DUBBEL FEEST Wens van jaren ging voor Leidse Rem. gemeente in vervulling Professor zoekt zijn dubbelganger Nestcontrole bij het fokken van rashonden ZEVEN NEDERLANDERS BIJ CONCILIE-DESKUNDIGEN Fofo-ciné Jan Wolfslag n.v. Loop der bevolking van Leiden Vrijheid, geweten, leergezag Opgericht 1 maart 1860 Maandag 1 oktober 1962 Tweede blad no. 30770 Minder oirbare praktijken voorkomen De Raad van Beheer op Ky- het toezicht niet scherp genoeg zijn. nologisch Gebied in Nederland Amsterdam heeft besloten om in verband met voorkomen van minder oirbare praktijken bjj de verkoop van rashonden en de afgifte van de daarbij behorende stambomen, tot een intensieve controle bij de fokkers van rashonden over te gaan. Met ingang van 1 januari 1963 zal Iedere fokker verplicht worden om direct na de dekking van zijn teef en direct na de geboorte der pups, aangifte te doen bij de Raad van Beheer, Emmalaan 16 te Amsterdam Voor deze aangifteplicht zullen door de Raad van Beheer gratis aan- giftekaarten aan de fokkers worden verstrekt. Fokkers die zich aan deze aangifte-plicht onttrekken en/of geen medewerking verlenen bij de controle op de aangiften, zullen in de toekomst geen stambomen kun nen verkrijgen. De Raad van Beheer op Kynolo- gisch Gebied in Nederland hoopt met deze maatregel de gezonde opbouw van de rashondensport ln Nederland te bevorderen en aan de niet gewen ste praktijken van sommige hemden- fokkers een einde te maken. De grondslag van het fokken op raszuiverheid berust op de betrouw baarheid van stambomen. Vandaar dat de Raad van Beheer nauwlet tend toeziet bij het afgeven van stambomen. Voor bona-fide fokkers geeft dit geen moeilijkheden, doch voor ongewenste lieden in de hon denliefhebberij, die misbruik maken van de goede naam van eerstgenoem de fokkers en de door hen gebrachte, vaak grote financiële offers, die (ten dele) verdisconteerd zijn in de prijs van een raszuivere pup, lieden, die zich niet bekommeren over de kwali teit en gezondheid van de pup en zuiver fokken uit winstbejag, kan Dat de kopers bij dergelijke lieden èn wat de hond betreft èn wat be treft het uitblijven van de toegezeg de stamboom vaak bedrogen uitko men, behoeft geen nader betoog. Met de bovengenoemde maatregel tracht de Raad van Beheer de bona-fide fokker en de koper van een ras hond nog beter te beschermen. Liefhebbers, die een rashond willen nemen en niet bekend zijn in de ky- nologie doen er goed aan vooraf in- Komt pruikentijd weer terug Het dragen van pruiken door vrou wen komt weer in de mode. Behalve door personen, die als gevolg van een ziekte het hoofdhaar verloren, waardoor zij genoodzaakt zijn een pruik aan te schaffen, worden te genwoordig ook pruiken gekocht of Leidenaar in V oorschoten gedood De 58-jarige Leidse scheepstim- gCilwuuIulg uun. piuiK.cn gcnuua ui merman, J. Feenstra, is vanochtend gehuurd door dames, die b.v. een va- in Voorschoten door een autobus van kantie aan zee gaan doorbrengen, de NZH overreden en op slag gedood. Deze laatsten behoeven zich dan Het, ongeluk gebeurde omstreeks half gedurende de vakantie niet om haar acht op de kruising Hofweg—Voor- kapsel te bekommeren, daar zij schoterweg. De heer Feenstra werd j -s avonds dank zij de pruik toch aangereden, toen hij de Voorschoter- netjes voor de dag kunnen komen weg ovesrtak. j zonder eerste een tijdrovend bezoek aar. de kapper te moeten brengen. Vooral in Engeland is het dragen