„Nederlanders waren dol van goedgeefsheid" Claervn HONDERD RUSSEN VERLOREN LEVEN Bij STALINS BAAR ALS't "JONGE" f FRIS en Gevaarlij l „grapje CONSTANT AGENDA HAAGSE AGENDA LONOENS BLAD OlEK TV-MARATHON inclhiuid weer vlot gaat ,het voort met verleden" Chroesjtsjow „actie tegen ..DfiNK MOET ZIJN! Mffl» k!S®T 1.8JL. MET EEN ENKEL WOORD 99 Wijzigingen radio en tv LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 De televisiemarathnn van Mies Bouwman heeft ook over de Neder landse grenzen belangstelling; gewekt. 7o noemde de Londense „Daily He rald" de geldinzameling per televisie en radio „de grootste liefdadigheids show. die ooit is voorgekomen". Het blad had voor Mies Bouwman, de milde Nederlanders en hun (voor lopige) twaalf miljoen een plaatsje op de voorpagine ingeruimd. „De Nederlanders waren dol van goedgeefsheid," aldus de „Daily He rald". In België Vooral de Nederlandstalige Belgische bladen vermeldden gisteren onder grote koppen de resultaten van de actie „Open het Dorp", die een „we reldrecord naastenliefde met mara thon-programma" wordt genoemd. Ondank? sceptisicme en zelfs tegen stand is de actie van de A.V.R.O. een onverhoopt succes geworden. Mies Bouwman en de Nederlandse tv heb ben een wereldrecord gebroken", al dus schrift „De Standaard". „Maar wat belangrijker is, is dat Nederland aan de wereld heeft getoond, dat ook voor gebrekkigen het lever, rijks is en de moeite waard geleefd te worden. Het is een boodschap, die overal in de wereld met ontroering zal worden ontvangen. Misschien zelfs in Luik". Trots op ii „Dat ook in ons land zeer vele men sen wonen, die voor een goed doel graag en diep in hun beurs tasten is een feit, maar wat de bij ons door velen nog als koel, zuinig en nuchter beschouwde „Hollanders" maandag en dinsaag toonden aan vuur, sympa tic en goedgeefsheid, heeft ons wer kelijk met verstomming geslagen", aldus schrijft „De Nieuwe Gids" on der de kop: „Nederland, wy zyn trots op u". „Bij de vaak roerende tonelen wa ren wij trots en soms jaloers", aldus het Vlaamse blad. „Jaloers om die eenheid die saamhorigheid, die aan hankelijkheid van deze Hollanders, Friezen, Limburgers, Zeeuwen, Dren tenaars Gelderlanders, Groningers. Brabanders. Utrechtenaren en inwo ners van Overijssel, die ondanks hun gehechtheid aan hun eigen streek een voorbeeld gaven van nationaal bewustzijn, van verbondenheid en medeleven met hun landgenoten uit geheel Nederland. Een voorbeeld dat wij helaas, niet vaak aan de buiten wereld geven. Maar als Vlamingen, als Zuidnederlanders, waren wij te vens onzegbaar trots op onze stam en taalgenoten uit het noorden voor het prachtig beeld van nationaal be wustzijn, dat zij aldus aan de wereld schonken", aldus „De Nieuwe Gids". ting uit Arnhem bij ons geweest voor een uitzending. Niet de stichting „Het dorp" Maar wij moesten deze aan vrage aiwyzen. Bovendien had de Johannastichting uit de grote N.C-R.V.-actie „goed zo", waarvan de opbrengst ruim f. 3 miljoen was. reeds ai eens een bedrag van tegen de miljoen gulden ontvangen". Tellen Alle gelden voor „Het Dorp" die in kisten, dozen, emmers en op velerlei andere manieren verpakt, in het RAI-gebouw zijn bezorgd slechts 'n deel daarvan kon Mies Bouwman persoonlijk worden overhandigd zijn dinsdagavond met twee militaire trucks naar de kluizen van de Spaar bank voor de stad Amsterdam aan het Singel overgebracht. Nagenoeg het gehele personeel van deze spaarbank 120 hebben zich al gemeld en 15 man van de AVRO zullen morgenavond zes uur begin nen met het uitpakken, sorteren en tellen van deze gelden. Enkele koks en een deel van het bedienend personeel van een nabij gelegen hotel zullen er, te beginnen met een „snert-souper' om elf uur voor zorgen, dat de tellers de kracht en de moed behouden voor de uit voering van dit karwei, dat zij voor het ochtendgloren willen klaren. De 57 jaar