UITNO DIGING Chinese communisten 11a besloten l}ij,iav<'rgissingl)ij top „strijdvaardiger" dan ooit Mail mishandeld en beroofd van 6000.- Cuba beschuldigt VS opnieuw van agressie „Leo Award" voor Amsterdamse lion AGENDA Russen citeren nooit eerder gepubliceerd stuk van Lenin MET EEN ENKEL WOORD l LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 OKTOBER 1962 legale ontvoering In Peking is vorige week een besloten zitting gehouden van het Centrale Comité van de Chinese communistische party. De zitting stond onder voor zitterschap van Mao Tse-toeng. Er is gesproken over de internationale toestand en de binnenlandse vraagstukken. Er werden drie nieuwe secreta rissen van het comité benoemd en wel Loe Ting-jl, hoofd van de propa- ganda-afdeling van het Centrale Comité. Kang Sjeng, landbouwdeskundige, en generaal Lo Joei-tsjing. die sedert 1951 nagenoeg onafgebroken minister van Staatsveiligheid is geweest en die verantwoordelijk wordt beschouwd voor alle grote zuiveringen. Onlangs werd hij tot stafchef van het Chinese leger benoemd. Deze drie functionarissen komen in de plaats van twee personen, van wie niet bekend is of zij een nieuwe functie zullen krijgen. Een van hen is gfeneraal Hoeang Ke-tsjeng, onderminister van Defensie. In e«n communiqué dat na af loop van de zitting werd uitgegeven werd felle kritiek geleverd op de „mo derne revisionisten", met name op de ,Tito-kliek". Het revisionisme vormt het grootste gevaar voor de Internationale communistische be weging, en de partU zal er zich dan ook krachtig tegen blyven ver zetten, zo staat in het communiqué. Er wordt voorts in gezegd, dat in de strijd tegen de „oorlogszuchtige politiek van de Verenigde Staten en het kolonialisme", nog steeds voor uitgang wordt geboekt. Er wordt een beroep gedaan op de partyleden om waakzaam te blyven en op tijd af doende in te grypen als zich „oppor- tunstische ideologische tendenzen binnen de party voordoen". De meest dringende taak van het Chinese volk is op het ogenblik het omhoog brengen van de nationale economie „met de landbouw als on dergrond en de industrie als leiden de factor". Ook het wetenschappe lijk en technologisch onderzoek moet worden bevorderd, aldus het com muniqué. Geschil De Prawda, het blad van de Sow- Jetrussische communistische party, heeft vrijdag een nog nooit eerder gepubliceerd stuk van Lenin uit 1918 afgedrukt, waarin deze aan de eco nomische ontwikkeling voorrang ver leent boven de politieke. Volgens "Westelijke diplomatieke kringen kan de publikatie van dit stuk een nieuwe stap zyn in het ideologische geschil tussen communistisch-China en de Sowjet-Unie. De Prawda bracht in vette letters een alinea uit Lenins stuk. waarin gezegd wordt, dat politieke taken een ondergeschikte plaats innemen vergeleken met economische en dat deze rangorde Juist het wezen uit maakt van de Sowjetmacht en de overgang van de kapitalistische naar de socialistische maatschappij. Westelijke waarnemers herinner den er in dit verband aan. dat Chroesjtsjow de vorige maand een hoofdartikel in de Prawda gepubli ceerd heeft, waarin hij kritiek uit oefende op „mensen, die zich mar xist noemen en die door middel van schoolse argumenten de conclusie trachten aan te vechten, die Lenin trok met betrekking tot de noodzaak van de vreedzame concurrentiestrijd tussen beide systemen en de beslis sende betekenis van onze economi sche successen". De Prawde zegt dat Lenins stuk, uit stenoschrift ontcijferd, een deel is van een artikel, getiteld „de hui dige taken van de Sowjetmacht". Le nin had dit artikel gedicteerd in de periode van 13 tot 22 maart 1918. Lenin onderstreept hierin ook de taak van de massa bij de opbouw van het socialisme. Nog juist op tijd zag de man van een echtpaar, dat scheiding overweegt, dat hij zaterdagmid dag in Lollum de verkeerde baby poagde mee te nemen. Zijn vrouw is met hun twee kinderen bij een zuster in Lollum (gem. Wonseradeel-Fringetrok ken. De man wilde althans één van de kinderen bij zich hebben. Daarom reed hij zaterdagmiddag naar het huis van de schoonzus ter. en graaide daar uit een bui ten staande kinderwagen een mollige baby. In de auto kwam hij echter tot de ontdekking, dat