Feijenoord sluit boeiende strijd tegen Yasas af met 1—1 spel...' Olympische beweging Nederland 50 jaar in Sporttoto ladmiiiton ompetitie Nieuwe formule voor LSB - kampioenschap ANTON GEESINK bondscoach NJJB KNVB gaat interesse kweken voor de beker Technisch superieure Hongaren hadden het moeilijk P nderiecht in kwartfinale Gave conditie flHEO MESSIDOR schitterde Gouden jubileum N.O.C. „Amsterdam-1928" hoogtepunt igericht 1 maart 1860 Donderdag 15 november 1962 Zesde blad no. 30808 Advertentie N De achttien deelnemers aan de jetbalpool van het afgelopen week- nde. die dertien uitslagen juist iddcn voorspeld, moeten 'n bedrag in f 145.724,60 delen. Zij ontvangen t f6.881.60 netto. Voor de 426 spelers, die 12 uitsla- in goed hadden, is de spoeling wel j dun. Van de f 79.485.60 die voor tweede prijs beschikbaar was, rijgen bij f 186. Het prijzengeld voor de prijs van gelijke spelen bedroeg deze week 8.742.80. De 72 deelnemers, die voor it extraprijs in aanmerking ko- m. krijgen f 552 uitbetaald. Vyfsluizen II had geen kans ge- de zaal. waarin de avond tevo- een dansfestijn was gehouden, ter tüdig geschikt te maken voor match tegen Stadhuis I. De vloer nog spiegelglad zodat de spelers meer moesten concentreren op verticaal blijven dan op het spe- van redelijk badminton. Welis- lar was de thuisclub sportief be de wedstrijd reglementair ge- nnen te geven, doch het Leidse im wilde gaarne proberen op een dere wijze aan de zege te komen, lukte, zij het met gering verschil, winstpartijen in 't 1ste heren kel, de beide damesenkelspelen, 't ■ste gemengd- en damesdubbel. nu weer bleef de 13-jarige Stad- isspeelster Terese Diepstraten in enkelspel ongeslagen, een bU- ndere prestatie van dit in de com- titie debuterende meisje, «aar reeds werd verwacht is lash II er niet in geslaagd Drop- ot II te kloppen hoewel onze stad- ïoten dicht bij een puntenverde- zijn geweest. De 3 damespartijen iter waren alle voor Drop-Shot. zeges gemengd en de overwin- ïgen in het tweede gemengd- en rendubbel waren juist voldoende ar de volle winst. Smash IV verloor met 42 van I maar zelfs de meest verstokte iporter van Eva zal moeilijk kun- beweren dat ztjn club 15 ÏÏE tmoeting een walk-over heeft ge- Onze stadgenoten bleven name- steeds goed by doch misten in de tfase van enige belangrijke sets t het sprankje geluk of doorzet- gsvermogen om deze zegevierend besluiten. Een gelijk spel had de :houding zeker beter weergegeven. Europese beker Sportclub Anderlecht heeft zich twalificeerd voor de kwartfinales i de Europese beker voor lands- npioenen door in de tweede wed- ijd CDNA Sofia met 20 te ver in. Bij de rust was de stand 10 •r de Belgen. De eerste wedstrijd sen beide clubs, in Sofia gespeeld, digde in een gelijkspel: 22. nderiecht verdiende de zege vol- aen. De Belgen hadden het beste i het spel en van de eerste tot de tste minuut gaven de Anderlecht- irwaartsen de Bulgaarse defensie Jden vol werk. tooral na het tweede doelpunt van Belgen bezondigden beide partijen de bal en hun soepel gevoel voor de snelle, korte combinatie hoog mocht worden aangeslagen. Maar de pure sprint van een midvoor Machos, ra zend snel. van een Tibor Pal. een Farkas, een Laszio Pal en een prach tige rechtsbuiten Kekesi stierf in de meeste gevallen in schoonheid. Want de Rotterdamse defensie, waarin een de ditmaal kansloze Szentmlkal.ve. 10. Het stadion barstte los in één grote jubelkreet: In een machtig gezang