der^Bur^k Minister komt zijn beloften niet na" Pompstation voor AVRO-quiz Schippers en werven willen REGEN Liturgische vernieuwing Opruiming van verouderde tradities Zwitsers weer naar huis 5? Prof. Vondeling reageert: Wat prettig dat U MIDZA spaarder bent Dat is wat Vlam in de pan LUNCHROOM UITGEBRAND Waterstand te laag )pger'cht 1 maart 1860 Donderdag 18 oktober 1962 Tweede blad no. 3078 Concilie-onderwerpen Maandag zal het concilie een begin maken met zijn eigenlijke werkzaamheden: de aanpassing van de kerk aan de hedendaagse wereld. Als eerste punt van beschouwing en bespreking wordt nu genomen de liturgie in de kerk van vandaag. Daarover heeft een voorbereidende commissie onder leiding van kardinaal Larraona. met medewerking van de meest gerenommeerde liturgisten uit ge heel de wereld een voorstel ingediend. Het is zonder aanzienlijke wijzigingen aan de Paus voorgelegd, die het op zijn beurt thans aan de concilievaders ter goedkeuring voordraagt. De Concilie-waarnemers Vaste paasdatum? In een inleidend bespreking keelt de commissie er de aan dacht op gevestigddat vrijwel in keel de kerk een streven is naar liturgische vernieuwing. Wanneer nu het concilie zich met dit stre ven bezig ivil houden, dan moet dat niet gebeuren door het uit vaardigen van een reeks voor schriften. Een liturgisch leven moet van binnen uit komen. Daarom kan het concilie hoog stens de beginselen van een litur gische vernieuwing onderschrij ven, en desnoods nog een inter nationale commissie instellen voor de uitwerking der beginselen na het concilie. Meer vrijheid Het tweede punt is. dat men eens Bf moet van de eenvormigheid en dwang die in een groot deel van de kerk bestaat wat betreft de Romein se liturgie. Er moet meer vrijheid ko- :men, wat alleen kan worden bereikt ils de curie wat meer alleen met het izicht, de bisschoppen daarentegen iet de leiding worden belast. Boven- lien kan dan een opruiming worden gehouden van verouderde tradities en van voorschriften, die voor andere landen en omstandigheden gemaakt Bijn. De commissie heeft voorts aan dacht besteed aan het breviergebed. Omdat dit het officiële gebed van de kerk is, dient een eind gemaakt te worden aan veel zinloos geworden traditie. De priester zou zijn brevier moeten bidden op de tijden, waarvoor de gebeden geschreven zijn. Het brevier zelf, zo heeft de litur gische voorbereidingscommissie ge meend, moet geheel herzien worden en opnieuw getest aan zijn doelstel ling. Ruimere plaats voor volkstaal Nadat het schema aandacht ge schonken heeft aan de verhouding van de liturgie tot de kerkmuziek en de verhouding van de polyfone mu ziek tot. het Latijn, behandelt de commissie het onderwerp: volkstaal. Daarbij zijn voorstellen gedaan om aan de volkstaal een veel ruimere plaats in te ruimen, vooral waar het het de voormis betreft, het Sanctus en Agnus Dei. Ook zouden evangelie en epistel in de volkstaal gelezen kunnen worden door de priester. Kolenderhervorming In het aanvankelijke schema wor den nog twee aparte, maar met el kaar samenhangende kwesties be handeld, betrekking hebbend op de kalenderhervorming. Daarbij kwam aan de orde een vaste kalender te aanvaarden In overleg met andere kerken en met de wereldlijke over heid. Ten tweede werd de mogelijkheid onderzocht tot een vaste paasdatum te komen. Die voorstel^was door de li turgische commissie gemaakt in samenwerking met de commissie voor de Oosterse Kerken. Dit deel van het schema zal niet maandag aan de or de wordt gesteld, maar zal apart wor den bezien nadat het eerst aanhan gig gemaakt is bij de commissie voor de Oosterse Kerken. Terwijl de Europese bisschoppen in het algemeen zeer ingenomen zijn met de voorstellen tot liturgische hervormingen, staan bisschoppen uit andere landen meer gereserveerd. Velen hebben, in verband met volko men verschillende situaties, zeer