oude Deense kustvaar der „Winöhund", die bijna twee we ken hoog op het strand van Hoek van Hollano heeft gezeten, is vlot ge komen. Gistermiddag om kwart voor vier trok Leen Smit en Co's sleep boot „Atlas" het nauwelijks 200 brt. metende scheepje, dat zeli een bijdra ge leverde via de grondtakels op de winches door een in allerijl gegraven geul naar open water, waarna de kustvaaroer naar de Vulcaanhaven in Vlaaröingen werd geleid voor een voorlopige inspectie. Hei lijkt aannemelijk, dat de kiel schade heeft opgelopen, hoewel ber gingsinspecteurs geen lekkages con stateerden, toen het schip nog op het strand lag. De „Winrihund" liep op 15 novem ber 's avonds om even over zes tijdens een felle noordwesterwinci en bij hoog water op het strand, op niet meer dan 150 meter van het Noorderhoofd bij Iloek van Holland. Invloed De heer E. Schuttenhelm, voorzit ter van de N.T.S., heeft ook zijn grote waardering uitgesproken voor zowel de prestatie van Mies Bouwman als voor de 60 N.T.S.-medewerkers, die een etmaal of langer in touw zijn ge weest. Hij had een open oog voor het bijzondere aspect dat deze tv-uitzen- ding bood. de kennelijk zo indringen de invloed van het medium televisie. Hem zulien daarom ook vooral de eventuele persbeschouwingen naar aanleiding van dit aspect sterk inte resseren Op een vraag aan de heer Schut tenhelm of het niet op de weg van de N.T.S. had gelegen om deze uitzen ding onder haar auspiciën te hebben doen plaatsvinden, antwoordde de voorzitter, dat de N.T.S zich houdt aan het nationale collecteplan. „Wij worden overstelpt met aanvragen om aan charitatieve acties hulp te verle nen Wij moeten ons daarom strikt houden aar: het nationale collecte plan. Inderdaad is de Johannastich- Bij het gedrang voor de kist, waarin Stalin in 1953 lag opge baard zijn ruim honderd mensen om het leven gekomen, aldus onthulde premier Chroesjtsjow vorige week vrijdag in een ver trouwelijke toespraak op de slotzitting van het Centrale comité van de Sowjetrussische communistische partij. Dit werd gisteren in Moskou van betrouwbare zijde vernomen. Het was niet mogelijk geweest het Russische volk direct in kennis te stellen van de ware aard van de man, die door de massa als een held werd beschouwd. ben en wel hoofdzakelijk voor de vuist weg, zou ook bevestigd hebben dat mensen, die tot de topleiding be horen. het eerste Russische verslag over het leven in een van Stalins kampen voor politieke gevangenen voor de publikatie hadden gelezen. Toen men die mensen, zo zou Chroesjtsjow gezegd hebben, verzocht had hun mening over dit verslag te geven, waren de reacties nogal uit eenlopend geweest. Ieder wilde na melijk een ander stuk laten schrap pen. Ik. aldus Chroesjtsjow, heb toen bepaald, dat niemand het recht heeft de tekst te veranderen als de schrij ver zijn verslag als juist beschouwt. En de schrijver had dit gedaan. Het verslag, getiteld „Een dag uit het leven van Iwan Denisowisj", ge schreven door de ex-gevangene Alexander Solzjenitsin, is Kortgeleden in het letterkundige blad „Nowy Mir" verschenen. Het nummer met het verslag was spoedig uitverkocht. Chroesjtsjow zou verder bij deze gelegenheid de Russische bladen „vervelend" hebben genoemd- Vele redacteuren waren het hiermee niet eens. maar zij moesten nu maar we ten. dat hy zijn mening niet zou wij zigen. Premier vindt de Russische bladen „vervelend" Chroesjtsjow had volgens zyn zeg gen de hoofdredactie van de „Praw- da" persoonlijk opdracht gegeven om op 21 oktober van dit jaar een fel anti-stalinistisch gedicht van de jonge Russische dichter Jewtoesjen- ko af te drukken. In dit gedicht verzoekt Jewto-esjenko, wiens vader het slachtoffer is geworden van de onderdrukking tijdens het bewind van Stalin, de regering dringend „de wacht bij Stalins graf te verdubbe len, neen te verdrievoudigen, opdat Stalin niet uit zijn graf