Oranje verslaat hockeyploeg Fransen: 4-1 Brimhilde won de teamtitel Nederlands twaalftal wint op valreep van Belgen: 9-8 LZC klopt Sleutelstadj in sportieve derby: 4-3 j Dubbel succes voor de RUSSEN op Mereveld Attractief hockey Verrassend goed spel van twee felle ploegen Drie Dool en Schoofs goals van Prima debuut van Zweerts Op de tribune werd om Munnikes geroepen Dames faalden Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 BASKETBALL Ruime zege van Dat het Nederlandse hockey-elftal op eigen (drassige) bodem een 41 overwinning behaal* de op Frankrijk zegt weinig. Verheugend was echter de wijze waarop die zege zondagmiddag in de 22ste ontmoeting tussen beide landen tot stand kwam. Een dikke 4000 kijkers hadden zich naar het Wagnerstadion begeven, waar schijnlijk zonder veel verwachting omtrent het- The Bona Stars Ook Kimbria, de tweede Maas trichtse ploeg is er niet in geslaagd de zegereeks van The Bona Stars te doorbreken. De debutanten in de lan delijke hoofdklasse konden in de eerste helft de achterstand tot 8 pun ten beperken '1810). maar toen in de tweede helft The Bona Stars- aanval eindelijk op volle toeren ging draaien werd het krachtsverschil dui delijker: 4619. De gehele eerste helft van de wed strijd kenmerkte zich door een zeer lage score. Bij The Bona Stars ging geen zij te zien zouden krijgen. Men wil er als hockey-enthousiast echter bij zijn, nietwaar en er was toch verder niet veel te doen Hoe 'heThelemaalniet'na^w^rwant'de groot was de verrassinq, toen twee felle, snelle break-outs waarmee men dacht te I i i fi l winnen mislukten vrijwel alle door ploegen elkaar met echt en aantrekkelijk hockey slechte passes en door goed onder gingen bekampen, alle moeilijkheden van het .-.cheppen van de Kimbria-verdedi- regenwater doordrenkt terrein negerend. f^ïio^wam hTeinfvan'T/mS gespeelde eerste helft. Na de rust was het spel van The Bona Stars veel beter. Vooral Leo v. d Meel bracht met zijn goede spel een hoog tempo in de wedstrijd en zün drie fraaie doelpunten na elkaar schenen de andere Leidse aanvallers te inspireren. Aad Steylen heeft zaterdag in Delft voor de derde achtereenvol gende maal de Nationale Veldpark- joop op zijn naam gebracht. 1. Stey len Shell-Vlaardingem 10 min. 18.8 sec.: 2. Broer (Trekvogels-Den Haag) 10.27.8: 3. Verkerk AAV '36-Alphen a/d Rijn) 10.39.0. In een wedstrijd, tellend voor de Internationale Cup. heeft de Nederlandse deelnemer, het Haagse HYS in Dusseldorp een 65 over winning behaald op DEG. II aterpolo'coinpetitie Snel liepen onze stadgenoten nu verder uit op Kimbria da; geen voet meer aan de grond kreeg (46—19). Hoewel het -spel van The Bona Stars nog steeds niet het. peil va« vo rige wedstrijden haalde, was het toch Voor de wintercompetitie van de Kon. Ned. Zwem Bond werd zater- wel een aantrekkelijke wedstrijd voor dagavond In de Overdekte de water de toeschouwers. poloderby tussen LZC en De Sleutel stad gespeeld. In een goede en snel gespeelde wedstrijd zegevierde de Leidsche Zwemclub, ondanks het gemis van Score: William Baily 12. Kees Plev 8. Leo v. d. Meel 8. Wim Stol 5, Andre de Jong 4. Han Wallaart. 