OHHERROEPELIIK SLUITING! Hervormde Rembrandtwijk neemt afscheid van ds. J. de Wit KORTE POTEN 57-DEN HAAG-Tai 116050 Hardnekkige sloper zwemt in tegen stroom van bewijzen Radio Djakarta beschuldigt Nederland LEIDSE RAAD INGELICHT OVER GRENSWIJZIGING Eind van deze week „AMSTERDAMSE BONTCENTRAIE" Stuntelig Vaste NZH-klanten moeten 270 meter lopen van huis naar bus P. S. Harmsen wordt wethouder N.Z.H. WINTERDIENST Opgericht 1 maart I860 Dinsdag 25 september 1962 Tweede blad no. 30765 In Rehoboth, tientallen jaren het centrum van de pastorale arbeid van ds. J. de Wit, heeft gisteravond de hervormde Rembrandtwyk afscheid genomen van deze predikant en diens echtgenote. Een afscheid, dat verband hield met de benoeming in volledige dienst van ds. De Wit tot geestelijk verzorger van de patiënten en verpleegsters in het Diaconessen- huis. In verband met het overlijden van e heer De Geus, met ds. De Wit tot oor kort een centrale figuur in al et werk van deze wijkgemeente, roeg deze samenkomst slechts een ober karakter. De heer F. L. Ser- aas. die voor een moeilijke opgave tond om de heer De Geus, die deze yond nog voor een groot deel had porbereid, te vervangen, dankte ds. Ie Wit voor diens langdurige arbeid, (ntdaan van alle pathos hebt gij, edus spreker, steeds het evangelie o eenvoudige en sobere wijze ge- tacht. Daarnaast ging uw belang- selling steeds uit naar alle activitei- bn, welke in dit gebouw hun mid- cfelpunt vonden. In al uw arbeid ging fet niet om U zelf, doch alleen om Jïzus Christus. Hoewel wij U node zen vertrekken, kunnen wij begrij pen, dat U temidden van zieken een bijzonder mooie opdracht wacht. De teer Servaas, die ook mevrouw De Wit, de stimulerende figuur van ve lerlei arbeid, in deze dank betrok, deed een beroep op de wijkgemeente om tijdens deze vacature in het pas toraat trouw op haar post te blijven. Namens de wijkgemeente bood de heer Servaas ds. De Wit een enve loppe met inhoud en een boek aan, terwijl mevr. De Wit met bloemen werd verrast. Ook namens de staf van het bejaardenwerk werden en kele geschenken aangeboden. Ds. De Wit, die hiervoor hartelijk dankte, herinnerde aan de tijd het is nu bijna dertig jaar geleden dat hij in Leiden zijn herdelijke bediening aanvaardde. Omdanks de verandering van werkkring, schonk Ds. B. Arps overleden Zendingspredikant te Oegstgeest Gisteren is plotseling overleden ds. B Arps, zendingspredikant en woon achtig te Oegstgeest. Ds. Arps, die in 1898 werd geboren, werd na de voltooiing van zijn stu die in 1925 aangesteld als zendings leraar. In 1951 werd hU zendingspre dikant, waarna hem op 1 november 1958 eervol emeritaat werd verleend. De verdiensten van ds. Arps op het brede terrein van de zending, werden gehonoreerd door zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal a.s. vrijdagmid dag om twee uur plaats vinden op de begraafplaats van de Groene Kerk. het hem veel vreugde, dat hij de hervormde gemeente in haar geheel trouw mag blijven, al moet dan het wijkwerk worden neergelegd. Het wijkwerk, het gebouw Rehoboth, dat een stuk van zijn leven is geworden. Het verlangen van de wijkkerkeraad Ds. en mevr. de Wit nemen de geschenken in ont vangst. Geheel rechts de heer F. L. Servaas. (Foto L.D./Holvast) een geweldige stimulans ontving en ook het wijkgebouw kon worden ge restaureerd. Medewerking aan deze avond, wel ke speciaal bestemd was voor de me- om straks weer een" eigen predikant bewerkers(sters) aan het wijkwerk. te mogen begroeten, kon ds. De Wit verleenden de zondagsschoolkinderen onderschrijven. Ook in de binnen-1 'zang) en vier fluitisten van K. stad is er nog voldoende arbeidster- I G. o.l.v. J.n Sira. Morgenavond om rein voor een predikant. Dank I 8 uur is er voor de wijkgemeente bracht de scheidende wijkpredikant Rembrandtwijk gelegenheid om van aan allen voor de steeds ontplooide ds. en mevr. De Wit afscheid te ne- activiteiten, waardoor het werk zulk I men. Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER. Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste mer/en. Junghans Kienzle - Mauthe. Contactgroep voor kleinvee-liefhebbers opgericht In Leiden en omgeving is een con tactgroep opgericht voor liefhebbers van kleine huisdieren, o a. konijnen, hoenders en sierduiven. Tijdens de eerste avond werden de konijnenfokkerij besproken door de heer J Rol uit Vporschoten en de pluimveefokkerij dóór de heren J. Roobol uit Hoogvliet en W. Blijleven uit Leiden. De contactgroep is een op zichzelf staande groep van kleindierenlief- hebbers, die wat meer van en over hun liefhebberij willen vernemen Radio-Djakarta beschuldigt Ne derland ervan, bij het verlaten van Nieuw-Guinea, figuurlijk gesproken „menige tijdbom te plaatsen". Radio-Djakarta, die het persbu reau Antara citeerde, zei dat Indo nesië zich ervan bewust is, dat de Nederlanders de bevolking van Nieuw-Guinea tegen de Indonesische regering hebben opgezet. Er op aan dringend hieraan geen geloof te hechten, wordt gezegd, „Het is one plichct er tegen te waken, dat onze broeders in West-Irian niet worden misleid". Ook werd beloofd, dat de regering van Indonesië zal trachten de levens standaard van de Papoea's te verho gen. Standpunt van minister Toxopens Na afhandeling van de agenda is de Leidse raad gistermiddag nog geruime tijd in geheime zitting bijeen geweest om te spreken over de jongste ontwikkeling van de grenswijzigingsplannen. De wethouder van Openbare Werken, de heer C. J. Piena, zou de raad in deze zitting achter gesloten deuren een exposé hebben gegeven van het ministeriële standpunt inzake deze plannen. Zoals bekend wij schreven daarover reeds eerder zou de minister van Binnenlandse Zaken, de heer Toxopeus, na ontvangen advies van het College van Ged. Staten van Zuid-Holland, zich op het standpunt stellen, dat de Leidse grenswijziging zich dient uit te strekken over het gebied, dat afge bakend wordt door de Rijksweg 4a (Zoeterwoudc)de nog aan te leggen Rijksweg 4b (Voorschoten) en de Rijksweg 4 (Oegstgeest). Het van de gemeente Zoeterwoude te annexeren gedeelte ligt indien deze plannen worden gerealiseerd aan de Leidse zyde van het nieuwe viaduct in de Rijksweg 4a. Het op terrein van Zoeterwoude gelegen industrieschap „De Grote Polder", dat in de Leidse grenswijzigingsplannen was betrokken, blijft hierdoor bij Zoeterwoude. Met G.S. is de minister het eens, dat Leiderdorp Leiderdorp moet blijven. aan te houden tot een volgende ver gadering. Wethouder Piena voelde hier alles voor, temeer daar B. en W. nog geen kennis hadden kunnen nemen van dit request. Aldus werd besloten. Alle overige voorstellen werden in deze zitting, die vanaf 3 uur weer door de burgemeester werd geleid, zonder discussie aangenomen, w.o. ook het voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de restauratie vkn de Waalse kerk. Bestuurde trillingen „Bestuurde trillingen" is een wat geheimzinnige naam voor een onder wijstentoonstelling, die wethouder S. Sannes gistermiddag in de ont vangsthal van het gebouw der Leidse Onderwijs Instellingen opende. De tentoonstelling werd georganiseerd door de Vereniging Nederlands Fa- I brikaat. „Bestuurde Trillingen" is de vierde onderwijstentoonstelling die de VNF organiseert. Het doel van deze ex posities is de jeugd een objectieve voorlichting te geven over de moge lijkheden in het. bedrijfsleven. Met „Bestuurde Trillingen" wil de ver eniging de jeugd laten wennen aan de begrippen elektriciteit en electro- nica. „Vooral met betrekking tot de ontwikkeling van de EEG", aldus wethouder Sannes, „die een steeds grotere specialisering eist is het noodzakelijk de jeugd reeds de no dige voorlichting te geven". Nadat de wethouder de tentoon stelling had geopend kregen de aan wezigen. onder wie vele belangstel lenden uit onderwijskringen, les van de aan de tentoonstelling verbonden leerkracht ,de heer C. L. J. Berends ten Kate. De tentoonstelling zal bezocht worden door kinderen vanaf de derde klas ulo. Getracht wordt om ook toe stemming te krijgen voor kinderen vanaf de hoogste klas van de lagere school. Filmavond VOLA opende seizone De Vereniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool hield gisteren de eerste filmavond in het nieuwe seizoen in de zaal van het Geref. Jeugdhuis. Uit het filmarchief van het Tech nisch Filmcentrum te Den Haag had het bestuur de beschikking over: „Pilkingtons Glas. Deze kleurrijke film geeft op boeiende en geestige wijze een overzicht van het vervaar digen van glas, zoals dit op vele ma nieren in deze tijd wordt gebruikt. „Diepvries". De kunst om voedsel zo te conserveren dat de aard noch de smaak wordt aangetast leerde men pas beheersen in het begin van deze eeuw, toen met tot de ontdek king kwam dat zeer snel bevroren voedsel werd bewaard alsof de tijd stil stond, ziet men in de film duide lijk aangetoond. „Koper van Katanga". Deze boeiende film gaf een beeld van de wijze van koperwinning, zoals de in landers dit tot voor 60 jaar toepasten. Tenslotte liet de film „Het lassen van nikkel" op duidelijke wijze de lasmethoden zien. bedoeld als in structie voor de lasser. LEIDS JEUGDORKEST EN DRUMBAND „DE BURCHT" Hedenavond om 8 uur zal het Leids Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" op het Stadhuisplein een ge meenteconcert verzorgen. Onder lei ding van de dirigent, de heer W. Mark, zullen o.m. ten gehore wor den gebracht: de mars „Nationaal Embleem" (E. Bachley); de ouvertu re Aglea P. de Noslin) „When the Saints" 'arr. J. W. Walters)de mars „Saus Peur" (Jules Watelle). edtes moetwe$H! Voor de Leidse kantonrechter ,.Ik ben het geweest en ik hecht aan de verklaring van een kleine jongen die 's avonds om 12 uur op ziin bed hoort te lig gen geen enkele waarde, net zo min als aan het onderzoek van dat laboratorium" zo klonk het vurige pleidooi van een 39- jarige sloper uit Leiden, die op een late avond in mei met een jeep in de Prinsenstraat tegen den. kwam aan het licht dat hij bui ten medeweten van zijn werkgever diens jeep had ..geleend" om na werktijd enige café's te bezoeken en voegde het gerechtelijk laborato rium ten overvloede nog enkele „stil le getuigen" lak- en modderresten aan het bewijsmateriaal toe. On danks dit haast overstelpende bewijs materiaal bleef verdachte ontkennen ook maar iets met