Verkiezingsstrijd in Oostenrijk is maar '11 armzalige vertoning Lou v. Burg verwerpt alle beschuldigingen I U samen bent de beste koks van de fijnste Minestronesoep BABY-PIANO Slachtoffers van verkeer MOH. JAMIN OVERLEDEN Waalse „strijd" om behoud Voerstreek gaat door van zondag-soep voor elke dag KWANG - TUNG slechts één week... paar veel voordeliger (Van onze Weense correspondent) Het Is een normaal Terschynsel, dat rivaliserende politieke partijen zich In hun vcrklezingsparolen be roepen op hun kracht, op het toege nomen vertrouwen van steeds groter wordende bevolkingsgroepen om zo doende nog meer aanhangers voor zich te winnen. Tot voor kort hield men zieh ook in Oostenrijk aan de ze tactiek. De (r.k.) Volkspartij beriep zich er op, dat zij na 1945 steeds het grootste aantal zetels in het parle ment had gehad en al vielen er daarna wel wat verliezen te boeken, do party kon zich toch altyd als de sterkste declareren. De socialisten van hun kant wezen er op, dat zy in de afgelopen Jaren steeds sterker v aren geworden en nog enkele we ken geleden voorspelden zij hun a s. overwinning als de sterkste party van de toekomst. Nu echter de campagne voor de algemene verkiezingen ls begonnen Tegenzet van Prins Rainier Prins Rainier van Monaco heeft gisteren het internationaal poettarief ingesteld voor brieven en pakketten naar Frankryk. Frankryk heeft reeds eerder het internationale ta rief voor Monaco toegepast. De Franse douane heeft nu ook op se condaire wegen naar Monaco contro leposten opgesteld. Géén Amerikaanse spionnen naar Praag De Verenigde Staten hebben Tsje- choslowaakse beschuldigingen als zou de Amerikaanse regering spion nen naar Tsjecho-Slowaklje zenden, met kracht verworpen. Deze beschul digingen waren vervat in een nota, die zaterdag Jl. naar aanleiding van de arrestatie van de Amerikaan Budway op beschuldigingen van spionage op de Amerikaanse ambas sade in Praag is overhandigd. De Amerikaanse ambassade heeft dinsdag in een nota aan het Tsjechi sche ministerie van Buitenlandse Za ken verklaard, dat de Verenigde Sta ten elke bekendmaking door Tsje- choslawaakse instanties over de acti viteit van Budway met de nodige re serve zullen ontvangen. De ambassa de tekende hlerby aan, dat Budway, die eind juli tijdens een bezoek aan Tsjecho-Slowakije verdween, blik baar tien weken lang ln afzondering is gehouden. Ook wees zy erop dat de autoriteiten nog geen Amerikaan se vertegenwoordiger by Budway hebben willen toelaten. Italiaanse ziekenhuizen weer zonder personeel Het verplegend en administratief personeel van de ziekenhuizen in Ita lië is gisteren voor niet minder dan vier dagen in staking gegaan in ver band met eisen tot positieverbete ring. De staking wordt door alle vak bonden gesteund. Slechts de dringen de gevallen zal hulp worden ver leend. I slaat de partijpropaganda aan belde kanten een geheel andere toon aan. Zij beroepen zich niet op hun sterk - te, maar op hun zwakte en volgen [zodoende het voorbeeld van de zwak- |k? bokser, die op het meceiyden van het publiek speculeert en hoopt dat zyn tegenstander wordt gediskwali ficeerd. Daarom bezweert de Volksparty de kiezers, dat zy haar niet in de steek mogen laten, want zy heeft maar één zetel meer dan de socialisten en wanneer die nu sterker worden, dan weet men nog niet welk onheil Oos tenrijk te wachten staat. Maar ook de socialisten slaan deze toon aan. ofschoon zy kort geleden nog zo ze ker waren van hun overwinning. Ze schynen bang te zyn geworden, dat het beroep van de Volksparty op het medelijden