Golden Fiction LFC-ROODENBURG TREKPLEISTER Nederlands b-team zakte aanmerkelijk Nieuwe vertaling is liet woord van God V erkeer en W ater staat ruim 72 miljoen meer j.C.-ROODENBURG ortagenda Iportsplinters Auto-cross iu Zoeterwoiule Door Amerika's zachtste tabakken Herverdeling op kerkhof Tuimel door de Pyreneeën Zaterdag 22 september 1962 Derde b-!ad no. 30763 Voetbalprognoses jjoe komt mijn club uit? Vermeer, Kooreman, Balk- Van Duyl. Massaar, Lardé, h, Zuma, Stouten, v. d. Starp, Sneeuwen, föhenbarg Elftal wordt heden- '5K samengesteld. 1! v. d. Putten, Bruggeling, H. C. v. d. Zeeuw, L. de Jong, G. Heide, J. Rietkerken, A. Hey- D. Sira, P. de Jong, H. Hey- dunum Kerkvliet, Van As, ileygaarden. De Roo, Bavelaar, jan. Vermond, Krijgsman, Bek- Leget, Pet. 3 Spoor, Oppenheimer, Zwa- >Jffg, Landesbergen, Key, Bekke- Staal, Hoope, Spiering, Lasan- ^Raaphorst. tunda Van Vliet. Zwaan, (Winsen. Van Dam, J. van Win- Van Seggelen, Mulkler, F. v. Montagne, Sikking, Vergeer. 5 De Koning, P. de Bolster, Jong, Abrahams, Lefébre, Ier, H. de Bolter. Van Schoten, ÉBremmer, Lalau. e Groen De Hoed, Pen- v. d. Berg, Koet. Meijer, n. Kluivers. De Wit, Van Dubbeldeman, Harmsen. ezoekt zondag a.s. COMPETITIEWEDSTRIJD (2e kl. K.N.V.B.) "errein BOSHUIZERK ADE. en der plaatsen: zittribune fl.-, zijde f0.75, en jongens f0.25. tijwielstalling op het terrein aanwezig, rerkoop van 11.30 uur v.m. af aan de loketten, strijdbezoekers worden verzocht een kaart te kopen, daarna ;ntuele fietsen enz. te stallen. Sp shuizerkade (2.30 uur) LFC enburg. arlemmerweg (2.30 uur) Lug- mSJC. dse Hout: 2 uur: korfbalwed- Vicus OrientisDeetos. iterwoudse Singel: 2 uur: korf- oiedstrijd FluksRozenburg, intgomerystraat: 2 uur: korfbal- 1 trijden De DanaïdenOlym- en CrescendoRaven. 1éf Krogt (Oegstgeest) hockey- D| trijd LeidenKampong, (heren bjlasse) iteinde/IJsselmeer nationale 7r ampioenschappen. De wereldkampioene Bykova de tweede partij om de twee- p schaken tegen haar landgenote i Gruskova zonder verder spe- gewonnen gegeven. De partij was '0 erste instantie na 41 zetten afge- 'en. Gruskova heeft nu de lei met V/2-V2 pnt. De Britse gewichtheffer Louis tin is te Boedapest wereld- en ipees kampioen in de lichtzwaar- chtklasse geworden. Martin it in de drie Olympische oefe- 1 480 kg omhoog en verbeterde tee het wereldrecord dat sedert .►tember 1961 met 475 op naam >J| de Pool Palinski stond. Ondanks de 50 nederlaag van zon dag jl. bij TSC blijft de UVS- elftalleiding vertrouwen stellen in het eerste elftal. Wij kunnen daar mee volledig instemmen, want van deze jonge, onervaren ploeg mag men het onmogelijke niet eisen. Zij heeft nog weken nodig om zich in de eersteklasse in te spelen en mocht zij in die periode een wed strijd winnen, dan is dat echt een uitschieter. Morgen gaan de blauw- witten ongetwijfeld met goede moed naar het Goudse ONA, een goede bekende uit de betaalde voetbal-periode. Als we met de be nen op de grond blijven moeten wij voor Zuma c.s. een nederlaag (zij het wellicht een kleine) in het vooruitzicht stellen. In de tweedeklasse de „grote" derby LFCRoodenburg. Zoals op het moment de papieren liggen, menen wij LFC de beste kansen op de winst te moeten toekennen. Maar het blijft uiteraard een plaatselijke wedstrijd ende Roodenburgde- fensie