lieten de 65.000 het beroemde (Van onze sportredacteur) De Boedapester sterrenploeg Vasas is gisteravond in Rotterdam met man en macht aan de noodrem gaan hangen om een strijdvaardig Feijenoord in de eindfase van een boeiend en enervere nd duel te beletten het door de Magya- ren „gewenste" gelijkspel om te zetten in een Rotterdamse zege. Dat de technisch superieure Hongaren, die gaarne beweren hard spel te schu wen, daarbij naar ontoelaatbare middelen grepen arme Coen Moulijn, die het vooral moest ontgelden spreekt boekdelen over het onbehagen van de door de voortreffelijke stopper Meszöly geleide Boedapester verdediging,... Het in een zeer gave conditie stekende Feijenoord heeft in de laatste twintig minuten zeker de kans gehad om meer te bereiken dan het uiteindelijke 11 spel waarmee het „hete" treffen werd afgesloten, maar roaar enerzijds de Rotterdamse aanval juist iets te traag loas i7i de afwikkeling van de dikwijls flitsend opgezette aanvallen, staken anderzijds de Boedapester doelman Szentmika- lye en „veldheer" Meszoly, beiden international, in een prachtige vorm. Dat kon men trouwens ook zeg gen van Eddy Pieters Graafland, die overigens aanzienlijk minder moeilijk werk gepresenteerd heeft gekregen dan zijn Hongaarse col lega aan de andere kant. Dat was een opvallend verschijnsel, want de Vasas-voorhoede bestond uit voortreffelijk verdedigende linkshalf Jan Klaassens en een al even gran dioze verbindingsman ..Beer" Kreijermaat de sleutelspelers waren, had bijzonder goed het oog op het Boedapester gegoochel, dat de strijd leerde het niet compleet was. Al dit. prachtige breiwerk ten spijt kreeg de Vasas-aanval de be naming „te week" mee. Doortastend Feijenoord viel anders aan De Rotterdammers speelden minder fraai, maar veel doortastender en af en toe doeltreffender. Ondanks de technische superioriteit van de Hon garen. hun fantastische veldspel, dat in de eerste helft tot een veldover- wicht leidde, waren Cor van der Gijp c.s. veel gevaarlijker dan hun Boeda pester tegenstanders- Neem die prachtige dieptepass van Jan Klaassens in de eerste minuten, welke. dankzij de atleet Szentmi- kalye, die het schot van Cor van der Gijp prachtig uit zijn doel zweefde, de Hongaarse defensie byna pal in het hart trof. Neem de kogel van Bouwmeester in de uiterste boven hoek van het Vasas-doel. Opnieuw haalde de complete doelman het leer eruit. De kleine Bouwmeester greep met de handen naar het hoofd: „Hoe is dat mogelijk Maar In de 24ste minuut stond toch ook deze geweldenaar mach teloos. Cor van der Gijp lag al op voile snelheid toen Coen Moulijn het zich aan grof spel maar de Deense ieer scherp voor het Vasas-doel referee hield de teugels strak. bracht. De Feijenoord-midvoor wierp Er waren ruim 65.000 toeschou- xich in zijn volle lengte naar het Op deze wijze* scoorde Cor van der Gijp het doelpunt van Feijenoord. Hongaarse aanval, uitgeput door het pure sprintgeweld van de eerste helft, is nog maar zelden gevaarlijk. Het woord is aan Van der Gyp c.s. Maar de voorhoede draait niet. zoals men het graag gezien zou hebben. Steviger De Hongaarse verdedigers grijpen naar steviger middelen en de Britse arbiter Dagnall moet enkele malen de puntjes op de ,.i" zetten. In de twin tigste minuut wordt Coun Moulijn op de rand van het strafschopgebied volgens velen erin door rechts back Ihasz lelijk genomen. De vrije trap levert niets op. Een verrassend Feü^noord-lied los: „Geen woorden schot van Cor van der Gyp, vlakken over het plan van de heer Ter maar daden onder de lat. is een prooi voor Szent- mikalye. de verrukkelijke doelman. Het onbehagen in de Hongaarse de fensie is groot. Corners worden vlot weggegeven. Zij halen niets uit Vasas krijgt haar zin: een gelijkspel, dat straks in Boedapest voor de Hon garen de springplank moet worden voor het doordringen naar de derde ronde van het toernooi om de Euro pese beker. Misschien Feijenoord kent nu de zwakke plekken van de Hongaarse ploeg. Een aanval die zel den doortastend is. een verdediging die te passeren is Voorlopig hebben de Hongaren de beste papie ren Maar Feijenoord. dat gister avond een onverzettelijke wil toonde, kan voor een verrassing zorgdragen. SCHAATSENRIJDEN nu al 100.000 op Jaap Eden-baan Gisteravond kan de directeur van de „Jaap Eden" kunstijsbaan te Am sterdam. de heer G. A. van Ameron- gen. de 100.000ste bezoekster sinds de opening, dertig dagen geleden, ver welkomen Het was de 15-jarige scho liere Lya Malchus uit de 2e Helmer straat te Amsterdam. Zij ontving van de directie een jaar abonnement op de „Jaap Eden" baan. Namens het personeel van de ijsbaan bood Willy de Beer <langebaan kampioene van Nederland) Lija bloemen aan De 100 000ste bezoekster werd acht dagen eerder verwelkomd dan verleden jaar. Na de jongste persoonlijke kampi- Haar, zodat de persoonlijke kampi oenschappen der LSB heeft bij velen oenschappen, die in december aan- en ook in de LSB de mening post vangen, volgens dit nieuwe principe gevat, dat een radicale wijziging in zullen worden gespeeld, het systeem noodzakelijk »as. Reeds De hoofdlijnen ïan het systeem jareniand Is de belangstellms toor z(jn a|J vo] Van d(, vedstnJdl£,_ dit kampioenschap tanende, omdat di (edere inschryïer een het systeem te star was en aan mm-r um corresponderend met der sterke spears met.ie kan. gaf speelsterkte. De nummers 15 tot zich te meten met de sterken van rn met 45 m de tweede klasse onderbond. (8 poujes van 4 spelers). De indeling Tijdens de onlangs gehouden LSB-van deze poules zal door de wed- vergadering heeft de heer J. J A. strijdleiding worden bepaald waarbij ter Haar het bestuur een plan voor- alle poules ongeveer dezelfde sterkte gelegd, dat aller goedkeuring kon zullen krijgen b.v. de spelers met wegdragen. De commissie, die het be- rangnummer 15, 28. 38 en 43 in éen stuur van de LSB heeft benoemd om het nieuwe systeem te bestuderen, heeft een gunstig oordeel uitgespro- wers. De beide doelpunten werden gescoord door linkshalf Martin Lip pens uit penalty's. Door een 50 zege over Esjberg (Denemarken) plaatste in Praag Dukla zich eveneens voor de kwart finales. Bij de rust hadden de Tsje chen een 1—0 voorsprong. Ruim 10.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. De eerste wedstrijd tussen beide clubs eindigde in een gelijkspel: 00. De ontmoeting Stade ReimsAus tria Wenen eindigde in een 50 <30) zege voor de Fransen, waar mee zij zich kwalificeerden voor de kwartfinales. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen eindigde in een 3—2 zege voor Austria Wenen. De eerste wedstrijd (tweede ronde) tussen Milaan en Ipswich is geëin digd in een 3—0 zege voor A C Milaan. Bij de rust was de stand 2—0. Vasas gooide bliem was het veldspel van de Hon gaarse meestervoetballers. Maar de pure sprint van Machos en de zynen brak op de onverzettelijkheid van de gesloten Feyenoord-defensie. Eenmaal komt linksbinnen Farkas er door. Rotterdam houdt het hard vast. Maar de Hongaar demonstreert de geringe stootkracht van zijn ploeg door het leer uit vrije positie in de richting van de cornervlag te schie ten. Pas zes minuten voor de rust komt Vasas naast Feijenoord. Het doelpunt is vrywel identiek aan dat van Feijenoord. Ook in dit geval wordt een scherpe voorzet van de linksbuiten 1 Tibor Pal) benut. Al leen is het niet de midvoor, zoalsbij de Rotterdammers, die inkopt, maar de linksbinnen (Laszio Pal), die het leer via de hand van Eddy Pieters Graafland in de nek krijgt en het vandaar in de Rotterdamse touwen ziet springen: 1—1. Feijenoord zakt in. De Hongaren rukken op. Het offensief levert niets op en Rotterdam haalt opgelucht adem. De gong (rust) redt de Rot terdammers. Nog even is na de her vatting Vasas sterker. Misschien tien minuten. Daarna slaat de balans naar Feijenoord door. Het Rotter damse geweld, gestoeld op een prach- leer en sloeg het met het hoofd langs i tige conditie, dringt Vasas terug. De Wereldkampioen judo 1961, Anton krachten moeten tonen wat zij waard Geesink. is de nieuwe bondscoach zijn. van de Nederlandse Jiu Jitsu en Ju- I De top van het Nederlandse judo dobond De imposante reus uit j komt minstens een keer in de maand l'trecht. die voor zyn prestaties van l o.l.v Geesink by elkaar. Het doel is de Kodokan in Tokio de zesde dan- om in de eerste plaats de techniek graad kreeg uitgereikt, zal de super visie op zich nemen om de Neder landse judoka's op de Europese kam pioenschappen in mei 1963 in Genève en op de Olympische Spelen 1964 in Tokio voor te bereiden. Als bondscoach werkt hy samen •net negen hulptrainers, die de zes districten in Nederland bestrijken. Vanuit de districten zullen die judo ka's, na selectiewedstrijden, worden uitverkoren om de centrale trainin gen bij te wonen. Anton Geesink hoopt daaruit een keurploeg van on geveer 25 atleten te vormen, die als vaste kern zal dienen om de landen- oloegen te formeren. Uiteraard is het mogelijk, dat er enige zullen wegvallen, maar via selectiewedstrij den zullen jonge. aankomende Koersen Hilversum (Van onze medewerker) mogelijk nog meer imponerend vorige week was de manier foo gisteren de crack Theo Mes- •r de finale van de Grote Prijs de Gooi en Eemlander won. Hij »t niet minder dan 100 meter de koppaarden geven, doch na snelle start ging hij direct zijn 1 tegenstanders te lijf. IJsloper d uitgeschakeld en Zibello Ha ir K voerde lang het veld aan. t voor de bovenbocht kreeg Xeno- de leiding en deze ging met «prong de rechte lijn in. Toen de de slotaanval van Eerenberg Theo en in een machtige eind- boekte de 10-jarige vosruin rr enorme bijval zijn 111e over ling in 1.22.4 km-tyd Xylander *rd derde. tnny Hollandia (Vergay) en Am- '0 (Eerenberg) zegevierden in de twee koersen, waarna Auerhen ?jan) de Double Six M-prys rekening nam. Bij de ging Ypermoron in het rechte eind over Vink S heen ^Anaconda won van kop af de koers, hetgeen S. H. Sederius Abatros in de volgende draverij Itelde. Wagenaar jr besloot de M met een triomf voor Yardley die Veratonka geen schijn van gaf. de Messidorprys had na een Wonde een aanrijding plaats, fdoor de koers werd afgebeld. X W moest worden teruggetrok- en het werd een verrassende I zege van Winnifred Hollandia. die in 1.26.6 Zalkestis van E het nakijken gaf. De uitslagen lulden: Keurmeester-prijs: 1. Benny Hollan dia (M. Vergay) (1.32.4): 2. Bold Mac. 3. Baron Harvester G. Tot.: wl. f2.30, pl. 1.30, 1.50. 