3. Hans v. Mameren 2. Ton Konter 2 en Hum- phrey v. d. Haver en Joop Nordsiek j 1 punt. Stand: Giants 48; AS VU 48; i Bona Stars 5—8; EBBS 3—4; ROVS 4—4; HDC 2—2; Maasvogels 3—2; Typhoons 42; Te Werve 4—0: Kim bria 50. Jr De Plaquette-wedstrijden (Van één onze redacteuren) En niet voor een korte periode, In het begin om daarna over te gaan tot •en modderballet, neen, van de eerste tot de laatste minuut is er attractief hockey gespeeld. Het was zonder twijfel een van de aardigste wedstrijden dte er de laatste jaren in het Amstelveense Stadion te zien zijn geweest. Groter winst, dan de overwinning telf, was echter de conclusie die na deze wedstrijd door de elftal-leiding getrokken mocht worden. Een con clusie die eigenlijk niet meer was dan een duidelijke bevestiging van iets dat men al had kunnen weten, namelijk het feit, dat het Nederland se hockey weer een midvoor heeft gevonden. Frank Zweerts. de jeugdi ge Stichtenaar, had een voortreffe lijk. met twee doelpunten bekroond debuut. Als aanvalsleider, maar eigenlijk nog meer als de slagvaar dige spits van de aanval, zwervend in de buurt van de cirkel om snel anticiperend, snel startend en met het wapen van een flitsend schot voor de eindstoot in het strijdgewoel te duiken. Hoewel geen der Neder landse aanvallers veel kan worden verweten onder de omstandigheden die dit moeilijke veld opleverde, had Zweerts betrekkelijk weinig steun. Van 't Hooft en De Keyzer konden hem niet helemaal in zijn fantasie rijk spel bijhouden, al was hun ver bindende werk in het centrum vaak zeer goed. Noodrem Van Vroonhoven en Krol hebben het tegen de taaie en snelle kanthal- v«s Bernard en Bignon erg moeilijk gehad. Maar hun tempo was hoog en de individuele, naar binnen gerichte acties zaaiden voortdurend paniek in de Franse verdediging waarin doel man Dobigny de held was en waarin De Lange, voor rust rechtsback, daarna spil spelende Desmazure het in het laatste kwartier zo benauwd kreeg, dat hy herhaaldelijk op onoir- bare wijze aan de noodrem meende te moeten trekken. De oranje voorhoede werd in de rug gesteund door een sterk spelende Fokker. Deze Larense kanthalf blinkt niet uit door een mooie stijl, maar geen kanthalf ter wereld levert zo veel nuttig werk als hij. Overdijking, die Fiolet op de spilplaats verving, was op deze 6oppende grasmat te langzaam, maar zün passes waren vaak zeer goed, beter in elk geval dan die van linkshalf Van Rossem, die zün dag niet had. Leemhuis en de iets tragere Gooswilligen speelden een sterke partü. De verdediging heeft tegen Franse hockey-voorhoe des nooit erg veel eer kunnen beha len en ook deze Fransen toonden zich in technisch opzicht geen klassespe- lers, zü waren echter snel. Overwicht Overigens kwam die snelheid van de Franse aanval pas tot uiting na dat Nederland al een 2—0 voorsprong had genomen. Het Nederlandse overwicht kwam al in de eerste minuut tot u id rukking door een strafcorner, waaruit Leem huis hard naast schoot. Na vier mi nuten spelen was het raak. Van Vroonhoven pikte in volle ren de bal uit een vrije slag op en in een ge bogen dribbel trok hij de cirkel in waar Dobigny de effectvol-springende bal miste. Weer vier minuten later schoot Zweerts een Pa-ss van Kro1 langs een woud van Franse benen in het doel 2—0. Het was het eerste in terland doelpunt van een talentvolle aanvaller en de hoop is niet onge wettigd dat het het begin van een lange reeks was. Na de eerste over donderende tien minuten van de gastheren kwamen de Fransen los en zü deden dat met vlot en fris samen spel, dat