Leerlingen Beclrijfsteclinisclie 1 School ontketenen een actie TRIUMPH Beperkte PTT-dienst op 24 en 31 december Verdeeldheid over de nieuwe C.A.O.-metaal „DE GAZELLE" Kers t ka a rteti verhoop Wel degelijk redelijk bestaan in land- en tuinbouw mogelijk Hoor negerweeshuis in Afrika Nederlander in Tunesië voor moord ter dood veroordeeld Wegenwacht leidde NTS door de mist ^gericht 1 maart 1860 Vrijdag 7 december 1962 Tweede blad no. 30826 Veertig jaar Maison Spier Groot en bijzonder hartelijk was de belangstelling welke zich gister middag tijdens de receptie concen treerde rond het echtpaar J. Spier in het perceel Haarlemmerstraat 109 in verband met het veertigjarig be staan van „Maison Spier" De schoonzoon, de heer J van Zuiden, cie in 1950 in de zaak werd opgeno men. deelde deze middag in de hul de. De heer Spier, die .n het per ceel Haarlemmerstraat 31 de grond slag legde voor dit bedrijf, moest na de bezetting weer helemaal op nieuw beginnen, eerst in een per ceel aan de Wielmakerssteeg en sinds 1947 op het tegenwoordige adres. Vele bloemstukken en ge schenken werden deze middag aan geboden. Luiheid leidt tot diefstal Een 19-jarige jongeman uit Lei den had van een vriendin in totaal f. 420 gestolen, hetgeen een gevolg was van zijn royaal leven en een overmatig drankverbruik. Verdachte, die in een bandje speel de. had weinig animo tot werken, re den waarom de Officier van Justitie niet bijzonder over hem te spreken was en 4 maanden gevangenisstraf tegen hem eiste, waarvan 2 maanden voorwaardelijk. Na een pleidooi van mr. P. de Clerq veroordeelde de rechter conform die eis met aftrek van het voorarrest. Directe ii r-genera al landbouw r® £Na de herfstvakantie hebben vrijwel alle 200 leerlingen van de nmem. Bedrijfstechnische School met grote concentratie teken- x ift en kleurdoos bij de hand gebogen gezeten over een blanco ep0Iïl papier om, al gaandeweg, hun kinderlijke impressies over het aan het papier toe te vertrouwen. Hieruit is een t dillecte kerstkaarten te voorschijn gekomen, waaruit het aanvan- ^lijk moeilijk viel een keuze van vier te doen, die in kleuren- Hik uitgevoerd in de komende dagen de actie moeten stimu- welke deze schoolgemeenschap dit jaar opzet ten bate van negerweeshuis te Morogoro in Tanganyika (Oost-Afrika). oo-i nieffct is de vierde maal, dat de fV-Yrlingen van deze school een der- :onttV^'e acf,e voeren. In 1959 was 5 5-Se kerstkaartenverkoop, welke m ruim f. 5000,opbracht, be- voor de actie „Redt een 331 d", in 1960 voor de Anti-Honger- Hie (f. 5800,—) en het vorig jaar lOTCt>r het Albert Schweitzerdorp 10 5600,—) Men hoopt dit jaar een netto-op- ïa'smgst van f 6000.- te halen. En dit °P% mogelijk zijn, want er zijn thans f 3t)00 kaarten, die elk teruggrijpen emleen bijbels gebeuren rond Kerst- z., gedrukt. Men kan de kaarten 0 'h: stuk (f 0.25) of in een complete cbeiie van vier kopen. 9 Ka;Hartin Zwetsloot, 16 jaar en uit foorhout. koos tot onderwerp van kaart de vlucht uit Egypte, erwfjl Herman Hoovers, 16 jaar en fit Warmond, zijn kerstkaart af- SfDide op het bijbelwoord" .Omdat >oor hen geen plaats was in de ^e!ierberg". Egbert Broekhuizen. 