Stormachtige wind plezier op 2de dag vergalt veel Na-Braassem Boerderij veranderd in troosteloze ruïne KOFFIEZETMACHINES: ATTENTIE SECRETARESSE Spijkenisse was te sterk voor ARC Wilde taferelen in centrum van Laren Walen betoogden in Brussel jongeman jongedame Het was zo mooi begonnen Schoten in de nacht drie gewonden Twee doden en Dode bij brand 3 OKTOBER yllEUvy^/ KLAPSTUK 1,40-1.70-1.80 ROOKWORST 89 TARTAAR 98 NIEUWE LEIDSE PAARDENSLAGERIJ FA. J. SCHOONDERGANG - EEN MEDEWERKSTER - EEN MEISJE Overhemdenfabriek Elmi N.Y. SNACKBAR 'T SWAANTJE CONSTRUCTIE-SCHILDER LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 OKTOBER 1962 Cor Kist dubbel - winnaar in de Regenhoogklasse (Van onze zellmedewerker) Het begin van de Na-Braasem was veelbelovend. Zaterdag was het fraai herfstweer. De honderden deel nemers aan de laatste nationale zeil wedstrijden hebben een prachtige sportmiddag op de Braassem beleefd. Gisteren daarentegen stond er een stormachtige wind uit het zuid-oos ten. Daardoor lag de jachthaven ,.De Brasem" aan lager wal. De aanblik van de aanstormende golven hield vele deelnemers dan ook ln veilige haven. Misschien niet ten onrechte, wanneer men de strijd met Aeolus niet aandurft. Maar voor de organi satoren was het niet zo leuk. Men had op een prachtig slot van het grote zeilselzoen gehoopt. Velen wil len echter ook nog de Na-Kaagwed strijden meemaken. Daarom spaar de men boot en tuig. Ongeveer de helft van de deelnemers bleef gister ochtend dan ook aan de wal. Toch is er juist door de stevige wind hier en daar felle strijd gele verd In vele klassen was de uitslag zeker niet van tevoren te voorspellen. Er werden hier en daar rake klappen uitgedeeld. Verschillende kampioenen moesten de kracht van de tegenstan der ondervinden. Dat was reeds het geval in de Flying Dutchmanklasse. waar Jan Schooneveldt kampioen Jan van Staveren wist te bedwingen en te overmeesteren. Zaterdag was hij met een bescheiden vijfde plaats begonnen, maar gisteren voegde hij daaraan twee overwinningen toe. terwijl van Staveren de plaatsen 142 behaalde, Bart Kraan 224 en G. Jongeneel 4—3—3. Dat waren de groten in de strijd van 25 inge schrevenen. In de Regenboogklasse behaalde Cor Kist een dubbele overwinning. HU won met 2222 punten tegen J. C. v. d. Velde als tweede met 2046 en Ir. G. A. Bakker als derde met 2028 punten. Daardoor legde Kist tevens beslag op de Bas van der Meer-wis- seiprijs, welke hU nu voor de derde maal won. Jeugd aan bod Ook in de Pampusklasse stond er een wisselprys op het spel, beschik baar gesteld door de heer E. A. La- bouchère. Winnaar van deze prijs en dus ook van de eerste prijs op deze Na-Braassem werd de jonge H. Greevelink, die zich hoe langer hoe meer op de voorgrond gaat plaatsen. Hij behaalde de plaatsen 3—2—1, terwijl zijn vaste concurrent G. K. Pauli dezelfde resultaten behaalden en gelijk in punten eindigde, maar de laatste overwinning van Greeve link bracht voor hem de eindzege. Kampioen Henk de Ruyter moest met een derde plaats genoegen ne men. De Leidenaar E. J. Hoppe versloeg met twee overwinningen en een twee de plaats zijn oude rivaal Rolf v. d. Baumèn, die tweemaal tweede en eenmaal eerste werd. Derde werd A. J. Klein, die drie vijfde plaatsen be zette. Vierde was N. J. Both, vijfde J. M Snijders. Wim Maarse startte slechts in twee