AGENDA JA.. ARGELOOS STUITEND AVRO-tv-actie voor liet dorp iOSRAM Jongetje nog steeds zoek ..IETS!" „Magilamaria" voor Monster KLM-piloot bedreigt Portugees veroordeelt Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever n,e^ro?.vt0u0brï."ifl' MET EEN ENKEL WOORD te LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 OKTOBER 1062 Het motiveren van een bepaald regeringsbeleid ls dikwijls verre van gemakkelijk. Men denke bijv. aan een Ingewikkelde kwestie als Cuba. Maar als Washington er be hoefte aan heeft een reden aan te wyzen voor zijn omzichtig optreden, mag men verwachten, dat die moti vering ln elk geval een zekere mate van Intelligentie verraadt. Dat ls be paald niet het geval met de uitlating van Amerikaanse regeringsfunctiona rissen op een studiebijeenkomst van hoofdredacteuren en t.v.-vertegen- woordigers. De Russische belangstel ling voor Cuba, zo werd daar betoogd, vloeit voort uit de angst van Moskou voor de Chinezen, wier Invloed ln de Latijnsamerlkaanse staten sterk zou zijn toegenomen. Het ontgaat ons, hoe Amerikaanse regeringsfunctio narissen het slachtoffer kunnen wor den van een zo doorzichtige list. Mos kou houdt Oost-Europa stevig ln handen uit angst voor de Duitsers, op Cuba nestelt het zich uit vrees voor de Chinezenmen mag be nieuwd zijn wat er nu verder in deze stijl in het Kremlin zal worden uit gedacht. Vermoedelijk een Russische invasie van „technici" ergens ln het midden of zuiden van Afrika om „agressie van Zuid-Afrika" te ver hinderen, of een vlootbasis in het oosten van Indonesië om een offen sief van de imperialistische Portuge zen te kerenHet ls misschien wel Juist, dat de Chinezen in Zuid- Amerika een zekere activiteit ont plooien. Maar moeten de Russen daartegen een dam opwerpen of heeft niet Washington veel meer reden om zich daarover ongerust - te maken? Het zou overigens een politiek-voor- delige afspraak van Moskou en Pe king zijn als de een de ander ging dwarszitten, overal waar het maar even kan Russen keren het op dringen van de Chinezen, China ver ijdelt Russische overheersing. En Kennedy's adviseurs knikken instem mend en trachten deze gevaarlijke nonsens, die de gehele wereld in de kortst mogelijke tijd onder com munistische hegemonie zou brengen, aan de Amerikaanse pers te slijten. Het wordt blijkbaar tijd, dat presi dent Kennedy een onderzoek instelt naar de werkelijke gezindheid van lieden uit de kring van zijn raadge vers, die zó naief openstaan voor de argumentatie van gladde communis ten. Voor de tweede maal in één maand tijd is in West-Duits- land iemand vrijgesproken, van wie was komen vast te staan, dat hij ten nauwste was betrokken bij het doden of mishandelen van men sen in de nazi-tijd. De eerste was prof. Leibbrand, van wie niet kon worden bewezen, dat hij verantwoor delijk was voor het doodschieten van tweeëntwintig Italianen in 1944. Het tweede geval betreft de vijftigjarige Willy Dusenchön, die 29 Jaar gele den plaatsvervangend commandant van het concentratiekamp Fuhlsbüt- tel was en thans in Hamburg is vrijgesproken van de aanklaoht, dat hij in 1933 de Lübeckse socialist dr. Solmitz tot zelfmoord dreef. De ge tuigenverklaringen waren tegenstrij dig, aldus de uitspraak, en de mis handelingen en sadistische kwellerij- en van Dusenschön, die beschreven werd als een onbarmhartige tiran en een afschrikwekkende sadist, zijn verjaard en kunnen niet meer ver volgd worden. Dit vonnis is, zacht gezegd, in hoge mate onbevredigend. Juridisch zal het wel in orde zijn en men kan ook nog begrip opbren gen voor het feit, dat duizenden mis dadigers ln de verwarde tijd na de oorlog door het aannemen van een andere naam de justitie lange tijd hebben kunnen ontlopen, zodat zU pas heel laat gepakt konden worden. De verjaring van hun misdrijven echter is daardoor een zeer dubieus argument voor vrijspraak geworden. In elk geval kan de omstandigheid, dat dergelijke notoire schavuiten vrij rondlopen, het aanzien van de West- duitse Bondsrepubliek niet vergro ten. Over Oost-Duitsland kan beter helemaal gezwegen worden. Wied aar tijdig omgezwaaid ls, heet nu een verdienstelijk partijgenoot. Afgezien van de verjaringsclausule wordt er in de Bondsrepubliek nog zoveel moge lijk „opruiming" gehouden. Er zijn nog tal van processen in voorberei ding. Het volgend jaar wordt het Jaar van het „Auschwitz-proces". waarin enige tientallen verdachten zullen voorkomen, die zich in het beruchte concentratiekamp hebben bezigge houden met de „oplossing van het Jodenvraagstuk". (Van onze Hilversumse correspondent) De AVRO zal— zo