VELDTOCHT DER LIEFDE GEROUTINEERDVAARDIG SPEL VAN DOB-TONELISTEN Kledingmagazijn in Heerlen gaat door Nieuwe formulering van P.S.P.-Jiegiusel Het Leger des Heils (75 jaar) in woord en beeld AMBASSADEUR J. L. VOUTE IN NOORDWIJK BEGRAVEN „Dochter van de bronneiimaker" Uit leven gegrepen Diploma's voor cursisten vakopleiding bouwbedrijf Zit volley bal in Gehoorzaal Ongericht 1 maart 1860 Maandag 5 november 1962 Tweede blad no. 30799 De spelgroep van het Nationaal Hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam, dat een tournee door Nederland maakt, gaf zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal een opvoering van Veldtocht der Liefde". De tekst van deze revue schreef envoy Jan Fïlius, mede-redacteur van ,,De Strijd kreet". De muziek werd gecomponeerd.door Jack Buiterman, een zoon van een van de pioniers van het Leger. De figuranten voor deze revue werft de spelgroep telkens aan uit de plaatsen waar de opvoeringen plaats hebben. Het thema van deze revue is een citaat uit de brief van Paulus aan de Corinthiërs: „Zo blijven dan geloof, hoop en liefde, deze drie, maar de meeste van deze is de liefde". Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd: voor het kand. ex. Franse taal- en letterkunde de heer A. B. Kremer te Den Haag; voor het doet. ex. geneeskunde de heren R F. En gelen te Den Haag, F. H. Huibregt- sen te Leiden, Ch. Th. de Koning te Rotterdam en H. D. Meijer te Den Haag; voor het semi-artsen examen de heren A. H. Labruyère te Voor burg, H. Maas Geesteranus te Bilt- hoven. C. E. van Marle te H:lversum, P. C. J. v. d. Vyver te Leiden, A. J. M. v. d. Werf te Santpoort; voor het artsexamen mej. H E. van Joost te Den Haag en de heer M. v. d. Vliet te Leiden. Gestolen auto in A'dam beschadigd teruggevonden In de nacht van zaterdag op zon dag deed een Leidse arts bij de po lice aangifte van de diefstal van zijn personenauto, die hij om 19 uur op de Tweede Binnenvestgracht had geparkeerd en die om 01.30 verdwe nen bleek te zijn. Om vijf uur des ochtends berichtte de Amsterdamse politie, dat de auto daar zwaar be schadigd. vermoedelijk ten gevolge van een aanrijding, was aangetrof fen. Verkeerde geskraan G sterochtend omstreeks elf uur werd de 81-jarige bewoner van een huis aan de Genestetstraat door zijn dochter bewusteloos op de grond van zijn woning aangetroffen Er hing een sterke gaslucht. De snel gewaar schuwde EHD kon de man door het Panopticum De drie eerste scènes verplaatsen .Ons naar een zaal in Madame Tus- •saud's wassenbeeldenmuseum. waar o a. Napoleon, Bismarck en William -Booth staan opgesteld. Het moet een verademing voor de spelers zijn, wanneer zij na een bewonderens waardig volgehouden volkomen on beweeglijke (houdinig. m de derde scène van hun voetstuk kunnen af stappen. Nadat Napoleon en Bis- fjmarök tegen elkaar opbieden over Ihun roemruchtige veldslagen en ver- toveringen, onthult William Booth ,het wapen waarmede hij zijn krijgs gevangenen maakt: de naastenlief de. waarna een stem met een opval lend goede voordracht en passage uit de genoemde brief van Paulus leest. Dan verschijnen de afdelingen van het Leger des Heils voor het voetlicht, zoals de muzikanten, de BtrijtHkreebveikopers, de verplegers, de verzorgers voor onderdak en maaltijden en zij, die kinderen onder hun veilige hoede houden. Het is een ir.drukwwefckende reeks met steeds hogere getallen. Wij doen maar een greep: 231.000 gevangenen werden bijgestaan, bijna één miljoen alcoho listen geholpen en 500 miljoen men sen luisterden' op straat naar de evangelieveikondigiinig. De wereld als tramwegen Een zeer vermakelijke scène is die in de Amsterdamse tram. De