is vrij hecht. Een verrassing blijft dus mogelijk. De Leidse Houtbewoners stellen hun ploeg eerst hedenavond samen. Komen zij met een „geheim wapen" op de proppen? Het sterke Hillegom heeft in de der deklasse A momentcel de beste pa pieren en men behoeft niet veel fantasje te bezitten om het puntlo- LMHC treedt aan tegen Kampong De LMHC krijgt morgen een goede kans haar eerste zege in dit seizoen te boeken. Tegenstander Kampong is weliswaar een ploeg, waartegen LMHC vorig jaar slechts één punt uit twee wedstrijden wist te behalen, maar gezien de gelijkmatigheid waar mee de Leidenaren de laatste wed strijden vaak niet op volle „oor logssterkte' hebben gespeelcj, doet de verwachting rechtvaardigen dat de volle winst in Leiden zal blijven. Kampong mist een sterke speler als Van Dijck, heeft in de voorhoede weliswaar de beschikking over de snelle gebroeders Westdijk, maar de Leidse achterhoede heeft én tegen BMHC én tegen HDM getoond in volle vorm te zijn. Bij LMHC ontbreekt dit keer Leen- dert Krol wat natuurlijk wel een be hoorlijk verlies is. In zijn plaats speelt Demmenint. De ENACO (Eerste Nederlandse Auto-Crossers Organisatie) organi seert morgen op het terrein bij de Noordbuurtseweg in Zoeterwoude een grote autocross, waaraan 25 coureurs van klasse zullen deelnemen. Er zal worden gestreden om de zilveren v. d. Berg-wisselbeker. In totaal staan vijf manches op het pro gramma, waarbij de twee besten van iedere rit zich in de halve finales plaatsen. De overige vijftien komen in de herkansing uit. De zes sterk- sten van deze rit bereiken eveneens de halve finales, welke in drie man ches de zes coureurs aanwijzen die de eindstrijd zullen rijden. Tot slot heeft er dan nog een spectaculaire afvalrace plaats. Tussen de manches door kan het publiek genieten van bromfietsraces. Het startschot van dit „auto-geweld" valt om twee uur. De wedstrijden zullen om ongeveer zes uur geëindigd zijn. ze Alphia, dat bij de Hillegommcrs op bezoek moet, een bijzonder moeilijke dag te voorspellen. liet eveneens puntloze Wassenaar, dat bij Lisse op bezoek gaat, geven wij evenmin veel kans op winst- I punten. Lugdunum. vorige week het I eerste puntje, is niet kansloos te gen SJC en hetzelfde mag gezegd worden van het ongeslagen Fore- holte, dat op eigen terrein de strijd gaat aanbinden met nummer drie van de ranglijst, het Haagse VCS. j De tweede Alphense derdeklasse. Al phen. doet het al even slecht als haar zustervereniging. Maar mor gen doet zich toch een goede kans voor. I11 de thuiswedstrijd tegen RKWIK, dat het eveneens zonder punten moei stellen, moeten de Alphenaren de winst grijpen. Zal in de vierdeklasse A DOSR haar opmars voortzetten nu zij bij Van Nispen op bezoek nioct? De dag van morgen zal het leren. SVLV Oranje Groen beide ploegen be zitten drie punten lijkt ons een interessante strijd, waarin het ter reinvoordeel de doorslag kan ge ven. VVSB en Warmunda nog lang niet in goede vorm geeft de Noordwijkerhouters gelegenheid hun puntenbezit wat op te frissen. Maar de Warmonders zijn natuur lijk met dezelfde voornemens be zield. De uitwedstrijd van ASC (op bezoek b(j Tonegido, dat zondag jl. zeven doelpunten scoorde) lijkt ons een niet eenvoudige zaak. Ook het debuterende ZLC zal bij Altior op grote tegenstand