Meerderheid in raad voor eenrichtingverkeer Breestraat? ONDERZOEK WIJZIGING SUBSIDIE - VERORDENING Vrijdagse schapenmarkt kan wel naar Schuttersveld Leidse raad op begrotingspad kVoor zaterdagse markt is er plaats op Hoogl. Kerkgracht Raad: geen bezwaar tegen uitbreiding commissies B. en W. gaan akkoord Uitbreiding gemeentelijk belastinggebied BLAAM OP LEIDEN Ppgericht 1 maart 1860 Vrijdag 16 november 1962 Vierde blad no. 30899 99 Hoewel wij geen profetische qaven hebben, draait zoals wij gisteren reeds schreven een belangrijk deel van de discussies in de Leidse raad bij de behandeling van de ge meente-begroting voor het jaar 1963 rond het verkeersprobleem in de binnenstad. Het voor stel van de heer Roorda: te komen tot de in voering van eenrichtingverkeer in de Bree straat, met de daaraan verbonden verplaatsing van de markt, geeft daartoe alle aanleiding. \Vaarmede niet gezegd wil zijn, dat de raad geen aandacht besteedt aan tal van andere actuele problemen, zoals b.v. de woningbouw. Dat het verkeersprobleem ook B. en W. ter harte gaat, bewees gistermiddag o.a. de aan wezigheid van de inspecteur van het Ver keer, de heer G. A. N. Cornelissen, in de raad. Van nabij volgde hij de discussies, terwijl ook de wethouder van het Verkeer, ir. J. J. G. van Hoek, deze middag ijverig de suggesties van de aan het woord zijnde raadsleden volgde en noteerde. De heer Roorda, die het door hem ingediende voorstel met tal van argu menten vergezeld deed gaan, hield een uitvoerig pleidooi om toch in de naaste toekomst over te gaan tot het invoeren van eenrichtingverkeer in de j Breestraat. De markt en hierbij haakte hij in op een reeds eerder gedane luggestie van de heer Lambermont zou b.v. verplaatst kunnen worden naar de Hooglandse Kerkgracht. Terwijl de heer De Kier (Prot. Chr.) zich in de loop van het debat eveneens ontpopte als een voorstander van het invoeren van deze regeling en ook de gedachten van de heer Van Weizen in deze richting gaan, wachtte de heer Portheine het antwoord van het i College af vooraleer zyn houding te bepalen. Het antwoord van de KVP hangt nog „in de mist", aangezien van deze zijde niet werd ingegaan op het j voorstel van de heer Roorda. I Vandaag verwachten wij het antwoord van B. en W. Met verkeer moeilijke tijd De heer Lambermont (KVP), die als eerste spreker in de mid dagvergadering aan het woord kwam, zeide, dat het huidige ver keer ons een moeilijke tijd be- lorgt. Veel last ondervinden voor al wielrijders van de rails in de Breestraat. Een zebrapad op de Korevaarstraat bij de Raam- steeg komt spreker gewenst voor. Stemmen gaan nu ook op om de markt te verplaatsen. Na het vertrek van wethouder 1 Drijber heeft de verkeerscommissie I éen keer vergaderd en dit komt spre- I ker te weinig voor. Niet juist achtte de I heer Lambermont het, dat twee pa rallel lopende straten gelijktijdig J worden opengebroken. Dat dit tot moeilijkheden aanleiding geeft, heb ben wij onlangs nog kunnen ervaren toen b.v. de Aalmarkt en de Haar lemmerstraat opengebroken waren. "Einde brengen aan verkeerschaos De heer Roorda, de verkeersdes- kundige van de P.v.d.A. en van wiens i hand een voorstel op de tafel van B. en W. berust inzake de mogelijk heid tot het invoeren van eenrich tingverkeer in de Breestraat. her- I innerde aan het voornemen van de directeur van de NZHVM om de bin nenstad met de interlokale diensten te mijden. De uitspraak van de heer Portheine. dat de directie er maar voor