spe ciale wensen. In het algemeen kun nen allen zich wel verenigen met de beginselen, bijzonder met de gedach te, dat door het concilie niets precies moet worden gedecreteerd. Grotere zelfstandigheid voor de bisschoppen conferenties wordt gewenst. Brandweer en politie versterkt Het detachement Italiaanse politie, dat gewoonlijk met de ordedienst rondom de Sint Pieter is belast, is met het oog op het concilie met 100 man versterkt. De bewaking van de omgeving van Vaticaanstad Is aan een speciaal contingent van 150 „ca rabinieri" (te vergelijken met de Ne derlandse marechaussee) toever trouwd. Vier maal per etmaal wordt het inwendige der basiliek, zetel van het concilie, aan een nauwkeurig on derzoek onderworpen, "uitgevoerd door de pauselijke gendarmerie teza men met de Italiaanse politie en de Vaticaanse brandweer. Ook deze brandweer, evenals dat van de pause lijke gendarmerie, is versterkt. Ongeveer vijftig Zwitsers stapten vanochtend om tien uur in twee gereedstaande bussen om de terugreis naar het kleine bergland te aanvaarden. Zij hebben op uitnodiging van K. en O. en de Leidse Jeugd Actie een tournee van tien dagen door ons land gemaakt. Zij zijn gedurende die tien dagen ondergebracht bij gezinnen in de Sleutelstad en omgeving. Gisteravond hebben de Zwitserse gasten afscheid genomen van hun Nederlandse gast heren tijdens een feestelijke bijeen- De 47 waarnemers en persoonlijke komst in het clubgebouw van de gasten bij het concilie zullen voor- j speeltuinvereniging ir, taan op dinsdagmiddag samenkomen met het secretariaat voor de christe lijke eenheid. Dan wordt hun gele genheid gegeven hun visies, wensen, voorstellen en kritiek op de in de al gemene vergadering behandelde the ,Ons Eiland" in de Kortenaerstraat. Na ruim een week van musiceren en reizen kon- dep de Zwitserse jongelui eindelijk zelf een rustig gaan zitten om te luisteren naar wat Leidse jongeren op muzikaal gebied presteren. Er mata naar voren te brengen of na- j heei stc een ongedwongen stemming dere inlichtingen te vragen. De bij- in het zaaltje in de Kortenaerstraat Mo mnrioni-on Hnri r'o T oirlro ion. eenkomsten dragen een strikt ver trouwelijk karakter. Zoals bekend heeft het secretariaat voor de chris telijke eenheid tot taak, de schakel te vormen tussen het concilie en de vertegenwoordigers van de 17 niet- katholieke kerken en instellingen. Na het musiceren van de Leidse jon geren konden Nederlanders en Zwit sers dansen op de muziek van „The Sunny Side Jazzband". De leiding van de avond berustte bij de secretaris van de Leidse Jeugd Actie, de heer G. Steinbach. Haarlemmerstraat 73B Leiden Kweekwedstrijd Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Leiden e.o. van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde hield gisteravond in het Gere formeerd-Jeugdhuis een goed bezoch- te ledenbijeenkomst die ditmaal i gepaard ging met de periodieke bloe- 1 men- en fruitexpositie in het kader van de jaarlijkse kweekwedstrijd. Met het. doel voor deze wedstrijd weer de nodige punten minimaal 6 punten te verzamelen, hadden ruim 30 inzenders hun zelf gekweek te produkten op smaakvolle wijze tentoongesteld. De jury voor de bloemenkweek, bestaande uit de heren C. Sormani, F. Langezaal en C. van Egmond, en de jury voor de fruitkweek, bestaande uit de heren H. Veendorp, J. Esseveld en J. van Egmond hadden geen gemakkelijke taak een en ander op punten te waarderen. In zijn welkomstwoord sprak de afdelingsvoorzitter, de heer J. H. Smit, er zijn grote voldoening over uit, dat het aantal inzendingen, w.o. enkele zeer fraaie bloemstukken en fruitmanden, de verwachting had overtroffen. Naast genoemde jury leden richtte spreker ditmaal een bijzonder woord van welkom tot drs. H. J. van Hattum, wetenschappelijk ambtenaar aan de Hortus Botanicus, die na de pauze een lezing hield over de