opstaat en met hem het verleden". Jewtoesjenko spreekt in dit gedicht ook over mensen, die Stalin openlijk veroordelen, maar in hun hart sta linisten zijn gebleven. Chroesjtsjow, die wel twee uur gesproken zou heb- Zweeds voorstel Kernstop per 1 januari Zweden heeft gisteren in Genève voorgestelo met ingang van 1 janu ari met het nemen van kernproeven op te houden en onmiddellijk met de instelling van een controle-orgaan te beginnen. De Amerikaanse afgevaar digde, Dean, zei dit voorstel belang wekkend te vinden hoewel er niet in toezicht wordt voorzien, wat het Wes ten als eis heeft gesteld. De Sowjetrussische vertegenwoor diger, Tsarapkin, sprak er in het ge heel niet over. Tegenover verslagge vers zei hij dat het „een studie waard" was. Diplomatieke waarne mers zeiden dat hij waarschijnlijk op instructies uit Moskou zat te wach ten Zweden wil aan de Westelijke ver langens tegemoetkomen door instel ling var. een commissie, die onder meer de gegevens van nationale ob servatieposten op seismisch gebied zal verwerken. Deze commissie zal ook beoordelen of verdere inlichtin gen nodig zijn. wanneer het vermoe den bestaai dat een kernproef is ge nomen. aldus de Zweedse vertegen- woc: diger Dean antwoordde, dat hierop de beste Engelse en Ameri kaanse specialisten waarneming ter plaatse absoluut noodzakelijk achten. Storing in het telefoonverkeer In de telefoonkabel Den Haag— WaddinxveenLeimuiden heeft zich vandaag een storing voorgedaan, die vanmorgen nogal ernstige vormen aannam. Door deze kabel wordt on geveer de helft van het telefoonver keer tussen de di.iricten Amsterdam en Den Haag afgewikkeld. Reeds gistermiddag kon uit het teruglopen van de capaciteit worden opgemaakt dat de kabelstoring op leverde. Inmiddels is met het onder zoek begonnen, maar de oorzaak van de storing kon tot. dusver nog niet worden vastgesteld. Door de telefoon gesprekken via andere kabels i lei den is een groot gedeelte van het ver keer echter weer normaal. Dc „Prawda" over misstanden De Prawda, het blad van de Sow jetrussische oommunistische partij, schreef gisteren, dat het ter verster king van de beheersing van de par ty en de staat van de economie van het land een vereiste is, dat het voortaan uit is met „vervalsingen, het vervalsen van cyfers .afpersing, verkwisting, diefstal van waardevolle staatsmaterialen, en bureaucratie". Op de vorige week gehouden vol tallige vergadering van het Centrale comité van de communistische par tij werd besloten een toporgaan in te stellen, dat met behulp van plaat selijke organisatie toezicht zal hou den. Volgens Radio-Moskou schrijft de Prawda, dat Chroesjtsjow het comi té hierop heeft gewezen. De Prawda meent, dat bij de arbeiders „een ge voel van discipline en verantwoor delijkheid" moet worden gewekt, „op dat iedere arbeider zich volledig aan de taak van de opbouw van het com munisme kan wijden met revolutio naire ijver". Sowjet-Rusland en Joego-Slavië President Brezjnew en premier Chroesjtsjow van de Sowjet-Unie heb ben in een gezamenlijke boodschap aan de Joegoslavische president Tito gezegd, dat „het Sowjetrussische volk de Joegoslavische arbeiders oprecht succes wenst in hun werk en in hun strijd voor de duurzame vrede en het socialisme", aldus het Joego slavische persbureau Tanjoeg. De boodschap werd gezonden ter gele genheid van de Joegoeslavische natio nale feestdag. „Wij spreken de hoop uit", aldus de Sowjetrussische leiders „dat de kameraadschappelijke en nauwe betrekkingen die zich dit jaar op alle gebieden tussen onze beide landen hebben ontwikkeld, nog ste viger zullen worden tot heil van het socialisme (d.i. communisme), de we reldvrede. en geluk en de ontplooiing van Joego-Slavië en de Sowjet-Unie. Ter gelegenheid van de „dag van de republiek" heeft de Joegoslavische regering amnestie verleend aan 328 mensen, die veroordeeld zyn voor di verse misdrijven. De Verenigde Staten zullen Joego- Slavië landbouwprodukten leveren voor een bedrag van 108 miljoen dol lar in het raam van het programma „levensmiddelen voor de vrede". De desbetreffende overeenkomst is gis teren in Washington bekendgemaakt. VRIJDAG 30 NOVEMBER Kon. Schouwburg. 