Voorzorg voorko zorg-^5 RODENT NILLMBJ AGENDA Pakistani enthousiast over bezoek van Prinses Beatrix Teleurstelling in het gaullistische kamp Druk weekeinde in Lahore Oliecentrales in Venezuela opgeblazen Proces tegen ontvoerders Eric Peugeot nieuw \RATTen MU1ZEN-\PASTA VLOKKEN Prinses Irene is weer thuis Dr. F. Nuyens voorzitter van Sint Adelbert MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 OKTOBER 1962 Prinses Beatrix en haar qevolq zijn vanochtend uit Lahore. Gisteren zij het weekeinde hebben doorgebracht, teruggevlogen naar Karatsji. Daar zullen zij nog'vier dagen blijven. De te Lahore verschijnende „Pakistan Times", de grootste krant in West-Pakistan heeft gisteren een groot artikel aan Prinses Beatrix gewijd, gebaseerd op gegevens van het Pakistaanse ministerie van Voorlichting. Het artikel begint aldus: Juristesportvrouw, beeldhouwster een gezonde, spontane jonge vrouw, die volledig is voorbereid op de plichten, die haar als Koningin van Nederland wachten Bij het artikel stonden foto's van het Koninklijk gezin. Het was beslist niet de enige uiting van het enthousiasme, waarmede de Pakistani het bezoek van de Neder landse Kroonprinses begroetten. Overal, waar zü komt, wordt zü heel hartelijk ontvangen en steeds staan er mensen langs de route om haar toe te juichen. Het bezoek aan Lahore begon za terdagochtend even over half elf, toen de zilveren Friendship neer streek op het vliegveld. Vriendelijke woorden, bloeiende bloemen en na tuurlijk alle daar aanwezige Neder landers bij de verwelkoming. Over de weg naar de stad waren span doeken aangebracht: „Lang leve de Nederlandse Kroonprinses". Prinses Beatrix verbleef in deze dagen in de gastenvleugel van de gouverneurs residentie, maar zij is niet zo erg lang in deze vertrekken geweest. Een druk programma werd afgewerkt. Zaterdagmiddag een bezoek aan het Aitchinson-College. 's avonds eregast aan een diner door gouverneur Ma- lik Smir Mohammed Khan gegeven. In totaal zaten 53 personen aan dit diner aan. De Kroonprinses mocht daarbij diverse geschenken in ont vangst nemen: een gouden halsket ting, gouden oorringen en een gou den ring. Leden van het gevolg kre gen ook van de gouverneur met goud draad geborduurde stoffen en zilve ren rookartikelen. waar wonderlijke ervaring, toen hij enige hoekjes van de Bahahi Moskee had gefilmd. Een van de Pakistaanse vrouwen, die hem aan het werk zag. In Venezuela hebben saboteurs vier centrales van een petroleum - maatschappij aan het Maracaibomeer opgeblazen, waardoor een zesde van de olieproduktie van het land tot stil stand is gekomen. Uit kringen van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken werd zondagavopd vernomen, dat een gecodeerde ra dioboodschap uit Havanna was op gevangen waarin de Venezolaanse communisten bevel kregen tot de sa botagedaad over te gaan. Fidel Cas tro zou trouwens een algemene ter- I reurcampagne in geheel Zuid-Ameri- ka hebben bevolen. De getroffen maatschappij is de Creole Petroleum Corporation, een dochtermaatschappij van de Stan dard Oil Compagny of New Jersey Vier transformatorstations werden door tijdbommen vernield, waardoor de produktie van ca. 525.000 barrels olie per dag werd gestaakt. Mogelijk kan de produktie binnen enkele da gen worden hervat, aldus een woord voerder van de CPC. Er zou volgens hem geen vertraging komen in de olieleverantie aan andere landen, daar voldoende voorraden aanwezig zijn. Jacht op man met handgranaat in ondergrondse Honderd Newyorkse politiemannen hebben zondag in de tunnels van de ondergrondse jacht gemaakt op een man, die met een handgranaat in de vuist tussen de rails rende, schreeuwend dat hij iedereen die in zijn nabijheid kwam zou „op blazen". De 21-jarige had tevoren met reizigers een twistgesprek ge had. Toen de trein stopte, sprong hij eruit en begon met de hand granaat te dreigen onder het uit roepen van „breng me naar Ken nedy". Het treinverkeer werd stilgelegd en de uitgang afgesloten voordat de politie probeerde de man te over- metvteren. Dit gelukte pas toen hij geraakt door vijf kogels, door een politieman in een kogelvrij uniform kon worden gegrepen. De granaat werd hem haastig uit handen ge nomen. Gistermorgen woonde de Prinses een dienst bij in de Presbyteriaan se kerk in Lahore. Later was er een bijeenkomst in het gouvernements huis. waar een dertigtal Nederland se ingezetenen van Lahore aan de Prinses werden voorgesteld. De Kroonprinses was vol belangstelling voor het werk van deze Nederlan ders in Pakistan. De tuin van de residentie van de gouverneur liet omstreeks het middaguur een plaat selijke goochelaar de Prinses en haar gevolg verstomd staan over een reeks geraffineerde trucs. Een optreden van slangenbezweerders en een apendressuur kon niet worden bij gewoond, daar het tijd was ge worden om het middagmaal in de woning van de gouverneur te gebrui ken. De slangenbezweerders brachten echter toch hun nummer ten gerie ve van de Nederlandse filmers en fotografen, die' met de Prinses de reis naar het Oosten maken. 