conduc teur, die zijn passagiers herhaalde lijk moet aansporen om ruimte te maken, laat daar telkens een toe passelijk gevleugeld woord op volgen en geeft aldus de mensen een lesje Ia wellevendheid, dat ook bij de tramgesprekken tot uiting komt. De goed getypeerde conducteur ontpopt zich aan het eindpunt als heilsol daat. Als een ander maal het doek open gaat. bevinden we ons in De Groene Kakatoe", waar „de stilte duur wordt Jekocht". Het is juist 25 jaar gele en. dat de Strijdkreetverkoopster, zuster Zonneschijn, hier voor het eerst kwam en dat moet dus gevierd worden. Waarom ze altijd zo opge wekt is? Je moet niet maar alleen voor jezelf leven .maar voor God en voor andere mensen. Dat is het ge heim zegt zuster onneZschijm. In een volgende scène geeft een aer spelers een aangrijpende uit beelding van een officier bij de róde telefoon. Via dit toestel kan even tueel een bevel komen om de druk knop van vernietiging in te drukken. Een heilsoldaat is per ongeluk in het verboden gebied geraakt en wordt als een spion beschouwd Als de bel van de rode telefoon rinkelt, maar niemand zich meldt, is de officier radeloos: „Wat moet ik doen?" Misschien wilde God u opbellen" zegt de heilsoldaat en daarmede ver krijgt hij de vrijheid, want op zo'n van de twee kranen in een leiding naar een gasstel open stond In deze leiding bevonden zich twee kranen dicht bij elkaar. Een was voor het d^lëidse UnTve'rsitêit gasstel bestemd een voor een aftak king via een slang naar een gas- oventje, welke slang echter niet was aangesloten. Vermoedelijk heeft de man de verkeerde kraan geopend toen hij het gasstel wilde aansteken. Feest in ..De Groene Kakatoe". Zuster Zonneschijn viert haat jubileum. s (Foto L D./Holvast) j toedienen van zuurstof weer tot be Idee kan alleen een heilsoldaat ko- I wustzijn bréngen. Het bleek dat één men. Er was voorts een zeer geslaagde persiflage van het televisieprogram ma .Dit is uw leven". In de beide laatste scènes verschij nen de volkeren der aarde geperso nifieerd op het toneel. De girote we reldproblemen. zoals de honger en het gebrek aan ziekenhuizen komen aanschouwelijk voorgesteld aan de orde. Het is weer het thema van ae revue (onderstreept door de woorden ..Had ik de liefde niet. ik ware niets"), dat op alle ellende een antwoord kan geven, zo betoogt in een apotheose de slotscène ..Alleen het oprukken der Liefde kan uit komst brengen". Een aantal spelers vervulden di verse rollen in deze revue en had- cen zich volkomen in de verschil lende weer te geven personen goed ingeleefd. Deze revue werd ojn. bijgewoond door de gezamenlijk bevelvoerende officieren van het Leger des Heils te Leiden, kapiteme ds. F. A. G. de Kiark en kapiteine E. Berman. De districtsleider las het slotlied dat daarna werd gezongen Ds. W. G. de Vries neemt beroep aan Ds. W. G. de Vries, sinds 15 januari 1956 predikant van de Geref. Kerk (Vrijgmaakt) alhier heeft, het beroep van de Geref. Kerk (Vrijgemaakt) te Helpman 'Gr.) aangenomen. Ds. A. Hofman bedankt voor beroep Ds. A. Hofman, predikant van de Geref. gemeente te Zeist, heeft be dankt voor het beroep van de Geref. gemeente alhier. De rouw over zijn heengaan werd o.a. tot uiting gebracht door het uit steken van de vlag halfstok van het Rechtbankgebouw in de Jan v. Nas- saustraat. Alvorens hedenmorgen de openbare zitting een aanvang nam, had in het Rechtbankgebouw in Den Haag een herdenking plaats. De president van de Rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias. belichtte de loopbaan van mr. Gelderman. Aan vankelijk hield hij zich met econo misch zaken bezig. Vanaf 1955 maak te hij deel uit van de strafkamer en pas toen