15 laar en afkomstig uit Voorschoten, geinspireerd door het bijbel- 1 3(ferhaal van de wijzen uit het Oos- n jen. Tenslotte blijkt de jeugdige ).31ielangstelling van Kees Trouwee, rogt4 jaar en uit Leiden, sterk getrok- Jen te zijn door de geboorte in de jjj (tal van Bethlehem. Iet was de bekende publicist Henri 3»ap hij komt ook op 21 decem- in de school het eindbedrag in jde.vangst nemen die op de noden dit negerweeshuis de aandacht en de belangstelling van de q tooljeugd in de Leidse Bedrijfs- e jpnische School wakker riep. Met r grote moeite heeft men in Mo- enOro een weeshuis, dat aanvanke- plaats bood aan circa 25 kinde- uit de grond gestampt waar ne- conlcinderen, die hun ouders door Jogshandelingen (Kongo is vlak- 0 Ken daar heerst sinds de onafhan- (jkheid in juli 1960 nog steeds een warrende toestand) of door an- Ttsïe oorzaken hebben verloren. Ook "Tanganyika zelf en uit Kenia zijn AnXinderen gekomen in dit weeshuis. voe- is echter zo dat men niet genoeg miflite heeft om alle kinderen die k, irvoor in aanmerking komen en n, I zjjn er thans vijftig op te s. kgen. Ook heeft men geen geld J de noodzakelijke uitbreiding q3i denkt aan nieuwbouw, waardoor rogr mogelijk wordt plm 150 kinderen Nis goede verzorging te geven tot 10 öd te brengen. Het gevolg daarvan arltfat men kinderen moet afwijzen,* een ellendige toekomst of zelfs de dood tegemoet gaan door gebrek aan verzorging of door de honger. Om hieraan enigermate tegemoet te komen en de leerlingen van de Gem. Bedrijfstechnische School te interesseren voor de grote nood, waarin de volken van de onderont wikkelde gebieden verkeren, heeft men ditmaal de aandacht gericht op dat negerweeshuis in Tanganyika. 36.000 kaarten in twee weken Het stemt tot dubbele vreugde, dat de leerlingen van deze school niet alleen een kerstkaart het zijn er vier geworden hebben willen ontwerpen, doch ook aan de ver koop hun uiterste krachten willen geven. In twee weken hopen zij in Leiden en omgeving 36.000 kaarten aan de man vrouw te brengen. Van wethouder Sannes, die daar mede een traditie van zijn voor ganger, de heer Van Schaik, voort zet, hebben zij reeds ..handgeld" ontvangen. Vanaf vandaag kon men in Leiden en omgeving zijn voorbeeld volgen. De 14-jarige Kees Trouwee werd geinspireerd door 't tekst woord ..Zij vonden Maria en Jo zef en het Kind. liggende in de kribbe'' bij het tekenen van deze kerstkaart. Ter stimulering van deze actie wordt onder de leerlingen een „Tour de France" georganiseerd. Wenst een leerling aan deze Tour deel te nemen dan moet als startgeld voor een be drag van f 40.aan kaarten zijn verkocht. Het gaat er dan maar om, welke leerling als tourwinnaar uit de bus komt. Vorig jaar was dat een leerling, die voor f240.- aan kerst kaarten verkocht. Afgaande op de varhalen, die de laatste jaren de ronde doen moet een jonge vent wel gek zijn, als hij nog de landbouw in wil, vindt de directeur- generaal van de landbouw, ir. J. W. Wellen. Maar met die verhalen en dus met de afwijzende houding van die jonge vent kan hij niet akkoord gaan. Volgens hem kan een goede onder nemer in land- en tuinbouw een re delijk bestaan verdienen. Zo iemand moet met elkaar vergelijken, wat hij met zijn capaciteiten in het agrarisch bedrijf en in een andere bedrijfstak kan verdienen, en er dan rekening mee houden, dat tien k twaalfduizend gulden per jaar voor de gemiddelde Nederlander een hoog bedrag is. En wat de in de landbouw gemaakte I werktijden