heeft te zorgen dat de bussen op tijd rijden, gaat spreker te ver. Ook de overheid heeft t.a.v. het ver keer een taak. Spreker vroeg zich af of er al iets bekend is van het verkeersrapport, waaraan reeds twee jaar wordt gewerkt. Het wegensche ma heeft sprekers bewondering dit is een beleid op langere termijn - doch thans zullen maatregelen moeten worden genomen om aan de verkeerschaos een einde te brengen. Bij het oplossen van de verkeers moeilijkheden. stelt spreker centraal een uitgebreide invoering van een richtingverkeer in de binnenstad. De uterdagse markt moet dan ver plaatst worden, terwijl er ook op vrijdag een verkeersroute over de veemarkt moet komen. De markt zou b.v. verlegd kunnen *orden naar de Hooglandse Kerk- pacht indertijd een suggestie van de heer Lambermont waardoor voor het winkelend publiek een ver binding wordt gelegd tussen de Bfee- itr&at en de Haarlemmerstraat Schapenmarkt naar Schuttersveld Teleurgesteld is spreker, dat voor dt schapenmarkt op vrijdag in de onmiddellijke omgeving van de Nieuwe Beestenmarkt geen andere plek is te vinden. Wat staat er op deze markt? F.en groot aantal hek ken en daar schapen in. Anders niet! Waarom deze markt niet naar het Schuttersveld verplaatst? Wy weten wel, dat er op het Schuttersveld iets komt, maar waarom deze markt er oiet tijdelijk ondergebracht? Het ver keer verkeert in een noodsituatie! Spreker hoopt, dat zijn voorstellen, welke voorzien in het invoeren van e*nrichtingverkeer in de Breestraat en een route over de vrijdagse vee- BMtfkt, voor de raad en het College jcceptabel zijn. Een andere sugges tie. welke spreker deed, is om al het jerkeer bij een geopende Turfmarkt- brug over de Oude Vest te leiden in Plaats van over de Blauwpoortsbrug. Lange voertuigen, welke uit de rich ting Den Haag komen, zouden via de Churchllllaan en de Lammenschans- WeS de stad kunnen bereiken. Voor een oplossing en eventuele discussie gaf spreker een aantal maatregelen aan, welke kunnen lei den tot het invoert van eenrich tingverkeer in de binnenstad. Chaotisch karakter Ook het parkeren geeft aan onze tiad een chaotisch karakter. Treedt j® Politie hier niet te soepel op? Overtredingen worden gemaakt, zon aar dat de politie er aandacht aan besteedt, Op het Rapenburg West- tijde - wordt geparkeerd op een I College hier maatregelen te nemen? Laat men een parkeerverbod uitvaar digen! Er zijn hens wel mogelijkheden WU zullen, aldus vervolgde spreker, tot eenrichtingverkeer in de Bree straat over moeten gaan. ook al is er een categorie, die dat minder aan genaam vindt. Ook zal de schapen markt van de Nieuwe Beestenmarkt moeten verdwijnen. Er zyn heus wel mogelijkheden en waarom benut men die niet! Van de heer Portheine kan de heer De Kier zich zijn emotionele verweer voorstellen inzake de NZHVM, want hij was een fervent voorstander van de tram. De heer Portheine zegt nu: de bus moet rijden, maar hij reali seert zich niet. dat de Breestraat soms één file vormt van auto's. De heer Portheine (VVD), hierna volgens het sprekerslijstje di- Dr. J. P. DUYVERMAN voorstel subsidie-beleid overgenomen door B. en W. reet aan het woord, zegt dat hij zeer bepaald wel in het verleden met con structieve oplossingen is mede ge gaan. In een eenrichtingverkeer ziet spreker wel iets, waarvan het Col lege in bepaalde vormen reeds blijk heeft gegeven. Niet zo eenvoudig By de Breestraat is het echter niet zulk een eenvoudige zaak. Men denkt oiet aan alle