steunde op een voorrteffe- lijke iichaamsconditie. Zo kwam het vierde doelpunt tot stand. De Keyzer schiet het leer hard over de op de grond liggende Franse doelman Dobig ny. een van Van 't Hooft maar zwichtte voor de zwaai vtvn de ineens opdui kende Zweerts. Hoog fempo Nederland volhardde ook na de rust in het hoge tempo, in het veelal goed sluitende samenspel en in de grote dadendrang. Niet alles lukte, daarvoor stond ook het tweetal Dobigny—Desmazure borg. Maar bij doorbraken van Zweerts, Van Vroonhoven en De Keyzer. heeft het telkens maar een haartje gescheeld. In de 17de minuut kwam de genadeslag voor de tricolo res. Het schot van Leemhuis uit een strafcorner werd gestopt, maar toen maakte De Keyzer zich meester van de bal en tegen de actie die door de Bredanaar werd uitgevoerd had de Franse goalie geen verweer (41). Steeds weer opnieuw volgden er door braken, maar de Franse defensie stond soms met kunst en vlieg werk geen doelpunt meer toe. Fieke Kukler. Betty Salman, Yvonne Bogaarts, Lydia Halverhout, Lita Knaap en Fransje van Deursen hebben voor Brunhiide de offici euze „teamtitel" van de Turnkring Leiden heroverd door een zege te behalen in de Plaquette-wedstrij één lange tüd defect is geweest Geoefend op dit moeilijke onderdeel is er dan ook maar sporadisch. De wedstrijden hadden helaas niet de sfeer zoals bij de Open Leidse en Turnkring kampioenschappen. Het publiek was vrij rumoerig en vooral op de evenwichtsbalk hadden .j, de turnsters grote last enigszins ge- 1"' ür. concentreerd te blijven. Bij,onder van OGAV, d.e Brunh.lde verleden er voorl t de J?a.r ,hai.on"roon<i' ""i Open Leidse Kampioenschappen se- Het tweede team van Brunhilde „,'tr„dul.perde „opI£ars van de deel- lesde beslag op de derde plaats. De „emns- had men daar. voor nu geen unieke gelegenheid met al die ploegen achterwege bleef. wedstrijden werden zaterdagavond gehouden in de gymnastiekzaal aan de Pieterskerkgracht. LEENDERT KROL goede wedstrijd 1—1 Het kwam zelfs zover dat rechts buiten Poulain de achterstand kon verkleinen, met een schot dat doel man Veentjer niet had behoeven te laten gaan. Het Franse tegenspel bleef goed, maar de Nederlandse de fensie maakte geen fouten meer. Al kreeg Overdüking voor een al te dui delijke „big" een strafcorner tegen zich. Onmiddellijk na dat Frankrijk zün spil C. Windal had vervangen door Rogues, werd het 3—1. Krol was de cirkel binnengedrongen. Dobigny sprong heen en weer in zün kooi, stopte het schot van Krol. daarna Erwin Schoebel, de Oostduitse vertegenwoordiger in het Duits Olympisch Comité, heeft zaterdag in Genève tegenover leden van Inter nationaal Olympisch Comité (IOC) verklaard geen bezwaar te hebben tegen het afvaardigen van een ge zamenlijke Duitse ploeg naar de vol gende Spelen. Daartoe zullen dele gaties van Oost- en West-Duitsland begin december in Lausanne onder leiding van het IOC bijeenkomen. Gaston Roelants, de beste Bel gische lange afstandloper en Euro pees kampioen op de 3000 meter steeple zegevierde zondag in Geluwe in een internationale cross over 7000 meter in 25 min. 02 sec. De Neder lander Hein Cujé eindigde op de tweede plaats in 25 min. 52 sec. voor Saenen (Belg.), Moreels (Belg.) en Mulders (Ned.). Oud-sprintkampioen van Neder land (7 maal) Jan Tulleken is za terdagavond op 78-jarige leeftüd in Haarlem