verzet zich heftig Ex-spionne tegen een televisie-uitzending Waterman tl AGENDA Mijn naam door slijk gesleurd „De waarheid wordt geweld aangedaan Keur nu extra voordelig en u weet het: zó zuiver, zó^krachtig is Maggi Goudbouillon wolfslag Overdracht Kroonduif op 1 januari Bioscoopbond vecht tegen belastingen Tijdelijk EXTRA VOORDEEL! 75 ct IN DE BAN MET EEN ENKEL WOORD 4-voudige combinatie inderdaad veel beter! Chefarine 4 rmBtrrWTtÊÊm iOSRAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 27 NOVEMBER 19C2 55 (Advertentie» 5? Het verhaal van de Nederlandse spionne „Louise", KRO heeft opgenomen in de televisieserie die is gebaseerd op de memoires van overste Oreste Pinto, zal voorlopig niet worden uitgezonden. De KRO zal hiermee wachten tot er een definitieve gerechtelijke uitspraak zal zijn gekomen over de eis van de echte „Louise" om de weergave van haar oorlogservaringen na te laten. Dit werd gisteren meegedeeld door mr. J. van Santbrink, die namens de omroepvereniging optrad in het, kort geding voor de president van de Amsterdamse rechtbank mr. U. W .H. Stheeman, dat door de ex-spionne was aanhangig gemaakt. zy eiste hierin dat de KH.O. zal kan zeggen, dat hij een fantast of worden gelast de vertoning van het t.v.-spel na te laten, op straffe van een dwangsom van eer. half miljoen gulden. Mr Santbrink, die het oor deel van de president als een voorlo pig oordeei wilde zien, betwistte o.m. op grond van het niet spoedeisende karakter van de zaak de mogelijk heid van dit kort geding en vroeg r.amens de KH.O. een uitgebreider behandeling door de rechtbank. De aanleiding van de gerechtelijke actie is de vrees, dat de vertoning var het t.v.-spel de identiteit van „Louise" onthult, waarbij „haar naam onherstelbaar door het slijk zou woraen gesleurd", zoals de dag vaarding zegt. Maar de kamer van de rechtbank-president was tot de laatste plaats bezet met journalisten, terwijl op de gang fotografen heen en weer liepen. Er is nauwelijks een gelegenheid te vinden, waar men meer in de publiciteit komt dan in het Amsterdamse Paleis van Justitie. Zelf gekomen Niemand had overigens verwacht dat de hoofdpersoon in deze zaak zelf zou verschijnen. Het is name lijk niet noodzakelijk dat de eisen de partij in persoon aanwezig is. Maar „Louise" zat naast haar advo caat. mr. J. I. Maarsen, en kreeg zodoende alle aandacht die zij maan den achtereen had ontlopen. Wij weten nu, dat zij Helene Louise ten Cate Brouwer heet, dat zij de huishouding leidt bij een prominent Nederlander en ook dat zij uiterlijk r.iets gemeen heeft met Ingrid Va lerius. die in het gewraakte t.v.-stuk de rol van „Louise" speelt. De echte Louise is een knappe vrouw van mid delbare leeftijd met een uiterst gedis tingeerd voorkomen en een wilskrach tig gezicht Mr. Maarsen had ruim een uur nodig om zijn dagvaarding toe te- lichten. Hij schetste overste Pinto als een begaafd man, van wie men niet Advertentie «t Waterman vulpennen Ir va. 13,80 j Waterman ballpoints v.a. 4,95 111 I j Advertentie BREESTRAAT 145 TEL.23211 Mr. Santbrink stelde daar tegen over, dat de KB.O. van begin af aan de werkelijke identiteit van eise res geheim heeft gehouden. Wat de strekking van het verhaal betreft, had De president-directeur van de luchtvaartmaatschappij Garoeda, ka pitein Partono en de onderdirecteur van de KLM, dr. E. Konijnenburg, hebben hun besprekingen in Djakar ta over de overdracht van „De Kroonduif", de dochtermaatschappij van de KLM aan de Indische maat schappij beëindigd. De heren Parto no en Van Konijnenburg zijn thans in gezelschap van een groot aantal Indonesiërs onderweg naar Biak om daar de officiële overdrachtsakte te 4i*er.en. Naar van bevoegde zijde werd ver bomen, zal De Kroonduif per één Januari aanstaande in handen van de Garoeda overgaan. De eindbesprekin- gen