Nederlanders gaan en de Indonesiërs komen Onderzoek fraude in Nijmegen voortgezet AGENDA Overal heerst rust ÖVÖMALTIHE Nieuw-Guinea direct na overdracht WITTE Londen gereed kOSRAM voor de grote stakingsslag Arrestaties na dure zoentje MET EEN ENKEL WOORD erhoren tot diep in de nacht LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 OKTOBER 196? Advertentie Buiten de ofEiciële vlaggenceremonie en de overdrachtsplech tigheid in Hollandia, zijn gisteren in Nieuw-Guinea nergens officiële bijeenkomsten gehouden die verband hielden met de nieuwe situatie. Overal was het, voorzover dit in zulk een uit gestrekt gebied met slechte verbindingen kon worden nagegaan, uitermate rustig. In Hollandia gingen de Papoea's na de officiële gebeurtenissen, weer normaal aan het werk. hü dat de situatie in Merauke bij zonder rustig is. Na een groot aantal bijeenkomsten tussen commandan ten van de Indonesische parachutis ten en vertegenwoordigers van alle bevolkingsgroepen, is de heer Eibrink Jansen er in geslaagd, alle partijen nader tot elkaar te brengen. De ver wachting was dan ook. dat het te Merauke in de toekomst absoluut rustin zal blijven. „Men heeft elkaar leren begrijpen, en als niemand het hoofd verliest zal Merauke een voor beeld worden voor de samenwerking tussen Papoea's en Indonesiërs", zei de heer Eibrink ansen. De enige duidelijk merkbare ver andering zal in de komende dagen wo.den veroorzaakt door de Indone sische ambtenaren, die in hun blau we uniformen met een embleem waarop „ontwikkelingsbrigade" staat, uiteraard veel aandacht trekken. Zij hebben reeds kennis gemaakt met een groot aantal Papoea's en naar velen hunner verklaarden zal de sa menwerking, zowel met de blijvende Nederlanders als met de Papoea's goed verlopen. Niettemin waren vele voormalige gouvernementskantoren maandag geheel verlaten omdat de ambtena ren, die deze kantoren zaterdag nog hadden bevolkt, thans óf wachten op hun vertrek naar Nederland, óf zich meldden bij de administratie' van de VN om een contract te tekenen. Binnen 14 dagen zullen ongeveer 2000 Nederlandse ambtenaren Nieuw-Guinea verlaten, hetzij met speciale KLM-vliegtuigen, hetzij met het Griekse schip „Patris". dat aan het eind van deze week zal vertrek ken. Hun plaatsen worden thans inge nomen door een vijftigtal ambtena ren van de VN en verwacht wordt, dat binnenkort zeer veel vacatures bezet zullen worden door Indone- siche ambtenaren. Nog zestig Nadat zaterdag de eerste groep van 16 ambtenaren uit Indonesië was aangekomen, kwam gisteren op het vliegveld Sentani een Hercules-vlieg tuig van de Indonesische luchtmacht reed? een veel grotere groep brengen. Het waren 60 ambtenaren, voorna melijk afkomstig van het Indonesi sche departement van Financiën. Rust en orde worden in Nieuw- Guinea thans officieel gehandhaafd door de Papoa-politie, het Papoea- vrijwilligerskorps en de Pakistaanse militairen van de VN. De Pakistaan se troepeneenheid kwam vandaag op volledige sterkte, toen het VN-troe- penschip „General Blatchford" de resterende 700 Pakistani te Sorong afzette. Vandaar zullen zij worden verspreid over zes verschillende plaatsen. De Nederlandse militairen vallen thans officieel onder het bestuur van de VN. Gisterochtend reeds vertrok uit Biak het eerste voor hun afvoer gehuurde vliegtuig. Hiermee werd een begin gemaakt met de af voer der Nederlandse troepen. Met twee schepen en een groot aantal luchtreizen zullen in oktober nog 4000 militairen naar Nederland worden gebracht. Met de gewone lünvlucht. die gis teren uit Biak vertrok, gingen de eerste ambtenaren naar Nederland terug. Onder hen waren enige der 18 hoge ambtenaren, die vervangen zijn door internationale functionarissen. In Merauke Ook de resident van Merauke, mr. F. R. Eibrink Jansen was erbij. Tij dens zün oponthoud te Hollandia zei Vervolg van flag. 1 evenals de heer Soedjarwo, aldaar een huis betrokken en zal in de om geving daarvan binnenkort twee wo ningen ter beschikking krijgen om deze in te richten als kantoor van de Nederlandse vertegenwoordiging. Beide vertegenwoordigers hebben reeds een kleine personeels-staf. Ridder Reeser Bij K.b. van 26 september Is schout-btj-nacht L. E. H. Reeser. commandant strijdkrachten Neder lands Nieuw-Guinea en commandant Zeemacht Nederlands Nieuw-Guinea. j met ingang van gisteren benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederland- se Leeuw. DE €Cht& PIJNSTILLER Een maand gaat vlug! Stop dat opzien naar nare dagen met WITTE KRUIS, (poeders, tablet ten of cachets!) Advertentie Londen en alle andere grote steden zijn geheel klaar voor de stakings slag van morgen. Het waarschijnlijk fantastische