Onwezenlijke stilte aan fndiaas-Chinese front Doorvaartdiepte Willielminabrug beslist onvoldoende Diploma's voor leden Leidse Golfbrekers P.f.T. in Den Haag mist ruim BULTHUIS P. N. van Eyck was een groot dichter een ton K. van K. Leiden bijeen Bij nienwe vaarroute hinderpaal voor scheepvaart Annie Palmen met Ingeborg In Overdekte Verhaal van vriendschap Oppositie met politie slaags in parlement ss rasai? Arrestatie van 2 verdachten ftnwf-VVt 1 maart 1860 Vrijdag 23 november 1962 Tweede blad no. 30814 In de gistermiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft de voorzitter. Ir. J. J. G. van Hoek, zijn vreugde er over uitgesproken, dat de leden van Frov. Staten van Zuid- Holland hun goedkeuring hebben gehecht aan het door Leiden ontworpen plan tot omlegging van de Leidse vaarroute. Spreker wees er o m. op, dat tijdens de vaartocht, welke de K van K. in 1960 in verband met dit vraag stuk organiseerde, een aantal gege vens naar voren zijn gebracht, die thans van direct belang zijn voor de doorvaartdiepte van het kanaal en de doorvaartbreedte van de bruggen. De ervaring van de naoorlogse ja ren heeft geleerd, dat de tonnage der schepen voor binnenvaart en visserij veel sterker is toegenomen dan men voorzag. De capaciteit van het vaar water is daardoor veelal een knel punt geworden voor de ontwikkeling van de scheepvaart. Wanneer thans in de Rijnstreek schepen worden gebouwd met een diepgang van 3.60 mtr., dan zou naar het spreker voorkomt een dorpel- diepte m een nieuwe brug van ten minste 4 25 mtr. daarmee moeten corresponderen. Een doorvaartbreedte van 10.50-12 mtr. zal voor de nieuwe loggers en trawlers voldoende zijn. Tegenover de voldoening over de komende verbetering door het kanaal om Leiden en die van de nieuwe Leiderdorpse brug staat echter, al dus ir. Van Hoek. de zorg om de situatie van de Wilhelminabrug in de Hoge Rijndijk. Deze brug is on voldoende voor het wegverkeer in de toegangsweg tot Leiden uit de rich ting Alphen a/d Rijn, maar boven dien zal zjj met haar doorvaartdiepte van slechts 2.79 meter een onover komelijke hinderpaal gaan vormen oor het scheepvaartverkeer door het ieuwe omleidingkanaal. Wanneer ten behoeve van het weg verkeer een reconstructie van de Wilhelminabrug onontkoombaar is en dat is het geval dan mag de onvoldoende capaciteit van deze brug voor het scheepvaartverkeer niet ge handhaafd blijven. Wanneer de brug wordt verbeterd dan dient dit, naar het oordeel van lr. Van Hoek. te ge- j ichieden èn voor het wegverkeer èn voor het verkeer te water. De beteke nis van het omleidingskanaal zou voor een goed deel illusoir worden Galaconcert Sempre Crescendo' Traditiegetrouw geeft het studen- j? tenmuziekgezelschap „Sempre Cres- cendo" wederom op zaterdagavond s 8 december ter gelegenheid van zijn ii 131ste dies een galaconcert in de 9. Stadsgehoorzaal. Het programma ver- meldt werken van Mozart, Bruch, JjJ Schubert en Franken. VIERDE CONCERT RESIDENTIE-ORKEST Het vierde abonnementsconcert van 31 iet Residentie-Orkest wordt gegeven donderdag 13 december. Solist is pianist Shura Cherkassky. Uitgevoerd worden: „Symphoniet- l" van Van Otterloo, Rachmaninow: rPaganini Rapsodie", Saint Saëns' le .Tweede Symfonie" en Dukas „L'Ap- irenti sorcier". Cantate-traditie voortgezet Aanstaande zondag zal in de Re- 1 nonstrantse kerk in de ochtenddienst «eer een groot werk van kerkmuziek iorden uitgevoerd, waarmee