van pruiken door vrouwen toegeno- formaties in te winnen bij de Raad van Beheer of bij de plaatselijke Ky- nologenvereniging. Hoogheemraad schap van Rijnland In de dezer dagen alhier gehou den verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland, werd bekend 'gemaakt, dat de hoofd ingeland E. A. Polet en de hoofdin geland-plaatsvervanger A. J. Jonge- leen, beiden het gebouwd eigendom vei tegenwoordigende, als zodanig ontslag hebben genomen in verband met beëindiging van hun functie als wethouder der gemeente Gouda respectievelijk Leioen. Toegelaten werden de onlangs her kozen hoofdingelanden en hoofdinge landen-plaatsvervangers: de heren C. G. M. Meskers te Hillegom en H J .C. de Vroomen te Lisse als hoofd ingeland, respectievelijk hoofdmge- haid-plaatsvervanger voor het 6e district, de heren P. F. Vergeer te Warmond en S .Verdegaal Czn. te Sassenheim als hoofdingeland, res pectievelijk hoofdingeiand-plaats- wr vang er voor het ongebouwd eigen dom in het 14e district; de heren dr. nir. J. F. Taat te Boskoop en Z. Bruins Slot te Alphen-a an-den-Rijn als hoofdingeland, respectievelijk hoofdingeland-plaatsvervanger voor het gebouwd eigendom in de ge meenten Alphen-aan-den-Rijn, Bos koop en Waddinxveen; de heren P. M M. van der Weyden te Noord- wïjkerhout en B. J. Hogenboom te Ter Aar als hoofdingeland, respectie velijk hoofdingeland-pl aatsvervan- ger voor het gebouwd eigendom in de z.g. restgemeenten. Tevens werden als nieuw verkozenen toegelaten: de heer F. W. M. Baron van Hövell tot Wes- terflier te Haarleinmerliede c.a. als hoofdingeland-plaatsvervanger voor het ongebouwd eigendom in het 2e district; de heer G. P. van der Meer te Rijnsaterwoude als hoofdingeland voor het ongebouwd eigendom in het 5e district en de heer mr. J. J. A. Groeneveld te Gouda als hoofdinge land voor het gebouwd eigendom in de gemeente Gouda. Besloten werd het Rijnlands pei- soneel in het genot te stellen van een loonconnpensatie in verband met de huurverhoging per 1 september 1962 op de voet van le ten deze ge troffen Rijksmaatregelen. Medegedeeld werd, dat overeen komstig de daartoe gegeven maoh- tiging van de Verenigde vergadering de verbouw tot kantoorruimte van het pand Breestraat 55 te Leiden, dezer dagen ondershands werd ge gund aan de laagste inschrijver Zeer bainenkort zal met de werkzaamhe den een aanvang worden gemaakt. De verdere genomen besluiten wa ren van meer formele en huishou delijke aard. Na afloop van de vergadering gaf de scheikundige van Rijnland, ir. D. Mus, aan de hand van lichtbeelden een korte uiteenzetting over de ver schillende systemen van afvalwater zuivering. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300... v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken Dit weekeinde is de pauselijke in structie verschenen waarin het cere monieel voor het tweede Vaticaanse concilif wordt vastgesteld. Daarbij is bepaald, dat de kardinalen zich op 11 oktober, de dag van de opening van het concilie, in het vertrek Bor gia in het apostolische paleis moeten verzamelen en de patriarchen en an dere bisschoppen in de aangrenzende vertrekken. Na de aankomst van de men. Pruikemakers, die voor grote I theaters werken, doen thans goede zaken door de verkoop en ver- I huur van hun produkten aan par- I ticulieren. Een kapper, die pruiken vervaar digt in de prijs van f 800 (en hoger) p~r stuk heeft zelfs een wachtlijst I moeten aanleggen, omdat