voor de zwakkere te veel succes ou kunnen opleveren en daarom bewandelen ook zy deze weg. Volgens hen is het nu toch maar de beste oplossing wanneer de twee partijen even zwak biyven met het oog op het evenwicht. Het gevolg van deze armzalige ver toning is. dat niemand een prognose over de uitslag durft te wagen, maar één ding blijft daarbij vaststaan: wanneer de twee rivaliserende par tijen dez etactiek voorezetten, zal een geheel andere partij er voordeel uit trekken waarschijnlijk de kleine Vryheidspartij, maar ook de commu nistische. Dat laatste zou een schan de zyn. want dan zouden de com munisten weer in het parlement te rugkeren. waaruit ze na het vertrek van de Russen in 1955 met vlag en wimpel werden verdreven. Daders roofoverval op slagersknecht gegrepen De politie in Den Helder heeft twee bouwvakarbeiders aangehouden, die ervan worden verdacht de roof overval op een 16-jarige siagerszoon in Ouwsterhaule (Fr.) te hebben ge pleegd. De jong«man werd beroofd ran zfjn geld en gekneveld in een sloot geworpen. Hij liep een groot aantal verwondingen op. De jongste van de twee verdachten heeft reeds een bekentenis afgelegd. De 19-jarige bouwvakarbeider heeft toegegeven dat zij vrydag met een zwarte Chevrolet naar Leeuwar den zijn gereden waar zij op de vee markt een stuk touw kochten met de bedoeling ergens op een stille land weg een overval te plegen. Zij be zochten eedst nog een bioncoop in Leeuwarden en reden daarna in «de richting Terhorne. Zij arriveerden Mn Joure zonder dat zij een geschikt slachtoffer hadden ontmoet. Bij een garage-houder ln Joure tankten zy zonder te betalen. Als onderpand ga ven zij een kistje met autosleutels, dat zy echter niet terughaalden. Van Joure zyn de belde mannen naar Luwsterhaule gereden waar zij de overval pleegden. De auto werd aan getroffen bij de woning van de oud ste bouwvakarbeider <29> in Den Helder. Het verhoor van de laatste wordt voortgezet. Op bezinningsdag I Op de noordelijke Parallelweg ln Arnhem zyn gisteren drie meisjes I aangereden door een personenauto. De 9-jarige Alfrina Knoops werd bij deze aanrijding zodanig gewond dat zy kort daarop in een ziekenhuis is overleden. Een 10-Jarlg vriendinnetje liep een hersenschudding op en het derde meisje werd licht gewond. De aanrijding ontstond, doordat 'n personenauto een vrachtwagen wilde inhalen op het moment, dat de be stuurder van de vrachtwagen naar links wilde afslaan. Gisteravond omstreeks half zes ls op de Spijksedyk te Spyk bij Lobith een kind van de familie Silfhout. 7 jaar oud. onder een vrachtwagen ge raakt en om het leven gekomen. Het kind liep op het 20 cm brede muur tje. dat langs de dijk is aangelegd. Het is mogeiyk. dat de vrachtauto dicht langs de muur is gereden en zo het kind heeft geraakt. De negenjarige jongen C. Qroene- wog uit Heinenoord is vanmorgen ln het Dykzigtzlekenhuis in Rotter dam aan zijn zeer zware verwondin gen overleden, die hU gistermiddag bij een aanryding in Heinenoord op liep. Toen hy met zyn fiets van de Westdijk de nieuwe weg naderde zag hij op deze weg een suikerbiet liggen. Hij gooide zyn fiets in dc berm en zonder acht te slaan op het verkeer liep hU de rijweg op om de suikerbiet te halen. Daar werd hy aangereden door een uit de richting Rotterdam komende bestelauto. Het slachtoffer werd 26 meter weggeslingerd. In Rotterdam zijn gistermiddag 14 havenarbeiders uit Brabant ge wond geraakt, toen een autobus met zyn voorzyde botste tegen de achter kant van een bus. die ervoor reed. Dit gebeurde op de hoek van de Slin- ge en de