stuiten. Advertentie PJïLGRIM, óók voor kolenhaarden Motorzesdaagse - let de regelmaat van de klok 11 ngt Nederland zijn offers in de Internationale Motorzesdaagse Garmisch Partenkirchen. Giste- s' 1 op de voor-laatste dag, verloor Herland zijn zevende rijder. Het Frans Vos, die halverwege de •strijd wegens pech moest opge- 1. Het is overigens een heel ge- Ütelijke dag voor de rijders ge- est. Slechts drie deelnemers haal de finish niet en maar twee lie- strafpunten op. let Nederlandse b-team is in het ssement voor de Zilveren Vaas het uitvallen van Vos aanmer- tik gezakt. Van de zevende plaats, eet chter de strafpuntloze teams 1 Nederland-b terug tot de ne- 'de plaats. Een winstpunt voor Nederland vas etwijfeld het feit dat S:mon aram, ondanks zijn polsblessure hij opliep, op de voor-laatste idstrijd toch is gestart. Ook de an- re twee rijders van het a-team en nk an Olst slaagden daarin, zo- Nederland kandidaat blijft voor r gouden medailles, ïrandioos rijdt Frits Selling, zon- twijfel Nederlands sterkste troef, fen dreigde de Amsterdammer in oeilijkheden te komen. Zijn tank eek lek, maar dat was voor de reeves-rijder geen bezwaar. Snel smeerde hij het lek dicht en ondanks enkele kleine moeilijkheden bereikte hij behouden de finish bij het Olym pisch Ijsstadion van Garmisch Par tenkirchen. Strijd beslist Vijftien spelers geselecteerd Bondscoach Elek Schwartz heeft vijftien spelers geselecteerd waaruit het Nederlands elftal, dat woensdag in Kopenhagen tegen de Denen speelt, zal worden samengesteld. Piet Kruiver, die in de ontmoeting Feijen- oordServette werd geblesseerd, maakt geen deel uit van deze groep kandidaten voor het Oranje-team. De vijftien spelers zijn: Henk Groot, Piet Keizer, Tonny Pronk, Bennie Muller, Ko Prins, Jacques Swart (allen Ajax), Piet Lagarde (SC Enschede), Tonny van der Lin den (DOSt, Ferry Petterson (Blauw Wit). Peter van der Menve, Daan Schrijvers (beiden NAC>, Jan Ren ders, Roel Wiersma, Fons van Wis sen (allen PSV) en Dick Tol (Volen- dam) Uitstekend spel van Nederlanders tegen Polen Door een energiek optreden tegen de Polen, heeft de Nederlandse équi pe in het Olympisch landen-schaak- toernooi te Varna zich in zijn groep naar de derde plaats opgewerkt. De voorlopige uitslag is 2—0 met 2 af gebroken partijen en als eindstand wordt tenminste 31 voorzien. De kans van Nederland op een plaats in de finalegroep is hierdoor aanmerkelijk groter geworden, al zullen de mededingers door grote overwinningen op Luxemburg en Cy pres nog veel van hun achterstand kunnen goedmaken. Nederland heeft een aanzienlijk zwaarder programma en komt tegen Frankrijk, Tsjecho- Slowakije en Zuid-Slavie uit. Oud-wereldkampioen dr. Max Euwe, zojuist in Varna aangekomen, maakte zijn entree met een gedegen positiepartij tegen Sliwa. De Neder lander behaalde duidelijk terrein voordeel, dat hij tot het einde van de zitting bleek te behouden. De af gebroken partij biedt hem daardoor vele mogelijkheden. Bouwmeester zette tegen Doda een aanval op. Zijn tegenstander zag aan vankelijk kans zich te handhaven envond aanleiding remise van de hand te wijzen. Misschien had hij gelijk, maar in tijdnood wist hij zijn opvatting allerminst te rechtvaardi gen en bij het afbreken was Bouw meester onmiskenbaar in het voor