's Middags vertrok het gezelschap naar de bijna drie eeuwen oude Badshahi Moskee, waarvan gezegd wordt, c^t zij de grootste ter wereld is. Bij aankomst legde Prinses Bea trix een soort krans van gekleurde papieren bloemen op het graf van de Pakistaanse dichter-filosoof Mo hammad Iqbal in de nabijheid. Mohammad Iqbal is hier een kwart, eeuw geleden overleden. Hierna ont ving zij de volledige werken van Iq bal. Terwijl de Prinses met haar gevolg de moskee bezocht vertelde een fotograaf van de gouverneur van West-Pakistan aan de Nederlandse journalisten, dat hij met zijn staf de gehele nacht zou doorwerken om een foto-album gereed te krijgen, die de Prinses voor haar vertrek naar Karatsji nog werd aangeboden. Spontane gift De Nederlandse cameraman Piet Buis van Polygoon had zondag een Vandaag is in Versailles het pro ces begonnen tegen de ontvoerders van de zoon van de Franse auto- I magnaat Roland Peugeot, Erir. Het zijn de 39-jarige Flerre Lareher en de 25-jarige Raymond Rolland, die in 1960 het jongetje ontvoerden om ROEIT ZE GENADELOOS UIT werd zo geestdriftig, dat zij haar 1 'n losgeld van 500.000 nieuwe franken twee zilveren ringen van haar vin ger trok en deze door het open raam van de taxi voor de voeten van de cameraman wierp, toen deze weg reed. Van de moskee ging de tocht naar de het nabijgelegen uit 1566 dateren de fort van Lahore, waar de Prin ses verwoed filmde. In de open hof van het fort probeerde de Prinses vier rendieren, die hier rondlopen te voeren. Maar de dieren waren van de vele personen, die binnenkwamen, teveel geschrokken om nog naderbij te durven komen. In de tuin werd de thee gebruikt, waarna men door een haag van juichende Pakistani naar het huis van de gouverneur te rugreed. Daar werd gedineerd, waar na een culturele avond volgde in het Alhambra-gebouw. De avond was ge titeld „Vijfduizend jaar in ons kle ding". en was speciaal voor deze ge legenheid gearrangeerd. af te persen. Volgens de politie heb- j ben beiden bekend de ontvoering te hebben beraamd nadat hun handel in jukeboxen was mislukt. Na de ontvoering van de toen vier jaar oude Eric begonnen meer dan 30.000 politiemannen een van de grootste klopjachten in de Franse criminele geschiedenis. Eric werd ontvoerd toen hij in een speeltuin te St.-Cloud in het zand aan het spelen was. Zijn vader volgde de hem door de misdadigers gegeven schrif telijke bevelen op en overhandigde het losgeld in een koffer tijdens een bijeenkomst bij de Are de Triomphe. Bijna drie dage-n later werd Eric huilend op straat bij een café in west-Parijs aangetroffen. Lareher en Roland werden elf maanden later gearresteerd. Zij had den veel geld uitgegeven in vakan tie-oorden. Verwacht wordt dat het proces drie dagen zal duren. 9 Vervolg van pag. 1 Prinses Irene is gisteravond tegen half tien met het KLM-lijntoestel uit Palma op Schiphol in ons land terug gekeerd. Vier weken geleden was de Prinses naar Majorca vertrokken. Op medisch advies moest zij enige tijd rust nemen. De Koningin en Prinses Margriet waren op Schiphol ter ver welkoming aanwezig. De Koningin en de twee Prinsessen stapten in de gereedstaande auto en reden direct naar paleis Soestdijk. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 1800 Orgelconcert. 18.30 Mo dern pianoconcert (gr.) 19.00 Nws. en weerber. 19 10 Grammofoonmuz. v. d. teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Toe spraak. 19.55 Lichte orkestmuz. en zangsollst. 20.15 De herberg van het zesde geluk, hoorspel. 21.40 Gewijde muz. (gr.). 22.00 Parlementair com mentaar. 22.15 Pianorecital: moderne muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Mu zikale vraagbaak 23 40 Instrumentaal kwintet (gr.). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 18 00 Nws. en commentaar. 18 20 Actualiteiten, 18.30 Roem. ork. