumstr. 11, Rynsburg. S. Boom, Middelweg 25. Lelden. J. H. Kette- nis. Oosterstraat 72. Lelden. J de Vos. Dillenburgerstraat 9. Lelden Mej. Paulina Wykmans. Gerard Brandstraat 11, Lelden. Pouw. Hoofdstraat 49. Leiderdorp. J. v d. Marei. Hogerbeetsstraat 11, Wasse naar. EXTRA-PRIJS VAN f 10 M. Tonkes. Hoge Ryndyk 107a. Lei den. De pry zen worden aan de winnaars toegezonden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7