rfcwb AGENDA VRIENDEN TRIEST INMENGING I Slachtoffer van moordaanslag overleden Fa. Boekkooi de enige k echte MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG S NOVEMBER 1W1 INDIA was bezig zich te ver wijderen van de realiteit van deze moderne wereld, ver klaarde premier Nehroe dezer dagen. En daarmee erkende hij, ln deze voor zijn land zo drama tische periode, dat de neutralis- tische politiek van hem en zijn regering ten enenmale ge faald heeft. Nehroe is op pijnlijke wijze ontwaakt uit een droom, waarin hij zichzelf voortdurend met opgeheven vinger had zien rondlopen. Dat (dag) dromen mocht een prettige bezigheid zijn, de harde werkelijkheid leert hem en zijn medestanders thans, dat hij geen oog heeft gehad voor wat er in Peking tegen India werd uit gebroed. Of die ommekeer ln Nehroe's opvattingen van blij vende aard zal zijn, is moeilijk te voorspellen. Dit soort Idealisten is tamelijk hardleers. Tragi-ko- misch is, dat zijn neutrale vrien den hem nu in de steek laten en dat de moderne wapens, die zijn soldaten broodnodig hebben, uit Amerika en Engeland moeten komen. Het neutralisme staat daarmee in zijn naakte onhoud baarheid voor ons. Terwijl vriend Nasser zijn wapens misbruikt om via Jemen het koninklijk regime in Saoedi-Arabië aan te tasten, is Nehroe wel heel erg in strijd met zijn beginselen genood zaakt zijn oude Lee Enfield 303 geweren uit 1902 in te ruilen voor moderne machinegeweren, die Washington bereid is hem toe te zenden. Zeker, de Amerikanen zullen te zijner tijd de rekening presenteren, maar zij doen ten minste iets om Nehroe in zijn neutralistische misère bij te staan. Het toppunt van brutaliteit, dat in dit verband ten beste werd gegeven, staat op naam van de neutralistische heer Nkroemah, de president van Ghana, die de Brit ten durfde verwijten, dat zij India wapens leveren. Nehroe zal wel gedacht hebben: bewaar me voor zulke vrienden-in-de-nood. En die nood is zó groot, dat zelfs de Indiase communisten zich ach ter de regering hebben geplaatst en Rood-China van agressie heb ben beschuldigd. Of India er met betere wapens in zal slagen de Chinezen terug te drijven of op zijn minst tegen te houden, is in tussen nog lang niet zeker. De in vallers hebben namelijk een lang durige ervaring en dat is een voorsprong, die niet op korte ter mijn ongedaan gemaakt kan worden. R is geen enkele reden voor E leedvermaak over de schrij nende ervaring, welke pre mier Nehroe zo hardhandig tot de werkelijkheid heeft terugge roepen. Immers, hoe langer de strijd duurt, hoe sterker de bevol king van beide Aziatische reuzen er onder lijden moet. Zowel In dia als Rood-China zijn bezig met het verwerkelijken van grootse plannen en hoe meer geld, mate riaal en mankracht daaraan ont trokken wordt, hoe groter de ach terstand wordt op de zich snel ontwikkelende rest van de wereld. De veronderstelling dat Rood- China zijn aanvallen begonnen is om India in zijn opbouw te dwars bomen en daarmee een niet-com- munistische mededinger om de gunst van andere Aziatische lan den uit te schakelen, klinkt in hoge mate cynisch. Want de eigen bevolking is van zulk een oorlog toch evenzeer de dupe als de con current, die Peking zou willen uitschakelen. Hoe dit zij, deze botsing drukt juist de zwaksten in de wereldsamenleving nog ver der naar beneden. Terwijl de vrije wereld langzamerhand meer oog begint te krijgen voor de dwingende plicht de „ontwikke lingslanden" bij te staan en de wil om te helpen begint te groeien, is Azbië het toneel van een onzin nige vernietiging van wat zoveel beter besteed zou kunnen worden Dollars, ponden en marken, die ten voordele dienden te komen aan de armste lagen der bevol king, worden nu verspild aan ma chinegeweren en mortieren. Dat dit nog veel tragischer is dan Nehroe's late ontwaken uit zijn neutralisme, ligt voor de hand. Wat de Indiase premier aangaat, het zal ook een diepe teleurstel ling voor hem zijn geweest, dat de Russen ijlings hun leveranties van Mig-straaljagers hebben ge staakt. Het staat wel vast, dat India dit niet had verwacht. Van zelfsprekend is deze onaange name verrassing allerminst 'n gevolg van Moskou's vredelie vendheid, maar van zijn duide lijke verbondenheid met de ka meraden in Peking. Ook dit is een les, die waard is ter harte ge nomen te worden: als het erop aankomt, laat het Kremlin de neutralen gemakkelijk vallen en smelt de schijnbare sympathie als sneeuw voor de zon. AAR het rchljnt is de strijd Nln Jemen een periode van evenwicht der wederzijdse kracht eningegar.n. De revolutio nairen cnder leiding van de op- -tai.dige mil'tairen 'jjn zwaarder Grandioze apotheose (Van onze t.v.