VERHUUR NIEUWE BABYPIANO'S: F 25.-PER MAAND rum T m i .Verkeer op de Blauwpoortsbrug bevredigend, doch niet ideaal Films van dcse week in Leiden Echtscheiding op z"n Italiaans: verrassende film met Mastroianni Zee&eit Na twee jaar opent burgemeester bejaardencentrum Rijn en Vliet Nu loopt mijn motor pas echt lekker! De raad vraagtB en W antivoorden Omstreeks 1970 nieuwe elektrische centrale in bedrijf Tot ziens... bij de BP pomp! TYPEN Inschrijvingen Universiteit Gero-cassefte Ongericht 1 maart 1860 Zaterdag 3 november 1962 Tweede blad no. 30798 ("I) Op de vraag van enkele leden of het College tevreden is over de resultaten van de invoering van het eenrichtingsverkeer in de om geving van de Blauwpoortsbrug, antwoordden B. en W. in hun Memorie van Antwoord, dat deze, gelet op de omstandigheden, bevredigend is te noemen. Gezien de beweegbare bruggen, die deel uitmaken van de eenrichtingroute en de afwijkende verkeersrege ling tijdens de veemarkt, kon worden verwacht, dat de invoering van 't éénrichtingverkeer geen ideale oplossing van het verkeers probleem zou brengen. Van een gevaarlijke verkeerssituatie kan niet worden gesproken. braakliggende terrein tussen de 4de Binnenvestgracht, Kraaierstraat en Levendaal tot parkeerplaats wordt ingericht en dat daarop een boom beplanting wordt aangebracht. Uit voering van deze werken is echter een kostbare aangelegenheid. Wachten op nieuwe Veemarktlial Het leiden van alle verkeer over de Oude Vest in plaats van over de Blauwpoortsbrug bij ge opende Turfmarktburg is niet mogelijk. De omleidingsroute over de Oude Vest en Oude Singel is voor lange voertuigen ongeschikt. De route tussen de Turfmarktbrug en de molen „De Valk" vormt een belangrijk onderdeel van het terrein van de veemarkt. Over de weg langs de molen „De Valk" naar het vee- marktterrein wordt voor een groot deel het vee aan- en afgevoerd, ter wijl de Nieuwe Beestenmarkt in be slag wordt genomen door de scha- penmarkt. Deze markt is zo omvang rijk, dat het niet mogelijk is hiervoor een andere plaats op het veemarkt terrein of in de onmiddellijke omge ving daarvan aan de wijzen. B. en W. vrezen, dat, zolang de nieuwe veemarkthal nog niet tot stand is gekomen, de tijdelijke op heffing van het éénrichting verkeer tussen de Prinsessekade en het Sta tionsplein op vrijdag daarom wel gehandhaafd zal dienen te blijven. Nieuwe parkeerplaats Het ligt in het voornemen van B. en W. om te bevorderen, dat het Naast deze produktiebedrijven voor gas en elektriciteit bestaan nog be langrijke distributie-afdelingen, als de administratie, welke eveneens aan de Langegracht gehuisvest zijn. Levering van aardgas Het is thans zeker, dat voor de distributie van het Groningse aard gas een afzonderlijk lichaam zal worden opgericht. Dit lichaam zal de noodzakelijke transportleidingen bou wen en verwacht mag worden, dat over enige jaren ook in Zuid-Holland het bedoelde aardgas zal kunnen worden geleverd. De directe levering van aardgas aan de verbruikers zal een zeer be langrijke wijziging van het gehele distributiesysteem noodzakelijk ma ken. De wijziging der verbruiksappa- raten is daarvan een belangrijk on derdeel. Aan deze wijziging zullen zeer belangrijke kosten verbonden zijn. B. en W. vinden het voorbarig reeds op de begroting voor 1963 een luchtige chocolade in melk en puur - 20 c 1 post op te nemen in verband met I een toekomstige omschakeling. Wanorde bij Station Het plaatsen van rijwielen op de 1 trottoirs nabij het Station neemt steeds wanorderlijker vormen aan Het College beraadt zich dan ook op de te nemen maatregelen, welke aan deze ongewenste situatie een einde kunnen maken. I Churchilllaan e.o. krijgt busverbinding B. en W. hebben aan de Eltax toe stemming verleend