Cees Kocli slingert discus de zilveren medaille naar BOSCH v. cl. Zwaan in de finale 400 meter DES schorst Woudsma AZC kriiigkampioen na zege op DKD Overzicht korfbal Drama Judo-vraagstuk dicht hij oplossing? I PROGRAMMA <D. Damtoernooi te Hoogezancl Korrie Winkel breekt record B¥® H@fL tandpasta Prima en niet duinT Skelter strijd in Bodegraven Sportsplinters Springbokken oefenen tegen Belgen Afgestemd op het hedendaagse verkeer Derby-dag in tweede klasse jbpgencht 1 maart 1860 Vrijdag 14 september 1962 Vierde blad no. 30756 EUROPESE ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Advertentie Breeduit lachend, zwaaiend met zijn zilveren medaille, „trots als een aap", zoals hij later zelf zei, stond de Rotterdamse discusreus Cees Koch gisteren, op de tweede dag van de Europese atletiekkampioenschap- LLIDEN pen- naast winnaar Vladimir Troussenew, op het „zilveren" schavotje tijdens de ceremonie. Het was voor al wat Nederland was een dag om nooit te vergeten. In een strijd tegen „keien", als de Europese recordhouder, de Pool Piatkowski, de Russen Troussenew en Kompanees, de „Yull Brynner" van de discus, behaalde onze landgenoot een schitterend resultaat. Rouwkoop 1MMO 1 2.30 uur: herburg 1St. Beril. 1 2.30 uur; jmpw. B. 1—LDWS 1 2.30 uur; VNL Alph. B. 1 2.30 uur; Teyllngen 1 ipweter. 1 2.30 uur. A: Altlor 2—ASC 2 2.30 uur; Lisse ■Alphen 3 2.30 uur; Roodenburg 3 "OSR 2 12 uur; UVS 4Rouwkoop 30 uur; Warmunda 2Docos 2 uur; II V'VOA 1VNA 1 2.30 uur; Leldse leys 1—VTL 1 2.30 uur; KRV 1— Veter. B. 1 2.30 uur; UDO 1—SJZ 1 .30 uur; 2AAlph. B. 2Llsse 3 2.30 uur; ilphia 2SVLV 2 2.30 uur; Docos 3 „ugd. 4 2.30 uur; Roodenb. 4Oranje f^Grofa 2 10 uur; SJC 3DOSR 3 12 u 2B: ASC 3—VVSB 3 2.30 uur; LDWS -UVS 5 10 uur; Llsse 4Docos 4 2 30 uur; Rijpweter. 2Teyllngen 2 30 uur: JUNIOREN; A: Docos ASJC A 12 uur; UVS B -Tcylingen A 12 uur; VVSB AASC A 12 uur; Warmunda ALFC A 12 uur. Donderdag zijn in Hoogezand de portijen gespeeld voor de derde ron de van het internationale damtoer- jiooi De resultaten waren: Gordijn (Ned)-Holgstvoogd (Ned) 1-1. Gournier (Fr)-Dionis <Fr> 1-1, Bergsma (Ned)-Verleetie (Belg) 2-0, Verpoest (Belg)-Baba Sy (Senegal) 1-1, De Jong (Ned)-Saint Fort (Hai ti' 1-1, Valois Smith (Sur)-Hisard (Pr) 1-1. De stand is au 1/2 Bergsma en Gordijn elk 5 pnt, 3/6 Hisard, Gour met. Verpoest en De Jong elk 4, o Baba Sy en Holstvoogd beiden 3, S Smith 2. 10/11 Dionis en Saint Fort beiden 1, 12. Verleene 0 pnt. ZWEMMEN. De Groningse zwemster Kor rie Winkel heeft donderdag in het Helperbad te Groningen een geslaag de aanval gedaan op het Nederlands record 200 meter rugslag (25 meter- baan). In een race tegen het horlo ge verbeterde zij het op naam van Rini Dobber (HDZ) staande record met 1.1 seconde. Twee tijdwaarne- mers drukten de nieuwe recordtijd var 2 min 1.30 seconden af. De der de chronometer wees 2.31.4 aan. De 21-jarige rechtsback van ADO, Jac Smit, is alsnog door Elek Schwartz uitgenodigd om deel te ne men aan de centrale training voor Jong Oranje. Vergissing Ondanks een zenuwontsteking aan zijn linkerdij heeft Cees Koch het stampvolle