die jeep en de aanrijding te maken te hebben. „Er werd niet eens een proces verbaal tegen mij opgemaakt doch u was toen blijkbaar zo beneveld dat u dat is ontgaan", repliceerde gisteren de trekking van de rijbevoegdheid nog voorwaardelijk wilde stellen met een proeftijd van 1 jaar. Inzake de geld boete vonniste hij echter conform. Stunt 1 Howel een ,56-jarige chef monteur uit Musselkanaal verstek Het gaan, gaf de kantonrechter mr. W. de Ko ning de voorkeur aan een openbare behandeling van deze zaak en wees direct vonnis. Uit het proces-verbaal, dat door de officier mr. C. Sluijk, werd geciteerd. Leidse kantonrechter die overigens weinig waardering kon opbrengen ïwm"n«r "v'orëSd'at" ïèrdVchteto Z 127*5 de »vond van 26 J' met zun auto een geparkeerde auto was qe- 1 laakte verdachtes op'reden in hoge iop ^kswe5 4a onder Sassenheim j ti l j i ei i a J l j. i een levensgevaarlijke stunt had uit reden. Uit het onderzoek bleek mate temeer daar deze hiermede ehaald Nadat hij vi ,t dat hij een nogal stuntelige jSg0!? S??..".? terecht gekomenVarS «,i loyo, aiuiiicyc gep(s ^j, a8n de gevolgen van mj da, hH d poging had gedaan de eigenaar een en ander te onttrekken en de ge- veJrkeerde richting reed In plaats van de auto met de schade te dupeerde auto-eigenaar met de brok- van blJ de eerstvolgende afrit de eoe- i ken te laten zitten. In dit verband de r)f.hfm„ WPPr tp 7pp,..pn „ppr„p laten zitten. lrn„ hit nn» m„HPHPiP„ a„i .PPP„ ?e "enting weer op te zoeken keerde Stuntelig omdat hij na de aanrij ding was uitgestapt en met achterla- kon hij nog mededelen, dat er tegen om en reed vervolgéns via eën verriachlP nm. wn vprvnltrint. tune in. ,J. om en reea vervolgens Via een verdachte nog een vervolging was in gesteld en dat hij voor zijn vlucht na de aanrijding t.z.t. voor de Haagse ting van de jeep te voet verder was j"ch.ter »1 moeten verschijmen. Voor gegaan om zich even later door een i °e. ?n le8Sir)g- die hjj gezien toevallig passerende taxi thuis te la- "et bewijsmateriaal afdoende bewe- ten brengen. Het kostte de politie zen achtte, eiste hy f75 boete subs, weinig moeite de dader te achterha- ,15 ?a*en-. Hoe afkeurenswaardig de len om tevens vast te 'stellen dat hij nogal wat aan Bacchus had geofferd. Een 22-jarige jongen die toevallig de aanrijding en verdachtes „vlucht" had gezien herkende hem direct Desondanks bleef verdachte ontken nen iets met die jeep uitstaande te hebben en dus nog minder met die aanrijding. De bewijzen stapelden zich echter op. Zo werd het contactsleuteltje van de jeep in verdachtes overall gevon- GRENSWIJZIGING IN 1963? Naar wij vernemen zal na deze geheime zitting bitinen een maand een tijdslimiet, welke Den Haag" de bij deze grenswij ziging betrokken gemeenten heelt gesteld een openbare zitting worden gehouden, waarin dit on derwerp aan de orde wordt ge steld. Op grond van de dan ont vangen inlichtingen zal de minis ter een wetsontwerp voorbereiden. Rekening houdende met de korte tijd. dat de huidige regering nog zitting heeft volgend jaar wor den verkiezingen gehouden zal snel moeten worden gehandeld om deze grenswijziging nog in 1963 te realiseren. B. en W. zouden door G.S. van dit standpunt op de hoogte zijn gesteld. Een standpunt, dat im pliceert, dat de gestichten ..Ende geest" ook in de toekomst op grondgebied van Oegstgeest gele gen blijven. Discussie over een steeg Van de vele in openbare zitting be handelde