er tenminste „geruild" kan worden en dat zit er wel in op de avond van de 26ste november beginnen aan een tele visie programma ten behoeve van een inzamelingsactie voor de stich ting „Het dorp" om een fonds te vormen voor de bouw van een dorp voor blijvend mindervaliden in de omgeving van Arnhem. De A.V.R.O. heeft toestemming ge kregen zolang in de lucht te blijven als er reacties op het programma komen: „Desnoods tot half acht de volgende avond (als een andere om roep weer aan de beurt van zenden is). De duur van het programma hangt dus volkomen af van de re acties van het kijkend publiek: dit wordt in het programma betrokken, omdat tegelijkertijd het geld wordt ingezameld. Er zullen b.v. „gevers" voor de camera kunnen komen. De bouw van het dorp vergt vele miljoenen en de A.V.R.O. (de heer T. van Gelder) wil de start met en kele miljoenen beginnen. In de raad van advies van de stichting „Het Dorp" hebben vooraanstaande Ne derlanders zitting genomen, o.a. ir. F. Q. den Hollander, ir. F. Philips en dr. Van Doorne (D.AJ.). (\an onze tv-medewerker) 'n Kort titeltje, maar er kan best wat inzitten. Voorvandaag bijvoor beeld het volgende: Er moet ons „iets" van het hart. We hebben in de loop van het afge lopen seizoen van tijd tot tijd iets onvriendelijks gezegd over „Top of flop" en soms misschien ook wel iets minder onvriendelijks. Punt 2 is, dat we niet zeer ingenomen zijn met de vervroeging van het aanvangsuur der uitzendingen en zo tnigszin mo gelijk slaan we alles war, voor acht uur valt over. Maar en nu komt hei Top of flop hebben we geen enkele keer willen missen, niet om het te kunnen afkraken, maar gewoon weg omdat we toch „ergens" nieuws gierig waren naar wat er gebracht zou worden, hoe de jury het zou doen en wat het forum zeggen zou. We voelden ons eerlijkheidshalve tot deze bekentenis gedrongen. We menen, dat het een programma is, waaraan de tieners, elfers en oudere lichtin gen best hun genoegen beleven. Voor de goede orde voegen we hieraan nog toe. dat een recent particulier, maar deskundig en wetenschappelijk ver antwoord kijkonderzoek «waarvan de resulraten niet gepubliceerd mochten worden» leerde, dat Top of flop door de bank genomen ongunstig beoor deeld werd, maar dat er indicaties waren uitgekomen, die tot de con clusie leidden, dat een onderzoek spe ciaal onder de jeugd aanzienlijk po sitiever resultaat zou hebben opgele verd. Voor Rudy Carrell was het markt dag Hij had er iets fleurigs van weten te maken met veel afwisseling en ook hier kwamen vooral de jongeren aan trek, waarbij eerst Ronnie Bier man even opviel door zegging en voordracht en later de kleine Mari- sol een overwinning behaalde. Het was een goede uitzending met goede nummers en goede grapjes, die we derom blijk gaven van een opmerke lijk talent voor dit werk van de in populariteit snel stijgende hardwer- kenden Rudy, die zélf best in staat een prima tekst te schrijven niet schroomt ook anderen in de eer te laten delen Het geheel was sympa thiek, het had „iets", met name: „ka rakter". Kikvorsmannen zijn gisteren de gehele dag bezig geweest om in de Poelwetering en omliggen de sloten te zoeken naar de sinds woensdagmiddag vermiste 2-jarige Freddie van Gelderen. Ook de brandweer heeft enkele poelen leeggepompt. Ondanks al deze pogingen is men er niet in geslaagd het jongetje te vinden. Een grote geldelijke beloning wordt thans uitgeloofd voor hem of haar, die doeltreffende in- Willen Mudde naar Amerika vertrokken Met de „Maasdain" van de Hol iai.d-Amerika Lijn is gisteren ui ons •and vertrokken naar de VS de toon kunstenaar Willem Mudde, organist eer Evangelisch-Lutherse kerk te Utrecht en leider van het Utrechtse motetgezelschap. Hij is door de „Val paraiso Univedsity" uitgenodigd deel te nemen aan een congres van Ame rikaanse lutherse kerkmusici, dat in Minneapolis begin november wordt gehouden. Via Montreal (Cnada) hoopt hij eind november in ons land terug te keren. De heer Mudde maakt thans zijn derde tournee door de Verenig de Staten. lichtingen kan verschaffen, wel ke leiden tot de opsporing van het kind, dat bij zijn verdwijning gekleed was in een rood broek je, gestreept truitje en een blauw geruit mouwschortje, waarop een naamkaartje (met adres) is gespeld. Voor inlichtingen dient men zich te vervoegen bij het politiebureau in de Zonneveld straat (afdeling recherche). Zneeds radioschip (Van onze Haagse correspondent) Het Zweedse radioschip „Magda- maria" ligt op het ogenblik voor de kust bij Monster, ongeveer vijf mijl van Hoek van Holland. Het is niet