stadion laten zien, dat zijn slechte worpen in Rome een ver gissing waren. Een vergissing, waar van hij twee jaar lang een wrok heeft meegedragen. In Belgrado was Koch een ander mens, een atleet, overtuigd van zijn kunnen, een man, die in een zenuwslopende finale zijn kans greep. Met grote grimmigheid heeft Cees Koch zich op dit treffen voorbereid, getraind dat de stukken er van af vlogen en dat alles alleen, als een solitair, slechts gesteund door zijn vrouw Laura, die rillend en bevend op de tribune de verrichtingen van haar echtgenoot heeft gevolgd en hem later, toen hij door de journa listen werd geintervieuwd, dolgeluk kig in de armen vloog. Het was voor deze beide sportmen sen een bekroning van harde trai ning en opofferingen, die zich nu een uitweg baande in dolle vreugde. De discusfinale, waarin Cees Koch tot zo'n uitzonderlijk resultaat kwam, is fascinerend geweest. Koch was zeer constant en deed de ronde schijf steeds weer over de 54 meter belan den waarna hij met zijn voorlaatste poging het zilver veilig stelde (55.64 meter). Oud-wereldrecordhouder Pratkowski faalde volkomen. Cees Koch werd als eerste gefelici teerd door Roussenew, later volgde ir. Paulen, de voorzitter van de KNAU bij wie de tranen over de wangen biggelden, een uitgelaten Tilly van der Zwaard, die in een fantastische race op de 400 meter in de halve fi nales een nieuw Nederlands record liep, moest en zou in de armen van de Rotterdamse reus worden gejo nast. Uitgekookt Tilly van der Zwaard heeft in de halve finales van de 400 meter dames met atletes als Maria Itklna, Meave Kyle (Ier), Janina Haasse (Polen) een uitgekookte race gelopen, waar bij zij niet, zoals een dag tevoren in de "Ties, zo hard moest gaan, om dat zij haar tegenstandsters niet kon zien. Nu liep Maria Itkina, de onge twijfeld sterkste atlete op dit num mer, in de buitenbaan en zo kon de Aalsmeerse haar tempo regelen naar dat van de wereldrecordhoudster. Zy deed dat op eminente wijze en zonder zich te forceren. Met Maria Itkina schuin voor haar noteerde Til ly van der Zwaard in een nieuw Ne derlands record van 54.6 secon den. Zü plaatste zich daarmee voor de finale. Dat betekent dat een Neder landse atlete, die slechts een loop baan van enkele seizoenen achter de rug heeft, nu reeds tot de beste zes van Europa behoort. Zowel bij de heren als bü de da mes is de honderd meter-finale er één geweest van grote spanning. Bij de heren was het een Pools-Frans- Duitse aangelegenheid. Een eind strijd zonder favorieten, nu een fi guur als Armin Hary ontbrak. Voor de start waren dan ook de voorspel lingen niet van de lucht. Weinigen zullen echter hebben gedacht aan de kleine donkere Fransman Claude Pi- quemal, die in een alles-of-niets-fi- nish de eerste plaats voor zich opeis te. Dat bleek overigens pas een half uur later, want de finishfoto moest uitmaken, wie de lauwerkrans in ont vangst mocht nemen. Toen de zes atleten als één man over de eind streep tuimelden, had niemand kun nen zeggen wie de winnaar was. Delecour sprong jubelend in het rond en dacht, in de buitenbaan lo pend, dat hij