hij niet zijn eigen spruit, maar een kind van de schoonzuster te pakken had. Hij deponeerde het kleine familielid weer haastig in de kindenvagen en sleurde daar- Advertentle nieuw MUIZEN VLOKKEN RATTEN- PASTA ROEIT ZE GENADELOOS UIT na zijn achtjarig zoontje in de auto. Ondanks opschudding en pogingen om de auto klem te rij den, gelukte het de vader met zijn zoon te ontkomen. Ofschoon de methode niet be wonderd wordt, menen de auto riteiten dat de vader het recht had zijn kind mee te nemen. Ver volging kan niet worden ingesteld, aangezien het een „legale ontvoe ring" betreft. i>iij Belgische boeren ven onrustig (Van onze Brusselse correspondent) Belgische boeren, zowel Vlamingen als Walen, blyven nog steeds betogen tegen de Tandbouwpolitiek van de re gering, zelfs na de aankondiging van de verhoging van de prijzen van bo ter en melk. Zaterdagmiddag j.l. heb ben er weer betogingen plaatsgevon den 250 landbouwtractors versperden de weg tussen Schepdaal bij Brussel en Ninove. Sprekers hebben kritiek uitgeoefend op de regering en zij hebben de naar hun mening onvol doende sociale toestand van de boe ren aan de kaak gesteld. Zy hebben gedreigd met een mars naar Brussel van alle Belgische boeren mét hun tractors. Tezelfdertijd is ook in het Waalse land, met name in de provincie Luxemburg, een betoging gehouden. Daar waren het bijna 500 tractors, die het verkeer op de Ryksweg in de war stuurden. Het is by deze betoging iets minder rustig toegegaan dan by de Vlaamse. Verscheidene mani festanten wilden geen gehoor geven aan de order van de rijkswacht tot doorrijden. Er zyn klappen uitge deeld en processen-verbaal opge maakt. Ook de Waalse boerenleiders hebben met een mars op Brussel ge dreigd. Canada en Amerika lanceren kunstmaan Het onderzoekcentrum van het Ca nadese ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt dat een zaterdag morgen gelanceerde kunstmaan, „Alouette", is begonnen met het re gistreren van radio-actieve straling die een gevolg is van de kortgeleden door de Amerikanen genomen kern proeven op grote hoogte. De waarne ming geschiedt door middel van een speciale apparatuur die in de 145 kilo wegende satelliet is aangebracht. De Amerikaanse luchtmacht heeft zaterdag vanaf haar basis Vanden- berg. in de staat Californië, met be hulp' van een Thor-Agena-raketcom- binatie een kunstmaan gelanceerd. Er werden geen verdere bijzonderhe den medegedeeld. Een meesterstuk' Zon op Hirosjinia' (Van onze t.v.-medewerker) Het is een zwaar woord, „meester stuk". Het viel ons in. maar ook na rustige overdenking willen we het handhaven. Het doel op het spel „Zon op Hirosjima" van de toneelschryver psycholoog drs. Manuel van Loggem en het werd in een uitnemende en toegewijde bezetting gisteren ge bracht door de NCRV, met veel zorg en een soort koele fantasie geregis seerd door Max Douwes. Het werd tenslotte afgesloten door een forum. Feitelijk is dat woord afgesloten niet juist gekozen. Want gesteld werd terecht dat we met de bom zitten, dat er een nieuw tydperk in de his torie is aangebroken en dat we er nimmer mee klaar zullen komen. De bom introduceerde een probleem en het lykt boven de macht van de mensheid te gaan ermee in het reine te komen. Wel zijn er mensen, die het geval zich extra aantrekken. Daar is bijv. prof. Oppenheimer, die de kijkers kortgeleden nog als een vertwijfeld en geteisiterd man op het scherm zagen. Daar is ook de man, die het sein gaf. dat alle weersomstandig heden gunstig waren om met één klap een eind aan de oorlog te ma ken. Want dét heeft de door zijn daad verslagen Clive dan toch ook gedaan. In het spel werd het aan de orde gesteld, in de discussie bleef deze kant van de medaille in de schaduw. We hebben vóór de uitzending de schrijver gevraagd, waarom hij ten slotte voor dit probleem tot een fic tieve figuur had geïntroduceerd. Zijn antwoord was, dat het niet zijn doel was een reportage van de innerlijke strijd van de verkenner te leveren, maar een spel, een parafrase. Daar mee werd de zaak in bepaald op zicht vereenvoudigd, want de werke lijkheid is nog weer anders dan de theorie. Claude R. Eatherley is n.l. een ander mens dan Clive Mc Leigh. Hij was vóór zijn