had hu eigenlijk de juiste plaats gevonden. Als president van de strafkamer kwamen zijn gaven vol ledig tot ontplooiing. .Hij begreep en had gevoel voor de medemens, die terechtstond". aldus mr. Witsen Elias. die verder de wijze waarop mr. Gelderman leiding heeft gegeven aan de strafkamer een voorbeeld voor velen noemde. „Een goed mens en goed reenter is van ons heengegaan", aldus de presi dent. die tenslotte woorden van deelneming sprak tot de familie van de overledene. Namens het Openbaar Ministerie sloot de Officier van Justitie, hoofd van het arrondissementsparket, mr. Th. Semeijns de Vries van Does- burgh, zich bij de woorden van de president aan. Ook hij wees op de menselijkheid en de mensenkennis van mr. Gelderman. Verder werd op deze zitting, waarvoor grote belang stelling bestond, het woord gevoerd door mr. J. van West de Veer, grif fier van de rechtbank, en door mr. Y. H. NUgh, deken van de orde van advocaten. Na een ziekbed van verscheidene j straat en als een humaan rechter maanden is in de nacht van donder- met een sterk gevoel voor humor dag op vrijdag op 64-jarige leeftijd De crematie zal in alle stilte plaats te zijnen huize in Oegstgeest over- vinden, leden mr. E. J. Gelderman. vice- president van de Arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage. De heer Gelderman studeerde aan vestigde zich na zijn doctoraal examen in 1926 hier ter stede als advocaat en procu reur. waar hij zich associeerde met nu wijlen mr. W. de Clercq. In 1942 werkzaam gesteld aan de juridische afdeling van het direc toraat-generaal voor de prijzen, volg de twee jaar later zijn benoeming tot I plaatsvervangend kantonrechter in De overledene is altijd vervuld ge- i se Zaken, prof. mr. W. F. de Gaay j Deventer. Na de bevrijding in 1945 weest van naastenliefde en plichts- i Fortman en de heer Luis Renard werd hij benoemd tot tuchtrechter betrachting. Dit zei dr. H. J. Hee- buitengewoon en gevolmachtigd am- voor de pruzen in Breda, welk ambt ring. Rem. pred. in Den Haag. tijdens uJ«•-"* hij gedurende vijf jaar bekleedde. i de teraardebestelling in Noordwijk van I In 1950 werd mr. Gelderman be- wijlen de heer J. L. Voute, in leven noemd tot rechter-plaatsvervanger in Nederlands ambassadeur in Chili. Overleden in Santiago de Chili de Haagse Rechtbank en een Jaar Behalve vele familieleden en belang- ----- later tot rechter Het vorige jaar stellenden «aren ook aanwezig baron aan*'pz;« kon zbn. Vervolgens sprak ut; kii a.ii I een hrnpr van rip nvpr orinnp Hv t> bassadeur van Chili. De heer Hasselman voerde als eerste het woord namens minister Luns. die tot zijn grote spijt niet werd hij bij keuze benoemd tot vice- Van Nagel namens de Koningin en president van dit college. de Prins, de heer Hasselman namens De heer Gelderman stond algemeen minister Luns. mr. A. C. Vroom na- bekend als een voortreffelijk magi- mens het ministerie van Buitenland- Op de jaarlijkse algemene verga- ivoor ter vervanging van het geweld, dering van de Pacifistisch Socialisti- dat vele onderdrukten nog als de srhe Party, die dit weekeinde in f"1^ mogelykheid zien In hun stryd tm tegen tirannie: mede omdat het ge- l trecht Is gehouden, is als belang- veld normbesef ondermijnt zij en vader Amoretti tevergeefs bijvorig jaar als zoon Jan in „Vader de Mazels aan. Het gevolg is dat de Diekema" debuteerde zich ditmaal vader zijn dochter verloochent en j ongetwijfeld zo goed mogelijk in de Patricia haar kind in het huis van rol van de aan liefdesavontuurtjes haar tante Nathalie ter wereld gewend zijnde luchtheld had inge- brengt. Van Jacques wordt nadien leefd, miste hij nog de nodige „to- niets meer vernomen