20 15 uur. Haag- sche Comedle met „Schwetk in de tweede wereldoorlog". ZATERDAG 1 DECEMBER Kon. Schouwburg. 15 uur. Haagsche Comedle met „'t Paradijs". 20.15 uur „Tocht naar het duister". Kurzaal. 20 uur. Jazzconcert door het John Coltrane-kwartet. Gebouw voor K. en W. Residentie orkest o.l.v. Alberto Erede. 20.15 uur. ZONDAG 2 DECEMBER Kon Schouwburg. 14 uur. Haagsche Comedle met „Don Gil met de groene broek". 20.15 uur met „Eindsprint". BINNENLAND De huidige ambassadeur van Boe- roendi ln België zal. zo ligt ln de be doeling. ook worden geaccrediteerd bij de hoven in Luxemburg en Neder land. Ook ln hoger beroep ls een 45- Jarige Haagse auteur-uitgever die on der het pseudoniem van Han B. Aal- berse het boek „Liesbeth en de we reld van Bob en Daphne" heeft ge schreven. vrijgesproken van het hem ten laste gelegde verspreiden van een pornografisch geschrift. Het Haagse Gerechtshof bevestigde het vrijspre kende vonnis van de rechtbank in Den Haag. In de tuin van zijn woning aan de Ten Hovenstraat te Den Haag ls gisteren de 80-jarige J. W F. L Niels levenloos aangetroffen. Hij heeft ken nelijk bij het openen of sluiten van zijn slaapkamerraam op de tweede ver dieping zijn evenwicht verloren en ls ln de tuin gevallen. BUITENLAND In gezaghebbende kringen wordt het aantal slachtoffers van de over stromingen in zuid-Tuneslë op meer dan honderd geraamd. Alleen al in Gabes zijn 50 doden. De reddingsploe gen zijn er nog steeds niet ln geslaagd de plaatsen El Hamma en met Mata in de buurt van Gabes en Nefta, meer zuidelijk gelegen, te bereiken. In »en ondergrondse opslagplaats op het terrein van Auschwitz, het be ruchte vroegere Duitse vernletlglngs- zich in hechtenis bevindt en beschul digd wordt van aantasting van de buitenlandse veiligheid van de staat, ls gisteren van de gevangenis van Hamburg naar die van Koblenz over gebracht. Waarom dit gedaan is, ls niet bekend. De Syrische regering heeft het bemiddelingsvoorstel inzake Jemen, dat de V S aan een aantal Arabische landen hebben doen toekomen, gun stig ontvangen. Dit heeft gisteren premier Chaled el Azem na een on derhoud met de Amerikaanse ambas sadeur In Damascus verklaard. President Kenndy heeft gisteren de directeur van het Amerikaanse be grotingsbureau. David Bell. benoemd tot hoofd van het Amerikaanse bureau voor internationale ontwikkelingshulp. Bell ls 43 Jaar. Hij zal zijn nieuwe functie ln december aanvaarden. Het vorige hoofd van het bureau. Fowler Hamilton, is onlangs afgetreden. Dr. Ian Clark, die drie maanden geleden een gezonde nier kreeg van een vriend, wordt momenteel met be hulp van een kunstmatige nier ln leven gehouden. De operatie die ln eerste instantie scheen te zijn ge slaagd. bleek later geen resultaat te hebben gehad. De echtgenote van de 34-Jarlge arts heeft hem anderhalf uur mogen bezoeken Clark ls nog zeer zwak. Een twaalfjarig Egyptisch meisje, op wie een week geleden ln Londen een nier van haar moeder werd overgeplaatst, ls overleden. Premier Macmlllan heeft de Ca- co ricunci luduiiuiinii iitrtri L ue Ltt- Sïïlc" v "rg/f g"vondin. d»t |terineuJk L00'..?.* Bahama-«Handen Se offers van het nazidom. Het vergift, met een gewicht van 700 kilogram en verpakt ln flessen, werd door de che mische dienst van het Poolse leger op geruimd. voeren Op 19 en 20 december voeren president Kennedy en premier Mac- Mlllan besprekingen op de Bahama's. Dit wordt de zesde ontmoeting van de twee Westelijke leiders sedert de De uitgever van het week- ambtsaanvaarding van president Ken- blad Der Spiegel, Rudolf Augsteln, dlenedy in Januari 1961. MAANDAG 3 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Toneel groep „Theater" met „Oorlog en Vrede". WOENSDAG 5 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag sche Comedle met „Pas op de verf". TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum. Cor Alons. inte rieur-architect. Grafiek van Toulouse Lautrec. Collectie Henle-Onstadt. BIOSCOPEN Apollo. Toryok de furie der barbaren. 