oorlogswerk ter hand genomen moest worden, al eens Pferdmenges (82) overleden (Van onze correspondent in Bonn) Zaterdag jl. is het oudste lid van de Westduitse Bondsdag de christende mocratische bankier Robert Pferd menges, op 82-jarige leeftijd overle den. Hij was de laatste tijd al ziek, maar zijn dood kwam voor Bonn toch onverwacht. Pferdmenges kwam in het parle ment slechts eenmaal aan het woord in de 12 jaren, dat hy er zit ting in had. En die ene maal was nog vorig jaar, toen hij als oudste bonds daglid het woord moest voeren. Toch was Pferdmenges' invloed niet te onderschatten. Zijn relaties met Adenauer waren van oude da tum en hij behoorde, vooral de laat- sten jaren, tot de weinigen naar wie de bejaarde regeringsleider wel eens wilde luisteren. Als oud-bankier, van 1931 tot 1953 firmant ln het Keulse bankiershuis Salomon Oppenheim, had hij daarbij ook vaak gelegenheid Adenauers weinig ontwikkelde be langstelling voor economische zaken te stimuleren. De Cubaanse ministerraad heeft in een communiqué de Verenigde Sta ten er opnieuw van beschuldigd da' zij de internationale veiligheid in gevaar brengen door hun „agressie-, provocatie- en interventiepolitiek" tegen Cuba. Cuba vormt tot al geen gevaar voor welk land dan ook op dit haifrond, aldus de verklaring. In het communiqué wordt felle kri tiek geleverd op een resolufie van het Amerikaanse Congres waarin de Sowjet-Unie en Cuba worden ge waarschuwd om de veiligheid van de VS niet te bedreigen. Hieruit blijkt volgens de Cubaanse verklaring de „onverantwoordelijk heid van de Amerikaanse leiders". Cuba is niet van plan rekenschap af te leggen of Amerikar.nse Congres leden te raadplegen inzake de wa pens die het nodig denkt te hebben of de wegen die te baat moeten wor den genomen voor de verdediging van het land, zo wordt in de verkla ring gezegd. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Dean Rusk, heeft zondag in een vraaggesprek voor de televisie in New York het'denkbeeld. dat de Verenigde Staten een ruil zouden doen met de Sowjet-Unie in die zin, dat de Amerikanen enkele bases overzee zouden sluiten als de Russen de handen van Cuba aftrek ken. krachtig tegengesproken. Men kan niet de vrijheid in het ene ge bied steunen door deze in een ander prijs te geven, zo zei Rusk. De mi nister verklaarde voorts, dat Ameri ka, met andere landen in het Cara- ibische gebied, er op zal blijden toe zien dat van Cuba uit geen onwet tige wapenhandel wordt gedreven. Volgens berichten die in Havanna de ronde doen zijn in de afgelopen week in Cuba twaalf personen te recht gesteld en 27 tot gevangenis straffen van maximaal dertig jaar veroordeeld in verband met komplot- ten die zij tegen het regime van pre mier Castro zouden hebben gesmeed. Deze maand zouden in totaal tachtig perscnen zijn terechtgesteld. in een psychiatrische inrichting ver pleegd. Hy was geestelijk reeds niet geheel gezond, toen hem de opdracht gegeven werd. althans naar leken- oordeel gepredisponeerd voor recidi ves. De enige, die hierop feitelijk duidde, was de psychiater in forum, dr. Cohen Stuart, die het schuld gevoel en de uitingen daarvan „over trokken" oordeelde. We wijzen hierop, omdat juist de arts de indruk maakte enigszins weifelend zijn oordeel te geven. Als vakman tastte hij echter naar het verschil tussen spel en wer kelijkheid. dat hem waarschijnlyk niet bekend was. Er heeft n.l. geen vooroverleg tussen schrijver en forum plaats gevonden. Van Loggem heeft op de samenstelling ervan ook geen invloed uitgeoefend en was daarmee content. Zijn werk hield op met de laatste claus. Wat ook niet geheel uit de verf kwam in de discussie, was de rechtvaardiging van de keuze van de kloosterling. Men aarzelde immers zonder zyn oprechtheid in twijfel te trekken over de vraag of zyn be slissing als een ontvluchting was te beschouwen. Maar kunnen protestan ten zich een voorstelling maken van de consequenties van een stap uit de wereld? Aan het eind van de uitzending wees ds. Jager hartstochtelijk op schuld van kerk en christendom, die beneden de maat van het Evangelie gebleven waren. Machineschrijven: 2de en 3de prijs naar Voorschoten Het Nederlands kampioenschap machineschrijven