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Par lementair overz., 19.15 Regeringsuitz.: Van sparen en varen: Een zilvervloot- programma van Miep Dlekmann, ge presenteerd door Herman Stok. 19.30 Maliënkolder, hoorspel (dl. 3). 20.00 Nws. 20 05 Lichte muz. en zang. 20.30 Je neemt er wat van mee quiz. 21.20 Lichte muz. 21.50 Marimba. 22.30 Nws. 22.40 Radio-Filharmonisch ork. en solist: Moderne muz. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 19 30 Wells Fargo-Rullobject, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weer- Op het departement van Binnen landse /aken. waar de hele nacht honderden journalisten de cijfers volgden en uitplozen, gaf tegen de ochtenduren minister Roger Frey zijn kijk op de uitslagen weer. Voor hem was het vooral opmerkelijk dat alle politieke partijen tezamen iets meer dan 16 pet der stemmen hadden „verplaatst", een conclusie waartoe hij gekomen was door de ongeveer 20 pet communisten van de rest van het electroraat te scheiden. In werkelijkheid was uit de verkla ringen van de gaullistische woord voerders en de verschillende forums die de hele nacht voor televisie en radio waren gehouden, gebleken, dat in het kamp van de generaal teleur stelling heerste over de uitslag. Vanaf middernacht is intussen of ficieel de campagne voor de Kamer verkiezingen van volgende maand in gezet en het geslonken „tegoed" voor generaal De Gaulle, dat het referen dum gisteren te zien heeft gegeven, verhoogt uiteraard de kans van een nog sterkere overwinning van de op positie en bijgevolg bestendiging en verscherping van de conflicten tus sen staatshoofd en parlement. Dr. F. J. Cj. Nuyens, adviseur bij de Staatsmijnen in Heerlen, is met algemene stemmen gekozen tot alge meen voorzitter van Sint-Adelbur- vereniging als opvolger van het on langs overleden lid van de Tweede Kamer, de heer Th. D. J. M. Koersen uit Amsterdam. Dr. Nuyens, voorzitter van de Be roepscentrale van Rooms-Katholieke Intellectuelen en lid van het partij bestuur van de K.V.P. en van de Ne derlandse tak van het International Christian Leadership, een internatio naal gesprekscentrum van rooms-ka- tholieken en reformatorische christe nen. Hij werd zaterdag gekozen in 's-Hertogenbosch tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De vergadering heeft na uitvoerige discussie haar goedkeuring gegeven aan een herziening van de statuten van de vereniging. Deze op vele pun ten ingrijpende statutenwijziging houdt verband met de structuurver andering van Adelbert in overeen stemming met de n htlünen van het bisschoppelijk schrijven van maart 1960 over „De katholieke sociale or ganisaties in deze tyd". Volgens de nieuwe opzet laat Adel bert de sociaal-economische belan genbehartiging van haar leden over aan de daarvoor in aanmerking ko mende vak- en beroepsorganisaties, terwijl de vereniging zelf wordt ge reorganiseerd van standsorganisatie- oude stijl tot een katholieke ideeën- en werkcentrale in dienstbaaiheid aan kerk en maatschappij. a Generaal Charles de Gaulle, J J vergezeld van zijn echtgenote, f heeft zich in het bescheiden ge- f f meentehuisje van Colombey-les- f deux-églises gisteren terstond t na de mis zelf „ja" gestemd. Hij i i kon echter slechts een oude kie- a l zerskaart tonen, die de burge- J a meester, een bejaarde boer, van J a zijn kant als document nog wel f wilde aanvaarden. f Ook in het dorpje, waarvan de f generaal sedert ongeveer 40 ja- 4 ren de illustere inwoner is, bleek i zijn aanhang gisteren te zijn ge- a j slonken. Er waren op de onge- 1 a veer 60 stemmen nu negen nee- f a stemmers. Vroeger had nooit f meer dan één plaatsgenoot de f Generaal het ja-woord durven f N.V. LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJ NlllMIJ - 's-GRAVENHAGE overz. 20.20 Zendtijd politieke partijen! V.V.D. VARA: 20.30 Achter het nwB. i 20.45 SJansonJee uit Antwerpen, licht jsrojyamma. 21_.05-22.50 Televisierecht. huls. De Zaak Hartveld en Sier- VOOR DINSDAG 30 OKTOBER. Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Pianorecital. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Licht* grammofoonmuz. 8 50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Nederlands kamerkoor (gr.). 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Licht, baken, lezing. 10.24 Klassieke gram- mofoonmuz. 10.50 Klaveclmbelrecital Klassieke muz. 11.00 V.d. vrouw. 11,3( Lichte grammofoonmuz. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok, noodklok. 12.04 Instrumentaal kwartel en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Draak orgelmuz. (gr 12.50 Actualiteiten 13 00 Nws. 13.30 Operette melodieét i (gr 14.10 Pianorecital: moderne muz.' 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen: gevarieerd programma (herh.) 15.45 Lichte grammofoonmuz, 16 00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlo! 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursberichte! i 17.45 Regeringsuitz.: Culturele samen, werking Surlname-Nederland - Ne derlandse Antillen, door drs. M. D, Thijs. KRO: 18.00 Dansork. en zangsolla. 1 ten. 18.30 Grammofoonmuz. v. d. Jeugd j 18.50 Vragenbeantwoordlng. 19.00 Nws 19.10 Actualiteiten. 19.30 Lichte gram mofoonmuz. 20.00 Benedlcamus Doml no: Gregoriaanse muz. met commen taar. 20.20 Holland Festival: Vespro 1 della beate Verglne. 22.10 Klein taal-, geding. 22.25 22.30 Nws. 22.41 Vreemd. een keuze uit woord, Si 10 Nws. 7.10 Ochtendgymn grammofoonmuz. VPRO ling. AVRO: 8.00 Nws. 8.1! Uit de provincie (Van onze t.v.-medewerker) Zaterdagavond maakte de AVRO een begin met de serie „Sterren en streken", een poging om tot intro ductie van de regionale aspecten in onze duidelijk centraal ingestelde t.v. te komen. In onze beoordeling zullen we dit experiment ook als zodanig beschou wen, want we willen in het oog hou den, dat gewerkt werd in een vreem de omgeving met een aantal mensen, die over weinig of geen televisie ervaring beschikken. Voor de aanvoerder van het troep je, de presentator Willem Duys geldt dat voorbehoud vanzelfsprekend al lerminst. Hij is langzamerhand een routiniei in het vak. waarbij opvalt, voortreffelijke prestaties van 't twee tal voor en na in deze kolommen heeft geschreven, vermogen we geen nieuwe gezichtspunten aan te stip pen. Anders ligt het ten aanzien van de eerste aflevering van de reisresulta- ten van Dick van Bommel en Van Koekenberg naar het Verre Oosten. Dat ze niet langs gebaande wegen gaan zouden, was te verwachten, dat ze het zo bruin zouden bakken, had den we niet durven hopen. Bepaald een uitzonderlijke prestatie, waarvan de moeilijkheden niet naar voren ge schoven werden, maar voor iedereen tastbaar waren. Daarenboven en daarin schuilt ons grootste compliment werd een zeer redelijke en tamelijk wel afge ronde indruk gegeven van het land •an mysterie, dat Nepal nog steeds is. dat hij steeds zichzelf poogt te blij- Hrt oni&e wa* we misten, was een I .«n VAn^lr Knie ven en zijn werk met veel zorg ver richt. Alies of althans veel moet ge ïmproviseerd worden. Daarin schuilt het risico, dat er wel eens iets mis gaat, wat dan weer vaardig opge vangen moet worden. Zo dachten wij aan een déraille ment. toen hij Maya Bouma nogal ophemcierig aankondigde, maar dat bleek nodig ter inleiding van haar gekke liedje, We noemen haar naam met opzet, omdat ze uitblonk, maar dat was nu niet zo'n enorme toer. Ook haar zusje Annalies bleek van wan ten te weten, maar dat leert men wel na een seizoen in Wim Kan's cabaret te hebben gestaan. Seth Gaikama was vanzelfsprekend ook present en deed wal men van hem verwachtten mocht een knappe, maar een beetje moeilijk aansprekende bijdrage le veren. Het ging de zaal dan ook dui delijk boven de pet. Het éénactertje, waarin Teddy Srhaank en de wijze Ko Arnoldi haddei moeten excelleren, had niet veel om het lijf. De verrassing van de avond was de oersterke Texas Kit ty (Prins), die men uit Belgié had moeten wegplukken. Volgende keer is Sittard aan de beurt, geestelijk een wel een heel an der klimaat, één der charmes van deze serie, die zeker geen succes be looft door het bieden van toppresta ties op t.v.-gebied, maar terecht be langen dient, die in zichzelf het na streven volkomen waard lijken. Dat moet de zin ervan zyn en daarom doet men goed. Van eigen bodem (Van onze t.v.