en door ons reeds gepubli ceerde voorstellen, ontlokte slechts één voorstel discussie uit. Het was het voorstel om aan de heer A. Dijl- stra een gedeelte van de Jan Ban- nersteeg, gelegen tussen de Haarlem merstraat en de Apothekersdijk, te verkopen. Hoewel de raad de heer Ques- troo (Prot. Chr.) was de eerste spre ker, terwijl woordvoerders van andere fracties zich bij hem aansloten geen bezwaar had tegen deze ver koop. kantte men zich tegen het feit, dat deze steeg aan de zijde van de Apothekersdijk, nu reeds van zons ondergang tot zonsopgang met een deur was afgesloten, hetgeen een grote handicap betekent voor de be woners, die hier een achteruitgang hebben. In een request aan de raad hadden deze bewoners hun grieven tevens bekendgemaakt. Uit de raad werd aangedrongen om dit voorstel Mogelijk verbeteringen in „slechte" gemeenten Er moet nog een omvangryke en tydrovende studie worden verricht voor uit de resultaten van de in no vember van het vorige en in maart- april van dit jaar door de N.Z.H. ondernomen vervoersenquête gefun deerde conclusies kunnen worden ge trokken, aklus een mededeling van de N.Z.H. Dat wil niet zeggen dat op grond van de eerste gegevens niet reeds een begin kan worden gemaakt met het onderzoek naar een mogelijke aan passing van het lijnennet van de N.Z.H. in enkele gemeenten waar de loopafstanden van de reizigers tussen hun woning en de stopplaatsen een vrü hoog gemiddelde te zien geven. Uit de enquête welke in november werd ingesteld bij zestienduizend „vaste klanten" van de N.Z.H., na- Onze stadgenoot, de heer B. J. W. Louwe, is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het kandi daatsexamen tandheelkunde. Prof. dr. A. M. J. Chorus, hoofd leraar aan de Leidse Universiteit en wonende te Oegstgeest, is bij Kon. besluit benoemd tot lid van de Cen trale Adoptieraad, zulks ter ver vanging van prof. dra H. J. C. N. G. Ruygers, aan wie eervol ontslag is verleend. Prot. Chr. raadsfractie stelt seniorenconvent op de hoogte Na afloop van de gistermiddag gehoudep geheime zitting van de Leidse raad kwam het seniorenconvent in vergadering bijeen. In deze bijeenkomst heeft mr. C. J. Woudstra (Prot. Chr.) de vertegenwoordigers van de andere fracties op de hoogte gesteld van het voornemen van de Prot. Chr. raadsfractie om de heer P. S. Harmsen in de raadzitting van 15 oktober a.s. voor te dragen als wethouder. De heer Harmsen, die thans vier jaar deel uitmaakt van de raad, werd 13 maart 1911 te Zutphen geboren. Hij bezocht het Chr. Lyceum in zijn geboortestad, waar hij in 1928 slaagde voor het diploma h.bs.A. Enkele ja ren later slaagde hij voor het staats examen van onderwijzer. De heer Harmsen, die aangesloten is bij de C.H.U., is in het bezit van de hoofd akte en de akte handelskennis en Duits l.o. Na eerst enige tijd als on derwijzer te Maassluis, Zutphen en Vollenhove werkzaam te zijn geweest, werd hij in deze laatste gemeente hoofd van een lagere school. Van 1946 tot 1952 was hij tevens hoofd van de in het gebouw van deze school onder gebrachte bijzondere ulo-school. Sinds 1 maart 1952 is de heer Harmsen als leerkracht verbonden aan de ulo van de Leidse Houtschool, van welke school, met inbegrip van de lagere, hij thans ook administra teur is. Daarnaast is de heer Harm sen ook leraar landbouwboekhouden en bijenteelt aan het Land- en Tuin- bouwinstituut „Warmonderhof" te Warmond. De heer Harmsen, die ook