overleden. Voor de heren, die vroeger stre den om de Galjard-beker, waren er dit keer geen wedstrijden. Een tekort aan herenturners was er de oorzaak van dat figuren als de Leidse Kringkampioen Henny Sie- val en de Open Leidse kampioen Henk de Vries, die juist in dit soort wedstrijden de nodige rou tine kunnen opdoen, werkeloos I aan de kant moesten toekijken. Een bijzonder trieste situatie. Bü de dames waren negen teams ingeschreven: Brunhilde, Nieuw Brunhilde, Concordia en DOS met ieder twee en OGAV met één. Het reglement schrijft voor dat elke ploeg dient te bestaan uit één keur- turnster. twee jeugdturnsters (15 16 jaar) en drie adspiranten (1215). De onderdelen waren: brug, sprong, vrije oefening en evenwichtsbalk). Enige turnsters voerden hun vrije oefening uit op „modern jazzmuziek" die er uitstekend voor geschikt bleek. Het eerste team van Brunhilde, met Fransje van Deursen in de gelederen, kwam tot een totaal van 402.8 pun ten. De Leidse internationale droeg daar met haar 75.7 niet weinig aan bij (18.9 vrüe oefening: 18.9 balk; 18 8 sprong en 19.1 brug». OGAV (met Marijke de Jager, Annelies v. d. Broek, Rietje Vacker. Ineke v. d. Vliet, Maja v. d. Vliet, Swanie v. d. Broek) werd tweede met 393.1 pnt. Brunhilde 2 onder aanvoering van Leidens no. 2 Kitty Nieboer (en ver der Anja v. Polanen, Yvonne Frank, Marjo Zeegers, Carla de Groot, Mag- da Breedveld) werd met 390.6 pnt. derde. Vierde werd Nieuw Brunhilde I i Ineke v. Houten, Saskia Piena, Ly dia v. Baaren, Gerda van Es en Netty van Wijk). Vijfde Concordia I (Ma ry La Lau, Marja Bondeg. Marijke Wassenaar, Sylvia v. d. Vliet, Diny Oostrom en Jos van Varickt. Het eerste team van DOS. dat toch de beschikking had over Ankie Platteel (bij de laatste kampioenschappen Leidens nummer drie), kwam niet verder dan de zevende plaats. Nieuw Brunhilde 2 werd zesde, Concordia 2 achtste en DOS 2 (buiten mededin ging) negende. Een woord van lof voor de jury (o.w. de oud-kampioene van Neder land Dinle Kruli en de snel en ac curaat werkende telcommissie. Simon Ouwerkerk en Dick Timmer mans, verdiend met 43. De eerste aanvallen waren voor De Sleutelstad, dat het zonder Dick Binnenkamp en Wim van Zül moest stellen, maar doelman Heek wist de schoten van good-old Jan Dool (weer eens op de midvoor plaats) bekwaam te stoppen. LZC werd geleidelük aan sterker maar het had met de scho ten weinig geluk. Nadat Aad Kapaan «Sleutelstad) en Cees Schoofs (LZC) uit het water waren gestuurd, wist LZC na een afgeslagen Sleutelstad- aanval door Hans Slooter de leiding te nemen (10). De vreugde was van korte duur want reeds spoedig schoot Jan Dool de partü weer op gelüke voet (1—1). LZC ging daarna onmiddellijk weer in het offensief maar met de afwerking van de vaak goed opge zette aanvallen vlotte het niet zo best. Kort voor de rust nam LZC dan ook een 21 voorsprong toen Cees Schoofs uit een moeilüke posi tie goed inschoot. In de tweede helft was er van enig krachtsverschil geen sprake en bei de doelen ontkwamen enkele malen ternauwernood aan een doorboring. Loek Leune (LZC) schoot net naast en een doorslagbal van Aad van Tilburg kwam. buiten bereik van LZC-doelman Jan Heek. op de lat. Een hard schot van Cees Schoofs werd goed door Wim van Rooyen ge stopt. maar even later moest de Sleutelstad-doelman toch buigen: Loek Leune zette goed door