-medewerker) Het is allemaal eigen teelt, waar voor wü de aandacht vragen. De kweekster was de NCRV en de pro- dukten werden gisteravond vertoond. Daar was eerst het êen-aktertje de eerste uit een serie van acht stuks over het jonge en gelukkige echt paar Arthur en Eva. Na de familie- series over vader en de volgende over moeder in Amerikaanse versie onver droten in de beeldbuis geworpen) nu een echtpaar, wel op Amerikaans voorbeeld, maar dank zij de vaardige pen van Luisa Treves naar vader landse snit gesneden. Het was een opening en dus willen we er nog niet teveel van zeggen. Maar het zou ons wel verwonderen, indien het amusement er ineens een paar strepen beter door zou worden Het grootste plezier was feitelijk om Paul Cammennans en vooral Kitty Jansen te zien, maar zij zullen in het vervolg toch iets meer rugge- graat in de tekst moeten aantreffen, wil het geheel geen huisbakken ge schiedenis worden. Het Amsterdams Kamerorkest con certeerde met het duo Krebbers-Olof. Na wat onze kunstredactie over de doorkijkje in een Nepals huis met wat familieleven. We weten het: veel speelt zich op straat af, maar er toch nog iets meer dan volksfeest, tempelkunst en hard sloven voor het dagelijks voedsel. Zonder voorbehoud willen we ech ter stellen, dat hetgeen vertoond werd voluit de moeite waard was! De president van de Senaat, Mon- nerville, heeft onmiddellijk na de uit slag van gisteravond een verzoek bij de constitutionele raad ingediend, de resultaten van het referendum we gens ongrondwetigheid te verwerpen. De Raad van State had al eerder verklaard, in tegenstelling met het gebruik, de §ijfers pas veel later, op 6 november aanstaande, officieel we reldkundig te zullen maken. De so cialistische oud-minister Daniel Mayer, die tegenwoordig voorzitter is van de Vereniging ter verdediging van de rechten van de mens, heeft op zijn beurt een voorstel ingediend, om het referendum onregelmatig te ver klaren, omdat de demissionaire rege ring een ongeoorloofde propaganda voor het ja-woord had gevoerd. Zo kregen de kiezers gisteren nog gelijk tijdig met hun stembiljetten de tekst van De Gaulles laatste rede in han den gedrukt, waarin met zijn aftre den in geval van een onvoldoende meerderheid werd gedreigd. Praktisch lijkt de grondwetsherzie ning nu niettemin toch wel een feit te zullen moeten worden, zodat in het vervolg de president der republiek in Frankrijk door het hele Franse volk gekozen zal worden. BINNENLAND De directeur van de KLM. dr. E. van Konijnenburg, heeft zijn bespre kingen in Djakarta beèindlgd. Samen met de directeur van de Indonesische luchtvaartmaatschappij „Garoeda". de heer Partono, is de heer Van Konij nenburg van Djakarta naar Biak ge reisd. waar hij zaterdagochtend aan kwam. Waarschijnlijk zou hij vandaag weer naar Nederland terugreizen. De heer J. W. Maas te 's-Graven- hage is met ingang van 1 december benoemd tot havenmeester van de luchthaven Zanderij in Suriname. De heer Maas. geboren te Rotterdam, is sedert 1 januari 1959 hoofd van het bureau jeugdluchtvaartscholing en -voorlichting van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en sinds eind 1959 nationaal commandant van de Jeugd- luchtvaartbrigade. In het r.-k. ziekenhuis in Hengelo is de 32-jarige Spanjaard S. Arean Cid uit Orense overleden, die vrijdagavond in de pijpenbuigenj van de Kon. ma chinefabriek gebrs. Stork en Co. van een 5 meter hoog platform was geval len. Met een collega was de Spanjaard bezig reparatiewerkzaamheden aan de vloer van het bordes te verrichten, een der stutbalken raakte los. waar door het bordes begon te hellen. De belde mannen vielen naar beneden. Het slachtoffer kwam daarbij met zijn rug op gereedschap terecht. Hij was ongehuwd. Een hengelaar ontdekte zaterdag middag in de Maas te Venlo het li chaampje van de 6-jarige Fred Duiker. Het kind, een Jongen, is op maandag 15 oktober overboord geslagen van het sleepschlp ..Johanna" uit Zaandam. De Jongen was de Jongste van de 5 kinderen van het echtpaar Duiker en was de enige van het gezin, die niet kon zwemmen. De politie te water had 3 dagen vergeefs gedregd naar het stoffelijk overschot, dat van boord is geraakt tussen Venlo en Belfeld. Zaterdag is in het St.-Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg de 2-Jarige Servl van Aalsum overleden. Het kind was op 21 oktober in de ouderlijke woning aan de Bavelselaan te Breda van de zoldertrap gevallen. De Sjah van Perzlë ls zaterdag per vliegtuig uit Teheran naar de Turkse hoofdstad Ankara vertrokken. Hij brengt een officieel bezoek van drie dagen aan Turkije en daarna een par ticulier bezoek van eveneens drie da gen aan Istanboel. Langs een met struikgewas om zoomde straat in Tegelen heeft een man zich vergrepen aan een 5-Jarig meisje. Het kind kwam huilend naar huis gelopen en vertelde daar wat haar overkomen was. De politie deelt mee. dat er in die omgeving een en dezelfde man al enkele malen gesignaleerd is. De laatste tijd bereikten de Tegelse politie