waarschijnlijk, dat het schip de Wa terweg zou opvaren. De fa. Dirk zwager uit Rotterdam, die zich ruim een week geleden bereid verklaarde het schip in te klaren als dit de Nieuwe Waterweg op wilde varen, is niet opnieuw benaderd. Er zijn tenministe twee geïnteres seerden in de koop van de Magda- maria. De heer W. J. Hordijk, een Hagenaar, die nog steeds zou pro beren in contact te komen met de eigenaar van het schip en de direc teur van de Amsterdamse rederij Bergman, C. Speets. De heer Speets zou onverwacht naar Scandinavië z(jn vertrokken. Ook de directeür van de onderne ming die „Veronica" exploiteert, de heer Verwey, wordt hardnekkig als gegadigde genoemd. Hijzelf ontkent dit echter. De 31-jarige Portugees Da Silva Franco, die op 16 april de beman ning van een K.L.M.-toestel door bedreiging met een alarm) pistool er toe trachtte te bewegen hem naar Oost-Berlijn te vliegen, is gisteren door ret Amsterdamse Gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeja ar en drie maanden met aftrek van voorarrest. De procureur- generaal had een jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek ge- Advertentie eist. De Haarlemse rechtbank ver oordeelde de gebaarde Portugees, die te kennen gaf uit politieke overwe gingen te hebben gehandeld, tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden zonder aftrek. De Portugees werkte ongeveer een half Jaar als bordenwasser in een van de K.L.M.-keukens op Schiphol. HU had ontslag genomen en was in een vliegtuig gestapt om terug te keren naar Portugal. In de bemannings ruimte bedreigde hij de radio-tele grafisten en vervolgens de gezag voerder met een pistool, dat hij in zijn colbertjasje had. HU gaf de ge zagvoerder opdracht het toestel, waarin vijftig passagiers zaten naar Oost-BerlUn te vliegen. Deze hield de Portugees aan een zoet lijntje en slaagde er in zUn vliegtuig veilig op Schiphol aan de grond te zetten waar de Portugees kon worden overmees terd. Beestenmarkt: OpenluchtsamenkomBt Leger des Hells. 8 uur n.m. assenaar: Geref. Kerk. Zijllaan. Ds A. Vos, ond.: „Mijn geliefde was verdwenen". m.m.v. Kees Deenik (zang) en J. de Vries (orgel). 5 uur nam. Wassenaar: Jeugdcentrum „De Haven". D .v. d. Kwaak over „De randstad Holland". 4 uur. Wassenaar: 20 oktober. Jeugd centrum „De Haven". Conferentie A.R.- C.H." Jongeren. 3 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Hooigracht 81: Bezinningsbijeen komst Humanistisch Verbond o.l.v. dr. J. Cohen. 10.15 uur vm. Lelds Volkshuls: wydlngsdlenst Rozekrulsers Genootschap. 10.30 uur v.m. Marekerk: Open Deur-dienst o.l.v. H. A. van TH en dr. P. L. Schoonhelm. 7 uur n.m. Royal (Doezastr.): Volle Evangelie- zending. Evang. J. Zijlstra. 10 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film over het Chinese poppenspel. De film wordt Ingeleid door de heer Gan- Tjlang-Tek. 2.30 uur nm. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Scan dinavische cultuurfllm 12.000 Jaar ge leden. 2, 4 en 8 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Breestraat 19: Ver. Oud-leerlingen Ambachtsschool. Voordracht over de Nederlandse baksteenindustrie. 8 uur n.m. Café-rest. „Old Dutch" (2de Binnen vestgracht 15): Filmavond Ned. Ver. Expogé. 8 uur n.m. De Doelen: Leldse Amateur fotogra fenver. 8 uur n.m. Gerecht 10: Spr. ds. J. van Rossum over „Het tweede Vaticaans Concilie" voor de Ver. van Vryz, Hervormden Lelden/Oegstgeest. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret o.l.v. Wlm Kan. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): KRO- revue ,,'t Zit raar ln elkaar". 8 uur Advertentie Advertentie RADIATOR met de 12 unieke eigen schappen (-{ lgrim, eWs veer ekehaiitn BINNENLAND. De collectieve arbeids-overeen- komst voor de zuivelindustrie (ook voor administratief personeel), die geldt van 1 mei 1962 tot 30 april 1963. Is eindelijk tot stand gekomen. Het college van Rijk9bemlddelaars heeft er zijn goedkeuring aan gehecht. In de C A.O. ls de 45-urlge werkweek opge nomen. In de C.A.O.'s ls het verschil ln uur loon tussen de hoogste en de laagste gemeenteklasse teruggebracht van zes cent tot vyf cent. Naar schatting zeven bontjassen, ln waarde variërend van twee tot tien duizend gulden zijn gisternacht gesto len uit een bont-groothandel aan de Haagse Zwarteweg. Een ruit op de eerste etage was ingedrukt en een deur. die ook aan de achterzijde van het gebouw was geforceerd. De dieven zijn bij hun „keuze" uitsluitend op de prijskaartjes afgegaan. Zeer kostbare Jassen, van meer dan 10.000 gulden, zonder prUskaartje, z(|n niet aangeraakt. Het bestuur