Adenauer kwaad over kritiek van üllenhauer VLIELAND Overweldigende meerderheid van Engelse conservatieven voor EEG CHAIIFFEIII Ontslag afgekeurde militairen ongedaan Köppern is blij dat Kaufmann blijft N.-Guinearaad blijf wellicht gehandhaafd RUMOER IN WESTDUITSE BONDSDAG Na acht jaar China terug in Engeland BERISPTE STUDENTEN LEGGEN FUNCTIES NEER Geen neerslachtigheid meer onder Macmillans aanhang Castro krijgt geen geld maar •en voor zijn gevangenen goeder Teken- en archifecfhaken GEBR. WINTER Nu bloembollen planten in de tuin of vroegbloeiers in polten in huis VOOR DIER EN TUIN EEN KYNOCH TWEEDJAS, EEN JAS VAN FORMAAT.. ililf famropei IfsgdiFijï""1 J. W. de Gruijler N.V. - Sassenheim DRUKKER of VORM VOORBEREIDER KYNOCH CLOTH TOCH OM* LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 (Van onze correspondent in Bonn) Het ging gisteren in de Westduitse Bondsdag op een gegeven mo ment heet toe. Adenauer hamerde k la Chroesjtsjow met zijn vuist op het redenaarsgestoelte en goot de fiolen van zijn toorn uit over de socialisten, die van hun kant de kanselier interrumpeerden en „uit scheiden" riepen. Reden voor deze opwinding was Adenauer's woede over de kritiek van de socialistische fractievoorzitter Ollenhauer op de regerings verklaring van dinsdag, een kritiek die er op neerkwam dat het vierde kabinet-Adenauer in zijn eerste regeringsjaar het noodzake lijke heeft nagelaten en passief is geweest. Ook in de jongste verklaring ont breken initiatieven voor het pro bleem-Berlijn, evenals voorstellen voor een echt economisch stabilise- I ringsprogramma, aldus Ollenhauer, oie zei dat hij en zijn vrienden nu ook weieens duidelijk wilden horen of Adenauer eigenlijk een voor- of tegenstander is van Britse toetreding tot de EEG. Op dit alles reageerde Adenauer snuivend van razernij. H(j noemde het onzin hem te vragen initiatieven inzake Berlijn te ontwikkelen in de Bondsdag „waar de Sowjet-Unie elk i woord hoort". Hoe kan trouwens Ol lenhauer zo'n rede houden als hij in gelicht is door z(jn partijgenoot Wil- lv Brandt over diens ervaringen in Washington, zo riep Adenauer ver ontwaardigd uit. ..Brandt en ik zijn het op alle essentiële punten wat de verdediging van Berlijn betreft eens". Over zijn houding tegenover En geland en de EEG probeerde Adenauer klare wijn te schenken door te zeggen dat hij pal voor Brit- ge toetreding is, voor een oplossing j van de moeilijkheden daarbij en voor het vaststellen van een einddatum I voor de Brusselse conferentie. „Maar aan de andere kant ben ik er niet om de belangen van Engeland te be hartigen, maar die van Duitsland, i Denkt u soms dat Groot-Brittannië ulo menslievendheid zich bij ons zou aansluiten?" ij Na vondst Marihuana Inbewaringstelling van Brits meisje werd geweigerd In Amsterdamse politiekringen heeft men met enige verwondering kennif genomen van het feit, dat de rechter-commissaris wel gevolg heeft gegeven aan het verzoek van de substituut officier van Justitie, mr. W K. baron van Dedem, tot in bewaringstelling gedurende zes da gen i van een Schotse drukker (24) maar t.a.v. een 21-jarige Londens meisjes dit verzoek heeft afgewezen. Het tweetal werd vorige week aange houden, omdat het in bezit was van een pond uit Tanger afkomstig ma rihuana. In het toilettasje van het meisje, dat samen met de Schot voor enkele dagen logeerde ir. een pen sion aan de Weteringschans, zijn sporen van marihuana gevonden. Op gronc4 daarvan werd ook de inbe waringstelling van de vrouw gevor derd, omdat in ons land het in be