facetten, die daarbij een rol spelen, zo b.v. de markt, die ter plaatse een koopcentrum creëerde. Men moet voorzichtig zijn om de parkeerruimte op het Rapenburg overboord te gooien. Spreker was niet zo eenzijdig om bij zijn reactie op het openbaar stadsvervoer het tramverkeer door „zijn hoofd te laten dwalen". De ver onderstelling van de heer De Kier is dan ook niet juist! Aangezien over deze paragraaf geen sprekers meer het woord ver langden, sloot de voorzitter de dis cussie om B. en W. gelegenheid te geven zich op het slotwoord voor te bereiden. t Hoe is de stand? Indien wij na twee dagen vergaderen vier zittingen de balans opmaken over de voortgang met de behande ling van de begroting, dan is het ivoord „traag" o.i. goed op zijn plaats. In tegenstelling met voor gaande jaren is nog niet één paragraaf er zijn er zes goedgekeurd. Voor de eerste paragraaf hebben zich he denmiddag in tweede instan tie zelfs nog vijf sprekers aangekondigd. Daaraan voor af gaat een beschouwing van de heer Van Weizen over het zitting hebben in commis sies, waarvoor wij zeker een half uur rekenen. Eerst na de dupliek van B. en W. op de repliek van de vijf raads leden volgt dan de goedkeu ring van het eerste hoofdstuk van de begroting. Indien alles mee zit belandt ook de be- f langrijke paragraaf twee l verkeer deze week (mor- f genavond) nog in veilige ha- l ven} t Doch dan volgen de niet t minder belangrijke hoofd- f stukken van volkshuisves- j ting, openbare werken, on- ierwijs, culturele zaken, sport en jeugdaangelegenheden nog In het verleden deed de raad steeds vijf dagen over een be groting, zou het dit jaar een zesdaagseworden Onder bepaalde voorwaarden „Dankzij westerse democratie C.P.N. in Leidse raad Tijdens de in de avonduren gehouden replieken is gebleken, dat de raad geen bezwaar maakt tegen het uitbreiden van het aantal leden der raadscommissies van vier op vijf al werden daar dan ook enkele voorwaarden aan verbonden. Voorts werd bij deze replieken ingegaan op de door de heer Van Weizen geuite ..drei ging om in het vervolg bij ieder voorstel hoofdelijke stemming aan te vragen. ONVERZOENLIJK Advertentie Dr. S. J. ROORDA markt verplaatsen wjjze. waardoor de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd. Een door spreker ingediend voorstel, schept de mogelijkheid om hier meer geordend te parkeren. Bij de Pieterskerk wordt, volgens het oordeel van de heer Roorda, veel parkeerruimte vermorst. Er zit geen systeem in! De heer Roorda. die zich een voor stander toonde van een systematische aanpak van de verkeersproblemen in onze stad. vroeg om een voorzichtige opbouw van een verkeersbureau. ER MOET IETS GEBEUREN De heer P. S. Harmsen .die als opvolger van de onlangs overleden wet houder van Financiën, de heer S. M. Stolp, gisteravond voor de moeüyke opgave stond een niet door hem ingediende begroting te verdedigen, deed dit op uitvoerige wijze. Gekomen uit de kring van het onderwys. bleek hij zich in de afgelopen weken reeds flink in de financiële sector te hebben ingewerkt. gen de muur staat. Het rijk eist nu eenmaal het heffen van deze be- ONZEKERHEID lasting. De heer Harmsen sloot zich aan Het percentage van 45 geldt echter bjj de waarderende woorden, welke voor bedrijven, die de lasten van de de heer Woudstra gesproken had rioolbelasting in de kostprijs kunnen over zijn plotseling overleden voor- calculeren. Zij wentelen deze lasten ganger en gaf daarna een gedocu- derhalve af op de