Prins Bernhard opent titaandioxide-fabriek Land van de Negus krijgt hulp van VS NET MEISJE OOK U KUNT UW GELD TERUG VERDIENEN MET PHILIPS TELEVISIE WONINGNOOD DOOR TENT OPGELOST Regionale adviescommissie voor revalidatie Academici komen nog te veel uit de „hogere'" milieus Abcloli vraagt Nederlanders nog even in N.-Gninea te blijven iEMEUB. HUIS 955.- ■III Pil III III MK751 n UaUM gediplomeerd kinderverzorgster N.V. KATWIJK5CHE KALKZANDSTEENFABRIEK ongeschoolde werkkrachten onderhoudsbankwerkers LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 Prins Bernhard heeft gisteren in titaanioxide, welke de naam Tiofine aanwezigheid van vele autoriteiten I draagt, is een zeer wit pigment, dat de tlnandioxidefaJoriek van de Billi- een grondstof voor de verfindustrie ton Maatschappij en haar partners vormt. in het Botlekgebied op Rozenburg Prof. G. Brouwers, secretaris-gene- officieel geopend. raai van het ministerie van Econo- Voordien had de voorzitter van de mische Zaken zag in deze jongste raad van commissarissen, ir. A. M vestiging van de Billiton misschien A. Wijnans, in zijn rede gezegd, dat starsk gevolgd door een aluminium- de Billiton Maatschappij voor het project een voorbeeld van het voor eerst in januari '59 heeft overwogen I uitziend bedrijfsbeleid de activiteit de fabrikage van titaandioxidepig- op het gebied van metalen uit te menten voor dte verfindustrie in breiden buiten dat van het tin, met studie te nemen». Zwavelzuur speelt name in de produktie van zeldzame bij de fabrikage een belangrijke rol, metalen als tantaai en niobium. Mevr.C.W.Oostveen Kerkelijk Leven overleden Op één na oudste inwoonster en dit leidde tot een nader contact met de Albatros Superfosfaatfabrie- ken te Utrecht. Deze vennootschap had reeds het besluit genomen met Cyprus Mines Corp te Callfornië een zwavelzuur- fabriek op te richten. Aldus ontstond ook de financiële band, waarbij in de definitieve opzet de Koninklijke Zout <22.5%) deelneemt, in plaats van Albatros. Cyprus neemt ook voor 22.5'% deel. De voor fabrikage no dige kennis werd verkregen van Glidden International in de V S., aldus ir. Wijnans. De totale investe- I ring eiste 40 miljoen gulden. In de hier beschreven samenwerking wordt I een van de redenen duidelijk voor de fusie tussen Kon. Zout en de Sik- kens-groep. De kristalvorm van Een andere factor, die in dit ge slaagde voorbeeld van industrialisa tie een rol speelt is de noodzaak en de wil tot samenwerking om te vol doen aan de nieuwe eisen van tech niek en afzet. (Van onze Hilversumse correspondent Een surveillerende agent van de Hilversumse politie ontdekte, goed verborgen in de heibossages achter de Kolhornseweg een tent. Een op het zeil geprikt briefje ver- Generale svnode tier N.H. Kerk Haring op maat Sinds twee Jaar wordt er in Noor- wegen gewerkt aan de ontwikkeling telde hem even laconiek als triest van een nieuwe machine, die haring het volgende: „In verband met de op lengte sorteert. In juni j.l. had- woningnood wonen wy reeds vyf den de eerste proefnemingen plaats j maanden in deze tent", en men verwacht dat de produktie Het linnen huisje bleek toe te be spoedig op gang zal komen. De ma- I horen aan een 32-jarige metaal- chine, die ontworpen is als een sta- arbeider, die er met zyn 24-jarige tlonaire eenheid voor rebruik aan de wal, zal ongeveer f. 10.000 gaan kosten. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 2 november. C V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G.A. Seringen: Mad. Stepman 4-kop per tak 100150, idem -00. idem gep)< - bos 110— lêO. iad Stepman 4-kop per tak 100150. em 2-kop 40—67. Chrysanten gr bl. aer stuk 70ÖO, Idem geploaen 3044 Idem tros peT bos 110— loO. Anjers per c tuk rood 2545. roze 2042, wit 15 30. Orchid .Beauty 12—28. Rozen per t. uk Roselandla 20—33. Parel van Aalsmeer 20—34. Oeh. Dulsberg 20—41 1 echtold 10—24. Towny Gold 2044. Mad Ottnan 15—34, Baccarat 5>-82. Montezuma 2037. Floriade 20—38. New-Yorker 20—36, Carol 20—36, Pink Sensation 4075, Nimf 3562. BOSKOOP. 