zit hebben van marihu&na reeds strafbaar is. De officier van Justitie heeft nu by de raadkamer van de Amster damse rechtbank appèl aangetekend tegen de beslissing van de rechter commissaris. Verwacht wordt, dat dit appel dezer dagen zal worden be handeld. De vrouw is thans ter be schikking gesteld van de vreemdelin gendienst van de Amsterdamse poli tic. Het Britse paar blijft volhouden, dat de marihuana bestemd was voor eigen gebruik. Mi. Van Dedem heeft gisteren een memorie van grieven tegen de be slissing van de rechter-commissaris bij de griffie van de rechtbank ge deponeerd. Naar wij vernemen zou zijn voornaamste grief zijn, dat de viouw, die als medeplichtige wordt gezien van het misdrijf, waarvoor de drukkei werd gedetineerd, zich aan berechting zal onttrekken. Dit zou onbillijk zijn tegenover de hoofdver dachte. KATWIJK AAN ZEE „Belijden en beleven" De Vereniging ter Behartiging der belangen van Kerk en Belijdenis hield gisteravond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis een vergadering. Ds. P. Offeringa sprak over het on derwerp: „Belijden en beleven". Hij gafe en historisch overzicht van de belijdenis. De oudste christelijke ge meente had al een belijdenis en die wij kennen zijn de 12 artikelen. Dit is de oudste belijdenis die wij "kennen. Het bestaasrecht van de conservatie ve vereniging is zeker bewezen, dat ze de wacht betrekt bij de belijdenis en alles wat deze belijdenis weer staat te belijden. Naast belijden is onlosmakelijk verbonden het beleven. Adenauers opwinding, waartegen later op de dag de socialist Deist officieel protesteerde, schoot overi gens ten dele aan het doel voorbij. Ollenhauer vroeg in zijn rede name lijk niet om het op tafel gooien van mogelijke oplossingen in de kwes- tie-Berlijn. Neen, hij stelde voor dat Bonn bij de Westelijke Grote Drie gedaan moet krijgen samen met de Bondsrepubliek een werkgroep te vormen, die voorstellen voor het af sluiten van een vredesverdrag met Duitsland zou moeten formuleren. Daarnaast zou West-Duitsland een commissie van vertegenwoordigers uit Bonn, West-BerUJn en de drie Bondsdagfracties in het leven moe ten roepen om de kwestie van een mogelijk orgaan van toezicht op de toegangswegen naar Berlijn te bestu deren. De socialistische kritiek richtte zich merkwaardigerwijs, vooral op de pas sages over de buitenlandse politiek in de regeringsverklaring, want de socialistische economische expert, Deist, bleek het in alle kernpunten met minister Erhards simmiere be stedingsbeperking en oproep tot maat houden eens. De andere sprekers van gisteren, de christen-democratische fractie voorzitter Von Brentano en de libe raal Mende, putten zich uit in loven de bewoordingen voor Adenauers re geringsverklaring. De minister van Defensie heeft bepaald, dat de vrijwillig dienende militairen van de Koninklijke Land macht, die in vredestijd nog in ad ministratieve functies nuttig werk zaam kunnen zijn, in dienst gehand haafd kunnen blijven. Een uitzondering op deze regel zal worden gemaakt ten aanzien van hen, die zijn afgekeurd wegens ge breken, waarbij handhaving in de militaire dienst gevaar voor eigen of andermans gezondheid zou opleve ren en voor de afgekeurden, die er de voorkeur aan geven ontslagen te worden of met hun instemming reeds eervol ontslagen zijn. Met in achtneming van het vorenstaande worden de na 1 januari 1962 we gens ongeschiktheid verleende ont slagen ongedaan gemaakt. Een en ander is gisteren meege deeld in de commissies A (officie ren) en B (onderofficieren) en