de route van de buslijn S over Vyf-Meilaan Bos- huizerlaan Boshuizerkade te wij zigen in Vijf-Meilaan Sweelinck- laan Cornelis Schuytlaan Tel- derskade Boshuizerkade. Deze wij ziging zal worden ingevoerd, zodra de Sweelinkclaan van een definitieve bestrating is voorzien en bij de nieuw te vestigen halten op de Vijf- Meilaan nabij de Obrechtstraat in- en uitstapperrons met verbindings paden naar de trottoirs zijn aange bracht. Deze werkzaamheden zullen vermoedelijk nog deze maand ge reedkomen. De vaststelling van de busroutes van de NZHVM geschiedt steeds in nauw overleg met het College. Nog geen Gem. Vervoersbedrijf De oprichting van een gemeente lijk vervoerbedrijf zou naar de me ning van B. en W. eerst dan in over weging moeten worden genomen, in dien het personenvervoer niet meer naar behoren door particuliere maatschappijen zou worden verzorgd. Over veemarkthal nog geen nieuws O C* Tot hun spijt moeten B. en W. mededelen, dat er over de bouw van een nieuwe veemarkthal nog geen nieuws is te melden. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft het College bericht, dat het tijdstip, waarop de rijksgoedkeuring zal worden ver leend. afhankelijk is van het advies, dat de minister van Landbouw en Visserij zal uitbrengen omtrent de urgentie van bedoeld object. Voor het College is deze medede ling aanleiding geweest tot het aan vragen van een onderhoud met de directeur-generaal van het Veeteelt en Zuivelwezen. Dit onderhoud heeft kort geleden plaats gevonden. Afge wacht moet worden, wat het resul taat daarvan zal zijn. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiminBuiimnninniimmniiiiiiiiiiiiiiinniTi Mijn rij-domein Is de buitenweg. Zo'n 30.000 km per jaar. Maar sinds ik op BP Super Mix 50 rijd, heeft mijn motor er veel meer zin fn. 'n Prachtige vinding van BP, die 5 verschillende soorten benzine. Individuele voeding! Dèt heeft iedere motor nodig. U moet het zelf ook eens proberen, welke van de 5 soorten benzine het beste bij UW motor past Een definitieve offerte over de bouw en inrichting van een vuilver brandingsinstallatie hopen B en W binnenkort te ontvangen. Er wordt naar gestreefd het plan zo spoedig mogelijk aan de raad voor te leggen. Nieuwe centrale De NV Electriciteitsbedryf Zuid- Holland heeft verzocht een nieuw terrein te reserveren voor de bouw van een nieuwe centrale, welke naar verwacht wordt omstreeks 1970 in bedrijf zal moeten zijn. Dit verzoek is nog by B. en W. in behandeling. Het laat zich aanzien dat de kern energie geen rol zal spelen bij het plan voor een nieuwe centrale in Leiden of onmiddellijke omgeving. De verplaatsing van het gaspro- duktiebedrijf zal afhankelijk zijn van de bouw van deze nieuwe centrale alsmede van de ontwikkeling op het gebied der gasvoorziening in verband met de vondsten van aardgas in het noorden des lands. TRIANON „Divorzio all' Ita- liana" beivijst weer eens ten overvloede!), dat de Italianen wèl de kunst verstaan een voor treffelijke film te maken. Het lijkt op het eerste gezicht een iet wat luguber onderwerp: een be rooide baron uit Sicilië, Fernando Cefalu alias Féfé, heeft na twaalf jaar huwelijk meer dan genoeg van zijn vrouw Rosalia en, aange zien hij niet kan scheiden, doet hij een (geslaagde) poging zich van haar te ontdoen, waarna hij kan trouwen met de 19-jarige An gela. Alle elementen voor lood zware dramatiek zijn in ruime mate aanwezig. Maar Pietro Ger- mi is erin geslaagd alle zwaar wichtigheid te vermijden en een cocktail samen te stellen van Ita liaans realisme en Engelse ironie. Marcello Mastroianni vervult de even boeiende als ongewild-komi- sche hoofdrol. Het knappe van deze film bestaat eigenlijk hierin dat het lachwekkende element op een zó geraffineerde wijze