is dit jaar behaald door mevrouw J. C. Machwirth-Bij- loo uit Rotterdam met netto 486 aan slagen per minuut. Tijdens de zater dag 22 september in de Haagse Houtrusthallen gehouden twaalfde nationale wedstrijd in machineschrij ven bereikte zij in een half uur 15.164 aanslagen. Zij maakte daar bij 58 fouten waarvoor 580 aansla gen werden afgetrokken. Met netto 14.584 aanslagen was zij echter de snelste van de 54 deelneemsters. Za terdagmiddag werd haar de Baby- lon-wisselbeker uitgereikt. De tweede prys werd toegekend aan mej. H. J. Dekker uit Voorscho ten met netto 456 aanslagen per mi nuut. De jongste deelneemster, de 16- jarige Man ie van De Brink uit Voor schoten. kreeg de derde prys met 454 netto aanslagen per minuut. Haal iets feestelijks in huis van en Qedietilleerd 'ISoster fi]» lïiDEN STEENSTKiAT S -TEL. 113A1 V' HEkENSTAAAT «AAUEtUUIUTR. 2Q« 11 3 OKTOBER GEOPEND. (Van onze A.damse correspondent) De Amsterdamse politie heeft dit weekeinde een 22-jarige Hilversum mer van bed gelicht, die ervan wordt verdacht een boekhouder ernstig te hebben mishandeld en te hebben be roofd van f. 6000.—. De jongeman, een los-arbeider, ontkent de man te hebben beroofd. De boekhouder, een 62-jarige bewoner van Halfweg, be zocht vrijdagavond een café aan de Advertentie In Waddinxveen, vlak bij Gouda, kunt u zien hoe het edele meubelmakers ambacht door de Formule-vakmensen in ere wordt gehouden. Onder hun meesterhanden ontstaan uit de prach tigste houtsoorten moderne meubel creaties. die treffen door schoonheid, degelijkheid en doelmatige vormge ving. En achter elk meubel staat het fm-merk als allerhoogste kwaliteits garantie. U bent bij Kempkes In Waddinxveen van harte welkom voor een showroombezoek met fabrieks- excursie en een koffiemaaltijd. Op zaterdagen géén excursie, doch wel kofflemaaltild teak formule-meubelen 140/0 in prijs verlaagd door afschaffing weeldebelasting N V Kempkes Meubelfa brieken. Toonzalen: Wad dinxveen en Amsterdam. Oude Schans 73/77. Leve ring vla de handel. Israëlische sergeant bij Jordaanse grens gedood Een militaire woordvoerder in Tel Aviv heeft zondagavond meegedeeld dat tijdens een vuurgevecht tussen een Israëlische patrouille en Jordaan. se militairen bij Bakaa el Gharbjeh dat 2'r uur duurde, een sergeant van de Israëlische grenspolitie is gesneu veld. BINNENLAND Een tiental parlementsleden ls gis ter van Schiphol naar de West vertrokken voor de tweejaarlijkse bij eenkomst van parlementaire delegaties uit de drie delen van ons koninkrijk. Ditmaal komen de parlementariërs bij een ln de Antillen, twee Jaar geleden was Nederland de plaats van samen komst Het ls voor de vierde maal. dat de delegaties elkaar ontmoeten. De bij eenkomsten worden o a. gehouden met het doel de koninkrijksgedachte te be vorderen. De Nederlandse delegatie staat onder voorzitterschap van mr. dr. C. Berkhouwer (VVD). De 65-Jarlge J, J. van der Linden uit Brakel ls zaterdagavond aan ver wondingen. die hij bi) een val van een ladder opliep overleden. De man was aan het fruit plukken en stond daarbij op een ladder, die on verwacht brak. HIJ maakte een zo ern stige val. dat opname ln het zieken huis van Zaltbommel noodzakelyk was. Medische hulp mocht echter niet meer baten. BUITENLAND De Boliviaanse regering heeft za terdag de staat van beleg afgekondigd, nadat er een komplot was ontdekt om de regering omver te werpen. Het komplot zou ln verband staan met een onderwyzersstaking en een alge mene staking waartoe de vakbonden van de stad Tarija hebben opgeroe- Een Ongeveer 25 personen zijn aange- ouden. onder wie verscheidene leiders van de socialistische Falange. De V.S. hebben zaterdag In Ne vada een ondergrondse kernproef van geringe kracht genomen, de 52-ste se dert net begin van de huidige serie in september 1961. De Pakistaanse regering heeft in gestemd ln onderwijshervormingen en daarmee de eisen van de studenten, die maandenlang stakingen en betogingen hebben gehouden, Ingewilligd. Een al gemene staking die door de studenten op 17 september was afgekondigd trof geheel Oost-Paklstan. Bij onlusten werden destyds twee mensen gedood. De Poolse communistische leider Gomoelka en premier Cyranklewicz