verbruiker. Voor de menteerd overzicht van Leidens fi- woningen is dit in het algemeen nanciële positie. Met alle andere ge- niet het geval. De heer Lambermont meenten verkeert Leiden nog in on- dient evenwel te bedenken, dat de ««ra* zekerheid t.a.v. de definitieve uitke ringen uit het gemeentefonds, ver oorzaakt door het nog steeds niet verschenen Financiële Verhoudings- besluit. Spreker deelde mede. dat in Den Haag nog steeds wordt gedacht aan Men behoeft, aldus de heer Van Weizen (CPN) geen deskundige te zijn om te constateren, dat wij met hel verkeer in een hopeloze situatie terecht zijn gekomen. Het komt er nu maar op aan oplossingen aan de hand te doen, welke enig effect sor teren. Hoewel het steeds by een poging zal blijven, zolang het wegenschema niet is gerealiseerd, zal er toch iets moeten gebeuren, b.v. het toepassen van het systeem van het eenrichting verkeer, ofschoon niet onmiddellijk vaststaat hoe dat dan precies moet. De heer Van Weizen, die het laak te. dat aan de verkeersopvoeding in I Over het subsidie-beleid. dat ons land en ook in onze stad aangelegenheid is van het gehele nog veel ontbreekt, vroeg de kwestie College, merkte de wethouder op. dat van de uitbreiding van de zebra- het één van de moeilijkste taken van kosten van de riolen slechts voor circa een derde gedeelte door de be lasting worden gedekt, zodat er altijd nog twee derde gedeelte uit de alge mene middelen van de gemeente moet worden gedekt. Deze verhouding zal in de toekomst nog belangryk I dë*"uitbreidinV"vfn "het sèmeTntelÜk ongunstiger worden, wanneer de belastinggebied. Vermoedelijk gullen rtoolwaterzuiveringsinrichting In ex- hierover binnenkort nadere bijzonder- I Plortatie is gekomen, heden bekend worden. Spreker, die "eer Harmsen zegde toe een al zyn krachten zal aanwenden om onderzoek te laten instellen naar de te bereiken, dat de uitkeringen uit outillage van het kantoor van de het gemeentefonds zo mogelyk wor- Dienst voor Kasbeheer en Krediet- den verhoogd, prijst zich gelukkig. wezen- dat het verzorgingspeil niet is aan- getast en dat daarvoor in 1963 over Van 127 naar 220 VOlt de gehele linie hogere bedragen zyn uitgetrokken dan in dit jaar. Hoewel B en W t.a.v. de voltage- T.a.v. de Wet Kapitaalsuitgaven j £*estip omschakeling van 127 naar Publiekrechtelijke Lichamen wees de 1 220 volt handelen overeenkomstig wethouder erop. dat het stellig niet I de. een vprg?de'',"':1 va.n. df, de gemeenten zijn geweest, die er de m,ssie voor de stedelijke Lichtfabrie- oorzaak van waren, dat er in het ken vastgestelde richtlijnen, is het verleden moeilijkheden op het terrein huidige College bereid te onderzoeken van de financiering zyn geweest. genomen besluiten ge- P. S. HARMSEN verdedigde eerste begroting t.o.v. de verhuur van gasgeisers door de gemeente, niet door alle raads leden wordt onderschreven. Het is steeds een teer punt geweest j in hoeverre de Stedelijke Lichtfabrie ken in deze het particuliere bedrijfs leven concurrentie kunnen aandoen. Hondenbelasting handhaafd dienen te worden. De fractievoorzitter van de P.v.d.A. de heer Sommeling, die als eerste spreker in tweede instantie het woord voerde, zeide dat zun party met de C.P.N. op een onverzoenlijke basis staat, alhoewel hy de heer Van Wei zen het recht tot de benoembaarheid in een commissie van bystand niet w il betwisten. Tot een verdere uitspraak kwam spreker deze avond echter niet. Nogmaals bepleitte spreker hierna .1e uitbreiding