14 Jr. Dag. 12.15. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Bijou. De vrolijke minnaar. 18 Jr. Dag. 2. 7.15 en 9.30 uur; zond. 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. Echtscheiding op z'n Ita liaans. 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. Zorro. de gemaskerde wreker 14 Jr. Dag, 2 en 8 uur; zond. 4, 6.30 en 9.15 uur; zat. 6.30 en 9.15 uur. Cineac. Actualiteiten. Dag. 9-24 uur; zond. 11.30-24 uur. City. Tony Curtls-week (reprises). Dag 2.30. 6 45 en 9.15 uur; zat en zond. 1.45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso. Licht op de piazza 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat 2.15, 6 45 en 9 15 uur; zond. 2. 4.30, 6 45 en 9.15 uur. Du Midi. Een „echte" Parislenne. 18 Jr Dag. 2.30 en 8 15 uur; zat. 7 en 9.30 uur; zond. 2.30. 4 45. 7 en 9.30 uur. Flora De held van Benghazi. 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood. De verdoemden. 18 Jr. Dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30. 4.30, 7 en 9.15 uur. Krlterlon. La nult des esplons. 18 Jr. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45. 4. 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschinskl. West Side Sto ry. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Muslca. North tot Alaska. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur; zat. 8 uur; zond. 3. 7 en 9.30 uur. Odeon. En eeuwig zingen de bossen. 14 Jr. Dag. 2.30 en 8 uur; zat. 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45. 4.15. 6.45 en 9.15 uur. Olympla. De nachten van Cablria. 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2. 5 en 8 uur. Passage. Phaedra. 18 Jr. Dag. 2.30. 6 45 en 9.15 uur; zond. 1 45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt Fanny. 14 Jr. Dag. 8 uur; zat. 6 45 en 9.15 uur; zond. 4, 6.45 en 9.15 uur. Rex Un slnge en hlver. 14 Jr Dag. 9 30. 11.30. 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. De Japanse industrie brengt een „grapje" in de handel, dat onder be paalde omstandigheden levensgevaar lijk kan zijn. Het gaat hier om een plakje imitatie Zwitserse kaas van kunststof, dat, als het in de maag komt, onder invloed van het maag zuur verhardt en scherpe kanten krijgt waardoor verwondingen kun nen ontstaan. In Frankfurt is in het begin van dit jaar iemand aan het „eten" van deze „kaas" overleden. De plakjes, die zijn verpakt in een cellofaan zakje, dragen het opschrift „Trick Swiss cheese" en zijn in ons land nog niet gesignaleerd. Interpol in Den Haag pleegt over leg om de import in Nederland van deze onsmakelijke „kaas" onmogelijk te maken. Deze organisatie werd te gen dit grapje gewaarschuwd door een bericht van het secretariaat-ge neraal van Interpol in Parijs. De gebruiksaanwijzing op het pak je geeft, aan dat men op het plakje doormidden moet, snijden en de stuk ken op een besmeerde boterham moet presenteren. Het effect, als de gefopte toebijt, moet volgens de fa brikant treffend zijn. Volgens Inter pol is de kans, dat men de „kaas" inslikt, niet zo héél groot, omdat men al gauw bemerkt, dat de „kaas" (die rubber-achtig aandoet) moeilyk door te bijten is. Advertentie pg •N GOUDEN VERLOVINGSRINGEN VOEGLOOS EN MASSIEF IN GLADDE EN BEWERKTE UITVOERING Levering ran Je producten der COJtSTANT-^abrieken uitsluitend via de erkende juweliers, waar de kleurenfolder met alle COJOTANT-modellen patit verkrijgbaar is. De Nederlandse Televisie Stichting en de Nederlandse Radio Unie kun nen nog niet zeggen op hoeveel en op welke dagen de televisie en ra dioprogramma's gewijzigd zullen worden in verband methet overlij den van Prinses Wilhelmina. De N.T.S. zal, zolang de regering geen richtlijnen heeft gegeven voor een nationale rouw, zelf haar houding moeten bepalen. Wat de radio betreft: vanavond en morgenavond zal over beide zen- Groei naar een bewogen getuigenis (Van onze t.v.