voorzit ter is van de Volkstuindersvereniging „Het Zonneveld", is thans voorzitter van de Prot. Chr. raadsfractie, voor zitter van de Commissie Rekeningen en lid van de Commissie „De Laken hal" en de Commissie Onderwijs. Indien hetgeen te verwachten valt hij In de zitting van 15 ok tober tot wethouder wordt gekozen, zal het College van B. en W. in zijn P. S. HARMSEN zitting van 16 oktober uitmaken, welke portefeuille de heer Harmsen krijgt toegewezen. Bij zijn verkiezing tot wethouder zal mr. C J. Woudstra hem opvolgen als voorzitter van de Prot. Chr. Raadsfractie. imelijk de houders van weekkaarten en maandabonnementen, naar hun woon- en werkadressen heeft men een goed beeld verkregen van de geografische spreiding van de bus- reizigers in de door de N.Z.H. be diende gemeenten. Terloops zij op gemerkt dat het verantwoord is de uitkomsten van deze alleen onder een deel der reizigers namelijk de genoemde groepen van dagelijk se klanten representatief te ach ten voor het reizend publiek in het algemeen. Gunstig en ongunstig Gebleken is dat de N.Z.H.-passa- gier gemiddeld 270 meter moet lopen om van zijn woning uit een stop plaats van een interlokale lijn te bereiken. De stadslijnen zijn in dit verband buiten beschouwing gela ten. In zes gemeenten is de situatie echter aanzienlijk gunstiger, bijvoor beeld in Oegstgeest (185 meter), Noordwijkerhout (195 meter), Kat wijk (205 meter). Santpoort en Noordwijk (beide 240 meter) en Lei den voor zover het binnen de sfeer van de N.Z.H. ligt (255 meter). Minder gunstig is de situatie in Voorschoten (330 meter), Lisse (350 meter), Leidschendam en Zandvoort (355 meter). De N.Z.H. zal onder zoeken in hoeverre door splitsing of verlegging aan lijnen aan de bezwa ren van de reizigers die een eind moeten lopen naar de bushalte kan worden tegemoetgekomen. Een eenvoudige zaak is dat echter niet. Als minimumfrequentie moet toch ook voor de gesplitste lijnge deelten een half-uurdienst worden aangenomen voor lijnen met een sterk lokaal verkeer zelfs een kwar- tierdienst. In het algemeen wil dat zeggen dat alleen bij zeer hoge fre quenties tot lijnsplitsing kan wor den overgegaan. Het is immers een bekend feit dat de meeste reizigers liever langer lopen naar een stop plaats met een frequente verbinding dan dat zij lang moeten wachten by een halte dicht bij huis. Relatie-onderzoek Vergeleken met het relatie-onder zoek, dat met behulp van een groot aantal werkstudenten ln de periode van 22 maart tot en met 5 april van dit jaar in de bussen op de N.Z.H.- lijnen ten zuiden van Lisse en Noordwijkerhout werd uitgevoerd, is het loopafstandenonderzoek maarLL een peuleschil. Het Organisatiebureau ontving niet minder dan dertigduizend in gevulde formulieren terug, terwyi tellingen hebben uitgewezen dat een zeer hoog percentage der reizigers 86% geënquêteerd is. Zowel de studenten als het publiek hebben zeer goed aan dit onderzoek mee gewerkt. Bovendien werd een ver beterde steekproefmethode toegepast door steeds op vaste dagen met een gelijkmatig vervoersbeeld (de dins dag en de donderdag) te enquêteren en dan nog over een aaneengesloten aantal uren, inclusief de ochtend spits. Nadat deze formulieren op het Hoofdkantoor van de N.Z.H. op ponskaarten waren overgebracht is een uitgebreid programma opgesteld voor de verwerking door de compu ter van deze kaarten. De omvang van het door de enquête verschafte materiaal blykt wel