van de raadscommis sies van 4 op 5 leden waartoe ij. zoals bekend, een voorstel indien de Geen onrecht aangedaan De herr Ten Broek (K.V.P.) wens te dezt uitbreiding te beperken tot bepaalde commissies en zeide tot de heer Woudstra dat zyn fractie van mening blijft dat het seniorenconvent niet de geëigende plaats is voor over leg over de kandidaatstelling van een wethouder. Dat oe heer Van Welzen in deze raad zit heeft hy te danken aan de westerse democratie. Het feit nu. dat hy in deze raad zit, biedt hem de mogelykheid, om in bepaalde functies gekozen te worden. In zoverre heeft hy een I recht, n.l. het recht, om gekozen te I worden in een commissie of voor een wethouderszetel. Wanneer hy niet gekozen wordt, aldus dc heer Ten Broek wordt hem erhter geen onrecht aangedaan, even min als een raadslid kan stellen, dat hem onrecht aangedaan wordt, wan neer hij niet tot wethouder gekozen wordt. Dit recht, om gekozen te worden tot lid van een commissie, is echter geenszins een afciwingbaai recht, af dwingbaar b.v. door het voeren van obstructie, waarmee de heer van Wel zen gedreigd heeft. Een zodanig drei gement zou ieder raadslid kunnen uitvoeren, wanneer hij op een of an der punt zijn zin niet krijgt. Niemand van de raadsledën haalt het echter in zyn hoofd, om een dergelijk dreigement le laten horen, uitgezonderd de heer Van Welzen, aldus de heer Ten Broek. Voorwaarden De heer Woudstra (Prot. Chr.) biyft by zijn mening, dat de com missies zo klein mogelyk gehouden dient te worden, hetgeen niet weg- neemt, dat zyn fractie akkoord kan gaan met het voorstel van de heer Sommeling, met dien verstande, dat niet meer dan twee leden van één tractie in een commissie zitting heb ben en de commissies van finan ciën, openbare werken en onderwys buiten deze uitbreiding vallen. In grote lijnen kan hy zich aan sluiten by de gemaakte opmerkingen door de heer Ten Broek inzake het recht van het zitting hebben in com missies. Tienduizenden Leidenaren hebben het recht, indien zij aan be paalde voorwaarden volooen, om tot .'id in de raad gekozen te worden, maar er zitter maar 37 Leidenaren ;p de raad. De houding van de heer Van Wel- zen in de Hongaarse kwestie was in- I dertijd oorzaak, d^t de raad hem passeerde by de benoeming van com missielid Het gaat, aldus spreker, in dit geval niet tegen de persoon van de heer Van Welzen, doch tegen zijn politieke inzichten. Geen blaam Het speet de heer Portheine (V.V. D) dat de voorzitter zich gegriefd voelde over de opmerkingen, welke hij gemaakt had t.o.v. de ontvangst van de fysiologen. Uit de uiteenzet ting van de voorzitter is hem thans gebleken, dat hier het College geen De uitbreiding van een aantal J raadscommissies komt sprekers frac- I tie acceptabel voor. Onder handha- I ving van zijn politieke bezwaren, zei- 1 de spreker tot de heer Van Welzen hem als persoon zeker te kunnen waarderen. Nadar de heer Frans een uitvoeri ge politieke beschouwing had gegeven toestemming om zyn antwoord aan de fracties t.o.v. zyn met-benoeming in commissies, in de zitting van van daag te geven. Nadat nog enkele leden een twee minuten-speech hadden gehouden, o, w de heer Van Es (P.S.P.) wiena fractie, zoals hy zeide, sterk gepor teerd waf voor een gemeentelijk ver- voersbeciryf. aangezien de raad dan bij tekortkomingen direct kan in grijpen. werd de zitting geschorst tod hedenmiddag. 