AGENDA Koelhuisboter kost 85 cent per pukje Orde van Advocaten viert tweede lustrum I ragen over de kwestie- Spierenburg Chr. Geref. Kerken niet in Stichting psalmberijming Oude grief Noorse zeeman verbraste gage van hele bemanning MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGIST*AD VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 Dramatiek (Van onze t.v.-medewerker) Het mag met recht een grote ge beurtenis genoemd worden als een actrice van het formaat van me vrouw Ellen Vogel de krachttoer wil verrichten een zware monoloog in te studeren voor slechts één enkel op treden. Zij deed zulks vroeger reeds eens in een voor ons althans onvergetelijk symbolisch spel. Onze verwachtingen waren derhalve hoog gespannen. Zy zijn slechts gedeelte lijk in vervulling gegaan. Met alle lof. die we voor deze uitzending heb ben, zullen w'ü zeggen, waar het, naar ons gevoel, aan schortte. Zonder verlangen te worden ver sleten voor een fervent aanhanger van moderne stromingen in de dra matiek. maakte Cocteau's aanpak een duidelijk overjarige indruk. Om iets van de authenticiteit van de sfeer over te brengen op de kijker, diende de regie door technissche ac centen die indruk te bevestigen en zelfs te versterken. De spelstijl van Ellen Vogel was geknipt voor deze rol. maar juist daardoor maakte de uitvoering in zijn totaliteit een wat eentonige indruk, die niet weg te werken noch te verbloemen was door beweeglijkheid, waartoe diezelfde technische trekjes werden aange wend. Wij konden in het geheel niet geloven en betreuren dat. omdat wij graag anders hadden gewild. We zou den er de voorkeur aan hebben ge geven meegesleept te zijn. gegrepen, getroffen door een tragisch minia tuur uit een mensenleven, doch de vonk wilde maar niet overkomen. De tekst was poëtisch, zoals al het werk van Cocteau een sterke dichter lijke inslag heeft. De vertaling van Fortuin was fraai, maar de grootste lof hebben we voor zyn regie. Ongc- grijpelijk, dat een man, die slechts eenmaal voor de BBC zün krachten op het scherm mocht waarmaken (waarbij hem alle denkbare en ge wenste assistentie werd verleend) hier op eigen kracht tot een presta tie kwam, die technisch althans su bliem genoemd mag worden. Met veel liefde, maar ook met gron dige kennis was de documentaire over de Amsterdamse Jodenhoek ge componeerd. Een bewogen en grillige historie werd weerspiegeld door het kijkglas, een facet van het verleden, dat nimmer weerom komt. In „Ach ter het nieuws" werd door een offi cial ongebruikelijk fel gereageerd op mogelijkheden van boterverspilling als gevolg van een starre prijspoli tiek. Vrijmetselaars in Cuba gearresteerd Volgens Cubaanse dagbladen zijn vrijdagavond jl. in Havanna vfjf i contra-revolutionairen gearresteerd j „die in rechtstreekse dienst stonden van de Amerikaanse centrale gehei- Q„. en dienst en van de autoriteiten in ie .Amerikaanse» marinebasis Het Tweede Kamerlid, de heer De AVRO-televisie start morgen met een nieuwe kinder programma rondom de held „Okkie Trooy", een uitvinder, en (jeestekind van H. M. Meijer jr. De regie heeft Nan Wame- link. V.l.n.r. tijdens een repetitie Louis Bongers. Nanni Vermeer en Jaap Maarleveld als de hoofdpersoon. In de tweede week van oktober zal men in de winkels een pakje koelhuis- boter van 250 gram voor 85 cent kunnen kopen. Minister Marijnen (Landbouw) zal volgende week het Voedselvoorzie- nings- in- en verkoopkantoor mach tigen over te gaan tot afgifte van koelhuisboter aan de handel tegen een gereduceerde prijs. Dan nog ont dooien, om pakken en distdibueren In een bespreking met het bestuur van het Produktschap voor Zuivel is door het ministerie van Landbouw in principe goedkeuring verleend Leden voor leden Lustrum modeshow Leidse huisvrouwen (Van een bijzondere medewerkster) De Ned. Vereniging van Huisvrou wen, afd. Leiden, vierde gisteren een voor een actie om de boterconsump- tie in ons land te stimuleren. Het Produktschap zal bestuderen hoe dat het beste kan gebeuren. De heer S. van der Ploeg, bestuurs lid van het Produktschap heeft gis teravond tijdens een gesprek voor de televisie de