de re- onstrantse gemeente haar traditie in „cantate-diensten" voortzet. Het Leids studentenkoor en -orkest .Collegium Musicum", dat aan deze lienst medewerkt heeft reeds vroeg In zijn bestaan door uitvoering van i" antates van Bach, onder leiding van le jong gestorven studentencantor ill lans Brandts Buys, een enkele maal i« rtoe bijgedragen dat oude kerkmu- ïk weer in de eredienst tot haar .j-vCht kwam: de laatste jaren werd eze lijn weer opgenomen op lnsti- ga atie van de remonstrantse gemeen- t en haar predikant. Van G. F. Handel wordt uitgevoerd e cantate „Laudate pueri dominum" h|i De dienst wordt geleid door ds. J. tl rh. Mackenzie, koor en orkest staan inder leiding van de jonge dirigent fhomas Bollen. indien de voor het wegverkeer ver- yerbeterde Wilhelminabrug dan voor jaren een bottleneck zou vormen in deze nieuwe scheepvaartroute. Nadat ir. Van Hoek de heer D. J. van Herwaarden had geïnstalleerd als lid der Kamer, werd de begroting voor het. komende jaar. welke een eindbedrag aangeeft van f287 400. goedgekeurd Voor het jaar 1963 sluit de begro ting met een nadelig saldo van f21.400 nadat gereserveerd werd voor nieuwbouw een bedrag groot f25.000, terwijl voorts de reservepost voor het in 1966 te vieren jubileum der Kamer ten bedrage van f5000 werd gecon tinueerd. De Kamer zag zich genoodzaakt aan het Ministerie van Economische Zaken wederom toestemming te vra gen 10 opcenten te heffen op de pos ten Eerste Inschrijvingen en Jaar lijkse Bijdragen 1963. Deze opcenten leveren een meer dere inkomste op van f21.900. zodat daardoor het nadelig saldo zal wor den omgezet in een voordelig saldo ten bedrage van f 500. Verkiezing leden K. van K. Tot leden van de Kamer werden herkozen de heren J. A E Aaldcrs. H. P. Bloot. D. J. van Herwaarden. C. Hoogervorst. ir. M. C. de Jong. N. Langezaal, S. A. van Leeuwen. D. F. E. Meerburg. C F Meerpoel, F H. Nieuwenhuizen Segaar, mr. W. J. M Kerckhoff, C. Sweris, L R. van Vliet, A Vogelaar en R. van Wa ve ren. In de plaats van de heer J. H. van der Kloot, die in de Nieuwjaarsver gadering aftreedt als lid der Kamer, werd gekozen de heer A J. J. van der Zanden (groep detailhandel'. Besloten werd een middenstands- waarby aan bepaalde categoriën een commissie in te stellen. Tot leden j kerstdiner resp een kerstgave wordt van deze' comnyssie werden benoemd de heren C. F. Meerpoel. G. Schra- ma, W. J. E Tissing, A. Vogelaar en mr. W. J. M. Kerckhoff. Tijdens deze vergadering werd nog van gedachten gewisseld over he: ontwerp van wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken, welke ver moedelijk 1 januari 1964 in werking treedt. Op voorstel van de heer N. Lange zaal zal de Kamer zich in een schrij ven tot het gemeentebestuur rich ten, waarin verzocht wordt eens te overwegen of geen tegemoetkoming in de kosten kan worden gegeven bij omschakeling van het voltage van 127 op 220 volt. Aan het einde van de vergadering legde ir. Van Hoek de leden de vraag voor of zyn huidige functie «wet- i voor 1 december a. houden valt te combineren met het officier, kapiteine F voorzitterschap van de Kamer. Men moest dit maar eens rustig overwe gen en hem daarvan op een later tijdstip op de hoogte stellen. Kerstaktiviteiten NA VERSTOMMEN VAN W APENGEWELD Indiase troepen hebben zich ten noorden van Tezpoer. aan de bestand „onze inspanningen niet r1,, mag doer, verslappen HU zei, dat rand van de Vlakte van Assam