in Biak zouden nog slechts een formeel karakter hebben, aangezien beide partyen volgens zegslieden reeds volledige overeenstemming heb- l uis overleden. De ladder gleed onder- ben bereikt. I M De maatschappij „De Kroonduif" bezit vier Dakota's, drie Beavers en drie Twin Pioneers. Voorts heeft De Kroonduif in Nieuw-Guinea een aan tal gebouwen in Biak (waaronder het bekende KLM-hotel) en in Hollan- dia. De Kroonduif heeft enkele tien tallen Nederlanders in dienst, onder BINNENLAND Overeenkomstlg het voorstel van het hoofdbestuur van de „Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale in Nederland" (C.B.C.) Is Ingaande 1 Juni 1963 de heer J. Schotman benoemd tot voor zitter van deze centrale. Hij neemt de plaats in van de heer C. van Baren Jr., die per die datum wegens het berei- l n van de pensioengerechtigde leef tijd zijn functie zal neerleggen. De heer Van Baren werd benoemd tot ere-voorzltter. Naar eerst vandaag aan de po litie is gemeld, is vrijdag de 78-Jarige behanger J. J. Th. van Zee uit Den Haag in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen van een hoogte van zeven meter van zijn ladder gevallen en kort na aankomst in een zieken huis overleden. De ladder gleed onder uit, waardoor de heer Van Zee het evenwicht verloor. De heer J. r. M. Sips uit Breda was de gelukkige, die gisteren in een samenkomst in het gebouw „op gou den wieken" te Den Haag het dui zendste diploma van cfe stichting vak examens auto- en motorrljschoolbedrij- ven (VAMOR) in ontvangst mocht nemen. De heer Sips kreeg het begeer- wip 17 vlieapr* pn ppn errnnt aantal de document uit handen van de heer d H. Machlelsen. directeur van het Ver- Papoea s Het Nederlandse p soneel bond voor Vellig verkeer, en het erbij van De Kroonduif zal na een januari i.orende identiteitsbewijs uit handen worden vervangen door Indonesisch un de directeur van het Centraal Bu- personeel. re; voor de afgifte van r"vaardlg- een leugenaar is. In zijn memoires, die aanvankelijk in Engeland ver schenen. is hij echter gaan roman tiseren vermoedelijk om zijn lezers te gerieven. Zijn verhaal over „Loui se" legt de nadruk op de erotiek en niet op het leed, dat de vrouw heeft geleden. Hij laat haar herhaaldelijk vluchten in de seksualiteit. Het boek was de grondslag voor het televisiestuk, waarin „Louise" over haar relaties met allerlei mannen opmerkt: „Maar ik ben toch een vrouw". Onwaarheden „Het boek staat vol afgrijselijke onwaarheden", aldus mr. Maarsen, die een bloemlezing gaf van de ook in het t.v.-spel voorkomende talryke kwetsende taferelen: 1. Eiseres wordt voorgesteld door een Monroe-achtige dame. waaraan men een zekere popperigheid en uit- dagendheia eerder ontdekt dan by de Louise, zoals die er in werkelijk heid uitzag, een studente uit een meer dan welgesteld milieu en blij kens haar ontwikkeling een uitge sproken intellectuele. 2 In het t.v.-spel wordt een ver loofde van Louise genoemd, terwijl eiseres in die tijd niet verloofd was. 3. Als Louise na haar terdoodver oordeling als spionne gratie krijgt, wordt zij door een Gestapo-man Lahr naar Amsterdam gebracht. De ze Lahi zou „snel onder de invloed zijn gekomen van haar magnetische persoonlijkheid", maar in werkelijk heid bleek hij in zyn arrestante de dochter van zijn ex-patroon te ont dekken en dat was de reden, dat hij zijn best deed haar lot te ver zachten dat de men. wantrouwend geworden door vroegere kritiek op Pinto's memoires het oordeel van de Nederlandse Vei ligheidsdienst en het Rijksbureau, voor Oorlogsdocumentatie gevraagd. Voorts heeft men mej. Ten Cate Brouwer uitgenodigd het op de beeld band opgenomen spel te komen zien. Zij heeft hieraan geen gevolg gege ven. Wel zond zij mr. Maarsen. De K.R.O. stelt zich op het stand punt dat alle publiciteit volkomen vermeden had kunnen worden. Op de bezwaren, van eiseres heeft men gevraagd met doorslaggevende argu menten tc komen, die de onjuisthe den in het stuk zouden kunnen op Mr. Maarsen: „Een ware patriot snoeft niet Zij zou het niet prettig hebben gevonden, maar waarschijn lijk niet hebben geweigerd". Mr. Santbrink: „Maar het zijn im mers niet de memoires van „Louise", maar die van Pinto". Hij nodigde de president uit een speciale voor stelling van het t.v.