Kinderpostzegelcomité had bijna drie miljoen gulden te verdelen Kinderen „snoepen" van vergif Limburg bezorgd over liet toenemend aantal bandieten in verkeer AGENDA Gevonden in vuilnisemmer Twee VN-solclateii door mijn gedood NEHROE NIET NAAR GHANA LEEF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY Kerkelijk Leven MET EEN ENKEL WOORD „Triton" weer naar binnen LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 SEPTEMBER 19G2 (Van onze Utrechtse correpondent) Aan zijn vrijgevigheid en het feit, dat het tijdens de schooluren moei lijk ls om ongehinderd te snoepen is het te danken dat de 11-jarige Jan Laurentzen en zijn 7-jarig zus- Je Marijke uit Maarn gisteren aan de dood zijn ontsnapt. Zij konden weer gezond het Wilhelmina-Gast- huis te Utrecht verlaten, nadat ztf en nog 30 andere kinderen vorige week hadden gesnoept van een vergiftigd paardemedicijn. Op weg naar school had Jan vorige week donderdag in een vuilnisem mer voor de woning van een paar- denhouder uit Maarn 'n paar fles jes gevonden, waarvan hij meende dat zij „zwart-wit" bevatten. De inhoud van de flesjes bestond ech ter uit een geneesmiddel voor aar den. Het bevatte athropine-vergif met een salmiakachtige smaak. Jan nam een flinke hoeveelheid van het goedje in. Aan 30 kindeden van de r.k. Theresia-school. onder wie zyn zusje Marijke, deelde hij het uit tijdens het speelkwartier. De meesten van hen vonden het echter niet lekker. Onkundig van het feit dat zij vergif hadden ge snoept, waarvan het gebruik van ongeveer 50 gram dodelijk kan zijn voor 3 volwassen personen, gingen de kinderen weer aan het werk. Jan was toen nog in het bezit van ongeveer 20 gram „zwart-wit". Tijden6 de gymnastieklessen werd hij onwel. De hoofdonderwijzer stuur de hem naar huis, waar de ver giftigingsverschijnselen zich in nog erger mate openbaarden. Inmid dels was ook het zusje van Jan onwel geworden, terwijl verschil lende kinderen verklaarden zich niet lekker te voelen. De Maarnse arts L. Bussemaker, wiens hulp werd ingeroepen, liet de twee kinderen onmiddellijk naar het ziekenhuis in Utrecht brengen. De overige kinderen kregen een antistof toegediend. Van Jan en Marijke (vooral de toestand van Jan liet zich aanvankelijk ernstig aanzien) werden de magen leegge pompt. Twee Indiase militairen van de strijdmacht der VN in Kengo zijn gisteren om het leven gekomen toen lij op patrouilletocht in de omgeving van het vliegveld van Elisabethstad op een landmijn trapten. Een woordvoerder van de volkeren organisatie maakte bekend, dat een derde Indiër ernstige verwondingen had opgelopen. De officier van de patrouille en twee andere militairen werden lichtgewond. Op een persconferentie verklaarde de commandant van de Indiase VN- militairen, generaal Norohna, dat bij het vliegveld waarschijnlijk kort geleden landmijnen zijn gelegd door het Katangese leger. De vertgeen- woordiger van de VN in Elisabeth stad, Mathoe, heeft inmiddels presi dent Tsjombe een nota gezonden, waarin hij protesteert tegen het leg gen van landmijnen. Een woordvoerder van de Katan gese regering deelde mee, dat deze zich afvraagt of het voorval wellicht door de VN zelf in scène is gezet(I). centrum Cornelia Stichting in Beet- sterzwaag (Friesl.) (f 100.000,—de Johannastichting in Arnhem f 125.000 voor een nieuw kleuterpaviljoen), de Sint Maartenkliniek in Nijmegen i f 100.000,voor stichting van een internaat voor lichamelijk gebrek kige kinderen), het revalidatiecen trum De Hoogstraat in Leersum (f50.000.als sluitpost voor het op peil brengen van het kinderpavil joen), en tenslotte het katholiek (Van onze Arnhemse correspondent) De miljonairs van de Nederlandse kinderpostzegels hebben zich gistermiddag tijdens een bijeenkomst in Arnhem van hun hele bezit ontdaan: f. 2.900.000 uit de opbrengst van de actie 1961 werd symbolisch overgedragen aan de vertegenwoordigers van de organisaties op het gebied van de kinderbescherming. „We keren in vólle gerustheid, de schatkist helemaal om", zei prof. R. Hornstra, voorzitter van het Nederlands comité voor Kinderpostzegels, „want we weten dat het Nederlandse volk ons niet in de steek laat". Dat laatste sloeg op de actie 1962 1963, die begon met de introductie van de nieuwe kinderzegels, die van 12 november af verkrijgbaar zijn. Als onderwerp voor deze serie is geko zen: kinderen in hun bezigheid. In de Johannastichting in Arnhem was