zullen midden oktober een bezoek aan Oost-Dultsland brengen, aan het hoofd van een partij- en regeringsdelegatie en op uitnodiging van de Oostdultse communistische partijleider Ulbrlcht. Vertwijfeld probeerde zondagmid dag in de omgeving van Bad Harzburg een Oostdultse Jongeman door het prikkeldraad naar West-Dultsland te vluchten. Hij werd door twee Oost dultse waarnemingsposten ontdekt en beschoten met machinegeweren en ka rabijnen. De vluchteling bleef onge deerd maar slaagde er niet in te ont komen. Hij werd door de Oostduitsers weggevoerd. De Franse koorddanser Henrl Rechatain heeft ln Roanne 174 uur op het slappe koord doorgebracht en daar mee een nieuw rekord gevestigd. Zon dagmiddag kwam hy weer op de be gane grond terecht onder toejuichin gen van een grote menigte. HIJ zag er allerminst vermoeid uit Zondagmiddag zyn ln de Oost dultse stad Halle twee mensen gedood en vijf ernstig gewond toen een tram uit de rails liep en de bijwagen om sloeg. Voorts liepen verscheidene mensen lichte verwondingen op. Een vyftlgtal gewapende lieden heeft zondag het dorpje Hatlllo. vijf tien kilometer van Caracas, overvallen. ZIJ bezetten het raadhuis, verbraken telefjon- en telegraafverbindingen en staken het gebouw van de soclaal- chrlsteiyke party „Copel" ln brand. De overval heeft drie kwartier geduurd en geen slachtoffers geëist. Het bestuur van het Russische vakverbond heeft een verbod uitge vaardigd om abnormale hoeveel heden brood aan stadsbewoners te verkopen. De maatregel ls genomen, omdat vele stedelingen na de sterke verhoging van de vleesprljzen per 1 Juni vee zyn gaan houden en brood als veevoeder gebruiken. Een steen- en ysstorting ln de Hlmalajavallel van Spltl heeft dezer dagen dertig bewoners van een eroot wegwerkerskamp gedood. Nieuwmarkt, waar hij aan de andere bezoekers liet zien hoeveel geld hij wel op zak had. Toen hij, na diverse rondjes te hebben gegeven opstapte, liep een jonge man met hem mee, die voorstelde een paar aardige meis jes op te zoeken. Samen liepen de mannen in de richting van de Wal letjes. In een steeg bij de Zeedijk werd de boekhouder echter afgeran seld. Hij zakte in elkaar en moet ruim een uur bewusteloos ln de steeg hebben gelegen. Het slachtoffer is naar het Bin nengasthuis gebracht, waar hem bleek dat zijn portefeuille met f. 6000 was verdwenen. Hij werd verbonden en per ziekenauto naar Halfweg ge bracht. Zaterdagmorgen achtte de huisarts echter opname in een zie kenhuis nodig. De man ligt nu in een ziekenhuis te Haarlem. Zijn toestand is zo ernstig, dat de politie hem nog niet uitvoerig heeft kunnen ver horen. Hoewel verdachte ontkent iets met de beroving uitstaande te hebben, is VOOK HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Verzoekprogr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte gram. v. d. teenagers. 19 30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20 00 Koor zang 20.20 Geen zeepbel voor Ursula, hoorspel. 21.10 Lichte gram. 21.30 Mo derne kamermuz. 22.00 Pari. comm. 22.15 Pianorecital. 22 30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Koorzang: Spirituals. 23.20 Lichte ork muz 23.40 Het Evangelie ln Espe ranto. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act 18 30 Licht ens. 18.50 Openbaar kunstbezit. 1900 Parlementair overz. 19 15 Regerlngsultz.: van sparen en varen. Een zilvervlootprogr. van Mlep Diekmann. gepresenteerd door Herman Stok. 19.30 Maliënkolder, hoorsp. (dl. 1). 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. en zang. 20.30 Je neemt er wat van mee, quiz. 21 20 Lichte muz. 21.50 Marimba. 22 30 Nws. 22.40 Concertgebouwork.: klass. en moderne muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Politiek praatje: PSP. NCVR: 20 30 Memo. NTS: 20.40 V for Victory, do cumentaire over de tweede wereld oorlog. NCRV: 21.05 De moeilijke weg van Elisabeth Blackwell. film VOOR DINSDAG 2 OKTOBER Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws., 7.15 Klass. kamer muz 7.30 Voor de Jeugd, 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws., 8.15 Lichte grammofoonmuz.. 