is toe gevoegd, dat grove effecten ach terwege bleven. Germi kent het geheim een zo las tig onderwerp als dit op zeer leven dige manier te verfilmen. Levendig èn meesterlijk zonder meer. Want hü liep het risico, van dodelijke ernst te vervallen tot ongepaste spot. Dat gevaar heeft hij weten te ontwijken en al neemt hij eigenlijk voortdurend een loopje met Féfé, toe hwist hy het juiste evenwicht te bewaren. Een kostelijk middel was daarbij, dat de van moordplannen vervulde baron omringd is door een groep familie leden, die stuk voor stuk prachtig getypeerd werden. Het is niet aardig al te veel te vertellen over dit onge wone filmverhaal, dat de sfeer van zuidelijk Italië zo raak weergeeft. Om kort te gaan: Fernando slaagt erin zijn vrouw in contact te brengen met een jeugdliefde, een kunstschilder, die weliswaar eveneens gehuwd is en vader is van vier kinderen, maar daarin geen bezwaar ziet met de in haar echtgenoot teleurgestelde Ro salia op reis te gaan. Fernando meent dan als echte Siciliaan de plicht te hebben zijn „eer" te redden doorzijn vrouw met een pistoolschot te doden. Dat kost hem drie jaar gevangenis straf. Angela is hem echter niet ver geten. Het slot van deze film is een verrassing. Maar die fondst (om met Godfried Bomans te spreken: méér dan een vondst, namelijk een trou vaille....!) moet men beslist zelf gaan zien. Lulu De Onschuldigen griezelfilm LUXOR Met zeer beproefde griezelingrediënten heeft regis seur Jack Clayton een film ge maakt die heel wat spannender is dan de vele produkten waarin de grofste, bloedigste en meest bi zarre middelen zijn benut om de ontvankelijke bioscoopbezoeker het hart in de keel te doen klop pen. Die vertrouwde ingrediënten in „De onschuldigen" zijn: nach telijke dwaaltochten in een oud landhuis, schimmen van allang gestorven personen die uit het niets opdoemen en even schielijk in het niets verdwijnen, piepende deuren, krakende vloeren, plot seling opwapperende gordijnen, geheimzinnige stemmen enz. In dit bepaald niet pedagogische milieu moet een gouvernante (De borah Kerr) twee kinderen, een jon gen en een meisje, les geven en bezig houden. Na tal van vreemde gebeur tenissen komt de gouvernante tot de ontdekking, dat de kinderen bezeten zijn door de geesten van de vroegere huisknecht en gouvernante, die een liederlijk leven hebben geleid en bei den een geheimzinnige dood zijn ge storven. Zij neemt de moeilijke taak op zich de schimmen te bestrijden en de kinderen van de boze geesten te verlossen. Het verhaal is fantastisch en bij zonder onaannemelijk, zoals trouwens de meeste Engelse spook- en griezel- I verhalen. Maar wie het boven- en onnatuurlijke voor lief neemt, zal met een gevoel van beklemming de won derlijke wegen van Deborah volgen, die weliswaar in de hele film met grote schrikogen rondloopt, maar er toch niet voor terugdeinst om met een kaars 's nachts door het verlaten huis te dwalen. Zij speelt haar rol met veel overtuiging, evenals de beide kinderen. Pamela Franklin en Mar tin Stephens. Maciste contra Maciste Sterker dan Simson REX U heeft natuurlijk altijd gedacht dat Simson de sterkste man ter wereld was. maar dan hebt u het toch mis. Maciste is nog sterker. Hij verslaat tientallen gewapende vijan den en trekt hele gebouwen In puin met een eenvoudige vingerbeweging. Nadat hij enkele staaltjes van zijn kunnen heeft gedemonstreerd, komt hij in aanraking met een mysterieu ze vampier. Deze bloeddrinker heeft de beschikking over bovennatuurlijke krachten en maakt vele mensen tot gezichtsloze slaven, die hem moeten dienen. Hij terroriseert het hele dorp Salmanak. dat door een sultan ge regeerd wordt. De vrouw van de sul tan is hogepriesteres. Maciste leert echter, nadat hy eerst zyn geliefde