-medewerker). Het is moeilyk een eerlijke opinie te geven over het „In memoriam" dat gisteren door de NTS werd uit gezonden. Past daarop wel kritiek? Wij daehten, dat eerbied voor een grote dode zulks gebiedt. Welnu, het hoge woord moet er dan maar uit: de documentaire over bet vorstelijke leven bleef naar onze smaak ver onder de maat. Natuur lijk was er touchant materiaal in aan te treffen. Dat is zo overvloedig, dat het er wel in voor móest komen. Billijkheidshalve dient onze teleur stelling begeleid te worden door de mededeling, dat een zo sterk en be wogen leven nooit in een reeks oude filmbeelden adequaat gestalte kan krijgen. Maar het geheel maakte een dilet tantistische indruk. Er werd her haaldelijk accent verleend aan bij verschijnselen. wat de aandacht van de hoofdpersoon afleidde. Het com mentaar muntte uit door het ge bruik van cliché's. We hebben er één als voorbeeld genoteerd. Bij de tewaterlating van een schip onder vorstelijke belangstelling werd ge steld. dat de banden van Oranje met de koopvaardij door die plechtigheid rog iets hechter waren geworden. Men voere ons niet tegemoet, dat dit allemaal haastwerk zijn moest. Wc weten, dat ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van wijlen Prin ses Wilhelmina dit materiaal gesor teerd en gemonteerd is geworden Dat niettemin een indruk van sterke toewijding aan land en volk mede het resultaat was. moet een gevolg zijn van herinnering aan de werkelijkheid. Aan het poëtische programma kwam eveneens veel te voorschijn, waarvan men licht denken ging, dat het erin was opgenomen, omdat de verdienstelijke declamator Ton Lutz dat nu juist op repertoire had. Het sterkste sprak ons aan het tweede deel van het gedicht van Jan Prins en de verzen van de dichter Keuls, liet werk van Adema van Scheltema werd als gedicht voorgedragen en niet als gebed voor de Vrede. o.i. in stryd met de bedoeling. De geïmproviseerde begeleidingen van dr. Anton Van der Horst ge tuigden van grote deskundigheid. Van de muzikale onderbrekingen trof vooral Rosa Spier ons. Het programma kreeg diepgang en waar achtigheid toen de persoonlijke ge tuigenissen werden afgelegd. Zoals nu. Kortenhorst in de Kamer eer lijk de zienswijze van mevr. Roland Holst op de door droefenis gelou terde Vorstin vertolkte, zo deden dat de mensen uit het verzet. Het door het journaal gereleveerde mede leven door het buitenland, moetende Tv op kerstdagen (Van onze Hilversumse correspondent) Op eerste kerstdag zal de Neder landse Televisie Stichting 's avonds de opera „La Bohème" uit Berlijn uitzenden. Tweede kerstdag des avonds is de Rudi Carrell-show „Op het IJs", met o.a. Joan Haanappel, de hoofdscho tel. In de avonduren voor de kerst nacht. dus op maandagavond 24 de cember. is er een Eurovisie-produktie: een protestantse kerkdienst uit Frankfurt en om 11 uur gevolgd door een protestantse kerkdienst verzorgd door IKOR. Van 12 tot 1 uur 's nachts wordt de nachtmis uit Frank rijk uitgezonden. Op eerste kerstdag 's middags is er j een BBC-produktie. de Billy Smarts Circus, verder Christmas Carols en de op de tweede kerstdag 's middags een ballet en verder zaalhandbal vanuit Utrecht en het orkest van Be nedetto Marcello en tenslotte nog „ontmoetingen" van Jan Vryman met een groep jongeren. Roxy. Lulu. 18 Jr. Dag. 2 30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost. Makkers staakt uw wild ge raas. 14 Jr. Dag. 8.15 uur; zat. en zond. 2.15, 7 en 9.15 uur. Studio. Beat Girl. 18 Jr. Dag. 2. 