steeds klachten omtrent geval len van ontucht en vrijwel ls het signalement van de dader gelijkluidend. Volgens de politie zoekt de tot nog toe onbekende man zijn slachtoffers steeds onder de kleine kinderen. BUITENLAND Het persbureau voor het Midden- Oosten bericht dat de Sowjet-Unie en Jemen zaterdag een overeenkomst heb ben gesloten, waarin Jemen onder hoge betaltngsfaclllteiten Russische goede ren, waaronder landbouwmachines, zal ontvangen. Het akkoord kwam tot stand na besprekingen tussen de vlce- premier van de Jeminltische revolutio naire regering El Beidang, en de Rus sische zaakgelastigde in Jemen. Een communistisch Vietnamees bataljon op vijftig km van Saigon, heeft deze week een aanval gedaan, die na vijf uur strijd werd afgeslagen: 30 aanvallers en 5 Zuidvletnamese mi litairen sneuvelden. Bij de vrijdag ge pleegde aanslag met een handgranaat op een tentoonstelling van het Zuld- vietnamese leger in Saigon kwamen zes mensen om het leven en werden er 37 gewond. Het Italiaanse communistische vakverbond heeft zaterdag voor van daag een algemene proteststaking in Milaan uitgevaardigd omdat een Jongen bij botsingen tussen politie en pro- Cubaanse demonstranten was omge komen. Bij de demonstratie werden drie demonstranten en zes politieman nen gewond. de Mldway-eilanden ln de Stille Oce aan bij een schipbreuk zondag ver dronken. In Somali heeft zaterdag een ge vecht plaats gehad tussen twee stam men, waarbij 33 doden en 49 gewon den zijn gevallen De ene stam had het aftreden van de minister van Bin nenlandse Zaken geëist, terwijl de an dere uit aanhangers van de minister bestond. In Algerije is een alcoholverbod uitgevaacdigd om het alcoholisme te bestrijden. In het regeringsbesluit werden geen bijzonderheden gepubll- MAANDAG Rapenburg 61: K en O-cursus muziek o.l.v. Ru Sevenhuysen, 8 uur nm. Schouwburg: K en O: Toneelgroep „Ensemble" speelt „Ingeborg", 8 uur nm. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 u. nm. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending Spr. evang. J. Maasbach, 8 uur nm. Restaurant v. d. Heijden: Demonstra ties Leidse Middenstandscentrale, 8 u. nm. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. H. J. Franken over de Nederlandse opgravingen in Delr Alia, 8 uur nm. Schouwburg: K en O: Toneelgroep „Ensemble" speelt „Ingeborg". 8 uur nm. Stadszaal (grote zaal): Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst. Kamerorkest Tl- bor Varga, 2.30 uur nm. Stadszaal (grote zaal): Mij. voor Toonkunst. Kamerorkest. Tibor Varga, 8 uur nm. Bloedtransfusie en Jehova-getuigen Tussen de Rooms-Katholieke Art senvereniging en de Protestants- Christelijke Artsenvereniging is een nauwere samenwerking ontstaan. De onmiddellijke aanleiding daartoe vormde een publikatie in de „Wacht toren" over de ontoelaatbaarheid van een bloedtransfusie voor hen die zich „Getuigen van Jehova" noe men. De voorzitter van de Rooms-Ka tholieke Artsenvereniging, dr. J. Ves ten. die dit zaterdagmiddag op de jaarvergadering van deze vereniging meedeelde, verklaarde dat een der gelijk fanatiek volgehouden stand punt van de Jehova-getuigen de arts voor grote moeilijkheden plaatst. De Rooms-Katholieke en Protestants-Christelijke artsen heb ben thans een gemengde commissie benoemd om na te gaan hoe het standpunt van de arts behoort te zijn. ceerd. maar vermoedelijk geldt het de verkoop van alle alcoholhoudende dranken. Een eenpersoonsvliegtuigje is za terdag op een winkel in de plaats Zoersel, bij Antwerpen, gestort. De winkelier kwam hierbij om het leven en een klant werd .gewond. De bestuur der van het vliegtuig bleef ongedeerd. Japan heeft nu meer dan 95 mil joen Inwoners en is op drie na het dichtst bevolkte land van de wereld. Alleen Nederland. Belgié en Taiwan Formosa) zijn nog dichter bevolkt. In de eerste negen maanden van 1962 zijn ln de VS bij verkeersongeluk ken 29660 mensen om het leven ge komen. Nog nooit heeft de verkeers- moloch in de V.S. zoveel slachtoffers geëist. Bij de bestrijding van een brand ln een Newyorkse zeepfabriek zijn zes brandweermannen om het leven ge komen. Zij werden bedolven onder steen en puin toen een muur van de fabriek instortte. William Smart heeft zich vrij weten te pleiten van schuld toen hij zich moest verdedigen tegen de aan klacht dat hij in bezit was van een niet verzekerde auto waarvoor hij bo vendien geen vergunning had. Hij wees erop dat de voor zijn geparkeerde auto geen remmen, geen batterijen en geen banden had en zei dat het dus geen auto was. De Engelse mevr. Sarah Hackle- ton. 86 Jaar, heeft 100 achterklein kinderen. Binnenkort zullen er nog drie geboren worden. Mrs. Hackleton die zelf 17 kinderen het leven heeft geschonken heeft. 