Transpirerende handen oorzaak van aanrijding Aan belang rijke stijging van subsidies valt niet te ontkomen De raad vraagt B. en W. antwoorden Drie verpleeghuizen voor langdurig zieke bejaarden? Uitbreiding gemeente-archief „DE VIJF HOVEN" KRIJGT EEN SPEELTUIN Net niet frontaal Akkoord C.A.O. bakkerijen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 6 november 1962 Tweede blad no. 30800 Advertentie IV Het heeft de aandacht van enige raadsleden getrokken, dat het totaal van subsidies aan Instellingen van overwegend particuliere aard in één jaar is gestegen met 15% en het totaal van subsidies en bijdragen aan instellingen van overwegend gemeentelijke aard met bijna 23%. Het ontmoet bij deze leden vooral bezwaar, omdat deze zo belangrijke ■toeneming wordt voorgesteld, zonder dat de verouderde subsidieverorde ning is herzien. In hun antwoord wijzen B. en W. er op. dat geen verschillend subsidie- »eleid ten opzichte van beide soorten -an instellingen valt toe te schrijven. n zeer oppervlakkige beschouwing jran laatstgenoemde categorie leert reeds, dat de stijging voor het groot ste deel wordt veroorzaakt door de liëldse Muziekschool, een geheel nieu we inrichting van onderwijs en de Sportstichting, De lasten bestaan óverwegend uit rente en afschrijving kan Investeringen. Overigens menen B. en W. erop te poeten wijzen, dat aan een belang rijke stijging van de subsidies, gezien 4* ateeds toenemende lasten (men ^enke slechts aan de salarislasten JÊa.) in de huidige tijdsomstandig heden niet is te ontkomen. B. en W. vermogen voorts niet in te jien. dat de omstandigheid, dat de Subsidieverordening nog niet is her ben. een belemmering zou kunnen ïjn voor een juist oordeel omtrent ,Jen noodzakelijke subsidieverhoging, ibok thans is de subsidieverlening ^an bepaalde voorwaarden, met na- iie de contróle van boeken en be scheiden der Instellingen door de gemeentelijke Accountantsdienst, .jebonden. ÜNog geen uitgifte I industrieterrein n Het Industrieschap „De Grote Pol- |W" is met de voorbereidende ver achtingen (aankoop c.q. onteigening >n bouwrfjpmaken der terreinen» log niet zo ver gevorderd, dat op lorte termijn een aanvang kan wor den gemaakt met de uitgifte van in dustrieterreinen. Omtrent het toekomstige verloop n de vraag naar deze terreinen is nauwkeurige prognose te stel- Mede afgaande op het tempo, jiaarin de industrieterreinen binnen ofe gemeentegrenzen in de afgelopen fyren zijn uitgegeven, achten B. en 'j het complex in het Industrie- $hap toereikend voor een wat ver- jpre toekomst. B en W. moeten in dit verband -pmerken. dat de voortgang van de lerkzaamheden van het industrie- ïfhap tot dusverre helaas niet be ledigend is geweest. ^Een nu al vele Jaren bij de behan deling van de gemeente-begroting kerkerende vraag is: de uitbreiding "j|n het gemeente-archief. Ook nu :t*er werd deze vraag gesteld. Het allege antwoordt, dat B. en W. een )bm hebben klaarliggen, dat voor wet in de uitbreiding van dit archief. 6JVolgens een recente raming moe- >%i de bouwkosten thans worden ge- ^md op f 1.200.000,— loewel het in het voornemen van en W. ligt dit plan zo spoedig -■«lijk aan de raad voor te leggen, in thans nog niet worden beoor- wld, wanneer met de uitvoering er in een aanvang kan worden ge staakt. Dit hangt af van de mogelyk- 'tïd tot het verkrijgen van de nodige lïksgoedkeuring. iafet de bouw van de conciergewo- bg kan eerst een aanvang worden Snaakt. wanneer de hiervoor no- ge rijksgoedkeuring is verleend, ifet College zal al het mogelijke in 2|t werk stellen om de uitvoering nin het plan zodanig te bespoedigen. ait de woning voor de winter van 'W gereed komt. .