Woningnood: nog 695 prestaties van Leids studente urgente gevallen uit 1959 F. de Vries gaf 25 jaar les in metaalbewerken Amerikaanse beurs als hulde voor Minister houdt geen rekening Zo jk met huisvestingsvraagstukken De raad vraagt B en W antwoorden G.S. ECHTER VOLLEDIG OP DE HOOGTE Als bankwerker begonnen Lof voor werkkracht Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 31 oktober 1962 Tweede blad no. 30793 Tramrails nu spoedig uit wegdek? Met de begrotingsbehandeling in het vooruitzicht woensdag 14 november beginnen de beraadslagingen is in de afgelopen weken op het Leidse College van B. en W. een ware vragenregen neergedaald. Niet minder dan 375 vragen, welke alle betrekking hebben op het gemeentelijk beleid, zijn aan het College gesteld. Naast vragen, welke meer de interne dienst raken, zoals b.v. het personeelsbeleid, waarmede men het in grote lijnen wel eens kan zijn en die van minder ingrijpend belang, zijn ook vragen gesteld, welke rechtstreeks verband houden met tal van urgente pro blemen. Later ingeschrevenen, die voorgin gen, hebben dat in de meeste geval len te danken aan het feit. dat zij de voorkeur konden verkrijgen van de eigenaar van een beschikbaar ko mende woning. In enige gevallen be trof het ingezetenen, die ingevolge een ontruimingsvonnis hun woning «buiten hun schuld) dienden te ont ruimen. Bijzondere omstandigheden, zoals ernstige ziekte, kunnen tot afwijking van de gevolgde gedragslijn de langst ingeschrevenen zoveel moge lijk het eerst te helpen nopen. Voorts moest speciale aandacht wor den besteed aan de huisvesting van leerkrachten. politie-ambtenaren, technische ambtenaren e.d Nog in studie. Voorzover dit B. en W. bij een êchrijtelijke behandeling reeds mo gelijk is bij de begrotingsbehande ling keren tal van vragen automa tisch weer terug laat het College de raad op vele punten niet in het onzekere. Al is het antivoord dan ook wel eens teleurstellend. Ook blijkt, dat vele vraagstukken bij het College „nog in studie zijn". Een vraag, welke er direct reeds uitspringt, heeft betrekking op de bouw van een zweminrichting aan de Voorschoterweg. In ons Blad van j.l. maandag heeft men reeds uit voerig kunnen lezen, dat Leiden nog wacht op de goedkeuring van het raadsbesluit van 30 juli j.l. en dat de werkzaamheden circa 20 maanden in beslag zullen nemen. Rekening houdende met het feit, dat een aanbesteding nog moet plaatsvinden en er tussen de gunning en het slaan van de eerste paal enige tüd verloopt, kon het wel eens voor jaar 1965 worden vooraleer Leiden aan de Voorschoterweg kan zwem- Grenswijziging Het is begrijpelijk, dat ook vele raadsleden vragen hoe of het staat met de voor Leiden zo noodzakelijke grenswijziging. Het antwoord van B. en VV. hangt althans in deze me morie van antwoord nog in de mist. Zij verwijzen naar het binnen kort uit te brengen pre-advies. Ver moedelijk zo nemen wjj aan zal dit advies nog worden uitgebracht voor de behandeling van de gemeen tebegroting. aangezien de raad tot eind november gelegenheid heeft zijn standpunt daarover kenbaar te ma ken. Woningnood nog zeer groot Onomwonden geven B. en W. in hun M. van A. toe, dat de woning nood in Leiden nog zeer groot is. Het woningtekort, zo neemt het College aan, bedraagt thans rond 1600. Bij een woningvoorraad van plm. 25.500 woningen, is dit bijna 6% van de woningbehoefte. In 1961 werden 4532 woonvergun ningen verstrekt, waarvan 2157 voor ééngezinswoningen en 2375 voor sa menwoningen, waaronder studenten kamers e.d. In 1962 werden tot 1 oktober 1962 3042 woonvergunningen verstrekt, waarvan 1516 voor ééngezinswonin gen en 1526 voor samenwoningen e.d. Nog 695 urgente gevallen Het aantal woningzoekenden, thans als zeer dringend aangemerkt, dat op 1 januari 1960 reeds-was ingeschre ven bedraagt momenteel nog 695. Voor 1960 is dit aantal 364, voor 1961 in totaal 444 en voor het eerste halfjaar 1962 273. Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f70.— en f100.—Of f300 en f400.—. v. d. WATER Haarlemmerstr. 207, heeft hem. Grote keuze in alle prijzen. Nationaal toernooi zitvolleybal van De Sleutels De Sportclub ..De Sleutels" aange sloten bU de Nederlandse Invaliden Sportbond organiseert zaterdag ter viering van het eerste lustrum een groot nationaal zitvolleybal toernooi in de Stadsgehoorzaal. Er zal worden deelgenomen door ploegen uit Am sterdam. Apeldoorn, Bergen op Zoom. Delft, Leeuwarden Groningen. Den Haag. Haarlem Hilversum Tilburg. Venlo en Leiden. De ontvangst van de deelnemers is om 9.30 uur. Het toernooi begint om 10.15 uur en ein digt ongeveer 16.00 uur. De arbitrage is in handen van de heren J- v. Eg- mond. J Bakx. F. Zilverentant. A Favier en A. Mieoch. Toernooileider is de heer J. Westbroek. De dag wordt besloten met een diner en een feest avond. Stijging aantal woningzoekenden Over de stUglng van het aantal woningzoekenden hebben B. en W. ook een oordeel. Eén van de voornaamste oorzaken van deze stijging is de gezinsverdun ning, waarmede bedoeld wordt de ge leidelijke afneming van het aantal gezinsleden per gezin. Anderzijds brengen de verschillende sanerings- l plannen, zoals de voorgenomen af- I braak van het complex Garenmarkt- Raamsteeg-Levendaal en de plannen voor de noord-zuidverbinding mede, dat van de daarbij betrokken bewo ners aanvragen inkomen. Een be langrijke oorzaak is ook het toege nomen aantal vragen van de zijde van hen. die de wens te kennen ge ven te huwen en van pas gehuwden, een verschijnsel, dat naar de mening van B. en W. verband houdt met de heersende welvaart. Voorts kan de stijging worden toe geschreven aan de uitbreiding van het personeel, verbonden aan de Universiteit en aan de industrieën hier ter stede, alsmede aan een soe pelere beoordeling van aanvragen van alleenstaanden. Tenslotte wordt zy mede veroor zaakt door de vertragingen, die in de laatste tijd zijn opgetreden bij de op levering van woningwetwoningen. 886 woningen O in aanbouw Terwijl tussen 1 januari en 1 okto ber van dit jaar in totaal 393 wo- I ningen, w.o. 238 woningwetwoningen, gereed zijn gekomen, waren op 1 ok- j tober j.l. 886 woningen in aanbouw, t.w. 437 woningwetwoningen. 182 pre- i miewoningen en 267 huizen in de vrije sector. Van de aan Leiden in 1962 toege wezen 350 woningwetwoningen zijn er reeds 276 in uitvoering. Het res tant van het bouwvolume zal worden aangewend ten behoeve van het bouwplan van 187 woningen in zuid west. dat binnenkort zal kunnen worden aanbesteed en dat gedeelte lijk ook ten laste van de toewijzing voor 1963 zal komen. Van de 200 premiewoningen zijn reeds beschikkingen ontvangen voor 136 woningen en 36 bejaardenwonin gen. Voor 51 woningen is nog voor 1962 een premiebeschikking in het vooruitzicht gesteld. Op de vraag van enkele leden of het College bereid is bij de rijksover- heid meer dan de traditionele pogin- j gen aan te wenden om tot oplossing I van het woningvraagstuk te komen, antwoorden B. en W., dat de minis- I ter van Volkshuisvesting en Bouw- j nijverheid niet bereid is bij de vast- stelling van het eontingent voor Zuid-Holland in het bijzonder reke- ning te houden met de huisvestings- vraagstukken van Leiden. Zoals bekend, wordt het bouwvo lume voor Zuid-Holland verdeeld door Gedeputeerde Staten. Dit col lege aldus B. en W. is volledig op de hoogte van de huisvestingsmoeilijk heden in Leiden. Alles wordt steeds ln het werk ge steld om een zo groot mogelijk con tingent woningen toegewezen te krij gen. Opruiming krotwoningen Enkele leden, die zich de door G.S. gestelde voorwaarde by de toewijzing van het woningcontingent voor 1962 herinneren: opruiming van 100 krot woningen. vragen of deze voorwaar de