en hu wordt i neelroutine" om tegen de juiste ty- dan ook als vermist opgegeven. Door I pering van een vlotte wereldwijze -L r j i het verlies van hun zoon komen de Don Juan opgewassen te zijn. Niet- Oefening Beter heeft zaterdag- Mazels tot inkeer en trachten nu het temin schuilt in hem een nieuwe avond in dp nmte 7aal van Dpii 1 kind te adopteren, doch Amoretti aanwinst voor de geroutineerde I arm maar trots weigert zonder meer i DOB-kern. Temeer als hij zich erop zijn kleinzoon, van wie hij inmiddels toelegt, zich wat soepeler en zwie- als een ware grootvader is gaan riger te bewegen, De toneelvereniging ..Door Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300_. t. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle pr(|zen en merken Burcht'' haar jaarlijkse uitvoe ring gegeven en talrijke dona teurs en begunstigers verrast met de realisering van Marcel Pagnol's toneelstuk „De dochter van de bronnenmaker" (La fille du puisatier), dat hoewel het tot Pagnol's oudste werken behoort, ook nu nog op het repertoire van geen etjkel Frans toneelge zelschap ontbreekt. rijkse onderwerp de nieuwe formu lering van de beginselverklaring van deze party behandeld. Het ging hier om een uitbreiding en een nadere pre cisering van de formulering, die se dert het oprichtingscongres in 1957 is gebruikt, aldus het hoofdbestuur van de PSP. Met algemene stemmen stelde het congres na bespreking van de op het ontwerp ingediende amen dementen onder meer de hieronder volgende hoofdbeginselen vast. „Pacifisme voor het bereiken Socialisme: wij stellen ons op het standpunt, dat een economisch stel sel waai bij enkelingen of groepen zich verrijken en bevoordelen ten koste val. anderen verwerpelijk is. Wij streven naar een samenleving, -vaarin produktiemiddelen, grond, transport- bank- en verzekeringswe zen aan ae gemeenschap behoren. Dit noudt in een planmatige produktie voor gebruik en niet voor winst. In Je organisatie van deze economie zal de democratische gedachte tot uit drukking worden gebracht door de zeggenschap en de verantwoordelük- heid binnen de bedrijven toe te ken nen aan alle betreffende werkers, terwül de regeling van produktie, een broer van de overledene, dr. P. 1 A. Voüte, enkele woorden van troost en waardering. Dr. H. J. Heering las een gedeelte uit Cor. 13 en herinner de eraan dat de heer Voüte altijd met de kerk had meegeleefd. De heer B. Esser sprak als zwager van de overledene een kort dankwoord na mens de familie. De heer J. L. Voüte was in 1914 geboren. Het eerste gedeelte van zijn leven was hij in de handel werk zaam. In de Tweede Wereldoorlog was hij een der eersten, die mee werkte aan een ondergronds blad. Hij werd door de bezetters gear resteerd en tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. In 1941 waagde hij een onitvluchtingspoging. Enkele jaren na de oorlog behaalde hij nog verscheidene diploma's op econo misch terrein. Na in landen, o.a. in Spanje, als ambassadeur werkzaam te zijn geweest, kreeg hij in dezelfde functie een aanstelling in Chili, waar hij op 24 oktober j.l. overleed. Hij heeft een belangrijke rol gespeeld in de actie-Tolten. Zijn overlijden is een groot verlies voor Nederland. houden, af te staan. Dan komt als j Sjaak Coster en Cor Coster-Bonte, j van onze politieke doelstellingen wij- I verdeling en Tnvesteringen*"ten deel' een wonder het bericht dat Jacques j hadden niet de minste moeite met zen wij hel gebruik van geweld on- 'alt aan overkoepelende organen en i hun ditmaal bescheiden rollen van voorwaardelijk af. Wij menen, dat wetgevende bezitsvorming dient te monsieur en madame Mazel de „oorlog" geen middel kan zijn