betreft: niemand, die I een verantwoordelijke positie be kleedt. kan met een werktijd van 48 uur per week volstaan! De heer Wellen zei dit gisteren in Amsterdam in de algemene vergade ring van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw, waar hij een in- leiding hield over „samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven in het belang van land- en tuinbouw". Het door de voorzitter de heer J. A. Nieuwenhuyzen, in diens openingsre de gemaakte verwijt, dat het land bouwbeleid der Nederlandse regering te passief is. terwijl men in andere landen veel actiever is. wees hij van de hand. Wat de Franse minister van Landbouw Pisani met reusachtige bedragen gaat doen, hebben we hier in Nederland al. We zijn hier al in het volgende stadium, waar rege ring en bedrijfsleven samen iets aan moeten doen, meende de heer Wellen. Hij vertelde, dat de regering de laat ste acht jaar voor de oplossing van de moeilijkheden in de landbouw i twee tot drieduizend gulden per on- I dernemer per jaar beschikbaar heeft gesteld Daarmee staan we in de EEG nog altijd aan de kop. Het landbouw onderwijs wordt voor honderd procent door het Rijk bekostigd, het onderzoek voor 95 procent, de voor lichting en de cultuurtechnische wer ken grotendeels. Het is ons een genoegen u mede te delen dat Leyland Triumph (Holland) N.V. ons voor de AUTOMOBIELEN de alleenvertegenwoordiging heeft op gedragen voor de provincie ZUID HOLLAND met uitzondering van Rotterdam, Hoekse Waard en Zuid hollandse eilanden. N.V. INTERNATIONALE AUTOMOBIEL MAATSCHAPPIJ - DEN HAAG Verkoop: Scheldestraat 2, tel. 070-850300 Service: Binckhorstlaan 10, tel. 070-723991 ZOJUIST ONTVANGEN: ANTICA damesjasjes f175 ANTICA herencolberts f 198.—. Kleuren: grijs, lever, licht-lever. HAARLEMMERSTRAAT 4 TEL. 33186 LEIDEN De P.T.T. zal op de maandagen 24 en 31 december in het gehele land een beperkte dienst uitvoeren. Op beide dagen zullen alleen die kantoren, waar op zaterdagmorgen spoedzaken kunnen worden afgedaan en zegelverkoop plaatsvindt, geduren de dezelfde morgenuren als op za terdag voor het publiek zijn open gesteld. echter voor alle diensten. De AOW en AWW uitkeringen, die s. Boekt U moderne of klassieke arte modellen r jouden verlovingsringen d. WATER Haarl.straat 207, leeft het. Zeer grote keuze. )p het graveren kunt u wachten N BURGERLIJKE STAND I VAN LEIDEN GEBOREN j*;iel8 Chrlstoffel, z. v. H. Bakema CA. Laman. Johannes, z. v. 6. Wee- ^en E. H. den Dopper; Richard, z. E. van Dlnter en G. T. Borst; ".nier Alexander Nlcolaas. z. v. G. ^ekhuls en M. v. d. Bend; Hendrik. '..V W. Zandbergen en J. Kuiven- Ven; Johan, z. v. Je de Meij en G. "-van Dlggele; Maarten, z. v. K. van %l en M. Klinkenberg; Danny, z. v. ~oJ. Geijsman en D. N. Verburg. "jpelia Maria, d. v. T. J. M. de Jong j G. A. M. de Jong; René, z. v. J. -isen en J. A. Eekman; Carlo Jo- "jines Jacobus, z v. J J. Blansjaar J Ju; Geertruida Maria, d. v. R 24land en G M. v. d. Velden; Adriana _2*la Elizabeth, d. v. G Harland en _5?aauw; Everardus Antonlus Petrus _6 riaz. v. E. A. P>mpe en C. M. -7 GETROUWD JL H. BuJJs en W. Willemsen; W. E. Duijn en M. L. Steenbergen; P. it van der Linden en E. de Moolj; C. _6 der Wal en H Springer; M de _3iljn en L. B. Houben: C Hoog- _7ier en G. Robbers; A. J de Poo en .3 3. Dijkstra; J. P. van der Blom en 12 E. E. Hlllebrand; F. Witvoet e M. .41 den Burg. OVERLEDEN qT. van der Duin. 62 Jaar. man; J. .4 Ider. 91 Jaar. vrouw; D Hartevelt. 