hij meer I opdrachten ontvangt dan hij prui- kf.i kan afleveren. I logisch gebied, prof. A, Mulders, di- L Het merendeel van deze opdrach- recteur van het Kissiologisch Insti- I,en .ls,1arkoiïst« van actrices en foto tuut te Nijmegen en hoolleraar aan I modellen. Merkwaardig is echter, dat de Nijmeegse nlversiteit in de funda- ,?,0„k„vr0,;w^'adle lel; mentelr theologie, mlssiologie en oos- dinggevende functies bekleden, veel terse theologie pruiken kopen. De Grieks-orthodoxe kerk zal geen waarnemer naar het Vaticaanse con cilie sturen, zo is in de omgeving van de aartsbisschop van Athene ver nomen. Aartsbisschop Christostomos, Paus aldaar trekken zij in plechtige die primaat van Griekenland is, zou Officiële publikatie SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de overige bureaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna ver melde op woensdag 3 oktober a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand zal voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden geopend zijn van 9 tot 10 uur. Het Stedelijk Museum ,.De Laken hal" zal geopend zijn van 10 tot 12 u. MARKTEN Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de algemene dagmarkt inplaats van op woensdag 3 oktober 1962 zal worden gehouden op dinsdag 2 oktober 1962 en in verband met de op die dag te houden taptoe, zal eindigen te 15.00 uur, 3-OKTOBER-OPTOCHT De burgemeester van Leiden ver zoekt allen tijdens de 3 oktober-op- tocht bet middengedeelte der straten vrij te laten, niet met de optocht mede te lopen en alle belemmeringen uit de weg te ruimen en doet voorts een dringend beroep op ieder om ter voorkoming van ongelukken, niet met serpentines, vuurwerk of confetti te werpen en in het belang der goede orde op alle wegen en bruggen rechts te houden. processie naar de St.-Picter. De instructie bevat ook de agenda voor de maand oktober. In de eerste maand van het concilie zullen 12 al gemene vergaderingen gehouden' worden, en wel op 13. 16, 18 en 20 ok tober en van 22 tot 31 oktober iedere dag, behalve op donderdag en op zon dag. Van de 195 deskundigen, die de Paus donderdag voor het concilie benoemde, zijn de meesten reeds be kend als deelnemers aan de voorbe reiden commissies. Het grootste deel is Italiaan, ten minste 75 van hen. Daarnaast zijn er 21 Duitsers en Oostenrijkers. 7 Ne derlanders, 17 Fransen en 10 Belgen. De Nederlanders, die in de rij van concilie-deskundigen opgenomen werden, zijn de volgende: prof. dr. L. Buys, professor in het kerkelijk recht aan de gregoriana en in missie- recht specialist in beide takken, mgr. dr. A. Ramselaar, behalve pre sident van het seminarie Apeldoorn ook erkend expert in het lekenaposto- laat, mgr. dr. Willebrands, secretaris van het secretariaat voor de christe lijke eenheid, een deskundige op het gebied van de oecumene, patriarch dr A. Dirks, O.P. is verbonden aan het instituut voor liturgie St.