ingegraven om eventuele nieuwe ,je regering de jongste Chinese voor- Chinese doorstoten op te vangen. Toen het geratel van automa- overweSin8 geeft die zi} tische wapens en het dreunen van mortieren woensdagavond ver stierf en er plotseling een haast onwezenlijke stilte heerste, bevon den de Chinezen zich ten noorden van het dorp Foothills, aan de rand van de uitgestrekte vlakte, terwijl hun Indiase tegenstanders, met sporen van de strijd op hun vermoeide gezichten, zich wan trouwig afvroegen of dit misschien een nieuwe Chinese list was. De laatste dagen waren duizenden Indiase soldaten lopende of in vrachtauto s uit de bergen en de dichte wouden naar de Vlakte van Assam teruggekeerd. Leger des Heils Evenals vorige jaren trekken in de loop van de maand december de heilssoldaten er weer op uit om ten behoeve van de naasten gelden in te zamelen. De traditionele kerstpotten en de huis-aan-huis-collecte zijn daarvoor de beproefde middelen om ook dit jaar weer behoeftige stad genoten tijdens Kerstmis wat vreugde, wat warmte en wat gezelligheid te bezorgen. In tegenstelling tot vorige jaren, zal nu een selectie plaats vinden verstrekt; dit laatste in de vorm van een levensmiddelenpakket. Aan hen die door ziekte, invaliditeit of ouder dom altijd aan huis gebonden zijn zal een kerstgroet in de vorm van een bloemen- of fruitmand worden ge zonden. Van belang is overigens dat het publiek meewerkt aan deze selectie. Opgave voor verstrekking kan uit sluitend geschieden door anderen dan belanghebbenden zelf Gedacht wordt hierbij aan b.v. de huisartsen, sociaal en maatschappelijke werkers en aan particulieren die geacht kun nen worden voldoende op de hoogte te zijn van de sociale omstandighe den van de daarvoor in aanmerking komende gezinnen. Een olficiele Indiase woordvoerder heeft gisteren meegedeeld, dat „enke le kilonieters ten zuiden van Bomdila onze troepen in contact blijven met de vijand' Ondanks aandringen wil- tot nu toe geen gevechten hebben proberen uit te lokken door op hun tegenstanders te schieten. Chinese ministerie van Defensie is wel gezegd, dat woensdag twee In Amerikaanse functionarissen ga ven als hun particuliere mening, dafc de Chinezen mogelijk slechts een adempauze houden alvorens hun mi litaire operaties te hervatten. Som migen meenden, dat de Chinezen tot hun besluit waren gekomen uit vrees voor Amerikaanse inmenging. Zy ge loofden niet, dat de Sowjet-Unie voor de Chinese maatregel verantwoorde lijk was Advertentie Opgaven worden gaarne ingewacht de hij het woord „contact" niet na- diase militaire vliegtuigen over het bij de korps- G. de Klark. Hooigracht 30a. met motivering en opgave van de samenstelling van het gezin waarvoor wordt aangevraagd. advertentie Open Deur dienst in Oosterkerk der toelichten cn ook wilde hij niet Chinese grensgebied gevlogen had- zeggen of het betekende dat de In- den De Chinese grenswachten waren diase troepen hadden gevuurd. echter geinstrueerd niet te schieten Op vragen of de Indiase troepen i rndat oe Chinese regering verwacht, order hebben gekregen liet vuren te dat India positief zal reageren op «aken antwoordde de woordvoerder ha" verklaring van 21 november", 'dat de aanT—e «ndan- OM«r«,Manddenr ,n Nieuw Delhi gegeven orders geheim zyn en vier cai.aciese uaxota s cue aan inaia gd?»rva„ aeen £ouede,.ng kon I worden overgedra^enjoor jerwoer Bouclé - Tapijt Nieuwe kleuren 130 cm. breed 