Stavenissestraat in Rdtter- dam-zuid. waar de chauffeur van een bus uit Oosterhout met pendelaars I krachtig moest remmen voor een personenauto, waarvan de bestuur der plotseling naar links zwenkte. De chauffeur van de tweede bus had te weinig remafstand om een botsing te kunnen voorkomen. Haags ballonfeest wordt vossenjacht (Van onze Haagse correspondent) Precies zoals vijftig jaar geleden zullen zaterdagmiddag vanaf het Malieveld in Den Haag vijf ballons hogere sferen opzoeken en precies zoals toen zal er een „vossenjacht" worden gehouden, waarbij een van de deelnemers als „vos" wordt aange wezen, welke door de andere vier wordt nagezeten. Door middel van luchtstromingen, resp. hardere en zachtere winden moet de „vos" trachten de „jagers" van zich af te schudden, maar hij verliest het spel wanneer een van de „jagers" binnen 500 meter van hem landt En de win naar wint daarmee de golden jubilee trophee. Aan deze ballontocht nemen twee Nederlandse deel: de „Utrecht" <600 m3> en de „Oxygenium" <500 m3>, welke zullen worden bemand door de Haagse notaris Jac. Demenint. de Rotterdamse bankier Ben Steeman en het echtpaar Boesman. De drie buitenlandse deelnemers zijn de En- gelsman Anthony Smith met zijn 800 m3 „Jambo". de Belg Albert van den Bemden met zijn ..Tore" <500 m3) en de Duitser J. Schlüter met een ballon waarover weinig bekend is. Amerikanen willen De grote favoriete ln het door Lou van Burg voor de Oostenrykse tele visie gebrachte spel „Zing met mij - S peel met mij", Brigitte Franke uit Müncben, heeft naar aanleiding van beschuldigingen, dat zij de antwoor den voor de „quiz" tevoren had op gekregen, bü monde van haar advo caat laten weten dat dit nooit en te nimmer, van welke zijde ook, gebeurd is. De deelnemers aan het spel moe ten, nadat een orkest enkele noten ten gehore heeft gebracht, raden welk muziekstuk het betreft. Deze te levisieserie heeft tot dusver groot suc ces gehad, ook in Duitsland. Er zyn echter de laatste tyd in Weense kranten publikaties verschenen over onregelmatigheden, die zich zouden hebben voorgedaan. Onder meer is de aandacht gevestigd op het feit. dat de assistente van Lou van Burg een tante van Brigitte Franke is, en dat deze Brigitte had ingelicht over de vragen, die zy zou krijgen. Brigitte Indonesisch minister De Indonesische minister van Voorlichting, prof. Moh. Jamin, is overleden. HU was 59 jaar en reeds enige maanden ziek. Verleden week werd hij opgenomen in een militair hospitaal voor een behandeling we gens suikerziekte. Behalve minister van Voorlchting was Moh Jamin ln het Indonesi sche kabinet tevens plaatsvervan- r end premier minister voor specia le zaken en coordinator tussen de regerings-instanties. Hy speelde een rol in de revolutie van 1945 en heeft sedertdien vele ambten bekleed. Zo v.as hij verscheidene keren minister, o.a van Justitie. Mr. Moh. Jamin was een van de voornaamste constitutionele advi seurs van president Soekarno. Be halve de portefeuille van Justitie, heeft Jamin vroeger ook die van On derwijs beheerd. Kort geleden was hy ui* New York teruggekeerd te Dja karta. In New York was hy lid van de Indonesische delegatie bij de Alg. Vergadering van de VN Jamin heeft enige boeken geschre ven over de geschiedenis van Indo nesia en over filosofie. Hij heeft als voorzitter van de Nationale Indone sische Planraad meegewerkt aan de oostelling van het eerste Indonesische economische acht jarenplan, dat ver leden jaar in werking is getreden. heeft nu gezegd, dat zy Lou van Burg niet over haar verwantschap met zyn