ove rige militairen beneden de rang van tweede-luitenant) voor georganiseerd overleg in zaken van belang voor de rechtstoestand van de militairen van de Koninklijke Landmacht en van de Koninklijke Luchtmacht. De com missie." waren in twee afzonderlijke vergaderingen onder voorzitterschap van dc heer J. H. Wieffering bijeen. In beide vergaderingen werd door de voorzitter namens de minister van Defensie meegedeeld, dat bij de pe riodieke keuringen, waarmede in ja nuari 1962 een aanvang is gemaakt t.a.v het vrijwillig dienend militair personeel van de Koninklijke Land macht, is gebleken, dat er een aan tal officieren en onderofficieren zijn, die in verband met hun gezond heidstoestand uitsluitend geschikt zijn voor administratieve functies- niet te velde. Het advies van de mi litair geneeskundige dienst kan in die gevallen niet anders zijn dan dat deze militairen niet meer ten volle voor de militaire dienst geschikt zijn en derhalve behoren te worden af gekeurd. Een 40-tal is tengevolge van dit advies eervol ontslagen, anderen zijn van het voornemen tot het verlenen van eervol ontslag in kennis gesteld. Niet alleen is door de Tweede Ka mer der Staten-Generaal voor deze kwestie belangstelling getoond, doch ook is van de zijde van het militair georganiseerd overleg hiertegen be zwaar gemaakt. Van deze zijde is meermalen gepleit voor de belangen van degenen die door de bedoelde maatregel zouden worden getroffen. Ook werd betoogd, dat zij voor het merendeel zonder al te veel be- zwaai voor de dienst zouden kun nen worden gehandhaafd Do minister is thans aan deze be zwaren tegemoet gekomen. Overigens zullen de militairen, die op grond van hun gezondheidstoe stand onder moeilijke omstandighe den niet meer ten volle bruikbaar zijn, er rekening mee moeten hou den, dat zij in het algemeen geen promotie meer zullen kunnen maken. Hun aanhouding in de dienst mag voorts de bevordering of opleiding van de volledig geschikten niet in de weg staan. Een en ander brengt geen wijzi ging in het ontslagbeleid ten aan zien van militairen van 50 jaar of oudere leeftijd die in verband met hun leeftijd niet meer ten volle voor de dienst geschikt kunnen worden geacht.. Met erkentelijkheid is van deze verklaring aan de organen van het georganiseerd overleg kennis geno men zo wordt van deze zijde mee gedeeld. (Van onze Londense correspondent) De 33-jarige Andrew Condron, de enige Britse krijgsgevangene, die in januari 1954 na de Kore aanse oorlog besloot in China te blijven, is terug in Engeland. Hij arriveerde gisteren met zijn Frans-Chinese vrouw Jacqueline en hun zoontje in Londen. Condron werd in maart van dit jaar door de admiraliteit eervol ont slag verleend, nadat hij gedurende al die jaren na 1954 als deserteur was beschouwd. Hij had reeds lang be sloten naar Engeland terug te keren wegens de gezondheid van zijn vrouw die aan tuberculose lijdt. Condron verklaarde tegenover En gelse journalisten, dat hij geen com munist is. Hij was In Korea onder de indruk gekomen van de gewone Chinese soldaat op het slagveld, die zo zeker scheen te weten waarvoor hij vocht. Condron besloot te blij ven om na te gaan welke motieven hier achter konden zitten. Zijn be sluit beschouwde Condron tevens als een protest tegen de oorlog in 't al gemeen. Het leven in China beviel hem goed, maar hij maakte zich bezorgd over de gezondheid van zijn vrouw, die waarschijnlijk in Londen in het ziekenhuis zal worden opgenomen. De Condrons woonden in een voor stadje van Peking, waar Andrew En