76 kleinkinderen. 100 achterkleinkinderen en twee ach ter-achterkleinkinderen. Zij allen wo nen binnen een straal van vier kilo meter van haar woning in het kleine dorp Jump in Yorkshire. De Australische stad Sydney gaat ln verband met de toenemende drukte „dubbeldekse" elektrische treinen in voeren voor het verkeer met haar voorsteden. De nieuwe wagens zullen tweemaal zoveel passagiers kunnen vervoeren dan het huidige type. In eerste Instantie zullen 120 nieuwe rijtuigen worden gebouwd, wat een investering vergt van ca. 24 miljoen gulden. Zij zullen begin volgend Jaar in dienst worden gesteld. WOENSDAG Doopsgezinde Kerk: Evangelisatie bijeenkomst o.l.v. ds. K. C.'van Oossa- nen, 8 uur nm. Kweekschool (Rapenburg 131): Re- unie 95-jarig bestaan. Leidse Kweek school. 11 uur vm. Luth. Kerk: Herdenking der kerk hervorming. Voorg. ds. H. J. A. Haan 7.30 uur nm. Pieterskerk: Herdenking der kerk hervorming. Voorg. ds. H. J. van Ach terberg, 7.30 uur nm. Rapenburg 8: Afscheidsreceptie J. C. Elsgeest van „Eerste Rotterdamsche", 3.30 tot 5 uur nm. Rehoboth: Verkoopdag Herv. Rem- brandtwijk, 2 tot 10.30 uur nm. DONDERDAG Hoge Rijndijk 25: Bakdemonstratles NV Imenexco, 3 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's Getuigen, 7.25 u. nm. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie orkest o.l.v. Wil lem van Otterloo. Solist Theo Olof, 8 uur nm. VRIJDAG A Noordewierlaan 2: Opening Be jaardencentrum in zuid-west, 3 uur nm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia", 8 uur nm. Stadszaal (grote zaal): Huldigings avond jubilarissen NZHVM, 7.30 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Jehovah's Getuigen, n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Expositie grafiek H. van Krulnlngen onder auspiciën van Lelds Academisch Kunstcentrum. Geopend maandag tot en met vrijdag 8 30 tot 1 uur en van 2 tot 5.30 uur (tot en met 20 november). Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerk steeg). Tentoonstelling Lelds Kunst centrum. Werkd. 25 en 79 uur; 's zondags 25 uur (t/m. 3 november). Legermuseum (Pesthuislaan) Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappenDagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Sergeants 3". 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Een fijn stel dochters", al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Hilversum II, 298 in. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 7.20 Lichte 7.50 Dagopening. Programma-overz. 8 20 Lichte gram' mofoonmuz. 9.00 Gymnastiek v. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Kir-i sieke kamermuz. 9.40 Morgenwijding 9.55 Boekbespr 10.00 Arbeldsvltarr.: nen (gr.). 10.50 V. d. kleuters. 11.0 V. d. zieken. 12.00 Lichte orkestmui 12.20 Regeringsuitz.: V. d. landbouw 12.30 Mededelingen t b.v. land- ei tuinbouw. 12.33 Dansork. en zangsolla ten. 13.00 Nws. 13.15 Mededelingen, ac tualiteiten of grammofoonmuz. 13.21 Beursber. 13.30 Metropole-ork. 14.0< Lichte grammofoonmuz. 14.40 School radio. 15.00 Met naald en schaar. 15.31 Zangrecital. 16.00 Voordracht. 16.21 Grammofoonmuz., 16.30 V. d. leugd 17.30 Grammofoonmuz. v. d. Jeugd 17.55 New York calling. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Actualltel ten. 18.20 Lichte muz. 18.35 Lichte or kestmuz. en zangsoliste 19.00 Pari hs parle. 19.05 Fragmenten uit R1 letto. opera (gr.) 20.00 Nws. 20 05 uw orders, programma v. d. militairen 21.15 Typen In zevenvoud, cabaret 22.00 Klassiek planorecital. 22.30 Nw« en mededelingen. 22 40 Actualiteiten 23.00 Fragmenten uit het ballet fille mal gardée (gr.). 23.55-24.00 Nwi TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 19.30 Midden ln zijn tijd. eet, programma over de middenstand. NTS 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Vaticanun II. nieuws rond het Tweede Vatlcaan concilie. NTS: 20.30-23.00 Der fidel Bauer, operette. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m 12.00 Schoolradio. 13.00 Orkestconc klassieke en moderne muz. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 15.0 Schoolradio. 16 00 Hoorspel. 16,31 Klankbeeld over Juridische zaken. 17.01 Lichte grammofoonmuz. 