prijsvaststelling van de koelhuisboter „liggend op de grens van misdadigheid" genoemd. Destijds was de prijs vastgesteld op 65 cent. Hij zei, dat hij de koelhuisboter lie ver terecht zag komen in de mensen maag dan dat zij gebruikt zal worden als veevoeder. Naar zijn (persoon lijke) oordeel zou de thans vastge- de minister-president en aan de mi nister van Buitenlandse Zaken ge vraagd of het waar is, dat de heer Spierenburg ontslag heeft gevraagd als ondervoorzitter van de hoge auto riteit van de E.G.K.S. „op verzoek van de regering teneinde een func tie te Brussel te aanvaarden in het kader van de buitenlandse dienst". Voorts vraagt hij of het in de be doeling van de regering ligt het hoofd van de gecombineerde Neder landse permanente vertegenwoordi ging bij de gemeenschappen te Brus sel voor te dragen als lid van de Hoge Autoriteit. Indien deze vragen bevestigend beantwoord worden, zo vraagt de heer Schuijt, wil de regering dan me dedelen, welke politieke motieven aan een en ander ten grondslag hebben gelegen, alsmede op wiens inititatief de publikaties hierover zijn geschied. Ook wil hij weten of over deze publikaties overleg ge pleegd is tussen de regering en de betrokkenen. Ware het niet wenselijk geweest, zo vraagt de heer Schufjt vervolgens, dat over deze aangelegenheid, die toch ten nauwste verband houdt met het regeringsbeleid ten aanzien van de Europese gemeenschappen, voor afgaand overleg was gepleegd met de Kamer of althans met de be voegde Kamercommissie? Over dezelfde materie zijn vragen gesteld door de heer Nederhorst (P.v.d.A.), die wil weten of het juist is dat het initiatief voor het bedan ken van het Nederlandse lid van de Hog Autoriteit van de Nederlandse regering is uitgegaan, en dat uit de zinsnede in het perscommuniqué dat van dit aftreden melding maakt en waarin staat, dat het Nederlandse lid „het betreurt, na ruim tien ja- Quantanamo". Zij werden aange houden in de wijk Miramar. Tevens werd een hoeveelheid wapens in be slag genomen. Onder deze vijf mensen bevindt zich de grootmeester van de Cubaan se vrijmetselaars, Jorge Luis Cervo v Calvo, die sairipn met de vier an deren eveneens vrijmetselaars werd gearresteerd bij het verlaten van een bijeenkomst in Havanna. Opstand in Nepal In Bajang, in het westen van Ne pal. is een opstand uitgebroken. Vol gens het Indiase persbureau PTI hebben de opstandelingen zich na zware verliezen in een botsing met het koninklijke leger teruggetrokken. De regeringstroepen waren er in ge slaagd de ontsnappingsweg van de rebellen af te snijden. Volgens een te Katmandoe, de hoofdstad van Nepal, verschijnend blad wordt de opstand geleid door de zoon van een vroegere feodale heer ser, Ram Joeng. Zowel de vader als de zoon zou in een hinderlaag van het leger zijn gevallen. Bajang ligt op ongeveer 110 km van de zuidelijke en ruim 55 km van de westelijke grens met India. De generale snode van de Chr. Geref. Kerken heeft in haar donderdag te Santpoort gehouden zitting zich uitvoerig bezig gehouden met de nieuwe psalmberijming, in verband waarmede de predikanten ds. A. Bikker, ds. D. Slagboom en ds. W. van 't Spijker als deputaten ter synode aan wezig waren. De Chr. Geref. Kerken participeren niet in de Interkerkelijke Stichting voor psalmberijming. Zij hebben ds. Bikker als toehoorder in de interkerkelijke werkcommissie. Deputaten wilden dat de Chr. Geref. Kerken nu wel zullep participeren, maar de commissie ontraadde dit. VOOK HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.30 Lichte gram». 18.50 Re- geringsultz.Nationale Reclasserings- dag 1962. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Boekbespr. v. d. Jeugd. 19.30 Politieke lezing. 19.40 Verzoekprogr. v. d. millt. 20.30 Lichte ork.muz. en zangsolisten. 21.00 Lichte gram. 21.20 De Klokke nmaker. hoorspel. 22.20 22.30 Nws 22.40 Musicerende dilettanten. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Meisjeskoor. 18 50 Een en eén ls twee. reportage van het congres van de Vrouwenbond van het NVV. 19.00 V d. kind. 19.10 Muz. voor kinderen VPRO: 19.30 Kunstkron. 