voor worden beperkt tot die goederen en weliswaar loyale doch huiselijke het oplossen van geschillen en tevens objecten welke uit eigen gespaard moeilijkheden vermijdende vader en zedelijk te veroordelen is. Wij zijn ~~,J nog leeft, en Patricia huwt toch nog met haar prins, de vader van haar zoon. DRAMATISCH de berekende hooghartige en zeer op haar stand gestelde moeder van zoon lief Jacques. De overige rollen wa ren bij Bep Kling-Welling (Patricia's zuster Amanda), de jeugdige Gonnie Klinkhamer (zusje Leonore). Nel Men behoeft echt geen al te kri tisch toeschouwer te zijn om tot de conclusie te komen, dat Pagnol's ver- - 4 haal aangekondigd als zijnde uit Vink-Nagtegaal 'tante Nathalie), het leven gegrepen tal van on- £an Gijzenu (mr.canicien Imbert» Sinds Pagnol's werk in de NATU- 1 waarschijnlijkheden bevat, waarover Vfim de Graaf (bar-keeper' en Rie catalogus werd opgenomen, is ook in schrijver zich geen kopzorgen Winter-de Graaf (Melanie het ons land de keus van vele amateur- heeft gemaakt en die men dan ook dienstmeisje bij de Mazels over het regisseurs hierop gevallen. maar op de koop toe moet nemen. Dat regisseur David Vijlbrief in- Het stuk biedt de toeschouwers algemeen in goede handen. voorstanders van internationale, maar ook van nationale ontwa pening, mede omdat Wij menen, dat dit laatste een middel kan zijn om tot het eerste te komen. Terwijl wij ons tegen de bewapening en in hei bijzonder tegen de bewapeningswed loop en de blokvorming keren, stru- den wij verder voor de minimalise ring van het geweld in de wereld. In de strija tegen onrecht staan wij het j gebruik van geweldloze middelen geld zijn verkregen en uie uitsluitend dienen voor persoonlijk gebruik of gebruik door het eigen gezin". dachtig de reeks van succesvolle op voeringen van de vrij zware karak terstukken zoals „De Schakels", „Allerzielen", „Taptemeuje" en „De Zondvloed", ditmaal zijn keus op „De dochter van de bronnenmaker" heeft laten vallen is alleszins begrijpelijk temeer daar hij nog steeds over een veel gelegenheid te genieten van I enige dramatische taferelen en flit sende dialogen. Het heeft DOB ongetwijfeld de nodige moeite, tijd en veel repetities gekost om onder de beproefde lei ding van regisseur Vijlbrief „De vertrouwde kern van geroutineerde dochter van de bronnenmaker" een i spelers en speelsters beschikt. Een vond Het gegeven, waarop Pagnol zijn stuk baseerde, is „uit het leven ge- I grepen" en heeft tot moraal, dat ook I eerlijke mensen ten val kunnen ko men. doch door hun eenvoud van hart en levenswijze de schande weten te accepteren als voorwaarde tot loutering van hun daden. De arme bronnenmaker Pascal Amoretti heeft zes dochters, onder wie de 22-jarige Patricia, een in al les tedere en gevoelige vrouw, die sinds de dood van haar moeder het huishouden doet en dit ondergaat als een eenvoudige plicht jegens haar vader en vijf jongere zusjes. Hoewel zij door Amoretti's knecht Felipe wordt aanbeden en haar vader in hem wel een goede schoonzoon ziet. wijst Patricia elk aanzoek af. omdat zij de aan haar zorgen toevertrouwde zusjes niet in de steek wil laten. Bij een onverwachte ontmoeting met Jacques Mazel raakt zij echter hals over kop verliefd op deze wereld wijze en vlotte zoon van rijke ouders, die stuntvlieger van beroep is. Hun geheime verhouding blijft na een samenzijn op een avond na een vliegfeest niet zonder gevolgen, waar mee hun verdere levensloop wordt bepaald. Voordat zij hun geheim echter aan de openbaarheid prijs kunnen geven en met hun ouders een en ander kunnen bespreken, wordt Jacques on verwacht met een geheime opdracht voor lange tijd naar Afrika gestuurd