■Geen vrouwelijke agenten Het aantal vacatures bij het po- ïekorps bedroeg op 1 oktober 1962 1 totaal 24. Inige Jaren geleden is getracht politiekorps uit te breiden met w el ij ke agenten. Dit heeft echter resultaat opgeleverd. Van de sollicitanten trok de een zich j en de andere bleek voor de po- dienst ongeschikt, t is naar het oordeel van het ge niet te verwachten, dat een ve poging thans een beter re- at zou opleveren. Zorg voor bejaarden De aan R.-K. zijd* (Stichting tot hartigincr van de belangen van inder valid* en verzorgine behoe- yr.d* bejaarden) bestaande plannen Advertentie Zoekt een echoorsteenklok, wandklok of wekker. 9 d. WATER. Haarlemmerstr. 207 l heeft het. De beste merken. 0 Junghans Kienzle - Mauthe. RIJKSMUSEUM VOOR DE GESCHIEDENIS DER NATUURWETENSCHAPPEN 'Voor de periode van 1 Januari 1963 ït 1 Januari 1968 zfjn opnieuw be- ,|emd in de commissie van advies «lor het Rijksmuseum voor de Ge in edenis der Natuurwetenschappen ltiier: tot lid en voorzitter: prof. ir. R. J. Forbes te Amsterdam; it lid: mevr. dr. J. G. van Cittert (jgmers te Utrecht, prof. dr. E. Dijk- *rhui„ te Bilthoven. prof. dr. A. C. li van Heel te Delft. prof. dr. R. Jwykaas te Zeist, prof. A. Kruidhof 5pVageningen. proL dr. J. A^. C met. betrekkin? tot de restauratie, verbouwing en inrichtihe van het Elisabeth's Hof tot. een verpleeghuis annex revalidatiecentrum met een capaciteit van 60 bedden, verkeren thans in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Voorts bestaan er in kringen van de diaconieën van de Ned. Herv. Kerk en van de Gereformeerde Ker ken in Leiden en omgeving vast om lijnde plannen tot oprichting van een verpleegtehuis voor langdurig zieke bejaarden in een aangrenzende ge meente. Dit verpleegtehuis, waarvoor wordt gedacht aan een capaciteit van 160 bedden, zal een regionaal karak ter dragen. B. en W. zijn van oordeel, daarbij geadviseerd door verschillen de deskundigen op het gebied van de volksgezondheid, dat er bovendien in Leiden nog behoefte bestaat aan een derde verpleeginrichting, welke o.i. op niet-confessionele grondslag zou die nen te berusten. B. en W. zjjn met de geneesheer directeur van het. Academisch Zie kenhuis in overleg getreden over de vraag, of de mogelijkheid bestaat te komen tot d* vorming van een lichaam, dat zich d* vestiging, in standhouding en exploitatie van een verpleegtehuis voor langdurig zieken ten doel stelt en waarin de gemeente en het. Academisch ziekenhuis sa menwerken Kruisgebouw in Noord Het tijdstip, waarop de aanbeste ding van een kruisgebouw in Leiden- noord zal plaats hebben, is afhanke lijk van het ontvangen van de rijks goedkeuring. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft meegedeeld dat het verlenen van rijksgoedkeu- ringr voor dit object binnen niet te lang* tijd zal worden overwogen. Fluoridering drinkwater Met betrekking tot een eventuele fluoridering van het Leidse drink water hebben B en W zich nog geen standpunt bepaald. Enige terzake in gewonnen adviezen <t.w. van de di recteur van de Gem. Geneeskundige en Gezondheidsdienst en van de di recteur van de N.V. Leidsche Duin water Maatschappij) zijn met een aantal andere op deze aangelegen heid betrekking hebbende stukken, by het College in studie. Gebouw G.G. en G.D. Dezer dagen is het besluit van de raad d.d. 6 augustus 1962 om het ver bouwen. restaureren en inrichten van het. gebouw Roodenburgerstraat. voor de huisvesting van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheids dienst ondershands te doen aanbe steden door Ged. Staten goedgekeurd. De aanbesteding zal thans zo spoe dig mogelijk plaats hebben. B en W zullen niet gedogen, dat de verbouwingswerkzaamheden vertra ging zullen ondervinden tengevolge van de omstandigheid, dat een ge deelte van het pand nog is bewoond. Hiervoor zal op korte termijn een op lossing worden gevonden. Reconstructie Lanmerschansweg Het P'.an tot reconstructie van de Lammenschanswez omvat mede de definitieve aanleg van de plantsoen