-spel te komen zien om een juiste indruk te krijgen van het stuk. De president zal dinsdag 4 decem ber uitspraak doen. heffen. Maar het enige antwoord was de dagvaarding voor het korte geding .Men behoeft van de K.R.O. niet te verwachten, dat er zedekwestsende dingen in een t.v.-stuk voorkomen", aldus mr. Santbrink. „Er is alles ge daan om identificatie met bestaande personen te vermijden. Hoe kan men dan nog in alle ridderlijkheid bezwa ren maker tegen onjuistheden in het verhaal?" Niet snoeven Volgens de raadsman van de K.R.O. heeft de Britse zaakwaarnemer van kolonel Pinto destijds bericht, dat Pintc dit is tegenstelling tot zyn uitlating aan een familielid erg blij was met het nieuws, dat de t.v.- serie ook in Nederland zou worden uitgezonden. President tot mr. Maarsen: „Wat zou uw cliënte hebben gezegd van een t.v-spel, dat volkomen waarheidsge trouw was?" Albert Sarraut (90) overleden In de ouderdom van 90 jaar is gisteren in Parijs de Franse oud premier Albert Sarraut overleden. Hy was eerste minister in 1935 en 1936. Tijden.-- de Duitse bezetting had hij de leiding van het blad „La dépeche de Toulouse". Zijn broer werd door nazistische collaborateurs vermoord. Albert Sarraut zelf werd door de nazi's naar Duitsland ge- 4. Men laat Louise in het tucht- Lange tijd is Sarraut gouverneur huis „Mein Kampf" lezen, als aan- creneraa1 loop tot haar zg. bekering. Dit is on- wa^ juist 5. In het t.v.-spel laat men Louise bekennen, dat zij met een instruc teur van de school voor contra-spio- nage een liefdesverhouding had aangeknoopt, hetgeen een diep ver nederende suggestie is. 6. In Rome laat men Louise een weelderig leven leiden, terwijl zij in werkelijkheid maandenlang ernstig ziek is geweest. 7 Aan het slot van het t.v.-stuk laat men een weeklagende huishoud ster optreden, die de staf breekt over het „verraad" van Louise. Deze aan het boek ontleende scène is volko men in stryd met de waarheid. Niet in Nederland Mr. Maarsen overlegde de presi dent eer. brief, die overste Pinto vlak voor zijn dood aan een familielid schreef en waarin hij zei dat de op het boek gebaseerde t.v.-serie, die in Engeland werd uitgezonden, nooit zijn instemming voor vertoning in Nederland zou krijgen. Mej. Ten Ca te Brouwer heeft, toen de Nederland se vertaling van Pinto's boek ver scheen, niet geprotesteerd, omdat zo'n duui boek immers maar een beperkte verspreiding heeft en het wel eens jaren zou duren eer haar goede naam zou zyn hersteld. Bij dc televisie ligt het anders. Hier kijken ruim 4 miljoen mensen en bij het kijken naar zo'n spel on dergaat men het verhaal als waar gebeuro Toen het t.v.-spel werd aan gekondigd schreef een ochtendblad bovendien een groot verhaal „Wie is Louise" er, benaderde daarop eiseres met het doel het werkelijke verhaal van Louise te publiceren. Met de hoofdredactie van het blad is toen overeengekomen, dat de zaak echter zou worden doodgezwegen. De K.R.O. was echter niet van de nlannen af te brengen. Mr. Maarsen zei geneigd te zyn het voornemen van de omroepvereniging als een op- zettelykc lasterlyke actie te beschou wen. van Indo-China geweest, ook voorzitter van de in 195P opgeheven assemblee van de Franse Ünie. „De verwezenlijking van het eind doel, namelijk algehele afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen, waartoe het hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoopbond stappen bij de rijks overheid heeft ondernomen, is stellig geen zaak van vandaag of morgenj zo heeft de bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema uit Sneek, gistermid- I dag verklaard in een korte rede, I waarmede hy een buitengewone le denvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-bond te Amsterdam opende. „Wij voeren echter", aldus de heer Miedema. „een eerlijke en rechtvaar dige strijd. Wij mógen daaraan de verwachting ontlenen, dat wy voor onze problemen gehoor zullen krij gen. De omstandigheid, dat de inter nationale ontwikkeling tendeert in de richting van belastingafschaffing is voor ons een gunstige factor". De gang van zaken in het bio- scoopbedryf ligt, zo verklaarde de voorzitter, nog moeilijk. Hoewel uit de tot nu toe bekende gegevens blijkt, dat het bioscoopbedryf zich ten op zichte van het vorige jaar ten naaste by weet te handhaven. De vergadering besloot de heer J. L. Paerl te Amsterdam (directeur van Universal Film Agency NV), die bijna veertig jaar lang in verschillende functies verdienstelijk werk voor de bond heeft verricht, te benoemen tot erelid. De Nederlandsche Bioscoop bond telt thans yier ereleden: behal ve de heer Paerl voorts nog de heren G. J. Milius te Hoogezand, L. Groen te Amsterdam en M. Desmet te Eind hoven. In de vacature in het hoofd bestuur, die was ontstaan door 't af streden van de heer H. S. Boekman te Amsterdam, directeur van de NV Filmtrust, werd voorzien door de be noeming van de heer W. Hemel raad, directeur van Universal Inter national Films Nederland NV. Proef en keur nu extra voordelig Maggi Goudbouillon in het reuzen Pantry Pack (3x1 liter) Maggi Goudbouillon 2 doosjes met elk 1 dubbeltablet (2x1 liter) OO Ct MAGGI GOUDBOUILLON MUNT UIT DOOR VLEESKRACHT X Oostduitsers (13) naar liet Westen Volgens de Westberlynse politie zijn in de nacht van zondag op gis teren dertien Oostduitsers erin ge slaagd, zwemmende of over de prik keldraadversperringen klimmend, naar West-Berlijn te ontvluchten. In de haven van Flekkefjord, in zuid-Noorwegen, zyn zondagavond twee opvarenden van een Oostduit- se vissersboot gesprongen. Zij hebben de Noorse autoriteiten verzocht naar i?1"2: v°or plano a quatre mains. West-Duitsland te worden gezonden. 20 4? Limburgs symtonle-ork. .solisten VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 403 m. KRO: 18.00 Dansork. en zangsolls- ten. 18.25 Lichte, gram.muziek 18.50 Van klanten en wanten weten, vraeen- beantwoording. 19.00 Nws. 19.10 Actua liteiten. 19.30 Lichte grammofoonmuz. 20.00 Gregoriaanse muz. 20.20 Klassie- Aflvertentle Identiteit (Van onze t.v.-medewerker) Nederland is gisteravond half ne gen in de ban van ..Het Dorp" ge makt en gebleven. Wij aarzelen niet de hieraan gewijde televisie-uitzen ding een gebeurtenis van nationaal belang te noemen, in de allereerste plaats wel .omdat reeds voordat het kalenderblaadje moest worden afge scheurd duidelijk werd. dat de actie ansprak. dat „Het Dorp" er komen zou. dat Nederland de handen In eensloeg. Maar er Is nog iets duide lijk geworden en dat ls, dat bleek, dat Nederlanders, steeds bereid te helpen, waar dat nodig is. veelal voor noden ver weg. In de allereerste p:aats genegen zijn in geld uit te drukken, dat het hemd nader is dan d- rok Dat bleek bij de doorbraak van onze dijken en nu weer bij de opbouw van dit dorp. Wat valt er over deze grootse ma rathon-manifestatie nog te zeggen wat niet iedereen al weet en voelt? Uit t.v -oogpunt kunnen we alleen maar constateren dat het goed was, zoals het was. Nadat er een pakken de Inleiding was gehouden door dr. Kiapwijk een waardige en duide- !.