autoverkeer zal in Lon den gedurende de spitsuren volgens het Amerikaanse „getijdensysteem" worden geregeld: in de ochtend in één richting naar het centrum toe over een aantal Theemsbruggen en in de namiddag in omgekeerde rich ting de stad weer uit. Het centrum van Londen zal even tueel worden afgesloten indien er te giote opstoppingen ontstaan. Men zal kosteloos van de parkéermeters ge bruik mogen maken. Er zijn extra E arkeerplaatsen in de koninklijke par en en langs de grote wegen bij het koninklijke paleis. Reeds vandaag zün in de loop van de dag een groot aantal lange af- standstreinen komen te vervallen, omdat deze anders niet op tijd naar hun punt van uitgang zouden kun nen terugkeren of pas op hun be stemming aankomen als de staking, welke om middernacht begint, zal zijn uitgebroken. Ook donderdag en waarschijnlijk nog vrijdag zal het treinverkeer de nasleep van de staking ondergaan. Het publiek is aangeraden zo veel mogelyk thuis te blüven. Alleen de genen die absoluut onmisbaar zün, zullen naar hun werk dienen te gaan. Verdwenen De West-Papoea-vlag is thans ver dwenen van alle officiële gebouwen in Nieuw-Guinea. In Hollandia ziet men daarentegen wel een groot aan tal Papoea-vlaggetjes op auto's, bromfietsen en fietsen van Papoea's. Verder doet de radio ook voortdu rend mededelingen over de nieuwe si tuatie. Zondagavond sloot de radio haar programma af met de korte zin „Dit was de laatste uitzending van de radio-omroep Nederlands Nieuw- Guinea". Nog eenmaal klonken daar na achterelkaar het Wilhelmus en het „Hai Tanahkoe Papoea" „O mijn geliefd Papoea". Toen gisterochtend een extra re portage van de overdrachtsceremonie uit Hollandia naar de andere plaat sen werd uitgezonden, kondigde de omroeper aan: „Hier radio-omroep westelük Nieuw-Guinea West Irian". Ook Russen Inmiddels zijn gistermiddag in Hollandia nog meer verslaggevers aangekomen: correspondenten van het Russische persagentschap Tass en het dagblad „Prawda", alsmede enige Tsjechische journalisten. Zü kwamen allen uit Djakarta. Bü de Tsjechen bevindt zich ook een foto graaf. In Hollandia zijn nu ook de offi ciële vertegenwoordigingen van Ne derland en Indonesië geaccrediteerd. De Indonesische vertegenwoordiger is de heer Soedjarwo Tjongdronegoro, een hoge functionaris van het mi- Inisterie van Buitenlandse Zaken, die een der Indonesische vertegenwoordi gers was by de geheime besprekin- I gen over de kwestie Nieuw-Guinea in 'de Verenigde Staten. Hü kwam gis termiddag in Hollandia cn werd ver welkomd door de heer Rolz Bënnett. De Nederlandse vertegenwoordiger, de heer L. J. Goedhart is vrijdag al in Hollandia aangekomen. De heer Goedhart, die eerste ambassade-se cretaris was bij de Nederlandse ver tegenwoordiging te New York, heeft. AARDSCHOK IN ZUID-PERZIK In Zuid-Perzië, in de omstreken van Lar is gistermiddag 'n krachtige aardschok gevoeld. De beving, die enkele seconden aanhield, zou vol gens in Teheran ontvangen berich ten geen slachtoffers en geen schade tengevolge hebben gehad. Zondag hebben zich in Italië ver scheidene aardschokken voorgedaan, waarvan geringe schade het gevolg Flink krediet voor herstel schade in Spaans rampgebied Het Spaanse kabinet heeft een kre diet van één miljard peseta (onge veer zestig miljoen gulden) goedge- I keurd voor het herstel van de wa- tersnoodschade ln het gebied van Barcelona. Het kabinet gaf verder machtiging voor de bouw van 3230 woningen in de door de overstromingen geteister de plaatsen. Volgens een regeringswoordvoerder is het aantal doden 381 en het aantal vermisten 280. De schade die de in dustrie heeft geleden was ongeveer een miljard peseta. De schade van de landbouw was nog niet geheel be rekend maar was „niet al te hoog". De textielindustrie van de provincie Barcelona, die zwaar geleden had, zou pas na een jaar weer de norma le produktie hebben. Levering raketten aan Israël Britten niet welgevallig In diplomatieke kringen in Londen is gezegd, dat het Britse ministerie 1 van Buitenlandse Zaken onaange- naam verrast was door het Ameri kaanse besluit luchtdoelraketten aan I Israëi te leveren. Iemand van het ministerie zei: „Het bericht uit de VS heeft een nieuwe toestand ge- I schapen wat betreft de wapenleve ranties aan het Midden-Oosten en wü moeten onze houding nader be palen". Enkele landen uit. dat gebied hadden Engeland van tüd tot tüd benaderd over de aankoop van ra ketten voor de verdediging, maar En geland was er nooit op ingegaan. De Jordaanse minister van Buiten landse Zaken, Noesseibeh, heeft in de Algemene Vergadering der VN ge zegd dat het „een dodelüke bedrei ging voor de veiligheid en het voort bestaan van de