gewonnen had. Toen iemand hem erop wees dat zijn land genoot Piquemal wel eens de titel ge wonnen zou kunnen hebben sloeg zijn vreugde echter om. De Duitsers, die in de series en halve finales allen 10.3 seconden lie pen, faalden volkomen in deze finale. In tegenstelling tot Rome, toen Ar- Doelman Nederlands Zaterdagelftal Kas Woudsma, de doelver- dediger van het Nijverdalse DES en sinds 13 jaar van het Nederlands zaterdagelftal, zal dit seizoen geen wedstrijden spelen. In een gisteravond ge houden buitengewone ledenver gadering gaven de leden het be stuur hun fiat op de maatregel Woudsma voor een jaar te schorsen. feeeds voor de competitie had het bestuur deze maatregel aangekondigd maar er -vrren stemmen in de ver eniging die de straf te zwaar vonden. Oorzaak van de schorsing was de houding van de doelman in het veld ten opzichte van zijn medespelers. Het bestutu- had hem al enkele ke ren gewaarschuwd, maar toen er geen verbetering intrad, zag het geen andere weg dan deze zware straf. In een onlangs gehouden ledenvergade ring werd bij het bestuur aangedron gen op gratie in verband met het a.s. 40-jarig bestaan van D.E.S., doch hierop wenste het niet in te gaan. De leden legden zich gisteravond bU het best uursstandpunt neer. Wel zegde het bestuur toe de beslissing nog eens onder de loep te zullen nemen. Naar wij vernemen heeft D.E.S. de schorsing doorgegeven aan de KNVB, zodat de 33-jarige Nyverdaller dit seizoen niet voor het nationale Zater- dagvoetbaldftal beschikbaar zal zyn. min Hary de Duitse toeschouwers in een uiterste staat van opwinding bracht, was er nu de klacht van een Duitse toeschouwer die zei: „Geef ons toch ook nog eens een Duitse overwinning". Zoals viel te verwachten was de finale korte sprint dames een stryd tussen Jutta Heine (Did.) en Doro thy Hyman (GB). Jutta Heine snel de in de halve finales als een hinde superieur van haar rivalen weg en noteerde een uitermate snelle tijd van 11.4 seconden. Ook Dorothy Hyman, ofschoon langzamer, heeft haar concurrenten na de start niet meer gezien. In de finale was blonde Jutta geen scha duw meer van het zo zelfverzekerde meisje in de halve eindstrijd. Onder de druk weer tegen de Britse te moe ten uitkomen, die haar in het begin van dit seizoen reeds tweemaal had geklopt, forceerde zij haar tempo, ging schommelend en trekkend over de baan en verloor overtuigend. De jury gaf haar een tijd van 11.3 se conden, dezelfde die Dorothy Human liet afdrukken. Het was ongetwijfeld een vergissing, want tussen beide loopsters lag zeker een meter tussen ruimte. Josef Szmidt, wereld- en Europees recordhouder. Olympisch kampioen 1960 en nu wederom Europees kam pioen hink-stap-springen, was de eerste atleet, die tijdens deze kam pioenschappen zijn titel prolon geerde. Met zijn laatste sprong kwam de Pool, die dit seizoen niet aan wed strijden heeft deelgenomen, tot 16.55 meter en dat was voldoende om de Russen Goraiev en Fedossev achter zich te houden Kamerbeek Eef Kamerbeek, onze tienkamper, heeft het goed gedaan op de eerste dag. Onze nationale recordhouder kwam in de vijf nummers van