20.00 Nws. 20.05 Leven op het land. Advertentie Ds. Bikker verdedigde toetreding tot de stichting. Financiële verant woordelijkheid is niet in geding want de uitgave van de psalmbundel is lo nend. De nieuwe berijming komt er toch wel. Als men toetreedt kan men ook invloed uitoefenen. Deputaten zien weinig heil om de kerken van gereformeerd belijden bijeen te bren gen voor deze zaak. Wij moeten, aldus ds. Bikker niet straks de rode vlag hijsen en nu de mogelijkheden die er zijn om invloed te oefenen laten voorbij gaan. In school en gezin worden proeven ge ren in de hoge autoriteit zijn beste bruikt. aldus straks ingevoerd, en hier kracthen te hebben gegeven aan de moet de kerk niet achteraan komen. opbouw van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal, zijn ambt van vice-voorzitter van de hoge aute- riteit te MOETEN neerleggen", moet worden afgeleid dat dit aftreden een gevolg is van een van de zijde van de Nederlandse regering uitgeoe fende aandrang? Onz plaats, aldus spreker, is thans in de stichting. Ds M. Baan behoorde tot de min derheid van deputaten. Hij keerde zich tegen de nieuwe proeven van psalmberijming. De synode ging (met negentien stemmen tegen) mee met de commissie om niet in de stichting te participeren. Zij besloot opnieuw deputaten te benoemen, die zo mo gelijk met deputaten van andere ker ken van gereformeerd belyden zullen proberen een psalmbundel te behou den voor het protestant kerkelijk le ven ir, Nederland. Zo mogelijk met restauratie van de berijming van 1773. In haar avondzitting heeft de sy node behandeld het rapport betref fende de conclusies van de particu liere synode van het oosten inzake de kerkelijke houding die dient te worden aangenomen tegenover ge meenteleden die zich laten over- dopen De synode sprak na enige dis cussie uit dat de zogenaamde over- doop op grond van de heilige schrift niet als wettig kan worden erkend. Dat leden der kerk, die zich laten overöupen, zich feitelijk onttrekken aan dc gemeenschap cïer kerk. al is dit feit nog niet altijd als een breuk met de kerk te beschouwen. In de Britse havenstad Huil weiger den gisteren havenarbeiders een Westduitse treiler met ongeveer 230 ton kabeljauw aan boord te ios- sen wegen een grief die dateert uil de eerste wereldoorlog. Het schip, de „Heinrich Kern", is gis teravond naar Bremerhaven, de thuishaven, vertrokken. De havenarbeiders van Huil hebben, sinds in de oorlog van '14-"18 Duit se onderzeeboten en vliegtuigen plaatselijke schepen tot zinken brachten, geweigerd zich met Duit se schepen bezig te houden. De „Heinrich Kern" zou eerst in Grimsby gelost worden, maar bleek te groot voor de haven aldaar, waarop het naar Huil werd verwe zen. Advertentie TOONBEELD VAN VAKBEKWAAMHEID Moderne vormgeving.Volmaakt - heid .in techniek. Vele modellen uitgerust met een systeem voor het kiezen van een al of niet lijnenvrij beeld. Fantastisch in beeld- en geluidskwaliteit. Onze erkende fabrieksdealers demonstreren u gaarne! LEIDEN t Radio Peltenburg Breestraat 109 Fa. A. de Lange Hoge Rijndijk 74 en LEIDERDORP Hoofdstraat 26 NOORDWIJK Radio Caspers v. L. Stirumstraat 6 stelde prijs zeker daartoe aanleiding nenstad bezocht, waarna een kykje geven. Met deze prijs zal de aan- op Katendrecht werd genomen. Op voorraad <300^ miljoen kilo- geld werd niet gekeken Dat was ook (Van onze Rotterdamse correspondent) Van zesduizend gulden de hele gage van de bemanning van een Noors schip is op de kop af f 34.75 teruggevonden bij een allerhartelijkste juffrouw, die het geld ..zolang" in bewaring had genomen. Zij zit nu opgesloten irl het hoofdbureau van politie te Rotterdam. de morgen werd de zeeman wakker zonder tas. Met de hoopvolle ge dachte. dat er misschien een vergis sing was begaan, toog hij naar Ka tendrecht om zijn vriendin te zoeken. Op zijn beurt werd de Noor weer ge zocht door de politie, want de kapi tein had van de vermissing aangifte gedaan. Op Katendrecht kwam men elkaar al zoekend tegen. Inmiddels hoorde de politie, dat de juffrouw naar Amsterdam was gegaan en gisteren arresteerde de Amsterdamse politie haar op de Nieuwendijk. In het bezit van f34.75! De