-Sa- bina te Rome en is deskundig op liturgische terrein, prof. dr. J. Visser, hoogleraar in de moraal aan het pauselijke instituut van de propa ganda Fide en expert op moraaltheo- wel een waarnemer willen zenden maar hij zou er niet in zijn geslaagd, de meerderheid van de synode voor zijn standpunt te winnen. De tegen standers van het afvaardigen van een waarnemer zijn van oordeel, dat een dergelijk besluit hen in de ogen van de Russische orthodoxen zou be stempelen als lauwe orthodoxen. Nu dr. L. Alting von Geusau we gens ziekte uit Rome in Nederland is teruggekeerd heeft de KRO prof. drs. F. Haarsma bereid gevonden om Deze laatsten zijn- n.l. door drukke werkzaamheden niet langer in staat uren bij de kapper door te brengen. In Nederland ligt evenals in En geland het accent op de verkoop aan vrouwen, die uit hoofde van hun werk veel 's avonds moeten uitgaan, doch geen of slechts weinig tijd heb ben om het haar enige malen per week door een kapper te laten verzor gen De ..ouderwetse' pruik blijkt dus voor de „moderne" werkende vrouw een ware uitkomst te zijn naast zijn andere taken die van dr. Alting von Geusau waan te nemen, totdat deze weer beschikbaar is. Zijn taak zal zijn om leiding te geven aan het documentatiecentrum. De ook buiten onze landsgrenzen beroemde Amsterdamse chirurg prof. dr. I. Boerema heeft een beloning van honderd gulden beschikbaar ge steld aan degene, die erin slaagt de man te identificeren, die zich nu al een aanbal jaren op allerlei plaatsen en bij allerlei gelegenheden voor prof. Advertentie Maak Uw 3 oktober opnamen IN KLEUR Breestraat 123 Haarlemmerstraat 102 Telefoon Telefoon 21851 32778 Boerema uitgeeft. Dit blijkt uit een mededeling in W.G.-nieuws, het con tactorgaan voor personeel van het Amsterdamse Wilhelminagasthuis. De vrijpostige dubbelganger wil in de tram niet betalen „omdat- hij prof. Boerema is". Hij wordt schreeuwend uit een restaurant gezet onder pro test („Denk er aan, dat ik prof. Boe rema ben"). In de trein loopt hij rond met een zakmes, zeggend dat hij (prof. Boerema) de passagiers daarmee wel kan opereren. En op straat laat hij dames weten, dat hij ze aardig vindt en dat ze in geval van nood onmiddellijk naar het W.G. I kunnen komen om door hem. prof. Boerema, te worden behandeld De wonderlijke gedragingen van deze zonderling: gaan prof. Boerema nu vervelen. Hij wil wel eens weten, I wie het is, want de reputatie van zijn kliniek is hem teveel waard. De practical-joker schijnt volgens prof. I Boerema een goed geklede man te zijn, die als heer optreedt en veel haar heeft. Dit laatste heeft hem week gemaakt, want hij doorziet, dat j als dames op advies van de zonder ling in het ziekenhuis komen zijn een felle teleurstelling zullen ondergaan wanneer zij met hem worden gecon- I fronteerd. Advertentie In de week van 19 t.m. 26 september 1962 GEVESTIGD J. A. Tielkemeijer en fam„ tandtech- nlcus, Witte Singel 89: W. J. Hendriks en fam., militair. Amstelstraat 1; C. M. v. d. Born-Kouwenhoven en fam Kam. Onnesplein 3: J. A. van den Dries en fam.. rijschoolinstructeur, Veerstraat 30; M. W. R. Rogge-Son- dervan en fam.. Waardgracht 21; J. C. Moekardanoe-Schotborgn en fam., Burggravenlaan 209; J. P. Paulusse en fam auteur, Burggravenlaan 207; W. J. Ginjaar en fam., marklezenmaker, Sieboldstraat 48; M. van de Beek- Kraaijveld en fam., Valeriusstraat 208; L. G. van der Keur-Gelderblom en fam. verpleegster, Valeriusstraat 250; D. J. van Dijk, arts, Fagelstraat 16; A. van der Spek, tandtechnicus. Doelengracht 15; H. D. Dijkstra, kantoorbediende, Surlnamestraat 142; J. Meijering. auto buschauffeur, Maredijk 25b; P. van der Zwart, Akkerhof 11; W. Klinkha mer. 1.1. verpleegster, Atjehstraat 97; E. M. H. Nauta-Bouvij. Boerhaavelaan 28: T. A. A. Jongenelen, verpleegster, Herengracht 45a; H. W. Kulvenhoven- van Dijk, secretaresse, Pioenstraat 38a; R. A. J. H. Campagne. Klikspaanweg 11; R Enthoven, arts, Raamsteeg 85; P Baas. Rapenburg 7; E van Maaren, Witte Singel 92; I. Bellaart, Papen gracht 30: J. L. A. Schramp, Haarlem-, - - -- merweg 63f; C T. Barbas, Witte Singel Zoeterw singel 100; A Schlemper. 