gis teren tot een totaal van 4032 pun ten en dat betekende tegenover een beste prestatie van 7594 punten een verschil van dertien punten minder i de eerste dag. In vergelijking tot zijn prestatie van Rome, waar hij vijfde werd. is de verhouding 105 punten gunstiger, maar de concurrentie in Europa is in twee Jaar tyds zodanig gestegen, dat Eeef Kamerbeek met nog vijf nummers voor de boeg de negende plaats inneemt. Niet, zoals men zou verwachten, achter de Russen Kuz- netsov en Diatchov, maar achter de Duitsers Holdorf. Von Moltke. de Fin Suutari, die op het ogenblik de eerste drie alpatsen innemen. Eef Kamer beek heeft nu reeds een achterstand van 303 punten op de leider en dat is toch wel iets teveel om dat op de tweede dag goed te maken. Overigens zijn de prestaties van Kamerbeek van prima gehalte. Zijn loopnum mers, de 100 meter in ll.L en de 400 meter in 50.9, waren na de blessures in het begin van dit seizoen, prima. En ook zijn prestaties op de techni sche nummers: verspringen: 7.03 m.(!) kogelstoten 14.13 mogen er zyn. Nel Zwier heeft kou gevat bij de training. Zy loopt met een pijniyke rug rond. De dokter heeft haar een speciale schokbehandeling gegeven, maar het was niet voldoende om in de morgenuren de vereiste kwalifica tie-eis van 1.67 m te halen. Wel ging het gemakkeiyk by de eerste spron gen over 1.55, 1.58 en 1.61, maar met de lat op 1.64 sprong Nel tweemaal fout waarna zy by haar laatste po ging volledig faalde. zy komt echter toch in de finale Tijdens de huldiging op het erepodium. V.l.n.r. Cees Koch (2), de Rus Vladimir Trousse- nev (1) en de Duitser Lothar Milde (3). haalden. De beste twaalf komen nu in de eindstryd. De grootste verrassing in de vyf- kamp dames is ongetwyfeld de uit schakeling van Irina Press, die na de 80 meter horden en het kogelsto ten uit eigen beweging opgafeen pijnlijke blessure maakte het haar onmogelijk een zekere gouden me daille te winnen. Nu is het een open strijd geworden met als grootste kanshebsters, haar landgenote Gali- na Bystrova, die met 2937 de eerste plaats inneemt. De finale 400 meter heren zal een Brits-Duitse aangelegenheid wofden. In de halve finales plaatsten zich drie Engelsen, Brightwell, Metcalfe en Jackson, twee Duitsers: Reske, die met 46.1 de snelste was, en Kinder, terwyl de Pool Badenski het zestal completeert. Dat het hard zal gaan. is zeker. De minster prestatie van de omdat slechts vier meisjes de 1.67zes finalisten was 46.5 sec Advertentie Beslissingswedstrijd waterpolo Het reserve zevental van de Alphense Zwemclub heeft gis teravond, na een zwaar bevoch ten 10 overwinning in de te Waddinxveen gespeelde beslis singswedstrijd tegen DKD 1 uit Leiderdorp, het kringkampioen schap van de Gouwe-Rijnstreek behaald. In deze wedstrijd met de gebrui kelijke zenuwen in de hoofdrol, na men de Alphenaren direct na 't be- ginsignaal van de goed-leidende Morgenmiddag om 2 uur komt in Bodegraven op de prachtige baan het neusje van de zalm der Nederlandse skelterryders aan de start. Inzet: de nationale kampioenschappen in alle klassen (50 t/m 200 cc). Meer dan 100 ryders