4 Jaar. man; J. van der Kroft, 63 J.. 5 n; N. A. Stevens. 19 ,aar. zoon. Vijftig vogeltjes l)ij brand gestikt Bfj een brand, welke gisteravond «as uitgebroken in het perceel Bree- straat 3. waarin een rogelhandel Is gevestigd, zijn circa vijftig vogeltjes gestikt. De beestjes vertegenwoor digden een waarde van f 1000. De brand was uitgebroken tussen het plafond van de gelijkvloers ge legen winkel en vloer van de eerste verdieping, welke ruimte werd ge bruikt voor het opbergen van broed- kooien, kurkschors en ledige dozen. Vermoedelijk i6 kortsluiting de oorzaak. Politie en militairen hebben tijdens de brand nog kans gezien om plm. 200 vogeltjes bij buren in vei ligheid te brengen. Vijftig van deze diertjes hebben de redding niet over leefd en zijn zoals gemeld, gestikt. De aan de winkeflinventaris aangerichte schade, is nog niet bekend, doch wordt door verzekering gedekt. Vertegenwoordiging Leidse burgerij In Nieuwe Kerk te Delft Op uitnodiging van H.M. de Ko ningin zullen onze stadgenoten, de dames J. C. de Cler-De Bruin en M. W. Huisman-Bakker en de heer P. Flippo, a.s. zaterdag namens de Leidse burgerij de bijzetting van het stoffelijk overschot van Prinses Wil- helmina in de Nieuwe Kerk te Delft bijwonen. In iedere provincie ontvingen veertig personen een dergelijke uit nodiging. Namens de Leidse Universiteit zal de rector-magnificus. prof. dr. S. Dresden deze plechtigheid bijwonen. Oecumenische zondag Zondag zal voor de derde maal onder auspiciën van de Oecumeni sche Raad, waarin vertegenwoordi gers van de Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk, de Doopsgezinde Gemeente, de Rem. Broederschap, de Evang. Luth. Kerk en de Oud-Kath. Kerk zitting hebben, een oecumenische zondag worden gehouden. De prediking zal dan gericht zijn op de eenheid van alle gelovigen in Christus. Het ligt in de bedoeling, dat kerkeraadsleden van de diverse kerken, met uitzon dering van die der Geref. Kerk. een dienst in een andere kerk bijwonen. 's Avonds om half acht vindt in de Hooglandse kerk een oecumenische ontmoeting plaats, waarin dr. K. Dronkert. geref. predikant en ds. J. Th. Mackenzie, remonstrants predi kant iets zullen vertellen over de weg van de oecumene en de advent. Voorts zal eveneens onder aus piciën van de Oec. Raad van 18 tot 25 januari een week van gebed om de eenheid in Christus worden ge houden. Kerstspel ,,Op Weg" voor Leidse jeugd De Stichting Leidse Jeugd Actie organiseert in samenwerking met de Leidse Bond van Speeltuinverenigin gen in de kerstvakantie een drietal toneelvoorstellingen voor de jeugd. De toneelgroep „Spelenderwijs" zal het jeugdtoneelspel „Op Weg" van Rien Duivesteyn. bewerkt door Hans Bolland, dat betrekking heeft op het kerstgebeuren, opvoeren. De uitvoering voor de Stichting Leidse Jeugd Actie vindt plaats za terdagmiddag 22 december om 2.30 uur in de Stadsgehoorzaal, terwijl de twee voorstellingen voor de speel- tuinjeugd op maandag 24 december om 10.00 en 2.30 uur zullen worden gegeven. Pantomime-cursus op Oud-Poelgeest Op het Oecumenisch-georiënteerd Vormingscentrum „Oud-Poelgeest" te Oegstgeest wordt van 26 januari 1963 een pantomine- en