wedstrijden, maar hij had aan een tweede en eerste plaats genoeg om in de Finnjollen winnaar te wor den vóór de Belg J. P. Boumans. Uitslagen De uitslagen van de drie wedstrij den zijn: Flying Dutchmanklasse: zaterdag: 1 J. van Staveren, 2. B. Kraan, 3. B. van Wijk, 4. G. Jongeneel, 5. J. D. Schooneveldt; zo. I: 1. J. D. Schoo neveldt, 2. B. Kraan, 3. G. Jongeneel, 4. J. van Staveren, 5. F. ten Herkei; zo. II: 1. J. D. Schooneveldt, 2. J. van Staveren, 3. G. Jongeneel, 4. J. van Staveren, 5. F. ten Herkei. 12 M2 Sharpleklasse: I: 1. B. Binkhorst, 2. G. A. Vroege, 3. A. Borra, 4. W. Guldemond, D. L. Seret; II 1. G. A. Vroege, 2. B. Binkhorst, 3. A. van Veen; III: 1. G. A. Vroege. 2. B. Binkhorst, 3. D. L. Seret, 4. A. van Veen. Rcgenboogklasse: I: 1. J. Hofland, 2. D v. d. Hulst, 3. C. van Staveren, 4. C W. Kist, 5. ir. G. A. Bakker; II: 1. C W. Kist, 2. J. C. van der Velde, 3 L. de Wit, 4. C. W. Kist. 5. K. J. Tol 16 M2 Streepklasse A: I. 1. J. Blonk, 2. J. v. d. Kooy, 3. E. J. Both, 4. R Jansen, 5. W. Spaargaren; II: 1. J. Visser, 2. J. van Rietschoten, 3. J v. d. Kooy, 4. W. Barzilay, 6. H. J. Worst; III: 1. J. Blonk, 2. Visser, 3. J. v. d. Kooy, 4. J. de Ruijter, 5. H. Worst. Vrijlieidsklasse A: I: 1. C. de Haas jr., 2 J. R. de Vries. 3. J. N. Aarts, •l H Tighelaar, 5. N. Bruyn; II: 1. C. de Haas jr., 2. M. Hellemans, 3. N. Bruyn, 4. A. Everaars. 5. R. Wes- dorp: III: 1. C. de Haas Jr., 2. J. R. de Vries, 3. M. Hellemans. 4. H. Ti ghelaar, 5. N. Bruyn. Pampusklasse: I: 1. H. J. de Ruy ter, 2. G. K. Pauli, 3. H. Greevelink, 4. E A. Labouchère, 5. L. van Dijken; II: 1 G. K. Pauli, 2. H. Greevelink. 3. P Honing, 4. H. J. de Ruyter, 5. L. van Dijken; III: 1. H. Greevelink, 2. L. van Dijken, 3. G. K. Pauli, 4. H. J. de Ruyter, 5. P. Honig. Valkenklasse: I: 1. E. J. Hoppe, 2. E. Rolf v. d. Baumen, 3. J. H. de Wil de. 4. A. v. d. Veer, 5. A J. Klein; II: 1. E. J. Hoppe, 2. E. Rolf v. d. Baumen, 3. J. M. Snijders, 4. Jac. Kraan, 5. A. J. Klein; III: 1. E. Rolf v. d. Baumen, 2. E. J. Hoppe. 3. J. M. Snijders. 4. N. Both, 5. A. J. Klein. Finnjollenklasse: I: 1. J. de Jong, 2. W. H. Maarse, 3. A. A. Hofland, 4. J. P. Boumans (B.i, 5 F. G. van der Want; II: 1. W. H. Maarse. 2. A. A. Hofland, 3. A. van Gelder, 4. H. Willems, 5. A. du Pon; III: 1. J. C. de Winkel. 2. B. N. Akkerman, 3. J. A. de Boer, 4. H. Willems, 5. F. G. van der Want. Olympiajollen: I: 1. T. Tournier, 2. C. A A. Visser, 3. B. Benschop, 4. K. F. Jansen. 5. MeJ. P. van Roessel; II: 1. C. Visser, 2. P. Ouwehand, 3. K. F Jansen, 4. K. Husslage, 5. J. B. v. d Klugt: III: 1. K. F. Jansen, 2. J. B. v. d. Klugt, 3. F. W. van Meizen, 4. E. W. van Roessel. Sterns: I: 1. R. Steensma, 2. G. v. Ham, 3. H. Stellink, 4. L. Kruver, 5. H Prins; II: 1. P. M. de Bruijn', 2. R. Steensma, 3. H. Kersken, 4. H. Zui- derbaan, 5. R. Smitshuyzen; III: l. H. Stellink, 2. H. Kersken. 3. R. Steensma, 4. P. M. de Bruijn, 5. C. Prins. Vaurlens: I: 1. W. A. de Ridder. 2. C. J in 't Veld, 3. C. Wielders; II: 1. B. J. Wilton, 2. C. J. in 't Veld, 3. W. A. de Ridder; III: 1. C. J in 't Veld. 2 P M. Schoen. 3. W. V de Ridder. Flying Juniors: I: 1. M. Heineke, 2. J Bakker, 3. R. W. v. d. Valk. 4. mej C. Flick, 5. H. E. Timmermans; II: 1. M. Heineke, 2. H.,E. Timmer man 3. F. A. Meeuwissen, 4. R. Meij er, 5. W. D. van West; III: 1. F. A. Meeuwissen, 2. H. Timmermans, 3. M. Heineke. 