3 november Coöp Ver De Boskoopse Velling" G A. Butterfly ogo320. Duleburg 400340160. ïerlanden 560360. Bettertlmes 340 —220. Mardy Grazz 180. Offmann 160. gemengd 90. White Butterfly 360—200 Newyorker 660—440—300. Pechtold 420320, Sweetheart 230180, Carol 80130 .Marlon 180—110, Else Poul- ttn 11052. Valeta 100. Nlmf 260— 350. Fire King 110—90. Aria 60—37, Wolfsglorte 60, Anne Wheatcroft 170. C carpa 380—200—170—100 per tak. ic.em per bos 850650430220, Per- rettla gemengd 350240. rood 250 3 0 wit 160—130. Idem per tak 1.40. Pernettiaplan kleln 100120. Idem froot 180220. Generlumplulmen 220 200. troschrysanten roze 75, wit 85 125. lila 150. geel 115135. paars 110, rood 80 geplozen chrysanten rood 11. bmr.s 1817. geel 1321. Co-toneaater Sallclgolla 6448—28 per tak. Hex vertlcilata 600 per 10 tak. Phvsalis 90 45 In pot: Begonia 9580, Iron- cross 125. KATWIJK AAN DEN RIJN. 2 no vember. Groenteveiling. Waspeen (per kist) A-extra 4 30—6 40. Al 5 20—6.10. A. 3.30—5 70. B-extra 4.90—7.20. Bl 3 70—7 00. B2 1.90—2.00. bospeen (per 100 b06) 18.0041.00. andijvie I 29.00 —33.00. II 17.0026.00. boerenkool IC 00. gr oenekool 13.00. rodekool 10.00 —12 00, prlnsessenbonen 81.00142 00. sla (per 100 at.) 5 0012.00 .stoofsla 18 00 .spinazie 53.0064 00. komkom mers (per 10 0«t.) 1000—32 00. sprui ten 23 00—56 00. tomaten 26 00—30 00. tnen (per kist) 4 705.10. bloemkool per 100 St.) Al 35 00—66 00. A2 27.00 46 00. Bl 19 00. B2 1 2 00—22 00. Cl 2' 0029.00, knolselderle (per 100 st.) 13 oo27.00. selderie (per 100 bos) 3.00 7 00, peterselie (per 100 bos) 4.00 12.00 Aanvoer waspeen 97.000 kg., waarvan 14 000 kg. voor export en 70.000 kg. voor de Industrie werd verkocht. TER AAR. 2 november. Groentevei ling Kassnljbonen 1.561.90, Idem stek 871.08. stokprlnssenbonen 1.21 1 35. witte pronkbonen 5588 alles per 1< tomaten 1 502 05 Der bakje van 6 'kp andijvie 818. rode kool 10. gele savoolekool 13. Chinese kool 5. groe ne kool 1316. waspeen 1017. witlof A 8993. Idem B 4867. kroten 7. komkommers stek 23. spruiten A 71, Idem B 56—65. Idem C 22. Idem klein 5 4. Idem BX 45 .Idem CX 16 alles per kg Sla 413. bloemkool A 4044. ld. B 18—28. Idem C 11 alles per stuk. Komkommers AX 41. Idem BX 3134. Idem CX 23 per stuk Bospeen 1522. selderie 7 per bos. Druiven 1.24 Peren: Gleser Wildeman 30. St Remy 2527 Appelen: Moesappelen 2527. Cam pagne Zoet kroet 19, Huisman zoet 24 alles per kg. eega, z(jn intrek in had genomen. Volkshuisvesting onderzoekt nu dit raadsel, ervan uitgaande dat het hier mogelijk een oud uitzettingsgeval betreft. Een inspectrice van bouw- en woningtoezicht was. al of niet getipt, achter deze klandestiene behuizing gekomen. Terwijl zij bezig was maat regelen te treffen, onderschepte de politie de tent en sloeg het luchtige bouwsel op in het bureau. Vandaag is in de ouderdom van ruim 101 jaar overleden mevr. C. W. OostveenSerlie. Mevr. Oostveen. die de op een na oudste inwoonster van de Sleutelstad was de oudste is mevr. De JongGuyt. die in het Geref. Rusthuis „Groenhoven" woont heeft tot op hoge leeftijd nog re gelmatig aan een gesprek kunnen deelnemen, waarbij haar herinnering haar nimmer in de steek liet. zy stelde een levendig belang in het wel een wee van de Sleutelstad en van alleen, die haar met liefde om ringden. De getallen zijn indrukwekkend: 903 572 toeschouwers betaalden 3 666.708,90 dollar voor de entree- kaarten. Daarbij komen 172.000 dollar voor film- en t v. rechten en verder nog 15 000 dollar als inkomsten uit landenwedstrijden. die dertig dagen voor en na het wereldkampioenschap door de 16 deelnemende landen wer den gespeeld. Rapport over kerk en sport Op 19 en 20 november zal de ge