9 Leuke kleuter jasjes van prachtige, zuiver wollen stof, zowel in effen, als moderne grote en kleine ruiten, mèt capuchon, schapevacht ge voerd. Door en door soliede af werking. Leeftijd 2-8 jaar. Normaal 29.50, moor morgen van 9 uur of kunt U profiteren van prachtige jongens en meisjes KLEUTERJASJES voor een uniek loge prijs, kleinste moot lv« Zolang de voorraad strekt Geen tel. of schrift, orders Subsidie-beleid paden nog eens te bekijken, o.a. bij j de Herensingelbrug—Julianastraat, vooral nu het motorische verkeer veel i van de singels gebruikt maakt. Lapmiddel De heer Questroo (Prot. Chr.) noemde het verkeer één van de be langrijkste vraagstukken, waarvoor men in Leiden gesteld is, vooral nu de noord-zuidverbinding, de omleg van de vaarweg, het plan voor een nieuwe veemarkt en de demping van de Langegracht nog niet zyn gerea liseerd Al wat men daarnaast doet. blijft een lapmiddel. Een juiste stel ling lijkt spreker: gooi het verkeer een gemeentebestuur is hiervoor een billijk stel regels samen te stellen. In het verleden is, verschillende malen gepoogd een aanvaardbare norm voor subsidiëring te vinden. Ook in de toekomst zullen B. en W. daaraan grote aandacht blyven be steden. De dynamiek van het maat schappelijk leven is echter zo groot, dat ernstig moet worden betwijfeld of het mogelijk is regelen te stellen, die het langer dan enkele jaren kunnen uithouden. Dit neemt niet weg, dat B. en W. de vraagstukken, die met betrekking tot het subsidie beleid aan de orde zyn gesteld, ern stig zullen bezien. Aan de uitnodiging uit elkaar^n^conMntreer^ditT*niet' I h«r Duyveraian om te on- Een moeilijk punt in de stad wordt denoeken in hoeverre een wtinjins zi. straks de hoek Mare-Haarlem- bestaande verorden,ne moee- merstraat Dit wordt een concentra- 'Ub is zullen B tieniint van het verkeer eerste stap in deze richting h-eft Het aanbrengen van verkeerslich- I College de chef van de afdeling ten bij de Warmonderweg. in over- Financiën opdracht gegeven over de leg met de gemeente Oegstgeest, I verordening te rapporteren, komt spreker zeer gewenst voor. Zijn Het is bepaald niet de bedoeling fractiegenoot, de heer De Kier. zorg- j van het College de jeugdbewegingen de deze middag voor een aanvullende t en jeugdzorg voor wat de subsidies beschouwing, na eerst zyn teleur- betreft in het slop te doen belanden stelling uitgesproken te hebben over 1 Het College is byzonder erkentelijk het uitblijven van de hoog-noodzake- voor alles wat er op dit gebied *ord. lyke aanvulling van het politiekorps. Dat men in kringen van de heer Van Aken weinig bemerkt van een oïer de visie van de P SP. "op tal ccmtról® »op naleving van de hon- j van nationale en internationale pro- Het vraagstuk van de kernenergie denbelasting, is verklaarbaar. De op- blemen zeide hij dat zijn partij op zal binnenkort in een vergadering van brengst van deze belasting per sr0nd var. de handhaving van de'de- 1 de raad aan de orde worden gesteld jaar slechts f22.000 loopt terug m0Cratlsche beginselen, van oordeel een over de plaats van een nieuwe een- omdat het aantal honden afneemt. j<; dat een communist ook zitting trale zal spreker in overleg treden Gelet op deze opbrengst, zou het on- ji'ent te hebben in een raadscommis- met de wethouder van Openbare verantwoord zijn om voor deze con- fje. Werken. jtróle een afzonderlijke ambtenaar aan te stellen. LEIDEN: Haarlemmenajat ROTTERDAM: K°ne Hoogiuaac Meent Katendr.lagedljk West-Kruiskade HOOGVLIET: Winkelcentrum ZEIST: Slotlaao VLAARDINGEN: Liesveld Verhuur van gasgeisers