ook is gerealiseerd. B. en W. geven hierop het volgende antwoord: de hierbedoelde voorwaar- j de. gesteld in de brief d.d. 14 decem ber 1961 van Gedeputeerde Staten, luidt als volgt I dat onmiddellijk na het ge reedkomen van deze woningen (dit zijn 350 woningwetwoningen en 200 I premiewoningen i 100 thans nog be woonde krotwoningen en -noodwo- ningen geheel aan de bewoning wor den onttrokken". De voltooiing van de laatste der hierbedoelde 550 woningen zal eerst eind 1964 tegemoet kunnen worden gezien. Verwacht wordt, dat vóór dit tijdstip de 100 krotwoningen zijn op geruimd. Rails uit wegdek Lichten wij voor vandaag nog en kele mededelingen van B. en VV. uit het belangrijke hoofdstuk „Open bare Werken", dan is daar allereerst de mededeling, dat door de dienst van Gemeentewerken wordt gewerkt Uit handen van de Amerikaanse ambassadeur de heer John S. Rice, heeft gistermiddag de Leidse medische studente, mejuffrouw A. M. N. van Oudenhoven een beurs van 500dollar ontvangen. De beurs is haar geschonken door de "Esculapius Club of Chicago'' wegens uitzon derlijke studie-prestaties. De "Esculapius Clubin Chicago is een in stelling die gericht is op de bevordering van de medische wetenschap. Mejuffrouw Van Oudenhoven is vierde-jaars studente aan de Leidse Universiteit. Zij hoopt na de voltooiing van haar studie persoonlijk kennis te maken met de medische wetenschap in de Verenigde Staten. Op de foto de overhandiging van de cheque in de Amerikaanse Ambassade. Van links naar rechts: ambassadeur John S. Rice, mejuffrouw Van Oudenhoven, en de studenten-decaan van de Leidse Universiteit, de heer A. Visser. De heer F. de Vries is zeker niet zon man die het werk in de school als een vervelende onder breking beschouwt van zijn vakanties. Hij zou het geen 25 jaar volgehouden hebben. Deze gewezen bankwerker is een onderwijsman geworden in hart en nieren. Gisteren vierde hij zijn zilveren jubileum als leraar aan de Ambachtsschool aan de Haagweg. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de school brachten collega's, vrien den. medewerkers en leden van het schoolbestuur hem een hartelijke hulde. Ir. E. Rumpel, die enkele weken geleden ir. J. J. G. van Hoek als voorzitter van het schoolbestuur op volgde. prees de jubilaris om zijn werkkracht. De heer De Vries, aldus ir. Rumpel, begon zijn carrière als bankwerker, een ambacht dat hij bij verscheidene bedrijven heeft uitge voerd. Zo is hij o.m. in dienst geweest bij „Werkspoor". Op 1 november 1937 werd hy be noemd tot leraar aan de ambachts school. Een jaar later begon hij les te geven aan de vak-avondschool. In 1957 voegde hy zich voorts bij het lerarenkorps van da machinisten avondschool. Als blijk van erkentelijkheid voor de 25 jaar trouwe dienst bood ir. Rumpel de jubilaris een ontwerp tekening aan van een radio- en pick- up-kast. „Vaklieden" van de school zullen het cadeau over enige tyd in een wat concretere vorm aan de heer De Vries overhandigen. De heer D. Hartog. directeur van de school was de volgende spreker die de jubilaris toesprak. Namens het lerarenkorps bood hy de heer De Vries, die was vergezeld van zyn echtgenote en kinderen, een kam- peerstoel aan. Namens de afdeling Leiden van de Bond van leraren en leraressen in het Nyverheidsonderwys. van welke afdeling de jubilaris voorzitter is. sprak de heer J. Dykstra. Deze bood een geschenk onder couvert aan. Commissie B.» Geruime tyd heeft de heer De Vries deel uitgemaakt van de zgn. De nieuwe voorzitter van het Ambachtsschoolbestuur, ir. E. Rumpel, biedt de zilveren jubila ris een ontwerptekening aan van een radio- en pick-up-kastje. (Foto L.D./Holvast) commissie B 5. Deze commissie lever de een belangrijk aandeel in het werk van het Normalisatie Instituut. Namens het instituut en ook namens de Technische Raad, waarin de jubilaris zitting