deel. Lar.gewegTarnowsky was een fu rieus gevecht, waarin Langeweg een sterke druk ontwikkelde die hij met beleid vergrootte. Toen Tarnowsky de toegemeten bedenktijd overschreed was hij al volkomen verloren. Het meest overtuigend speelde grootmeester Donner tegen de 19-ja- nge Balserovsky. Donner gaf zijn jeugdige tegenstander geen kans en in 16 zetten was het duel beslist in het voordeel van de Nederlander. Stand in groep C: 1. Zuid-Slavië 16.5 (1), 2. Tsjecho-Slowakije 16.5, 3. Nederland 16 (2). 4. Pelen 15 (2), 5. IJsland 15. 6. Finland 12 (1), 7. Frankrijk 11.5 <1». 8. Uruguay 11.5, 9. Luxemburg 2. 10. Cyprus 0 (1). De partij Kramer—Banza eindigde in remise zodat NederlandUruguay in 3a/£Vz eindigde. DUIVENSPORT „De Vriendenclub" Wedvlucht met oude en jonge dui ven (navlucht) vanaf St. Ghislain-H. In concours 127 vogels, gelost te 7 uur met n.w.-wind. Afstand plm. 197 km. Ie duif te 1030.58 uur. W Vijlbrief 1, 10, 11. 12, 20; E. Wansink 2. 3, 13; J Veilbrief 4. 6. 17: L. Gijs man 7. 14. 18; J. Beekman 8, 16; W. van Klink 9; C. P. Gijsman 15; A. de la Rie 19. Clir. Gere form eerde s ynode Met 33 tegen 15 stemmen heeft de Synode van de Christe lijk Gereformeerde Kerken te Santpoort gisteren de conclusies aanvaard van een meerderheids rapport, dat behelst ,,dat niet ge bleken is dat de tekst van de nieuwe, vertaling van de bijbel in strijd is met de Heilige Schrift als woord van God". Niettemin raad de synode, met het oog op de huidige situatie, aan in de eredienst de statenvertaling te ge bruiken. De synode verenigde zich voorts op één na met de zienswijze van de commissie inzake het werelddiaco- naat en de hulp aan de onderont wikkelde gebieden dat het niet op de weg van de kerken ligt los van de prediking aan deze gebieden of aan volken in nood hulp te verle nen. De kerken werd geadviseerd om bij aanvragen om hulp zich van ad vies te verzekeren van deputaten voor de zending of bijzondere no den. Hier ligt naar het oordeel van de synode en de commissie een taak voor charitatieve instellingen. De synode handhaafde voorts haar in 1912 genomen beslissing dat een door een vrouw bediende doop on wettig is. Deputanten zullen drie leden aan wijzen voor het bestuur van de stich- tingsraad voor gereformeerd sociale arbeid met machtiging aan de ker ken jaarlijks een diaconale bijdrage voor dit werk te vragen. Deputa ten zullen desgevraagd de kerkera den van voorlichting dienen bij even tuele moeilijkheden in de kerken als gevolg van structurele veranderingen in de plaatselijke maatschappelijke toestanden. Ook zullen deputaten de kerkeraden instrueren om op de juis te plaats invloed aan te wenden om niet noodzakelijke zondagsarbeid te voorkomen. De synode zal opnieuw deputa ten benoemen om de voortgang van het werk van de nieuwe vertaling bij eventuele revisie te onderzoeken, zo mogelijk in samenwerking met andere kerken van de gereformeer de belijdenis, en het resultaat aan de volgende synode rapporteren. Het minderheidsvoorstel, dat de synode verwierp, wilde de uitspraak dat de nieuwe vertaling nog niet zonder meer vrij in gebruik bij de eredienst kan worden gegeven, mede met het oog op de gecompliceerde meningen in de christelijk gereformeerde ker ken, die dreigen het kerkelijk leven te verstoren. Daarom wilde de min derheid deputaten benoemd zien, die alsnog een vergelijkend onderzoek zullen instellen naar de zuivere ver taling, zo mogelijk in samenwerking met de andere kerken van gerefor meerde belijdenis.. Voorts wenste de minderheid dat de nieuwe vertaling voor iedere predikant een voorwerp van nauwkeurig vergelijkend onder zoek op de studeerkamer behoort te zijn. 10 stuks 50 ct 20 stuks 1.