en plaat ste de bal voor de vrijliggende Schoofs. die hard inkogelde (31). Sleutelstad gaf zich niet gewonnen en nadat Bekkering de paal had ge troffen. was het Jan Dool die de Afwerking Quicksilver S wou Twee Mijl Villa triomfeerde voor 1 eterok Van onze medewerker) Ook in het tweede treffen tussen de Russische en Nederlandse dravers moesten onze landgenoten in de gasten hun meerderheid erkennen. Uranus was achter de startauto het eerste weg, gevolgd door Yberflöte en de Rus Villa met Ivan Popelnoecha op de sulky. Deze liet zich niet onbetuigd en trok spoedig naar de kop. De favoriete Rus Columbia bezette na een baanronde de tweede plaats, maar meerdere foutjes speelden deze parten. Villa bleef steeds leiden en boekte een fraaie 1.23.1 zege. Het werd een dubbel succes voor de Russen, want de schimmel Veterok had nog zulk een goede eindsprint, dat deze Yankee Maid naar de derde plaats verwees. In de Twee Mijl van Mereveld bleek de tactiek van Wagenaar jr. succesvol. Van start af spoot hij met Quicksilver S zo snel weg, dat hij Jour de Java, die gelijk met hem afging, zeker 1/0 meter achter zich liet. Onversaagd ging Quicksilver door en was de koplopers, die hij 100 meter moest geven, na twee baanronden gepasseerd. Jour de Java kwam hem dicht op de hielen, en gaf alles, doch kon de fraaie 1.2.'f.1 triomf van Quicksilver toch niet verhinderen. De derde plaats van Ko Roodenburg met Vrolijke Frans was welverdiend. De wedstrijden stonden op redelijk peil. al kan er natuurlük nog heel wat verbeterd worden. Vooral aan af werking op brug en in de vrije oefe ning mankeert nogal het een en an der. Wat de brug betreft is dat ook geen wonder. Het Leidse turnen heeft de beschikking over zegge en schrijve twee bruggen-ongelük. Waarvan er In de eerste draverij fouteerden meerdere koppaarden na de start en Alja Scotch leidde tot kort voor de bovenbocht. Toen ging W. Leeuwen kamp met Adrie Norton de koploop- ster voorbij en deze zegevierde in 1.31.9 k.m. tijd. Angelo Spencer werd als derde uitgeschakeld, zodat Astrid het derde geld mocht incasseren. In de amateurskoers voerde Zad- kine steeds de boventoon. Halver wege de rechte lün volgde een aan val van Zampe <Köhler> en daar voor moest Zadkine het hoofd bui gen. Zonnestraaltje werd een goede derde. Een op vijf plaatsen gewijzigd Nederlands twaalftal heeft zon dag in de allerlaatste minuten van het traditionele korfbaltref- fen alsnog een 9 8 zege uit het vuur gesleept. Maar als de Bel gische Rode Duivels ooit dicht bij een overwinning zijn geweest dan was het wel ditmaal op de kleffe grasmat van het gemeen telijk stadion te Merksen, welke door de neerdwarrelende natte bladeren van de populieren rondom was herschapen in een roetsjbaan. Tien minuten voor tüd stonden zü nog met 7-5 voor en niets wees erop, dat Nederland nog een sclujn van een kans zou maken, sterker nog: een ruime nederlaag leek in zicht. Elke objectieve beoordelaar onder de 1000 toeschouwers zou op dat moment hebben beaamd, dat de Bel gische veteranenploeg veel beter speelde dan de Nederlandse forma tie. waarvan vooral het middenvak volledig faalde. Geen wonder dat hier en daar op de tribunes geroepen werd om re- cordinternationaal Rinus Munnikes die zich niet meer beschikbaar stelt voor interland korfbal. Het blijft ech ter de vraag of deze oude rot iets