-medewerker) Alvorens lyrisch te worden, eerst een paar nuchtere aantekeningen over het voorprogramma van ae AVRO-uitzending van gisteren. In „Rooster", prettig gepresen teerd, trof ons vooral de uitnemende reportage over de mime. Een fraai nummertje. De gitarist was begaafd, het brengen van „Onder het melk woud" door een Montessori (middel bare) school werd terecht vermetel genoemd. Het stuk behelst immers wel zeer pittige tekstpassages. Maar het leek ons uit de flitsen met zoveel toewijding gebracht, dat de leraar volkomen aanvaardbaar stellen kon. dat de bezwaren, die te gen de opvoering waren ingebracht, voor een deel waren opgeheven, na dat de bijzondere prestatie in ogen schouw kon worden genomen. Nog even een compliment voor het zan geresje. dat zeker de destijds terecht geroemde 'en bekroondei bijrol van Yoka Berretty nabij streefde. Anneke Grönloh werd in het zonnetje en in hetgoud gezet. We weten het: niet zo belangrijk, maar voor de tieners een nummertje, goed om te zien „pa radijselijk" om*te horen. „Flits" was sterk gedifferentieerd van niveau. De reportage over de op zet van de nieuwe Technische Hoge school boeide, omdat hierbij nieuwe wegen bewandeld worden. Daarop kwam de „Music-Hall", op gesierd door de vier presentatoren, die echter gelukkig nog iets meer deden, nl. een kostelijke persiflage leveren op de Sjaal door middel van de Das. Wie de kolder verzonnen heeft, is ons niet bekend, maar het was een goede greep. Toen de klok naar half elf voort- kroop. dachten we. dat we het hoofd- nummer zouden gaan missen MaarJ het kwam te elfder ure. En hoe! Nu kunnen we onbekommerd lyrisch worden. In zichzelf had deze gran dioze apotheose nog een eigen cli max. Na de grande dame en het kostelijke engeltje de prachtige aard appelschilster. Een fenomenaal ta lent, die Riek Jansen, voortreffelijk gecoacht door Kees Manders, rijp voor een wereldtournee Een persoonlijkheid, zoals zelfs in de internationale showwereld niet elke dag (lees: jaar) ontdekt wordt. Ze werd met zorg geïntroduceerd en het optreden was omrankt door het balletje, dat sterker wordt naarmate de ervaring groeit. Stemmen staakten in Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft gisteren nog geen beslissing kunnen nemen over het wetsontwerp van minister Klompé inzake de bejaardenoorden. Over een amendement van mej. Ten BroeckeHoekstra van de VVD staakten namelijk de stemmen, 56 voor en 56 tegen. In een volgende vergadering zal nu opnieuw moeten worden gestemd. Staken de stemmen dan weer dan wordt het amende ment geacht te zijn verworpen. Pas na de beslissing over het amende ment kan de eindstemming over het ontwerp worden gehouden. Het staken van stemmen is een niet alledaagse gebeurtenis. De laat ste keer is het gebeurd in juli bij de stemming over een amendement- Vermeer op de mammoetwet. Voor het amendement Ten Broecke- Hoekstra stemden gisteravond de VVD. PvdA. CPN. PSP. SGP en te gen waren KVP. ARP. en CHU. Bei de groepen beschikken in een voltal lige kamer over de helft van het aantal zetels. Korthals in Kamer Avondbestellingen zijn onvermijdeljik (Van onze parlementsredactie) Het verschuiven van een deel van de postbestellingen in Den Haag naar de avonduren is, gezien de daling van het aantal bestelkrachten in het postdistrict Den Haag voor de di rectie van de P.T.T. onvermijdelijk geworden, omdat haar bleek, dat zij niet aan personeel voor een volledige dagtaak kon komen, doch wel voor de avonduren. Verdere maatregelen, die een vermindering van het dienst betoon van de P.T.T. inhouden, zul len waarschijnlijk niet behoeven te worden genomen. Dit verklaarde gistermiddag drs. H. A. Korthals, mi nister van Verkeer en Waterstaat, in de Tweede Kamer, in antwoord op vragen van dr. B. van den Tempel (P.v.d.A.i. De minister zei, dat de maatregel zich uitstrekt tot drie van de veertien Haagse postrayons. In de overige postdistricten zal een dergelijke maatregel niet nodig zijn. De mogelijkheid, dat andere post districten hulp verlenen aan de gro te steden, is volgens hem verbeterd. Een herziening (verbetering) van de arbeidsvoorwaarden van het bestel- personeel overweegt de minister op dit ogenblik niet. Hij is echter wel bereid in de daarvoor bestaande com missie de arbeidsomstandigheden en voorwaarden na te gaan. De hui dige moeilijkheden, die volgens hem in sommige berichten zijn overdre ven. vinden niet hun ooi-zaak in de salarispolitiek van deze regering, zei hij tot de heer Bom <Soc.» die dit verondersteld had, doch uitsluitend in de zeer ernstige spanningen op de arbeidsmarkt, waarvan overheid en het particuliere bedrijfsleven ge lijkelijk de nadelen ondervinden. Minister Korthals beloofde de heer Baart (Soc.) na te zullen gaan of de avondbestellers ook overdag wer ken. Een 40-jarige inwoonster (Eilers— Vierwind» van Zevenaar. die enige weken geleden bij een moordaanslag ernstig werd gewond, is gistermiddag in het r.