van de nat. chr. or ganisatie van boerenjpluimveehouders neeft ln een gisteren aan de minis ter-president verzonden telegram zijn nood geklaagd over de „catastrofe, welke zich voltrekt over de gezinnen van de beoefenaren van de pluimvee houderij". Door slechte bedrljfsult- komsten. veroorzaakt door te lage eierprUzen, een foutieve elerafzet en te hoge voederprljzen zijn deze gezin nen volgens de organisatie zwaar ge dupeerd. ZIJ vraagt om directe en In directe hulp. In de woensdag te houden ver gadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een voorstel van B en W. aan de orde komen om het hef fingspercentage van de vermakelijk heidsbelasting op een uniform tarief van twintig procent vast te stellen. Dit houdt in dat het percentage voor films en dansen verlaagd wordt van 25 tot 20 procent. Voor andere soor ten van vermaak wordt het bestaande percentage van 20 procent gehand haafd. Door het Katholiek Nationaal Bureau voor Geestelijke Gezondheids zorg zal op grote schaal (650.000 exemplaren), een vouwblaadje worden uitgegeven, waarmede men een ver antwoorde informatie over goede lec tuur op het gebied van huwelijk en seksualiteit beoogt. De bijbedoeling van deze actie is op positieve wijze een bij drage te leveren aan de pornografie- bestrljding. De groep Lappen, die ons land onlangs heeft bezocht voor het ma ken van filmopnamen, heeft bij haar vertrek haar kudde elanden ach tergelaten. De vraag ls nu. waar moe ten ze heen De V.v.V. Arnhem is op het idee gekomen ze onder te bren- een in het nationale park „De Hoge eluwe". waar reeds veel herten en ook mouflons zijn. De directeur van het park. Ir. Van Tuil. heeft gezegd ln beginsel niet afwijzend te staan tegen het onderbrengen van de elanden ln het nationale park. Eerst zal echter moeten worden bekeken of zy er biologisch in passen. B. en W. van Hulssen hebben de datum van de nieuwe gemeenteraads verkiezingen vastgesteld op woensdag 14 november. Er zal geen nieuwe kan didaatstelling gehouden worden. De kandidatuur voor de verkiezingen van 30 mei Jl. (13 lijsten met 75 kandi daten vóór 13 zetels) blijft gehand haafd. Wel wordt weer gelegenheid ge geven om bij volmacht te stemmen. Intussen ls gebleken, dat de manl- «ulaties ln het klesreglster bU de pu be perkt zijn gebleven. Het door de Rijksrecherche ingestelde onderzoek naar de gepleegde onregelmatigheden ls bijna voltooid. BUITENLAND. Een Oostdultse militaire missie, onder leiding van de minister van Defensie, generaal Hoffman ls gisteren in Moskou door premier C"*roeJtslow ontvangen, aldus bericht Tass. Het onderhoud, dat „vriendelijk" verliep, werd mede bijgewoond door de Rus sische minister van Defensie, maar schalk Malinowskl. De Iraakse autoriteiten hebben strenge hygiënische maatregelen afge kondigd naar aanleiding van de cho leragevallen ln westelijk Nleuw-Gulnea Alle reizigers uit dit gebied, die niet beschikken over een geldig vaccinatie bewijs .worden vijf dagen ln observa tie gehouden. De Dultee kotter „Adam Schar- rer" ls gisteren op de Noordzee in aanvaring gekomen met de Poolse treiler „Olsa". Zes man van de kotter zijn gered. De kapitein wordt vermist. Het Europese Parlement heeft gisteren zonder verder debat de over eenkomst voor associatie van de Ne derlandse Antillen bij de E.E.G. be krachtigd. Bij een demonstratie voor de ambtswoning van premier Nehroe ln Nieuw Delhi zijn donderdagavond min stens achttien mensen, onder wie vrouwen en politle-agenten. gewond toen de demonstranten trachtten een polltie-afzetting te doorbreken. De demonstratie was bedoeld als protest tegen de „apathie der regering" te genover de noden en eisen der armen en was georganiseerd door de socialis tische par til. In West-Dult6land zullen langs de wegen wegwijzers worden aange bracht, die de richting aangeven naar plaatsen welke ln stand worden ge houden ter nagedachtenis van de slachtoffers der nazi-wreedheden, voor namelijk voormalige concentratie kampen. In het oude Ostla bij Rome zijn onder de overblijfselen van een syna goge uit de vierde eeuw de resten van een drie eeuwen oudere synagoge ge vonden. Dit wyet er op dat er lang voor de komst van het christendom ln Ostla een bloelende Joodse gemeen schap leefde. In Londen hebben 400 chauf feurs en conducteurs van de Londense autobusdiensten besloten voor onbe paalde t»1d ln staking te gaan uit pro test tegen het opleggen van een boete aan enige collega's .die aan een eer dere stakingsactie hadden deelgeno men, De stakingen worden niet ge steund door de betrokken vakbond. Ongeveer zes lynen worden door de actie getroffen. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Scan dinavische film 12.000 Jaar geleden. 8 uur n.m. Steenschuur 6: Spiritisch Genoot schap. 8 uur nam. DINSDAG Boerhaave-rest.: Kynologenver. „Ryn- land' Spr. ir. F. G. Appelman. „Safari ln Afrika". 8 uur n.m. Gravensteen: Studiecursus Kunstge schiedenis K. en O. o.l.v. mevr. drs. O. L. Bouma. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Restaurant van der Heijden: Leden vergadering Kon. Ned. Middenstands bond. 8 uur n.m. Royal (Doezastr.): Volle Evangelie- zending. Evang. J. van Gijs. 8 u. n.m. St.-Antonlusclubhuls: D.A.F.-propa- ganda-avond. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Scan dinavische film 12.000 Jaar geleden. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret o.l.v. Wlm Kan. 8 uur n.m. Wijkgebouw Stille Rijn 13: Herv wykgem. „Marewijk". Kennismaking met ds. J. Jongerden. 8 uur n.m. WOENSDAG Breestraat 19: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. De Overdekte: Dlploma-zwemman voor mlnder-vallden. 8.30 uur n.m. Doopsgez. Kerk: Evangelisatie-bijeen komst o.l.v. ds. K. C. van Oossanen. 8 uur nm. Evang. Luth. kerk (Hoogl. Kerk- -acht)Verkoopdag 6 en 7-10 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte t« 7.15 uur n.m. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur n.m., Rehoboth: Ledenverg. Ned. Christen Vrouwenbond. Spr. D v. d. Kwaak Rest. v. d. Heijden: Jaarverg. Cen trale A.R. Klesver. 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Lunchbyeën- komst Ned. Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Spr. prof, mr. J. Drlon over „De aansprakelijkheid van werk gevers en ouders". 12.30 uur n.m. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret o.l.v. Wlm Kan. 8 uur n.m. Steenschuur 6: Ver. voor Pedagogiek. Spr. prof. dr. H. M. Oldewelt „Nu de tekorten ln de opvoeding zich tegen ons keren". 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstverg. Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Schouwburg: K en O. ABC-cabaret o.l.v. Wlm Kan. 8 uur nam. Voorschoten (Leldseweg 15): Ledenverg. Alg. Bond van Bejaarden. 7 uur n m. VRIJDAG, Prediker: Evangelisatie Ohrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret 0.1.v. Wlm Kan. 8 uur nam. StadsgehoorzaalJubileumconcert Chr. Orat. Ver. „Con Amore". Uitvoe ring van Samson". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerk steeg). Tentoonstelling Lelds Kunst centrum. Werkd. 25 en 7—9 uur; '«zondags 25 uur (t/m. 3 november). De Lakennal: Dag 10-4 uur .zonaue 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling van werk stukken „Kind en kleur" van Leidse school voor aesthetlsche -orming (Tot 29 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jean-Paul Vroom. Werkdagen 10- 5 uur; zond. 1-5 uur (tot 29 oktober) Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag vao 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rilksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-6 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- lllks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rilksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: DagelMks 10-4 uur zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Trianon: „Vier Parijse meisjes". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Re.x: „Terug uit de hel". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag cyclus „Warme liefde, koude oorlog". Casino: „De hartstocht van een 17- Jarlge". 18 Jr. Werkd. 2 30. 7 en 9.15 uur; zond 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur Lltlo: „Poker om liefde". 18 Jr. Werkd 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. 1.uxor: „De heer Hobbs gaat met va kantie". A.l. Werkd 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Cor- te Metten, licht programma. 18.50 18.50 Praatje voor politieke voetgan gers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 De Oelewappers, gevarieerd pro gramma. 20.00 Populaire klassieken (gr.) 20.40 Concilie en missie, gesprek ken. 2100 Tierelantijnen, gevarieerd programma. 22.00 Lichte grammo- foonmuz. 22 20????? 22 25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij lulden de zondag !n. 23.00 Nouveauté's. 23.65- 24 00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Klassieke operamuz. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19 45 Grammofoon- muz. 19 55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Oude en nieuwe dan sen. 20.40 Specialiteiten theater, geva rieerde radio-show. 21.35 Socialistisch commentaar. 21.50 Vocaal-instrumen taal ensemble. 