meer had kunnen uitrichten dan zijn vervanger, de niet onverdienstelük debuterende Hans Pouw. De zwakte van dit Nederlandse team school nu eenmaal niet onder de heren, maar bü de dames, die stuk voor stuk beneden hun norma le vorm bleven. De heren van het middenvak, die op hun beurt nu in de aanval mochten gaan, herstelden echter het evenwicht. Jan van Pareen benutte een strafworp en Hans Pouw maakte er 3-3 van met een afstandschot, In de basisopstelling teruggekeerd, faalde het aanvalsvak opnieuw. Hef werd 4-3 door Mariette Hugens en 5-3 door Van der Velde. Dat Neder land bij de rust slechts één doelpunt achter stond (6-5) was uitsluitend te danken aan individuele staaltjes Misqreep van Gerard Bos en Jan van Pareen Deze laatste benutte ten tweede male Het opstellen van Mimi van der een strafworp nadat Liliane Hugens Hoeven en Wil fHjstra-Van Dam was er 6-4 van had gemaakt. ronduit een misgreep. Zy debuteer den hoogst zenuwachtig, !icpen el kaar in de weg en reageerden bo vendien niet snel genoeg. Door hun slechte verdedigen konden de Belgen na e^n gelijkopgaande start, waarin Jacky van der Velde voor Belgie en Annie c? Jong voor Ne derland scoorden, met twee treffers van de subliem spelende Louis Deckx tot 3-1 uitlopen. Knap Het leek erop dat doelpunten duur zouden worden in de tweede helft. De gastheren kwamen na tien mi nuten door een treffer van Rob Hu gens op 7-5 en gingen toen zo knap op balbezit spelen, dat het tot zeven minuten voor het einde duurde eer er weer serieuze kansen ontstonden. Eigenlük waren het er drie, en al le drie werden ze prompt benut door resp. Annie de Jong, Hannie Horn en Gerard Bos. En zo had Neder land in twee minuten tijd een 5-7 achterstand omgezet in een 8-7 voor sprong. Het Belgische team was aangesla gen en het was tekenend, dat toen drie minuten voor tijd mevr. Wage- makers er 9-7 van maakte, de man van de technische installatie alvast maar het Wilhelmus over het veld liet schallen. Nederland had eens te meer een overwinning behaald, Daar kon zelfs het doelpunt van Edmond van der Hoeve In de allerlaatste mi nuut nog voor de Belgen scoorde, niets aan veranderen. In het Tom Schreurs Memoriaal streed het duo Zeno-Yewel Boy steeds om de voorrang, mede doordat favoriet Zilvervos door een fout was teruggevallen. Bij het ingaan van de rechte lijn kon Zeno het niet meer houden en verdween in de achter hoede. Yewel Boy behaalde een goede 1.25.2 zege en Ypermoron werd verrassend tweede «plaats f22.70, cov. f 15.en gekoppeld f 119.10.) Xylander V kon niet verder dan de derde plaats komen. Slechts drie paarden startten in de keurs om de Jaarbeurs Wisselbeker en Theo Messidor had weinig moeite om deze van start tot finish op zijn naam te brengen. Harley deed alle moeite om Typhoon van de tweede plaats te verdringen, doch deze gaf geen schijn van kans. In de Schoonebeekprüs leidde An na Scotch aanvankelijk, maar Alma Axkit (Wagenaar Jr.) legde haar het vuur na aan de schenen, nam kort voor de bovenbocht de leiding over en liet zich niet meer van de ereplaats verdringen. Anaconda ver wees April Love van de derde plaats. Leerling A. Brouwer reed met Zus Scotch in de Sleenprijs een prima koers en buitte zijn 20 meter ont heffing goed uit, zodat een 1.28.5 triomf zijn deel werd. De strüd om de tweede plaats was hevig en de foto moest aantonen, dat