naamgeving van planten. In zijn lezing gaf de heer Van Hattum een zeer leerzame en inte ressante beschouwing over de naam geving der planten waarbij maar al te vaak, zelfs tussen de beroepskwe kers en de botanici, de nodige ver warring heerst. Bij de systematiek (de naamgeving) gaat de wetenschap pelijke onderzoeker uit van vaste regels t.a.v. het geslacht en de soort der planten, waarbij maar al te vaak niet kan worden ontkomen aan een lange reeks van frasenamen, die de nodige verwarring kunnen stichten. Aan de hand van tal van voorbeelden toonde de heer Van Hattum aan, dat voor de juiste benaming der planten de nomenclaturen (vaste naamlijsten) dienen te worden geraadpleegd. Inmiddels waren de jury's met hun keuringen gereed gekomen en bleken de volgende resultaten te zijn be reikt: afdeling bloemen: J. Kriest (8 pnt), G. Hoogervorst (8 pnt), C. van Egmond (7 pnt), N. de Leeuw (61? pnt), H. Griffioen <6 pnt); af deling fruit: A. Hofman (10 pnt). Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook ln briljanten ringen. Ruime keuze in alle prezen. Reisavonturen in Spanje Gisteravond waren vele leden van de afdeling Leiden der Ned. Chr. Reisvereniging in de foyer van de Stadsgehoorzaal bijeen voor de twee de culturele avond in het winterpro- gramma 1962'63, die ditmaal een toeristisch karakter droeg en onder het motto „Reisavonturen in Spanje" werd verzorgd door de bekende Hil- versumse cineast K. de Groot. Na een hartelijk welkomstwoord wierp de afdelingsvoorzitter, de heer A. v. d. Bos, een korte terugblik op het afgelopen reisseizoen, waarop aan ook de Leidse afdeling met een groot aantal leden aan enige prach tige reizen had deelgenomen. Ook de door de afdeling georganiseerde excursies boekten, ondanks de vaak ongunstige weersomstandigheren, groot succes. Dc heer De Groot heeft als ver zorger van een aantal lezingen in ons land grote bekendheid gekre gen als zeer vakkundig cineast en ver teller van prachtige reisverhalen, die men als het ware zei/ beleeft, dank zij het feit dat hij alle bezienswaar digheden op kleurenfilms vastlegt. Gisteravond heeft hij zijn gehoor meegenomen op de grote vele duizen den kilometers lange rondreis, die hij ih de afgelopen zomer door Spanje maakte waarbij hij het gesproken woord toelichtte met een schat van prachtige kleurendia's en een kleu renfilm. Nadat het reisgezelschap via de Oostelijke Pyreneëen het prachtige grensaorpje La Junquera had be reikt, volgde een 175 Kin lange tocht over smalle, doch betrekkelijke goede wegen naar de Costa Bra va (Woeste Kust), de Catalonische kust met zijn talrijke schilderachtige vissersplaats jes Na een interessant bezoek aan Barcelona, de economisch belangrijk- Ds. W. G. de Vries beroepen Ds. W. G. de Vries, predikant van de Geref. Kerk (vrijgemaakt) alhier, heeft een beroep ontvangen van de Geref. Kerk (vrijgemaakt) te Help man, Groningen. AANRIJDING OP HOOIGRACHT Tengevolge van onvoorzichtig over steken van de rijbaan werd gister avond op de Hooigracht een 38-jari- ge Leidse typiste, met haar brom fiets. gegrepen door een auto. De EHD heeft het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat de typiste haar linkerpols gebroken had. ste stad van Spanje, waar o.m. nabij de prachtige natuurlijke haven het Columbusmonument de aandacht trekt maakte men „en passant" nog even een uitstapje naar het eiland Majorca teneinde o.m. een bezoek te brengen aan de hoofdstad Palma en de heerlijke stranden ten Oosten van deze oude fraaie stad. Terug op het vasteland ging de reis naar Spanjes „visitekaartje" en hoofdstad Madrid, waar o.m. bezoeken werden gebracht aan het middeleeuwse Toledo, aan Ei Escorial de wereldberoemde schep ping van Philips II en aan het kost bare mausoleum der Spaanse konin gen. Naar de kust. teruggekeerd, ver volgde het gezelschap de reis via Valencia enorme rijstvelden