17.45 Praatj< 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.0 Nws. 19.15 In the South-East, regio naai programma. 20.00 Liedjes voo iedereen. 20.30 Orkestconc.: klassiek muz. 21.30 Klankbeeld. 22.15 Lezinj 22.30 Amusementsprogramma. 23.0 Nws en ber. 23.30 Zangrecital: volks liederen. 23.45 Parlementsoverz. 23.5 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voordracht 0.15-0.35 Pianorecital: klassieke muz Engeland, BBC Light Programmi 1500 en 247 ni. 12.00 Voordracht. 12.15 The Dalei dagboek. 12.31 Fllmkroniek. 13.00 Ge varieerde muz. 13.31 V. d. arbeiden 14.00 Gevarieerde muz. 14.45 Voor d kinderen. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Ge varieerde muz. 16.31 Muz. bij het werl 17.15 The Dales. dagboek. 17.31 Uit slagen races. 17.34 Grammofoonplatei v. d. Jeugd. 18.00 Jong Talent. 18.3 Gevarieerde muz. 19.33 Sportoverz. e uitslagen races. 19.45 Hoorspel. 20.0 Nws. 20.31 Gevarieerd programmi 21.00 Hoorspel. 21.31 Dansmuz. 22.1 Verzoek programma. 23.15 Orgelrecita 23.30 Nws. sport en actualiteiten. 23.4 Gevarieerde muz. 0.31 Lichte mu 0.55-1.00 Nws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk 309 n 12 00 Muz. voor blaasinstrumenten 13.00 Nws. 13.15 Nieuwe amusement muz. 1410 Lichte orkestmuz. 16.(1 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Planort cital. 17.45 Gevarieerde muz. 19 00 Nwj 21.00 Grammofoonmuz. 21.45 Nwl 23.35 Koorzang. 24.00 Nws. 0.20 Dan* muz. 1.00 Weerber. en gevarieerde mul Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Lichte orkesmui 13 40 Gevarieerde muz. 14.15 Kameil muz. 18 30 Nieuwe operasterren. 18 a Nws. 20.00 Kamermuz. 23.13 Gevarieet de muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. I 324 lil.: 12.00 Nws. 12.03 Licht grammofoonmuz. 12 30 Weerber. 12.9 Gevarieerde muz. 12.50 Beursber. 13.0| Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoo) radio. 15 45 Koorzang. 16.00 Beursbe 16.06 Duitse les. 16.21 Gevareelrde mit 17.00 nieuws. 17.15 V. d. kinderej 17.40 Boekbespreking. 17.50 Kamermui 18 18 Paardesportber. 18.20 V. d. sol daten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 NW 19 30 Lezing. 19.40 Lichte muz. 19.3 Lezing. 20.00 Hoorspel, 21.15 Jazzmiï 22.00 Nws. 22.15 Gevarieerde mui 22.45 Koorzang. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.03 Elysées-Varlétés, g« varleerd programma. 14.45 Koorzang 17.00 Nws. 18.30 Chansons. 19.30 NW 20 00 Holland Festival 1962: Concert gebouworkest en soliste: Klassieke moderne muz 22.00 Wereldnws. 22J Jazz. 22.55 Nws. „Jerry 2.30, 7 7 en 9.15 uur. als loopjongen", 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, Studio: „Shadows", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Greep naar de macht", 14 Jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „De vrouw die tweemaal leefde". „Astra" theater Wassenaar: Vrijdag 8 uur. Zaterdag 7 en 9.15 uur: „Dyna mite Jack". Zondag 7 en 9.15 uur. dinsdag, woensdag en donderdag 8 uur: „Madame Sans Gêne", 14 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag, 2.30 uur: „Het leven ls geen lolle tje". a.l. Donderdagmiddag extra voorstellingen cm half drie en half vier: „De prinsessen op reis ln de West", a.l. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken,' Ho gewoerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdingh en Blanken. Bij geen gehoor van II*-» huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regenbul Den Helder regenbui Y pen burg regenbul Vlls6lngen regenbul Eeide regenbul De Bilt regen w Twenthe half bew. z Eindhoven zwaar bew. w Z.-Limburg regenbul w Helsinki regen z Stockholm onbewolkt zw Oslo onbewolkt n Kopenhagen zwaar bew. zw 7 9 0, Aberdeen half bew. wnw 6 8 1 Londen onbewolkt w 3 11 2 Brussel regenbul wzw 4 11 7 Luxemburg regen w 3 5 3 Parijs onbewolkt w 4 12 3 Bordeaux onbewolkt nw 2 13 8 Grenoble regen nw 8 10 5 Nice zwaar bew. nnw 6 18 0 Berlijn zwaar bew, wzw 2 7 0 Frankfort geh. bew. zzw 2 6 3 München regen nw 2 6 8 Zürich regen w 2 7 4 Genéve zwaar bew. nno 8 9 0 Locarno regen ozo 7 16 2 Wenen sneeuw nw 4 9 9 Innsbruck regen w.stll 7 15 Athene half bew. zo 3 23 0 Rome geh. bew. w.stll 18 4 AJacclo zwaar bew. wnw 8 18 0 Madrid half bew. n 7 20 0 Mallorca half bew. wnw - 21 0 Lissabon onbewolkt v.and. 0 nnw 8 11 13 nnw 14 10 6 nnw 8 10 11 wnw 5 11 7 w 6 11 5, w 1 6 15 2 114 2 12 5 4 10 2 5 6 0 6 7 8

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2