assistente had ingelicht, omdat zij dezelfde kansen als haar concurren ten wilde hebben. De advocaat van Lou van Burg heeft bevestigd, dat de ,.quiz"-leider tot 15 oktober niet wist, dat Brigitte een nichtje van zijn as sistente was. Van Burg heeft voorts meegedeeld, dat Brigitte noch iemand anders aanwijzingen over de te stellen vra gen van hem had gekregen. Lou van Burg verdedigde zich ook tegen „ont hullingen" in Weense kranten, als zou hij persooniyke betrekkingen met Brigitte Franke onderhouden. „Het gesprek dat ik op 29 september voor de televisiecamera met haar voerde, was het eerste en tot dusver het eni ge. dat langer dan drie minuten duurde", zo zei hy. Houston niet laden Havenarbeiders van Houston in de Amerikaanse staat Texas hebben gisteren geweigerd het Nederlandse vrachtschip „Java" van de Stoom vaartmaatschappij Nederland te la den, omdat dit schip cnlangs Cuba heeft aangedaan. De 9.333 ton metende Java wilde in Houston lading innemen voor het Midden-Oosten. j Intussen hebben havenarbeiders in i Philadelphia, acht kisten met kunst bloemen uit Oost-Duitsland niet wil len lossen. Eerder hadden de haven arbeiders van New York ook gewei gerd de kunstbloemen van boord van het Amerikaanse schip „Ameri can Merchant" te halen. De betrok ken vakbond wil geen Russische en Cubaanse lading behandelen. In dit verband worden Oostduitse goede ren aangemerkt als Russische la ding. Terwijl een politieke werk groep uit het Belgische kabinet onder leiding van minister-presi dent Lefèvre deze week de Waals—Vlaamse verhoudingen ,,tot op de bodem" gaat onder zoeken, is van Waalse zijde een nieuwe campagne begonnen om te voorkomen, dat de Voerstreek van de provincie Luik wordt overgeheveld naar de provincie Limburg. Deze overheveling ls een onderdeel van het wetsontwerp voor de vastleg ging van de definitieve „taalgrens" in België, dat deze week door de Se naat werd goedgekeurd. De Voer streek is een gebied met een zestal dorpen en ongeveer 5.000i nwoners. Inmiddels heerst er in de Voer streek een grote Waalse activiteit. In enkele gemeenten wapperen thans vlaggen van de Waalse Volks beweging en pryken aan huisgevels en achter ramen geel-rode aanplak biljetten met het opschrift: „La lut- te continue" <de stryd gaat door). Op vele wegen werden Waalse leu zen en hanen (het Waalse symbool) gekalkt. Hierbij is het echter niet geble ven. Gemeld wordt, dat in Moelin- gen, een van de gemeenten in de Voerstreek de ruilen van een nieuw schoolgebouw werden inge gooid. een (Vlaamse) leeuwevlag werd afgerukt en de ruit van een schoolbus werd vernield. Nederlands sprekenden' worden door Waalsge- zinden uitgejouwd en er zijn ook be dreigingen geuit. Zo werd enkele boeren medegedeeld, dat hun vee zou worden <*edood. indien zij Vlaamsge zind zouden blijven. Een commissie, die door het Luikse provinciebestuur werd belast met een „volksraadpleging" onder de in woners ls volgens het Brusselse Vlaamsliberale blad Het Laatste Nieuws in enkele uren tot de con clusie gekomen, dat 37 procent van de inwoners van de Voerstreek hun kinderen naar school willen sturen, waar Frans de voertaal is. De wijze waarop deze commissie te werk gaat. komt echter in een enigszins vreemd daglicht te staan indien men weet, welke methode daarby wordt gevolgd aldus het blad. Zo werd aan een aantal caféhouders gevraagd hoeveel Vlaamse grammofoonplaten gewoon lijk in hun jukebox staan, terwyi bioscoopbezoekers de vraag werd ge steld welke bioscoop zij bezoeken, die in Visé of die in Eysden in Neder lands Limburg. Het is