80; P J Engels, stuurman, Breestraat j Galgewater 8; A. C. Rondeel, diëtiste, 108; P. E. Metz, J. van Goijenkade 19; i RiJnsburgerweg 10; H. G. Hoekstra, T. A. T. Spoelstra, Lage Morsweg 65; militair, Noordelnde 2a; M. C. van J J. Slagter. Marlslaan 29; J. G de I Ede- Leliestraat 53: R. Hartman. Oude Bruljn. Roodborststraat 28; L. A. H. Vest 203a; G. A. M. Martens, Maris- van den Berg, Hooigracht 42; J. J. C. laan L A. van Tatenhove, Noordelnde 52; C. P. J. Groeneweg. Levendaal 27a; I A. T. M. Jungerhans, onderwijzeres, Ter- weepark 3; C. L. Ronkes, verkoopster, Paknulsstraat 2; L. D. Couprle, van der M. H. N Festen, spelleidster, RiJns burgerweg 10; W. M. J. Benus, 1.1. ver pleegster. RiJnsburgerweg 10; A. van Roon, lerares, V. d. Brandelerkade 3; A, M. Bodaan, kleuteronderwijzeres. Lijsterstraat 16; A. H. Guldemond, kantoorbediende. Merelstraat 18; M H. Douwens, med. analiste, Zoeterw. singel 94; L A. M. Plelaet, timmerman, A. van Saksenstraat 8b; M. E. Vis, ver koopster. Parkstraat 27; P. Busscher, metaalarbeider, de Genestetstraat 71; C. Beli, controleuse, Obrechtstraat 18; E. F J. M. Kuyten. lerares. Turfmarkt 7a; A. G. Hofland, leraar. Groenhoven- straat 2; J. W. McWane, Klikspaan- weg 47; P. J. Szirmal, muzieklerares. Warmonderweg 37; C. E. Chase, fysi cus, Haagweg 268; Jonkvrouwe W. J. Relgersma, Hoge Rijndijk 50a; J. Beu- tick. verpleegster, Kanaalstraat 68; W. M. van der Vee-Franssen, a. b. ligg. Haarlemmerweg: P. Beekman-Blaauw. Nieuwe Rijn 91: J. J. G. v. d. Hoeven- Beerens, Ravelstraat 13: N. P. Smltte- naar, Sieboldstraat 4; R. N. Arens, 1.1. verpleegster. Rljnsburgerweg 10; P. Böogaard-Monteban, Hooigracht 38; Jonkheer J. F. Laman Trip, Hoger- beetsstraat 1: S. Gerrltsma, 1.1. ver pleegster, Witte Singel 27; G. C. Slrach-de Jong, Alexanderstraat 30a; H. B. van der Leeden, Pieterskerk- koorsteeg 14; P. H. E, Berghuis, Rijn en Schlekade 40; N. Jongeneel, Rljns burgerweg 157; H. J. Breuseker, mili tair. Noordelnde 2a; J Janssen-de Jong, Pretoriusstraat 7; E. G Terpstra, VERTROKKEN B. van der Wiel en fam., a.b. llgg. Utr. Jaagpad, to. 56, Werkendam, van Heldenstraat 90; J. D. Wesdorp en Duynstraat 20; J. J. van Es. Klikspaan-] fam Alb verweijstraat 27. Leldschen 3h V n' yan m er SchelPe"~ dam, Schoorlaan 13; E F Lux en fam. kade 45; J. P. van der Reijden, grond- Falckstraat 17, Rotterdam, Dorpslaan werken. Anna Paulownastraat 40a; I. 44p L H .1 Vorstermans en fam. Knotter. kok, Ververs\raat 21; E P. K. Leander, Rljnsburgerweg 140; M. Blotto, desslnateur, Haagweg 182; J. Veldt, J. van Goijenkade 19; S. J. R. Rinses, Bakh. Rozeboomstraat 22; N. M. Bette, verpleegster, el 27; V. I J. Weijzig. Va- 44; J. P. W. Rltchl, Klik- M. C. ten Dam, verpleegster, Hooi gracht 15; V Witte Singel leriusstraat 9 spaanweg 43; A. J. C. M. Herijgers. medewerker conservenfabrlek. Rijn en Schlekade 38; H. W. Kampmelnert, I FPrieninnn 17 Klikspaanweg 11; J. J. Zonhoven, ver- j parkweg 11; pleegster, Lammenschansweg 7; M. Boumeester, Kloksteeg 17; T. H 449; L. H. J. Vorstermans en fanv Hansenstraat 61, Nleuw-Zeeland; J van Rijswijk-Martens en fam.. Mors- laan 60. Doornspijk. Haverkampweg 13 P. K. Taverne en fam.. Corn.'Schuyt- laan 54, Oud-Beijerland, Asterstr. 