29.75 380 cm. breed 97.50 Vraagt vrijblijvend offerte. WONINGINRICHTING Botermarkt 23 dat daarvan geen incuedeling kon trnm-„ worden gedaan. Op de vraag of kan ;a" troepen Aanstaande zondagavond wordt in worden aangenomen dai de Indiase toestellen zijn nog onaerweg. de Oosterkerk een Open Deur-diens; troepen het vuren hebben gestaakt. De voorzitter van de (regerings) gehouden, waar niet alleen ouderen verwees de woordvoerder naar een Congrespartij. Sanjivajja, zei giste- maar ook kinderen welkom zijn. gisteravond na ontvangst van het ren in eer. verklaring, dar. het Chine- Vertoond wordt een sens beelden (Chinese \oorstel afgelegde verklaring, j over het oude Egypte, in verband daaraan toevoegend: „De zaak wordt met de geschiedenis van Jozef. bestudeerd." Dr. P L. Schoonheim zal deze Overigens neemt men aan. dat de dienst, die om zeven uur aanvangt, Tndiase troepen, die door de Chinezen leiden. In de verdediging waren gedrongen. r>r> r Vele jongens en meisjes, leden van de Leidse Golfbrekers, hebben gister avond onder grote belangstelling in de „Overdekte" voor het diploma A of B van de KNZB gezwommen. Het A-diploma werd behaald door: Meisjes: Els Wijsman, Elisabeth Juffermans, Margriet Geersma, An toinette Coster, Lilian Dool. Hannie Klarenbosch, Maria Wildenburg, Adrie Dorrepaal, Rita Everaars. Loes Schamper. Els ter Hoeven. Nettie Te gelaar. Anne-Marie de Kier, Trix Eckhardt. Ingrid van Kan. Anneke van Schie, Sanneke Vermey, Trees rien Devilee. Liesbeth van Leeuwen. de Mul. Jeanne Kanbier. Toos Koop- mans. Corry van Hensbergen, Mignon Graafland. Jongens: Benny Tegelaar. Bas Duindam, Johny van der Helder. Jinimy Frederiksz, Hans Vermeulen, Johannes Bots. Arnoldus Dijkers. Kees Knijnenburg. Ton Schamper. Art Schagen. Tonny Cornelisse. Herman Vreeburg. Loek Stein. Kees van der Pluym. Hennie Thorn. Afgewezen voor A: 12. Het diploma B behaalden: Meisjes: Jose van Haasteren, Do- Driesen. Johanna van der Berg. An neke Wennekers. Bets Conijn, Maria Verhoosen. Marijke Heemskerk, Hen- ny Rebergen, Corry Lazet. Greetje Voeten. Anja van der Steen. Fieke Zwetsloot, Heleentje de Graaf, Tilly Advertentie rd Zoekt U moderne of klassieke modellen - gouden verlovingsringen v. d. WATER Haarl.straat 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Mr. L. H. Slotemaker. directeur van de KLM. keerde gisteren uit Parijs terug, waar hij een vergadering heeft bijge woond over de moeilijkheden van de burgerluchtvaart door het stelsel van de landingsrech ten. Open-Deurdienst voor ouders van gehandicapten Het Open Deur-werk Leiden, van l de hervormde gemeente, tracht niet I alleen antwoorden te geven op le- 1 vens- en wereldvragen, maar wil ook zoveel mogelijk praktisch helpen. Daarom zyn a.s. zondag speciaal de ouders van (geestelijk) gehandi capte kinderen welkom in de Stads gehoorzaal. De heren M. G. H. den Haan en A. Huigens zullen de vragen en moei lijkheden waarmee ouders van ge handicapte kinderen dagelijks te maken hebben beantwoorden cn be lichten. De bedoeling is voorlichting te geVcn en daardoor meer begrip te wekken voor deze moeilijkheden. Dr P. L. Schoonheim zal ingaan op de geestelijke strijd die van ouders en verzorgers wordt gevraagd. Een film over onderwijs aan ge handicapte kinderen zal laten zien hoeveel ook deze kinderen kunnen bereiken, dank zij goede methode en geduldige toewijding. Lidy van Kins./Annemieke Zoet, An neke van