gelse lessen gaf. lezingen hield en ook voor de radio sprak. Zijn salaris was goed, maar er heerste voedsel gebrek. Om aan levensmiddelen te ko men moest men vaak uren in de rij staan. Europese ministers bespreken facetten jeugdcriminaliteit De invloed, die de massamedia, zo als televisie, radio, bioscoop en affi ches. hebben op de jeugdcriminali teit is een onderwerp van bespreking geweest op de bijeenkomst van mi nisters van Justitie uit een vijftien tal Europese landen, die deze week in Rome bijeen zijn geweest. De Nederlandse minister van Jus titie. mr. A. C. W. Beerman, die gis teravond uit Rome is teruggekeerd, vertelde op Schiphol, dat men bezig is aan een uitgebreid onderzoek, ten einde er een inzicht van te krijgen of de massamedia een kwade, de Na aandrang door oud-senatoren (Van onze A'damse correspondent) De praeses en de assessor van de studentensociëteit aan de Sarphati- straat te Amsterdam, hebben gister middag tegen vier uur hun bestuurs- jeugdcriminaliteit bevorderende, in- functies ter beschikking gesteld. Dit vloed op de Jeugd kan uitoefenen b e,schlrd op advies van enige oud- Veraei wordt ook bekeken of en op welke wijze men de massamedia kan leden van het Amsterdams Studen- inschakelen bij de bestrijding jeugdcriminaliteit. „We zijn er ons echter van der i ten Corps naar aanleiding van Inci be_ J denten, die zich vorige maand tijdens wust. dat het bij dit onderwerp moei- de ontgroening op deze sociëteit had- lijk is concrete gegevens te verkrij gen", zei de minister. „Naar de aan gesloten landen zijn thans vragen lijsten verzonden". In Rome waren de ministers van Justitie bijeen van de landen, die aangesloten zijn bij de Raad van Europa Twee ministers, nl. die van Frankrijk en Griekenland, ontbra ken op het appel. Engeland was ver tegenwoordigd door een parlementair secretaris. den voorgedaan, en waarbij men zich diende van een spelletje „Da- chautje-spelen" en scheldwoorden als „vuile rotjood". Het optreden van de beide be stuursleden heeft niet alleen geleid tot een berisping door de senaat van het ASC en het op verzoek van de I procureur-generaal instellen van een In het Westduitse plaatsje Köppern is men bl«j dat dc ex pediteur Max Kaufmann, die in 1960 in Nederland gastvrij werd opgeno- Het kenmerk van een echte christelijke gemeente is de avond maalsgang en de zekerheid des ge- loofs. Na de pauze ontstond een levendige discussie. De Indonesische vertegenwoordiger karta besprekingen voeren met de in Hollandia, Soedjarwo Tjondrone- Indonesische regering, goro heeft verklaard, dat Indonesië De raad heeft de tegenwoordige si- niet op de hoogte was gesteld van tuatie besproken, doch geen bepaal- het plan van de Nieuw-Gulnearaad de besluiten genomen. Eén raadslid deze week 'n zitting te houden, dochjzeide: „Er staan geen nieuwe zittin- men omdat naar zijn zeggen hem het ie\en onmogelijk werd gemaakt door Köppernse antisemieten, zijn aanvraag voor een verblijf vergun ning in Nederland heeft ingetrok ken. Men hoopt nu dat het geval- Kaufmann voor goed uit de wereld zal zjjn. Kaufmann, die al sinds een half jaar terug is in Köppern, wil ken- nelijlc in zijn plaats van herkomst een nieuw bestaan opbouwen. Naar de burgemeester van dit dorp in de Taunus ons meedeelde, begint Kauf- manr er zakelijk weer aardig bo venop te komen. Hij leeft terugge trokken en er is geen sprake van tegen die zitting geen bezwaren had de Raad misschien zal handhaven, nadat Indonesië in mei van het vol gend jaar het bestuur over westelijk Nieuw-Guinea