heeft, sprak ir. J. M. Madse. Ir. Madse zei grote waardering te hebben voor alles, wat de heer De Vries gedaan heeft in het belang van het normalisatie-werk. Spreker liet zyn woorden vergezeld gaan van een boek „Bedryf en Norm". Tot slot spraken de heren B. H. J. Heydemann. namens de „club van gepensioneerden". D. de Hart namens de Volleybalvereniging „Blyft Fit" en de heer D. Scheer namens de VOLA. Ook zy boden geschenken aan. De heer De Vries dankte na afloop de sprekers voor hun vriendelyke woorden en voor de cadeaus die zy hem ter gelegenheid van zyn jubileum aanboden. aan plannen tot reconstructie van dc wegen waarop voorheen de tram var de N.V. NZHVM reed. Voor enkelf wegen is de voorbereiding van di plannen reeds ver gevorderd. o.a. voor de Lammenschansweg, de Steenstraat, de Stationsweg en het Stationsplein. De verdere opruiming van rails zal in het algemeen plaats vinden bij de reconstructie van de desbetreffen de wegen. Het is echter mogelijk, zo als kortgeleden ook op de Rijnsbur- gerweg naby de Houtlaan is ge schied. dat reeds eerder tot verwij dering moet worden overgegaan in verband met de toestand van het wegdek. Weg door Kikkerpolder De aanleg van de weg door de Kik kerpolder en de daaraan aansluiten de weg over het Schuttersveld moet echter voltooid zyn, voordat tot re constructie van de Rijnsburgerweg kan worden overgegaan. In Oegst- geest loopt de weg uit op de Poel- geesterweg. Een gedeelde van de ry- baan van eerstgenoemde weg is na overleg met het gemeentebestuur van Oegstgeest ter ontsluiting van het sportpark in de Kikkerpolder reeds aangelegd. Ten behoeve van deze Weg is nodig de bouw van een brue over de Poelwetering. Daartoe wordt een plan ontworpen. De plannen voor de aanleg van de bedoelde wegen worden thans uitge werkt. Voor de aanleg van de weg over het Schuttersveld dient de eigendom te worden verkregen van aan de Nederlandse Spoorwegen toe behorende grond. Terzake worden nog onderhandelingen gevoerd. Noord-Zuidverbinding Aan enkele onderdelen van het wegenplan. behorende tot de eerste uitvoeringsfase, namelijk de noord- zuid-verbinding via Hooigracht en de oost-west-verbinding via Lange- gegracht. wordt met de nodige voort varendheid gewerkt. Zoals bekend, heeft de Raad op 30 juli gelden beschikbaar gesteld voor het dempen en rioleren van de Langegracht en de Oostdwarsgracht. De goedkeuring van Ged. Staten op deze uitgave wordt nog ingewacht. Verwacht wordt dat in de loop van 1963 met de uitvoering van dit plan j wordt begonnen. Omtrent de aankoop van de pan den in dit stratencomplex. welke nog geen eigendom zijn van de gemeente, zijn onderhandelingen gaande. In de gevallen, waarin aankoop langs min- nelyke weg niet mogelijk is, zal op korte termyn het middel van ont eigening worden gehanteerd. Pontonbrug over Maresingel Het voornemen bestaat om ter vervanging van de Huigbrug op de zelfde plaats tydelyk een ponton brug te leggen. Binnenkort zal een plan aan de raad worden voorgelegd. De bouw van een definitieve brug over de Maresingel ter vervanging van de Huigbrug zal geschieden in het kader van de verwezenlyking van de noordzuidverbinding. Wan neer dit zal kunnen geschieden, is thans nog niet mede te delen. Voor de bouw van een nieuwe Van Dissel- brug «Kraaierstraat) is binnenkort een voorstel te verwachten. Verlichting van Breestraat De verlichting van de Breestraat is. naar het oordeel van het College, niet zodanig, dat zij onvoldoende moet worden geacht. Intussen zal by het plan voor de reconstructie van het wegdek van deze straat tevens worden overwogen, in hoeverre de verlichting wyziging behoeft. Omlegging vaarweg In een vandaag verschenen voor- iracht aan Prov. Staten stellen Ged. Staten van Zuid-Holland voor om medewerking te verlenen aan de om legging van de vaarweg door Leiden langs de