een feit, al dus Het Laatste Nieuws, dat de mees te inwoners van de Voerstreek liever naar Vlsé gaan dan naar Eysden om de eenvoudige reden, dat in Eys den „veel oudere films" worden ver toond. Bovendien ligt Visé evenals Eysden slechts op een afstand van drie kilometer. In de Voerstreek wordt de „volks raadpleging" dan ook nauwelijks ern stig opgenomen en alleen gezien als een komedie om de Waalse Volks beweging en enkele Luikenaren ln staat te stellen argumenten te ver- krygen om alsnog te trachten de overheveling van de Voerstreek naar Limburg te voorkomen. het meesterschap van de Knorr-koks... V ...uw eigen kookkunst... Van geurige groenten en zonnige tomaten maakt Knorr een heerlijke Minestronesoep gereed. U legt daaraan met zorg de laatste hand. Alles is gebeurd behalve koken. Uw werk! Uw garantie? Een even subliem samenspel met 600 Nederlandse hulsvrouwen. Zij keuren vooraf elk recept van de Zwitserse Knorr-koks. Deskundig en kritisch. Zo wordt genieten gegarandeerd. T&hcVl Ntdarlands produkc.baraiddoor CoimondaVo«di'n{imiddeUnN.V.,Looidrecht, In lictntittn onder control* van KnorrA,O..Th»yngan-ZwiuarJand die hairtcaptondtrtxclusivittithMfttfgMtUA Bezoekt Chinees Restaurant UW ADRES voor overheerlyke Chinese gerechten. BEESTENMARKT 9 - TEL. 25534 LEIDEN merk Mannborg, ln zeer goede staat. Uiterste prijs f. 650. Te bevr. Plantsoen 1 aan het woonhuis. JUWELENMONTEUR en een GOUDSMID gevraagd voor le klas monteerwerk. Gelieve aan te melden! tussen 918 uur, behalve zaterdag by: JUWF.LENBEDRIJF VAN ZETKA Elandstraat 66 - 's-Gravenhage - Telefoon 070330850 GERZON'S Ein week profiteren ren een speciale, lage twee-paar-prljs Eén week voordelig kennis maken met de pluspunten van Gerzon's beroemde Festival nylons: het voordeel van waarachtig kwaliteit de bekoring van warme modekleuren de zekerheid van sublieme pasvorm 't comfort van een altijd- frisse, 'sanitized' nylon A de garantie van Gerzon's goede naam **4*444444 444444444444*4** *********44444*4444*4**444 4*4*4**4**4444444444 4*44444444444444444*4: ***4*44****4*44********444*************** WANDELNYLONS Festival Ivoor 30 denier wondel- nylons met lodderstop in boord en teen voor uttzonderlijk lage prijs! Per paar 1.95, 09^ fr 1 O MIDDAGNYLONS Festival Wit zeer fijne (60 gauge 15 denier!) middagkous met moderne, slanke hiel. Lodderstop in boord en teen. Per Q poor 2.45, per 2 paar ^3 WANDELNYLONS Festival Rood - wandelnylons 30 denier: extra sterk, tóch mooi doorschijnend! Lodder stop in boord en teen. Per paar 2.45, OQ^ P*r 2 paar O HELANCA CRÊPE Festival Goud - 30 den. Helonca crêpesolide, steeds volmaakt passend enfijn-flatteus aan ieder been. Per paar 3.50 per 2 paarO ******4 *4 4 *4 4 4 *4 *4 *4 #4 *4 *4 *4 *4 #4 NAADLOZE NYLONS Festival Roee - een goede noodloze wonde/kous met ingebreide hiel... voor een verrassend milde prijs! Per paar 1.95, O P" 2 paar NAADLOZE NYLONS Festival Geel - 30 denier nood loze wandel kous: kon tegen een stootje! Ideaal voor dagelijks ge bruik. Per paar 2.45, P" 2 paarO NAADLOZE NYLONS FestivoJ Turquoise - 20 denier naadloos: fantastisch fijn.„ Prima pasvorm en ladderstop! In glad ef micro-net. Per poer 2.45, per 2 paar «3 NAADLOZE NYLONS Festival Lila 474 naalds, 15 den, de allerfijnste! Uitmuntende pas vorm. met speciaal rekbaar boord. Per paar 2.95, /'QP per 2 paar Festival nylons alléén bij Gerzonl *4 4:4 *4 4:4 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 4 44 LEIDEN H Voor telefonische bestellingen: BEL 2S838 J*

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4