22.10 IJdelheid, me neer. IJdelheid, hoorspelletje. 22.30 Nws. 22 40 Babysitten, licht programma. 23.10 Dansmuz. 23 40 Lichte grammo- foonmuz. '23 55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00 Stuttgarter Symphonle Orkest en solist: Opera-aria's. KRO: 15.15 Anno 1937. 16 05 De Jack Ben ny Show. 16 30 De laatste der Mohi kanen. TV-fllm. 17.00 Voor de kinde ren (17.30). 17.30 De avonturen van Ivanhoe, rV-fllm. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brand punt. 21.00 De Boyd Bachman-Show. 21.45 Dat geeft te denken, test van algemene ontwikkeling en Intelligen tie. 22.10 Inspecteur Bollinger van Scotland Yard. TV-fllm. 22.35-22 50 Epiloog. NTS: 22.55-24.00 Eurovisie: Wereldkampioenschappen Ballroom- dancing voor Amateurs, te Berlijn. OOR ZONDAG 21 OKTOBER Hilversum I, 402 ni. NCRV. 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Kamerork.; gewijde muz. IKOR: 8.30 Goede Morgen. 9.00 Morgengebed (Ned. herv kerkdienst iKRO: 9 30 Nieuws 9.45 Gram. 9.55 Inleiding hoogmis. 10 00 Plechtige hoogmis. 11.30 Frag menten uit het klassiek en romantisch repertoire 12 05 Klein beraad vragen en antwoorden. 12.15 Licht ork. met solisten. 12.50 Bultenl. comm. 1J.00 Nws. 13.05 De Stemvork: operaprogr. met toelichting. 13.45 De kerk ln Frankrijk, lezing. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Radlofllharm. sextet: moderne muz. 15.15 V. d. oudere luisteraars. 15.55 Wereldmissiedag ln Rome. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. Convent van Kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Oude orgelmuz. 19.00 Nws uit de kerken. 19.05 Koorzang: geestelijke liederen. 19.30 Een openbaring aan Jo hannes. lezing KRO: 19 45 Nws 20 00 De zwarte stip. hoorsp. 20.45 Klassiek planotrio. '21.30 Wissewassenlicht progr. 21.50 Lichte koorzang met in strumentaal ens. 22.20 Concilie Journ 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Volksmuz. van de Balkan en Anatollé. 23.20 Spiegel van de hedendaagse muz 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer. gevar. progr 9 45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Geef het door. praatje. vervoU gens: zondagshalfuur voor de Jeugd. IKOR: 10.30 Remonstrantse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Nws. van eigen erf. AVRO: 12.00 Ge- var. muz. en zang. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrachten. 14.00 Boekbespr 14.15 Concertgebouworkest en solist: moderne en klass. muz. In de pauze 15.10-15.35 Kunstnotities. 16.30 Sport- revue. VPRO: 17.00 Cultuur en Gods dienst van Mesopotamle, lezing. 17.15 Stad en land, gespr. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sport- Journ. 18.30 Salonork. en zangsollst. 19 00 BIJ nader Inzien, discussie over act. gebeurtenissen. 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Zing met ons mee 20.30 Voordr. 20.46 Licht trio. 21.00 Paul Vlaanderen en het Margo-mvsterle. detective hoorsp. 21.40 Zangrecital. 22.05 Chansons, 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Sportultsl. 2e klas voetbal en meded. 23.00 Pianorecital 23.25 Lichte ork.muzlek. I. d. pauze: lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal. 9.30 uur ds. G. Toornvliet. 11 uur ds G. Toornvliet, uitzending dienst voor belangstellenden. 3.15 uur Kin- derdlenst. 4 uur ds. P. N. Kruyswijk. TELEVISIEPROGRAMMA Convent van kerken: 17.00-18.00 Sa menkomst van het Leger des Hells NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport ln beeld AVRO: 20.30 De verdedigers, TV- fllm (deel 2). 21.20 Kunstgrepen. 21.50 Domino, heropening van AVRO's Club des vedettes. NTS: 22.30-23.30 Euro visie: Wereldkampioenschappen Ball room-danclng voor amateurs te Ber lijn. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Progr. gewijd aan de auteur en acteur Pat Muilen. 15.00 BBC-symf. ork. en soliste: klass muz. (Om 15.51-16.06 Lezing). 17.00 Hoorsp. 17.35 Bijbelverhaal. 17.55 Weer bericht. 18.00 Nws. en Journaal. 18.45 Lichte ork.muz. 19.30 Brief uit Ame rika 19.45 Godsd. progr. 20.25 Llefda- digheidsoproep. 20.30 Hoorspel. 21.15 Moderne en klass. kamermuz. 22 00 Nws. 22.10 Impressies uit West-Afrlka 22.45 Gram. 22.50 Epiloog. 22.59 Weer bericht. 23 00 Nws. 23.02-23.35 Piano recital: klas6. muz. Engeland. BBC Light Programme, 15(10 en 247 in, 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Gevar. progr. 14.30 Liedjes. 15.00 Fllmkron. 16.00 Popul. muz. en nieuwe gram. 17.00 Gram, met comm. 18.00 Vocaal en instrum. ens. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muz. 20.30 Godsd. samenzang. 