Beukering. Jacqueline Juf fermans. Ria van der Meer. Ludwien van Riel, Odika van Rijt. Charlotte Jaspers. Karin van Brussel, Joke Roodhuizen, Gonnie Jaspers, Ciska Rijsbergen, Anneke van Rijn, Hanny van de Berg. Monique van Aken. Toos Sterrenburg, Marian Rodenburg. Jongens: Johannes Gijbels. Piet Toussaint, Karei van Cleef. Theo Baak, Joep Noordman, Bennie Als- wou de. Afgewezen voor B 3. Vrolijke Arcke, diploma A: Marie Roodenburg, Carola West pa hl, Joke Fentrop, Martha van Egmond, Bep Stafleu. Hettie Stafleu. Afgewezen: 3. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jurgen Theodoras Johannes, z. r. J Dlckhoff en M. F. Devilee: Dimltrl, v. P. H. Montfoort en G. M. Goet- 01 tee; Leentje, d. v. L. van Duljn en N. Koppe; Wllhelmlna. d. v. N. A. luijt en A. Meinsma; Johanna Gljsber- Annette, d. v. J. H. Sanderman en I J Lammerttnk; Maartje, d. v. J. lerkheij en J. A. v. d. Plas; Catharlna blena, d. v. L. Cornet en A. J. Brussee Willem Petrus, z. v. W. P. Slats en J. J. Wolters; Antonla Martina, d. v. W. Mark en A. D. Bronmeijer. GETROUWD A. B van Beek en A. C. M Hoge- Wom. J. R de Jong en K. Zuiderveld; J F de Bruin en E. Meljers; W. T tonbier en J. Blanslaar: J. de Gouw «n J. H Markese; H J. Lekx en J. leeren; J. T. B. M. Meertens en C. Itol; H. Roman en B. Bekooij; A. Llek en L. Langezaal: B. A. Gallart in M J Hcnsing; W. J. van der Veer in H. J. G. Gillissen; W. J. M. de iraaf en E H. G. M. Burgmeller: J. P. van Hees en M. T. van Teyiin- |tn. OVERLEDEN Bouwbeurs Rem. Kerk Onlangs is in de Remonstrantse kerk een „bouwbeurs" gehouden, die van opbouw en inhoud afweek van wat men zich in het algemeen voor stelt van een „kerkelijke bazaar" als was ook hier de financiële op brengst wel een belangrijk doel. In dat opzicht mag het resultaat ▼an circa f 6600 dan ook beslist be vredigend heten. Kindertekeningen in het Museum voor Volkenkunde Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Rijksmuseum voor Volkenkunde, heeft de directie van het museum in de zomer van dit jaar een tekenwedstrijd uitgeschre ven voor de leerlingen van het l.o. en het v.h.m.o. in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. Uit meer dan tweeduizend Referaat vaar SSRL Het levensverhaal van de dichter P. N. van Eyck is niet te vertellen zonder de naam van Geerten Gossaert te noemen. Het is namelijk het verhaal van een vriendschap. Beiden hadden eerbied voor eikaars dichterschap, die de oorsprong was van hun vriendschap. Van Eyck was een typisch Réveille figuur. Hij werd opgevoed in een streng orthodox-protestants gezin. Misschien is het daaraan te wijten dat zijn opvattingen pessimistisch en uiterst locaal gericht waren. Geer ten Gossaert. het pseudoniem van prof. dr. K. Gerritson. daarentegen beschikte over een optimistische en buiten van inzendingen heeft men nu een keuze mondiaal gerichte geest. Het moet -1-1- gedaan en van het resultaat een deze tegenstelling zijn geweest, die tentoonstelling ingericht, die de de beide dichters tot elkaar aantrok. wegen op het veel prozaischer ter rein van de politiek. Gossaert was in de eerste plaats man van de handel, politicus en journalist. In Londen trof men hen vaak aan met de historicus prof. Geyl. Uit de gesprekken die de 3 mannen met el kaar hadden, bleek een duidelijk ver langen naar de oprichting van een nieuw blad als opvolger van De Gids. Hun streven werd sterk afgeraden door Albert Verwey. Maar na drie