prof. dr. H. H. Janssen, staats secretaris van O.K. en W., de man die de schatkist leeg kon maken: f 1.315.000,voor de Nationale Fede ratie voor Kinderbescherming, een zelfde bedrag voor de Nederlandse Bond voor Moederschapszorg en Kinderhygiëne (allebei te verdelen onder de aangesloten organisaties) en f 120.000.voor het Steunfonds Nationale Kinderbescherming. Een bedrag van f 150.000,is nog te ver delen. Grote projecten Een bedrag van 9 ton uit de op brengst is speciaal bestemd voor zo genaamde grote projecten, dat wil zeggen voor de aanpak van werk zaamheden. die zonder een pittige financiële injectie moeilijk van de grond komen. Tien instellingen pro fiteren daar deze keer van: het Her vormde tehuis voor werkende jongens van de Vereniging Kinderzorg in Drachten (f 110.000,—het tehuis voor oudere jongens van Don Bosco in Weert, dat nog in oprichting is (f 110.000.—het kindertehuis Ellin- chem In Ellecom (Geld.) (f50.000, het instituut voor therapeutische ge zinsverpleging in Groningen (f75.000,het koloniehuis Noor derhuis van het Centraal Genoot schap in Hoogeveen (Drente) (f80.000,—), het kinderrevalidatie- Astmacentrum Willemijntje in huis ter Heide (f 100.000.— in verband met totale vernieuwing), waarvan f50.000 het centrum in staat moet stellen de plannen verder uit te werken. Pos t zegel li u isen Zoals de uitreiking van de totale bedragen gesymbaliseerd werd door schatkisten, zo werd de overdracht van de bedragen voor de grote pro jecten gesymboliseerd door overhan diging van „kinderpostzegelhuigen" aan de vertegenwoordigers van de betrokken instellingen. Dokter A. Klapwijk, geneesheer directeur van de Johannastichting, dankte namens de tien instellingen en de heer L. Th. Hooi boom, hoofd directeur van de PTT gaf het start sein voor de nieuwe actie door de introductie van nieuwe zegels. Het begin is er dus om de schatkist van de kinderbescherming weer zo gauw mogelijk vol te maken. (Van onze Roermondse correspondent) Het aantal verkeersbandieten neemt in Limburg hand over hand toe. Herhaaldelijk staat de politie voor het feit, dat deelnemers aan het verkeer, die betrokken zijn bij een al dan niet ernstig ongeluk op de weg en meestal door hun roeke loosheid aan die ongelukken schul dig zijn, zich zo haastig mogelijk uit de voet-en maken. De Zuidlimburgse bevolking is nog steeds niet bekomen van de ver ontwaardiging over het gedrag van de Hongaar uit Hoensbroek die op zaterdag, 15 september een ver loofd paar op het rijwielpad schep te en daarbij met hoge snelheid doorreed zonder zich iets om zijn slachtoffers te bekommeren. Een van de slachtoffers overleed enige dagen later aan de opgelopen ver wondingen. De politie van Heerlen wist na veel speurwerk de dader in zijn woonplaats aan te houden. Maar de laatste dagen hebben in Limburg weer enkele aanrijdingen plaats gehad, waarbij de schuldi gen verdwenen zonder zich om de slachtoffers te bekommeren. In Simpelveld kwam zondagavond laat een personenauto plotseling uit een file tevoorschijn om een roekeloze inhaalpoging te wagen. Omdat deze automobilist met hoge snelheid over het linkerwegge deelte reed dwong hij een tege moetkomende file van vijf auto's aï Nigerië is gisteren officieel be kendgemaakt, dat het bezoek van premier Nehroe van India aan Ghana met het ooe op de toestand in dat land is afgelast. Nehroe zou aanvan kelijk morgen in Accra aankomen. Hij zal nu uit Nigerië, waar hij sinds zondag verblijft, doorreizen naar Cairo. In de Ghanese hoofdstad Accra du ren de nasporingen naar verboden wapens en explosieven voort. Op grond van de noodtoestand welke za terdag- werd afgekondigd, moesten alle mensen die per autobus naar hun werk in Accra gaan, aan de rand van de stad uitstappen en verder lo pen. Pantserwagens patrouilleerden door de straten. Sinds zaterdag is een nachtelijk uitgaansverbod van kracht. De Ghanese Verenigde (oppositie) Partij heeft inmiddels een beroep op president Nhroemah gedaan, af te treden om dat hij jammerlijk zou hebben gefaald. De boodschap was af. komstig van de secretaris-generaal van deze partij, Richardson die als balling in Lome, de hoofdstad van van de weg af. De eerste auto van deze file zwenkte Iets teveel naar links en vloog tegen een boom. De auto werd volkomen vernield. De bestuurder werd gewond naar een ziekenhuis vervoerd. De wegpiraat stoof door en eer iemand zijn ken teken had kunnen