stroken langs die weg. De voorberei ding van het reconstructieplan heeft door het personeelsgebrek bij de dienst van Gemeentewerken enige vertragin? ondervonden, doch B en W verwachten in de loop van het jaar 1963 aan de raad epn voorstel te kun nen voorleggen Met rohehaatsbaan en piasvijver De sterk in ledental toenemende speeltuinvereniging „De Vyf Hoven" in Zuid-West zonder tuin reeds 226 leden krjjgt vermoedelijk volgend jaar een speeltuin, welke aangelegd zal worden op een terrein gelegen ten noor den van de Telderskade en ten westen van de Hoflaan. Voor deze aanleg stelde de raad gistermiddag een krediet van f 83.838 beschikbaar. De tuin, die ten dele van een te gel bestrat.ng zal worden voorzien, krijgt ook een rolschaatsenbaan. Voorts komen er drie kleine zand bakken en een plasvyver. Alvorens de raad met dit voorstel akkoord ging. vroeg de heer Port- heine 'VVD) hoe of het staat me; de aanleg van een tuin voor de speel tuinvereniging ..Zuid-West". De heer Lambermont <KVP' was er op tegen, dat men voor de afrastering van de speeltuin prikkeldraad zal gebruiken, dit met het oog op verwondingen van de speeltuin jeugd. Glad-draad ver dient z.i. de voorkeur. De heer Ver snel (P vd A drong bij de aanleg op spoed zomer 1963 openen - aan. Ook hij brak een lans voor een spoedige inrichting van een tuin voor „Zuid-West". De heer Zitman <WD». die zich niet tegen deze aanleg wilde verzet ten. vroeg zich echter wel af of Leiden niet verkeert doet me: het aanleggen van te grote speeltuinen, dit met hot oog op het aantal k.n- deren dat van een speeltuin gebruik maakt Is naar dit gebruik ceen en quête in te stellen? Laat men des- l oor de Leidse kantonrechter Advertentie WSTTE KRUIS DE €Ckêe PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS, (poe ders. tabletten of cachets') De Salicyi-vrije pijn stiller. die géén maag klachten veroorzaakt! noods meerdere, kleine speeltuinen aanleggen. De heer Van Egmond (KVP i was het in dit opzicht niet met de heer Zitman eens Er is z.i. geen sprake van een onderbezetting van speeltuinen en bovendien ligt de toekomstige tuin van „De Vijf Ho ven" in een volkrijke omgeving. Geen overdaad Wethouder Sannes maakte de raad duidelyk. dat de tuin, mede gelet op het aantal leden van de speeltuin vereniging. geen overdaad is. In deze omgeving is zelfs plaats voor twee tuinen. Het speeltuinwerk is beslist niet op zijn retour. De plannen voor de vereniging „Zuid-West", welke een terrein krijgt aan de Berlage- straat. zijn vrijwel door de Dienst van Gemeentewerken geheel uitge werkt. Het houden van een enquête zal de wethouder nog eens overtuigen. Ook spreker hoopt op een spoedige verwezenlijking van de planner. Wethouder Piena. die ook noc even aan het woord kwam. distantieerde zich van de suggestie van de heer Zitman: het aanleggen van meerdere, kleine tuinen. Dit zou z.i. een kost bare geschiedenis worden, omdat na de aanleg van een tuin B. en W. veelal het verzoek bereikt, daarop ook een clubhuis te bouwen. Con form wordt dan besloten. Dit. was ook het geval met alle overige door ons reeds gepubliceerde voorstellen. Bij het voorstel om een perceel grond, gelegen aan en nabij de Zijl aan het Bouwfonds Ned. Gemeenten te verkopen, wenste de PSP-frac ie gerekend te worden tegen te hebben gestemd. Onze fraotie, aldus de heer Frans, maakt bezwaar om gemeente gronden aan derden te verkopen. Een automobilist uit Amster dam kreeg de schrik van zijn leven toen hij in de ochtend van de 28 juni j.l. op Rijksweg no. 4 onder Sassenheim plotseling een tegenligger een scherpe zwen king zag maken naar het voor de Amsterdammer bestemde wegge- fxteren te Utrecht en prof. dr. F. ibtloorn te Utrecht. Lezers schrijven. Bloedtransfusie en Jehova-Getuigen Naar aanleiding van dit artikeltje in uw blad van maandag 29 oktober