hebben voor deze kampioen- schapp eningeschreven en verwacht wordt dat tijdens deze spectaculaire strijd op de 325 meter lange baan snelheden op het rechte stuk uiter aard van 85 km zullen worden be reikt. Om de sportjournalisten te bewe zen hoe spectaculair deze sport is hadden de Bodegraafse organisatoren gistermiddag wedstryden voor de pers georganiseerd. Van de 24 deelnemers was de LD-journalist Frans van Kla veren de snelste. Hy ontving een prachtige beker. Van Klaveren bleek een geboren skeltenaar. Toen hy na afloop een rit mocht maken op een 100 cc sport bleef hy slechts twee se conden boven het Nederlands re cord De uitslag van deze wedstrijd was: 1. Van Klaveren (Leidsch Dagblad), 2. De Jong (Autovisie), 3. Rous (Mo torcross), 4. Vos (Leidsch Dagblad). scheidsrechter H. van Mourik, het initiatief in handen en nadat Cees de Vogel hard tegen de paal had ge schoten opende dezelfde speler even later met een achterwaartsschot toch voor de AZC score (10). DKD kreeg hierna een numerieke meerderheid toen Geerd Dammes (AZC) wegens een zware overtreding het water moest verlaten. Stolk en van der Kwaak zagen echter geen kans om de AZC-doelman van Triest te passeren De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien: een sterk en steeds aanvallend DKD afgewisseld met een snelle (en gevaariyke) Alphense uit val. Ongelukkig Doelpunten bleven echter uit al hadden de Leiderdorpers wel pech toen vlak voor tijd een hard schot van Gerard van der Reyden buiten bereik van de goed verdedigende Barend van Triest tegen de paal be landde. Al met al dus een benauwde maar verdiende overwinning voor de Al phenaren. die naast het kampioen schap tevens promotie naar de KNZB veroverden. Het vyftienjarlge Britse zwem- stertje Linda Ludgrove. dat woens dag het wereldrecord 119 yards rug slag verbeterde tot 1 min 10,9 secon den, heeft deze tijd donderdag in het zout waterbad van Blackpool ge ëvenaard. De Nederlandse scheidsrechter Piet Roomer uit Rotterdam is uitge nodigd op 24 oktober in Glasgow de wedstrijd tussen de Schotse club Cel tic en het Spaanse Valencia te lei den. Deze ontmoeting wordt gespeeld in het toernooi om de jaarbeurssta- denbeker. De heer Roomer wordt ge assisteerd door de grensrechters J. L. Strumpi uit Den Haag ea TJ. Elsinga uit Groningen. Ter voorbereiding van de wereld kampioenschappen volleybal, die van 13 tot en met 26 oktober in Moskou zullen worden gehouden en waaraan Nederland zowel met een dames- als een herenteam zal deelnemen, speelt de Nederlandse herenploeg op 22 en 29 september a5. een wedstrijd te gen België. De bondsploeg die speelt onder de naam Springbokken, komt op 22 september in Brussel en op 29 september in de Haagse Dierentuin tegen het team van de Rode Dui vels in het veld. België zal op de wereldkampioenschappen waaraan twintig landen mogen deelnemen al leen met een herenteam uitkomen. De samenstelling van de Nederland se herenploeg is als volgt: Jelle Hoogland. Joop Tinkhof, Jan Oosterbaan, Jacques de Vink, (alle D.E.S. Den Haag), Gertie Goedhals, Hans van Wijnen. Hans Jansen, (al len A.M.V.J. Amsterdam), Dinko