noteren, was hij al uit het gezicht verdwenen. De politie te Swalmen kon zondag avond een inwoner uit Venlo aan houden, die eerder op de dag bij een inhaalpoging op de havenkade te Venlo een bromfietser had aan gereden en zich evenmin om zijn slachtoffer had bekommerd. In Swalmen raakte hij voor de tweede maal betrokken bij een aanrijding. De man verkeerde toen onder in vloed van drank. In Venlo speurt de politie eveneens ijverig naar een automobilist, die zaterdag een scooter heeft aange reden en daarna met hoge snel heid is verdwenen. De politieauto riteiten maken zich terecht ernstig bezorgd over deze steeds verder gaande piraterij op de weg. J Politieagenten J t niet schilden (Van onze A'damse correspondent) De Amsterdamse politie zal bij wijze van proef twintig bamboe schilden aankopen ten behoeve van de karabijnbrigade. Amster dam zal als eerste van de grote steden, die de beschikking hebben over een dergelijke brigade, deze afweermiddelen (tegen straatste nen e.d.) toevoegen aan de uitrus ting van de manschappen. Een landelijke commissie van politiedeskundigen, die streeft naar uniformiteit van de bewa pening van de karabijnbrigades, heeft een dergelijke suggestie ge daan. Blijkens de gemeentebegro ting voor 1963 zullen de schilden f20,- per stuk kosten. Het schild doet toeliswaar den ken aan een middeleeuwse wa penuitrusting, maar wordt in mo derne lichte uitvoering nog steeds gebruikt door politiekorpsen in landen, ivaar men veel te maken heeft met straatrelletjes. Een schild van bamboe, slechts gering van afmeting, kan de politieman voldoende beschermen tegen straatstenen en dergelijke, ivaar- mee de politie bij zulke relletjes pleegt te worden bestookt. Advertentie I woensdag 13.45 uur Radio Luxemburg 208 meter zondag 12 uur Een muzikaal verhaal van Annie M. G. Schmidt^ en Cor Lemaire (Van onze t.v.-medewerker) Rinus Ferdinandusse en zijn groep je (oud-)studenten was weer present voor het uitbrengen van het kwar taalverslag. Er was stof genoeg, maar het leek ons. dat er een vrien delijker keuze uit de veelheid was ge maakt dan vorige keren. Bovendien was de houwdegen vervangen door een floret en het kan niet missen dan is het niet iedere toeschouwer gegeven touché op te merken. De zaal had er kennelijk ook last mee, want herhaaldelijk reageerde die te laat of nauwelijks, terwijl dat publiek tot de liefhebbers moet behoren. Er waren weinig steken op de grote politiek, er was veel randnieuws, ont leend aan de kleine zaken in de grote krant. We weten niet of dat nu ge- Met Togal bevrijdt U zich snel èn afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. NED. HERV. KERK Beroepen te Heerewaarden G. Oude man te Nleuwenhoorn te Haren (Gron.) T. Offringa te Katwijk aan Zee te Oldebroek (vac. Joh. Ver wellus) J. J. Poot te De Bilt te Krimpen a. d. Lek C. van Bart te Ter Aa. Aangenomen naar Helnkenszand H. Kwakkelstein. vicaris te Rotterdam- Vreewijk Bedankt voor Hoogeveen (vac. dr. A. van der End) B. Eyslnga te Barneveld. Benoemd tot predikant van het dla- conessenhuls te Naarden ds. H. C. Va- leton, Doopsgez. pred. te Baarn-Soest. GEREF. KERKEN Beroepen te Helpman (Gron.) (2de pred. pl.) H. Alting te Uithuizermee- den te Alphen a. d. Rijn (vac. G. Mulder) G. A. Westerveld te Dussen (N.-Br.) te Eindhoven (7de pred. pl.) L. Zwanenburg te Gronlngen-Oost te Aalten (vac. R. Slertsema) H. B. Wevland te De Lier te 't Harde P. S. veldhuizen te Wormer. te Garijp C. Kamper te Doetlnchem te Sua- woude D. Dijkstra, kand. te Deventer. Aangenomen naar Krabbendam A. C. J van der Horst. kand. te Alkmaar. Benoemd tot hulpprediker te Am- Togoland, verblijft. Hij noemde Gha na ..in feite een politiestaat, op de rand van een bankroet". BINNENLAND De 52-jarlge landbouwer L, Bosma uit Ter Apel is gisteravond door zijn eigen tractor aangereden, te water ge raakt en verdronken. Het ongeluk gebeurde, toen de heer Bosma van zijn tractor stapte om een afrastering los te maken. De motor van zijn tractor bleef draalen. Plotse ling zette de tractor zich in beweging, reed tegen de veehouder op. waarna deze ln het riviertje „De Wijk" viel. Het slachtoffer kreeg in het water de tractor op zich. De heer Bosma was in dienst van het landbouwbedrijf der gemeente Groningen in Ter Apel. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink. en de directeur-generaal voor de Arbeidsvoorziening, dr. ir. D. R Mansholt. zijn gisteren van Schip hol naar Milaan vertrokken. Zij gaan zich daar 5 dagen oriënteren over de aanwerving van Italiaanse arbeids krachten voor Nederland. Een Amsterdamse hotelhouder heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan dat in de afgelopen nacht ln zijn woning aan de Warmoesstraat uit een stalen kistje een bedrag van on geveer 50.000 gulden en voorts een en veloppe met circa 3500 gulden zijn ge sloten. De politie heeft geen sporen van braak en tot nog toe ook geen spoor van een dader gevonden. Rechercheurs van het Bureau War moesstraat te Amsterdam hebben van nacht twee Jongemannen gearresteerd, die ervan worden verdacht te Inbraak te hebben gepleegd. Een groot deel van het gestolen geld hadden zij ln bewaring gegeven aan een 23-jarige vrouw, van wie wordt aangenomen dat zij deel uitmaakt van het komplot. De Nederlandsche Spoorwegen wijzen in principe alle schadeclaims af. die reizigers mochten instellen naar aanleiding van de ontsporing zater- middag bij Vilsteren. De schuld van het ongeval ligt. al dus een •"oordvoerder van de Spoor wegen. n bij de N.S. en men is der halve nlfco aan schadevergoeding ge houden. De Nederlandsche Spoorwegen zijn evenwel bereid de schadegevallen af zonderlijk te bezien en te overwegen of een tegemoetkoming in de geleden schade kan worden gegeven. BUITENLAND De opperbevelhebber der Finse strijdkrachten, generaal Sakari Sime- llus zal de Verenigde Staten in oktober voor twee weken bezoek. Hij brengt zijn bezoek op uitnodiging van de be velhebber van het Amerikaanse leger generaal Wheeler. De Sowjet-Unie heeft een plan voor geleidelijke afschaffing van de In komstenbelasting om Interne redenen en door de „toeneming van de agres sieve acties van het imperialisme op geschort. Deze opschorting „tot nader order" ls bekendgemaakt ln een de creet van het presidium van de Op perste Sowjet. dat ln de Izwestia ls gepubliceerd. Nabij Vila Real, in het noorden van Portugal, ls een autobus met toe risten in een rav(jn gestort. Acht in zittenden. onder wie twee kinderen, werden, gedood en vijfendertig ge wond. Bij overstromingen ln noord-Siam zijn in het afgelopen weekeinde in een dorp zeven mensen verdronken. Zes kinderen worden vermist. Indonesië heeft Aziatische en Afri kaanse landen uitgenodigd voor een voorbereidende bespreking ln december over een tweede Afrikaans-Aziatische conferentie, waaraan ditmaal ook Latijns-Amerikaanse landen zouden moeten deelnemen. Twee mannen zijn erin geslaagd door middel van ongedekte cheques van twee banken in Zürich voor een waarde van ongeveer 250.000 gulden los te krijgen. In Praag ls dezer dagen een groep mannen berecht, die gespioneerd zou hebben voer de Amerikaanse ge heime dienst. Ladislaw Zimmermann, die de leider van de groep zou zijn. kreeg 14 jaar gevangenisstraf. Zijn medeplichtigen, wier aantal niet werd genoemd, kregen volgens het Tsjecho- slowaakse communistische blad Rude Pravo, „zware straffen". In Napels hebben zich glster- ocatend incidenten voorgedaan tussen de politie en stakende metaalarbeiders, die een optocht wilden houden. Ver scheidene mensen liepen verwondingen op. Er werden enige arrestaties ver richt. sterdam-Noord J. Dijk te Tulndorp- Oostzaan te 's-Gravenhage-Zuld ds. I. Groenenberg. laastelijk predikant te Nleuweroord, die deze benoeming ook aannam. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Oud-Beijerland R. Slofstra te Harderwijk. Beroepen te Sliedrecht (Middeldiep straat) B. Bijleveld te Bussum. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Middelburg A. Ver- gunst te Rotterdam-Centrum. Twee geref. predikanten naar Rome Twee gereformeerde predikanten uit het zuiden, ds. Besselaar uit Eindhoven en ds. J. Spoelstra uit Tilburg, zullen door hun kerk daar toe in staat gesteld, naar Rome gaan om daar het r.-k. concilie „van meer nabij te kunnen volgen". Deputaten van hun kerk in het zuiden vinden dat van groot belang in verband met de nauwe contacten met de R.