en sinaasappelenaanplantingen langs de kustlijn en werden bezoeken ge bracht aan o.m. Malaga met haar gouden kust Granada met het wereldberoemde Alhambra en de Sa- cre Monte, de berg waarop en waarin de zigeuners huizen, waarna dwars door het prachtige Andalusia tot be sluit de stad Sevilla met haar 12de eeuwse Moorse bouwwerken werd be zocht. ADVERTENTIE Als een elegant-geklede man dan staat er op het etiket een ;ant bli - I magisch woord: Dat etiket met de olilant garandeert een ijzeren kwa- J| liteitscontrole op stof en tj verwerking. Daarom:, met m Terlenka heeft u altijd zeker- M fijêïï heid op voortreffelijke kle- m MVf I ding, op zorgeloos plezierig W drageh - lange, lange tijd. is verknjgbaa, m veieriü 7- al i kwaliteiten en prijsklassen „Jammer, dat ik het zo moet doen. Ik had het prettiger gevonden als minister Zijlstra my in de Tweede Kamer had beantwoord", zo merk te prof dr. A. Vondeling, voorzitter van de socialistische Tweede-Ka merfractie gisteren in Arnhem op. Het speet hem, dat minister Zylstra pas in de vergadering va-n het A.R.- partijconvent had gereageerd. „Als het in de Kamer was gebeurd, dan hadden wjj kunnen debatteren op een plaats, die daar nu eenmaal voor gemaakt is". Volgens de kranteverslagen heeft minister Zijlstra gezegd, dat belas tingverlaging niet „onzindelijk" is. Dat ben ik graag met hem eens. De P.v.d.A is een voorstandster van be lastingverlaging dat is bijv. bij verlaging van het ongehuwden ta rief wel gebleken en zal die ook iu dc toekomst graag bevorderen. Voorwaarden Maar wij hebben twee voorwaar den: ten eerste dat de overheid haar taker, goed moet kunnen doen en ten tweede, dat de minst draag- krachtigen het eerst en het meest van die mogelijke verlagingen pro fiteren. Mijn kritiek op prof. Zijlstra was echter een heel andere. Kortgezegd komt die hier op neer. In 1959 zegt de minister, geruggesteund door de regeringspartijen: de belastingdruk is te hoog. Hij wekt de indruk, dat hij die zal verlagen. Hij doet dat Auto te water Gistermiddag ls een bestelauto, "elke aan het Steenschuur gepar keerd stond, te water geraakt. Het geschiedde op het moment, dat de bestuurder, een installateur uit Doorn, de auto verliet. Vermoedelijk beeft de chauffeur de handrem niet voldoende aangetrokken, terwijl ook de versnelling in haar vrijloop stond. Bij deze onvrijwillige „tewaterlating" ramde de bestelauto een personen- auto, welke eveneens geparkeerd stond. Van deze auto werden een spatscherm en een wieldop bescha digd. echter niet, omdat het volgens zijn zeggen, nu niet kan. Ik zal hem daarover niet lastig vallen, ik laat dat graag aan anderen over. Maar war. zégt de minister nu? „Ik heb de grondslag gelegd voor toekomstige belastingverlaging" en op hetzelfde moment deelt hij mee zich voorlopig uit de politiek terug te trekken. Kijk, dat vind ik nu „onzindelijk". Geen beloften Eerst bij de kiezer verwachtingen wekken, die in vier jaar tijds niet waar maken, dan „aan het einde van de rit" opnieuw de belasting betaler onder de kin strijken, en te gelijkertijd laten weten, dat hij niet meer meedoet. Hoewel ik best be grijp, dat minister Zijlstra graag even wil uitblazen, had hij toch zo voor zichtig moeten zijn om zijn opvol ger niet op te knappen met belas tingsverlagingsbeloften, die hij zelf niet nagekomen is. Belastingverla ging is geen vies woord, integendeel, het is een heel net woord. Je krijgt er echter wel een nare smaak van als jc het steeds in de mond neemt, zoals de regering en de haar steu nende partijen doet, maar er geen daden op laat volgen. Deze tekst en uitleg zou ik minister Zijlstra in de Kamei hebben gegeven als hij daar en daar hoort het in de eerste piaats op mijn betoog was inge gaan. Fred Cheval, Adri Plesant en Cora de Goey (v.l.n.r.) zijn nu al twee weken ingespannen bezig om een miniatuur-pompstation