bevrijd heeft, de koning van de blau we mannen kennen. Deze man be strijdt de vampier met zijn zwarte kunst, en hij is waar het om boven natuurlijke krachten gaat, ook heel wat mans. Hij neemt de vrouw van de sultan gevangen en van haar hoort Maciste, hoe hij in de verblijf plaats van de vampier kan komen. Advertentie ^/oUXok Nu hoeft u geen piano meer aan te schaffen, alvorens u weet of uw kinderen wel muzikaal zijn! Nu huurt u: een splinternieuwe babypiano En wilt u na bepaalde tijd kopen, dan krijgt u de helft van de betaalde huur terug. Vraag eens nadere inlichtingen. VERKOOP O.A. VAN SAUTER, MANTHEY, WUHLFAHR, RHE1NBACH BODEGRAVEN, PR. HENDRIKSTR. 12, TEL. (01726) 2188 Deze laatste neemt echter Macistes geliefde. Gula, weer gevangen en ook zijn priesteres neemt hy mee. Om tegen Maciste te kunnen strijden neemt hy diens gestalte aan. Hier aan ontleent de film zyn titel. De echte Maciste wint het wonder bo ven wonder van de valse, wiens ge zicht. versteend wordt. Hij weet te ontkomen maar gelukkig werpt de blauwe mannen-koning hem een kneedbommetje na. Maciste kan zyn geliefde weer in de armen sluiten en de koning wordt sultan van Salma- I nak. Hoewel de film primitief is opge zet (de vechtpartijen zijn onwaar schijnlijk en de vampier verschijnt pas nadat hij eerst een rood wolkje omhoog heeft gespoten, waarna drie hoge viooltonen klinken» heeft de scenarioschrijver toch blijk gegeven van een rijke fantasie. Waltz of the Toreadors Speels en triest Studio De Rank-Organisahe zegt in de folder, die haar film be geleidt, dat ..Waltz of the Toreadors" uitbundig en hartveroverend is en „U een les in lachen geeft". De ter minologie en de Nederlandse onder titel „De Vrouwen van de generaal" doen misschien vermoeden dat het hier om een simpel gil- en bruiwerkje gaat. Dat is beslist niet waar. ..Waltz of the Toreadors" heeft inderdaad momenten van speelse humor, doch de ondertoon is triest. Een generaal van de cavalerie gepensioneerd heeft eigenlijk alles wat men op aarde pleegt te begeren: roem, onderschei dingen. een kasteel en volop geld. Maar in zijn hart is een leegte ge bleven en dat doet hem van het ere amoureuze avontuur in het andere verzeild raken. Van de vrouw, die hij heeft getrouwd, is hij geheel ver vreemd. Het huwelyk is een ruïne, waar de haat welig tiert. De generaal tracht er met één van zijn vele ge- liefdes, die 17 jaar op hem heeft ge wacht, vandoor te gaan. Elke keer is er weer een koddige situatie waar door dat mislukt. Als de generaal na een woeste scène met zijn vrouw de finitief een streep onder het huwe lijk wil zetten, dan vindt hij zijn ge liefde in de armen vanzyn zoon. Een zeer speeLs stuk van Jean Anouilh, maar een les in lachen, nee. Eerder een stuk dat men met een weemoedige glimlach over zich heen laat gaan. Wat overigens niet wil zeggen dat de film tegenval'. Inte gendeel. „Waltz of the Toreadors" is een fijngevoelig filmwerk, dat ruim de aandacht verdiend. 10 vinger syst. blind rhythm. f T r IJ A 4 talen (130 letter- If U grepen p, minuut). Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 - Telefoon 26558 Per eind oktober hadden zich de volgende aantallen studenten aan de Leidse Universiteit laten inschrijven: Godgeleerdheid Rech tsgeleerdheid Geneeskunde Wis- en Natuurkunde Letteren en Wijsbegeerte Rechten en Letteren Wis- en Natuurkunde, Lett, en Gen. Totalen per eind oktober Totalen einde studiejaar De cijfers tussen haakjes zyn de aantallen vrouwelijke studenten: deze zijn in het totaal begrepen, evenals de niet-volledig ingeschrevenen. De volgende aantallen lieten zich voor de eerste maal Inschrijven: 1962 1961 1960 101 26) 94 24) 98 24) 985 243) 960 257) 900 243) 1207 287) 1148 266) 1124 277) 1617 307) 1505 