-K. Kerk in Brabant en Limburg. Prof. dr. G. C. Berkouwer naar concilie Prof. dr. G. C. Berkouwer, hoog leraar aan de Vrije Universiteit in dogmatiek, dogmageschiedenis, gods dienstige wijsbegeerte en symboliek, zal als gast 't tweede Vaticaanse con cilie bijwonen. Door het aanvaarden van de uitnodiging, die hij heeft ont vangen van 't secretariaat tot voor bereiding van het concilie, zal prof. Berkouwer de enieg Nederlandse niet-katholieke theoloog zijn die het concilie bijwoont. Lutherse Jeugdbond bestaat 75 jaar De Nederlandse Lutherse Jeugd bond zal op 29 en 30 september in Amsterdam zijn 75-jarig bestaan vieren. De bond omvat thans vrij wel al het Lutherse jeugdwerk. Tijdens het jubileumweekeinde worden belangstellenden uit het he le land verwacht. Hoogtepunt is de feestelijke hoofddienst op zondag ochtend in de Augustanakerk in Am sterdam-west. Voorgangers zijn ds. C. Pel, se cretaris van de synode en ds. C. Schroeder, de huidige bondsvoorzit ter. In de middaguren zal de heer M. Ruppert, lid van de Raad van State en voorzitter van de Neder landse bond „Maarten Luther" in de Augustanakerk een jubileumrede houden over kerk-jeugd-Europa. Tijdens het jubileumdiner zondag avond in Marcanti zal ds. C. Schroe der, predikant te Amstelveen, zijn functie van voorzitter overdragen aan ds J. J. W. Gunning, predikant te 's Hertogenbosch. Ds. Schroeder heeft 16 jaar in verschillende func ties actief aan het bondswerk deel genomen waarvan de laatste vier jaar als voorzitter. Conciliebisschop overleden Een van de eerste bisschoppen die voor het oecumenische concilie naar Italië zijn gekomen, mgr. John Fos ter Hogan uit Bellary in India, is kort na zijn aankomst in Napels aan een hartaanval overleden. Hij werd in 1895 te Liverpool ge boren, maakte deel uit van de orde var de minderbroeders en was sinds 1949 bisschop van Bellary. zien dient te worden als een vooruit gang. Stellig was het teamverband gegroeid of liever: het werd in deze voorstelling duidelijker gedemon streerd en dat achten wij winst. Eén der beste nummers (zo niet het beste) was de persiflage op „Top of flop", waarbij de liedjes de zorgen van de politieke partijen betroffen. Tot slot een goede reportage van het afscheid van mr. Burger, waarbij van alle zijden veel vriendelijkheid en grootmoedigheid werd tentoonge spreid en tot slot een kennismaking met zijn opvolger, prof. Vondeling met een gans ander temperament uitgerust, maar zeker niet de minde re in intelligentie. Het gesprek met Arie Kleijwegt leverde een niet on aardig en zeker nuttig lesje prak tische staatkunde op. We hebben er met plezier naar geluisterd en merk ten op, dat politieke propaganda er niet bij tepas kwam. Wij achten zulks een voordeel, want het ging om de „mens" en niet om een knipoog naar de „kiezer". TrTJT- VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. KRO: 18.00 Lichte ensemble en zang- solist. 18.20 Politieke lezing, 18.30 Ra- dlo-Volks-Unlversltelt: Achter de schermen X, door drs. G. J. de Voogd. 19 00 Nws„ 19.10 Actualiteiten, 19.25 Lichte grammofoonmuzlek, 20.15 Om roeporkest. mod. muziek, 21.20 Klein Omroep-mannenkoor, met orgelbege leiding. 21.35 Strijd en Vrede, klank beeld over Blaise Pascal. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Gevarieerde grammofoonmuzlek. 23.30 Moderne kamermuz., 23.55—24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Pianospel: lichte muziek, 18.30 Lichte orkestmuziek en zangsol. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Zwerftoch ten door Operaland. 20 00 Nieuws, 20.05 Amusementsmuz., 20.30 Instrumentaal kwintet. 20.50 Logboek 1562, 21.25 Ge varieerde grammofoonmuz.. 22.00 Pia norecital: klass. muz 22.30 Nws., 22.40 Actualiteiten. 23.00 Pizzicato: nieuws flitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Politieke lezing P. v. d. A„ 20.30 La Montanara Brenta. film documentaire. 21.0523.00 Maigret tend un plège (Malgret zet een val), speelfilm (voor volwassenen). VOOR WOENSDAG 26 SEPT. Hilversum I 402 m.: NCRV: 7.00 Nieuws., 7.10 Gew. muz., 7.30 Lichte grammofoonmuz., 7.50 Het brood des levens, meditatie, 8.00 Nws., 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichte orkest muziek, 9 00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuzlek, 10.15 Morgend., 10.45 Geestelijke liederen. 11.15 Mod. kamermuz., 1200 Licht Instrumentaal Trio. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw, 12,33 Gewijde muziek, 12 37 Alle dag Kerkdienst ln de Engels Hervormde Kerk. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble, 13 45 Mod. orkestwerken. 13.05 Pianorecital klass. muz., 15.40 Israëlische volksmuz, 16.00 Voor de Jeugd, 17.20 Jazz Club, 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht en semble en zangsollst. NCRV: 18.05 Koorzang, 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Folkloristi sche zang en muziek uit het Verre Oosten. 