Arabische landen" zou zyn. als de VS luchtdoelraketten aan Israël zouden leveren. Kennedy stelt een onderzoek in naar havenstaking President Kennedy heeft op grond van de arbeidswet van Taft en Hart ley een commissie ingesteld, die hem tegen donderdag verslag moet uit brengen over de havenstaking aan de oostkust waarbij sinds zondag nacht ongeveer 85.000 havenarbeiders zijn betrokken. Van dit rapport zal het afhangen of de president al dan niet een „afkoelingsperiode" van 80 dagen zal afkondigen. Havensteden van Maine tot Texas hebben van de staking te lüden. Het geschil gaat in hoofdzaak over de eis van de werk gevers om bij een nieuw arbeidscon tract de omvang van de werkploegen te beperken. Komplot in Nigerië In de Afrikaanse staat Nigerië is i de noodtoestand afgekondigd. Pre mier Balewa maakte voor de radio bekend, dat men een samenzwering I tegen de regering had ontdekt en dat de drie voornaamste daders naar het buitenland zün gevlucht. Er waren enkele arrestaties verricht. Volgens premier Balewa waren jongelieden naar het buitenland ge zonden voor een militaire politieke training, die erop gericht was het be wind omver te werpen.- VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. KRO: 18.00 Dansorkest en zangsol.. 18.30 Radlo-Volksunlversltelt: Van Bach tot Boulez X. door H. Citroen. 19.00 Nws.. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Lichte grammofoonmuz.. 20.00 Bene- dlcamus Domino. Gregoriaanse muziek met commentaar. 20.20 Radlo-Fllhar- monisch orkest en sopraan: Opera - fragmenten. 21.20 Klein Taaigeding: taaïrechtbank. 21 35 Orgelconcert. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws.. 22.40 Vreemdeen keuze uit woord, zang en dans. 23.10 Lichte grammofoonmuz., 23.5524.00 Nws. Hilversum II 298 m. I AVRO: 18 00 Nieuws. 18.15 Actuall- 1 teiten, 18 20 Lichte muziek. 18.35 Lichte orkestmuz. en zangsollst, 19.00 Paris vous Parle. gesproken brief uit Parijs, 19.05 Fragmenten uit Lucia dl Lammermoor, opera, 20.00 Nws. 20.05 1 Tot uw orders, programma voor de militairen, 21.15 Cabaretprogramma. 22.00 Planorecital: klass. en mod. muz., 22.30 Nws 22.40 Actualiteiten, 23.00 Klass. symfonische muz., 23.55— 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 19.30 Op Zicht NTS: 20.00 Journal 1 en weeroverzlcht. VPRO: 20.20 Boekbespreking, 20.40 Muzikaal portret. 21.05 Atellerbezoekbezoek aan een beeldhouwer. 21.30 De oude draai- doos, 21.55 Voordracht. 22.05—22.35 Ziek zijn beter worden, medische ru briek. VOOR WOENSDAG 3 OKT. Ilihersum I 402 lil. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-berlchten, 7,10 Dagopening. 7.25 Kamermuziek. 7 45 Radiokrant. 8.00 Nws 8.15 Kna penkoor: Duitse volksliederen. 8.30 Lichte orkestmuz., 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden, 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Grammofoonmuz., 10.15 Morgen dienst, 10.45 Geestelijk liederen, 11.10 Geen zeepbel voor Ursula, hoorpel. 1200 Licht grammofoonmuz., 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Lichte orkestmuz 12.53 Gram- mofoonmuzlek of actualiteiten, 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.35 Russische kamermuziek. 14.30 Lichte orkestmuziek. 15.00 Jeugdconcert met commentaar. 15.50 Bijbelvertellingen 1 voor de Jeugd. 16.00 Voor de Jeugd. I 17.15 Vrije tyd.... wel besteed, licht programma. 17.30 Jazzmuz., 17.40 Beursberichten. 17.45 Amusements muziek NCRV: 18.05 Meisjeskoor: Friese, volksliedjes. 18 30 Het Spektrum, lez.. 18 45 Volksmuziek. 19.00 Nieuws en weerbericht, 19.10 Meded. of grammo- foonmuziek. 19.15 Leger des Hells- kwartier. 19.30 Radiokrant, 19.50 La tijns-Amerikaanse orkestmuziek. 20 10 Salzburger Festspiele 1962: Iphigénie en Aullde. opera. 21.30 Het 21e oecu menisch Concilie te Rome 1962, lez. (II). 21.50 Gew. muz., 22.30 Reportage van de 2e conferentie van de Europese kerken in Nyborg (Denemarken), 22.30 Nws 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Sèlzburger Festspiele 1962: Iphigénie en Aullde, opera (verv.), 23.5524.00 Nieuws. Hilversum II 298 m.: Uw dagelijkse beker gezondheid uit Zwitserland Als medeverdachte van een op 20 september in de Raamstraat in Am sterdam gepleegde beroving, waarbij een 43-jarige koopman een bedrag van f. 1000 werd ontstolen is in Ant werpen een 19-jarig meisje gearres teerd. Haar uitlevering wordt ge vraagd. Dit vlotte meisje had de koopman om een zoentje gevraagd. Op dat zelfde moment kwamen drie man nen te voorschijn, van wie een de koopman een harde stomp in het ge zicht gaf. De beide anderen grepen hem vast en beroofden hem. Van dit drietal zijn reeds twee mannen (18 en 23) aangehouden. De gearresteerden hebben bekend. De vierde dader is nog niet opgespoord. BINNENLAND In zijn woonplaats Buren (Gld.) is op 80-Jarlge leeftijd overleden het oud-Tweede Kamerlid de heer G. W. J. van Koeverden. De heer Van Koever den ls ook lid geweest van Gede puteerde Staten van Gelderland. De begrafenis heeft vanochtend plaats gehad, op het r.