- Geschenkdoos 50 stuks 2.75 EEN LAURÈNS PRODUCT) Vele arrestaties van OAS-ers De „operatie-Vuistslag" die sinds enkele weken door de politie in zuid- Frankrijk tegen de „delta-comman do's" van de OAS wordt gevoerd heeft tot dusver alleen al in Nice tot 23 arrestaties geleid. Bovendien werd een aanzienlijk wapenarsenaal in be slag genomen: 40 automatische wa pens, 30 handgranaten, een aantal kneedbommen en nitroglycerine. De ,.delta"-commando's, die worden ge vormd door uit Algerije afkomstige Fransen, hebben een groot aantal gewapende overvallen op hun gewe ten. Uit de begroting van Verkeer en Waterstaat voor 1963 blijkt dat een verhoging van f 72.596.000.- wordt geraamd ten opzichte van het voor 1962 toegestane bedrag van f 1.023.485.000.-. Deze verhoging is grotendeels toe te schrijven aan salarisverhoging en hogere subsidies. Wat de spoorwegen betreft in 1963 worden nieuwe elektrische en diesel- elektrische treinstellen in dienst ge steld, waardoor het aantal reizigers zitplaatsen stijgt van 121.500 tot 122.000. Het thans rijdend materieel wordt grotendeels vervangen. Het goederenwagenpark wordt verder ge moderniseerd. In 1963 worden de volgende nieu we stationsgebouwen in gebruik ge steld: Schiedam. Driebergen, Zeist, en Veenendaal-De Klomp. In ca. 50 overwegen zullen auto matische halve overwegbomen wor den aangebracht. Daardoor stijgt dit aantal tot 250. Automatische knipperlichtinstalla tie wordt aangebracht bij ca. 50 over wegen, waarvan 45 bij onbewaakte overwegen. Hierdoor stijgt dit aantal eind 1963 tot ruim 400. Besprekin gen tot versnelling zijn gaande. Als Gisterochtend zijn de Benelux- Marinedagen in Amsterdam be gonnen toen een Nederlands- Belgische eskader ligplaats koos in het If. Op deze overzichts foto: Hr. Ms. kruiser De Ruijter aan de Shellsteiger, terwijl op de voorgrond een andere bodem koers zet naar een ligplaats aan de De Ruyterkade. De strijd om de Internationale Trophy de „hoofdprijs" voor lan den met een eigen motorindustrie en om de Zilveren Vaas is vrijwel beslist. De Tsjechen zijn in de com petitie om de Trophy als enig team nog zonder strafpunten, zodat alleen een ongelukje de ploeg nog kan uit schakelen. Van de achttien teams die elkaar de Zilveren Vaas betwisten waren er gisteren nog zes strafpunt- loos. Het Westduitse b-team heeft echter zeker 80 winstpunten meer vergaard dan de naaste concurren ten, zodat ook hier het „gevecht" vrijwel ten einde is. De Duitse rij ders en supporters waren ongekend enthousiast: na 24 jaar eindelijk weer een overwinning in het duel om de Zilveren Vaas. Team-manager Emil Vorstel had alle moeite de geestdrift van de rijders enigszins te beperken „We zijn er nog niet", was zijn la- konieke commentaar bij alle feest- I vreugde, „een kettingbreuk kan al les op slag veranderen 1 bijdrage in deze kosten is op de be groting een bedrag van f. 2. miljoen opgenomen tegenover f 