19.00 Nieuws en weerbericht, 19.10 Muziek van Het Leger des Hells, 19.30 Radiokrant. 19.50 Amusements muziek uit de twintiger Jaren. 20.10 Omroeporkest en solist: Klassieke en moderne muziek. 21.15 Het 21ste Oecu menisch Concilie te Rome 1962, lezing 21.35 Grammofoonmuzlek, 21.45 Kant tekeningen, 22.00 Promenade-orkest: lichte muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Me ditatie, 22.55 Platennieuws, 23.55 tot 24.00 Nieuws. Ililxersum II 298 tn.: VARA: 7.00 Nieuws. 7 10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied, 7.23 Lichte ochtendklanken, (Om 7 30 Van de voorpagina, praatje), 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuz., 8.35 Muzikale ochtendpost, 8.55 Kook- praatje. 9.00 Gym. voor de vrouw, 9.10 Moderne grammofoonmuzlek. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw, 11.00 Walsorkest. 11.30 Roemeens orkest, 12.00 Lichte muziek, 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Voor het platteland. 12.38 Muziek uit Latijns Amerika. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansorkest en zangsolisten. 13.45 Ge sproken portret. 14 00 Historische op namen: klass. kamermuz., 14.30 Plano recital, mod. muz., 14.45 Volksliedjes Royal: Volle Evangelie zending: Spr.: de heer J. Zyistra. 8 uur nm. Schouwburg: Toneelgroep Centrum: Opvoering van „Moordkans", 8 u. nm. WOENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst: Volle Evangelie zending, 7.45 uur nm. Geref. Jeugdhuis: Leidsche Ver. van postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Hotel Central; De Nieuwe Sociëteit. 8 uur nam. Leldse Aquarium Ver.: Excursie naar de akkers. Vertrek Ned. Elec. Mij, 7 uur nm. Over 't Hoff (Gerecht 10): De heer M. van Aken voor de Ver. van Vrijz. Hervormden „Het politieke eenheids- streven van Europa", 8 uur. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nm. Rest. Van der Heijden C.H U. Spre ker: de heer D. F. v. d. Mei over: „Een aantal politieke kanttekeningen bij de Troonrede", 8 u. nm. Stadszaal (Foyer)K. en O. Lezing Simon de Waard „Het land van Ata- turk", 8 uur nm. Wassenaar: Kantoor Wasse- naarse Bouwvereniging. Buitenge wone vergadering. 3.30 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K. en O Toneelgroep „Theater" speelt „Beau Rlvage", 8 uur nm. Stadszaal (kleine zaal): Modeshow firma De Groot voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Concert Joh. Mackenzie en Debora Land. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Afscheid directeur Chr. Kweekschool. 7.30 uur nam. Vroom en Dreesmann: Najaars-mode- show te 10.30 uur vm. en 2.30 uur en 4 uur nm. VRIJDAG Ir. Drlessenstraat 1: Bultengew. alg. verg. van aandeelhouders der N.V. Leiasche Dulnwatermy., 5.15 uur nam. Het booreiland „De Triton" van de Nederlandse Aardoliemaatschappij dat do laatste maanden proefborin gen heeft verricht voor de kust by Zandvoort, heeft dezer dagen zyn werkzaamheden beëindigd. Het eiland is gisteren drijvende geraakt en is vannacht door sleepboten van L. Smits Internationale Sleepdienst naar Hoek van Holland gesleept. Het eiland kwam vanochtend vroeg voor de Hoek aan. Later op de dag kon het in de Eemhaven worden af gemeerd, totdat het opnieuw het volgend jaar zo nodig in gebruik zal worder. genomen. Jemen zet eerste stap op de weg naar democratie De nieuwe imam van Jemen heeft een decreet uitgevaardigd tot de in stelling van een raadgevende raad van 40 leden, aldus een bericht van radio-Sanaa. De helft van de leden van de raad wordt gekozen en de helft benoemd. Krachtens een tweede decreet wor den er in geheel Jemen gemeente raden ingesteld. De voormalige imam, wiens dood vorige week is bekendgemaakt, was een absolutie heerser, die zich verzet te legen alle pogingen om het be wind iets democratischer te maken. Lakenhal: Voorbezichtiging Tentoon stellingen Jean-Paul Vroom en van werkstukken uit Leldse School voor Aestetlsche Vorming. Prediker: Evang. Christen Gem.: Ecclesia, 8 uur nm. Schouwburg: K. en O.: Toneelgroep „Theater" speelt „Beau Rivage", 8 uur nm. Wykgebouw Levendaal; Overdracht nieuwe uniformen „Kunst en Genoe gen". 8 uur nam Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10 11 uur vm, bijbellezing: 11-12 uur; ds. H. K. la Rondelle van Delft. 't SchuttershofAfscheidsreceptie H. W. H. van Andel (NV Ijzerhandel v. d. Vliet en de Jonge) 10.3012 uur vm. Stationspl.: (bus 50). Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Kaag, 1.55 uur nm. ZONDAG Herfstintocht NRV.: Vertrek Stad huisplein, 8 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal: (Vrouwenkerksteeg 12): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van G. de Wit 2-5 en 7-9 uur nm. (tot 8 oktober). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Luchtfoto en archeolo gie". Dagelijks 10-5 uur; 's zondags 1-5 uur (t/m 30 september). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wyder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 'a zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur zondag 1-4 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis: Natuurwetenschappen (Steenstr. la). Tentoonstelling: Historische Nederl. bijdragen tot de ontwikkeling der fy siologie. Werd. 10-16 uur; 's zondags 13-16 uur (t.e.m. 30 september). BIOSCOPEN Luxor: „Ontwakende driften", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „My Geisha", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Psycho" Lldo: „Huls voor ontspoorde meisjes", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De nacht van de adelaar", 18 1. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Het liefdeleven van de zoon Caroline". Trianon: „De Mongolen". 14 J. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Dieven hebben het wéér moeilijk", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. «tratheater. Wassenaar Vrijdag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag, 7.30 uur. Zond. 2.30 en 7.30 uur: „Spartacus", 14 J. Woens dagmiddag. 2.30 uur: „Dlck Trom", alle leeftijden. AVOND- en NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. By geen gehoor van l)u huisarts ot -peda list (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222, en -dansen, 15.00 Een heel bijzondei eiland, toespraak. 15.10 Voor de Jeugd 17.05 Orgelspel. 17 25 Lichte muziek 17.50 Regeringsuitzending: Nieuw Guinea kroniek, door drs. Chr. Va: Eek, Hoofd Voorlichting ministerie va: Binnenlandse Zaken. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Actualiteiten, 18.30 Jazzmuziek 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Repor tage voetbalwedstrijd Denemarken- Nederland in Kopenhagen. (In d ?auze: 19.4519.55 Grammofoonmuz 9 55—20.00 Nieuws). 20.50 Wekelijks* notities, 21.00 Brieven van. het front hoorspel. 21.55 Hammondorgelspel; lichte muziek, 22.10 Sranang Tori: Su. rinaams progr., 22.30 Nieuws, 22.4( Met een knipoog naar de Muzen Muziek en gedichtjes, 23.00 Hollant Festival 1962: Zangrecital: Mezzo sopraan met plano. 23.30 Lichte gram mofoonmuzlek, 23.5524.00 Nieuws. (Over de 4e U|n van 18-20 uur) Sel. „Salson in Salzburg" (Raymond) Herta Talmar, Renate Holm, Pete Alexander, Franz Fehrlnger, Ralf Paul, sen. Koor en Orkest o.l.v. Franz Mar- 6zalek; Singing the blues (Endsley) Orkest Horst Wende; Round mldnlgh (Hanighen), Lionel Hampton; Poste restante (Béart), Guy Béart; I've go you under my 6kln (Porter), Orkes Pee Ween Hunt; Just one of those things (Porter), Orkest Ray Conniff: It's a good day (Barbour), Peggy Lee; Blue holiday (Rose). André Prévin, Da vid Rose: Si si si sefior (Angullo), Or kest Ramón Argueso; Te Quiero (Hal- letz). Orkest Erwin Halletz; India (Guerrero), Trio Los Paraguayos; A1 ma corazón y vlda (Flores), Trie Dlgno Garcia; Moonlight in Vermoni (Suessdorf), Orkest Werner Mtille»; Blue melody (Scharfenberger), Peter Kraus; Three coins ln the fountain (Styne). Orkest Frank Chacksfleld; Cherokee (Noble). Orkest Kurt Edel- hagen; What's the use of wond'rln (Rodgers). Doris Day: Big house blues (Alley), Orkest Chris Barber; Toku (Lecuona), Orkest Edmundo Ros; In- dian love call (Friml). Orkest Stanlej Black: Cubano chant (Bryant), Raj Bryant. Bill Lee. Mickey Roker; C Jam blues (Ellington), id; „S.K.J." (Jack son). Milt Jackson, Wes Montgomery Wynton Kelly, Sam Jones. Philly Jos Jones; Stablemates (Golson), id.; Take the „A" train (Strayhorn). Orkest Duke Ellington met Count Basle; Until 1 met you (Green), ld.; B D B (Elllng- ton/Strayhorn), id. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS 17.3517.45 Internationaal JeugdJour naai. 20.00 Journaal en weeroverzlcht NCRV: 20.20 Memo. 20 30 In Zestli seconden.... film documentaire ovei de catastrofe ln Iran. 21.10 Riedels en Fiedels, muziekprogramma met Neder- landse artiesten. 