Y. Y. Mees- ke deze had veroverd op Yolanda van Oranje. De slotdraverij bracht het derde succes voor Wagenaar jr. Toen Wil liam Hanover K na de laatste bocht op kop lag, scheen voor deze de zege weggelegd. Maar de jonge Wagenaar spurtte toen met Wilster S en Wil liam had daarop geen afdoend ant woord. Xanthia S, die lang had ge leid, werd derde. De uitslagen luiden: Borgerprljs: 1. Adrie Norton (W. Leeuwenkamp) (1.31.9); 2. Alja Scotch: 3. Astrid. Toto: w. f3.20, pl. f 1.40, f4. f 1.60, gek. f 6.40. cov. f 18.10. Gasselteprijs: 1. Zampa (W. L. A Köhlen (1.28.9); 2. Zadkine; 3. Zonne straaltje Toto: w. f 10.60. pl. f2.60. f3. f2.50. koppel f 13.10, cov. f7.60. Tom Schreurs Memoriaal: 1. Yewel Boy (P. M. Smit) (1.25.2), 2. Yper moron. 2. Xylander V. Toto: w. f5.30, jïl.^ f3.60, f 22.70, gek. f 119.10, cov. Revanche der Grote Prijzen: 1. Theo Messidor (F. J Eerenberg) (126.9) 2 Typhoon. 3. Harley Toto: w. f 1.30, gek. f 2.70. cov f 2.10. Nederland-Rusland II: 1. Villa (Ivan Popelnoecka) (1.23.1): 2. Veterok 3 Yankee Malnd Toto: w. f4 20. pl. f 1.60. f 1.50. f 1.60. koppel f8.30, cov. f 3.70 Schoonebeekprijs: 1. Alma Axklt (J. Wagenaar jr.(1.29.6); 2. Anna Scotch. 3. Anaconda. Toto: w. f3. pl. fl.40, f 1.70, f 1.40, koppel f8.20, cov. De Twee Mijl van Mereveld: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1 24 1) 2 Jour de Java; 3. Vrolijke Frans Toto: w. f 1.90. pl. f 1 40. f 1.50. koppel f3.30. cov. f2 Sleenprijs1. Zus Scotch (A. Brou- wer) (1.28.5). 2 Y. Y Meeske. 3 - «--- Yolanda van Oranje Toto: w. f5 20 cours van twee kilometer in de om- pl. f 1.70. f i 50. f i .80. f5.30. cov. f 4 70 geving van Anna's Hoeve bij Hilver- Eeldeprijs: 1. Wilster S (J Wagenaar sum een cross van 6' km eelODen icanthla 's'/ Sot~f«TpV ,Wo I f 1 60 1 1.30. kopp«l 124 10. COV ,4.90! Van Geeuwen fspÏÏSSn Lissej Totallsator-omzet f 176.259,-. b-klasser 20.00.6 terugspringende bal inschoot en de achterstand dus tot 3—2 verkleinde. Sleutelstad bleef aandringen maar verder dan een schot van Aad Ka- paan, dat naast ging, kwam men niet. Ook LZC liet zich niet onbetuigd en er ontspon zich nu een uiterst felle maar sportieve strijd. Door Cees Schoofs. die uit een scrimmage zün derde doelpunt scoor de, kon LZC weer enige afstand van de Sleutelstad nemen (42). De strijd leek nu beslist. Leek, want toen midachter, Roland Koe- doder zün enige fout van de avond maakte, profiteerde Dool hier on middellijk van en scoorde zün en Sleutelstand's derde doelpunt: 43. De LZC-verdedlging stond in de resterende tüd niets meer toe zodat het einde met een kleine, maar ge zien het spelbeeld allezins verdiende LZC-overwinning kwam. LZC - j eugdpl oeg verloor in België O Een jeugdploeg van de Leidsehe Zwemclub heeft gisteren deelgeno men aan een internationale zwem- i ontmoeting met de Sint-Niklase Zwemvereniging. De Belgen wonnen J de ontmoeting. De wedstrijden, die In het prach tige overdekte zwembad van St - Niklaas werden gehouden, hadden een spannend verloop. Bijzonder snelle tijden werden niet gemaakt. Zo won Hilde Ouwerkerk het indi- tatie nummer 100 meter schoolslag dames ln de matige tijd van 1.33.5 sec. Ook de 100 meter vrüe slag he- ren leverde alleen maar veel span ning. op. Parrel (LZC) en Marcel Van Brande (St. Z.V.) zagen beiden 1.04.1 sec. voor zich afdrukken. J. Heek werd derde in 