Noor werd niet gearresteerd. In opdracht van zijn kapitein moest een 37-jarige Noorse zeeman zateraag in Rotterdam de gage voor de bemanning ophalen. Het innen maakte dorstig en in gezelschap van een collega bezocht de Noor enkele café's waarbij kennis werd gemaakt met een 36-jarige vrouw een goe de bekende van de politie Zij loodste de zeelieden van kroeg tot kroeg, waarbij de collega tenslotte ergens achterbleef. De Noor had er evenwel zoveel nieuwe vrienden bijgekregen, dat het verlies van die ene geen ver schil maakte. In een gezellige stem ming werd een cabaret in de bin- I gram) nooit opgeruimd kunnen wor den. G. de Munnik verlaat G.A.B. In verband met het bereiken van lustrum. Het derde lustrum, want de pensioengerechtigde leeftijd heeft niet nodig, want de juffrouw had de Noor gezegd dat hij maar liever die tas met de f 6000 moest geven, anders zou cr allicht iets mee kunnen gebeu ren Van die zorg bevrijd gaf de Noor zich ten volle aan het plezier over en na een feest in Schevenin- gen stopte men de Noor in een taxi met de opdracht hem naar een hotel in Rotterdam te brengen. De volgen voor de vijftiende maal hielden „le den voor leden" een modeshow. Deze show werd gegeven in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. De presidente, mevr. H. A. van Herwaarden-Wildeboer, heette alle aanwezigen en inzonderheid de „man nequins" welkom. Zij deelde mee, dat nicn zich ditmaal verzekerd haa van de medewerking van de Fa. De Groot voor confectie, hoeden van Messchers Modehuis en tassen van Antilope, Gangetje. Omdat een bont firma op het laatste moment verstek had laten gaan, was de firma Van Essen. Breestraat, zo welwillend ge weest voor het bont zorg te dragen. De kapsels van de mannequins wer den verzorgd door J. P. v. d. Blom, Steenstraat, die eveneens voor de ac cessoires zorgde. De zes mannequins toonden aller eerst beeldige coiffures. Bij deze kap sels valt het accent op het voorhoofd of over de oren. Heel apart was een model met lage scheiding waar de achterpartij zo was verwerkt, dat het een chignon leek. Een grote collectie wandelpakjes, deux-pièces, japonnen in jersey en kamgaren en vryetijdskleding, zoals Helanca-pantalons met pullovers, werd op charmante wijze gebracht. Omdat de meeste modellen reeds eerder door de firma De Groot wer den getoond, menen we thans geen verdere explicatie behoeven te geven Op deze pakjes presenteerde men een mooie collectie bont, in modellen die zijn aangepast aan de nieuwe mode Een vrouw is niet gekleed zonder hoed. Met een mooie hoed is men ni"t alleen gekleed, doch ook charmant Dit kwam duidelijk tot zijn recht in de prachtige hoeden, die werden ge toond in leuke modellen, zoals het amazonehoed'e of het jagersmodel. Ze waren v.--vaardigd uit velours, bont of soms van gevlochten fluweel of wol, alle zonder uitzondering, mooi Tot slot dankte de presidente de dames en deed dit vergezeld gaan van een bloemenhulde. Op haar beurt ontving mevr. Van Herwaarden ook bloemen. de heer G. de Munnik, chef van de afd. Bouwbedrijven van het Gew. Arbeidsbureau bij welke afdeling de laatste jaren ook de Horeca-bedry- ven waren ondergebracht, gisteren deze dienst verlaten. Bij verhindering van de directeur werd allereerst het woord gevoerd door de adjunct-directeur, de heer C. R. L. Oostveen, die zeide, dat zijn heengaan betekent het verlies van een sympathiek collega, soms wat im pulsief, doch iemand die met vreugde zijn taak heeft vervuld en zyn plicht deed met volle overgave. U bent als bouwvakbemiddelaar uit goed hout gesneden! We hebben bewondering voor Uw groot gevoel en collegialiteit. Veel hebben wij van U mogen le ren. U was vriendelijk en voor Uw vriendschap zijn wij erkentelijk. Het spijt ons afscheid te moeten nemen, doch het getal 65 is onverbiddelijk! U bent nog niet, in de herfst van Uw leven, hoogstens in de vroege nazomer, aldus de heer Oostveen. TRESLONG - HILLEGOM Dag. Diner-, Soirée Dansante. Ork. v. d. Heeft. ONBEPERKT KIP ETEN f6.-. Spijskaart m. 60 specialiteiten en Quick Lunches. Zalen voor partijen. Maandag geen muziek. Res. 025205347. Den Burcht. Receptje 35-jarig be staan speeltuinvereniging „Noorder kwartier". 