-k, kerkhof te Buren. minister van Buitenlandse Betrekkin gen. van Trlnldad-Tobago. dr. Eric Williams. Is gisteren per trein uit Brussel in Den Haag aangekomen voor een bezoek aan Nederland op uitnodi ging van de Nederlandse regering. De Koningin biedt hem morgen ln paleis SoestdTjk een noenmaal aan. Donder dagmorgen bezoekt dr. Williams de minister-president prof. dr. J. E. de Quay. Op de scheepswerf van Verolme in Rozenburg ls zondagavond omstreeks --MBgge rir 'ns aan een van de masten van het elf uur de 31-Jarlge "Noorse zeeman P C. Andreessen tt)d« dens werkzaamheden Noorse schip „Molslebay" uit de mast gevallen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis ln Rotterdam ls hij aan de verwondingen overleden. Het zesjarig zoontje van de land bouwer Jeurissen uit Venralj ls giste ren op de Provincialeweg Venraij- Deurne ter hoogte van IJsselsteln aan- Ïereden door een Duitse vrachtauto >e verwondingen waren van dien aard. dat de kleine vrijwel onmiddellijk ov rleed. De 7-Jarlge Onno Anspacht uit Halfweg ls gistermiddag met zijn hoofd tegen een stilstaande auto ge lopen en in het Grote Gasthuis te Haarlem overleden. De Jongen die uit school kwam stak de Oranje Nassau- straat te Halfweg over en botste door onvoorzichtigheid tegen de auto op. Het Amersfoortse spoorwegstation zal op 10 oktober het eerste ln Neder land zijn, dat de passagiers door het gebruik van een roltrap service kan bieden. Gisteren ls het enorme gevaar te op de bestemde plaats gemonteerd. A. P. Korthals Altes, heeft glstermid dag in de gerestaureerde vleugel van het Zeister slot de tentoonstelling „De vork ln de steel" officieel geopend. Deze expositie, die de mens en zijn eetgewoonien tot onderwerp heeft, ls vijftig Gero Fabriek P •aniseerd ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de N V. Zeister Fabrif lijke staf en de studenten voor een week ln staking gegaan om aan eisen voor betere arbeidsvoorwaarden kracht krfj te zetten. Vorig Jaar oktober werd een soortgelijke staking van twee da gen gehouden om onderwijshervormin gen af te dwingen. Bij een poging om uit een ge vangenis ln Pretoria te vluchten zijn gisteren drie gevangenen doodge schoten en vier gewond. Zondag heb ben zoals gemeld 61 gevangenen, die terechtgesteld zouden worden, getracht uit een andere gevangenis ln Pretoria te breken. Drie gevangenen werden toen doodgeschoten. Een mazelenepidemie heeft tot dusver ln de dorpen Cogon en Purru- pampe, in noord-Peru. aan 25 kinde ren net leven gekost. Er ls geen dok ter in het betrokken gebied, en er zijn geen antibiotica voorhanden. Reizigers hebben melding gemaakt van de epi demie. Er is nu een medisch team on derweg. Een 36-larlge man heeft zich bil de politie ln Visalla, Californle, gemeld en (Van onze Nümeegse correspondent) De officier van Justitie in Den Haag, mr. J. Maris heeft een eerste onderzoek naar de malversaties van de gemeente Nijmegen bij het decla reren van oorlogsschade voltooid. Na dat in de afgelopen dagen alle amb tenaren, die bü het opstellen van de schadeclaims betrokken zün geweest, Hoge woerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Royal. Volle Évangelie-zending. Evang. P. Imbert. 8 uur n.m. WOENSDAG Prediker: Leidse Chr. Oranjevereni ging. Chr. Toneelclub uit Alphen speelt „Een meisje om te stelen". 7.30 uur n.m. Schouwburg: „De Kluchtspelers". ..Potasch en Perlemoer met vakantie". 7 uur n.m. Stille Mare: Openlucht: Evangelisa tie-campagne. 11 uur vm. 9 uur nm. DONDERDAG Hoeewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. VRIJDAG Hotel Central: Ver. voor Facultatieve Crematie. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Rest. De Doelen. WD Spr. S. J. v. d. Bergh over „Liberalisme, nu en morgen 8 uur nam. Den Burcht: Zesde lustrumviering Leldsch historisch dispuut „Robert Fruln", 3 uur nm. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur vm. Bijbelstudie: 11-12 uur de heer J. Diepraam, prop. te Den Haag. 't Karrewiel: Receptie veertig Jaar Leldsche Ziekenkas, 3-5 uur. Leldsche Schouwburg: Chr. Toneel groep „Imperium": „De Goedhartige Bulderbast", 8 uur nm. Wassenaar: (Ingang Raap horst): Excursie Kon. Ned. Natuur historische Ver., 9.30 uur vm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. MAANDAG. Restaurant v. d. Heijden: Aandeel - houdersverg. N.V. Leidse Bouwmlj. 