heeft overgenomen. ..Zij (de Nieuw-Guinearaad) heb ben het recht enigerlei zitting te houden, welke zij maar wensen", al dus Soedjarwo. De besloten zitting was oorspron kelijk belegd ter officiële begroeting van het voorlopig hoofd van het VN- bestuur, Rolz Bennet. Deze zegde ech ter af, in verband met de wens van secretaris-generaal Oe Thant, dat h(j met spoed op dienstreis langs de buitenposten zou gaan. De zitting werd gehouden ondanks het feit, dat ongeveer een derde van de leden afwezig was, onder wie en kele kopstukken, die thans in Dja- gen op het program voor de delegatie terug is uit Djakarta". Soedjarwo vertelde: „De toekomst van de raad wordt thans in Djakar ta bespreken en waarschijnlijk zijn enkele wijzigingen in de samenstel ling noodzakelijk, als gevolg van de uittocht van verscheidene leden uit Nieuw-Guinea". Soedjarwo zeide, dat thans al 58 Indonesiërs voor het VN-bestuur werkten. Sjoedig zullen het er meer zijn. Zo komen volgende week vier rechters. Met een eigen staf van 12 man en diverse functionarissen ko mend en gaand voor speciale bespre kingen, wordt het totaal der Indone sische burgers hier op onder de hon derd geschat. Er zijn geen nauwkeu- Labour gooide eigen ruiten in (Van onze Londense correspondent) Na het E.E.G.-debat, dat gisteren op het partijcongres der conservatieven gehouden werd. is het duidelijk dat Engeland waarschijnlijk nog voor het ein de van volgend jaar met vlag en wimpel de Euromarkt zal bin nenzeilen. Althans wanneer de Labouroppositie geen spaak in het wiel steekt, maar daarop is weinig kans. De conferentie sprak met over weldigende meerderheid het vol ste vertrouwen uit in het spoedig welslagen der Brusselse onder handelingen. Slechts een kleine minderheid uitte haar twijfel. Grootzegelbewaarder Edward Heath (voorzitter van de Britse dele gatie in Brussel) zei dat Europa in compleet is zonder Engeland en dat Engeland incompleet is zonder Euro pa. Hij beloofde dat de Engelse re gering in alle opzichten zou mee werken aan de verdere ontwikkeling van de EEG en maakte tevens nog eens duidelijk, dat de Britten niets voelen voor een politieke federatie, laat staan verdergaande integratie, hoewel de Engelse regering reeds eerder verklaard heeft de politieke consequenties van de EEG te aan vaarden. Maar het zou op dit ogen blik, nu Engeland hals over kop eco nomisch moest overschakelen, ontac tisch zijn de politieke kwestie aan te snijden. Het enige, dat Heath hier over verder nog zeide was dat het politieke integratieproces geleidelijk en fragmatisch zal dienen te zijn. Heath zei dat, indien Gaitskell een jaar geleden inplaats van hijzelf naar Parijs was gegaan en zijn so cialistische kameraden met dezelfde arrogantie zou hebben bejegend als waarmee hü, Gaitskell. de socialis ten in Brussel behandelde (namelijk op de onlangs gehouden internatio nale socialistische conferentie over de EEG) de besprekingen nooit zou den zijn begonnen I Heath, die aan het einde van zijn rede een gewel dige ovatie kreeg, verbrijzelde Gaits- kells argumenten stuk voor stuk. „Reddingboei wordt strop" Vice-premier Butler, die aan het I hoofd staat van de groep kabinets ministers die zich met de EEG be moeien, viel Gaitskell eveneens scherp aan. Hij noemde diens rede op het Labourcongres een „harts- tochtelijke speech" die bestemd was i als, .politieke reddingboei welke in I feite een strop rond zijn nek zal worden". Gaitskell spreekt steeds over het einde van duizend Jaar Britse geschiedenis, aldus Butler. Wij echter spreken