8-9.30 uur nam. Ir. Driessenstraat 1Bultengew. alg. verg. van aandeelhouders der N.V. Leidsche Duinwatermij., 5.15 uur nam. Lakenhal: Voorbezichtiging Tentoon stellingen Jean-Paul Vroom en van werkstukken uit Leidse School voor Aestetische Vorming. 8-9.30 uur n.m. Prediker: Evang. Christen Gem Ecclesia, 8 uur nm. Schouwburg: K. en O.: Toneelgroep „Theater" speelt „Beau Rivage", 8 uur nm. Wijkgebouw Levendaal: Overdracht nieuwe uniformen „Kunst en Genoe gen". 8 uur nam ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uurvm, bijbellezing: 11-12 uur: ds. H. K. la Rondelle van Delft. 't Schuttershof: Afscheidsreceptie H. W. H. van Andel (NV Ijzerhandel v. d. Vliet en de Jonge) 10.3012 uur vm. Stationspl.: (bus 50). Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Kaag. 1.55 uur nm. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- glng. Spr. mevr. mr. J .M. Kunst. 11 uur v.m. Herfstlntocht NRV.: Vertrek Stad huisplein, 8 uur vm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing. 3 uur n.m. De heer G. H. Kottelaar. directeur van de Regionale Werkplaats voor Vakontwikkeling sprak over de jovia liteit van de heer De Munnik en de zeer prettige wijze waarop hij met de cursisten wist om te springen. Niet minder dan 400 cursisten hebt U de weg gebaand naar de bouwvakwe reld. U wist ook de „niet beste" cur sist een plaats te bezorgen in het bedrijfsleven. Dat waarderen wij- De oud-directeur van het G.A.B. de heer H. Hazelhoff, wees op de ei- lyke omstandigheden toen de heer De Munnik vanuit Rotterdam naar het G.A.B. Leiden kwam. Uw aanpas singsvermogen was het waardoor al les weer vlot verliep. Mede door Uw arbeid heeft het G.A.B. een goede naam gekregen. Mej. H. Daniels bood hem namens alle collega's een geschenk aan, waar na de heer De Munnik dankte voor de waardering welke bij de collega's gevonden werd. In aanwezigheid van Prinses Bea- advocatenwet, die de instelling van trix, de m lister van Justitie en vele de orde voorschreef en waarin boven- burgerlijke en rechterlijke autoritei- dien regels werden vastgesteld be ten, is vanmiddag in de Westerkerk in Amsterdam een herdenkingsbij eenkomst gehouden t.g.v. het tien jarig bestaan van de Nederlandse Orde van Advocaten. Hoewel reeds lang voor 1952 in de advocatuur een vorm van organisatie bestond, werd door de oprichting van de Neder landse Orde van Advocaten op 1 treffende orde en discipline voor ad vocaten en procureurs. In de herdenkingsbijeenkomst zijn ree „'voeringen gehouden door de de ken van de jubilerende orde, mr. L. Salomonson (over de advocatuur in vroeger eeuwen), de minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, die zijn visie gaf op de tienjarige wer- oktober 1952 een orgaan geboren, dat j king van de advocatenwet, en door de gehele Nederlandse balie (bijna prof. mr. G. E. Langemeijer, procu- 1950 advocaten en/of procureurs' reur-generaal bij de Hoge Raad, die kon vertegenwoordigen. De opricht.ng in zijn rede het samenspel tussen HP van deze orde was een uitvloeisel rechterlijke macht en balie ter sprake over en werd gegrepen door de vierde van de inwerkingtreding van debracht. BINNENLAND Bij het hoofdbestuur van het Rode Kruis in Den Haag komen nog steeds giften binnen voor leniging van de'nood in Perzia. Op giro 777 is tot en met gisteren in het totaal een be drag van 954.467 gulden binnengeko men. By K b. is mevrouw P van Kra nenburg-Klein. wonende te Rotterdam, voorzitster van de vrouwenbond van het Nederlands Verbond van Vakver enigingen. benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Twee schepen met een gezamen lijke lengte van 521 meter en een draagvermogen van 180 000 ton liggen maandag bij de werf van Verolme op Rozenburg neus-aan-neus voor de of ficiële overdracht, die gelijktijdig zal geschieden, aan de eigenaar, de Stan dard Oil Company (New Jersey). De twee oliereuzen - zusterschepen - zijn de grootste tankers, die ooit ln Europa zijn gebouwd: de „Esso Libya", gecon strueerd bij Verolme. en de bij de Howaldtswerke ln Hamburg gebouwde „Esso Spain". In