-k. ziekenhuis te Zevenaar aan de gevolgen hiervan overleden. De vrouw werd op donderdag 18 oktober 's avonds omstreeks acht uur op een afgelegen gedeelte van de Babberichseweg in Zevenaar onver hoeds aangevallen door een 16-jarige jongen uit Babberich (gem. Zeve naar». die haar al enige tyd had achtervolgd. Ter hoogte van de her vormde begraafplaats kwam de jon gen naast de vrouw rijden. Hij trok haar van de fiets, waarop er een worsteling volgde, waarbij de jas van de vrouw totaal in stukken werd ge scheurd. De jongen bracht de vrouw vier messteken in de rug toe. Hierbij werd een der longen geraakt, waar door operatief moest worden inge grepen. De toestand van de vrouw is echter na de operatie steeds zorg wekkend gebleven. Zij was moeder van vier kinderen. De dader werd een dag later reeds aangehouden. Hij is nog steeds in gesloten in het huis van bewaring in Arnhem. Tegenover de politie heeft hij verklaard, dat hij „alleen maar" iemand wilde vermoorden. Met dit plan had hij reeds geruime tijd rondgelopen en die avond had hij gedacht, dat het nu maar eens moest gebeuren. Hij had geen reden gehad, zo verklaarde hij. om Juist deze vrouw, die hij trouwens ook niet kende, voor de uitvoering van zijn plan te kiezen. Hij had slechts gebruik gemaakt van een gelegen heid. die hem gunstig scheen. Bijna 700 doden in Zuid-Siam Tengevolge van de zware stormen, die Zuid-Siam de vorige week heb ben geteisterd, zijn ln totaal 682 mensen om het leven gekomen, zo heeft premier Sarit Thanarat giste ren bekendgemaakt. De minister van Binnenlandse Za ken, generaal Prapat Charoesathien, die een reis door de zuidelijke pro vincies heeft gemaakt, zei dat een kwart van de rubberplantages aldaar grote schade heeft opgelopen. Advertentie Tonic i voor CHEMISCH REINIGEN VERVEN bewapend dan de eenheden, die de imam trouw zijn gebleven, maar deze hebben het voordeel van het bergterrein, waarin de Egyptenaren, die de rebellen te hulp zijn gesneld, zich bepaald onwennig gevoelen. Dat even wicht moet president Nasser ove rigens niet onwelkom zijn. Want deze biedt de revolutionaire groep weliswaar militaire bijstand, maar is van de veronderstelling uitge gaan, dat het niet moeilijk zou zijn de aanhangers van de imam te overweldigen. Dit nu blijkt een misrekening te zijn. En aangezien Nasser in zijn eigen land een po sitie inneemt, die niet bijzonder sterk is, moet deze tegenslag een ontgoocheling voor hem zijn ge weest. Niettemin houdt hij aan het gestelde doel vast. En dat doel is tweeërlei: het verjagen van de monarchie ln Jemen èn hetzelfde in Saoedi-Arabië. Men zou Jemen een breekijzer in Nassers handen kunnen noemen om een einde te maken aan het bewind van Sa- oed in Arabië. Of die kans groot is, zal de toekomst uitwijzen. Arabië staat nu onder het oer conservatieve regime van Saoed en zijn broer Feisal, maar een an dere broer van de koning, prins Talal, die voorheen minister van Financiën is geweest, zit sinds enige maanden in Cairo op zijn kans te wachten om zijn land te republikaniseren. Dat is tenmin ste zijn plan: Arabië moet bevrijd worden van de verouderde mo narchie en een republiek worden. Waarschijnlijk hoopt Talal al is hij wel zo wijs dat niet te zeg gen dat hijzelf de eerste pre sident van Arabië zal zijn. In elk geval zit hij niet stil: onder zijn leiding zijn twee verzetsorganisa ties tot fusie gekomen. Koning Saoed begrijpt terdege hoe de kaarten liggen. Vandaar zijn daadwerkelijke steun aan de troe pen van de imam van Jemen Koring Hoessein van Jordanië is Saoeds medestander. Zou Saood vallen, dan zijn Hoesseins kansen eveneens verkeken. Kortgeleden heeft de Jordaanse vorst het Egyptische volk in een radiobood schap opgewekt tegen Nasser in opstand te komen. Ioessein noemde Nasser een tiran en ver oordeelde zijn inmenging in Je men, Irak en Syrië. Adenauers reis naar V.S. een week uitgesteld Het bezoek, dat Bondskanselier Adenauer op 7 en 8 november aan de Verenigde Staten zou brengen, is voor een week uitgesteld, aldus een officiële mededeling in Bonn. De Amerikaanse ambassadeur in Bonn, Dowling, had hierover gisteren con tact met dr. Adenauer opgenomen. Zij kwamen overeen het bezoek aan Washington uit te stellen tot 14 en 15 november, aldus de woordvoerder verder, die geen reden voor het uit stel opgaf. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat het Initiatief van president Kennedy om de reis van dr. Adenauer een week uit te stellen, gevolg is van de Cubaanse kwestie en „absoluut niets te maken heeft met de binnenlandse situatie in West-Duitsland". Advertentie CHEMISCHE WASSERIJ Gevangenen ontsnapt en weer aangehouden Een 22-jarige Zutphenaar en een 18-jarige Utrechtenaar, die dinsdag avond uit de jeugdgevangenis te Zutphen zyn ontsnapt, hebben niet lang van hun vrijheid kunnen ge nieten. Gisteren zijn zij door de ge meentepolitie uit De Bilt (U.) weer aangehouden. Zij waren toen in het bezit van een auto. De jongemannen zijn na hun ont snapping een van de gebouwen van een opvoedingsinrichting in Eefde binnengeslopen, waar zij de inwen- voor mensen die kwaliteit verlangen VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 40'2 ni. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Corte Metten: licht progr. 18 50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws, 19.10 Act. 19 30 De Oelewappers, licht progr 20.00 Radlo-Fllharm. ork. en solist: popul. klassieken. 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantijnen, gevarieerd progr. 22.00 Gram 22 20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wy lulden de zonaag ln. religieus progr. 23.00 Nieuwe klaas. gram., met comm. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 De Metropolitan 19.30-19.40: Opera- fragmenten. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Nieuwe Vaart, uitzending gewijd aan de vernieuwing van de Christelijke gemeente ln deze tijd. 19.45 Gram. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Al ls het niet met de bruid: Oude en nieuwe dansmuz 20.40 Speclallteltentheatergevarieerd progr 21.35 Soc. comm. 21.50 Hammondorgel spel. 22 10 De vriend van Telemachus. hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Babysitten: licht progr. 23.10 Dansork. en zang- soliste. 23 40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. dige mens versterkten en hun kle ding verwisselden. Met een rijwiel, dat zij waarschijnlijk bij een land bouwer in de omgeving hebben weg genomen. moeten zij naar Deventer zijn gereden, waar de fiets werd ver wisseld tegen een motor. Dit voer tuig werd naderhand weer in Amster dam „geruild" voor een auto. De vluchtelingen moeten ook nog in Utrecht een inbraak hebben ge pleegd. Piloot Powers verlaat inlichtingendienst Francis Gary Powers, de voormali ge U-2-piloot, die in de Sowjet-Unie gevangen heeft gezeten en dit jaar was vrijgelaten, heeft zijn ontslag genomen bij de Amerikaanse cen trale inlichtingendienst, zo is gister avond van officiële zijde in Wash ington meegedeeld. De officiële zegsman zei, dat Powers de inlichtin gendienst heeft verlaten „omdat zyn taak geëindigd was". ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur n.m. Bevrijdingskerk (einde Montgomery- straati: Avondgebed van hervormden en gereformeerden. 7.30 uur. Den Burcht (grote zaal): Uitvoering Toneelver. D.O.B. ,,De dochter van de bronnenmaker". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Jubi leumrevue Leger des Hells „Veldtocht der liefde". 8 uur n.m. Oegstgeest Endegeest: Ontspan ningsprogramma. 7 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Excursie naar Meijendel. Vertrek 9.40 uur Stationsplein. Leldse Volkshuls: Wijdingsdlenst Rozekrulsers Genootschap. 10.30 uur v.m Maranathakerk. Zendingsdlenst spr. ds. P. Bollnk uit Zuld-Afrlka. 7 uur nam. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending. Spr. evang. J. Zijlstra (H.A.). 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Films over het dorpsleven en de lijk verbranding op Bali. De films worden Ingeleid door dr. A C. van der Leeden. conservator voor Indonesië. 2.30 uur n.m. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. Ond. „Is tegenslag nood lot?" 11 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Clubhuls Kortenaerstraat: Breimode- show mej. A. Veerman. 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. Stadsgehoorzaal voering R.-K. Alma n.m. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ope ning winterseizoen N.R.V. met Zwit serse avond. 8 uur n.m. Advertentie OUDE VEST 189 TEL. 24214 HAARLSTR. 42A - TEL. 21797 BINNENLAND. De minister-president, prof. dr. J E. de Quay, heeft gistermiddag de Ir.diase ambassadeur ln Den Haag. de heer R. K Tandon. het antwoord over handigd op premier Nehroe's brief over het Indlase-Chlnese grensgeschil. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken ln Den Haag heeft over de inhoud van de brief niets wil len meedelen Gistermorgen ls de 76-Jarige we duwe A. PrickRoers uit Slttard in haar woning van de trap gevallen en zo ongelukkig tereoht gekomen dat men haar later dood aantrof. Bij de Tweede Kamer ls gisteren Ingediend het wetsontwerp tot goed keuring van het op 24 november 1961 te Brussel tussen het Koninkrijk der Nederlanden, het Konlnkryk België en het Groothertogdom Luxemburg ge- s.oten verdrag betreffende de rechter lijke bevoegdheid, het faillissement, het gezag en de tenuitvoerlegging van rechterlijke beslissingen, scheidsrech terlijke uitspraken en authentieke ak ten. De drie passagiers, die deze week op verzoek van de kapitein van de „Zulderkru's" van boord z(Jn gehaald, blijken geen Nederlanders te zijn. Het drietal, een Brit. een Zuldafrikaan en Australiër, heeft Inmiddels ln