21.40 Belle van Zuv- len, filmdocumentaire. NTS: 22.15 'v for Victory, documentaire film ovet de tweede wereldoorlog. 22.40 Dagslul. tlng. 19.0020.45 Eurovisie: Reportag« voetbalwedstr. Denemarken-Nederland te Kopenhagen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Schotse dansmuz., 12.30 Voo: de boeren, 12.55 Weerber., 13.00 Nws 13.10 Klankbeeld, 13.40 Radiokroniek' 14.00 Schoolradio, 15.00 Hoorspel. 16.00 Vespers. 16 45 Lezing, 17.00 Voor de' Jeugd, 17.55 Weerber., 18.00 Nieuws 18.15 In the South-East. reglonaa programma. 19.00 Twintig vragen, 19 3( Klankbeeld, 20.00 Orkestconcert: klass en mod. muz. I. d. pauze: 20.5021,0f Lezing. 22.00 Nieuws en berichten 22.30 Klankbeeld over insekten, 22.5t Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.02 Voor dracht 23.15—23.35 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme 12.00 Populaire grammofoonmuzlek 12.31 Gevarieerde muziek. 13 31 Boksen 13.36 Grammofoonmuzlek. 13.45 Voo: de kleuters, 14.00 Voor de vrouw, 15.00 Gitaarspel, 15.31 Muziek bij het werk 16.15 The Dales, dagboek, 16.31 Uit- slagen races, 16.35 Grammofoonmuz voor de Jeugd, 17.00 Jazzmuziek, 17.31 Gevarieerde muziek en berichten, 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Journaal, 19.31 Hoorspel, 20.00 Gevarieerde muziek. 21.00 Hoor spel, 21.31 Lichte orkestmuziek, 22.3G, Nieuws, sport en actualiteiten. 22.41 Lichte muz., 23.31 Lichte muz., 23.55— 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 n 12.00 Amusementsmuz.. 13.00 Nws. 13.15 Gev. muz., 16.00 Klass. liederen 17 00 Nws.. 17.45 Hammondorgel, 18.0C Amusementsmuz.. 19.00 Nieuws, 19.30 Kamerconcert, 20.15 Hoorspel. 21.00 Festival v. Frankfurt, gev. muz.. 21.45 Nws.. 23.20 Mod. muz.. 24.00 Nieuws 0.20 Lichte muz., 1.00 Weerber. en ge varieerde muziek. Frankr(|k 3, 280 en 235 m.: 12.00 Nieuws. 12.10 Orkestconcert! klass. muz.. 14.15 Internationale solis ten. 14.57 Festival van Luik 1962: The fairy Queen, opera. 16.30 Muziek ln de hedendaagse wereld. 18.30 Kamer muziek. 19.00 Nieuws. 19.20 Hoorspel 21.00 Hoorspel, 23.10 Grammofoon muzlek, 23.52—24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m.: 324 m.: 12.00 Nieuws, 12.03 Amusementsmuz. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte gram- mofoonmuzlek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Klass. kamermuz.. 15.00 Cabaretpro gramma. 16.00 Beursberichten. 16.06 Romantische kamermuz., 17.00 Nieuws, 17.15 Lichte grammofoonmuzlek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Lichte amuse mentsmuziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie, 18 30 Voor de soldaten. 18 50 Pianospel. 19.00 Nieuws. 19.25 Repor- tage voetbalwedstrijd. 20.20 Grnmmo- foonmuz., 20.25 Reportage voetbalwed strijd. 21.20 Orkestmuziek. 21.30 So- praan en piano: Vlaamse werken. 22.00 Nieuws, 22.15 Chansons. 22.45 Lichte muziek. 22.55 Nieuws. 23.00—23.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 11.55 Gev. muz.. 12.03 Amusements muziek. 14.03 Lichte grammofoonmuz.. 15.03 Kamermuz.. 16.08 Lichte orkest muziek. 17.00 Nieuws. 18.30 Mod. lazz- muziek. 19.30 Nieuws. 20 00 Chansons, 20.30 Hoorspel. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Voor de teenagers, 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Yan hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zwaar bew Den Helder geh bew Tpenburg geh' bew. Vllssingen regen Eelde licht bew. De Bilt geh. bew. Twente zwaar bew Eindhoven zwaar bew Z.-Limburg zwaar bew Helsinki mlet Stockholm zwaar bew Oslo zwaar bew Kopenhagei zwaar bew Aberdeen zwaar bew Londen zwaar bew Brussel geh bew. Luxemburg half bew. Parijs zwaar bew Bordeaux zwaar bew Grenoble Nice Berlhn Frankfort München Ztlrlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Macclo Madrid Mallorcu Lissabon onbewolkt geh. bew. mist zwaar bew onbewolkt zwaar bew onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkt licht bew regen zwaar bew licht bew d té 3 s'2 £5 s s s« h O zo 3 17 0 ozo 4 17 0 zo 3 17 0 ozo 6 16 0.1 ozo 2 16 0 zo 2 17 0 O 4 17 0 ozo 4 17 0 O 4 17 0 zzw 3 9 0 zw 3 14 0 wnw 1 17 0 z 4 14 0 zzo 2 14 0.1 O 4 17 0 O 4 16 0 O 3 17 0 O 4 16 ozo 3 27 0 w.stil 20 0 n 4 23 0 ozo 2 11 0 ono 4 18 0 ozo 2 14 0 nw 2 15 0 wzw 1 19 0 ono 1 20 0 w.sttl 15 0.2 wstil 15 0 O 3 24 O ono 2 23 0 O 4 25 0 runo 2 31 8 ono 29 0 nw 4 26 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2