mimecursus gehouden voor diegenen, die reeds enige ervaring van de pantomime bezitten. Het spel „Ben ik het, Heer" van Theo Vesseur zal hierbij als leidraad gebruikt worden. De leiding berust bij Jan Bronk, directeur van de Stichting Neder landse Pantomime en ds. J. M. Hoek stra, wnd. directeur van Oud-Poel geest. Ongevallen gladheid De gladheid heeft ook gisteren wederom enkele ongevallen tenge volge gehad. Gistermiddag viel de 10-jarige A. Brugman in de Conrad- straat en de 9-jarige Elisabeth Gay- kema op het 5 Mei-plein. Beide kin deren liepen een hersenschudding normaal van 24 t m 26 december zouden worden uitbetaald, zullen in het algemeen in de periode van 17 t/m 21 december betaalbaar worden gesteld. Omtrent de juiste datum van uit betaling zijn op de postinrichtingen nadere inlichtingen te verkrijgen. Er zal op 24 en 31 december uit sluitend een ochtendbestelling wor den uitgevoerd. De tweede bestelling op die dagen vervalt. Op 23, 25 en 26 december, alsmede op 1 januari 1963 vindt de dienstuitvoering plaats als op zondag. Op 27 en 28 december fungeren de ptt-diensten normaal als op an dere werkdagen. Op 22 en 29 december wordt ge werkt als op zaterdagen. De nacht- posttreinen rijden niet in de nach ten van 24/25 t/m 25/27 december, alsmede van 31 december/1 januari en 1/2 januari. Op de dagen, dat normaal wordt gewerkt, zal bij de bestelling, zowel als bij de buslichting en verzending rekening worden ge houden met de te verwachten druk te. Voor wat de telegraaf- en telefoon- Goede vangst van Leidse politie Een 31-jarige koopman, een 19- Jarige stratenmaker, een 29-jarige huisvrouw en een 16-jarige textiel- arbeidster. allen in Leiden woon achtig. zijn vandaag overgebracht naar Den Haag en voorgeleid bij de Officier van Justitie. Allen de twee vrouwen als heelster zouden betrokken zijn bij een groot aantal inbraken in Leiden en elders in het land. Een van de mannelijke ver dachte, een goede bekende van de Leidse politie, heeft reeds een be kentenis afgelegd. De inbraken, waar het hier om gaat. hebben betrekking op de dief stal van een brandkast., met een in houd van circa f 6000 bij de Elam, in het gebouw van dé Lagere Land en Tuinbouwschool, waar een geld kist met f 2400.- werd ontvreemd, bij dc confeotie^industrie van Hartog aan de Hoge Rijndijk en bij Dek kers Tabaksgrootihandel aan de Oude Ve9t. dienst betreft geldt, dat op belde kerstdagen en nieuwjaarsdag de dienst wordt uitgevoerd als op zon dag, op 24 en 31 december als op zaterdag. De postcheque- en giro dienst zal op 24 en 31 december uitgezonderd voor spoedopdrachten gesloten zijn. In de metaalindustrie hebben werkgevers en werknemers geen overeenstemming over een nieuwe CAO kunnen bereiken. Dit voor het eerst na lange tijd. op en moesten naar het Acad. Zie kenhuis worden overgebracht. De 61-jarige mevr. C. M. Hooymans uit Voorschoten viel op de Vismarkt en moest met een gebroken iinkerarm naar het A.Z. worden vervoerd. In de Tunesische plaats Gabes is een 30-jarige Nederlander ter dood ver oordeeld. die beschuldigd wordt van moord op de Tunesische onderwijzer Desmaroux in 1958. Vier jaar geleden werden de stoffelijke resten van de onderwijzer onder verdachte omstan digheden gevonden. Zijn auto werd enige dagen later in een reparatie- werkplaat.' in Ben Gardane in