-ke probleemstelling en Mies Bouwman zowel bij fi1 mopnamen een fraaie tekst zei en op fijngevoe- l'ge wijze interviewde, kon gestart worden. Van huis uit wel te ver staan. want de straten vertoonden een gezellige drukte en bij kruide- irers was het een „gaan en komen", dat het beste deed verwachten. Het begin was wat stroef, maar al gauw kwam er gang in. ook in de muziek. Artiesten en filantropen wisselden elkaar in bonte rij af en schonken wat ze te geven hadden. heidsbewijzen, de heer H. M. W. Wes- terlaken. Aan de Blaak ln Rotterdam ziet een nieuw gebouw uit de hoogte neer op het naburige gelijknamige station der Nederlandse Spoorwegen. Het ls het nieuwe kantoorpand van het „Cen traal Bureau". Sinds kort ls het ln gebruik en morgen wordt het officieel geopend door minister Marijnen of. als die het te druk heeft met de land bouwbegroting. door de secretaris-ge neraal van diens departement, dr. J. H. Patljn. BUITENLAND Het Perzische dagblad Journal de Teheran bericht, dat oud-minister van Oorlog en voormalig hoofd van de ge nerale staf Abdollah Hedayat op last van een militaire rechtbank ls gear resteerd. De arrestatie zou in verband staan met corruptie ln het Perzische leger. De secretaris-generaal van de Italiaanse socialistischs partij, Pletro Nennl, ls gisteren bij een ongeluk met een auto. waarin hy van Formla naar Rome reed, gewond geraakt, maar niet ernstig. Nennl werd deze zomer ge wond toen hU in een bergriviertje stortte. De Verenigde Staten hebben gis teren opnieuw bij Tsjecho-Slowakije geprotesteerd tegen de arrestatie van de 34-Jarlge Amerikaan Budway ln Juli an dit Jaar. Om 5 voor half twee ln de vroege ochtend, kwam het feestelijke be- r.cht. dat men zover was, dat met de bouw begonnen kon worden 3Mi n iljoen overschreden en om kwart voor 2 vertelde Mies Bouwman, dat ze misschien wei zou gaan huilen. We hebben de pianist Henkemans nog beluisterd en vonden het toen welletjes. In de vooravond spraken wc deze musicus even en juist bU a\e gelegeheid zei hy ons de t.v. een waanzinnig suggestieve kracht toe te si h rij ven. Zyn woord werd wél be waarheid. Vier betrouwbare middelen In 1 tablet doen wonderen tegen pijn en griep I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nóg krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Gltun bunji 20 IsbltttM f 0.80 Hard'Bi »!'ip*»rp»Minj 40 Ublittin f t.SO VoofdtMg» (Itcon 100 tab .ttw f 3.50 Maatregelen in Rusland tegen „parasieten" In de Oekraine is kortgeleden, al dus meldt thans het Franse pers bureau AFP, opnieuw een aantal „handelaars in deviezen" gear resteerd, zoals biykt uit een in Parijs ontvangen krant uit Charkow. Het zyn vyf joden, die in dit blad worden voorgesteld als „kwaadaardige para sieten". zy zullen binnenkort in Charkow worden berecht. Dit zal dan het vierde proces in deze maand in de Sowjet-Unie worden tegen men sen, die beschuldigd worden van „economische misdaden". De meesten zijn joden. De drie vorige processen zyn in gezamenlijk elf terdoodveroor delingen geëindigd. Advertentie en koor: moderne muz. 21.35 Klein taaigeding. 21.50 Modern strijkkwartet (gr.) 22.15????? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Vreemd een keu ze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Goud-zilver-brons cabaret-dansant. 23.45 Lichte grammo foonmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. j AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Licht ensemble en zang- solisten. 18.35 Lichte orkestmuz. en zangsoliste. 19.00 Weens Filharmonisch I ork.: amusementsmuz. 19.30 Paris vous parle. 19.35 Klavecimbel-recital: oude muz. 20.00 Nws. 20 05 TQt uw orders, programma v. d. militairen. 21.15 Ca baret. liefde en leed vermaak. 21.55 ZangrecitalZigeunerllederen en volks liederen. 22.30 Nws. en mededelingen. 22.40 Actualiteiten 23 01^ Plano-recital, klassieke muz. 23.40 KaWiermuz. 23.55- 24 00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 19.30 Adelbert, van standsor ganisatie naar ldeeèncentrale. gesprek. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.00 Va- tlcanum II. nieuws rond het tweede Vaticaans Concilie. 20.30 Zending uit Belgie. gevarieerd programma. 22.00- 22.30 Operaklanken. VOOR WOENSDAG 28 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S-ber. 7.10 Dagopening. 7.25 Oude muziek. 7.45 Radiokrant, 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. zie ken. 9 35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: geestelijke liederen (her haling van zondag 25 nov. J.I.). 11.10 Recht zo die gaat. hoorspel (herh. van donderdag 22 nov. 1962). 11.35 Lichte ?ram. 12.00 Theaterork. en solisten. 2 30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Koor en ork.: gewijde muz. 12.37 Alle-Dag-kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Licht Instrumentaal kwartet. 13.35 Mo derne kamermuz, 14.30 Lichte gram. 15.00 Jong Nederland musiceert. 15.50 Bijbelvertelling voor de Jeugd. 17.15 Vrije tijd wel besteed! 17 30 Lichte gram 17.40 Beursber. 17 45 Lichte gram 17.55 Het spektrum, lezingen NCRV: 18.10 Mannenkoor. 18.30 Ra dio Volksuniversiteit: Van Bach tot Boulez - XII. door H. Citroen 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Meded ol gram 19.15 Leger des Hellskwartler. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pianospel: lichte muz 20.10 Radlofllharm. ork. klass. muz. 21.15 Wat zijn de interna tionale aspecten van onze landbouw? lezing 21.30 Lichte gram. 21.45 Kant tekeningen: act. sociale vraagstukken. 22.00 Planotrio: klass. muz. 22 30 Nws 22.40 Avondoverdenking. 22 55 Ita liaanse operamuz. 23.40 Lichte gram 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 7 00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken (Om 7.35 Van de voor pagina. praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8 40 Orgelspel. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Klass. gram 9 40 Schoolradio. VPRO: 10 00 Advertentie ook met het Jubilate Teak radiotoestel f 285.- DINSDAG Stadszaal (grote zaal): Meesterserle K en O. Saarlands Radio Kamerorkest I o.l.v. Karl Rispen part. 8 uur nm. I Oegstgeest (Irene): Propagan-I da-avond Jeugdafd. Dierenbescherming STUDIO: I optreden Hans Boekhout. 7.30 uur n.m. Central. Ned. Spreekcentrum. Infor matie-avond. 8 uur njn. VRIJDAG Boerhaave-restaurant: Propaganda- Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng avond Onderwater Jagersclub, 8 u nm. van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. ,r Drlessen5tr»atr Bultengew. Aan- Lammenschansweg 6: Contactavond deelhoudersverg N V. Leidsche Duin- Cie Kinderbescherming. 8 uur nm. Rest. Royal: Voile Evangellezendlng. Spr. de heer J. v. d. Brink. 8 uur nm. Wassenaar Kasteel Oud Wasse naar: Ned. Vsï. v. Hulsvrouwen. Be spreking supermarket. 2 uur n.m. WOENSDAG Boerhaave-restauratieKynologenver. Rijnland. Spr. mevr. M. Donath-Seeu- wen over „Kynologische problemen van deze tijd", 8 uur nm. Geref. Jeugdhuis: Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars, 8 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte te 7.15 uur. nm. Prediker: Gemeenteavond hervormde gemeente Molenwijk. L. Schipper spreekt over: „Kerk. vrede en recht". 8 uur nm. Rapenburg 61: K en O-cursus psy chologie o.l.v. dr. J. H. Plokker. 8 uur nm. Schouwburj: D.O.S. Opvoering van „Sloep zonder visser". 8 uur n.m. Stadszaal (grote zaal): Jeugdconcert My voor Toonkunst, 2 en 3.30 u. nm. DONDERDAG Central. Ned. Spreekcentrum. Infor matie-avond. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Hoge Rijndyk 25: Bakdemonstratles NV Imenexco, 3 uur nm. Prediker: Spr. ds. J, A. Smlnk. 8 uur n.m. watermy, 12 uur. Prediker: Evang. Christengem. „Ec- R'jksmuseum van Volkenkunde: K. eD O.