1.06.8. Het hoogtepunt van deze eerste uitwisseling was ongetwijfeld het op treden van de „Osnabrücker Neptun- Nixen", een groep van 18 Duitse meisjes, de met hun waterballetten als Europese kampioen geldt in het kunstzwemmen. De belangrijkste uitslagen waren: 50 m. schoolslag jongens A: 3. S. Langenbijek (LZC) 47.0 sec.; 50 m. vrije slag jongens: 3. W. Branden burg (LZC) 36.0 sec.: 100 m. school slag jongens B: 1 J. Brak (LZC) i 1.27.0, 2. D. Houthoff (LZC) 1.32.6 min.: 100 m. rugslag Jongens B: 2. i J. Timmermans (LZC) 1.29.0 min.; I 100 m. vrije slag jongens B: 2. C. 1 Koppen (LZC) 1.15.3 min.; 3 x 50 m. wisselslag Jongens A: 2. LZC 2.00.7 min.; 3 x 50 m. wisselslag jongens 1 B: 1. LZC 1.50.1. 50 m. vrüe slag meisjes A: 2. A. Parrel (LZC) 42.0 sec.; 50 m. school slag meisjes A: 3. A. Parrel (LZC) 48.2 sec.; 100 m. vrije slag meisjes B: I. v. d. Broek (LZC) 1.20.4 min. 2. M. de Munnik (LZC) 1.28.0 min.; 100 m. schoolslag meisjes B: 2. M. Herfst (LZC) 1.41.0 min 100 m. rugslag meisjes B: H. Ouwerkerk (LZC) 1.36.6. 2. I. v. d. Broek (LZC) 1.46.7; 3 x 50 m. wisselslag meisjes A; 2. LZC 2.37.3 min.: 3 x 50 m. wis selslag meisjes B: 2. LZC 2.01.2 min. Eindstand: St.-Niklase Zwemver eniging 78 punten, LZC 60 punten. Competitie CKB Het was zaterdag voor het eerst goed mis en meer dan de helft van de wedstrijden werd afgelast. Zo was in de hoofdklasse west Excelsior GKV de enige wedstrijd die gespeeld werd. Eindelijk schijnen de Delfte naren zich te herstellen. Zo wonnen met 9-3 en staan thans toch wat veiliger op een overigens ongewoon lage zevende plaats. Beter ging het in 1A waar van de vüf wedstrijden er drie werden ge speeld. Ons Eiland bleef volop in de running, want de roodbroeken ver gisten zich tegen het lastige Fiks niet en wonnen met 9-5 na een 6-2 ruststand. Pernix 2 was in Den Haag tegen hekkesluiter VES 3 niet op dreef. Bij rust was de stand 1-1, maar het werd tooh nog een 1-4 Leidse zege. De mooie derde plaats verzwakte bepaald niet, want DES kon ook nu niet tot volle winst ko men tegen Ijsvogels in Den Haag. Veertien treffers brachten geen be slissing (7-7). VEO 8-16 FIKS 8- 7 Ons Eiland 7-14 Velocitas 7-6 Pernix 2... 9-13 IJsvogells 8-5 DES 8- 9 KVS 6-2 VES 2 7-8 Tonego 7-2 VES 3 7-0 Zowel Pernix 3 als Pernix 4 ble ven in 2A op non-aotief, want de velden van de tegenstanders werden afgekeurd. Bij Warmond—Fluks werd beslist wie van beide concurrent blijft van leider FIKS 2. Het heeft er om gespannen, maar uiteindelijk won Warmond met 6-5, hoewel een gelük spel wel wat beter recht aan de strijd had gedaan. Van de twee wedstrijden by de junioren werd Velocitas—Pernix af gelast. Een onverwacht grote zege leverde Excelsior—VES voor de be zoekers op. Noordwijksche Golfclub Op de banen van de Noordwijkse Golfclub werd dit weekeinde het toernooi gehouden om de Maand- beker. De trofee werd gewonnen door de heer R. S. Anderson met een score van 37. De Alkmaarder Schot heeft in Hilversum het kampioenschap tweede klasse driebanden veroverd Er is in dit kampioenschap zeer sterk ge speeld. Behalve Schrijver en Bruins zyn alle, andere spelers gepromo veerd. ook de Leidenaar Van der Poel. die op de zesde plaats eindigde. Als voorbereiding voor de cross van Le Soir is zondag op een par- Pflllre vort tman 1,1

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10