te bouwen met behulp van crêpe-papier, houtjes, elastiekjes en stukjes ijzer- draad. Het pompstation is de inzet van een quiz tussen patiëntjes van de Johannastichting te Arnhem en een soortgelijk tehuis voor gehandicapte kinderen te Beetsterzwaag (Fr.), die elkaar zullen bekampen op 23 oktober tijdens de uitzending van het AVRO- programma „De Tovercirkel"Fred, Adri en Cora zijn lid van het clubhuis „De Boei" in Leiden-Noord, dat onder leiding staat van de heer H. JMoor. De heer Moor kreeg het verzoek van het Nederlandsche Jeugd Roode Kruis te Den Haag om een hoofdprijs voor de quiz te maken. De drie Leidse kinderen zullen samen de quiz-jury vormen. Voordat de uitzending begint, zullen zij de AVRO-studio's mogen bezich tigen. De heer Moor ivil trachten ook een afdeling van het Nederlandsche Jeugd Roode Kruis in Leiden- Noord te stichten. Hij hoopt dat de radio-uitzending van 23 oktober veel tot de verwezenlijking van zijn plan zal bijdragen. (Foto L.D./Holvast) Dan koopt U in goede zaken en U kunt Uw vol geplakte spaarkaart di rect inwisselen tegen klinkende munt. (Van onze Hilversumse correspondent) Een felle uitslaande brand heeft vannacht een lunchroom aan de Groest te Hilversum volkomen in as gelegd. De melding „vlam in de pan" bleek in enkele minuten tijd vrese lijke gevolgen te hebben. De vlam men joegen metershoog door het pand. Het vuur is waarschijnlijk ont staan, doordat het. afzuigapparaat boven de frituurketel de vlammen boven het brandende vet naar de bo venverdieping zoog. Gewaarschuwd door gillend publiek wist brandmees ter J. van Roessel zijn leven te red den door juist met een grote sprong onder de neerkletterende voorgevel weg te springen. Door het rondsprin gend gesteente werd een brandweer man zo ernstig aan zijn voet ge wond. dat hij in het gemeentelijk ziekenhuis moest worden opgenomen. Een andere brandweerman greep bij het binnendringen van de cafetaria in glas. Hij werd met een slagader lijke bloeding in het ziekenhuis op genomen. De vlammenzee was zo groot en greep zo snel om zich heen. dat de brandweer zich voornamelijk Russische rake iproe ven De Sowjet-Unie heeft proeven met meertrapsraketten in het gebied van de Stille Oceaan genomen, aldus meldde het Russische persbureau Tass. De raketten waren van een nieuw type en de afgelegde afstand is 12.000 km geweest. De raketten werden ontwikkeld ten behoeve van de ruimtevaart. Goede basis De leider van de Britse delegatie naar de Geneefse bijeenkomsten in zake een kernstopverdrag, Godber, heeft gisteren in de politieke com missie van de VN-assemblee gezegd, dat het „memorandum van de neu tralen' nog steeds de sleutel voor overeenstemming kan verschaffen, als de Sowjet-Unle maar erkent dat dit een voorlopige poging is om het ever de ondergrondse kernproeven eens te worden. In bedoeld memo randum wordt de vorming van een internationale commissie voorbesteld die „verdachte gebeurtenissen" in de landen die een kernstopverdrag hebben ondertekend, zou moeten on derzoeken. moest beperken tot het nathouden van de belendende percelen. Om I uur werd het sein „brand meester" gegeven. NOODSITUATIE Hoog genoteerd op het verlanglijstje van alle schippers, scheeps bevrachters en werfdirecteuren in het stroomgebied van de grote rivieren staat: regen, ontzettend veel regen. Alleen dit kan een einde maken aan de noodsituatie, die lang zamerhand is ontstaan. De schepen varen, in verband met de geringe toegelaten diep gang, met slechts fracties van de hoeveelheden lading, die zij zou den kunnen vervoeren. Kind vermist Sinds gistermiddag omstreeks 12 uur wordt de 2-jarige Freddie van Gelderen, die 's ochtends in de om geving van de ouderlijke woning aan de Mariënpoelstraat speelde, vermist. Hoewel aangenomen wordt dat het kind in de Poelwetering aan de kant van het water lag zijn speel- fietsje