en heeft hij nog juist de tijd om aan zijn moeder alles te vertellen. Mada me Mazel reageert wonderlijk „soe pel" en belooft haar zoon het meisje een brief te zullen bezorgen, waarin hij nogmaals Patricia zijn liefde be tuigt. Madame ziet echter geen heil in een verbintenis tussen haar zoon Sport voor invaliden Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Sportclub „De Sleu tels". aangesloten bij d« Nederlandse Invaliden Sportbond, w^rd zaterdag ln de grote zaal van de Stadsgehoor- taal een nationaal zitvolleybal toer nooi gehouden, die alle verwachtin- |en heeft overtroffen. Om ongeveer 10 uur opende voor- ïitter D. Tegelaar met een hartelijk Kevaardigden van verenigingen en woord van welkom tot de talrijke af- tot de vele belangstellenden, waarna hij in het. kort aantoonde hoe nood- ïakelijk het is in de sport alles te doen voor de oorlogsslachtoffers. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot feliciteerde het bestuur met het jubileum en sprak de wens uit dat dit Hutspot-toernooi zou slagen. De deelnemende verenigingen wa ren verdeeld in twee poules. De einduitslag van het toernooi luidt als volgt: 1. KS: 2. Hilversum: 3. Amster dam; 4. Groningen; 5. Venlo; 6. DOV: 7. de Krabben; 8. Apeldoorn; 9. de Sleutels10. Den Haag; 11. Tilburg; 12. DIS. Opmerkelijk is dat KIS tot nu toe tóe landelijke toernooien won. Rest ons te vermelden dat wethou der S. Menken in de kantine van de Morschpoortkazerne de prijzen uit reikte. gevolgd door een diner, ver- --- - --- -- torgd door he» personeel van de Mi- en de dochter van een arme hron- litairp Koksschool te Leiden rnet als nenmaker en "▼ergeet de brief Als Blo» een showavond in de srrote kan- I na enige rijd blukt dat Patricia in- «Jie van de Doelenkazerne. derdaad in verwachtmg is, kloppen aanvaardbare uitvoering te kunnen geven. Dat DOB hier inderdaad in is geslaagd hebben de toeschouwers zaterdagavond kunnen zien. Het stuk wordt gedragen door de rollen van Vader Amoretti, Patricia, Felipe en Jacques. Daar de „oud-ge- dienden" Nico de Graaf. Beb de Graaf-Kling en Sam Fuchs er inder~pHH|H daad in zijn geslaagd een goede ty- de lagere-technische si pering te geven van de eenvoudige den met een suecesvol -_ geven een sterk gevoel voor zedelijke nor men hebbende Amoretti. de beschei den meegaande en toch onverzette lijke Patricia en de toegewijde trouw lustige Felipe, kreeg het geheel onwaarschijnlijkheden daargelaten een opvoering van uitstekende kwa liteiten. Hoewel Aad Menks, die De Leidse commissie voor de vak opleiding in de Bouw- en Nevenbe- drijven heeft zaterdag in de R.-K. Lagere Technische School „Don Bosco" aan 91 jonge timmerlieden cn metselaars, die de tweejarige praktijkopleiding in het bedrijf cn het daarop aansluitend theoretisch en algemeen vormend onderwijs aan scholen in Lei examen heb- Verkoopdagen van Handwerkdub Vrijz. Herv. De verkoopdagen van de Hand werkdub van de Vereniging van Vrij zinnige Hervormden Leiden 'Oegst- geest die telkenjare veel belangstel ling trekken, worden morgen en woensdag gehouden in het wijkge- bouw ..Levendaal" van de hervormde gemeente Ds J. W. Hubeek, de voorganger van de vereniging, zal dinsdagoch tend te tien uur deze verkoopdagen inleiden Er zal een grote voorraad praktische goederen en een prachtige collectie fraaip handwerken te zien en te koop zijn het resultaat van twaalf maanden noeste arbeid van de dames van de handwerkclub. Zoals de ervaring van vorige jaren leert, zal ook dit jaar de bewondering van de bezoekers voor het uitgestalde wel weer tot gevolg hebben, dat op de avond van de tweede dae nagenoeg alles verkocht zal zijn. Woensdagmiddag te