over de toekomst. Butler herhaalde nog eens dat En- gelands toetreding tot de EEG En geland en het Gemenebest ten goe de zal komen. Er is daarom geen sprake van een keus tussen Europa en het Gemenebest. Overmatige stij ging van de kosten van levensonder houd in Engeland, waarvoor velen vrezen, zal, zo beloofde Butler, door speciale belastingmaatregelen worden opgevangen. Butler zei verder nog dat de Engelse jeugd het Britse plan tot aansluiting bij de „Zes" als het grote avontuur van deze tijd be schouwt. Opgewonden Er heerste op het congres een spannende en opgewonden atmosfeer toen het debat begon. Butler werd in het begin van zijn speech onder lijk vaststond, dat de conferentie in grote meerderheid de politiek tot aansluiting bij de „Zes" zou steu nen. verklaarde oud-minister Turton de aanvoerder van diegenen in de partij, die de regering ervan beschul digen Engeland mét huid en haar aan de „Zes" te willen overleveren dat door de huidige voorwaarden het hart uit de conservatieve partij wordt gerukt. Honderden riepen als uit één mond: "no, no, no, no". Turton schreeeuwde terug, dat de uitslagen van de tussentijdse verkie zingen wel anders bewijzen. Zijn amendement om af te wachten tot de definitieve voorwaarden bekend zijn, trok echter aan het kortste eind en de bestuursresolutie werd met 4.000 tegen 100 stemmen aange nomen. Tot nu toe liep de scheidslein tus sen voor- en tegenstanders van de EEG dwars door de politieke partij en. Door Labours negatieve houding dreigt de hele kwestie echter een onverkwikkelijke en onzakelijke par tijstrijd te worden, waarbij het er echter naar uitziet, dat de socialis ten hun eigen ruiten hebben inge gooid. Zeker is dat opppositieleider Gaitskell de eenheid onder de con servatieven over de EEG. welke toch al groot was, nog heeft versterkt. Ook thans is weer gebleken dat de trouw bjj de conservatieven jegens de partijleiding altijd een belangrij ke en misschien wel een beslissende factor is in de Britse politiek. In de algemene stemming van de partij is een dramatische verande ring gekomen. De neerslachtigheid als gevolg van het conservatieve stemmenverlies bij een groot aantal plaatselijke verkiezingen heeft plot seling aangemoedigd door de stand van zaken over de EEG, plaatsge- w maakt voor optimisme. De partij neesmiddelen en zuigelingenvoedsel. heeft nieuw vertrouwen dat zij de Hij verklaarde met nadruk dat er voor einde 1964 te houden algemene geen geld voor de vrijlating der ge- verkiezingen voor de vierde achter- I vangenen was geboden en hij zei ook eenvolgende maal zal gaan winnen! dat de Amerikaanse regering „op onderzoekscommissie voor de recior- magnificus, maar had ook veronfc waardiging gewekt onder enige oud senatoren van de sociëteit. Deze heb ber. woensdagavond tot diep in de nacht met enige andere oud-leden over het gebeurde vergaderd, waarbij men het sociëteitsbestuur als het wa re ter verantwoording riep. De oud leden missen alle bevoegdheid tot handelen en daarom moest men zich beperken tot het advies aan de beide beschuldigde studenten zich uit het bestuur terug te trekken. Slechts de algemene vergadering van sociëteits leden zal dit tweetal hiertoe kunnen dwingen. Zover hebben de twee be stuurders het niet laten komen. Na zich tot gistermiddag te hebben be raden namen zij ontslag als be stuurslid. Zij blijven wel corpslid. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia A. d. v. A. Leget en F. H. G. van der Werf: Maria Joh. C„ d. v. A. J. Kok en M. Hartman. Getrouwd: H. Smit, 25 J en Y. van der Wegen, 21 J. dat er moeilijkheden tussen hem en de bevolking zijn, aldus het hoofd van deze gemeente, die zei dat Kauf mann van overheidswege alle mo gelijke steun heeft genoten. Wel vreest men natuurlijk dat dooi de zaak-Kaufmann bij velen voorgoed de indruk is gewekt dat Köppern een antisemitisch broeinest is. Dat dit onjuist is, kan onder an dere worden opgemerkt uit het feit dat meer dan tweederden der be volking stemt op de Socialistische Partij Duitsland, de partij die an- ti-nazisme en anti-racisme in hadr vaandel heeft geschreven Men betreurt in Köppern het daarom nog steeds dat Kaufmann, die al in 1957 zakelijke moeilijkhe den had, in 1960 kans heeft gezien zich tot in het buitenland toe be kend te maken als slachtoffer van een anti-semitisme, dat in het dorp je in de Taunus niet bestaat. In dit verband ism en in Köppern uiteraard zeer voldaan over de ver klaring van Kaufmanns Nederland se advocaat, mr. Benno Stokvis, dat er geen sprake van is dat Köppern een broedplaats is van herlevende anti-joodse gevoelens. De Amerikaanse advocaat James Donovan, die in Havanna heeft on derhandeld over het op vrije voeten stellen van 1113 Cubanen die na de in 1961 ondernomen mislukte inva siepoging in Cuba krijgsgevangen werden gemaakt, is gisteravond in Miami, in de Amerikaanse staat Flo rida, teruggekeerd. Hij verklaardei n optimistische geest het resultaat van zijn besprekingen met de Cubaanse autoriteiten af te wachten. Donovan verklaarde tegenover ver slaggevers dat hij de beslissing moest afwachten van de Cubaanse premier, Fidel Castro, op zijn voorstel om de gevangenen uit te wisselen tegen ge- geen enkele wijze bij de onderhande lingen ls betrokken''. Donovan besloot met de mede deling dat grote Amerikaanse bedrij ven en een aantal in de Verenigde Staten wonende welgestelde Cuba nen bedragen hadden geschonken, evenals vele ondernemingen en stich tingen in Europa en Zuid-Amerika. De groep Cubaanse ballingen, be kend onder de naam „Alpha 66", heeft gisteren in San Juan op Porto Rico bekendgemaakt, dat zij „de oor log heeft verklaard" aan alle sche pen die goederen naar Cuba vervoe ren. De „staat van oorlog" ls giste ren ingegaan. Antonio Veclana, de 25-jarige leider van de groep, zei dat „Alpha 66" van plan is om in de ko mende maanden nieuwe overvallen, in Cuba te plegen. rlge cijfers wat betreft de sterkte broken door iemand van de uiterst van het militair contingent der In- rechtse ,Liga van rijksgetrouwen", donesiërs, doch alle schattingen lig- die op kalme wijze de zaal werd ult- gen onder de 1.500. 1 gezet. Ofschoon het reeds onmiddel- IN HOUT EN PLASTIC! DRIEHOEKEN v. PLEXIGLAS, HOUTEN TEKENDOZEN, vanaf0.95 PANTOGRAFEN m. vardeling, 33 cm lang 4.25 KANTOORBOEKHANDEL STATIONSWEG 18 LEIDEN 10 krokussen, div. kleuren 0.65 10 tulpen in 6 kleuren 10 10 10 scilla's blauw 10 anemonen gemengd 10 Franse paperwhites 3.20 10 Hollandse paperwhites 1.75 (alles met gratis cultuuraa nwijzing). NIEUWE RIJN 50 TELEFOON 20824 ff ft#* vraagt PURE WOOL MADE IN SCOTLAND KS3 De voortreffelijke pas vorm en de modieuze coupe, maken van dit model iets heel bijzon ders. Heel bijzonder, door zijn materiaal „KYNOCH" Tweed uit Schotland. Gevraagd bekwaam Rijbewijs B-C-D-E vereist. Bekend met het rijden met aanhanger voor ongeregeld vervoer. Blieven aan het bureau van dit blad onder nummer 24565.' Een favoriet uit onze originele Kynoch Tweed kollektie. ZUIVER WOL in grijs uni en ge dessineerd.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9