21.00 Popul gram. 22.00 Lichte muz. (verv.). 23.30 Gevar. muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55- 24.00 Nws. Studio: „De zon ln het hart". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „Jacht op de Groene Helm".14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur; ma. en wo 8 uur „De hel brak los om 4 uur". 14 Jr. Dond. 8 uur „Onvergetelijke Melodie". 14 jr. Zondag- en woensdagmiddag half drie „De leeuw van Babyion". A.l. WEEKEINDEDIENST DER TANDARTSEN. Voor spoedgevallen neemt waar tandarts W. G. van Leeuwen, telef. 32095. AVOND- EN NACHTDIENST I)ER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9 ,tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leidercorp is geopend. Nordwestdeutsclier Rundfunk, :109 m, 12.00 Symf.-ork. en solisten: Opera, muz. 13.00 Nws. 13.10 Lichte ork.mui 14.30 Duitse volksliederen. 15.00 Ver. zoek progr. 16.30 Dansmuz. 18.16 Sym. fonle ork.: klass. muz. 18.45 Zang. recital. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. prop v. d. jeugd. 21.45 Nws. 22.15 Hoorsp] 22.50 Dansmuziek. 23.39 Amus. progr] 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuz. 1.00 Weerber] en gevar. muz. Frankrijk, 324 en 484 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc.: moderns en klass. muz. 13.40 Hoorspel. 15y Mam'zelle Prudhomme. operette. 17.4J Ork.conc. moderne en klass. muz. 19.j-, Gram. 20.15 Hoorsp. 21.30 Hedendaags] Franse kamermuz. 23.00 Gram. 23.52! 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 12 30 Weerber. 12.35 Amus.ork. 12 5) 192.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 12.50 Prog. overz. 13.00 Nws. 13.15 Voor dt sold. 14.00 Opera en Bel Canto-couc 15.30 Sportreportages. 18.00 Planore. cltal. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nwi, 19.30 Balletmuz. 20.00 Amus. prop 21.30 Dansmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22.30 Cabaret. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 ni.: 12.18 Chansons. 13.00 Nwi 13.15 Verzoekprogr. en ber. 17.00 Nwi 17.45 Holland Festival 1962: Residentie, ork. en solist: Klass. en moderne muz 19.00 Kath. halfuur. 19.30 Nieuws 20.0) Voordr .en muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 Licht progr. 22.55 Nws. 23.00 Jazz. 23,( Nws. VOOR MAANDAG 22 OKTOBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-berlch- ten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassiek) harpmuz. (gr.). 7.35 Sportultsl. 7.45 Radiokrant 8.00 Nws. 8.15 Voor de zie- ken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor dj vrouw. 10.10 Grammofoonmuz. 10.21 Rondom het Woord: Theologisch etherleergang. 11.05 Planorecital: Mo. derne muz. 11.35 Lichte grammofoon muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Medellngen ten behoeve van land- et tuinbouw. 12.33 LatUns Amerikaaxu ork. 12.53 Grammofoonmuz. eventueel actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Tango's (gr.). 1405 Schoolradio. 14.35 Strijkkwartet: klas sieke muz. (gr.). 15.30 Lichte gram- mofoonmuz. 15.45 Licht ork. (gr. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klassie! ke kamermuz. 16.45 Klassieke gram mofoonmuz. 17.00 Voor de kleuteri 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram- mofoonmuz. 17.40 Beursber. 17.45 Re- -;eringsultzendlng: Een Surinaamss ïuisvrouw vertelt, door mevrouw C, Schultz. NCRV: 18.00 Populaire orgelbespe, ling. 18.30 Gevarieerde grammofoon muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Grammofoonmuz. voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Hammondor gelspel. (gr.). 19.55 Koorzang met rit mische begeleiding. 20.20 De herberg van het Zesde geluk, hoorspel (li 21.35 Pianorecital: moderne muz. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Pia norecital: klassieke muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe- spreking. 23 05 Klassieke grammo foonmuz. 23.40 Lichte grammofoonui 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtenvarla (gr.). 8.00 Nws. 8.15 Programma-overzicht. Aan sluitend: Lichte grammofoonmuz. Gymnastiek voor oudere luistei 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieks grammofoonmuz. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Even bijpraten, pro gramma voor de vrouw. 12.00 Lichte orkestmuz. 12.30 Mededelingen t.b.v, land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte muz. 13 00 Nws 13.15 Mededelingen, actualiteiten of grammofoonmuz. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork.: Lichte muz. 14.00 Viool en plano: Klassieke en moder ne muz. 14.30 Amusementsmuz. (gr.) 14.50 Joegoslavische kaleidoscoop. lez 15.05 Radio-Matinee: klassieke gram mofoonmuz. 