8.50 Voor de vrouw, 9.35 Waterstanden, 9.40 Advertentie WIJ FOTOGRAFEREN DE 3 oktoberoptocht IN KLEUR. Kleurenfoto's de volgende dag in onze etalages. FOTO HOLVAST APOTHEKERSDIJK 27 hij opgesloten. Hij heeft namelijk geen aannemelijke verklaring voor op zijn kleding aangetroffen bloed vlekken. Voorts zyn de knokkels van zijn rechterhand ontveld, hetgeen op een vechtpartij kan wijzen. Uitreiking in Katwijk De heer H. L. van Tijn uit Amsterdam, hoofd van de voor lichting van de „Internationaal Association of Lionsclub" ont ving zaterdagavond in Neder land, uit handen van de heer P. G. Ie Gue uit Bentveld-Aarden hout, gouverneur van het district Nederland, de prijs voor de voorlichting. Dit is de zogenaamde Leo Award een circa vijftig centimeter hoge zil veren trophee. De uitreiking ge schiedde op de „charter night" van de club Katwijk, waar deze club het charter ontving, waardoor zij offi cieel in het district Nederland van de „lions international" werd opge nomen Op deze „charternlght" spraken onder meer jhr. J. J. G. Alting van Geusau president van de Lions clubs uit Utrecht en de heer Le Que, die ook de club Katwijk installeerde. Laatstgenoemde spreker gaf een uiteenzetting van de Lionsgedachte, die is gebaseerd op verdraagzaam heid en naastenliefde. In zijn toespraak tot de heer Van Tijn wees hij op diens verdiensten met betrekking tot de voorlichting. Achtereenvolgens spraken nog de heer H. Duiker als burgemeester van Katwijk en als voorzitter van de Ro tary Club Katwijk/Noordwijk. mr. dr. E. Frederiks namens de Nationale Unie van de Nederlandse Soropti- mistenclubs. dr. J. P. Naeff voorzit ter var de Leidse tafelronde de heer G. J. Denheeten, voorzitter van de Lionsclub Leiden/Noordwijk, mevr.W Lodders namens de echtgenotes van de Lions Katwijk en de heer N. Haas noot, voorzitter van de Lionsclub Katwijk. Eer. groot aantal belangstellende leden van de Nederlandse Lionsclubs was op deze charternight aanwezig. Een en ander geschiedde in een der gebouwen van de rederij N. Haas noot. dat daartoe op sfeervolle wijze met behülp van vele visserij-attribu ten was versierd. MAANDAG Rest. Van der Heijden: Ned. Kath. Middenstandsbond. Praatavond. 8 uur nam. Ulo-school Van den Brandelerkade 24a: Receptie 40-jarlg Jubileum D. Voortman. 5-7 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Royal. Volle Evangelie-zending. Evang. P. Imbert. 8 uur n.m. WOENSDAG Prediker: Leidse Chr. Oranjevereni ging. Chr. Toneelclub uit Alphen speelt „Een meisje om te stelen". 7.30 uur n.m. Schouwburg: „De Kluchtspelers". „Potasch en Perlemoer met vakantie". 7 uur n.m. Stille Mare: Openlucht: Evangelisa tie-campagne, 11 uur vm. 9 uur nm. DONDERDAG Hoeewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Rest. De Doelen. WD Spr. S. J. v. d. Bergh over „Liberalisme, nu en morgen 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Zesde lustrumviering Leldsch historisch dispuut „Robert Fruin", 3 uur nm. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur vm. Bijbelstudie: 11-12 uur de heer J. Diepraam, prop. te Den Haag. 't Karrewlel: Receptie veertig Jaar Leidsche Ziekenkas, 3-5 uur. Leldsche Schouwburg: Chr. Toneel groep „Imperium": „De Goedhartige Bulderbast", 8 uur nm. Wassenaar: (Ingang Raap horst)Excursie Kon. Ned. Natuur historische Ver., 9.30 uur vm. De Indiase premier. Nehroe. die een bezoek brengt aan Egypte, heeft zondag verklaard, dat de Afrikaans- Aziatische landen moeten trachten hun onderlinge handel en commerciële contacten tot ontwikkeling te bren gen. Hij achtte het niet raadzaam on; thans een tweede „Bandoeng-conferen- tie" Van deze staten te beleggen. Deze zou tot een gunstiger gelegenheid moe ten worden uitgesteld. Zondagavond hebben 61 gevange nen allen terdoodveroordeelden een poging gedaan om uit de gevange nis van Pretor 1 te breken. Na een hevig gevecht met de bewakers werden de gevangenen teruggedreven. Drie gevangenen zijn gedood, vyf bewakers zyn met ernstige verwondingen ln het ziekenhuis opgenomen terwyi enkele anderen licht gewond werden. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal(Vrouwenkerksteeg 12)Tentoonstelling van schilderyen en tekeningen van G. de Wit 2-5 en 7-9 uur nm. (tot 8 oktober). De Lakennal: Dag 10-4 uur zondag 1-4 uur LakenhalTentoonstelling van werk stukken „Kind en kleur" van Leidse school voor aesthetische vorming. (Tot 29 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jean-Paul Vroom. Werkdagen 10- 5 uur; zond. 1-5 uur (tot 29 oktober). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wyder horizon" Werkd 10 tot 6 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „De smaak van honing". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. en woensd. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Het zotte leven van graaf Bobby". A.l. Dag. 2.30, 7 9.15 uur; zond. en wo. 2.15, 4 30, 7 en 9.15 u. Luxor: „Helden sterven Jong". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Doorbraak". 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Alles de lucht ln!" A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur.. Rex: „Tarzan en Tanya". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Liefde wordt duur ge kocht". Astra-theater - Wassenaar: vrydag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur, zond. 7 en 9.15 uur „De Liefde van Hercu les". 14 Jr; ma. en wo. 8 uur „De Waarheid over Rosemarie". 18 Jr. Donderdag 8 uur „Terug over de RUn". 18 Jr. Zondag- en woensdag middag 2.30 uur „De nieuwe avontu ren van Dlck Trom". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen. Apotheek tot Hulp der Menschheld. Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waarge nomen d or apotheek tot Hulp der Menschheld. Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Moderne muz.. 11.00 Voor de vrouw, 11.30 Lichte grammofoonmuz.. 1150 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Lichte grammo foonmuz 12.30 Med. t b v. land- en tuinbouw. 12.33 Draalorgelmuz., 12.50 Actualiteiten, 13.00 Nws 13.15 Platen- nieuws. 13.30 Metropole-orkest en zangsollste, 14 10 Klass. en moderne kamermuz.. 14.35 Voor de plattelands vrouwen. 14 45 Populaire klassieke mu ziek. 15.45 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16 30 Zlekenlof, 17.00 Voor de Jeugd. 17 40 Beursber.. 17 45 Regeringsuitzending: Het kabi- net van de gevolmachtigde Minister van de Nederlandse Antillen, door H. Dennert. KRO: 18 00 Dansorkest en zangsol., 18 30 Radlo-Volksunlversltelt: Van Bach tot Boulez X. door H. Citroen. 19.00 Nws.. 19.10 Actualiteiten, 19.30 j Lichte grammofoonmuz.. 20.00 Bene- dicamus Domino. Gregoriaanse muziek met commentaar. 20.20 Radio-Filhar monisch orkest en sopraan: Opera fragmenten. 21.20 Klein Taaigeding: taairechtbank. 21.35 Orgelconcert, 22.15 22 25 Boekbespreking. 22 30 Nws., 22.40 Vreemd...., een keuze uit woord, zang en dans. 23.10 Lichte grammofoonmuz., 23.5524.00 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Ochtendgym. 7.20 grammofoonmuz. VPRO: 7.50 Dag opening: AVRO: 8.00 Nws.. 8.15 Pro gramma overzicht. 8.20 Lichte gram mofoonmuziek, 9 00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Kamermuziek, 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitami nen, 10 50 Voor de kleuters. 11.00 Ra- dio-Volks-Universiteit Vrouwen voor uit De strijd voor geiyke rechten, door D. H. Coevée. 11.30 Voor de zie ken. 12 00 Lichte muz, 12.20 Rege ringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Med. t. b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte muziek en zang. 13.00 Nws.. 13.15 Med., actualiteiten en grammofoonmuz.. 13.25 Beursberich ten. 13 30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Lichte grammofoonmuz.. 14.40 Schoolradio, 15.00 Met naald en schaar. 15 30 Moderne kamermuziek. 16.00 Ik heb voor u de Islam als Gods dienst gekozen, klankbeeld, 16.30 Voor de Jeugd. 17 30 Grammofoonmuz. voor de jeugd. 17.55 New York Calling. AVRO: 1800 Nieuws, 18.15 Actuali teiten. 18.20 Lichte muziek. 18.35 Lichte orkestmuz. en zangsolist, 19.00 Paris vous Parle. gesproken brief uit Parijs, 19.05 Fragmenten uit Lucia dl Lammermoor, opera. 20.00 Nws. 20.05 Tot uw orders, programma voor de militairen. 21.15 Cabaretprogramma. 22 00 Pianorecital: klass. en mod. muz., 22.30 Nws.. 22.40 Actualiteiten, 23.00 Klass. symfonische muz., 23.55 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 19.30 Op Zicht NTS: 20 00 Journal! en weeroverzlcht. VPRO: 20.20 Boekbespreking. 