306) 1384 292) 1299 680» 1206 638) 1159 617) 326 133» 287 124) 278 118) 317 175) 286 157) 261 138) 5852 (1851) 5486 (1774) 5204 (1709) 5947 (1887) 5650 (1806) 1962 1961 1960 Godgeleerdheid 10 5) 15 5) 5 2) Rechtsgeleerdheid 157 31) 177 45) 164 44) Geneeskunde 184 46) 178 38) 144 40) Wis- en Natuurkunde 255 39) 262 45) 253 51) Letteren en Wijsbegeerte 194 (114) 188 (100) 200 (123) Rechten en Letteren 59 23) 48 17) 42 17) Wis- en Natuurkunde, Lett, en Gen. 59 31) 56 35) 50 30) Totalen per eind oktober Totalen einde studiejaar 918 (298) 924 993 (285) (307) 879 952 (307) (323) Triest levensportret LIDO Beklemmend, by na weer zinwekkend is het beeld, dat regis seur Rolf Thiele in deze film op hangt van Lulu (Nadja Tiller). Een vrouw, die op jeugdige leeftijd door dr. Schön (O. E. Hasse» uit de goot wordt opgevist. Hij kan haar ver anderen. maar het is slechts uiter lijk. Innerlijk blyft zy dezelfde. Slechts door zich aan hem vast te klampen kan ze overeind blyven. Maar de daardoor verkregen zeker heid valt weg, wanneer hy haar uit schaamte voor zijn omgeving eerst uithuwelijkt aan een arts en na diens dood aan een schilder. En zon der die houvast gaat ze snel weg. terug naar de straat, haar onder gang tegemoet. In haar val sleept zy al degenen mee. die haar omrin gen. zodat nog slechts weinigen ge tuige kunnen zijn van haar wreed einde. Het is een triest levensportret geplaatst in een grauwe, sombere lyst. Vergeefs zal men zoeken naar ook maar een sprankeitje levens vreugde. Het is een bittere pil. maar door Rolf Thiele in een ontegenzeg lijk gaaf filmisch doosje verpakt. Zijn sfeertekening, zijn geraffineerd cameragebruik, zijn weergaloze be lichtingen en zijn treffende beeld overgangen geven het verhaal een fascinerende indringendheid mee. Met grote vakkundigheid heeft hij ge bruik gemaakt van de acteertalenten van de grootheden, die hij voor de camera laat paraderen: Nadja Til ler. O. E. Hasse en Hildegard Knef. Maar dat alles maakt de bijsmaak van intense moedeloosheid alleen nog maar wranger. G. Blues Elvis terug CASINO Het is nog niet zo erg lang geleden, dat Elvis Presley als de militair uit G.I. Blues in Leiden was. Hy is snel teruggekeerd, wat niet te verwonderen valt. want Elvis heeft onder de jongeren nog steeds een grote aanhang. We hebben des tijds by de Leidse première van dit pretentieloze vrolijke muzikale ver haaltje al opgemerkt, dat Elvis een handige jongen is. die niet alleen de jeugd met wilde rock 'n roll tracht te veroveren maar ook oudere oren met zoetere liedjes probeert te bekoren. En hij doet dat beslist niet onverdienstelijk. In de tijd. dat deze film gemaakt werd. was Juliette Prowse nog een onbekend danseresje, dat door velen benijd werd omdat zij zich zo onbekommerd in Elvis armen mocht werpen. Inmiddels heeft de pittige Juliette al heel wat publiciteit veroverd door de onvoltooide roman ce met Frank Sinatra. Maar in dit gezellige filmje is ze nog erg onbe vangen en daarmee draagt ze een leuk steentje by tot het uurtje vluch tige ontsDanning, dat de liefhebbers nu ln het theater aan de Hogewoerd kunnen beleven. De cijfers tussen haakjes zijn de aantallen vrouwelijke studenten. Zoekt een van f 40.