nerale synode der Ned. Herv. Kerk zich op ..Hvdepark" Driebergen- be zighouden met dev erhouding tot de Remonstrantse Broederschap en tot de broederschap van Pinkstergemeen ten in Nederland. Van de Remonstrantse Broeder schap werd een verklaring ontvan gen als een reactie op de „Richtlij nen voor de behandeling van de leer deruitverkiezing", die door de her vormde synode in I960 wedden aan vaard. Van de Pinkstergemeenten ontving de synode een antwoord op haar her derlijk schrijven inzake de verhou ding van de kerk tot de pinkster- groepen. De synode zal ook voorstel len behandelen tot wyzigingv an de generale regeling voor de predikants- traktementeoi. e Raad voor de zaken van kerk en samenleving stelde een rapport samen over kerk en sport. Dit rap port zal door de synode besproken worden. Verder staan o.m. op de agenda ee>n notav an de Bossche gespreks- kring van reformatorische e nrooms- katholieke theologen en de behande ling van een gewijzigd rapport over het rassenvraagstuk. Promotie ds. Okke Jager Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is gistermiddag onder bui tengewoon grote belangstelling, cir ca 700 personen, in het Woestduin- centrum gepromoveerd tot doctor in de theologie de predikant-dichter-li- terator ds. Okke Jager, op een proef- Voortbouwende op de gedachten omtrent de organisatie van de revalidatie, zoals deze door de Raad voor Revalidatie in verschillende rapporten zijn vastgelegd, is op initiatief van de directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau te Leiden, in overleg met de Stichting voor Revalidatie in Zuid- Holland en vertegenwoordigers van enkele Instanties, besloten tot oprichting van een regionale adviescommissie voor revalidatie voor Leiden en Omstreken. Voor Leiden en omstreken De adviescommissie zal tot taak hebben het bespreken van nieuw aangebrachte gevallen, het waar gewenst opstellen per geval van een revalidatieplan en het volgen van de gevallen, waarvoor een re validatieplan werd opgesteld, voor zo lang dit nodig is. De adviescommissie zal worden ge vormd uit regionale figuren uit de medische-, onderwys-, maatschappe lijk werk en arbeidssector, die i deskundig zijn op één der sectoren van het revalidatieterrein. Voor de bespreking van sommige gevallen kunnen andere deskundigen inciden teel worden aangetrokken. Steeds zullen diegenen, die reeds met de be handeling bezig zijn, door de advies commissie worden geraadpleegd. De medische sector zal. althans voorlopig, zijn vertegenwoordigd door de revalidatie-arts van de Provinciale Revalidatie Stichting, de heer F. R. Worisek. die tevens als voorzitter van de adviescommissie zal optreden. Het secretariaat zal worden vervuld door de ambtenaar voor de bijzondere bemiddeling van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Leiden, de heer C. Schipper, die de arbeidssector verte genwoordigt. De maatschappelijk werk-sector wordt vertegenwoordigd door de heer J. H. F. Vermond, ambtenaar van de Dienst voor So ciale Zaken te Leiden. Tevens zal de buitendienstambtenaar voor Z - Holland van de A.V.O. de heer P. L. van Bruggen, deel uitmaken van de adviescommissie. Een vertegen woordiger voor de onderwijssector zal nog worden aangewezen. In hoe verre de commissie in de toekomst met andere functionarissen moet worden uitgebreid, zal de praktijk uitwijzen. Het werkterrein van de adviescom missie zal overeenkomen met het rayon van het Gewestelijk Arbeids bureau Leiden, dat de gemeenten Alkemade. Leiden. Leiderdorp. Oegst- geest. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude omvat. Feestavond „De Ratel" De jaarlijkse feestavond van de Werkgemeenschap „De Ratel", die altijd weer een der hoogtepunten van het winterprogramma vormt mocht zich ook gisteravond in de grote zaal van het Leidse Volkshuis in een opvallend grote belangstelling van de Ratel-leden verheugen. Daar ook dit jaar het gevarieerde winterprogramma met groot enthou siasme was ontvangen en het leden tal van „De Ratel" nog steeds ge stadig toeneemt mocht de voorzitter, de heer C. L. Marks, in zijn wel komstwoord tot zijn vreugde memo reren, dat „De Ratel" haar bestaans recht op overduidelijke wijze had bewezen en in de 12 jaar van haar bestaan zowel op cultureel als amu- sementsgebled een belangrijke plaats in Leiden was gaan innemen. Het feestprogramma was wederom van een dermate uitstekend gehalte, dat de aanwezigen zich enige uren voortreffelijk hebben geamuseerd. Niet in het minst met het optreden van de bekende schrijver Willem van Iependaal, die zich wederom ontpop te als een uitstekend voordrachtkun stenaar, die de volkshumor in al zijn variaties en dialecten op schrier on overtroffen wijze weet weer te geven. Nadat 't zangkoor van „Het Leid se Volkshuis" o.l.v. mevr. T. O. Tenz. Leening met een aantal voortreffe lijk gebrachte liederen veel succes had geoogst, ondervond een meisjes kwartet. dat met gitaarbegeleiding enkele oude- en nieuwe tophits ten gehore bracht, eveneens een welver diende bijval. Weinig wijziging sinds 1937 schrift getltel „Het eeuwige leven. »n de empirische sociologie aan de Ttnie op het gebied van de ontwikke ling van intellect en technisch ver gen zeei bijzondere prestaties heeft verricht, die door de westerse demo cratie positief kunnen worden ge waardeerd. Prof. dr. F. J. Th. Rutten. hoogle- In verband met de toenemende nar de experimentele psychologie maatschappelijke behoefte zal men Nijmeegse Universiteit, be- >n de komende 25 jaar tweemaal zo- «chtte hel nationale aspect voor Ne- veel academici nodig hebben als derland van het onderwerp der con- thans. Ondanks deze toenemende be- -Wentie. Hij meent, dat bij het be hoefte blijkt, dat het betrekkelijk la- vorderen van de ontwikkeling van ge aantal percentage studenten, dat i »alenten voortfl de nadruk dient te afkomstig Ls uit middelbare en lagere milieus sinds 1936/1937 weinig en sinds de jaren 1949/1950 in het ge heel niet is gewijzigd. Dit verklaar de prof. dr. F. van Heek, hoogleraar Ds. G. C. Foeken, de Arnhem se hervormde predikant, die des tijds fel protesteerde tegen het aanbrengen van stripfiguren op de toren van de Eusebiuskerk te Arnhem, is nu ook vereeuwigd in steen, als onderdeel van de groep van dwergen van het sprookje van Sneeuwwitje worden gelegd op het stimuleren van het volgen van voortgezet en middel baar onderwijs. De studieresultaten van de middelbare school vormen vooralsnog de beste indicatie voor de geschiktheid voor een academische studie. met name in verband met de ver houding van tyd en eeuwigheid". De promotor was prof. dr. G. C. Berk- ouwer. In zjjn dissertatie bespreekt dr. Jager vooreerst de vraag hoe de la ter toegevoegde woorden „Eeuwig le ven" in het apostolicumzij n geko men. Vervolgens geeft hij in zeven hoofdstukken een historisch-critisch overzicht over de in de loop der eeu wen naar voren gekomen beschou wingen over het eeuwige leven, hoe de theologie steeds weer zich door de filosofie liet beinvloeden en „tel kens zich schuldig heeft gemaakt aan miskenning van de goed-gescha- pen tijd door ten onrechte ervan uit te gaan dat de tijdsstructuur van het geschapene ln het eeuwige leven op een of andere wijze zal worden op geheven". e laatste van de 23 stellingen, die de promovendum aan zijn proef schrift heeft toegevoegd luidt: „Het zou in de geest van haar stichter zijn als de Vrije Universiteit het initiatiefn am tot de stichting van een kunstacademie en een fonds voor toelagen aan protestants-christelijke kunstenaars". Leidse l Diversiteit tijdens de studie conferentie van het werkcomité voor I opvoeding tot democratie die in j Amersfoort wordt gehouden. Prof. Van Heek zei. dat de recru- tering van