verdronken is, heeft een uitgebreid onderzoek, waarbij gebruik werd gemaakt van een politiehond en een sleepdreg, geen enkel resultaat opgeleverd. Teneinde geen en :el risico te nemen hebben gistermiddag ruim 400 manschappen van de Koks- school de gehele omgeving, w.o. de Leidse Hout, afgezocht, doch ook deze poging om het ventje te vinden bleef zonder resultaat. OPEN DEUR-DIENST MAREKERK In de Open Deur-dienst, welke zondagavond in de Marekerk wordt gehouden, zal de heer H. A. van Til, die gedurende zeven jaar als zende ling in Kongo werkte, iets over zijn werk vertellen. Enkele kleuren dia's over zijn zendirn-sarbeid e.i de ontwikkeling van de christelijke kerk in dat gebied, zullen worden vertoond. Dr. P. L. Schoonheim zal de dienst inleiden. Schaarste aan grondstoffen en prijsverhogingen in diverse delen van het land zijn er het gevolg van, doch ook arbeidsstagnatie op de wer ven. Zelfs is het bij enkele werven al onmogelijk afgebouwde nieuwe schepen van de helling te laten glij den. Ze liggen kant en klaar te wach ten op de regen, die de waterspiegel moet doen rijzen. De best bevaarbare rivier is nog Afscheid kolonel ds. A.T.W. de Ivluis De hoofd-legerpredikant, kolonel as. A. T. W. de Kluis, die zeer bin nenkort met pensioen gaat, heeft gis teren op de conferentie van leger en luchtmachtpredikanten, die deze week in het kamp te Ermelo bijeen is, afscheid genomen van zijn korps, die hij voor het laatst op deze con ferentie presideerde. Hartelijke woor den van afscheid weiden tot hem gericht door zijn opvolger, luitenant kolonel ds. B. A. Bos, door ds. W. M. Ie Cointre. predikant in algemene dienst voor de geestelijke verzorging van zee-, land- en luchtmacht te Amsterdam, die sprak namens de kerken, namens het Protestants In- terkc -kelijk Thuisfront en namens de Koninklijke Nederlandse Mili- itaire Bond „Pro Rege". Mgr. H. J. J. M. van Straelen, hoofdaalmoezenier sprak als r.k. collega. Als tastbaar (bewijs van erkentelijkheid werden j kolonel De Kluis aangeboden een ra diotoestel met pickup, alsmede een bandrecorder. I Ds. De Kluis sprak een dankwoord. steeds de Waal. waar ln het vak var; Millingen tot St.-Andries een minst gepeilde diepte van 2.10 me ter is vastgesteld. Maar bij de sluis bij Weurt bv, die toegang geeft tot het Maas-Waalkanaal, ligt een drem pel, die de diepte al reduceert tot 1.92 meter. By Nymegen is de diepte van de Waai 578 centimeter boven NAP. Hiermee is op 30 centimeter na de laagste waterstand bereikt, die in het beruchte droogtejaar 1959 werd ge noteerd. De andere rivieren zyn er nog slechter aan toe. In het rivier vak van de Ryn tussen IJsselkop en Heveadorp bedraagt de diepte nog slechts 1.50 meter en tussen Hevea dorp en het Amsterdam-Rynkanaal is het nog erger; daar is de diepte al tot 1.20 meter teruggevallen. In de IJssel tussen Doesburg en Zutphen is de situatie precies eender. Het ri viervak tussen IJsselkop en Does burg dreigt voor schepen van enige afmeting zelfs totaal onbevaarbaar te worden. Nu daar nog slechts 'n diep te var 1.15 meter wordt gemeten. Voor dit gedeelte van de rivier is daar ook een nachtvaartverbod afge kondigd. En intussen kunnen de me teorologen nog geen enkele hoop ge ven dat de geleideiyk voortdurende val plaats zal maken voor enige was. In het noorden van Slam zfjn zeker tien mensen gestorven aan tyfus en de ziekte verspreidt zich nog steeds, aldus ln Bangkok ontvangen berichten. Groothertogin Charlotte van Lu xemburg en haar gemaal, Prins Fellx. zullen b(j hun bezoek, dat zij eind deze maand aan de VS, brengen, door president Kennedy en echtgenote wor den verwelkomd. Het Luxemburgse par- zal 29 oktober ln New York ar riveren en de volgende dag ln V" vshlngton met militair vertoon wor den ontvangen, zy zullen drie dagen in de V.S. verbiyven.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3