1.80, koppel 5.90, cov. 5.90. Parlsien-prljs: 1. Amphion (F. J. Eerenberg) (1.33.3); 2. Zwasttka A; 3. Zlgane. Tot wl. f3.60, pl. 2.60. 3.70. 1.90. cov. 15.80. koppel 8.70. Double Six M-prlJs: 1. Auerhen S (P. R. R Koppejan) (1.28.9): 2. Y Rosemarljn; 3. Zingly Sister. Tot.: wl. f 7.50, pl. 2.50, 3.60, 3. cov. 9.20, kop pel 6.80. The Salnt-prys: 1. Ypermoron (C. M Verhoeven) (1.25.2); 2. Vink S; 3. Y Y V. Tot.: wl f4. pl. 1.40, 1.90, 1.30, cov. 7. koppel 15.10. Illustre Hanover-prijs. Ie afd.: 1. Anaconda (K G. van der Veen) (1.29.0); 2. rilo; 3. Woelwater. Tot.: wl. f3.10. pl. 1.30, 1.30. 2.90, cov. 5.50, koppel 9.30. Finale Grote Prys van de Gooi en Eemlander: 1 Theo Messldor (F. J. Eerenberg) (1.22.4); 2 Xenocraat; 3. Xylander V. Tot.: wl. fl.70. pl. 150. 4.70. 3. cov. 10. koppel 7.90. Illustre Hanover-prijs. 2e afd.: 1. Albatros S (S. H. Slderlus) (1.27.8); 2 Yec; 3. Zlngaro. Tot.: wl. f2.30, pl. 1.30, 2.70. 1.40. cov. 1 60. koppel 13.50. Messldor-prljs: 1. Winnifred Hollan dia (J. P. van Leeuwen); 2. Zalkestis van E; 3. Xenon Tot. wl f9.10, pl. 2.80. 1.60. cov. 3 40. koppel 12 40. Stuermann-prys: 1. Yardley W (J. Wagenaan (1.26 9): 2. Veratonka; 3. Youthful Nora Spencer. Tot.: wl. f2.20. pl 1 30. 2 50. 1.50. koppel 4.20. cov. 7. Totallsator-omzet f 112.220. te verbeteren en de conditie te ver groten, waarbij de mentale instel ling van bijzonder belang wordt ge- icht om in vertegenwoordigende ploegen te worden gekozen. Maart—1911: aan een tafel in een Amsterdams hotel bespreken Frits Baron Van Tuyll van Serooskerken, groot organisator en propagandist op sportgebied en Pierre Baron de Coubertin, stich ter van de Moderne Olympische Spelen een gedurfd plan. Van Tuyll wil trachten de Olympische Spelen van 1920 in Amsterdam te laten houden. De Coubertin antwoordt dat dat mogelijk is. Voorzichtig vraagt de Fransman wie er achter de Nederlander staat als de organisatie aan Amsterdam zou worden toegewezen. Van Tuyll kan zijn vriend daar weinig van zeggen. Er bestaat immers nog geen Olympisch Comité in ons land. In Nederland is Van Tuyll alleen de gehele Olympische beweging! Grote man Van Tuyll wist na dit gesprak wat hem te doen stond. Hy ontwierp het patroon voor het Nederlands Olym pisch Comité en trok een aantal be kwame medewerkers aan. In sep tember 1912 werd het Comité offici eel opgericht. Zaterdag 17 november viert het NOC het gouden jubileum met een aantal festiviteiten in Oen Haag. Van TuUll. de eerste voorzitter, was en bleef de grote man van de Olympische beweging in Nederland. Toen t NOC eenmaal goed functio neerde ging Van Tuil opnieuw naar een opvolger voor hem had gevonden De Coubertin. Zijn kansen stonden Dat was ook geen gemakkelijke zaak. goed. Hij had nu een comité achter j Van Tuyll was al van 1898 lid van zich dat representatief was voor al- het IOC en internationaal een even thans een gedeelte van de Neder- bekende als geziene figuur. Aan *Ün landse sportbonden. Maar het was opvolger moesten de hoogste eisen inmiddels 1914 geworden en de eerste 1 worden gesteld. Tenslotte vie| de keu wereldoorlog haalde een st reep door ze op mr. A. Baron Schimmelpen- de plannen van Van Tuyll. Toen de nlnck van der Oye. in zyn tyd een oorlog voorbij was, werd voor 1920 sportman in hart cn nieren en een Antwerpen boven Amsterdam ver- I schermer van formaat. koren. En in 