uit het enorme aantal gegevens over de reizigers, namelijk tweehonderdduizend! kantonrechter mr. R. de Bruyn ver dachtes gehele manier van doen wel vond kwam overduidelijk tot uitdrukking in zijn vonnis, dat vry hoog boven de eis uitging en neer kwam op f 100 boete subs. 20 dagen alsmede de voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proef tijd van 1 jaad. Borrels en parkeren Een 40-jarige chauffeur uit Leiden verscheen gisteren voor de kanton rechter omdat hy op 12 juli jl. met zyn truck en oplegger in de late avond tegen een auto was opgereden die in ds Seringenstraat geparkeerd stond. „Ik zet mijn auto daar altijd neer verontschuldigde verdachte zich. De officier mr. E. v. d. Schans wist hem echter te vertellen, dat het pro ces-verbaal een andere verklaring voor de aanrijding gaf. „U had die avond nogal wat bor rels gedronken en mag dus bly zyn dat u alleen die aanrijding ten laste is gelegd. Verdachte keek zichbaar verbaasd en ontkende met klem die avond in kennelijke staat te zijn ge weest. „Tegen de politie gaf u des- tyds anders direct toe dat u inder daad by een familielid een paar bor rels had gedronken. Verdachte zweeg toen maar, want tegen een derge lijke kennis van zaken viel moeilijk op te tornen. Het requisitoir was kort maar krachtig en bevatte met het alcoholgebruik als bezwarende om standigheid de eis van f 100 boete subs. 20 dagen alsmede de onvoor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van 6 maan den. In verband met zijn beroep be pleitte verdachte vooral t.a.v. zijn ybevoegdheid uiterste clementie. Het was daarom ook, dat de kantonrech- uitsparing in de middenhaag de an dere rijbaan op hoewel juist op dit moment een andere auto met vry grote snelheid naderde. Een hevige botsing volgde en zewel de bestuur der van genoemde auto als verdachte liepen vrü ernstige verwondingen op om van de grote materiale schade maar niet te spreken. De officier eiste f 150 boete subs. 1 maand. Daar de kantonrechter verdachtes wandaad eveneens zeer hoog opnam veroordeelde hy hem bij verstek con form de eis. met de toevoeging, dat verdachte bij een volgende soortge lijke overtreding op een langdurige ontzegging van zijn rybevoegdheid kan rekenen Stunt 2 Eenzelfde stunt werd uitgehaald ln de avond van de 20 juli door een 40-jarige automobiliste uit Deventer. Ook zy kwam op Rijksweg 4a opeens tot de ontdekking dat zij haar auto in de richting Den Haag i.p.v. de richting Amsterdam stuurde. Na enip zoeken vond zy een nauwe opening in de middenhaag en stuur de haar auto hier doorheen. De nau we opening bleek echter nog nauwer te zijn dan zy aanvankelyk had ge schat. Althans te nauw voor haar auto, die zy dan ook klemreed tussen de twee haageinden, wat tot gevolg had dat haar auto gedeeltelik op de andere rijbaan kwam te staan en dus voor het aldaar voortrazende verkeer een onverlicht en levensge vaarlijke obstakel werd. Gelukkig za gen twee patrouillerende wachtmees ters der Rijkspolitie van uit de verte al verdachtes manoeuvre. Zij be dachten zich geen ogenblik grepen beiden een rode lantaarn snelden hiermede de rybaan op en voorkwa men een botsing waarvan de gevol gen niet te overzien zouden zijn ge weest. Ook deze verdachte liet ver stek gaan. Omdat hier dank zy verbalisanten overigens een bot sing achterwege bleef eiste de offi cier tegen haar f 100 boete subs 20 dagen, by welke eis de kantonrechter ter mr. R. de Bruyn