— of f 400 v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het De Gero.speclallst EINDELIJK! Op een nog wat woest gras veldje op de hoek van de Chur chilllaan en de Cornelis Buys- straat wappert in de gure najaarswind de vrolijke drie kleur. Daarachter torent trots en imposant het nieuwe bejaarden centrum ..Rijn en Vliet". Door het hijsen van de vlag verrichtte burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot gistermiddag de opening van het nieuwe flat gebouw. De plechtigheid werd door vele ge nodigden bygewoond. Onder hen bevond zich onder meer het bijna voltallige college van B. en W. In de grote zaal, waarin de toe- Komst at bejaarden hun maaltijden gezamenlijk zullen gebruiken waren de genodigden bijeengekomen om te luisteren naar wat de waarnemend- voorzitter van het Stichtingsbestuur, oud-wethouder A. J. Jongeleen hun te vertellen had. De heer Jongeleen zei grote voldoe ning te gevoelen voor het feit dat met de opening van het nieuwe be jaardencentrum plannen, die van medio 1956 dateren thans gereali- reerd zyn. Sprekei gaf een uitvoerig overzicht van alle moeilijkheden die zich voor deden voordat tot de bouw van het bejaardencentrum „Rijn en Vliet" kon worden overgegaan. In 1956 werd een werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van de Federatie van Woningbouwverenigingen en en kele hooldambtenaren van de ge meente. in het leven geroepen, die de vage plannen welke reeds beston den, moest uitwerken. In 1957 kreeg de architect K. Landers de opdracht een voorlopige schets van het plan te maken. In datzelfde jaar besloot men de werk- commissie om te zetten in een Stich tingsbestuur, dat de exploitatie van net te bouwen bejaardencentrum tot taak zou krygen. Het Stichtingsbe stuur stond aanvankelijk onder voorzitterschap van de heer Kaste- 'eyn, maar deze moest enige tyd la ter z(jn functie om gezondheidsrede nen neerleggen. Zyn taak werd waargenomen en behartigd door oud- wethouder Jongeleen. 2000.000.- Een jaar later, nm precies te zyn ep 22 december 1958, gaf de gemeen teraad van Leiden haar fiat aan een voorstel van B. en W. het Stichtings bestuur een krediet te verlenen van f. 2.000.000.- Op 3 maart 1960 kon de eerste paal voor het bejaardencentrum Rijn en Vliet op een terrein aan de Churchilllaan worden geslagen. Nu zou het leed gauw geleden zijn, .'acht men. Het zou echter nog twee jaar duren voordat burgemeester Van Kinschot met het hysen van de vlag de bouw van het centrum kon af ronden. twee jaar waarin slecht weer oouwmoeilykheden, boze woorden en verontschuldigingen een grote rol speelden. Voordat de burgemeester de vlag hees, hield hij een korte toespraak 5n de vorm van een geestige toe komstmijmering, waarin hy zelf als eventuele bewoner van het centrum een hoofdrol vervulde. Dit huis, al dus Leidens eerste burger zal bin nenkort bewoond worden door men sen die vaak eenzaam zijn en die "ontact zoeken met leeftijdgenoten. Isolatie van deze groep mensen moet tot elke prys worden voorkomen. De directie, c.q. mej. A. van Nienes, moet de totstandkoming van dit contact stimuleren en consolideren. Tot slot sprak de burgemeester zijn bewon dering uil voor het vele werk, dat de leden van het Stichtingsbestuur heb ben verricht voordat het bejaarden centrum gereed was. Hierna sprak de oud-voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer Kasteleijn, een heilwens op rijm uit. Voordat men een rondgang door net zes verdiepingen tellende gebouw maakte, sprak mej. van Nienes, de nieuwe directrice worden van dank ?an allen die de bouw van het be jaardencentrum hebben helpen ver wezenlijken. Trots toonde mej. Van Nienes de orchidee die burgemeester Van Kinschot haar had geschonken. i 'r r~ m Twee Corpslede» ernstig berispt door rector De rector magnificus heeft gisteren twee leden van het Leidsch Studenten Corps ernstig berispt wegens het toebrengen van lichamelijk letsel in de af gelopen groentijd. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot verricht de opening van het bejaardencentrum Rijn en Vliet door het hijsen van de nationale driekleur. De waarne mend voorzitter van het Stich- tingbestuur, oud-wethouder A, J. Jongeleen rechtskijkt goed keurend toe. (Foto LD/Holvast)

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3