4. R. Meijer. Een Illusie armer heeft het ARC- elftal en de aanhang zaterdag het terrein in Alphen verlaten. De man nen uit Spijkenisse gaven de thuis club weinig kans en wonnen de wed strijd met 02. De bezoekers ver deelden de doelpunten over beide helften. De nederlaag van ARC was overi gens zeer eervol, want de Alphenaren hebben tot het einde toe uitstekend partij gegeven aan een tegenstander die vooral fiesiek veel sterker was. De enige ARC-er die qua postuur zich met de gasten kon meten was midvoor Petter, maar hij kwam na 20 minuten in botsing met doelman Dubbel, waarbij hij zijn knie bles seerde en moest uitvallen. Zijn ver vanger, De Bruin, technisch goed, was te „licht" voor deze wedstrijd. ARC begon zeer goed en zette het doel der gasten direct al onder hoge druk. Petter maakte het de befaamde In Tiel is gisteren een wieler ronde gehouden, waaraan door profs en amateurs werd deelgenomen. Bij de beroepsrenners ging de zege naar de Hagenaar Joop van der Putten, die de 120 km aflegde in 2 uur 36 mi nuten en 45 seconden. Tegelijk met de winnaar ging een grote groep over de eindstreep. De verdere uitslag luidt: 2. Hennie Marinus (Amsterdam), 3. Henk Nijdam (Eelderwoldei, 4. Piet Damer. (Lieshout), 5. Jos Verachtert (België). De Amateurs reden 80 verdeeld over 25 ronden en winnaar werd de Arnhemmer Cees van Espen, die een tijd maakte van 1 uur 47 minuten en 26 seconden. Jan van Veen (Wer kendam) en Jan Boog (Laren) leg den beslag op de tweede en derde plaats. De ARC-er Petten in duel met de Spijkenisse-doelman tij dens de wedstrijd ARC-Spijke- nisse. (Foto Leidsch Dagblad) Spijkenisse-spll, v. d. Schee, keer op keer heel moelijk en de vooruitzich ten voor de thuisclub waren niet slecht. Het doelpunt viel onverwacht aan de andere kant. Linksbuiten Stougie laste een hard schot. Van Horsen kon de bal niet te pakken krijgen en deze verdween via een Spijkenisse-speler in het doel. Di rect daarop kreeg Petter een goede kans, maar de bal sprong van zijn knie over de lat. Na de rust kwam ARC met een blikSemoffensief, dat resulteerde in een schot-net-over van Schoneveld en een kogel van Krijgsman tegen de kruising. Een snelle uitval van de gasten bracht de beslissing. Stougie schoot Spijkenisse naar 02. ARC bleef strijden voor een beter resultaat, maar zonder succes. Bij zijn aankomst op het vlieg veld van Sydney, waar hij arriveer de uit de V.S.heeft de Australische tennisser Rod Laver verklaard, dat tennispromotor Jack Kramer hem voor zijn vertrek uit Los Angeles een prof aanbod had gedaan van ruim 300.000 gulden. Laver zei echter geen besluit te zullen nemen voordat de finale van het toernooi om de Daviscup in december gespeeld is. Havenarbeiders in V.S. staken De Havenarbeiders van alle havens aan de Amerikaanse Atlantische kust van de staat Maine tot Texas, zijn te middernacht in staking gegaan. De staking betreft naar schatting 85.000 havenarbeiders en gaat in op het ogenblik dat het arbeidscontract van drie jaar afloopt. Er is nog geen overeenstemming erelkt over een nieuw contract. Gebed voor Nieuw-Guinea Het moderamen van de synode van de Ned. Herv. Kerk heeft in onder ling overleg met de kerken, die aan gesloten zijn bij de Oecumenische Raad van Kerken, alsmede met de Geref. Kerken een oproep tot gebed gezonden aan alle