4, 7 en 9.15 uur. Thalia. De hel van Tawara. 14 Jr. Dag 2 30, 7 en 9.15 uur; zond. 3. 5, 7 en 9.15 uur. De Uitkijk. De geest van het kwaad 18 Jr. Dag 2. 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.15, 7 en 9 15 uur. West-End. De ondergang van de Ta- liant. 14 jr. Dag 2.15 en 8.15 uur; zat 2.15, 6.45 en 9.15 uur; «ond. 1.30, 3.45, 6.45 en 9.15 uur. blijken uit het halfstok hangen der vlaggen notaibene een protocolair voorschrift) werd eerst werkelijk on derstreept door hetgeen Nederlandse correspondenten in het nabije bui tenland ons vertellen kwamen. Gelukkig kenmerkte dit program ma zich door eenstijigende lijn. Het mondde uit in een manifestatie van eerlijke mensen, die wars van Bvzan- ti-me waren. Eerst daardoor vond de rouw weerklank, kreeg ze gestalte, ln hetgeen de televisie ons schonk. Een groei naar bewogen getuigenis (Advertentie) Radio Televisio DIT EMBLEEM In de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. levering met waarborqtertifuaat- DONDERDAG Central. Ned. Spreekcentrum. Infor matie-avond. 8 uur nm. Geb. Chr. Soc. Belangen: Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr. W. Wleringa over „Problemen t.a.v. pen sioenvoorziening". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Prediker: Bazaar herv. Molenwijk. 2-10 uur n.m. Prediker: Spr, ds. J. A. Smlnk. 8 uur n.m. Stadhuis: Herdenking overlijden Prinses Wilhelmina. 7.30 uur n.m. Stadszaal (grote zaal): Meesterserle K. en O. Saarlands Radio Kamerorkest o.l.v. Karl Rispen part. 8 uur nm. VRIJDAG Boerhaave-restaurant: Propaganda- avond Onderwater Jagersclub. 8 u nm. Ir. Drlessenstraat: Bultengew. Aan- deelhoudersverg. N.V. Leldsche Duin- watermij, 12 uur. Prediker: Bazaar herv. Molenwijk. 2-10 uur n.m. Prediker: Evang. Chrlstengem. „Ec clesia". 8 uur nm. Rijksmuseum van Volkenkunde: K. en O.-cursus „Kunst van verre Oosten" o.l.v. dr. A. A. Gerbrands. 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. Gem. Kunst abonnement. Meesters der vertelkunst door Meesters der Toneelspeelkunst, 8 uur nm. Stadszaal (grote zaal): Jubileum- feestavond P C en L, 8 uur nm. Warmond Trefpunt: Uitvoering Warmonds Fanfare. 8 uur n.m. ZATERDAG Den Burcht: Schoolavond Rembrandt- lyceum 8 uur n.m. Bevrijdingskerk: Avondgebed van hervormden en gereformeerden. 7.30 uur n.m. ders als nationaal programma,, een herdenkingsklankbeeld worden uitge zonden. Deze uitzendingen beginnen om 8 uur. Herman Felderhof en Kees Middelhof, de samenstellers van deze levensimpressies van Prin ses Wilhelmina, hebben tal van Ne derlanders over hun ontmoetingen met onze oud-vorstin aan het woord gelaten. Om negen uur vanavond wordt een verbinding tot stand gebracht met de Grote Kerk in Den Haag, waar een interkerkelijke herden- kingsdienst zal worden gehouden. Morgenmiddag om ca half vier zendt de N.C.R.V. voorts rechtstreeks de herdenkingsplechtigheid uit van de Vrije Universiteit, waarbij door verschillende hoogleraren het woord zal worden gevoerd, o.a. door prof. De Gaay Fortman. Rubrieken als „Tierlantijnen'', .Steravond" en .Prisma" vervallen. 1 Zaterdag 8 december zal de gehele j dag een nationaal programma via j de radio worden gegeven, o.a. met een reportage van de uitvaart van Prinses Wilhelmina, indien dit is toegestaan. Ook ten aanzien van de televisie programma's geldt een sterke aan passing. Onder voorbehoud ln ver band met de vele wijzigingen, die nog mogelijk zijn, wordt het volgende dus doorgegeven: Vanavond 19.30 uur in het KRO- programma: de Adelbertfilm. 20.00 uur: NTS-journaal 20.20 uur: Vaticano II 20.30 uur: concert 21.00 uur: Herdenkingsdienst St.- Jacobskerk ln Den Haag Vrijdagavond AVRO. Het om 19.30 uur beginnende programma „roos ter" is aaneepast en zal o.a. bevatten een herhaling van „Meer dan mu ziek". 