1924, het jaar waarin De Coubertin aftrad als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comi té, kende men de Spelen op verzoek van De Coubertin toe aan zijn ge boorteplaats Parys. Bij het Olym pisch Congres van 1921 kreeg de on vermoeibare Van Tuyll echter de toezegging dat Amsterdam de Spelen van 1928 zou mogen „huisvesten". Eindelijk zou het ideaal van de baron in vervulling gaan. Hij heeft het niet meer mogen beleven. Nog voor de Olympische Spelen in Parijs (1924) werden geopend, stierf hy. De Nederlandse sportwereld heeft hem veel te vlug vergeten. Samen met zijn secretaris in het Comité, kapitein George van Rossum. ruimde hy de vele moeilijkheden uit de weg. die er op het pad naar de Nederlandse Olympus lagen. Het Ne derlandse parlement weigerde in zijn kortzichtigheid het organiserend Co mité de steun waar het om had ge vraagd en die het zo hard nodig had. Dat was Nederland op zyn kleinst. Twee dagen na de teleurstellende beslissing richtte Schimmelpenninck zich tot het Nederlandse volk met het verzoek hem in 2% week aan een mil joen gulden tehelpen (In die tijd De tyd drong. Over drie weken moest Schimmelpenninck rekening en verantwoording afleggen aan het Congres in Praag. Nog voor hij de trein naar de Tsjechische hoofdstad instapte was de financiële zorg van zijn schouders genomen: het Neder landse volk. offervaardig als geen an De centrale trainingen vinden plaats by het centraal gelegen zwem bad De Hommel. De eerste zal za- •erdag en zondag as. worden ge houden. Een noviteit voor Nederland is ongetwijfeld, dat Anton Geesink daar de beschikking heeft over de oorspronkelijke Japanse matten (Ja pans gras), die te samen liefst f2750 hebben gekost. Anton Geesink. die byzonder en thousiast is en goede verwachtingen heeft van deze piramidevormige op- poule. De winnaars van deze poules (8) worden ingedeeld in de eerste klasse by de spelers met de rang nummers 7 tot en met 14. Deze 16 spelers worden dan weer in 4 poules van gelyke sterkte inge deeld. De 4 winnaars worden gevoegd by de rangnummers 3 tot en met 6. Deze acht spelers worden ingedeeld in 2 poules van elk 4 spelers. De win naars van de poules spelen met de nummers 1 en 2 (waarschynlijk mr. De Groot en J. J. Piket) om het kampioenschap van de LSB. Wie in de verschillende poules de tweede plaats bereikt, speelt om het kam pioenschap van zyn klasse. De ere- en hoofdklassevierkampen zyn dub- belrondig. Mochten er meer dan 46 aanmeldingen zijn dan worden enkele kwalificatiepartijen gespeeld. De leden van de LSB-verenigingen kun nen zich voor dit kampioenschap op geven bij hun clubsecretarissen, die de inschryvingen vóór 22 november moeten inleveren bij de wedstrijd leider van de LSB de heer Tervooren Oranjestraat 44 Leiden. De tweedeklassewedstrUden begin nen op 7 december, de tweede en der de ronde worden gespeeld op 14 en 21 december 1962. De eersteklassewedstryden worden op nader te bepalen data in januari 1963 gespeeld. De hoofdklassewedstry- den op 1. 8, 15 februari en 1, 8, 15 maart 1963. De finales in alle klassen op 5, 19. 26 april en 3. 10. 