57; J. A. M. van Hoorn en fam., Breestraat 116, Rosmalen. Vliertwijksestr. 26; A. de Jong en fam., de Goejestraat 37; Akersloot, a.b. ligg. Markervaart; G D. Hoogeland en fam Kanaalweg 105, Utrecht, Cath. v. Reneslaan 18: E. te I Rijdt-de Beukelaar en fam.. Fred, van ~ggf Hengelo, O. Driener- Alblas en fam.. Matze, Rapenburg 105; R. W. Bulter- man. Klikspaanweg 39; r. Hoogl. Kerkgracl E. J. W. M. Mulder. Hoogl. Kerkgracht 14; F. M. M. van Dljck, Klikspaanweg J. D. C. Oude Vest 11. Smallingerland, Oude Nering 16; J. Haasnoot en fam., V. d. Waalsstraat 52, Dlemen, Jullanaplant soen 192; R F. GijzeniJ, Medusastraat 22. Hilversum. Noodweg 37; D. van Bentveld. Lammenschansweg 56. Zuld- Afrlka; M. N. J. van Bentveld-de MeiJ, Hartmanstraat 9, Zuld-Afrlka; M. T. M. Davids. Haarlemmerstraat 93, Ftllnsburgerweg 10; Leeuwen, Schlm- Voor de Leidse Rem. Gemeente is gisteren een wens van tientallen jaren in vervulling ge gaan: de doffesombere kerkekamers, met hun ongezellige indeling, hebben plaats gemaakt voor een moderne, lichte ruimte, wa'ar het straks prettig vergaderen zal zijn. Zeer velen. o.w. af gevaardigden van de Doopsgezinde Gemeente, de Evang. Luth. Gemeente en de Ver. van Vrijz. Hervormden, waren gisterochtend na afloop van de dienst, waarin ook ds. JTh. Mackenzie met een enkel woord heen wees naar deze tot stand gekomen restauratie, aanwezig om deze ge daanteverwisselingin ogenschouw te nemen. De voorzitter van de kerkeraad mr. A. F. Lee mans. heette hen allen welkom en wees er o.m. op, dat men reeds veertig jaar geleden dacht over deze restauratie. Spreker bracht dank aan al len, di: een en ander hadden mogelijk gemaakt en aan de uitvoering hun krachten hadden ge geven. Grote waardering had spreker voor het werk van de architect, de heer E. F. Meijer te Brummen. die er in geslaagd was zulk een ge lukkige oplossing 'tot stand te brengen, y/oor den van dank. waarin hij ook het kosterspaar. dat in de afgelopen weken tussen wolken van stof had geleefd, betrok. Aangezien er nog een schuld op deze restau ratie rust, vroeg mr. Leemans reeds nu aandacht voor de grote bouwbeurs. welke eind van deze maand wordt gehouden. Spreker hoopte, dat in deze nieuwe ruimte een element van samenbin ding opgesloten ligt. Tenslotte herinnerde spreker aan PaulusJ woord tot de Corinthiërs: Niemand toch kan een andere grondslag leggen, dan die. welke ge legd is door Jezus Christus." Dr. ir. J. E. Carriëro uit Den Haag, voorzitter van de Rem. Broederschap, had eveneens grote waardering voor hetgeen hier tot stand was ge komen. (Foto L.D./Holvast) Ventevogel. Papengracht 30; der Valk, Witte Singel 92; J. M. An- dela, 1.1 verpleegster. Rljnsburgerweg 10; L. E J. Boomsma, Frulnlaan 11; D Kuiken, los werkman. Plantsoen 1; M. J. J Kok. Burggravenlaan 187; C. J. Valstar, Klikspaanweg 41; J. ZuiJ- derdutjn, Langebrug 3; N. M. J. Hul- ser, 1.1. verpleegster, Rij R. van der Visch-van 1 meistraat 18a; M. Oele, Klikspaanwei 42; L. H. Tours, Fagelstr. .22; C. J. M. Hölscher, militair, Morsweg 2; J. C. Kort, Drie Octoberstr. 47; C. de Bruijn Kops. studentendekane. Zoeterwoud- seslngel 26; A J. Arkema. arts. Hoge De St. Adelbert-vereniglng heeft Rijndijk 15: M. P. A. Krekelaar, kin- zaterdag en zondag in Rotterdam derverzorgster. Maurltsstr. 81; J. H, T i haar landdag 1962 gehouden waarop ^k apf"hvïrew.ó!Sl^.te^<le Amsterdamse hoogleraar Cronestelnkade 4, j. VerweiJ, onder- r wijzere», Herenstr. 