Mel- bour ie terecht gestaan wegens dron kenschap en ordeverstoring. Nadat z(J hun boete hadden betaald konden zij het laatste deel van de reL (naar Syd ney) per trein maken. BUITENLAND. Canada heeft gisteren in de spe ciale politieke commissie van de v.N. meegedeeld, dat de hoeveelheid radio actief strontium -90 ln melk ln Canada tot een „zeer verontrustende hoogte" ls gestegen Onderzoekingen in ae periode van juli tot half sep tember hadden ook record-hoogten van de hoeveelheid coesium-137 en Jodium- 131 ln melk aan het licht gebracht. Premier Chroesjtsjow heeft gis teren Ulbricht en de delegatie van de Oostdultse „Socialistische Eenheids partij" ontvangen. Tijdens het onder houd. dat werd gekenmerkt door een hartelijke geest van samenwerking en vi endschap, werd uitvoerig van ge dachten gewisseld over voor belde par- tlien belangryke vraagstukken, óver dc besproken onderwerpen bestond een eensgezinde opvatting By een ontploffing ln een uni versiteitsgebouw ln de Peruviaanse stad Huancayo, op 320 kilometer van Lima, zijn tien studenten gedood en 60 gewond. Donderdagnacht Is by Durban een 24 meter hoge mast van het hoog spanningsnet door dynamiet bescha digd. Het radioprogramma en de stroomvoorziening van enkele voorste den van Durban werden door het weg vallen van de elektriciteit een uur onderbroken. Pierre Larcher en Raymond Rol land. die deze week ln Frankrijk tot twintig Jaar gevangenisstraf zyn ver oordeeld wegens ontvoering van Erie Peugeot, hebben beroep aangetekend tegen dit vonnis. Vier 21-Jarige Oostduitsers uit Thüringen zijn er donderdag ln ge slaagd by daglicht ondanks de prik keldraadversperringen en de mijnen velden over de zonegrens naar de Westdultse staat Hessen uit te wij ken. ZIJ verklaarden, dat het leven in Oost-Dultsland hun onverdraaglijk v- .s geworden. In Boedapest ls de rozenkweker Janos S: ilkal tot twee en een half Jaar gevangenisstraf veroordeeld, om dat hy rozen uit zyn gecollectiviseerde kwekery particulier had verkocht. Drie mannen ale hem geholpen hadaen een winst van omstreeks 20.000 gulden te maken, kregen gevangenisstraffen van resp. 18. 10 en 6 maanden De Franse bonden van spoorweg personeel hebben hun leden opgedra gen maandag en dinsdag een tot twee uur durende waarschuwlrgsstaklngen te houden teneinde de vakbondseisen om nieuwe besprekingen over de sala rissen te steunen. DINSDAG De Hoeksteen (Levendaal 1): Ned. Ver. van Huisvrouwen. Demonstratie Philips. 2.30 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending. Spr. evang. J. van Veelen. 8 uur n.m. Wljkgebouw „Levendaal": Verkoopdag Handwerkclub Vereniging van Vrijzin nige Hervormden Lelden/Oegstgeest. 10-12.30 v.m. en 2.30-5.30 en 7.-9.30 uur nm. Willem de Zwygerlaan: Ingebruik neming Herv. Konlngskerk. 7.30 uur n.m. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte. 7.15 uur n.m. Wljkgebouw „Levendaal": Verkoopdag Handwerkclub Vereniging van Vryzin- nlge Hervormden Lelden/Oegstgeest. 2.30-5.30 en 7-9.30 uur njn. DONDERDAG De Lakenhal: Opening tentoonstel ling „Lelden ln prent en tekening". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O. Lezing An ton Koolhaas „Een schrijver vertelt". 8 uur n.m. Regionale Werkplaats (Roosevelt- straat): 2500ste cursist verlaat na scholing Werkplaats. 10 uur v.m. Stadsgehoorzaal: Koksschool. Opvoe ring van „Die Fledermaus". 8 uur n.m. Wljkgebouw Levendaal: Bazaar Chr. Geref. Gem. 2.30-5.30 uur en 7-10 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Expositie grafiek yan Krulnlngen onder auspiciën van Lelds Academisch Kunstcentrum. Geopend maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 1 uur en van 2 tot 5.30 uur (tot en met 20 november). De Lakennal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur Legermuseum (Pesthulslnan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). RUksmuseum Geologie en Mineralo gie v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van fO-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur. RUksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. j RUksmuseum van Oudheden: Dage- I Hlks 10-6 uur. zondag 1-5 uur. RUksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelilks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: Echtscheiding op z'n Ita liaans. 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: O. I. Blues. A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur. Lido: Lulu. 18 Jr. Dag, 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: De Onschuldigen. 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: Waltz of the toreadors. 18 Jr. 30. 7 en 9.1f en 9.15 uur. Rex: Maclste contra Maciste. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Wassenaar - Astra-tlieater: „Tarzan en de Luipaardkoningin14 Jr. Vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9 15 uur. „Een pyjama voor twee". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur; dl. en wo. 8 uur. „De naak te Maja". 18 Jr. Dond. 8 uur. „SJors van dc Rebellenclub". A.l. Zond. en woensd. 2.30 uur. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. De dienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zuldsr Apotheek. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- minapark 8, tel. 53274 ls 's zondags geopend van 12 tot 13 uur. Wcekrlndedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts H. Steinz, tel. 61456. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van heden middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemer» de dok toren Langezaal. tel. 24865: Brand, tel 26946; Pieterse. tel 24403; Tegelaar. tel. 34092 en Janser. tel. 53024. Te Oegstgeest dokter D. Held. tel. 52256. B(| geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens: Tante Betsy Trotwood. TV-film. 15.25 Onder de loep, filatelistisch aller lei. 15.40 Daar zit muziek ln!, licht progr. 16.10 Dier ln 't vizier, maande lijks progr. over dieren. 16.35 Lassie de Schotse herdershond. TV-film. 17.00 V. d kind. (-17.45). 19.30 Muziek voor U. NTS: Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Kennismaking, ge varieerd progr. 21.05 Pakistani Sinda- bath, documentair progr. 21.30 Amus. progr. 22.20 Voordr. 22.40-22.50 Mor gen ls het zondag. VOOR ZONDAG 4 NOVEMBER Hilversum I 4(12 m. NCRV: 8.00 Nws en weeroverzlcht, 8.15 Hugenotenpsalmen. 8.30 Morgen wijding. 9.15 Orgelconcert. KRO: 9.30 Nws., 9.45 Klassieke grammofoonmuz., 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis 1130 Klassieke en romantische muz 12.05 Klein beraad: vragenbeantwoor- dlng, 12.15 Licht orkest met solisten. 12 50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nws., 13.05 Operaprogramma met toe lichting. 13.45 De kerk ln Hongarije, lezing. 14.00 Voor de jeugd. 14 30 Viool en piano: klass. muz.. 14 55 Koorwer ken. 15.15 Thee met babbelaars: verz. progr. v. d. oudere luisteraars, 15.55 De kerk zyt gij. lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers IKOR: 17 00 Voor de Jeugd. 17.15 Zingt het voorbedachte lied: koorzang. 17.45 Mensen, lezing. IKOR: 18 00 Het Geladen Scnlp. kri tieken, 18.30 De kerk aan het werk. actualiteiten van het kerkelijk erf. 18 45 De Boeg. klankbeeld over het werk van de Hervormde Zeemansraad ln Amsterdam NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19 05 Vocaal ensemble: Geestelijke liederen. 19.30 De Openba ring nan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws.. 20 00 De dood slaat geen deuren dicht, hoorspel, 20 50 Klassieke gram- mofoonmuziek, 21.15 ^De miljoenste woning na de oorlog, gesprekken over de woningbouw. 2130 Wissewassen. licht programma. 21.50 Lichte koor zang. 22.20 Concilie Journaal. 22.30 Nieuws, 22.40 Avondgebed. 22 50 Volks muziek met commentaar. 23 20 Spie gel van de hedendaagse muz., 23.55— 24.00 Nws. Hilversum II 298 m. VARA: 8 00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, ge varieerd programma, 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de Jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezinde kerk dienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO 11.45 Flitsen: nieuws van eigen erf. AVRO: 12 00 Muziek-Revue. 13.00 Nws 13.07 De toestand ln de wereld, lez.. 13.17 Med. of grammofoonmuziek. 13.20 Op de plaat. rust!, gev. program ma voor de strijdkrachten. 14.00 Om roeporkest en solist: moderne muziek. 15.10 Het klarinettenkwlntet van Bel- gle. 15.30 Gehoord, gezien, gelezen, maandeiyks kunstsymposion, 16.00 Dansorkest en zangsollsten. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17 00 Cultuur en Godsdienst en Mesopotamié. lezing. 17.15 Stad en land. gesprek. VARA: 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VARA: 1830 Salonorkest en zang solist. 19.00 Bij nader Inzien. Journa listenforum. 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nws., 20.05 Zing met ons mee. 20.35 Voordracht, 20.45 Licht en semble. 21.00 Paul Vlaanderen en het Margo-mysterle. hoorspel (6). 21.40 Gitaarrecital, 22 05 Had u toen maar geleefdlicht programma, 22.30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten. 22.55 Sportuitslagen en mededelingen, 23 00 Klassieke grammofoonmuziek. 23.25 Lichte orkestmuziek. 23.55-24.00 Nws. Radio IBoemendaal. Zondag 1 nov. 9.30 u. ds. G. Toornvliet 11 u. ds. G. Toornvliet - banduitz. dienst voor be langstellenden gehouden op zondag 28 okt. 1962; 12.15 uur ds. J. Over- duln te Veenendaal - Jeugdappéldlenst Amsterdam; 3.15 uur Klnderdlenst; 4 uur n.m. ds. P. N. Kruyswijk. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 WeekJournaal, 20.00 Sport ln Beeld. VARA: 20.30 Jazzmuz.. 20.50 „De wereld van vandaagpolitiek overzicht, 21.00 Een kwestie van Iden titeit, televisiespel, 22.10-22.40 Ouder avond, problemen het gezinsleven. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m 12.20 Verzoekprogramma. 13.10 Kri tieken. 13.55 Weerber.. 14.00 Nws., 14.10 Klankbeeld. 14.40 Praatje. 15.00 Wen ken voor de tuin. 15.30 Orkestconcert klass. en mod. muz., I. d. pauze: 16.30 tot 16.50 Schlldery van de maand. lez. 17.15 Fllmkroniek. 17.45 Opera-aria's 18.00 Hoorspel, 18.35 Bijbelverhaal. 18.55 Weerber.. 19.00 Nws en Journaal. 19.45 Lichte orkestmuz.. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsdienstig program ma. 21.25 Llefdadigheldsoproep. 21.30 Voordracht. 22.30 Klass. kamermuz., 23.00 Nws.. 23.10 Klankbeeld. 23.40 Gi taarmuziek. 23.50 Epiloog. 23.59 Weer bericht. 24.00 Nws.. 0.02-0.35 Koorzang en Instrumentaal ensemble. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.30 Kerkdienst. 12.55 Programma overzicht, 13.00 Verzoekprogramma. 14.30 Gevarieerde muz.. 15.00 Gevari eerd programma. 15.30 Hoorspel. 16.00 Fllmkroniek. 17.00 Gevarieerd program ma. 18.00 Grammofoonmuziek met commentaar. 19.00 Vocaal en Instru mentaal ensemble. 19.30 Populaire liedjes, 20.30 Nieuws. 20.35 Gevarieerde muziek. 21.30 Godsdienstige samen zang. 22.00 Populaire grammofoonmuz. 23.00 Lichte muz.. 23.30 Nws.. 23.40 Lichte muz. (verv.i. 0.30 Gev muz.. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m 12.00 Omroep-orkest en zangsollsten operettemelodieën. 13.00 Nws 13.10 Lichte orkestmuziek en solisten, 14.30 Volksmuziek. 15.00 Verzoekprogramma 16.45 Dansmuziek. 18.15 Symfonie-or kest en solist: klass. muziek. 19,00 Nws.. 20.00 Dansmuz.. 21.45 Nws.. 22 15 Detective-hoorspel. 22 50 Dansmuziek. 23.30 Amusementsprogr 24.00 Nieuws 0.15 Jazzmuziek. 1.00 Weerbericht en gev. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 ni. 12.00 Nieuws. 12.10 Orkestconcert: mod. muz.. 13.40 Hoorspel. 15.50 Phi lippine. operette. 17.45 Orkestconcert: mod. en klass. muz.. 19.30 Grammo foonmuz.. 20.15 Hoorspel. 21 30 Heden daagse Franse kamermuz.. 23.00 Gram mofoonmuz,, 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws.. 12.03 Lichte orkestmuz.. 12.30 Weerber.. 12.35 Amusementsor kest. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nws.. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Operamuziek, 14.10 Sportreportages, 18 00 Pianorecital: klass. muz.. 18 30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nws 19.30 Orkestenparadc. 20.00 Amuse mentsprogramma. 22 00 Nws.. 22 15 Omroeporkest. 22.30 Cabaretprogram ma. 23 00 Nws 23 05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13 15 Gev. muz., 14.02 Gev muz.. 17.00 Nws 17.45 Internationaal relais: Omroepor kest van Beromünster en solist: ka mermuz.. 19.00 Katholiek halfuur. 19 30 Nws. 20 00 Lichte muz, 2125 Gevar programma, 22.00 Wereldnws.. 22.1? Cabaretprogramma. 22.55 Nws., 23 .Oi Jazzmuziek, 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 5 NOVEMBER Hilversum I, 402 ni. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7.IC r Dagopening. 7.25 Gitaarspel. 7.35 Sport- ultsl. van zaterdag. 7.45 Radiokrant 8 00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Llch- 1 te gram. 8 45 Lichte gram 9.00 V. d zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw r 10 10 Gram. 10.20 Theol. etherleergang 11.05 Viool en klavecimbel: oude muz 11.30 Licht ens. 12.00 Lichte gram 1 12 25 Voor boer en tuinder. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tulnb. 12.33 1 Licht kwart. 12.53 Gram., event, act 13.00 Nws. 13.15 Licht ens 13.45 Licht J ork. 14 05 Schoolradio. 14.35 Samen uit samen thuis, gevar. progr. 15.45 Mond- harmonika-orkest. 16.00 Bybeloverden- king. 16.30 Twee violen en klavecim bel: klass. muz. 16.50 Oude muz. 17 00 V d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Jazz Club. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- rlngsultz.Het kabinet van de gevob machtigde minister van Suriname, door dr J. F. Elnaar. NCRV: 18.00 Orgelspel: amus.muz. i 18 30 Klass. gram. 19,00 Nws. en weer- berichten. 19.10 Gram. v. d. teenagers, 19.30 Radiokrant. 19.50 Verplichte bij- drage, toespr. 19.55 Licht instrumen- 1 taal kwartet. 20.15 Omroepork. en so- list: klass. en moderne muz. 21.05 Uit bouw van de sociale zekerheid, lezing. 21.20 Klass. gram. 21.30 Ned. liedjes. 22 00 Volk en staat. pari. comm. 22.15 Pianorecitalklass. muz. 22.30 Nieuws, 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespr. 23.05 Moderne gram. 23 40 Het Evangelie ln Esperanto. 23.55-24.00 Nw6. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.15 Pro- gramma-overz. 8.20 Amus.muziek. 9.00 Gym. voor oudere luisteraars. 9.10 De Groenteman. 9.15 Oude muziek. 9 40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. huls- vrouw. 12,00 Licht ens. 12.30 Meded. t.b.v land- en tulnb. 