j.l. rijst de interessante vraag: ..Dient een bloedtransfusie op grond van de Bijbel ontoelaatbaar te worden ge acht?" „Ja", zeggen Jehova's Getuigen, en weigeren op grond van Leviticus 17 1-14, Handelingen 15 19-20 en Han delingen 21 25 een door geneeshe ren noodzakelijk geachte bloedtrans fusie, zowel voor zichzelf als voor hun minderjarige kinderen, waardoor zij de artsen voor grote moeilijkheden plaatsen. Een kleine tweeduizend jaar ge leden. toen de discipelen van Jezus, omdat zij honger hadden, op een sab bat korenaren plukten, werd een soortgelijke Interessante vraag aan de orde gesteld, n.l.: „Dient het pluk ken van korenaren op een sabbat op grond van de Bijbel ontoelaatbaar te worden geacht?" „Ja", zeiden de Farizeeën, en zy veroordeelden Jezus' volgelingen op grond van Exodus 20 10. „Neen", luidde het antwoord van Jezus, en Hij wees de Farizeeën te recht met de volgende woorden: „Hebt gij niet gelezen wat David gedaan heeft, toen hy en die met hem waren honger kregen? Hoe hij het huis Gods binnengegaan is en zij de toonbroden hebben gegeten, waar van hij, noch die met hem waren, mochten eten, doch alleen de pries ters? Of hebt gij niet gelezen in de wet. dat op de sabbat de priesters in de tempel de sabbat schenden zonder schuldig te zyn? Maar ik zeg U: Meer dan de tempel is hier, indien gy geweten had, wat het zeggen wil: Barmhartigheid wil Ik en geen of ferande, dan zoudt gy geea onschul- digen hebben veroordeeld" (Matth 12 3 t/m 7). Hoewel ongeoorloofd, plukt' i Je zus' discipelen op een sabbat „oren- aren, omdat zij honger hadden. Hoewel ongeoorloofd, aten David en de zynen de toonbroden uit de tempel, omdat zij honger hadden. De Farizeeën reageerden met: „Foei. dat mag niet. want daar en daar staat het geschreven. God wil niet dat men zijn geboden overtreedt; ook niet als men honger heeft". Jezus reageerde met: ..Dat mag. want God heeft liever dat men doet hetgeen niet geoorloofd is te doen. dan dat men honger lijdt. Hij wil barmhartigheid en geen offerande". (Matth. 12 1 t/m 7). Zoals uit het vorenstaande blijkt, is het motief „honger" voor God reeds voldoende om een ongeoorloofde daad als geoorloofd te beschouwen. Zou dan het motief „direct levens gevaar" voor Hem. Die naar Jezus' woorden barmhartigheid wil en geen offerande, niet voldoende zyn om een bloedtransfusie toelaatbaar te achten? Leiden. Gerard Brandtstraat 27. G. J. Bek M. W. Bek—Mulder. Niemand mist graag de bus Nu het, slechte weer voor vele men sen het eebruik van de bussen van de Eltax en dp NZHVM weer noodzake lijk maakt, brene ik U het volgende onder uw aandacht. Als geregelde reiziger, gebruik ma kende van een overstapje van de bus sen der Eltax en de NZHVM naar Oegstgeest, moet men uit, de K-bus, komende van de Kooi uitstappen voor het station Het gebeurt maar al te vaak dat de bus naar Oegstgeest aan zyn halte staat. Door het drukke verkeer is men dan niet. in staat vlue over te steken en ziet men de bus naar Oegstgeest voor de neus wegrijden. Bestaat er nu niet de mogelijkheid dat de Eltaxbus. als er reizigers zijn voor dp richting Oegstgeest. stopt achter de halteplaatsen van de bus sen der NZH? U dankend voor de plaatsing. Een reiziger. Deze reeds door een uit Brum- men afkomstige familie betrok ken woning in Zwolle (één hoog op de hoek) is aangewezen als miljoenste woning, die na de oorlog in ons land werd ge bouwd. Donderdag zal Koningin Juliana een bezoek brengen aan deze woning en van het balkon af een défilé gadeslaan. Er wordt op het ogenblik een tribune voor de woning opge richt. waar de autoriteiten een plaats zullen vinden. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge sis agd voor het doet. ex. Ned. recht de heren E. M. Nikkels te Dordrecht en R. Haverschmidt te Heerlen. Successen voor LPKV Op de Nationale jongedierenten- toonstelling te Gouda behaalden vele leden van de L.PK.V. fraaie succes sen. De heer R. Wolting behaalde met Vlaamse Reus wit 1 z.g., de heer J v. d. Leek met Vlaamse Reus kon. grijs 2x z.g. en met idem wit 2x zz.%. de heer D. Bavelaar met Franse Hangoor yzergrauw 1 z.z.g., met idem bont 1 z.z.g. Fen fraai succes voor deze nog jonge fokker, met als eind resultaat het mooiste dier van de Hangoren. De heer J. Vermeulen, fokker van het moeilijke ras Groot Chinchilla, behaalde met zyn jonge voedster 1 z.z.g.. tevens de mooiste op één na in deze klasse. De heer A. Augustlnus kwam in de jeugdklasse uit met zyn Havana's en verkreeg 1 z.z.g. en 2x z.g., hetgeen voor deze moeilijke kleur slag alle lof verdient. deelte om vervolgens op hem af e komen stuiven. Sterk remmen de maakte hij een uitwijkma noeuvre doch kon niet voor komen, dat de tegenligger zich in de zijkant van zijn auto boor de en een vrij grote schade aan richtte. De autombilist kwam er evenals de bestuurder van de tegenligger zonder noemenswaardige letsels af. Zyn snelle reactie voorkwam een irontale botsing waarvan de gevol gen mogelijk fataal waren geweest De bestuurder van de tegenligger, een 29-jarige timmerman uit Delit stond gisteren voor de kantonrechter, mr. W. de Koning, terecht en de re den, die hij voor zijn levensgevaarlyke manoeuvre opgaf, verbaasde de ma gistraten in hoge mate. Hij verklaar de namelyk, dat zyn handen onver wacht van het stuur waren „gescho ten" en dat hy daardoor de auto niet meer in zijn macht had. Op de vraag van de kantonrechter hoe het moge- lyk was geweest, dat zijn handen van 1 het stuur waren gegleden, antwoord de verdachte laconiek: „Ik heb nogal last van transpirerende handen". Toen de kantonrechter er aan her innerde, dat de houding waarin ver dachte destijds achter 't stuur zat de automobilist uit Adam bijzonder vreemd voorkwam, bleef verdachte de weerlegging hiervan schuldig. Al met al vonden de magistraten het een vreemde zaak vol vragen waarop on danks naarstig speuren de oplossing in het duister gehuld bleef. „Een merkwaardig ongeval waar voor geen andere verklaring te vin den is dan die welke verdachte zelf heeft gegeven" merkte de officier mr. C. Sluijk in zyn requisitoir op. Hy was van mening dat iemand, die „iets dergelijks" kan overkomen een groot gevaar op de weg betekent en hierop derhalve niet thuishoort ach ter het stuur van een auto. „Nu is alles nog betrekkelijk goed afgelopen; een volgende keer vallen er wellicht doden", besloot hij zyn requisitoir. Zyn eis luidde f 100 boete subs 20 dagen, alsmede de onver- waardelljke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tyd van 2 jaar. Het vonnis luidde conform. Bromnozems Dat de magistraten aan het Leidse kantongerecht er toe zyn overgegaan om tegen „brom-nozems", die een zeer ergerlijk wegmisbruik paren aan een totaal gemis aan verantwoorde lijkheidsgevoel uiterst straffe maat regelen te nemen, bleek gisteren weer eens in de zaak tegen een 21-jarige bloemistenknecht uit Hillegom. De eis. hield niet niet minder in dan f 100 boete subs 20 dagen, de onvoor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor welk motorvoertuig dan ook voor de tyd van 1 jaar, als mede de verbeurdverklaring van de destyds ln beslag genomen bromfiets. Op 5 augustus reed verdachte op een bromfiets met de eigenaar hiervan als duopassagier op de Duind&mseweg te Noordwijk zig-zag over de weg. reed op het linkerge- deelte op twee wandelende moeders met-kinderwagen af zocht daarna de recherweghelft weer op en reed pardoes midden in een groepje kin deren. die allen ten val werden ge bracht. Slechts drie kinderen liepen enige niet ernstige verwondingen op. Hoewel verdachte en zijn duopassa gier daarna een flinke smak op het wegdek maakten, kwamen ook zy er zonder ernstige letsel