zuid- Tunesië aangetroffen. Verdachte had in mei 1958 na aan komst in Tunis met zyn vrouw en een vriend kennis gemaakt metDes- inaroux Volgens de tenlastelegging zou verdachte die had ontdekt dat Desmaroux veel geld bij zich had, hebben voorgesteld samen naar Ga- bes te gaan om dit geld te wisselen !n buitenlandse valuta. Op de terug weg zou hij zjjn slachtoffer door het voorhoofd hebben geschoten en hem, toen bleek dat hij nog niet dood was, hebben gewurgd. Ook u hfj twee reisbiljetten van de Tunesische luchtvaartmaatschappij hebben ge stolen en wordt hij beschuldigd van onwettig wapenbezit, het voorzien van zijn paspoort met eer vals stem pel van de Verenigde Naties en het innen van geld op een ongedekte cheque. Verdachte en zijn vrouw werden later in Alexandrië gearresteerd, de vriend in Tripoli. Verdachte werd in hechtenis gesteld, zijn vrouw en zijn vriend werden voorlopig vrijgelaten, waarna deze naar Nederland terug keerden. Het proces tegen de Nederlander is ;n maart van dit jaar uitgesteld, om dat zyr. familie om een psyciatrisch onderzoek had verzocht. De openbare aanklager had de doodstraf geëist. Voor het Tunesische hof ontkende verdachte alle beschuldigingen, maar het mocht niet baten. Vanochtend werd hij ter dood veroordeeld. De feestverlichting. welke Delft evenals andere jaren siert in de decembermaand, is verwij derd langs de route, die de rouwstoet morgen zal volgen. Maandag wordt de verlichting weer aangebracht. Na afloop van de gisteravond in Den Haag gehouden vergadering van de Vakraad voor Metaalindustrie werd namens de drie werknemers bonden medegedeeld: „De reeds ge ruime tijd aan de gang zijnde on derhandelingen over de vernieuwing van de collectieve arbeidsovereen komst voor de metaalindustrie zijn j nog niet tot een resultaat gekomen. De moeilijkheden vinden hun hoog tepunt in het feit, dat de werkne- I mersorganisaties hebben voorgesteld 1 de uurlonen met zeven cent te ver- j hogen, terwijl de werkgeversorgani saties aan een verhoging van de uurlonen met maximaal drie cent per uur vasthouden. Daar komt nog bij, dat er bü de werkgevers zo goed als geen bereidheid bestaat om te on derhandelen over een verlenging van de vakantie". Ir. K. van der Pols heeft namens werkgevers in de Vakraad verklaard, dat men van werkgeverszijde in de metaalindustrie al maanden lang heeft gezegd, dat er bij de vernieuw- wing van de CAO maar weinig kan gebeuren. De scheepsbouw, zo zeide de heer Van der Pols om een voor beeld te noemen, gaat niet goed. Het niveau van de prijzen is bijzonder slecht. Dit werkt ook door in de kring van bedrijven, die nauw met de scheepsbouw betrokken zijn. Maar ook andere sectoren der metaalin dustrie vertonen verontrustende ver schijnselen. De concurrentie is aan zienlijk scherper geworden. Iedereen vecht om afzet. In een niet onaan zienlijk deel der metaalindustrie is men wat de marges betreft heel voor zichtig. De algemene tendens is dat het minder goed gaat, aldus ir. Van der Pols. De voorstellen van werknemerszü- de in de Vakraad zijn gebaseerd op de vraag of de werkgevers bereid zijn te onderhandelen over een verho ging van één procent boven de 2,7 die de S.E.R. in zijn advies over de begrenzing van de stijging der loon kosten heeft genoemd. Doodstraf voor viervoudige moordenaar Een jury