50; J 6. Smlta. .4' prof. dr. M«n- Hoge Morsweg 15; J. H. H. de Swart, 's-Gravenbage. van Soutelandelaan 21 j M. N. Jelmau. Levendaal 63. Nederl. Nleuw-Guinea; G. A. Bouman, van 't Hoffstraat 45. Dordrecht, Spulweg 170; M. M. Corveleiln-Paardekooper, Sweelincklaan. 14. Hellendoorn, Grote straat 104; J. van Donge-Dlckhoff, Wald. Pyrmontstraat 21, 's-Graven- hage, Groenestelnstraat 10; A. H. C. de Zeeuw, RiJnsburgerweg 127,, 's-Gra- venhage, Vredeoord 205; C. G. Wesse- ling, Marlenpoelstraat 27. Oegstgeest, Wijttenbachweg 43; W. M. J. Majoor, Lijsterstraat 31, "s-Gravenhage. Fran- kenBlag 3c; G. J. van der Heljde, Groenhazengracht 12. 's-Gravenhage, Mezenpleln 23; E. C. A. van Noort, Burggravenlaan 177, Rotterdam. Wa- lenburgergweg lc; J. E. W. van der Burgb, de Sitterlaan 83. Delft, Bagyn- hof 17; C. M. Walenkamp-de Vreede, Kanaalstraat 62. Warmond, Dorpsstraat 45; A, Koolmoes, Hansenstr. 103, Lei derdorp. Doeslaan 11; P. C. Onvlee, Mareslngel 1, Bloemendaal, Dulnlust- weg 16; K. van Fruchten, Utr. Jaag pad 60. De Bilt, U, Oude Branden- burgerweg 32; R. F. Groen, Leliestraat 55, Schiedam, Slmon Stevlnstraat 17b; L. Haagman, Franchlmontlaan 64. Nij megen. Jac. Catsstraat 41; T. H. v. d. Wetering-Brandt, Bloeminstenlaan 4, •s-Gravenhage, van Llmb. Stlrumstraat 25; P. G. Dreef, Kastanjekade 18, Duitsland; E. L. M. Völker. Oude Sin gel 146, Amsterdam. Anth. v. Dbck- straat 9 II; J. Hoogervorst. Burgsteeg 10a, Llsse, Leldsevaart 20; J. M. E. C. Korón-V. d. Hoorn, Breestraat 143, Zwitserland; G. E. Snip. P. Paaltjens- pad 3. Middelburg, Park de Griffioen 4; A. Boezaard. RIJnsburgweg 152, 's-Gravenhage. Sprletpleln 3; E. M. Ruijg. Rljnsburgerweg 10; Breda, Mgr. Zwijsenstraat 1; W. A. de Meijer. Bre- derostraat 15, Baarn, Amsterdamse- straatweg 41; I. M. Gallert, Mulders- straat 34. Nleuw-Zeeland: D. Knotten belt, Kloksteeg 13a, 's-Gravenhage, Wassenaarseweg 26; G. Springer-Oost. Plantage 18. Veren St. van N. Amerika; J. L. Springer, Verdamstraat 56. Veren St. van N. Amerika: I. van Hove, de Ruljterstraat 2. Eindhoven, Godschalk Rosemondtstraat 2; E. J. van der Stok, Lorentzkade 53. Delft, Bagyne- steeg 42; J. M. Wljgmans-Menger, Stieltjesstraat 7, Warmond. Burg. Ke- telaarstraat 14; C. van Hove-Burgers. Thorbeckestraat 39. Eindhoven. God schalk Rosemondtstraat 2; N. Dijkstra- Wlnsemius, Wasstraat 9, Noordwyk, Golfbaan 38; R. T van Kempen, Boer haavelaan 17. Rotterdam. Tasmanweg 95; A. van der Schatte Olivier, Boer haavelaan 43. 's-Gravenhage, V. d. Aastraat 124; C. de Groot, Rljnsburger weg 10. Leldschendam. Veurse Achter weg 129; A Privé. Maredijk 149, Lei derdorp, Fred. Hendrikplantsoen 31: J. Buitendijk. Blllltonstraat 14, Hilver sum. Loosdrechtse Bos 7; J. J. Marks, Akkerhof 5. 's-Gravenhage, Herenstr. 8a; D. Plsano. Nw. Beestenmarkt 8. Brunssum. Peerdendries 10: D. Ver stegen, Schelpenkade 41. Groningen, Lindelaan 28: E. E. Jansen-Wulte. Rljnsburgerweg 10, 's-Gravenhage. Aze- leastraat 25; J. Fllppo, Brederostraat 6, Llsse, van Llnschotenstraat 6; E. Git tenberger. Lage Rljndyk 90e, Zoeter- woude, Stadhouderslaan 2. Landdag St.