van der Stoep en Hans Rump (beiden Sportcentrum Hilversum), Jacques Ewals (Valuas Venlo), cn Rob Groen huizen (Libanon Rotterdam). BOUGIES Thermo e/asf/t Zaterdagcompetitie Reeds na twee wedstryden is in de 2e-klasse A geen enkel elftal meer zonder verliespunt(en)Hieruit kan men concluderen dat de krachtsver houdingen niet zo heel ver uiteen liggen. Verschillende ploegen zyn nog niet op „competitie-tempera tuur" en we menen dat dit in bij zonder het geval is met Ter Leede, dat nog zonder winstpunten is. Daarom kan Quick Boys. dat thuis de Sassenheimers ontvangt op zeer felle tegenstand rekenen, al zien wy de thuisclub licht afgetekend win nen. In de derby NoordwykRynsb. Bcys is de thuisclub eveneens favo riet, hoewel een zege van de rood- broeken evenmin groot zal zyn. De derdeklasse B brengt de Ryn- streek-derby ARCRCL. We menen dat, hoewel ARC op de rangbjst lager, veel lager geklasseerd staat, dit toch een overwinning voor de Alphenaren wordt. In de vierdeklasse heeft Katwyk sterk de aandacht op zich gevestigd dooi twee prachtige overwinningen. Uit spelend tegen Lisser Boys zullen de Katwykers wel weer winnen, maar de bezoekers zullen met zeer sterke tegenstand rekening moeten houden. SVOW dat naar SHS moet, kan daar haar ongeslagen positie kwyt raken, hoogstens zit er een gelijk spel in. Eigen terrein geeft in de wedstryd Rouwkoop—Semper Al- tlus de doorslag, evenals in de wed- stryd DevjoSV '35. In 4 B ontvangt Oegstgeest het Westlandse De Lier, dal een wat schotvaardige voorhoede schynt te hebben, terwyl de Oegstgeester-ver- dediging ons iets sterker ïykt. doch veel krachtsverschil zal er niet zyn. Koudekerk moet kunnen winnen van het bezoekende Loosduinen dat be- lengryk in kracht schynt te hebben ingeboet. Na de eerste competitiedag hebben we enig houvast aan de huidige krachtsverhoudingen, al is het niet veel. In de hoofdklasse B geloven wy, dat dezelfde ploegen, die vorig sei- piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüuniiiiHiiiiiiiiiiiiininiiinmimHwiiiiiiia Uitslagen Finale discuswerpen: 1. en Europees kampioen: Vladimir Troussenev (Rusl.) 57.11 meter, 2. Cees Koch (Ned.) 55.96 meter, 3. Lo thar Milde (Did.) 55.47meter, 4. Piat- kovski (Polen) 55.13 meter, 5. Kom panees (Rusl.) 54.74 meter, 6. Szec- senyi (Hong.) 54.66 meter. 100 meter dames: 1. en Europees kampioene: Doro thy Hyman (GB) 11.3 sec2. Jutta Heine (Did.) 11.3 sec., 3. Teresa Cie- pla (Polen) 11.4 sec., 4. Daphne Ar- DEN (GB) 11.5 sec., 5. Hannelore Raepke (Did.) 11.6 sec., 6. Elisabeth Szyroka (Polen) 11.8 sec. Doordat de deelneemsters aan de 100 meter een rugwind hadden van 2.3 meter per seconde kan de 11.3 van Dorothy Hyman en Jutta Heine niet worden erkend als een evena ring van het Europese record. Hinkstapspringen 1. en Europees kampioen: Josef Szmidt (Polen) 16.55 meter. 