12.33 Voor ons platteland 12.40 Lichte ork.muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded event, act. of gram, 13 25 Beursber 13.30 Metropole-orkest. 14 00 Zangrecital: klass. liederen. 14.30 Lichte muz. 14.50 Voordr. 15.00 Klass. gram. 16.20 Lichte gram. 16.40 Perseus en Andromeda, hoorspel. 17.15 Latijns- Amerikaanse ritmen. 17.30 Instrumen taal combo en zang. 17.50 Militair comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Van. voor en door amateurs. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Les contes d'Hoffmann. opera (verkorte uitvoering). 20.00 Nws. 20.05 De Ra- dioscoop: gevar. progr. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Jazzmuz. 23.55- 24 00 Nws. (Over de 4e l(|n van 18-20 uur) I. Jean Baptlste Lully. Ballet-Suite. Allegretto. Notturno. Mlnuetto. Pre- ludlo e Marcla. Orchestra Allessandro Scarlatti o.l.v. Franco Caracciolo. II. Antonio Vivaldi. 1. Concerto ln C gr. t Orchestra Allessandro Scarlatti o.l.v. Thomas Schippers. 2. Concerto ln D gr. t. voor viool en strijkorkest. Allegro. Larghetto. Allegro. Musici (vioolsolo: Montserrat Cervera). 3. Con certo ln A gr. t. voor strijkork. en cembalo. Allegro molto. Andante molto. Allegro. I Musici. III. Lulgl Boccherinl. 1. Quintet ln D gr. t. op. 11 nr. 6 („L'Uccelllera")I Adagio assal - Allegro glusto. Allegro (I pastori e 1 cacciatori) - Mlnuetto Quintetto Boccherinl. 2. Quintet ln O gr. t. op. 25 nr. 3. Allegro. Larghetto., Mlnuetto Allegro. Quintetto Bocche rinl. IV. Gloacchino Rossini. Sonata nr. 5 ln Es gr. t. Allegro vivace. Andan tino. Allegretto. Virtuosi dl Roma (Collegium Muslcum Itallcum) o.l.v. Renato Fasano. V. Vlncenzo Bellini. Concertino In C gr. t. voor hobo en ork. Maestoso - Larghetto cantabile. Allegro polonese. Virtuosi dl Roma (Collegium Musicum Itallcum) o.l.v. Renato Fasano (hobo- solo: Renato Zanfinl). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Zendtijd politieke partijen: ultz. van de P.v.d.A. 20.30 Een heer belt aan. speelfilmpje. 2050 Landing met beperkte ruimte, documentaire film. 21 15-22.45 De terugkeer van Monte Crlsto, speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 33» m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc.i klass. en moderne muz. 13.50 Praatje. 13.55 Weerber. 14 00 Nws. 14.10 Gram. met comm. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorspel 17 30 Progr. voor oudere luisteraars 18 00 V d. Jeugd. 18 55 Weerbericht. 19 00 Nws. 19.15 In the South-East. regionaal progr. 20.00 Gevar progr. 20 30 Lichte ork.muzlek. 21.30 Hoorsp. 22.45 Pianorecital: mo derne muz. 23.00 Nws. 23.30 Moderne kamermuz. 23.45 Pari. overz. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voordr. 0.15- 0.35 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 150(1 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 The Dales, dagb. 12.31 Lichte ork.muz. 13.00 Populaire gram. 13.15 Voetballen. 13.31 Lichte ork.muz 14.31 Amus. progr. 14.45 V. d. kleuters. 15 00 V. d. vrouw. 16 00 Dansmuz. 16 31 Muz. bij het werk. 17 15 The Dales, dagboek. 17.31 Uitsl. races. 17.35 Gram. v. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.31 Gevar. muz. en ber 19.33 Sportoverz. 19 45 Hoorsp. 20.00 Nws en Journ. 20 31 Hoorsp. 21.31 Liedjes. 22.00 Gevar. progr 22 31 Gevar. muz. 23 30 Nws.. sport en act. 23.41 Jazzmuziek. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte ork.muz. 13 00 Nieuws. 13.15 Lichte ork.muz 16.00 Dansmuz 16.30 Lichte gram. 17.45 Amus. progr. 19.00 Nws. 19 30 Svmf. ork. en solist.: klas. muz. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23 00 Lichte gram. 24 00 Nieuws 0 20 Fragmenten uit operettes en musicals. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk, 280 en 235 ni. 1200 Nws 12.10 Ork. conc.: klass. muz. 14 25 Gram. 14 30 Hoorsp. 16 00" Nwe gram. 17 30 Klass gram. 18 05 Moderne kamermuz. 19.00 Nws. 20 00 Orkoonc.: klass. en moderne muziek. 22.25 Klass. kamermuz. 23.10 Kamer muz. 23.35 Klass. gram. 23.53-24.00 Nws. Brunei. 321 en 484 m. 324 12 00 Nws 12 03 Lichte muz. ^eerber. 1235 Landbouwkron. 12 42 Lichte muz. 12.50 Beursber 13 00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14 00 School radio 15 45 Lichte gram. 16.00 Beurs- ÏT; "-06 v d zieken. 17 00 Nieuws. !Z™ Zangrecital17.45 Kamermuziek. i2?2 o Oodsd. ultz. 18 15 Gram. 18 18 Paardesportber. 18.20 V d sold 18.50 Radlokron. 19.00 Nws. 1940 In oJ?anm„deJoppra 2000 Lichte ork.muz. 20 30 V. d. jeugd. 2100 Lichte ork. muz. en zang 21.30 Lichte gram. 22 00 Volksdansen en -zangen. ZZ zeven kunsten 22 55 Nieuws. 23 00-23.15 V. d zeelleden 484 in.: 12.03 Tourblllon. gevarieerd progr. 14.18 Kamermuz. 15.03 Lichte gram 16.08 Operetteselecties. 17.00 Nws. 17.15 Bel-ische kamermuz. 18 50 £e™r.. muz 19 30 Nws 20.00 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jrzz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2