20 40 Muzikaal portret, 21.05 Atelierbezoek: bezoek aan een beeldhouwer. 21.30 De oude draai- doos, 21.55 Voordracht, 22.0522.35 Ziek zijn heter worden, medische ru briek. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Orkestconcert: klass. en mod. muziek. 12.55 Weerber.. 13.00 Nws., 13.10 Discussie, 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 15.30 Quiz. 16.00 Lichte grammofoonmuz.. 16.45 Praatje, 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht, 18 00 Nws., 18.15 In the South-East, regio naal programma, 19.00 Amusements- muz., 19.30 Populaire klass. muziek. 20 30 Hoorspel. 21.15 Lezing. 21.30 Amusementsprogramma, 22.00 Nws. en ber.. 22 45 Klankbeeld. 22.59 Weerber., 23.00 Nws.. 23.02 Voordracht, 23.15 23.35 Klass. pianospel. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Lichte grammofoonmuz., 21.31 Gev. progr. voor de arbeiders. 13.00 Lichte muz., 13.45 Voor de kleuters, 14.00 Voor de vrouw, 15 00 Amuse mentsmuziek. 15.31 Muziek bij het werk, 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Grammofoonmuz voor de Jeugd. 17.00 Jong Talent. 17.31 Gev. muz. en ber., 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel, 19.00 Nws. en Journaal. 19.31 Gev. programma. 20.00 Gevarieerde muziek. 20.31 Hoorspel. 21.00 Ver zoekprogram ma. 21.45 Lichte orkestmuz., 22.15 Or gelspel. 22.30 Nws. sport en actualitei ten. 22.41 Gevarieerde muz.. 23.31 Lichte muziek. 23.5524.00 Nieuws. Nordwestdeiitscher Rundfunk 309 m. 12.00 Muziek van blaasinstrumenten. 13.00 Nws 13.15 Kamermuz., 14.10 Operetten muz.. 16.00 Kamermuz.. 17.00 Nws. 17 20 Plano en fluit. 17.45 Gev, muz.. 19.00 Nws 19 30 Amusements programma. 21.45 Nws.. 22.15 Gevari eerd programma, 23.30 Orkest, koren en solisten: kamermuz.. 24.00 Nieuws, 0.20 Dansmuziek. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m 12 00 Nws 12.10 Orkestconcert: ka mermuz.. 13.40 Grammofoonmuziek. 14 07 Idem. 14.15 Kamermuz., 14.45 Hedendaagse kamermuz., 18 30 Gram mofoonmuz.. 19.00 Nws., 20.00 Klass. muz., (Om 20.35 Muzikaal nws), 20.50 Klassieke kamermuz (verv). 23.13 Franse concertmuziek. 23 49 Grammo foonmuz.. 23.5224.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Nws.. 12 03 Lichte grammo foonmuz., 12.30 Weerber.. 12.35 Tuin- bouwkroniek. 12 40 Lichte grammofoon muziek (verv 12 50 Beursberichten. 13.00 Nws 13 15 Kamermuz.. 14.00 Schoolradio. 15 45 Duitse schlagers, 16.00 Beursberichten. 16.06 Duitse les, 16 21 Symfonische muz., 17.00 Nws., 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Boekbe spreking. 17.50 Kamermuz., 18.18 Uit slagen paardewedrennen. 18.20 Voor de soldaten. 1850 Radiokroniek. 19.00 Nws., 19.40 Amusementsorkest en sol.: amusementsmuz., 20.00 Het schip Es- peranza, hoorspel. 21.15 Jazzmuz., 22.00 Nws.. 22.15 Israëlitische ultz„ 22.45 Lichte muz., 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12 03 Gev. muz., 14.45 Koorzang. 16.08 Grammofoonmuz. 17.00 Nieuws. 17.15 Grammofoonplatennieuws. 19 00 Gev. muz.. 19.30 Nieuws. 20 00 Festival van Stockholm 1962: Orkest en plano: kamermuz., 21.00 Gev. muz., 22.00 We reldnieuws, 22.15 Jazz muz, 22.15 Nws. WEERRAPPORTEN (Yan hedenmorgen 7 uur) a 3 s'2 a CM Amsterdam onbewolkt z 4 17 0.1 Den Helder mist z 6 16 2 Ypenburg Vllssingen onbewolkt onbewolkt z z 4 6 18 19 2 1 Eelde mist z 2 18 0.6 De Bilt onbewolkt zzo 2 17 0.3 Twente licht bew. z 4 19 0.1 ELndhoven onbewolkt zzo 2 19 0.1 z.-Tilmburg onbewolkt z 5 20 0.2 Helsinki mist wstll 12 0 Stockholm zwaar bew zo 2 13 0 Oslo regen O 2 12 3 Kopenhagei regen zzo 4 13 1 Aberdeen regen zzo 12 14 1 Londen geh, bew. z 10 16 5 Brussel onbewolkl z 5 19 0.1 Luxemburg half bew zo 2 19 0 4 Parijs Bordeaux zwaai bew z 2 22 0.1 zwaar bew zo 1 26 0 Grenoble onbewolkt W.stll 24 0 Nice motregen nnw 4 21 0 Berlhn Frankfort zwaar bew zo 3 18 O zwaar bew W.stll 22 O München onbewolkt z 1 20 0 Zürlcb mist ZW 1 16 0.1 Genéve mist wzw 1 20 0 Locarno mist w.stll 19 0 Wener onbewolkt Ozn 6 21 0 Innsbru mist W.stll 24 0 Belgrado mist ZZW 1 22 0.3 Ather- Moht bew w.stll 27 Rome onbewolkt w.stll 24 Macclo onbewolkt ono 3 23 0 Madrid half bew. w.stll 22 0 Mallorca half bew. w.stll 27 O Lissabon half bew. zzo 2 23 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2