hervormde kerke- rade en alle gemeenten van de ge noemde kerken. In de boodschap, die gisteren in vele kerken is voorgele zen, wordt gebeden voor het heil van de bevolking van Nieuw-Guinea en voor allen, die in welke functie ook geroepen worden om onder verantwoordelijkheid van de Verenig de Naties de voorbereiding en de uitvoering van de overgangsmaatre gelen voor de bestuursoverdracht van westelijk Nieuw Guinea aan Indone sië te verzorgen. Geschenk voor kardinaal Alfrink Tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse sectie van de Pac Chris- tièbeweging, die zaterdagavond in de grote zaal van Kasteel Bouvigne te Breda werd gehouden, heeft kardi naal Alfrink, president van de Pax Christi in ons land, bij gelegenheid van het feit dat hij zijn functie tien jaar vervult, een geldbedrag voor het aanschaffen van een kazuifel aangeboden gekregen. (Van onze Hilversumse correspondent) Drie droge knallen uit een revol ver verscheurden in de nacht van zaterdag op zondag de vredige stil te rond „De Hertenkamp" in Laren (N.-H.). Zij vormden het nogal sen sationele slot van een vechtpartij, die b(j een automatiek ontstond om een gevallen karbonade. Vermoedelijk is het een Hagenaar, die zich van het vuurwapen bediende. De politie speurt thans naar hem. Vannacht is hij echter niet in zijn Haagse wo ning aangetroffen. Overigens misten de drie schoten hun doel. Geen der deelnemers aan de vechtpartij werd getroffen. Tegen half één in de nacht van zaterdag op zondag stonden vijf Hilversummers in de automatiek bij hotel „De Hertenkamp" een karbo nade te eten. Zij waren per auto naar Laren gekomen. Hun auto had den ze naast de automatiek aan de Stationsweg geparkeerd. Korte tijd later arriveerde, eveneens per auto, een gezelschap van twee mannen en vier vrouwen. Een der mannen liep een 22-jarige Hilversumse monteur, zijn karbonade uit de hand. Toen de nogal abrupt in zijn smakelijke bezigheid gestoorde monteur hier over een opmerking maakte, kreeg hij van de andere man een klap in het gezicht. Dit liet de Hilversum mer niet op zich zitten. Er ontstond in de automatiek een vechtpartij waarbij de overige vier Hilversum mers hun vriend te hulp schoten. Ook de andere partij kreeg hulp van zijn maat. Deze haalde een steeksleutel uit z(jn zak, terwijl de vier vrouwen zich met hun van naaldhakken voorziene schoenen in de strijd wierpen. Enige Hilversum- (Van onze Brusselse correspondent) In de maand september wor den altijd in Brussel door de daar wonende Walen feesten georganiseerd, die meestal ein digen met een optocht en het leggen van kransen bij enkele mónumenten. zoals het graf van de onbekende soldaat. Ook dit jaar heeft die optocht plaatsge had en wel zaterdag. Deze keer was er meer werk van gemaakt, omdat de Walen hun stoet graag wilden zien als een soort tegenhanger van de Vlaamse Mars op Brussel van 14 oktober a.s. Vandaar dat de MPW (Mouve ment Populair Wallon) de beweging die eerst geleid werd door de on langs overleden socialist André Re- nard en thans door zijn opvolger André Genot, van de optocht een politieke manifestatie heeft gemaakt. Ongeveer 7.000 personen, van wie velen met bussen uit het Walenland waren gekomen, trokken in een lan ge stoet van het Barricadenplein naar het Martelarenplein in de oude stad, waar het gedenkteken staat voor do Belgische gevallenen