het Academisch Ziekenhuis te Groningen ls overleden de zevenjarige Bruin Klaas Schuttinga uit Groningen, die woensdagmiddag op de Kruissingel te Groningen ernstig werd gewond. HIJ raakte bij het fietsen een lantaarnpaal, viel en werd overreden door een pas serende vrachtauto. Twee meisjes van zeven Jaar zijn gisteren bij het oversteken van de Rijksweg ln Someren door een vracht auto aangereden. Een dochtertje van de heer A. Wijnen uit Someren kwam daarbij om het leven. Zij was op slag dood. Een dochtertje van de heer Th. Wijnen liep zeer ernstige verwondingen op. Zij werd overgebracht naar het ziekenhuis ln Geldrop. Gisteravond ls in Dljnsel, onder de gemeente St.-Oedenrode, de 76- jarige heer M Smulders uit Liempde door een Belgische bus. die arbeiders vervoerde, overreden. De heer Smulders liet drie bussen passeren, stak daarna I bus. De man was op slag dood. BI ITENLAND Bij een schrijfmachinefabrlek in Antwerpen ls gisteren een brandstof tank onder d grond ontploft. Door de explosie ls een man om het leven ge komen en zijn zeven mensen gewond. Verscheidene arbeiders werden bedol ven toen het dak van de fabriek in stortte. Het Amerikaanse leger heeft toe- guerrillatroepen ln de komende vijf stemming gekregen om zijn anti- Jaar op een sterkte van ongeveer 6640 man te brengen. De Amerikaanse on derminister van Defensie. Roswell Gil- patrlc, die dit op een persconferentie meedeelde, zei dat dit een toeneming van ongeveer eenderde zou zijn in ver gelijking met de huidige sterkte van dit elitekorps. HIJ sprak berichten als zou de eenheid tot 15.000 man worden uitgebreid, tegen. De fTanse koorddanser Henri Re- chatin heeft een record gevestigd door 101 uur en 25 minuten aan éen stuk op het 6lappe koord door te brengen Hij is van plan het nog 100 uur vol te houden. Het touw ls op acht meter hoogte gespannen boven een school- Slein te Roanne ln Midden-Frankrijk. et oude record stond op naam van de Zweed Rune Olsson. Rechatlns vrouw en zoon reiken hem voedsel aan door middel van een stok. Onbekenden hebben woensdag op het Joodse kerkhof in Fellheim (Bele ren) 29 grafstenen vernield. Men vond echter geen nazi-symbolen, zoals bij andere schendingen van Joodse graven het geval was. De Venezolaanse regering is voor nemens een vertegenwoordiger met de rang van ambassadeur te benoemen bij de EEG in Brussel. De kwestie wordt op het ogenblik door de volks vertegenwoordiging besproken. Het persbureau van het Midden- Oosten heeft gisteren bekendgemaakt dat president Nasser de decreten in zake een he /orming van de grond Rest. Roval. Volle Evangelie-zending. Evang. J. Zijlstra. 10 uur v.m. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Open Deur-werk herv. gemeente. 10.30 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. MAANDAG Rest. Van der Heijden: Ned. Kath. Middenstandsbond. Praatavond. 8 uur nam. Ulo-school Van den Brandelerkade 24a: Receptie 40-Jarig Jubileum D. Voortman. 5-7 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Royal Volle Evangelie-zending. Evang. P. Imbert. 8 uur n.m. WOENSDAG Prediker: Leidse Chr. Oranjevereni ging. Chr. Toneelclub uit Alphen speelt Een meisje om te stelen". 7.30 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal: (Vrouwenkerksteeg 12): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van G. de Wit 2-5 en 7-9 uur nm. (tot 8 oktober). De Lakennal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jean-Paul Vroom. Werkdagen 10- 5 uur; zond. 1-5 uur (tot 29 oktober). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Luchtfoto en archeolo gie". Dagelijks 10-5 uur; 's zondags 1-5 uur (t/m 30 september). Rflksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rflksmuseum voor Volkenkunde: j Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur. i Rfjksmuseum voor Volkenkunde: I Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot I 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Iflks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur zondag 1-4 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis: Natuurwetenschappen (Steenstr. la). Tentoonstelling: Historische Nederl. bijdragen tot de ontwikkeling der fy siologie. Werd. 10-16 uur; 's zondags 13-16 uur (t.e.m. 30 september). BIOSCOPEN Studio: „De smaak van honing". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. en woensd. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Het zotte leven van graaf Bobby". A.l. Dag. 2.30, 7 9.15 uur; zond. en wo. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Luxor: „Helden sterven Jong". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Doorbraak". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. e:i wo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Alles de lucht in!" A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur.. Rex: „Tarzan en Tanya". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uiir; zond. en wo. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Liefde wordt duur ge kocht". Astra-t heater - Wassenaar: vrijdag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur, zond. 7 en 9.15 uur „De Liefde van Hercu les". 14 Jr; ma. en wo. 8 uur „De Waarheid over Rosemarie". 18 Jr. Donderdag 8 uur „Terug over de Rfjn". 18 jr. Zondag- en woensdag middag 2.30 uur „De nieuwe avontu ren van Dick Trom". A.l. AVOND- en NACHTDIENST DEK APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel 20552. Apotheek R. van Breest Smal- gesprek 20 20 Christelijke volksliede. ren ln Voor-Indië. 20.50 Wereld in be- weging, lezing. VARA. 21.00 Signale menten van het Ik. klankbeeld 21.40 Bultenl. weekoverz. 21.55 Grand Gala du Disque: Residentie-orkest en zang. soliste. 22.30 Nieuws. VPRO: Over <ie drempel naar het voortgezet onderwijs, gesprek (22.40). VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Grand Gala du Disque: Resldentie-ork. en zangsollstc, 23.55-24.44 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20 30 Grand Gala du Disque Classique 1962 in het Concertgebouw te Amsterdam: Residentie-orkest met sopraan en vlo- list. In de pauze: Uitreiking van da Edlsons. VOOK ZATERDAG 29 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke lie- deren. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8 50 V. d. huisvrouw. 10 00 V. d. kleuters. 10.15 Lichte ork werken. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Klass. orgelspel. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Ac- cordeonmuz. 13.45 Franse les. 14.05 Gram. 14.10 V. d. Jeugd. 14.30 Idem. 15.30 Metropole-ork. 16.10 Als de dag van gisteren, klankb. 16 40 Lichte ork. muz. 17.00 Sportact. 17.10 Fragmenten uit Madame Butterfly, opera. 1730 Boekbespr. 17.40 Moderne kamermuz. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Instr. trio en solist: jazzmuz. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Pianorecital: moderne muz. 19.45 Lichtbaken, lezing. 1955 Popul. klassieken. 20.50 Vragenbeantw. 21.00 De platenkoffergevar. progr! 21.45 Operettemuz. 22.20 Rep. Landdag St. Adalbert 1962 te Rotterdam. 22 30 Nws. 22.40 WIJ luiden de zondag ln. 23.00 Moderne muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7 10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken. (Om 7.30 Van de voor pagina. praatje). 8 00 Nws. en post- duivenber 8.19 Lichte gram. 9.00 Gym, d. vrouw. 9.10 Klass. pianoconcert. 45 Berlljns Radiokoor. VPRO: 10.00 Samen thuis: De rechten var» het kind, lezing. 10.05 Een brief uit Galllea, bij. beloverdenklng. VARA: 10.20 Ballroom- ork. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sportnws. 11.45 Lichte muz. 12 15 Tus sen mens en nevelvlek, lezing. 12.30 Meded, t.b.v. land- en tuinb Aan sluitend: Postduivenber. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varla. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Streek- uitz Friesland. 14.30 Hammondorgel, spel en zang. 15.00 Omroepork. en so listen: klass. muz. 16.40 Boekbespr. 17 00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. VARA: 18 00 Nws. en comm. 18 20 Gram. 18.30 Theaterorkest. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling: Gesprek over heroriëntatie der Kerken. 1945 Gram. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tango- Rumba-ork. en zangsolisten. 