jaar van voorbereiding werd het lit teraire tijdschrift „Leiding" opge richt. De vriendschap van Gerrit son en Van Eyck zou het tijdschrift echter verre overleven. In de crisis jaren had Gerristson het te druk met de politiek om zich te bemoeien met „Leiding". Van Eyck was zeer teleur gesteld. In Leiden werd de dichter Van Eyck benoemd tot hoogleraar aan de faculteit der Nederlandse Lette ren als opvolger van Albert Verwey. In 1942 nam hij als zodanig ont slag als protest tegen de pogingen van de bezetter om de Universiteit van Leiden te nazificeren. Op het Gerritson wijdde MORGEN COLLECTE TBC-BESTRIJDING Hoewel de vroeger zeer gevreesde ziekte „tuberculose" gelukkig belang rijk terrein heeft verloren, is het nog niet zo dat de ziekte geheel over wonnen is. Elk jaar sterven er nog enkele honderden in ons land aan tuberculose: in 1961 werden nog 5351 nieuwe gevallen in Nederland ont dekt. Hoewel dit een laagte-record voor de gehele wereld betekent, mo gen wij niet verslappen in onze con trole en behandelingsmethoden en evenmin mogen wij de Nazorg ver waarlozen, die van zo grote betekenis kan zijn. Wat dit laatste betreft hebben wij een grote steun van de Vereniging tot Behartiging der Be langen van Tuberculose-patienten in Nederland. Jaarlijks wordt voor onze patiënten een bedrag van ruim f 10 000— uitgekeerd. Morgen zal deze Vereniging in Leiden een collecte houden, het col lecte bureau is gevestigd in het Loge- gebouw Steenschuur 6 en geopend vanaf 's morgens 9.30 uur. Als directeur van het Districts Consultatie Bureau voor Tuberculose bestrijding in het District Leiden wek ik op uw financiële bedrage aan dit zo belangrijke werk niet te ont houden. Dat de collecte „Nazorg" in 1962 een groot succes moge worden. DR. D. DE RUITER, districts-tube rculosearts. INTREDE KANDIDAAT A. HOFMAN In de kerkdienst van a.s. zondag Annie Palmen, die zo als bekend ons land zal vertegenxooordigen op het Eurovisie Songfesti val in Londen, heelt vo rige week het leven ge schonken aan haar eer ste kindje Ingeborg Ve ronica Hendrika. Over drie weken hoopt me vrouw De Roode-Palmen weer aan het werk te gaan. Tot zo lang kan zij zich geheel aan haar dochtertje wijden. In Ceylon Dudley Senanajake, leider van de oppositie In de Ceylonese Kamer van Afgevaardigden, had een wetsontwerp ingediend, dat voorzag in het ver vallen verklaren van de burgerrech- om 10 30 uur in de Zuiderkerk zal die op het betreffende kantoor rijn kand A. Hofman, nadat bevestiging 1 ontvangen. heeft plaats gehad door ds. F. A. j ne postale recherche by de arron- Hofman van Rheden-De Steeg, in- dissementsrechtbank in Den Haag ls trede doen als predikant met bij- belast met het onderzoek. Tot op zondere opdracht werkzaam te zijn heden heeft het onderzoek nog geen onder de hier te lande studerenden, resultaat opgeleverd, afkomstig uit Afro-Aziatische lan- den. Tien jaar Molukse Evangelische Kerk P G Vreeburg. 73 Jaar man; J. Wal enburg, 64 Jaar man. naam „Zo zien zy hen. Hollands Zij waren de voorlopers van de lit- jeugd verbeeldt de wereld De expo- 5 teraire beweging, die een reactie was sitie zal voor het publiek geopend 1 0p <je beweging van „80". Hun poëzie zijnv anaf 1 december tot 2 maart j werd niet beheerst door het verlan gen naar schoonheid maar door het AFSCHEID ds. W. G. DE VRIES. Ds. W. G. de Vries, geref. predi kant «vrijgemaakt', zal zondag 20 ja nuari afscheid namen van de Geref Kerk (vrijgemaakt) alhier. I verlangen naar geluk. 