van de Brusselse opstand in 1930. Er liepen enkele muziekkorpsen mee in de stoet, zo te zien ook nog al veel jeugdorganisaties, en men had zelfs Miss Wallonië 1962 meege bracht. Ook werd een groot portret van André Renard, tegen de regen beschermd door een plastic hoes, meegedragen. Er waren spandoeken met teksten als „Wallonië is geen Vlaamse kolonie", „Vrijheid voor Brussel", „Eentaligheid van de amb tenaren, maar tweetaligheid van de openbare diensten", „Federalisme"! e.d. Ook werd er veelvuldig geroepen: „Gilson aftreden" of zelf „Gilson aan de galg". Gilson is de Belgische minister van Binnenlandse Zaken, die dc burgemeesters moet helpen bij het bewaren van de orde tijdens zulke betogingen en die door het beschikbaar stellen van rijkswachters ook de Vlaamse Mars op Brussel van oktober heeft mogeiyk gemaakt. Genot heeft een uiteraard luid toe gejuichte rede gehouden, waarin hij federalisme voor Wallonië eiste, en hij heeft Waalse leden van de Ka mer die genoegen zullen nemen met een nieuwe taalgrens, gedreigd dat zij „op de index zullen worden ge plaatst'-. Tenslotte zijn vele boeket ten en kransen neergelegd bij het monument voor 1830. Daarnaast had men twee grote portretten van Re nard opgesteld. In het algemeen heeft de manifestatie een bijzonder rustig verloop gehad. mers liepen beten in neus en wan gen op dankzij het vrouwelijke aan deel in de vechtpartij. Het strijdge woel verplaatste zich naar buiten. Toen zag de man, die de Hilversum mer de eerste klap had gegeven, kans naar zijn auto te komen. Hij haalde uit de kofferruimte een re volver en bedreigde daarmee de te genpartij. Een argument, dat hielp en de twee mannen en vier vrou wen de kans bood zich in hun auto terug te trekken. De Hilversummers plaatsten daarop hun auto voor de wagen van de tegenpartij, zodat de ze klem kwam te staan. Toen weerklonk opeens een schot. Het bleek, dat de man vanaf zijn zitplaats dwars door de voorruit van zijn auto naar de andere wagen had gevuurd. Door achteruit te rij den probeerde hij ruimte te krijgen om weg te komen. Tot tweemaal toe ramde hij daarbij een andere auto, die nogal schade opliep. Toen de schutter eindelijk voldoende ruimte had om weg te rijden, schoot hij nog twee keer door de zijruiten van zijn auto. Bij het wegrijden botste hij tegen een boom. Tenslotte stoof hij in de richting Blaricum. Nie mand bleek te zijn gewond door het vuur uit de revolver. Ogenblikkelijk sloeg de te hulp geroepen Larense politie alarm en verzocht de politie korpsen in de omgeving uit te zien naar een lichte personenauto met het kenteken EX-48-15. Zonder suc ces echter. Tot nu toe is de auto niet aangetroffen. De wagen staat op naam van een Hagenaar, geen onbekende van de Haagse politie. Hij is onder meer wegens geweldple ging in aanraking geweest met de justitie. Op het slagveld is een paar da messchoenen met naaldhakken ach tergebleven. Daarop stond een naam vermeld. Voorts werd de reflector van de gezochte auto gevonden Auto tegen boom Een auto uit Breda is op de weg van Turnhout naar Antwerpen in de nacht van zaterdag op zondag ver ongelukt. Twee van de vijf inzitten den kwamen om het leven. Het wa ren de 25-jarige C. v. d. Jagt uit Breda en de 24-jarige mejuffrouw G. Lippens uit Bergen op Zoom, die als kleuterleidster in Breda werkte. De bestuurder van de auto, de 23- jarige J. Stoof uit Breda, werd ern stig gewond, evenals de 23-jarige M. Korteweg en de 24-jarige mejuffrouw Van Aart. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van Oostmalle. Volgens de Belgische politie zou de auto te snel hebben gereden. De wagen reed plotseling naar de linkerkant van de weg vermoedelijk by het inhalen van een auto en botste tegen een boom. De drie gewonden zijn in een Belgisch ziekenhuis opgenomen. 1 De 67-jarige weduwnaar D. Kleef- stra uit Schraard (Fr.) is gistermid dag tijdens een brand in zijn woning om het leven gekomen. Bewoners van het dorpje ontdekten omstreeks half drie een hevige rook ontwikkeling in het alleenstaande huisje van de heer Kleefstra. Toen de brandweer arriveerde, bleek de zolder van het huisje reeds te bran den. De brandweer slaagde erin het overige deel van het huisje te be houden. De politie vermoedt, dat de bejaar de man, die zich op de zolder be vond, door de hevige rook bedwelmd werd en gestorven is. Voorlopig blijft het nog zoeken naar de wagen met drie stuk geschoten ruiten. Vuurzee in Noordirijkerhout Stal en schuur waren leeg De oude en in wijde omgeving bekende boerderij ..Wassenaar" aan de Zilkduinerweg in De Zilk te Noordwijkerhout. be woond door het gezin van C. G. Warmerdam, is zaterdagavond tot de grond toe afgebrand. Omstreeks kwart over zeven bewees een sterke rookontwik keling, dat er vlak onder het rieten dak brand moest zijn. Onmiddellijk werden de brandwe ren van Noordwijkerhout en Hille- gom gewaarschuwd. Samen met om wonenden trachtten de gezinsleden nog zoveel mogelijk van de inboedel te redden. Het rieten dak van de boerderij was een gewillige prooi van het snel om zich heen vretende vuur. Binnen enkele minuten stond ook de gehele stal in lichtelaaie. Ongeveer een kwartier na het alarm versche nen de rode wagens van de Noord- wijkerhoutse en Hillegomse brandwe ren en konden de eerste stralen op de laaiende vuurzee worden gezet. Hoewel men de brand met vele stra len bestreed, kon men niet voorko men, dat de ongeveer honderd jaar oude, typische duinboerderij binnen enkele uren in een troosteloze ruine veranderde. De windstilte voorkwam een ver dere uitbreiding van de brand. Zo kon een der bijgebouwen, dat werd bewoond door een familielid gered worden. De boerderij werd onlangs gekocht door het bestuur van de R.-K. Kerk in De Zilk. De familie Warmerdam zou binnenkort verhuizen naar een woning in het dorp. Geruime tijd ge leden waren het vee, de machines en de overige boerderij-inventaris reeds verkocht, zodat de stal en de schuur praktisch ontruimd waren op het moment dat de brand uitbrak. De blussingswerkzaamheden wer den bijgewoond door burgemeester P. M. M. v. d. Weijden van Noordwij kerhout. SLEUTELTJES AANGEBODEN S| Meuüelhandel Morspoort. peciaal adres voor Olrschotee tafels en stoelen Nu ook de Het meubel voor artistieke mensen. Morsstraat 58 0 Voor betere en goedkopere schoenreparatie „De Concur rent", Galgewater 10. es Voor geheel nieuwe hakken en alleen bekleding: „De Con current", Galgewater 10. m t.v.-toestel f250.-, met ga rantie Betaling Id termijnen mogelijk. Eventueel met an tenne. Br. Postbus 160 Lel den. ra Conversatie moderne talen, voor beginners en gevorderden. Kor. rk. Pltmanschool, Plant soen 65. telef. 