17 mei 1963. De wedstrijden worden gehouden in het „Dorpshuis", Kerklaan 1 te Leider dorp. bouw. zal zaterdagavond zyn pupil len nog niet kunnen ontmoeten aan gezien hy de verplichting heeft in Brugge tegen een vyftiental Belgi sche zwartebandhouders uit te ko men Na de wedstryd reist hy ech ter zo spoedig mogelyk terug, om zondag de eerste training ter hand te nemen. Op 1 en 2 december aanstaande wordt in Den Haag en Roermond een drielanoentoemooi judo gehouden, waaraan de nationale ploegen van België, Engeland en Nederland deel nemen. Op 12 januari zal het Ne- derlanas? team deelnemen aan een Hrielandentoernooi te Parys met als tegenstanders Frankryk en West- Duitslanó. Nederland Frankryk en West- Duitsland komen vervolgens op 16 februari in Liiebeck en op 10 Juni in ons land nogmaals tegen elkaar. der bracht antehalfLüjoln guT- plaatsgehad voor de derde ronde Op het Kasteel van Sparta balierMet sterke „cupfighters" kan heeff u-npncHanmiHHan A* lr,Knr. men veel bereiken, aldus de heer Co- heeft woensdagmiddag de loting ler en hoopte dan ook dat de in_ den byeen. Dat was Nederland op zyn grootst. Taken Het NOC heeft natuurlyk aan zicnlyk meer gedaan dan het or ganiseren van de Spelen van 1928. Het heeft de sport en de lichameiyke opvoeding in het algemeen bevorderd, het heeft de uitzending van Neder landse ploegen naar de Olympische Spelen geregeld, de betrekkingen met het IOC onderhouden en vele jaren Oovolaer achter**n de Olympische Dag geor- r 78 ganiseerd een evenement dat Het duurde een jaar voor het NOC ganiseerd reeds lang ter ziele Is. Maar in de geschiedenis van het NOC neemt de organisatie van de Spelen van 1928 een grote, een glo rieuze plaats in. By de viering van het gouden jubileum zullen veler ge dachten nog wel eens teruggaan naar de zomer van 1928 toen Neder land het grootste festyn organiseer de dat de sportwereld kent. i van de KNVB-beker, waarin voor het eerst de eredivisieclubs in actie treden. Hieraan ging vooraf een praatje van de heer j Jos Coler, voorzitter van de sec tie betaald voetbal van de KNVB. die tevens namens de ontvangende vereniging, de bekerhoudster Sparta, toesprak. De heer Coler weer erop, hoe stlef- moederlyk in Nederland de beker competitie immer bedeeld is geweest, dit in tegenstelling tot vele andere landen, met name Engeland, waar de beker een meer begeerde trofee is dan het kampioenschap. Door de ne gatieve instelling ten opzicht van de bekercompetitie is deze steeds meer gedevalueerd. Om meer belangstelling te wekken is nu een gewyzigde for mule opgesteld. Volgens de heer Co- teresse voor de beker in belangryke mate zal stygen. De loting voor de derde ronde van de beker, op tweede kerstdag (woens dag 26 december), die werd verricht door Joke Coler en Jan Cottaar, had het volgende resultaat: de eerstge noemde clubs spelen thuis: Longa/Elinkwyk-PSV, Willem 2/ Wageningen/RCH. Velox/Noad-Spar- ta. PEC Excelsior-Feyenoord. Veen- dam 'NEC-NAC, GVAV-Vitesse SHS, Eindhoven-Heracles. Alkmaar DWS- De Volewyckers, Enschedese Boys/ KFC-AJax. Blauwwit-Graafschap/ Fortuna VL., ADO-Limburgia VSV. DHC/Be Quick-Enschede. Vlissingen/ Go Ahead-MW. Volendam-'t Gooi/ Rohda JC. HVC/Slttardia-Fortuna '54. DOS-DFC/Hilversum, VW/Stan- daard-RBC/Zwolse Boys In de tussenronde op 1 januari spelen de winnaars van de wedstry- den Longa/Elinkwyk-PSV en Vlis- singen/Go Ahead-MW tegen elkaar. De vierde ronde wordt gespeeld op 24 februari, waarua op 21 april de ler kan het onherroepelyke dat aan kwartfinales volgen. De halve finales het bekervoetbal is verbonden een zyn op 12 mei geprojecteerd en de goede invloed hebben op zowel het I finale zal worden gespeeld op 19 of spelpeil als de Instelling van de voet- I 23 mei.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 17