Korte Vliet. In hun toelichting op dit voorstel, waarover wy indertyd reeds uitvoerig schreven, zeggen G.S., dat de voor delen, welke dit plan biedt, zeer be langrijk zyn zowel voor het door gaande scheepvaartverkeer als voor het stadsverkeer in Leiden. De nieuwe vaarroute mist de incon- veniënten van de huidige door het centrum van Leiden. Zy bestaat uit vrijwel rechte gedeelten, verbonéen door ruime bochten. Het aantal brug gen «7» zal belangryk lager zyn dan in de huidige route (13 in de toe komst). De bruggen in het nieuwe tracé zullen een doorvaartwydte ver- krygen van 10.50 m. en een door- vaarthoogte van 2.50 m. Daardoor zal de vaarweg voldoen aan de eisen van een vaarweg van de lie klasse (geschikt voor schepen tot 1000 ton). Bovendien behoeven de hoge brug gen voor kleine schepen niet te wor den geopend. Voor de aankoop van voor verbre ding enz. van de Korte Vliet beno digde terreinen zal door de provin cie kunnen worden gezorgd. De pro vincie zal eveneens zorg dragen voor de eventueel te voeren onteigenings procedures. Langs het nieuwe kanaal zullen geen los- of laadgelegenheden wor den gemaakt of toegelaten. Toekennning van een eventuele schadeloosstelling aan gedupeerde bedrijven ingeval van het vastmaken van bruggen over de thans bestaande vaarroute door Leiden is voor reke ning van de gemeente Leiden. De uitgaven in 1963 voor deze vaartomlegging zullen waarschynlijk beperkt blijven tot een bedrag van f20.000,- voor kleine grondaankopen, grondonderzoek, opmetingen, enz. Bazaar Boshuizerwijk bracht f 4000,op De ten bate van de hervormde Boshuizerwijk gehouden bazaar heeft het prachtige bedrag van netto f 4000,— opgebracht. Onze stadgenoot, de heer B. Plu Jr.. behaalde gisteren tydens het te Rotterdam gehouden regionale herenkapconcours een eerste prys. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Robertlno. zn van H. B. Ammerlaan en M A Markus; Bastiaan. zn van A C. Noordervllet en M. Blans; Corne lls Hendrlcus Maria, zn van C J. van Leeuwen en E. J. van Dijk; Nlcoline Wllhelmlna Martha Maria, dr van J. Gordijn en A. M. Rlebeek; Yvonne Jo hanna Maria Franclsca. dr van M. W Krapels en J. M Sloos; Johannes Ja cob. zn van A. N. Leenderts en N. Duiker; Johannes Theodorus. zn van H. C. van Haastregt en J. M. T. Hen- slng; Benjamin, zn van J. C. Teske en E. J. Vreeken; Klaas, zn van P. T. v. d. Vllst en C. Overkleeft; Anna Eliza beth. dr van K. C. van Houten en G. H. van Hardeveld; Etlenette Marle Mo nique. dr van J. C. Wljmer en J. C. PIJnacker; Harry Richard, zn van H. Lezers schrijven. „Veilig verkeer" in <le practijk Overheidspersoneel kunnen zulke gevoelige woorden spreken over gro tere veiligheid in het verkeer, maar.. moet er eerst een aantal auto mobilisten verdrinken vóór de ge meente de ongelukkige schuin aflo pende kant aan de waterzyde van de Ryn- en Schiekade, ontstaan door het kabeltrekken, laat verhogen en vlakken9 Waarom is er een bushalte precies op de hoek van de Rijnsburgerweg en de Lysterstraat? Als de bus stilstaat kan géén chauffeur, die uit de rich ting Oegstgeest komt en de bus pas seert. zien wat er uit de Lysterstraat komt. Het snelverkeer uit deze straat komt van reóhts en heeft dus voor rang. Tussen de gemeenten Stompwijk en Zoetermeer is een betonnen weg met in het midden een zwarte lasnaad. Kan er hier van onze wegenbelas tingcentjes geen witte streep als af scheiding van de twee weghelften op overschieten? Vooral by mist zou de ryveiligheid hierdoor aanmerkelyk verhoogd worden. Ik zou zo door kunnen gaan maar stop er mee. Op heel veel punten komt men tot de conclusie; Mooie woorden, maar voor de rest v. d. R., Katwyk aan Zee. Oiiilerveren igi mi O gein. HBS v. Meisjes Jaarvergadering Wegens onverwachte verhindering van de presidente, mevrouw A. Foc- kema Andreaede Monchy stond de gisteravond in het schoolgebouw aan de Garenmarkt gehouden jaarlykse ledenvergadering onder leiding van de secretaris de heer J. Brouwer. Deze begroette in zyn openings woord in het byzonder de adj.