van het Belgische hof van assisen van Oost-Ylaanderen heeft gisteren de 28-jarige Paul Cheyns schuldig verklaard aan een viervoudige moord. Hij werd ter dood veroordeeld. In juni van het vorig jaar maakte hij een einde aan het leven van zijn echtgenote en drie kinderen. Na zijn hond te hebben opgehangen en zijn woning in brand te hebben gestoken trachtte hy zich zelf van het leven te beroven. De dader werd volledig toereke ningsvatbaar verklaard. De jury ant woordde bevestigend op de vraag van de president van het hof. of hij schuldig was aan moord met voor bedachte rade. De doodstraf wordt in België wel uitgesproken, maar niet voltrokken. In verband met de uitvaart van Prinses Wilhelmina heeft op verzoek van de NTS de ANWB-Wegen wacht gisteravond een convooi wagens van de journaaldienst door de dichte mist van Bussum naar Delft en Den Haag begeleid. Nog geen tien meter was het uitzicht op de rijksweg Amster dam-Delft waar de NTS-colonne slechts langzaam vorderde. De nach telijke tocht werd nog extra bemoei lijkt door het hier en daar spiegel gladde wegdek. Vlak achter elkaar reden de tien meter lange en tien ton zware materiaalwagens van de journaaldienst die voor miljoenen juldens kostbare apparatuur vervoer den naar Den Haag en Delft, van waar zaterdagmorgen de Eurovisie I uitzending zal plaats hebben. I Na een drie uur durende rit kwa men de wagens op hun plaats van I bestemming aan zonder dat zich een tongeval onderweg had voorgedaan. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: voor het doet. ex. Ned. recht de heer O. Bottinga (Den Haag)ex Ned. recht mej. R. C. W. Rappard (Den Haag), mej. J. M. V. Krim (Rotterdam) en mej. A. M. de La- maar (Den Haag) en de heren H. R. G Veldkamp (Den Haag). E. T. J. T. Kwint (Velsen), B. v. d. Vlerk <Aer- denhout), H. C. Visscher (Bussum), W. R. Rosingh (Middelburg), K. Bij- leveld (Dordrecht), H. Wouters (Reeuwijk), J. J. H. Maschaupt (Am sterdam), J. Kruyt (Rotterdam), J. D. H. v. d. Oever 1 Scheveningen J. J. Terpstra (Utrecht) kand. ex. nota riële studierichting de heren E. J. Schwarze (Haarlem), H. H. Kleine (Amsterdam), F. A. G. Barbé (Vlis- singen) en J. v. d. Wijngaarden (Delft). Animo eoor oude straatlantaarns (Van onze Brusselse correspondent) De stad Leuven is bezig haar openbare verlichting te modernise' ren. Gevolg: men heep 2.500 ouder wetse ijzeren straatlantaarns voor gasverlichting aan te bieden. De be langstelling ervoor blijkt in en zelfs buiten België buitengewoon groot. Reeds enige dagen na het bekend worden van het feit, dat de lan taarns beschikbaar zouden komen, hadden zich reeds meer dan duizend gegadigden gemeld. Zij zijn parti culieren, die een of twee lantaarns in de tuin van hun huis willen zet ten, verzamelaars van al wat oud is en vooral heel veel antiquairs met name uit België en Duitsland. De vraag is zo groot, dat het gemeen tebestuur van Leuven heeft besloten elke aanvraag nauwkeurig te zullen bestuderen om speculatieve ver werving zoveel mogelijk tegen te gaan. Andere gemeenten, culturele instellingen en bonafide verzame laars faangenomen dat die bestaan) zullen de voorkeur genieten. Het wonderlijke bij dit alles is, dat om trent de prijs van de lantaarns nog niets officieels is meegedeeld

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3