22558. B Ie koop aangeh. zo goed ais me uwe jongensregen- en winterjas voor ong. 1415 1. T.e.a.o Sumatrastraat 15, Lel den (Kool). Voor 3 oktober. Warme ge rookte paling uit eigen rokerij, zoute en zure haring, rol- mops eto. Alles voor hors d'oeuvre. Standplaatsen: gallngkramen naast Schutters- of, Steenstraat en Rijnsbur- gerslngel over Maredijk. Van Wijk'» Vishandel, Jan- vossensteeg 54 ,telef. 20169. Eerste 10 rijlessen voor f 17.50. In de nieuwste Dau- phine. Gedlpl. instr. Theorieles volgens afspraak. Erkende Bond®autori)6Chool „Irene". Lamimenschansweg 80. Lelden. Tel. 31949. B.g.g. 01729 - 286. WU blUven boorden vernieu wen voor alle soorten over hemden voor f 2.95, enkele manchetten 2.25, aannaai boor den wit 2Waxnecke, nog steeds op Haarlemmerstraat 158 Tel. 3C983. B Juhileuimvol 50 et. tot f 1.- in prijs verlaagd! Sportwol ln multlkleuren. geschikt voor breinaald 3j—4 van f2.85 voor f 1.98. Zaterdag laatste dag. Wolmagazijn: De Nijver heid', Haarlemmerstraat 4042. Jublleunibrelboek gratis, reeds bij aankoop van slechts 500 gram Juiblleumwol. Ook gratis bij Uw gereserveerde wol. Wolmagazijn De Nijver heid, Haarlemmerstraat 4042. Q Aangeboden herenrUwiel, f30.v. d. Sande Bafchuyzen- laan 20. Letd.n. Tel. 2674^. S Philips t.v. met garantie, erlnl M31. Grundlg recor der van f 1300 voor f 495. Phi lips f 225. radio's vanaf f39. Autoradio's 6—12 Volts, tran sistorradio's, drukknopradlo s. alles met garantie. NieuwJ Rijn 60. SJublleuinkortIng 10% op onze gebreide goederen, o.a. vesten, pullovers, blouses, he ren- en manstruien etc. Za terdag laatste dag. Wolmaga zijn De Nijverheid, Haarlem merstraat 404*2. Antiek, curiosa, mahonie tafels, stoelen, chiffonnières, secretaire, kabinet, mahonie bijzettafeltjes, oude schilde rijen. gebogen ladenkastjes. 6taande eiken porseleinkast, karpetten. Inkoop antiek enz. Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooi gracht. Tel. 22150. Aangeboden een ln goede staat verkerende vogel-volière f 15.Te bevr.: Rapenburg 125. Volkswagen de Luxe '53. met roldaik en radio. Uitstekende conditie, f 1600. Louise de Collgnylaan 1, tel. 2153. Voorschoten. B Bromfiets Berlnl f75, loopt tstekend. tel. 53168. Beatrix- laan 46. Oegstgeest. 8| Typiste vraagt thuiswerk, ok'vertalingen Ned Duits en Duits Ned. Tel. 01710 - 24722. 2 Jonge, zindelijke katjes, 7 wkn. oud, opgevoed met Fellx, Aangeh. een Jawa, bouw jaar 1956. ln goede staat, nieu we banden. PtIJs f 150.Of rullen voor bromfiets. 2e Gortestraat 64. Drie oktoberfeestartikelen koopt U veel voordeliger bij Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. dan tijdens de feesten op straat Leest onze advertenties van zaterdag 29 september. Drie oktober ls onze zaak ge sloten. Twee lieve poesjes, dol op Fellx, zoeken goed tehuis. Witte Singel 1. Leiden. Te koop aangeh. Merredes 220 1956. Studebaker sp.coupé 1955. Bet .ln overleg. Tel. 30938 Aangeb. voor direct aan heer, goed gestoftkamer, evt. eenv. gemeub.. dicht bi) sta tion en Acad. Ziekenhuis, voor zien van gasaansl., kookgel. stromend water en kast. Te bevr.: Maredijk 19a. Dlnsdagmarkt. Hutspotpr(|- zen bij Japle. Leuke vlotte dameapyjama's tot en met maat 50, van 7.98. nu alle ma ten 4.98. Vanwege taptoe 3 uur sluiting. Botermarkt over Lunchroom Sneljers. Japle. Prima Zeeuwse klel-aardap- pelen koopt U nu voor f 20. per 100 kg., franco huls. Vorstvrlj verpakt P. Reljnierse. Nadorstweg 