1 Ondanks hun hechte vriendschap gingen de beide dichters hun eigen weg Terwijl Van Eyck zich geheel aan de schone kunsten wijdde, ging I Gossaert zich steeds intensiever be- Momenteel wordt onder leiding van de synodale raad. in de Ambonezen- Van woonwijk te Heer bij Maastricht de Eyck zich toen aan zijn werk. „Me- jaarlijkse algemene synode gehouden dousa". Op 10 april 1954 verloor Ne- van de Molukse Evangelische Kerk derland een grote dichter in de fi- in Nederland. Deze synode behandelt guur van Pieter Nicolaas van Eyck. een aantal kwesties van interne ker- Aldus drs. G. Puchinger die giste- kerkorganisatorische aard. In aan ren in het Groot Auditorium van het sluit'ng op deze synode wordt zon- Universiteitsgebouw een referaat dag het 10-jarige bestaan gevierd over de dichter p. N. van Eyck hield van de Molukse Evangelische Kerk toren bijkantoren opgehaald en naar het raan^waalrop d^gehefe^DDOsiüe de districtkantoor aan de Rijswijkseweg vergaderzaal verliet °PP°sltie de Enkele minuten 'later keerde zy echter terug. Een varf haar leden, Radjaratna. nam daarop het woord in een poging om een bespreking op donderdag toch door te drijven. HU werd door de voorzitter tot de orde geroepen, doch Radjaratna bleef doorspreken. De voorzitter liet tenslotte politie aanrukken om Radjaratna van het spreekgestoelte te doen verwUderen. Zijn politieke geestverwanten scho ten hem echter te hulp, zodat op een gegeven ogenblik een vyftigtal po litiemannen in een strijd met de par lementaire fractie van de oppositie waren verwikkeld. Pa» toen de politie dreigde geweld te zullen gebruiken, kon Radjaratna ertoe worden bewogen het spreekge stoelte te verlaten. gebracht. Woensdagavond tussen ze ven uur en half acht ontdekten postambtenaren, dat aan de zending, afkomstig van het postkantoor aan het Nassauplein. 103 coupures van duizend gulden ontbraken. Bij iedere geldzending hoort namelijk een lijst, waarop de bedragen vermeld staan. '1 isseltrucs (Van onze R'damse correspondent) Rotterdamse rechercheurs hebben op verzoek van de Amsterdamse po litie een 54-jarige Indiër en een 24- jarige man. die de Pakistaanse na tionaliteit bezit, aangehouden, zy worden er van verdacht winkeliers ter gelegenheid van de 61ste dies na- Om tier» uur vindt in de kerk van door middel van wisseltrucs te heb- talis van de vereniging Societas Stu- het woonoord een herdenkingsdienst ben benadeeld. Zij zouden zo de diosorum Reformatorum Ludunensis plaats, die geleid wordt door de voor- eigenaar van een fotozaak aan de Onder de aanwezigen bevonden zich zitter van de synoderaad, ds. W. H Nleuwendyk in Amsterdam f1100 o.m. mevr. Van Eyck en mevr. Gei- Tutuarima, hervormd predikant te afhandig hebben gemaakt. De wi'n- ritson- I Amsterdam. keiier kon een vaag signalement op geven. o.a. dat de mannen een vry donkere huidskleur hadden. Woensdag werden op het parkeer terrein aan het Weena in Rotter dam twee mannen aangetroffen, van wie het signalement overeenstemde met de gegevens, die de Amsterdamse fotohandelaar had verstrekt. Het tweetal werd aangehouden en naar het Rotterdamse hoofdbureau over gebracht, waar zy vertelden zaken man te zyn. In hun bezit werd een groot bedrag aan buitenlandse va luta aangetroffen. De arrestanten zyn aan de Amsterdamse politie overgegeven. 9

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3