2. Vla dimir Goraiev (Rusl.) 16.39 m. 3. Oleg Fedossev (Rusl.) 16.24 m. 4. Jaskols- ki (Polen) 16.02 m, 5. Jocic (Z. SI.) 15.68 m. 6. Einarsson (IJsl.) 15.62 m. 100 m heren: 1. en Europees kampioen: Piquemal (Fr.) 10.4 sec., 2. Delecour (Fr.) 10.4 sec., 3. Gamper (W. Did.) 10.4 sec., 4/5 Hebauf (W. Did) en Juskowiak (Polen) beiden 10.4 sec, 6. Folk (Po len) 10.5 sec. DUIVERSPORT P.V. „Het Oosten". Vlucht vanaf Neufvilles. In concours 98 duiven Gelost om 13.30 by n.w. wind. Ie duif 1623.15 uur. Uitslag: Maryt 1, Selier 2, Roest 3-4, Reyden 5-10, Uljee 6-7, Schoeman 8, Vesseur 9. P.V. „Reisduif" Wedvlucht van af Mons (194 km). In concours 100 duiven. Gelost om 8 uur. Aankomst I K ni'lbulbnïwl eerste duif 10.07.02. Uitslag: 1-2 F. MVUriildlIJUllCI Het is de Nederlandse 800 meter-lopers de laatste ja ren niet beschoren op grote wedstrijden uit te komen. Hadden we in '60 tijdens de Olympische Spelen te Rome het drama Wim Es- Sajas, gisteren in Belgrado, op de dag dat hij zijn serie van de 800 meter moest lo pen. werd de Amerikaanse Nederlander Ray van Asten met angina in het zieken huis van het deelnemers dorp opgenomen. En dat is bijzonder jammer, want hij, die speciaal door de KNAU voor deze wedstrijden was ingeschreven, was er fel op gebrand de slechte indruk die hij bij de Nederlandse kampioenschappen had ge maakt uit te wissen. Het heeft niet zo mogen zijn. Ray van Asten zal, zonder zich in het grote stadion van Belgrado te hebben ver toond, naar de V.S. terug keren. Een week vertoefde hij in het atletendorp en trainde daar dagelijks hard om zo snel mogelijk zijn Amerikaanse vorm terug te vinden. Een dag geleden nog zei eij opgewekte Van As ten: „Het wordt een race van buigen of barsten, maar ik hoop de finale te berei ken". Met flinke koorts ligt hij nu te bed liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiiii zoen de topgroep vormden, daartoe ook dit jaar wel zullen behoren. Vicus Orientis heeft op deze tweede com petitiedag reeds vryaf. In de le klasse zal Fluks zich wei nig illusies maken over het resultaat van de uitwedstryd tegen HKV 2, verleden jaar onbetwist de sterkste ploeg in deze afdeling. Iets gunstiger liggen de papieren voor De Algemene in de thuiswedstryd tegen Sperwers. Benieuwd zyn wy naar de verdere resultaten van onze 2e klassers, die zo uitstekend van start gingen. Of het weer zo'n volledig succes wordt als vorige zondag? wy hopen het voor de betreffende clubs en even eens voor onze 3e klasser. Crescendo, die eveneens met een mooie overwin ning begon. Het programma omvat o.m. de vol gende wedstryden: Hoofdklasse B: ZKC—Spangen: t Zuiden—Quick. HKV—Die Haghe: DeetosOns Eibernest; Rigtersbleek Sportlust. Z.-Hoiland I: ODORegenboog: Rozenburg—OSCR; HKV 2—Fluks (12 uur); O. Eibernest 2—Swift; De AlgemeneSperwers. Z.-Holland II A: Zuiderkwartier Ons Huis; O. Eibernest 3—Readyj Sperwers 2—HSV; KNS—Eureka Z.-Holland II B: 't Zuiden 2—Vic. Orientis 2 (12 uur); Olympiaan— Hou Stand: Zwervers—Danaïden; AchillesCharlois. Z.