1. Middelburg Houdt I van lekkere krul- mlge aardappelen? Dan neemt U Zeeuwse klel-aardappèlen f 20 per 100 kg. Franco huls Lelden. P Reljnierse. Nadorst- weg 1, Middelburg. Wilt U verzekerd zijn van prima Zeeuwse klei-aardappe- len dan ls het nu de tijd om te bestellen. Franco huis Lei den. f 20per 100 kg. P. Reljnierse. Nadorstweg 1, Middelburg. Aangeboden voor weten schappen, k werker: studeerka mer .slaapkamer, eetkeuken. Rijnburger weg. 2e etage Te' tussen 5 en 7 uur: 51768 Jonge vrouw zoekt thuis werk. Brieven bur. onder no. 4761 k. heerlijk mals en VEEL VOORDELIGER Per 500 gram 4 STUKS HOGE WOERI) 135 Van particulier te koop, Citroen 2 C.V.. nov. 1959 ln uitstekende staat. Te bevragen tussen 1920 uur. Lorentzkade 76, Leiden. 0 Keurige moeder zoekt plaat sing als hulshoudster. (Daar waar televisie ontbreekt). Br. bur. v. d. blad no. 4764 k. Aangeb. nieuwe handnaai machines in koffer f185 (tij delijke aanbieding). Nieuwe elektrische naaimachines in koffer f210 (tijdelijke aanbie ding). Gebruikte hand- en elektrische naaimachines ln koffer, alle prijzen Verkoop onder garantie. Herenstraat 23 Leiden. Tel. 32027. Neem ze in huis voordat (Ie winter komt, de prijzen zijn nu neg laag van onze prima Zeeuwse klel-aardappelen. [20.per 100 kg franco huls blad Lelden P Rclnlerse. Nadorst weg 1, Middelburg. GEURIGER en SNELLER koffie. Voor ieder kantoor, werk plaats of kantine Keus uit meer dan 10 modellen. Lange Mare 6567, telefoon 0171022025, Leiden GOEDKOOP AUTORIJDEN Speciaal in de komende maanden. AUTOVERHUUR „VITESSE" Juffermansstraat 8 TEL. 50555 A. THIJSSEN Oegstgeest b.g.g. 50637 Wij vragen voor spoedige indiensttreding: voor onze I.B.M.-administratie, afdeling facturering. Voor deze functie is enige boekhoud kundige kennis gewenst. van 1618 jaar voor het bijhouden van het archief en het verrichten van diverse voorkomende werkzaamheden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: LAMMENSCHANS WEG 128 LEIDEN Gerookte paling is dit jaar erg duur. SWAANTJE geeft bij taptoe en 3 oktoberfeest GEBRADEN KIP, circa 1 kilo f4.50 met PATAT. GEBRADEN KIPPELEVER f 0.60 per portie GEROOKTE PALING f2.50 per V» pond. Iedere dag tot middernacht geopend. Van 't Hoffstraat 26 Telef. 24062 I t Bij de RIJKSUNIVERSITEIT t< Leiden Ls een interessante functie vacant van ten behoeve van de hoogleraar in de anthropogene tica. Voor deze functie wordt een goede beheersinj van het Engels vereist. Diploma middelbare school of gelijkwaardige oplei ding. Bij voorkeur secretaresse-opleiding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van d( afdeling Personeelszaken der Rijksuniversiteit, Rapenburg 73 Leiden. WfJ vragen voor onze RADIO- TELEVISIE- TECHNISCHE DIENST een ter opleiding, liefst met enige ervaring in het plaatsen van antennes. 5-daagse werkweek. Fa. PELTENBURG VAN BREESTRAAT 109 793 Bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden is plaats voor een KANTOOR Wü vragen voor onze ADMINISTRATIE een bij voorkeur met enige ervaring en minstens U.I.O.- opleiding, voor zo spoedig mogelijk. 5-daagse werkweek. Fa. PELTENBURG VAN 1793 «REESTRAAT 109. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Afd. Personeelszaken van voornoemde Fabrieken - Langegracht 70 te Leiden. AdVeiteerl 1(1 Hel LSldSCtl DagHIdd

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4