20.00 uur: NTS-Journaal 20.20 uur: aangepast filmprogram ma. 20.45 uur: „Flits" 21.30 uur: Limburgs Symfonie-or kest. Zaterdag (VPRO). -15 00 uur: sportfoto's 15.15 uur: een documentaire over de elfstedentocht 16.00 uur: poppentheater Eric Brammei 17.00 uur: Omnibus (eveneens aangepast). 19.30 uur: „3 Miljoen zielen", een film over Hongkong 20.20 uur: NTS-journaal 20.20 tot 20.55 uur: nog onbekend 20.55 uur: „Black Nativity" (on der voorbehoud) 21.50 uur: Boeken aan het woord, met medewerking van Gerrit Kou- wenaar. Tenslotte kan nog worden medege deeld, dat het AVRO-programma van dinsdag 4 december wellicht on gewijzigd zal blijven en dat het AVRO-televisieprogramma van don derdag 6 december in geen geval het voorgenomen balletprogramma zal uitzenden, maar de Eurovisie-uitzen ding „Van man tot man" gaat op die avond wél door. Voor woensdag 5 december, wan neer de KRO het St.-Nicolaas-pro- gramma verzorgt, is nog niet bekend hoe dit zal verlopen. Het eventuele optreden van Wim Sonneveld is nog in discussie. Hogewoerd van Jehovah's uur n.m. 175: Wachttorenstudie getuigen. 4.30 en 6.30 Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vjn. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. BIOSCOPEN TRIANON: „De drie waarheden", 18 J. Werk. 2.30. 7 en 9.15 uur. zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. REX: „Onder plratenvlag", 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Johny Gitaar". CASINO: „Scotland Yard neemt de uitnodiging aan", 14 1. Werkd. 2.30. .15 uur. zond. 7 en 9.1 4.45. 7 en a.iu uur uonaeraagcycius „In de schaduw van de guillotine", 14 Jaar. LUXOR: „Knock on wood" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Le déjeuner sur l'herbe". 18 J. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. zond. 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Tlare Tahiti". 14 J. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur, zond: 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. „Astra-theater" (Wassenaar). Vrijdag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur: „Greep naar de Macht", 14 J. Zon dag 7 en 9.15 uur en woensdag 8 u. „De Dolle Generaal", 14 J Dinsdag besloten voorstelling. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur „Olie ln Oklahoma" a.l. Donderdag 8 uur „Nachtzuster Ingeborg", 18 Jaar. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Expositie 40 Jaar Leid- se Amateurfotografenver. Dag. 10-4 u., zond. 1-4 uur (t/m 10 december). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling: Lelden ln prent en tekening". Werka. 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur (tot en met 10 december). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur; zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur; zondag 1-4 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. BIJ geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam geh bew. Den Helder geh! bew. Ypenburg geh. bew. VUssingen geh. bew. Eelde geh. bew. De Bilt regen Twente geh. bew. Eindhoven mist Z.-Limburg mist Helsinki onbewolkt Stockholm licht bew Oslo geh. bew. Kopenhagen motregen Aberdeen geh. bew. Londen geh. bew. Luxemburg geh. bew. Parhs geh. bew. Bordeaux onbewolkt Grenoble geh. bew. Nice zwaar bew Berlijn regen Frankfort geh. bew. Munchen geh. bew. Zürlcb geh bew. Genéve geh bew. Locarno naif bew. Wenen geh bew. Innsbruck zwaar bew Belgrado ijsregen Athene zwaar bew. Rome licht bew Alacclo regen Madrid onbewolkt Lissabon onbewolkt p. bit H 3 c £3 S 6 E CcS ZW 3 6 0 2 wzw 6 7 0 w.stll 6 0 w.stll 7 1 wzw 3 6 0 wzw 2 5 0.1 zw 1 5 0 w.stll 6 0 WZW 2 4 0.4 w 4-4 8 zw 2 -6 0 w.stll -11 0 zw 2 2 0.1 WZW 2 7 0 W 2 6 0 nno 2 0 2 nno 2 5 0.1 no 2 -3 0 no 2 2 0.1 n 7 5 4 w 5 6 2 w.stll 2 1 no 2 -4 0 no 6 -2 0.2 nno 5 0 1 nw 1 -i 2 wnw 6 -2 0 w 2-3 0 wnw 2 0 1 w.stll 14 1 o 4 6 4 no 1 8 17 .2 0 no 4 9 - I

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2