ditmaal de in- zich direct aansloot. Dienstregeling op vele punten aan behoeften aangepast De wirtterdienstregeling van de N.Z.H.V.M., welke op 30 september van kracht wordt, bevat de volgende wyzigingen: Leiden - Valkenburg - Katwijk aan Zee (30): deze lyn zal gedurende de winterdienst zijn eindpunt op het Bosplein in Katwijk krijgen, waar door met twee bussen kan worden volstaan. De rijtyd zal 26 minuten bedragen. Bovendien kan de mate- rieelomloop van lijn 30 dan weer ge combineerd worden met die van lijn 60. Leiden - Rynsburg (Hyacinthen- straat) en Leiden - Rynsburg - Kat- wyk aan Zee. De onderlinge rytijden aan de tussen gelegen halteplaatsen zyn aan de praktijk aangepast. De vertrektyden van Katwijk (Rijn mond /Vuurbaakplein) zyn daardoor vier tot vijf minuten vroeger gesteld, die van de Hyacinthenstraat vijf mi nuten. Leiden - Voorhout - Noordwyk aan Zee (42). In de ochtendspits is tussen half acht en acht uur een betere ver deling der forensenritten nage streefd. Dienst H 11 vertrekt voor taan om 7.45 (was 7.35) van de Golf baan. Bovendien wordt een nieuwe rit om 7.30 van de Golfbaan ingelast. In de avonduren kan de rijtyd tot 27 minuten worden beperkt, hetgeen een bus uitspaart. De vertrektijden uit Noordwyk zijn daardoor tien mi nuten later gesteld. Versterkingsbussen Den Haag - Leiden - Den Haag (47). De spitsuur- dienst 0 134 (Vertrek Den Haag 16.48) vervalt wegens onderbezetting. Daarentegen worden twee nieuwe spitsuurdiensten op lyn 46 (Den Haag-Voorschoten-Leiden) ingelast, die om 18.01 en 18.16 van Den Haag Bez.hout vertrekken. Rit A 151, die om 18.25 van Den Haag over lijn 43/ 44 vertrekt zal voortaan dagelijks doorryden naar Leiden. De onderlinge rytijden op lyn 46 zijn iets gewijzigd. Leiden-Voorscho- ten bleek iets te ruim berekend. De I bussen zullen voortaan twee minuten vroeger van het Bezuidenhout ver trekken. Lelden - Bollenstreek - Haarlem (50). Leiden krygt weer een groter aandeel ln de materieel- en perso- neelomloop, waardoor in grote trek ken de winterdienst van het vorige jaar kan worden gevolgd. Een en ander heeft tot consequen tie dat op maandag- tot en met vry- dag de twintigminutendienst voor de avonduren van Leiden uit weer om 19.15 uur begint. De tienminuten- dienst gedurende de middag begint in Haarlem niet om 14.10, maar om 14.30, behoudens de tussendienst naar Hillegom van 14.20. die gehandhaafd blyft. Op zaterdagen begint de tien- minutendienst van Haarlem uit niet om 11.40, maar om 12.20, op zondagen niet om 11.20, maar om 12.20. Op zondagen wordt een rit Leiden-Hille- gom ingelast om 13.15. Lelden - Noordwijkerhout (60). Door de koppeling aan lijn 30 ver trekken de bussen vyf minuten later uit Leiden. Oegstgeest - Leiden Station - Hoge Rijndijk - Leiderdorp (1 en 2). Op zondagen wordt 's avonds een bus extra ingezet om wat meer ruimte in de rytyd te krygen. Daardoor zyn de vertrektyden uit Leiderdorp iets ge- wyzigd. Voorschoten - Wassenaar - Wasse- naarse Slag (17). Op deze lynen zal op de zondagen 12, 19 en op Hemel vaartsdag 23 mei worden gereden en vervolgens een zomerdienstregeling van kracht worden. Bedwelmd door kolendamp De heer en mevr. Gressie. wonen de in de Pioenstraat 22, werden gis terochtend omstreeks half acht be wusteloos op bed aangetroffen Ver- moedelyk was het echtpaar be dwelmd door kolendamp. Beiden werden voor onderzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3