1.5 mil joen over 1962. In 1963 zullen gereed komen twee onderdoorgangen in verbindingsbaan Delfshavense Schie-Rotterdam rech ter Maasoever en één onderdoorgang in hoofdspoorweg Rotterdam-Schie dam ten oosten van de spoorbruggen over de Delfshavense Schie. In de Zwettestraat zal een on derdoorgang gereed komen. Voltooid worden de verbindingen van het nieuwe emplacement Waalhaven-z. met Waalhaven-west en van een vrije kruising Groene Kruisweg met Rotterdam-zuid goederenstation) Verwacht wordt, dat in de Binck- horstpolder te 's-Gravenhage een nieuw goederenemplacement in uit voering zal zijn. In Tilburg zullen medio 1963 twee hooggelegen sporen in gebruik komen. Eind 1963 het der de. In Delft zal het spoorviaduct eind 1963 in hoofdzaak gereed zijn. Geen „grafschennis"maar „herverdeling" was het doel van vier kinderen in de leeftijd van tien en elf, dat zondagmiddag op het kerkhof van de parochie Lo ven in Tilburg enige veranderin gen aan de graven heeft aange-* bracht. Herverdeling van de rijk dom aan beeldjes en kruisen, die zij op somige graven aantroffen, teas in het oog van de kinderen wel op haar plaats, daar zij ook graven zagen, die minder goed bedeeld waren. De veranderingen werden maandag geconstateerd door de bewaker, die de verwijderde voor- werpen in deels beschadigde toe stand terugvond en daarom na tuurlijk aan boos opzet dacht. De door hem verwittigde politie zag aan de voetstappen, die zij ont dekte. dat kinderen de daders moesten zijn geweest en zij slaag de erin de jongelui op te sporen. De kinderen vertelden de kin derpolitie, dat zij niet van plan waren geweest vernielingen aan te richten. Zij hadden het echter wel heel erg gevonden, dat het ene graf er zo fraai uitzag, terwijl het andere een kale en verwaar loosde indruk op hen maakte. Zij hadden gemeend de „arme" graven wat te moeten verzorgen. Amsterdam breidt proef schoolvrije zaterdag nog uit Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben besloten in af wachting van een definitieve regeling de proef met de schoolvrije zaterdag voort te zetten en uit te breiden. De proef werd dit jaar en vorig jaar op kleinere schaal genomen. Volgens de nieuwe bepalingen voor 1962/1963 zullen de openbare scholen voor kleuteronderwijs, gewoon lager onderwijs, voortgezet lager onderwijs en voor uitgebreid lager onderwijs een aantal zaterdagen meer dan vo rige jaren de deuren sluiten. De schooltijden worden in verband hier mee gewijzigd. Frankrijk en Spanje hebben een overeenkomst gesloten om te komen tot. de bouw van een autotunnel on der de Pyreneeën. Een dergelijke tun nel zal een belangrijke verbetering betekenen voor het verkeer tussen beide landen. Er zullen twee rijbanen komen, terwijl veiligheidsinstallaties het verkeer zullen beveiligen. De eer ste kosten worden geschat op onge veer 15 miljoen gulden. Frankrijk en Spanje zullen beiden deze kosten dragen. Er moeten noe verschillende vraagstukken besproken worden, daarom staat een definitieve begin datum voor het werk nog niet vast. Deskundigen schatten, dat. wanneer men volgend jaar met de bouw van de tunnel zou beginnen, het werk in 1965 eereed zou kunnen zijn. Volgens de eerste berekeningen zal de tunnel circa 6 km la.ie moeten worden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5