4.30 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: Selsklp „Frvs- lan". Mare Tetman en Jarich de Vries niet „Omke Doeke komt üt 'e hocke". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Solisten H. Krebbers en Theo Olof. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN langdurig en zelfs tot diep in de nacht zün verhoord, is de officier teruggekeerd naar Den Haag. Dit betekent overigens geenszins, dat het onderzoek in deze zaak reeds zou zün afgesloten. Het bestuderen van alle documenten, die betrekking hebben op de afwikkeling van de oorlogsschade kan weken in beslag nemen, temeer daar de meeste van deze ambtelijke stukken dateren van voor de oorlog. Naar verluidt is het geval van fraude, dat bü het eerste onderzoek zo vlot aan het licht is ge treden, niet vermeld op de klachten lijst die de oud-ambtenaar Van Mil heeft ingediend tegen zijn vroegere collega's. Zün beschuldigingen vorm den slechts de aanleideng tot justi tiële naspeuringen, die thans gron dig worden uitgevoerd. Het wordt geenszins uitgesloten geacht, dat hierbü meer onregelmatigheden aan het licht komen. Intussen heeft Van Mil na 'n strafrechterlüke aanklacht wegens smaad tegen mr. Hustinx ook een civiel rechterlijke actie tegen de burgemeester geopend. VARA: 7.00 Nws.. 7.10 Ochtendgym. ,Tcht« grammofoonmuz. (öm 7.30 Van de 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte voorpagina, praatje), 8 00 Nws. Lichte grammofoonmuz., 9 00 Gym nastiek voor de vrouw, 9.10 Kook- praatje. 9.15 Mod. muz., 9.40 School radio. VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht - klaarstaan voor de medemens, lezing, 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw, 1100 Orgelspel 11.30 Theaterorkest. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoon- muzlek. (12.3012.33 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw, 13.00 Nws. 13.15 Lichte orkestmuz., 13.45 Gesproken portret, 14 00 Kamerorkest: mod. en klass muz., 15.00 Van Armen wet naar bijstandwet, toespraak, 15.10 Voor de Jeugd, 17 00 Lichte gev. gram mofoonmuz.. 17.30 Tentoonstelllngs- agenda. 17.35 Licht trio. 17.50 Rege ringsuitzending: Nieuw-Guinea kroniek door G. Chr. van Eek. hoofd voorlich ting ministerie van Binnenlandse Za ken VARA: 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte muz., 19 00 Voor de kinderen. 19.10 Het Jo dendom, opdracht en geschenk, lez. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.40 Kaf en koren, wekelijkse notities Hart op de tong: actuele problemen. 22 55 Klass. en mod. muz., (opn.). 3.55—24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn) 3 OKTOBER VAN 18 tot 20 UUR Delen uit „Der Vogelhandler (Zeiler) Annellese Rothenberger. Lisa Otto, Jo sef Traxel, Manfred Schmidt. Hanns Pick. Koor en Orkest o.l.v. Wilhelm Schuchter. Eh cumparl (La Rosa) Orkest Horst Wende. Honeysuckle rose (Razaf) Lionel Hampton Moitlé tol, moltlé mol (Béart). Guy Béart. Louis ville Lou (Ager), Orkest Pee Wee Hunt. Night and day (Porter). Orkest Ray Connlff. Golden earrings (Young). Peggy Lee Little girl blue (Rodgers), André Prévin, David Rose. Cha Cha no 4 (Argueso), Orkest Ramón Ar- gueso. Sambesi (Carstens). Orkest Er- wln Halletz. Tetagua sapucal (del Pueblo). Trio Los Paraguayos. El te- colote Los Cuatro ae Ruff. Beau tiful Ohio (Ballard). Orkest Werner Muller. Schoner fremder Mann (Ho- sey), Connie Francis. Love ls a many splendoured thing (Fain), Orkest Frank Chacksfleld. Kiss me (Carste), Orkest Kurt Edelhagen. Something wonderful (Rodgers), Doris Day. We shall walk through the valley Or kest Chris Barber. Te qulero y vole (Laredo), Orkest Edmundo Ros. Che rokee (Noble), Clifford Brown. Max Roach, Harold Land, George, Morrow, Richie Powel. Swlngin' (Brown), Id. Salt peanuts (Gillespie). Phllly Joe Jones, Bill, Barron. Michael Downs. Walter Davis. Paul Chambers. Dear old Stockholm (Trad.). TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35—17.45 De Verrekijker. VARA: 19.30 De Bounty, programma over het schip en zijn historie. NTS: 20.00 Journaal VARA: 20.20 Achter het grammofoonmuz, 8.50 Voor de vrouw, 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Grammofoonmuz., 10.03 Klassieke mua. 10.15 Morgendienst, 10.45 Fragmenten uit Elyah. oratorium KRO: 11.00 Voor de zieken, 11.45 Geestelijke liederen, 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Meisjeskoor. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Plano- spel het ritmische begeleiding. 12.45 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Aqul Jamaica: Impressies uit het Caraïblsch gebied. 13.20 Operettemuziek. NCRV: 14.00 Metropole-orkest: amusements muziek. 