16.20 Lichte grammofoon muz. 16 45 Perseus en Andromeda, hoorsp. 17.15 Dansmuz. 17.30 Jazzmuz. 17.50 Militair commentaar. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Amateurprogramma. 18.50 Open baar kunstbezit. 19.00 Operafragmen ten. (gr.). 19.45 Pianorecital .20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop, gevarieerd programma. 22.30 Nws en mededelin gen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Huckleberry Hound. TV- fllm. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: An ti Revolutionaire Partij. 20.30 Vlagver toon is niet voldoende, film van de Verenigde Naties over het Wereldvoed selprobleem. 20.57 Toespraak van Hare Excellentie mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé over de Antl-Honger-Actle. 21.02 Het oude land van Toscane, do cumentaire film. 21.20-22.55 Moord op de voorpagina, speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Orkestconcert: Klassieke mui 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram mofoonmuz. met commentaar. 13.40 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 16.30 Pro gramma voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East, regio naal programma. 19.00 Amerikaans» volksliederen. 19.30 Lichte orkestmuz. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nws. en ber. 22 30 Klankbeeld. 22.59 Weerber. 23 00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.35 Grammo foonmuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 oil 247 111. 12.00 Populaire grammofoonmuzlek. 12.10 Reportage voetballen. 12.31 Ge varieerde muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Dansmuz. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 The Dales,dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammofoon muz. voor de jeugd. 17.00 Voor de teenagers. 17.31 Gevarieerde muz. 18.33 Sportoverzicht. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Journaal. 19.31 Hoorspel. 20.00 Gevarieerd programma. 20.31 Licht programma. 21.00 Gevarieerd program ma. 21.31 Gevarieerde muz. 22.30 Nws., sport en actualiteiten. 22.41 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte orkest-muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte orkestmuz. 14.15 Kamer muz. 15.15 Plano en cello. 16.00 Dans muz. 17.00 Nws. 17.45 Amusementspro gramma. 19.00 Nws. 19.30 Symfonie- ork.: Klassieke muz. 21.45 Nws. 2215 Jazzmuz 23.00 Gevar. muziek. 24 00 Nws. 0.20 Operettemelodieen. 1.00 Weerber. en gevarieerde muz. FrankrUk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.10 Orkestconcert: Mo derne en klassieke muz. 14.25 Gram- De Oegstgeesler Apotheek. Wilhel- mlnapark 8, tel. 53274 ls 's zondags geopend van 1213 uur. ZONDAGSDIENST DEK HUISARTSEN. Voor spnerigev allen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagoch tend 8 uur bereid waar te nemen de doktoren De Bruljne, tel. 26866, Gaas beek. tel. 20266. Llgtenberg. tel. 22630. Schaefer. tel. 50481 en Mastenbroek, tel. 53156. Te Oegstgeest de doktoren Van Walchren. tel. 52130 en Van der Vliet —De Vries. tel. 51321. By geen gehoor van O-» hulsarts r? specialist (of diens waarnemers), brt op dokterstelefoon 22222. mofoonmuz. 14.30 Orgelrecital. 15.00 Grammofoonmuz. 15.14 Moderne pla- nomuz. 16.00 Nieuwe grammolooi ten. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. Festival van Besancon: Orkestconcert: moderne en klassieke muziek. 22 25 Grammofoonmuz. 23.10 Kamermuziek. 23.35 Lichte grammofoonmuzlek. 23.53- 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 111. 324 111.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Landbouwkron. 12.42 Orgelmuz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klassieke grammofoonmuz. 14.00 Schoolradio. 16 00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws.17 15 Zangrecital. 17.45 Franse les. 18.00 Protestantse godsdienstige uitzending. 18.15 Symfonieork.: Operamelodieën. 18.18 Paardesportber. 18 20 V. d. soil 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws. 19 40 In en om de opera. 20.00 Die Woche der lelchten Musik: lichte muz. Om 20.30-21.00 Voor de Jeugd. 22.00 Nws 22.15 Volksdansen en -zangen. 2235 De Zeven Kunsten. 22.55 Nws. 23.00- 23.15 Voor de zeelleden. 484 111.: 12.03 Tourblllon, gevarieerd programma. 14 18 Blaaskwintet: Mo derne muz. 15.03 Lichte grammofoon muz. 16.08 Operetteselectles (gr 17.00 Nws. 17 15 Belgische kamermuz. 1845 »lchte grammofoonmuz. 19.30 Nwi. 20.00 Hoorspel 21.20 Bulgaarse ama teurkoren. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2