20.30 Grand Gala du Disque uit Schevenin- gen, (I. d .pauze: 21.45-22.00 Sodalis- tlsch comm.; 22 00-22.10 Nws.). 23.30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 15.00 Weekend-kroniek: cul tureel progr. en reportages. 17.00-17.30 V d kind. 19.30 Lanes berg en dal, dierenfilm. NTS 20 00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Televlzier. 20 30 Grand Gala du Disque 1962 te Sche- veningen. 21.45 De Sjaal, film (dl. VI - slot). 22.15-23.30 Grand Gala du Disque te Scheveningen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Kroniek voor automobilisten. 12.30 Interviews. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorspel. 13.40 Gram. met comm. 14 10 Hoorspel. 15.10 Hoogte punten uit de programma's van de afgelopen week. 16.00 Popul. klass. muz. 17.00 V. d. Jeugd. 17 55 Weerber. 18.00 Nieuws 18.15 Sportprogr. 1845 Amus.muz. 19.30 Gevar. muzikaal pro gramma. 20.30 Hoorspel. 21.45 Gram. 22.00 Nieuws. 22.10 Boekbespr. 22 45 Avondgebeden. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 ni. 12 00 Wedstrijd tussen scholen. 12.31 Sportparade. 12.55 Gevar. gram. 1345 Gevar. progr. 14.32 Millt. ork. 15.30 Uitsl. races, vervolgens rep races. 15.45 Autoraces. 15.55 Voetbal 1645 Auto races. 17.00 Sportverslagen. 18.00 Lich te gram. 18.30 Gevar. muz. 19.00 Nws. en journaal. 19.24 Voetbal. 19.31 Lichte ork.muz. 20.31 Quiz. 21.00 Dansmuz. 22.30 Nws en sport. 22.40 Dansorkest. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 n 12.00 Dansmuziek. 13 00 Nws. 13.15 Lichte muz. 15.30 Braziliaanse volks- muz. 17 30 Lichte ork.muz. 19 00 Nws. 19 40 Liederen uit Italië 21.45 Nws. 22.10 Klass. muz 22.35 Gevar gram. 24.00 Nws. 0 10 Gevar. muz. 1.00 Dans muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12 10 Ork.conc. 13.30 Ka mermuz. 15.15 Festival van Bayreuth: Parsifal, opera. 20.15 Muzikaal" progr. 21.15 Nws. 21.20 Hoorsp. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12 03 Gevar. gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gevar. gram 12.50 Progr.-overz. 13.00 Nws. 13.15 V d. teenagers 14 00 Filmmuz. 14.30 Amus. muz. 15 15 Progr. voor platenllefheb- bers. 16 30 Broer en zus en zo... 17 00 Nws. 1715 Lichte gram 18 00 Kerk orgelrecital. 18.30 V. d sold. 19.00 Nws. 19.40 Orkmuziek. 20.00 CabaretDrogr. 21 00 Muz. van Belgische componisten. 22 00 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.05 Amus.muz. 23.35 Dansmuz. 23.55- 24.00 Nws. 484 m.: Lichte gram. 14 03 Gevar. muz. 15.03 Kamermuz. 17.00 Nws 18 03 V. d. teenagers. 18.38 Gevar muziek. 19 30 Nws. 20.00 Hoorspel. 21.00 Gevar. muz 22 00 Wereldnws. 22 15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Kamermuziek. 23 55 Nws. At ttll iu UillllilK VUI1 UC UIUUU- wetten)*. Instellingen heeft onder- ,enbur8 Leiderdorp Is geopsnd, tekend. Deze hervorming omvat onder Bf| geen gehoor van l'w hulsarts ol meer de Instelling van een preslden- I -p-1» lallst (of diens waarnemers), -el tlële en een uitvoerende raad. co doktersteie'oon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) -3 «l tl ono ono ozo ozo Amsterdam licht bew zzo Den Helder licht bew zzo Ypenburg mist zo Vllsslngen Ucht bew zo Eelde mist De Bilt mist Twente mist Eindhoven licht bew Z.-Limburg licht bew He^lnkl geh. bew. Stockholm zwaar bew Oslo licht bew Kopenhagei zwaar bew Aberdeen regen Londen motregen Brussel licht bew Luxemburg half bew. Parijs zwaar bew Bordeaux regen zwaar bew licht bew zwaar bew zwaar bew mist motregen geh. bew. zwaar bew zwaar bew 4 16 4 15 2 16 zzo 2 14 7 w.stil 16 0 w.stil 14 1 zo 2 16 0.7 2 15 0 Grenoble Nice Berlijn Frankfort München ZUrlcb Genéve Locarno Wenen (nnsbriit Belgrado Athene Rome 'aveCio Madrid Mallorca Lissabon 4 14 7 16 7 15 8 16 4—0 2 12 4 2 19 0 4 21 0.4 1 14 10 wnw 2 15 11 ono 4 17 0 w.stil 20 0 w.stil 18 0 wnw 2 14 3 wzw 1 14 4 w.stil 16 0 w.stil 19 0 swaar bew ono 2 19 0 zzo z n ozo zzw zzw geh. bew licht bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew motregen w stil 21 1 w.stil 26 0 w stil 22 49 ono 2 16 zo 1 20 0 w.stil 23 0 4 wzw 6 22 0.1

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2