-direc- trice, mevrouw drs. E. S. F. de Jong"- Fetaris de directrice mevrouw H. A. M. Nyweide—Vintges was wegens een congres in Rotterdam verhirt- derd een aantal docenten en de spreker van deze avond, dr. J. F. de Wijn. De penningmeesteres, mevr. M. G. M. DankmeijerWelz bracht verslag uit over het afgelopen jaar, waaruit bleek dat de vereniging thans onge veer 250 leden telt. Met de inzame ling van gelden voor de aanbieding van een geschenk der ouders by de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw werden bevredigende vorderingen gemaakt. Tot leden der kascommissie wer den benoemd de heren W. A. Koster en J. F. Wentges. De periodiek aftredende bestuurs leden. de dames A. Fockema Andrae de Monchy. mevr. Th. C. W. van RoyenGratama. M. G. M. Dank meijerWelz en W. E. Kaers Sype- steyn—Kapteijn en de heer J. Brou wer werden bij acclamatie herkozen. Voortaan zullen jaarlyks volgens rooster twee bestuursleden aftreden. Na afloop van het huishoudelyke gedeelte hield dr. J. F. de wyn, tot- voorkort verbonden aan het Ned. Instituut voor Preventieve Genees kunde en een expert op het gebied van de voedingsleer, aan de hand van een aantal dia's een causerie over „Groei en ontwikkeling van het oudere kind". Spr. kwam daarby tot de conclusie dat de harmonische groei en ontwik keling van het oudere kind voorna melijk berusten op de navolgende pylers: voeding, rust. lichamelijke oefening en een evenwichtig milieu. Nadat enige vragen waren gesteld en beantwoord, sloot de wnd -voor zitter deze vry goed bezochte byeen- komst met woorden van dank aan de spreker. Academische examens Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. natuur kunde. de heer E. A. ten Hove te Lei den; voor het kand. ex. F wis- en natuurk. de heer J. F. M. Aarts te Leiden. Onze stadgenoot, prof. dr. C. C. Berg, maakt deel uit van de Neder landse delegatie naar de twaalfde zitting van de algemene conferentie van de Unesco, die van 9 november tot en met 12 december 1962 te Parys wordt gehouden en onder voorzitter schap staat van de minister van On- derwys, K. en W.. mr. J. M. L. Cals. R. Aarssée en C. A. Tangermann; Cor nells. zn van W van Rooijen en J. W. van Kooperen. OVERLEDEN H. E A. Sachumsky. 3 weken, zoon; J. Cornellsse. 59 Jr. man; A. den Oude. 70 Jr. e.v, L den Os; P. van der Steen. 59 Jr. man; C. H. van der Lelje. 40 Jr. man; P. van Iterson. 81 Jr. man; C. Rulgrok, 70 Jr. e.v. P P. Schenkeveld; L W. Goejee, 86 Jr. e.v. H. Zierikzee. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Sint Annaland W. van Herpen te Nleuw-Lekkerland. Aange nomen naar Joure (vac. K. Venema) R. Bijl te Haarlem naar Egmond aan Zee J. Oskamp te Akersloot. Bedankt voor Rotterdam-Vreewijk C. Jongeboer te Apeldoorn-Centr.-West. Toegelaten tot de Evangeliebediening de heren H. Hengeveld te Eindhoven. P. Magré te Oegstgeest en J. Vroeglndewey ta Ble&wlik. GEREF. KERKEN Beroepen te Heerde (2da pred.pl.) S. R. Smllde ta Dordrecht. Aangeno men naar Alkmaar (vac. A. Reen) D. Pasman te Hardenberg. die bedankte voor Middelburg (vac. J. IJtsmai. Be dankt voor Rotterdam (vac. F. Vroon) J. van Tuinen te Meppel. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen ta Bunschoten-Spakenburg (vac. G. Zomer) J. J. de Vries te Ber- genthelm Bedankt voor Doesburg- Doetlncnem J. Stratln; ta Alkmaar- Broek op Langendyk. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Deventer R. J. Voor- haar te Vroomshoop. GEREF. GEMEENTEN Bedankt vpor Vllsslngen H. van Gllst te Llsse. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Wormerveer Q. van der Vrle ta Veendam,

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3