Nederlandse academici geschiedt vanuit een relatief klein deel. namelijk 20 a 30 procent van de Nederlandse bevolking. De snelle toename van studiebeurzen en -voor schotten heeft in de eenzijdige soci ale samenstelling der studenten geen wijziging gebracht. Omtrent de oorzaken van de sterke ondervertegenwoordiging der middel bare en lagere milieus bij de Neder landse academici bestaan volgens prof. Van Heek de meest uiteenlo pende en elkaar tegensprekende theorieën. Voor de oplossing van dit vraagstuk ls onder mee een differen- iatie van het probleem noodzakelijk, waarbij naar gelang van de aard van de academische studie en van de uitgeoefende beroepen en functies, de selectie- en aanpassingsmoeilijkhe den dienen te worden nagegaan, al dus prof. Van Heek. Over het internationale aspect van de selectie en ontwikkeling van de meerbegaafden sprak prof. ds. \V. Banning, emeritus hoogleraar in de wijsgerige sociologie aan de Leidse Universiteit. Hy zei, dat de Sowjet- De V.N.-bestuurder voor Nieuw- Guinea. de pers. dr. jalal Abdoh, heeft gisteden op een persconferentie in Den Haag in antwoord op een vraag meegedeeld de Nederlandse re gering te hebben verzocht ertoe by te dragen, dat Nederlandse ambtena ren in Nieuw-Guinea blijven ten tij de van het bestuur door de Verenig de Natieh. Hy hoopt, dat er Neder landse ambtenaren zullen blijven. Over de kosten van het V.N.-be- stuur over Nieuw-Guinea kon hij niets zeggen. Hi) verwacht, dat in de komende drie weken de begroting klaar zal zijn. Nederland en Indo nesië zijn in hun akkoord over Nieuw-Guinea overeengekomen el de helft van deze kosten te zullen be talen. In antwoord op een andere vraag zei de hee Abdoh te hopen, dat Indonesië het Nederlandseaan bod in de komendedrie jaar tien mil- joend ollar per jaar beschikbaar te stellen voor Nieuw-Guinea, zal aan vaarden. Hij had niet de indruk ge kregen. dat de Indonesiërs er niets van willen weten. Over de berichten als zou Indo nesië van plan zijn 10.000 „gemili tariseerde burgers" naar Nieuw Gui nea te zenden, zei hij dat het aan het V.N.-bestuur ter plaa'sei s uit te maken, hoeveel Indonesiërs het ge- H apens en schepen Het grootste Amerikaanse militaire hulpprogramma in Afrika, is gericht op de versterking van de strijdkrachten van keizer Haile Selassie. De Ethiopische strijdmacht heeft als onderdeel van de V.N.- legers in Korea en Kongo zijn bruikbaarheid bewezen. Ook de trouw ten opzichte van de Negus is boven elke twijfel verheven, ge tuige de onderdrukking van de paleisopstand in december 1960. Een tastbaar bewijs van de Amerikaanse hulp, die naar verluidt sinds 1953 tussen de 40 en 70 miljoen dollar heeft bedragen, zijn de voertuigen en wapens van het Ethiopische leger en de schepen van de marine, waartoe ook een verbouwd bevoorradingsschip voor watervliegtuigen behoort, dat nu is uitgerust als opleidingsvaartuig en vlaggeschip. De kosten hiervan bedroegen 3 miljoen dollar. Schip voorHaili Selassie Scherpe kritiek op de Ameri kaanse hulp aan Ethiopië werd gehoord van republikeinse zijde, waar het vlaggeschip van de Ethiopische marine een „luxueus drijvend paleis voor Haile Selas sie" wordt genoemd. Tot de vloot, van Ethiopië behoren verder nog vier patrouilleboten, eveneens van Amerikaanse makelij, die gebruikt worden op de Rode Zee. Een groot gedeelte van de Ameri kaanse hulp wordt besteed aan de bied binnen zullen komen. Een van de vier divisies, die het lana ryk is. Hierby behoort ook eventueel verzoek om toelating zou hij bestuderen. Mochten er meer vei ligheidsstrijdkrachten nodig zijn.k- dan zal hjj de waarnemende secre taris-generaal van de Verenigde Na ties. Oe Thant, verzoeken ze te zen den. Hij zei in antwoord op een verdere de eerste divisie, de lijfwacht van de keizer In Ethiopië hecht, men veel waar de aan de binnenlandse veiligheid. Hiervoor en voor dP defensie, is 34 procent van de totale rijksbegroting gereserveerd. Het onderwys krijgt 12 procent en de landbouw moet zich vraag, dat het nog niet vaststaat, tevreden stellen met één procent van hoeveel V.N.