af. Beide wandelaarsters verklaarden, dat verdachte opzettelyk op hen in was gereden. Uit het onderzoek bleek tevens dat verdachte en zyn duo passagier kort te voren tenminste zes glazen bier hadden gedronken. Bly- kens het proces-verbaal had de duo passagier destyds verklaard, dat zyn vriend inderdaad op die dames was ingereden om hen „te laten schrik ken". Verdachte ontkende dit ten stelligste. „Het was nogal druk op de weg en ik moest uitwyken voor wan delaars". Hy had inderdaad wel „wat bier" gedronken, maar dronken was hy in geen geval. Gezien de verkla ringen van de getuigen stond hy met zyn uitleg van de toedracht moe derziel alleen. Hoe de officier over verdachtes ge drag dacht kwam in zyn eis overdui- tieiyk tot uitdrukking. Hoewel de bromfiets niet van verdachte zelf was eiste hy toch de inbeslagname ervan omdat de eigenaar wétende, dat verdachte „min of meer in kenneiyke staat" was verdachte toestemming had gegeven de bromfiets te bestu ren. Verdachte vond zich te zwaar gestraft. Vooral door de inbeslagname van de bromfiets. „Die bromfiets is van myn vriend en nu draai ik dus ook nog voor een nieuwe bromfiets op", zette hy ten overvloede nog uit een. De kantonrechter was echter eveneens de mening toegedaan, dat hier, gezien de ernst van de zaak. al leen een zeer gevoelige straf de enig juiste was. De boete bepaalde hy wel iswaar iets milder en wel op f 75 subs 15 dagen doch ten aanzien van de ontzegging van de rijbevoegdheid en de inbeslagname van de bromfiets vonniste hy conform. Geen voorrang Over de wyze waarop een 22-jarlge chauffeur uit Alkemade gebruik van de weg had gemaakt waren de kan- tonreenter en officier evenmin goed te spreken. Op 12 juni j.l. reed ver dachte een veewagen vanaf de oprit onder Sassenheim Ryksweg no. 4 op zonder het verkeer voorrang te ver lenen. Zyn vrachtauto greep een perso nenauto die zojuist de oprit passeer de in de flank aan en slingerde de auto op de rybaan voor het tegemoet rydena verkeer. Gelukkig kwam er toevallig geen tegenligger aan en ble ven de gevolgen beperkt tot een flink beschaaigae auto en een lichte her senschudding van de bestuurder. „Ik was allang op de weg toen hy my in haalde en bovendien heb ik niet hem aoch hy my aangereden", beweerde verachte op hoge toon. De getuigen dachten er anders over. „Hy reed zonder vaart te minderen de weg op zonder zich om het verkeer te be kommeren" verklaarden zij eenparig en waren daarenboven ook byzonder slecht te spreken over de houding van verdachte na de aanryding. „Hoewel de bestuurder van die auto gewond was trad verdachte zeer on- hebbelyk tegen die man op en w ilde hem de schuld van alles geven" aldus de getuigen. Dit laatste ontkende verdachte en liet uitkomen, dat de getuigen iets op hem tegen hadden en het verhaal uit hun duim hadden gezogen. „Weer zo'n geval waarby de bestuurder van een grote vrachtauto voorrang meent te hebben omdat zyn voertuig ten opzichte van een per sonenauto tamelyk onkwetsbaar is" aldus de officier in zyn requisitoir, waarin hy verdachtes wyze van ry- den „schandalig" noemde. Hy eiste f 150 boete subs 1 maand. Zoals reeds vermeld voelde verdachte zich alles behalve schuldig en achtte derhalve een vonnis beslist onrechtvaardig. Gezien de getuigenverklaringen dacht de kantonrechter er anders over, en vonniste conform. Advertentie EEN UNIEK ETENTJE In de tot Bar en Restau rant omgebouwde gevan genis van het OUDE KONINGSHUYS te Sas senheim, wordt U een kos- telyk „GALGEMAAL" ge serveerd f550 p. p Piep kuiken a f3.75. Kinder diner f3.25. Maandag, dinsdag, donderdag en vry dag tot 2 uur 's nachts geopend. Woensdags gesloten OUDE KONINGSHUYS Telefoon 8240. Breimode-show Onder auspiciën van de manufac- turenhandel „Het Buurtbelang" aan de Zylsingel (fa. A. Veerman» en in samenwerking met de Kon. Scheep- jeswolfabrieken