14.30 Klass. kamermuz., 15.30 Sprookjesensemble, 16.00 Verkennin gen ln de bijbel. 16.45 Klassieke ka mermuziek. 16 45 Aria's Uit de opera Alda, 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Schoolzang, 17.40 Beursberichten. 17.45 Carmina: Instrumentale bewerkingen van liederen en dansen uit heden en verleden: I. De Nederlanden. NCRV: 18.05 Lichte grammof oon- muzlek. 18.15 Sportrubriek. 1830 Lichte grammofoonmuziek. 18.50 Soci aal perspektief. lezing. 19.00 Nieuws en weerbeitcht. 19.10 Geestelijke liederen, 19.30 Radiokrant, 19.50 Politieke lezing 20 00 Lichte grammofoonmuziek, 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel, 20 50 Hoogtepunten uit Der Fretschütz, opera, 21.45 Lichte orkestmuziek, 22 30 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Boekbespre king. 23.00 Zangrecital. 23.30 Vers ln het gehoor: Voordracht van gedichten met muzikale begeleiding, 23.5524.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammofoon muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw, 9.10 De Groenteman, 9.15 Deutsche Messe, 9 40 Morgenwijding, 10.00 Arbeidsvitaminen, 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Kookpraatje. 11.15 Ka mermuziek. 1145 Wandelingen met Cllo: trektocht door België, 12.00 Dans orkest en zangsolisten, 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Metro poleorkest, 13.00 Nws., 13.15 Medede lingen, actualiteiten of grammofoon muz., 13.25 Beursberichten, 13.30 Licht ensemble en zangsolist, 14.00 Zang recital met klavecimbel-begeleiding, 14.30 Voor de vrouw, 15.05 Licht® grammofoonmuz.. 15.30 Voordracht, 15.50 Pianorecital: klass. muz., 16.20 Grammofoonmuz. voor de Jeugd, 17.00 Voor de Jeugd. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actuali teiten, 18.20 Pianospel: lichte muziek, 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz., 19.00 Carrou sel. progr. dat alle kanten opgaat. 20 00 Nieuws. 20.05 De noodzaak van Geeste lijke weerbaarheid, lezing. 20.15 Con certgebouworkest: Moderne en klass. muz. (In de pauze: 21.1021.35 Tou risme en literatuur, toespraak). 22.40 Nieuws. 22 50 Actualiteiten. 23.10 Sportactuallteiten, 23.20 Nieuwe gram mofoonplaten, 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 19.30 Van kat. kater en klein tjes. film. 19.50 Tweede Vaticaans Con cilie. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20 20 Toen het Nieuw-Guinea heette korte geschiedenis van het na-oorlogse gebeuren, verteld door mensen, die er waren. 20.55 Kijk op kunst. NTS: 21.25 Gelijk spel( the great game), TV-spel KRO: 22.30 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12 00 Orkestconcert, 12.55 Weerber., 13.00 Nieuwe 13.10 Round Britain. Quiz, 13.40 Voordracht, 14 00 School radio. 15.20 Kritieken. 16 05 Amuse mentsprogramma, 16.45 Voordracht, 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht, 18.00 Nieuws. 18.05 In the South-East, regionaal programma. 19.00 Kamermu ziek. 19 30 Orkestco Boerhaavezaal: (Vrouwenkerksteeg 12)Tentoonstelling van schilderden en tekeningen van G. de Wit 2-5 en 7-9 uur nm. (tot 8 oktober). BUITENLAND gepleegd. Zijn slachtoffers waren allen Door Ingrijpen van twee burgers van Aken en Intensief speurwerk van dader van wel tachtig autodiefstal len. gepleegd ln Duitsland. Nederland 'eter P. uit Frankfort. Gedu- pleegd en België, ln te rekenen: de achttlen- renfe het weekeinde werd ln Oostende nog een zeventienjarige Jongen aan gehouden. die samen met P. de dief stallen pleegde. In Italië zün de hoogleraren, de andere leden van de wetenschappe-1 zwervers, die hij had doodgestoken, uit treinen had geduwd of ln brand had gestoken. Volgens hem deed hij dit om de zwervers uit hun ellende te helpen. Twee Jonge Oostberlijners. 17 en 18 Jaar. bereikten zondagavond on danks een regen van kogels die z(J van de Oostdultse Volkspolitle kregen na gezonden. ongedeerd het Westen van Berlijn. Een derde Oostduitser gelukte het 's nachts door de versperringen te - Jjn te Sir Winston Churchill, die vol gende maand 88 Jaar wordt, vierde gisteren z(]n diamanten Jubileum (60 Jaar) als parlementslid. De „vader van het Lagerhuis" werd ln augustus J.l. uit het ziekenhuis ontslagen na een dijbeenbreuk ln Juni. Het Europese reizigersverkeer naar de Verenigde Staten ls in de eerste vijf maanden van dit Jaar met 19.8 pet ge stegen. zo biykt uit een overzicht van de US Travel Service. Ruim 105.000 Europese zakenlieden en toeristen brachten ln deze periode een bezoek aan de VS. Het totaalaantal bezoe kers uit landen bulten Noord-Amerlka bedroeg ln deze periode 203.369 (een st(jglng van bijna 18 pet). Uit Neder land kwamen 6.100 bezoekers. Een voormalige Turkse hoge amb tenaar heeft gisteren ln Griekenland asiel gevraagd na ln een ziekenhuis te Istanboel zijn bewakers om de tuin te hebben geleld en. als boer vermomd I per trein naar Griekenland te zijn ge reisd. Hij was destijds tot levenslang I veroordeeld na de val van Menderes. I LakenhalTentoonstelling van werk stukken „Kind en kleur" van Leidse school voor aesthetische vorming. (Tot 29 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jean-Paul Vroom. Werkdagen 10- 5 uur; zond. 1-5 uur (tot 29 oktober). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rüksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-6 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon' i Werkd 10 tot 5 uur; s zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Ulks 10-6 uur, zondag 1-6 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „De smaak van honing". 18 Jr. j Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en woensd. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Het zotte leven van graaf Bobby". A.l. Dag. 2.30, 7 9.15 uur; zond. en wo. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Luxor: „Helden sterven Jong". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Doorbraak". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Alles de lucht ln!" A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur.. Rex: „Tarzan en Tanya". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uiir; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Liefde wordt duur ge kocht". Astra-theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur, zond. 7 en 9.15 uur „De Liefde van Hercu les". 14 Jr; ma. en wo. 8 uur „De Waarheid over Rosemarle". 18 Jr. Donderdag 8 uur „Terug over de Rijn". 18 Jr. Zondag- en woensdag middag 2.30 uur „De nieuwe avontu ren van Dlck Trom". A.l. Geopend voor spoedeisende geval len. van dinsdag 2 oktober 1962 des a\onds 6 uur tot donderdag 4 oktober s morgens 8 uur: Apotheek Reljst. Steenstraat 35 .tel. 20136. Apotheek R van Breest Smallen- burg te Leiderdorp ls geopend. WAARNEMING DIENST HUISARTSEN. Te Oegstgeest wordt de medische dienst op 3 oktober waargenomen door dokter Melssner. tel. 53865. WAARNEMING DIENST TANDARTSEN. Voor spuedgetallen neemt op 3 ok tober waar tandarts E. Krul, tel. 50726, Bü geen gehoor van CJ'« hulsarts ol specialist (of diens waarnemers), bei op dokterstelefoon 22222. nieuws. 20.35 Beroepenlijst: licht pro gramma. 21.00 Demontage, film, 21.5C Het ls niet goed dat de mens alleen züdocumentaire over de vraagstuk ken van het huwelijk ln deze tijd. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 ni 12.00 Volksdansen. «12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerber.. 13.00 Nieuws, 13.10 Hoorspel. 13 40 Radiokroniek. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorspel, 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nws. 18 15 In the South-East. regionaal pro gramma, 19.00 Pianospel. 1930 Round Britain Quiz, 20 00 Lichte orkestmuz.. I d. pauze: 20.30 tot 20 45 Lezing. 22.00 Nieuws en berichten. 22.45 Klankbeeld, 22.59 Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.1523.35 Klass. kamermuz. Engeland. BBC' Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuz.. 12.31 Gev. muz. 13.31 Grammofoon muziek. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Planorecital, 15.20 Reportage Races. 15.40 Nws., Aanslui tend: Muziek bij het werk. 16.15 The Dales.dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammofoonmuz. voor de Jeugd, 17.00 Gevarieerd programma. 17.31 Ge varieerde muz. cn berichten, 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Journaal. 19,31 Hoorspel. 20 00 Gev. muz.. 20.31 Hoorspel, 21.31 Lichte orkestmuz., 22.30 Nws., sport en actualiteiten. 22.41 Lichte muz., 23.31 Lichte muz., 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutsoher Rundfunk 309 m 12.00 Lichte muz., 13.00 Nws.. 13.15 Gev. muz.. 14.15 Gev. muz., 15 00 Klas sieke muz 16.00 Kamermuz 17.00 Nws., 19.30 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws, 19.30 Muziek van Oud-Engelse meesters, 20.00 Hoorspel, 21.45 Nws., 22.15 Kamermuz., 23.00 Jazzmuziek. 23.15 Lichte muz., 14.00 Nws., 0.20 Amusementsmuziek, 0.30 Sollstencon- cert, 1.00 Weerbericht en gevarieerde muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws.. 12.10 Orkestconcert: ka mermuz. 13.05 Grammofoonmuz., 13.30 Hoorspel, 14 15 Kamermuz.. 15.05 Festival van Salzburg: Kamermuziek. 16.30 Hedendaagse muz.. 18.30 Kamer muziek. 19 00 Nws.. 21.00 Gev. pro gramma, 22.30 Grammofoonmuziek, 23.10 Muziek van Franse componist, 23 52—24 00 Nws. Brussel 324 en 484 ni.: 324 m.: 12 00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek, 12.30 Weerber., 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nws, 13.15 Kamermuz.. 