-Holland IIIA: Overkanters ALO; Merwede—Spartaan; Fortuna Delft—Ahoy; Raven—Tjoba; Cres cendoTrekvogels. Res. Ie kl.: *t Zuiden 3—Spangen 2; Deetos 2—Rozenburg 2; Regen boog 2—Fluks 2; Ready 2—Achillea 2; Quick 2—Zwervers 2. Res. 2e kl.: Zuiderkwartier 2 OSCR 2; Die Haghe 3Deetos 3; HSV 2De Algemene 2; Olympiaan 2—Ons Eibernest 4; Vic. Orientis 3 Sperwers 3. Res. 3 APhoenix 2Spangen 3 Sperwers 4—Rozenburg 3; Hou Stand 2Deetos 4; Quick 3—Regenboog 3; Achilles 3ALO 2. Res. 3 B: Ons Eibernest 5Gym nasiasten 2; 't Zuiden 4—Actief 2; ODO 2—Phoenix 3: Deetos 5Da naïden 2 (12 uur); Fluks 3—HKV 4. Christelijke Korfbalbond Het programma voor zaterdagLL luidt: Hoofdkl. west: Excelsior-Vr.schaar PKC-Pernix; R'dam Zuid-Kinder dijk; Merwede-Bolnes; VES-GKV. le kl. A: Velocitas/Ons Eiland; Pernix 2-V.E.O (4.15); Tonego-D.E.S. FIKS-VJ5.S. 2; V.ES. 3-IJsvogels. 2e kl. A: Fluks-Fiks 2; Ons Eiland 2-Succes; T.O.P.-Pernix 3 Junioren: Excelsior-Velocitas: DES —Pernix; KVS—VEO; ONDO-DOS. Bouwman. 3. N. v. d. Dop, 4-5-7, P. Mooten. 6-9 T. v. Amsterdam, 8-10 I. de Dunne. De oplossing van het judo-vraag stuk in ons land lykt iets dichter- by te zijn gekomen. Na een langdurige onderhande lingsperiode tussen deskundigen op h >t gebied van de opleiding tot judoleraar of oefenmeester en op dat van de graduering der vyf ju do-organisaties. te weten de Neder landse Jiu Jitsu en Jodo Bond (NJJB), de Nederlandse Amateur Judo Associatie (NAJA), de Judokwai Nederland, de Nederlandse Judo Jiu jitsu Associatie <NJJA> en de Ne en aanbevelingen van de technici In een werkstuk zyn afgerond. Het ligt in de bedoeling te trach ten voor deze conclusies en aanbe velingen. met het oog op mogeiyke samenwerking tussen de vyf judo-or ganisaties in de toekemst. een orga nisatorische vorm te vinden. Van de zyde van de Nederlandse Sport Federatie is daarom thans aan de besturen van de vyf genoemde bon den gevraagd een beraadsgroep organisatie judo samen te stellen. bestaande uit een delegatie van drie i m-j derlandse Katholieke Judo Bond personen uit elke bond. Als datum; uur); KNS 4-Vic Orientis 6 <12 nu A (NK.J.B). waarby de leiding in van do eerste byeenko nst van deze, Jun. A: Danaïden A-Fluks A (12 Zaterdagmiddag: adspiranten: le kl: De Algemene a-Vitesse a <4 uur) Fluks a-KNS a (4 uur); De Danaï den a-Zuiderkwartier a (2 uur). 2e kl.: Madjoe a/KNS b (2 uur)j Fluks b-Crescendo a (2 uur); De Algemene b-De Danaïden b (2 uur). 3kl.: Fluks c-De Danaiden c (2 uur); Zuiderkwartier b-KNS o (4 uur)Zijlkwartier a-Noorderkwartler a (2 uur); Vitesse b-Crescendo B (2 uur). 4 kl.: Vitesse c-KNS d (2 uur); Crescendo c-De Algemene c (2 uur)Zuiderkwartier c-Noorderkwar- tier b (2 uur). Senioren: le kl.: Vitesse I-Vic Orientes 4 (4 uur) 2 b: Fluks 6-KNS 5 (4 uur); Zyi- kwartier-Vitesse 2 (4 uur) Jun. B: Crescendo A-Vitesse A (4 uur); Madjoe a—Fluks b (4 uur). Zondag: Senioren: 1 kl.: Fluks 4-KNS 3 (12 uur); De Danaiden 3-De Algemene 3 (2 uurNoorderkwartier-Vic Orientis 5 (12 uur). 2A: Fluks 2-Crescendo 2 (2 uur); Vic Orientis 7-Zuiderkwartler 3 (12 handen was van dr. W. vr.n Zyll, algemeen secretaris van de Neder landse Sport F ieratie, is men thans zover gevorderd dat de conclusies beraadsgroep organisatie is voorge steld 27 september s. De besprekingen zullen te Utrecht worden gehouden. v ai -?luks A (12 uur) De Algemene A-KNS A (12 uur). Jun B: Fluks C-Danaiden P (12 uur).

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5