drie uur en te half vier zijn er poppenkast voor stellingen voor de jeugd. De verkoop dagen worden besloten met een fees telijke gemeenteavond. ben bekroond, het daaraan verbon den vakdiploma uitgereikt. In zijn openingstoespraak wees de voorzitter van de commissie, de heer C. Meerburg met grote nadruk op de waarde van het pas behaalde diploma, hetgeen o.m. tot uitdruk king komt in de nieuwe C A O. voor de bouwvakken. Hij gaf de jeugdige bouwvakkers de welgemeende raad hun vakbekwaamheid tot een zo hoog moeelij'ke graad te blijven opvoeren cioor het volgen van vervolgcursus sen. De heer W C. A. de Jong. consu lent van de 'Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf wenste hierna de jonge vaklieden veel geluk met de door hen bereikte mijlpaal, die. aldus spreker, weliswaar een stap in de goede richting betekent, doch nog geen brevet van een volslagen vak manschap aanduidt. Onder auspiciën van de Stichting hebben ruim 3500 leerlingen examen gedaan. Dezer da gen kon vanwege de Stichting, die in 1948 werd opgericht, het 25000ste diploma worden uitgereikt. Aan de volgende cursisten werd het diploma uitgereikt: TIMMEREN. H. J. Bakker. Leiden; A. Barendse. Leiden; J. Blonk, Zoeterwoude; Th. M. Budding. Leiden: G P Burg graaf, Zoeterwoude (boek); H. C. M. Duivenvoorden, Oegstgeest; A. van Dijk. Wassenaar: J A van Dijk, Leiden: J. G. van Evert. Leiden; A. A. Harkes. Hazerswoude (prijs); H J C H oogeboom. Wassenaar (boek); .T. Horree. Leiden: J. Immink. Lei den: C. P de Jong. Voorschoten. F J. C. Pet, Leiden, P. Peterson, Lei den: J P Roest. Zoeterwoude; G. de Roode, Leiden; W. A. A. van Rijn Leiderdorp. Th. D Sohoonderwoerd, Hazerswoude; H. H. Slegtenhorat, Leiden (boek); L. Taverne, Leiden; M. van Tol. Oegstgeest; C J. L. Ver meer. Leiden; J. Verschoor. Voor schoten. E. A. T Vonk, Leiden; P A. v. d. Voort, Pijn actoer; J. v. d. V/al. Leiderdorp; W. L M. van Wet ten. Hazerswoude (boekt; J. de Wit. leiden; C. Zwart. Leiden (boek); P. C. de Haas. Leiden; J. N Abswoude, Oegstgeest; A. N. v. d. Berg, Noord- wijk: G. J. N. Borst, Rijpwetering; N. W. J. Castien. Lisse Z.-H. (boek) J. A. van Dam Voorhout; J Duiven voorden. NoorawijkerhoufP. G. van Dijke. Hazerswoude; R. C. N. Groen, Noordwijk (prijs); J. A. N. de Haas. Stompwijk/Leidschendam; G Hoo- fcenboom. Roelof arendsveen; C C J. Hop, Leiderdorp; W. L. van Kem pen, Voorhout. A J. Th Kerkhof. Warmond; J. de Koning. Leimuiden; J. Kroon, Koudekerk a. d. Rijn; E. L»kx, Alphen a. d. Rijn; J A Noor- dermeer, Leiden (boek); C. J. J. v. d. Poel. Lisse; Joh. Smirren. Alphen a. d Rijn; J. W. J. M. Toor. Hazers woude. W J M. Toor, Hazerswoude; J. P. van Vliet. Sassenheim; R. v d. Voet, Sassenheim; J. P. Wassenaar Lisse; A. Willemse, Leiden. D. F Zirkzee. Alphen a. d. Rijn; J B M van Zeist, Lisse (boek), J N. H Klink. Oud Ade: W A N. v. d. Krogt. Zoeterwoude. METSELEN. P. Alblas. Voorschoten: J. M. A. v Blaricum, Wassenaar; P. W. van Burik. Zoeterwoude (prijs»; C van Dijk. Katwijk aan Zee; C. de Jong. Katwijk; D. Koet. Lelden; J A Koenen. Noordwijkerhout; A. J v d. Lans. Lisse (boek)); H. Lupker. Delft; J. Paap, Katwijk; J. Pont. Leiden: D. Slingerland. Rijnsburg. D. C. Stijgcr, Leiden; J. H M. Strijk Rijpwetering; G. J. Th. v d. Zalm. Noordwijk; J J. Zuidhoek. Noord- wijk; A van Hemert, Leiderdorp; M Havenaar. Benthuizen (boek) en Q. v. d. Bent, Katwijk. POWERS WEER INVLIEGER Francis Gary Powers die vrijdag bekend gemaakt dat hij per 6 oktober ontslag had genomen bij de Ameri kaanse geheime dienst, zal weer zals invlieger optreden van verkennings vliegtuigen van het type U-2. Zoals I bekend werd hij op 1 mei 1960 met een dergelijk