14.00 Schoolradio. 15.15 Hedendaagse kamermuz., 16.00 Beurs berichten, 16.06 Engelse les. 16.21 Lichte grammofoonmuz.. 17.00 Nws 17.15 Jazzmuz., 17.50 Boekbespreking. 18.00 Pianospel, 18.10 Lekenmoraal en filosofie, 18.30 Voor de soldaten. 18 50 Radiokroniek. 19.00 Nws.. 19.40 Tenor, 19.45 Klnderweelde. 20.00 Programma over de missie. 20.15 Lichte muz.. 21.00 Amusementsmuziek. 21.30 Praatje. 21.40 Orkestconcert, 22.00 Nws.. 22.15 Folklore Festival, 22.35 De zeven kun- sten. 22.55 Nws., 23.00—23.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 12.03 Amusementsmuziek. 14.03 Ge varieerde mu:., 15.03 Kamermuziek. 16.08 Lichte muz.. 17.00 Nws., 18.50 Gev. muz.. 19.30 Nws. 10 00 Chansons. 22.00 Wereldnieuws. 22 15 Gev. muz. 22.55 Nieuws. X OOR DONDERDAG 4 OKTOBER i Hilversum I 402 m.: j KRO: 7.00 Nieuws. 7 15 Harprecital. 7.30 Voor de Jeugd. 7.45 Morgengebed 1 en overweging. 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte 1 Orkestconcert: klass. en mod. muz.. 20.30 Discussie over ac tuele problemen, 21.00 Klankbeeld. 21.30 Wetenschappelijke quiz, 22 00 Nieuws en berichten, 22.45 Voordracht. 22.50 Weerbericht. 23 00 Nieuws. 23.02 Voordracht, 23.15 23.35 Moderne or kestwerken. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 12.00 Populaire grammofoonmuziek. 12.31 Gev. programma voor de arbei ders, 13.00 Gev. programma, 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15 00 Amusementsprogramma, 15.20 Reportage Races, 15.45 Nieuws, Aan sluitend: Muziek bij het werk. 16.15 I The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen i races. 16.35 Grammofoonmuziek voor I de Jeugd, 17.00 Lichte muziek, 17.31 Gev. muz. en berichten, 18.33 Sport overzlcht, 18.45 Hoorspel, 19.00 Nws en Journaal, 19.31 Wedstrijd tussen scholen, 20.00 Gev. programma, 20.31 Samenzang. 21.00 Brlevenbeantwoor- ding, 21.31 Lichte orkestmuziek, 22.30 Nieuws, sport en actualiteiten, 22 41 Jazzmuziek, 23.31 Lichte muz., 23.55 24.00 Nieuws. Nordwestdeutselier Rundfunk 309 m. 12.00 Gev. grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13 15 Amusementsmuziek, 14.00 Muzikale impressies. 16.00 Ka- I mermuzlek, 16.30 Italiaanse barokmuz. 17.00 Nws 17.50 Gev. progr.. 19 00 I Nieuws. 21.15 Oude volksmuziek. 21 45 Nieuws. 22.15 Dansmuziek, 23.15 Mu zikaal programma. 24.00 Nws., 0.20 Dansmuziek, 1.00 Weerbericht en gev. muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nieuws, 12.10 Franse operamuz. 14.05 Comedle. 15.45 Grammofoonmuz, I 16.15 Kamermuz.. 16.45 Orgelrecltai, 1800 Lichte muziek. 19 00 Nws., 20 00 Orkestconcert. 21.45 Muzikaal nieuws. 23 10 Kamermuziek. 23.52—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. I 324 in.: J 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muz.. 12 30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmuziek, 12 50 Beursber 13.00 Nws.. 13.15 Ka mermuz.. 14.00 Schoolradio. 16.00 I Beursberichten, 16.06 Engelse les. 16 21 i Franse schlagers. 17.00 Nieuws, 17.15 Voor de kinderen. 17.50 A Capelle koormuziek. 18.18 Uitslagen van paar- dewedrennen. 18.20 Voor de soldaten, 18 50 Radiokroniek, 19.00 Nieuws, 19.40 Lichte grammofoonmuziek, 19.50 Poli tieke lezing. 20.00 Chansons, 20.30 Symfonie-orkest en viool: kamermuz. (ïd. pauze: 21.15 Pianospel), 22 00 Nieuws, 22.15 Amusementsmuz. 22.55 —23.00 Nieuws. 484 m.: 12.03 Lichte grammofoonmuz. 14,08 Pianospel a quatre mains, 15 03 Lichte muziek van Belgische componisten, j 16.08 Amusementsmuziek, 17.00 Nws.. 17.30 Pianospel quatre mains (verv i 19.30 Nieuws. 20.00 Gev. grammofoon muziek, 22.00 Wereldnieuws. 22.55 Nieuws. WEPRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam licht bew Den Helder zwaar bew Ypenburg mist Vllsslngen zwaar bew Eelde onweer De Bilt half bew. Twente licht bew Eindhoven onbewolkt C -Limburg half bew He.sinkl geh. bew. Stockholm mist Oslo geh. bew. Kopennagei half bew. Aberdeen zwaar bew Londen half bew Brussel licht bew Luxemburg licht bew Parys half bew Bordeaux licht bew Grenoble Nice Berljjn ^rankiort München Zürlcb Genéve Locarno Wenen i nnsbrti- Belgrado Athene Rome 1lacclo Madrid Mallorc- Lissabon mist onbewolkt mist licht bew mist mist mist mist mist mist onbewolkt regen onbewolkt ibewnlkt licht bew licht bew onbewolkt e «S S E(i ra zzo 4 22 0 zzo 3 19 0 w.stll 22 0 z 2 20 0 z 3 22 3 zo 2 22 0 ozo 4 23 0 ozo 2 23 0 1 15 0.6 15 1 i 15 02 I 18 10 1 2 I 22 0.3 25 0 1 29 0 24 0 r 22 0 ozo 2 19 0 ono w stil w.stil w.stll 23 0 23 0 2 zzo 2 23 0 z 1 n 2 w.stll ono 3 w.stll w.stil wzw 4 24 0 26 0.1

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2