-Adelbert Vereniging Haarlemmerweg 63a; J. H. van der Kuil, 1.1. verpleegster, Boerhaavelaan 146; H, J. J. Vergouwen, Boerhaavelaan 47; C. J. de Corte-Bervoets, rijksambte naar, Pasteurstraat 18; M. J. T. Wen- nekers, Nieuwe Rijn 19; R. C. Hoff mann, Maurltsstraat 25; E. de Wit, 1.1. verpleegster, Joh. Poststraat 19; J. E. Toornvliet, v. d Sande Bakhuyzenlaan nick, de Amsterdamse studentenmo derator pater J. C. J. van Kilsdonk S.J. en de waarnemend algemeen voorzitter ir. H. J. A. Post is gespro ken Prof. dr. Monnick besprak het on derwerp „Vrijheid, geweten, leergeza en begon zijn toespraak met zijn H. L. F. Sloothaak. Hoge Rllndyk dankbaarheid te uiten voor het feit. i; G. M. J. Schoot Uiterkamp, Noord-|^a- als protestant over dit on- einde 50; M. c. Zweers, witte Singel derwerp voor katholieken mocht 41; E van Dam, winkeljuffrouw, spreken. Prof. Monnick stelde hierbij, Oosterstraat 96; A. Dolfing, verpleeg- dar, het toch te gek is dat mensen die Ster. Herengracht 80; H. J. I. V de Christus als hun Heer belijden, elkaar Vries, 11. verpleegster. Witte Singel hpvpohtpn 27; S J. Boeke. Klikspaanweg 38; H kp"k' moet zoveel resnerf heh E. Stenfert Kroese. Oude Vest 35; H. De kerkJ m,oej zOveel espect neh- F J Horstmanshoff. Morsstraat 4; P. ben voor de leden van Christus, dat J Vroegop, Klikspaanweg 39; W. j. zij hun de gewetensbeslissing niet Anschütz, Breestraat 14; M. T. Schul-'mag ontnemen. De mens is om God tenU. verpleegster. Rynsburgerweg niet een stuk gereedschap maar een 10; H. J F. Maijer, Da Costastraat 50; -* P W N. Arriens. Klikspaanweg 43; E. B. Vermeer, Klikspaanweg 43; F. Gransch, Klikspaanweg 43; J. W. Huijsmans. Klikspaanweg 43; R. J. H. Okker, Klikspaanweg 37; C. A. Bloem- sma, P. Paaltjenspaa 6; P. G. N. Kra mers, Aalmarkt 1; P. K Flu, Klik- Croix. vijf Meiplein 40; K.'den Hol lander, verpleegster, Ryn en Schle kade 94; M. C. Blom. Levendaal 39; D. D. Honljk, Llngestraat 13; J. Hauma- hu. gouvernementsambt, Hoflaan 44; instrument met vrijheid. Deze vrij heid is een van de grote werkelijkhe den ir het evangelie aangezegd, een geschenk overigens waarvan ik de porte» niet ken, aldus de hoogleraar. Voor de gelovige mens vormt de hem toegekende vrijheid de grondstructuur van zijn bestaan. Deze vryheid is de beslissingsplicht van de mens, en dus zijn geweten. Het gezag, zo meent prof. Mon nick, kan alleen in wisselwerking functioneren. Spreker wees er op dat de theologen niet altijd bij de tijd zijn Als de kerk de mensen wil be geleiden, dan zal ze hen moeten bij benen. De leraar in de kerk mag geen ouderwetse schoolmeester zijn. Hij is de man van gezag door wiens mond Christus woord klinkt. Daarmee staat hij in een traditie, die van Christus zelf afkomstig is. Maar die traditie mag niet blyven steken in de middeluuwen, de synode van Dord recht of op het Vaticaanse concilie aldus prof. Monnick. De rede van prof. Monnick werd bijgewoond door mgr. Jansen bisschop van Rotterdam, minister en mevrouw Cals, staatssecretaris en mevrouw Bot, staatssecretaris Schmelzer, en kele kamerleden, mr. P. J. M. Aal- berse, voorzitter van de KVP en an dere burgerlijke en militaire autori teiten Na afloop bood het gemeentebe stuur een ontvangst aan in het Stad huis van Rotterdam, waarna het eerst.- gedeelte van de landdag met een diner werd besloten. De landdag werd zondag in Rotter dam voortgezet met een tocht door de havens in de ochtenduren. In de middag sprak peter J. C. J, van Kilsdonk S.J. over diverse ac tuele vraagstukken. De waarnemend algemeen voorzit ter Ir. H. J. A. Post. besloot de landdag met een toespraak, waarin hij de kortelings overleden voorzitter Theo Koersen herdacht.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3