toestel boven de Sowjet- I Unie neergeschoten, waarna hij ruim anderhalf jaar in een Russische ge vangenis doorbracht. Powers was invlieger bü de Lock- heed-vliegtuigenfabrieken, totdat hU voor 2.500 dollar per maand in dienst trad bij de geheime dienst. Vier studenten uit Oxford (VS) verwijderd Vier blanke studenten zijn naar aanleiding van de onregelmatigheden ruim een maand geleden op het ter rein van de universiteit van Oxford (in de Amerikaanse staat Mississippi) rond de toelating van de negerstu dent James Meredith, van de univer siteit verwijderd. Van de zijde van de universiteit is zaterdag meegedeeld, dat de studenten door een rechtscol lege van de universiteit o.a. schuldig waren bevonden aan het bezit van gevaarlijke wapens, het bezit en ge bruik van explosieve stoffen en aan dronkenschap en vechten. Het onder zoek naar het optreden van de stu denten was geopend nadat woensdag J.l. bü een inval in een studentenhuis de hand was gelegd op een groot aantal vuurwapens. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Etten-Ulft (Geld.) (toez.) W. H. Schuurman8 Stekhoven, vicaris Wolvega te Den Dolder J D Wuister te Ophemert te Enschede (nieuwe pred. pl.) G. Juckema te N(1- verdal. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Doornspijk N. de Jong te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Dordrecht M. C. Tanls te Barendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-Noord G. A. ZUderveld te Capelle a. d. IJssel. Ondanks felle tegeneanipagne van Belgiselie zakenlieden (Van onze correspondent) Ondanks een felle tegencampagne van de Belgische confectiemagazü- nen in het gebied van Luik. neemt het aantal kooplustige Belgen, dat naar Heerlen reist, om daar bij het kledingmagazün Utrecht hun inko pen te doen. nog steeds toe. De bedrüfsleider van het Heerlen- se kledingbedrüf. de heer Man daat. schat het aantal op ruim 3000 per week. De door de Belgische kle dingmagazijnen op touw gtzette actie om de Belg n ervan te weerhouden in Nederland te kopen, is door het Heerlense magazün beantwoord: met ingang van vandaag zullen niet al leen de inwoners van Luik en omge ving gratis per Belgische autobus worden vervoerd naar Heerlen, maar ook gaan bussen rijden naar Ant werpen en Bastogne. Het Kledingmagazün Utrecht is. verder voornemens Brussel aan te doen. Ofschoon met het charteren van de autobussen voor grotere af standen meer kosten zün gemoeid, handhaaft het Heerlense magazün het motto: „Twee maal kopen, een maal betalen". Stappen, die de Bel gische kledingmagazünen hebben ondernomen bü het ministerie van Transport in Luik, hebben ertoe ge leid dat twee Belgische busonderne mingen zün geverbaliseerd. Op grond van een ministeriële beschikking da terend uit 1947, zal een proefproces worden begonnen. Bü de beschikking is bepaald, dat voor geregeld verkeer bulten de steden vergunning is ver eist. Mr. Moszkowicz te Maastricht heeft als advocaat van het Heerlen- se kledingmagazün in Luik een pro ces aanhangig gemaakt wegens smaad. De Belgische douane treedt laren zouden zich in een tegencam pagne hieraan hebben schuldig ge maakt, De Belgische dodane treedt na de reactie van de Belgische con- fectiemagazünen opvallend strenger op. Zü houdt thans stipt de hand aan de bepaling, dat niet meer dan voor f. 150.- aan kleding over de grens mag worden vervoerd. In bur ger gestoken Belgische douane-amb tenaren hebben volgens de bedrijfs leiding van het magazün Utrecht, de afgelopen dagen In de winkel ge post De autobussen vol koopgrage Belgen, zouden later aan de grens büzonder goed zün gecontroleerd.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3