-ambtenaren er na mei. de jaarlijks te verdelen ryksgelden. als de Verenigde Naties het bestuur Buiten de aanzienlijxe hoeveelhe- aan Indonesië zullen hebben over- j den Amerikaanse militaire adviseurs gedragen, in Nieuw-Guinea zullen i die zich in Ethiopië bevinden kan blijven. Er blijven voldoen#e om aan i men er ook personeel uit Zweden de vereisten te voldoen. I Noorwegen en Israël aantreffen. Amerikaanse autoriteiten beschou wen de militaire hulp aan het land van Haile Selassie als een goede In vestering in de veiligheidstroepen van de niet communistische wereld. Aanhangers van VN Volgens brigade-generaal John J. Tolson, commandant van het Ame rikaanse contingent in Ethiopië be horen de Ethiopiers tot de meest betrouwbare aanhangers van de Ver enigde .Naties. Bovendien beschikken rij over een buitengewoon goede mi litaire reputatie. In zekere zin beschouwen de Ame rikanen de hulp in de vorm van een vlaggeschip voor de keizer als een soort rente voor het gebruik van het communicatie-station te Asmara. Deze zender, die bekend is als ra dio Kagnew, vormt een uiterst be langrijke schakel in het wereldom vattende communicatiesysteem van ''e Amerikaanse marine en het leger. Strip-machine Door een fabriek in Huil werd een machine ontworpen, welke vis kan strippen. De afmetingen van het ap paraat zijn: lengte 3.50 m breedte 0.70 m en hoogte 1.40 m. Op het moment worden er aan boord van een Grimsby-treiler proefnemingen mee uitgevoerd. gevraagd v. d. dag of dag en nacht. Lief voor kinderen. Mevrouw L. von Winning— Reepmaker, Laan van Koot 4, Wassenaar, telef. 01751—8194. Te huur aangeboden in iegstgeest net alle modern comfort. Brieven bureau van dit blad onder no. 26795. Notaris M. P. KAPTEIN te Leiden zal (in samenwerking met notaris G. J. BOOM te Voorschoten) op vrijdagen 16 en 23 nov. 1962, beide dagen te 19 uur in het Notarishuis. Hogewoerd 144. te Leiden, by opbod en afslag publiek ver lopen Het woonhuis met schuur en tuin aan de GRUNERIE- LAAN 18 te OEGSTGEEST, groot 243 centiaren. Niet verhuurd. Lasten f. 72,50 p. J. De koper moet zelf zorgen toor vestigingsvergunning en ontruiming, waartoe hem een lrosse van de veilingakte zal orden uitgereikt. Betaling 14 december 1962. Bezichtiging 13, 15. 20 en 22 fiov. 1962 van 14—16 uur. Kad inl bU gen. notaris Kaptein, Scheepmakerssteeg 2 .eiden, telef. 20614. t wm dt'AJL VOOR DIENSTBETOON EN VAKMANSCHAP BOTERMARKT 25 LEIDEN TELEFOON 22669 Philips super-ontvanger met 59 cm. beeldbuis. Zeer moderne vormgeving met groot beeld en extra smalle kast. Koop nü TV. Doe mee aan de grote Philips TV-kijkwedstrijd. U hebt een gróte kans het geld van uw eigen apparaat terug te winnen! (tot een max. van 1000.-). Er is elke dag een winnaar. Wat U moet doen? Naar onze zaak komen en wij zullen U alles haarfijn uitleggen. Laat deze buitenkans niet voorbij gaan Stichting ROTTERDAMSCH ZEEHOSPITIUM te Katwijk aan Zee vraagt voor spoedige indiensttreding een voor het internaat spastici. Leeftijd boven 20 jaar. Sollicitaties te richten aan de Adj. Directrice. SANDTLAAN 38 KATWIJK AAN DEN RIJN WU vragen voor ons bedrijf een aantal flinke voor de functie van persafnemer. Tevens kunnen nog geplaatst worden enkele Wij bieden een vaste werkkring met goede loon- en arbeidsvoorwaarden. Wij houden een voorlichtings avond op WOENSDAG 7 NOVEMBER van 19.00— 20.30 uur op het Gewestelyk Arbeidsbureau, Zee weg 123, Katwyk aan Zee. Aanmelding en nadere inlichtingen zijn tevens verkrijgbar r dagelijks bij de personeelsafdeling, Sandtlaan 38, Katwijk aan den Rijn (telefoon 01718—2343).

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4