Voordat de heer Van Welzen tot jzijn repliek kwam. plaatste hij de opmerking, dat de raad bij het plaat- De contróle is daarom niet zo in- --6-««V De heer Harmsen gelooft, dat de ambtenaren, die dit combineren met opvatting van de heer Van Baaren andere werkzaamheden. SSBLS. *5 P»'«? gevallen best waarden koT Advertentie Zijn er nu beslist geen vrouwelyke agenten aan te trekken voor het be dienen van de verkeerspost aan De Gyselaarsbank? Met de heer Roorda is spreker het eens toen h'j sprak ver de parkeerchaos aan het Rapen- *rg (z.w.). 'Vaarom aarzelt het gedaan. Rioolbelasting De heer Lambermont heeft gelijk wanneer hij zegt. dat het College met de rioolbelasting met de rug te-1 heeft een feestelijke verrassing voor U. De prachtige INDUS kalender met 12 schitterende kleurenfoto's van Zwitserse landschappen ont-| vangt U gratis na aankoop van een INDUS-horloge in de periode van 17 november tot 31 december 1962.Tegen inzen- ding van het daarvoor bestem de, bij de juwelier aanwezige, formulier aan INDUS-horloges Rotterdam wordt U de fraaie INDUS kalender franco thuis gezonden. Uw hor loser - juwelier zol U gaarne een der fraaie kleurenfoto's vrijblijvend tonen. voorzichtig moet zijn als dit een jong raadslid betreft, die zijn best doet zich in de raadsfeer in te werken de heer Van Welzen doelde de hier p de heer Frans, die vele malen geimterrumpeerd werd Red». Gelet op het late avonduur ver kreeg de heer Van Welzen hy had daarvoor geruime tf)d nodig De voorzitter, burgemeester Van Kinschot, die in de avondzitting als sen van interrupties, welk hy "in be- eerste spreker het «oord voerde, gaf rud de veneUmen W de grenswijziging als zeer urgent zien. Spreker hoopt, dat de plannen t.a.v. het Oud-Archief in 1963 uitgevoerd kunnen worden. Er zal echter een groot bedrag mee gemoeid zyn. Via persconferenties zullen B en W voortgaan met het geven van voorllchtine aan de bur- gery. Het College is onaangenaam getrof. fen door de verwijten van enkele raadsleden ta.v. de ontvangst vaai de deelnemers aan het fvsiologencongres. Van congreszljde is B en W gead viseerd. met het oog op de grote deel name aan dit congres, van een ont vangst af te zien. Voor 100% is vol daan aan hetgeen van congreszyde werd gevraagd Men wenste als con gres bijelkaar te blijven en geen on derscheid te maken tussen ..hoge en lage mensen". Spreker vond de kritiek uit de ra.xd een droeve geschiedenis, waaraan het College part noch deel heeft en waardoor ten onrechte door de be trokken raadsleden een blaam op Leiden is gewornen. Ta.v. de benaming van de weten schappelijke archief ambtenaren merkte wethouder Menken als aan vulling nog op. dat deze kwestie valt op te lossen in het kader van de be staande aanstelling in rang. Rus gedood bij parachutesprong Kolonel Peter Dolgow, een beken de Russische valschermspringer, is na een sprong uit een ballon op een hoogte van vijfentwintig kilometer tijdens de val om het leven gekomen, aldus meldt Tass. Op welke wijze kolonel Dolgow, die zijn valscherm onmiddellijk na het -erlaten van de ballon had geooend. om het leven kwan werd niet vermeld. Hy was houder van acht wereld- en natio nale records op het gebied van val schermspringer j Majoor Andrejew, die vóór Dol- gow uit de ballon was gesprongen. opende zijn parachute eerst op een I hoogte van i.300 meter en maakte I een veilige landing. HU vestigde hiermede een nieuw record.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13