te Veenendaal vond gisteravond in het clubhuis van de Speeltuinvereniging „Ons Eiland" Kortenaerstraat) onder grote be langstelling een breimode-show plaats. Teneinde zelfbreiende moe ders in de gelegenheid te stellen eens te zien hoe hun man, zoon of dochter een bepaald model vest, trui pakje etc. in een van de nieuwste mode kleuren zou staan, fungeerde ditmaal als „mannequins" een aantal meisjes en jongens (in de leef tyd van ca. 6 tot 20 jaar) van de speeltuinvereni ging en met succes gezien de byval, die zy mochten oogsten. Byzonder- heden over de getoonde modellen zo wel wat betreft de mode. de kleuren, de breiwyze e.d. werden op vakkun dige. vlotte en vaak geestige wyze ge geven door mevr. M. de Graaf-Man- dersloot uit Veenendaal. Na de show „De Leidse Sleuteltjes*' Groot succes bij optreden in Duitsland Boordevol nieuwe indrukken en overladen met geschenken arriveer den gisteren „DE LEIDSE SLEU TELTJES". na een succesvolle trip naar Krefeld en Viersen in de Sleu telstad terug. Zij verzorgden in deze steden concerten, die afgewrisseld werden door het kinderkoor der Overberg-Schule ol v. Rektor Peter Nellessen te Krefeld. De Quartett- Verein 1884 en het kinderkoor der Volksschule te Viersen verleenden eveneens hun medewerking. In Viersen werd in tegenwoordig heid van het koor een „Jugendwoche" geopend, waarby de dirigent Henk Franke een wandbord met het stads wapen werd overhandigd door de burgemeester. De kinderen waren by pleegouders ondergebracht, waardoor vele nieuwe vriendschapsbanden zyn gesmeed, en zodoende de Europese gemeenschaps gedachte in deze dagen verder werd bevorderd. Een uitnodiging voor Beriyn wordt thans door Henk Franke in over weging genomen. Juridische voordracht In het kader van de voordrachten voor afgestudeerde juristen die mede toegankelijk zyn voor notarissen en candidaat-notarissen alsmede voor bestuursambtenaren, ambtenaren van de belastingdienst en andere belang stellenden. spreekt op 14 november a s. om 19.45 uur in het Juridisch Studiecentrum „Gravensteen" prof. mr. F. M. baron van Asbeck over „Het Europese Sociale Handvest Nationale toepassing en regionaal toezicht". A Is broodprijs cent omhoog mag Werkgevers en werknemers in het bakkerybedryf hebben gistermiddag volledige overeenstemming bereikt ever een ontwerp CAO. voor het personeel van bakkenjbedryven en zouden dit concept by de Ryksbe- middelaars en de minister van Eco nomische zaken vandaag indienen Het concept voorziet in een over eenkomst. voor de tyd van een jaar. Gedurende het eerste half jaar zal de werktyd worden teruggebracht op 4C uur per week. gedurende het twee de halfjaar zal men gaan tot 45 uur. Als compensatie van de niet te ver lenen vrye zaterdag de bakkeryen kunnen op zaterdag immers niet slui ten zal op die dag 25 pet toeslag op het loon worden gegeven. Wat de verdere loonsverhoging aangaat, de ze zal worden afgestemd op de be schikbare ruimte hiervoor met pro- duktiviteit als criterum Een ernstig addertje ln het gras blyft echter dat de werkgevers met nadruk hebben bepaald, aldus de Ne derlandse Centrale bond van Chr. Werknemers (sters) ln de bedryven van voedings- en genotmiddelen, dat deze nieuwe CAO. alleen aanvaard baar is, mits de verhoging der kosten doorberekend kunnen worden, d w z. dat de nieuwe C.A.O. het brood éen cent duurder zal maken. Wordt op dit punt geen overeen stemming met de minister bereikt, en het gesprek hierover heeft don derdag plaats dan zal het C-A O - consept ooor de werkgevers (moeten) worden Ingetrokken. en een kopje koffie konden de dames via een fraaie kleurenfilm kennis maken met het dagelyks leven op een schapenboerdery in Nieuw-Zeeland en dus tevens zien waar uiteindelyk de wol voor hun breipatronen van- daan komt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3