-cursus „Kunst van verre Oosten" o.l.v. dr. A. A. Gerbrands, 8 uur nm. Schouwburg- K. en O. Gem. Kunst abonnement. Meesters der vertelkunst door Meesters der Toneelspeelkunst, 8 uur nm. Stadszaal (grote zaal): Jubileum feestavond P C en L, 8 uur nm. ZATERDAG Bevrijdingskerk: Avondgebed van hervormden en gereformeerden. 7.30 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. BIOSCOPEN TRIANON: „De drie waarheden", 18 J. Werk. 2.30, 7 en 9.15 uur. zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. REX: „Onder plratenvlag". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Johny Gitaar". CASINO: „Scotland Yard neemt de" uitnodiging aan", 14 1. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. zond. 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „In de schaduw van de guillotine", 14 jaar Ll'XOR: „Knock on wood" (alle leeft.) Le déjeuner sur l'herbe", 18 J. Werkd. 2 30, 7 en 9.15 uur, zond. 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Tiare Tahiti", 14 J. 2.30, 7 en 9.IS uur. zond. 2.J 7 en 9.15 uur. Werkd. 0. 4.45, Werkd 2 30. 7 en 9.15 uur, zond. I specialist (of diens 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Astra-theater" (Wassenaar). Vrijdag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur: „Greep naar de Macht", 14 J. Zon dag 7 en 9.15 uur en woensdag 8 u. „De Dolle Generaal", 14 J. Dinsdag besloten voorstelling. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur „Olie ln Oklahoma" a.l. Donderdag 8 uur „Nachtzuster Ingeborg". 18 Jaar. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 104 uur; zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling: Lelden ln prent en tekening". Werkd. 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur (tot en met 10 december). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur; zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- l(jks 10-6 uur; zond. 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur; zondag 1-4 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. BIJ geen gehoor van Uw huisarts of ecialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 1 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Mor i genwijding. VARA: 10.20 V. d.- vrouw g 11.00 En nu: Den Haag: amus. progt 12.00 Voor het platteland. 12.05 Licht gram. (12.30-12 33 Meded. t.b.v. land' en tuinbouw). 13.00 Nws. 13.15 Gram c Gala orkest. 13.45 Gesproken portret B 14.00 Radlo-Kamerork. en solisten t klass. en moderne muz. 15.00 Een mil t Joen woningen was te weinig, lezing i 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Dansork. ei e zangsolisten. 17.30 Tentoonstelling» agenda. 17.35 Licht lnstr. trio. 17.5( Regeringsultz,: Geven en nemen: tip voor weggebruikers. VARA: 18 00 Nws. en comm. 18.» Act. 18.30 Lichte ork.muz. 19.00 V. d kind. 19.10 VARA-varla en licht gram. VPRO: 19 30 V. d Jeugd. VARA 20 00 Nws. 20.05 Operettemuz. 20.4( Kaf en koren: wekeiykse notities. 20.5r Een boordeknoopje, hoorspel. 22." Liedjes. 22.30 Nws. 22.40 Hart op tong: act. problemen. 22.25 Klass. moderne kamermuz. 23.55-24.00 Nw» en GRAMMOFOONPLATEN'PROGRAMMj DRAADOMROEP (Over de 4e l(Jn van 18-20 uur) Embraceable you (Gershwin), Ja Bushkln; Let's call the whole thing off (Gershwin), George Shearing Quin tet; A foggy day (Gershwin), Pattl Page; But not for me (Gershwin), Or kest Jackie Gleason; Love is here stay (Gershwin), Frank Sinatra; The man I love (Gershwin), George Shea ring Quintet; Lady be good (Gersh win). Ella Fitzgerald; I got rhythm (Gershwin), Paul Smith Quartet. Mu ziek uit de film „West Side Story" (Bernstein), (Prologue - Jet song - Something's coming - Dance at the gym - Maria - America - Tonight - Gee, officer Krupke! - I feel pretty One hand, one heart - Quintet - Th» rumble - Cool - A boy like that and I have a love - Somewhere). Muziek uit de film „The Subterraneans" (Pre- vin), (Why are we afraid? - Guido'» blackhawk - Two by two - Bread and wine - Coffee time - A rose and the end - Should I - Look ma, no clothe» - Things are looking down - Analyst Like blue - Raising caen). Carmen McRae. zang; André Prevln. Russ Free man, piano; Red Mitchell. Buddy Clark bas; Dave Bailey, Shelly Manne, slag werk; Bob Eneveldson, trombone; Ger ry Mulligan, Art Pepper, Bill Perkins, saxophone; Art Farmer, Jack Sheldon, trompet. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 1700 V. d. kind. 17 15 Veilig verkeer. 17.25 V. d. kind. NTS: 17.35- 17.45 De Verrekijker, jeugdjournaal. VARA: 19 30 De planeten, onze naasts buren ln het heelal, documentair pro gramma. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Klein- liedjes. 21.00 Inspecteur Leclercq Black out, TV-fllm. 21.25 Verheul en De Weerd emigranten, derde ver slag van een reportagerels naar ooste lijk Canada. 22.10 De danswereld van Martha Graham, film BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.00 Schoolradio. 13 00 Volksdansen. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerbericht. 14.00 Nws. 14.10 Hoorspel. 14.40 Radio kroniek 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 17.00 Vespers. 17.45 Voordr. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19 15 In the South-East, reg. progr. 2000 Pianorecital. 20.30 Round Bri tain Quiz 2100 Ork.conc.: klassieke muz. (21.42-21.57 Leztngl. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Lezing. 23 45 Pari. overz. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voor dracht. 0.15-0.45 Klass. kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 The Dales, dag boek. 12.31 Lichte ork.muz. 13.00 Po pulaire gram. 13.31 Gevar. muz. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. 15 00 V. d. vrouw. 16.00 Gitaarspel. 16.31 Muziek bij het werk. 17.15 The Dalts, dagb. 17.31 Uitsl. races. 17.33 Gram. v. d. Jeugd. 18.00 Gevar. progr. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.33 Sportover- zlcht. 19.45 Hoorsp. 2000 Nieuws en Journaal. 20.31 Hoorsp. 21.00 Muzikale quiz. 21.31 Hoorsp. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws., sport en act, 23.41 Gevar. muz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordvvestdeutscher Rundfunk, 309 in. 12.00 Muz. voor blaaslnstr. 13.00 Nws. 13.15 Operette-conc. 16 00 Lichte ork.muz. 17.45 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Hoorspel. 2145 Nws. 22.15 Moderne kamermuz. 23 00 Lichte gram. 24.00 Nws. 0.20 Licht ens. 0.30 Lichte ork.mua. 1.00 Weerbericht en gevar. muz. Frankrijk, 324 en 484 m. 12 00 Nws. 12.10 Ork.conc.: klass. en moderne muz. 14.15 Kamermuz. 15.05 Operamuz. 16 30 Gevar. muziek. 18.30 Moderne kamermuz. 19 00 Nws. 20.00 Hoorspel. 23.10 Gram. 23.53-24 00 Nws. Brussel. 321 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12 35 Licht instr. trio. 12.50 Beursber 13.00 Nws 13.15 Klass kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.00 Meisjeskoor. 15.30 Symf. muz. 16 00 Beursber. 1606 Engelse les. 16.21 Pia- nomuz. 16.30 Lichte gram. 17.00 Nws. 17.15 Klavecimbel-recital en zang: Oude muz 17.45 Gram. 17 50 Boek- bespr. 18.00 Gram 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 V. d. sold 18.50 Ra- dlokron. 19.00 Nws. 19.40 Muz v d Jeugd. 19.55 Gram. 20.00 Die Woche der Leichten Muslk in Stuttgart. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Lichte gram. 22 00 Nws. 22.15 Folklorefestlval War schau 19 Oude Poolse volkszangen. 22.35 De Zeven Kunsten. 22 55 Nws. 23.00-23.15 V. d. zeelieden. 481 m.: 12.30 Gevar, progr. en act. 14 03 Gevar. muz. 15.03 Franse ope rettemuziek. 16 08 Lichte gram, 17 00 Nws. 18.30 Moderne jazz. 19.30 Nws 20.00 Chansons. 20.30 Feuilleton 21 00 Denkbeeldig conc. 22.00 Wereldnws. 22.15 Gram. v. d. teenagers. 22.55. Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2