Jan v. d. Tol construeerde ultra- lioilerile takel- en reddingsauto Eis van tien maanden tegen melkbezorger Slechts één jaar ambachtsschool V UNIEKE PRESTATIE VAN 16-JARIGE Charme in liet stropersgilde Extra vervoer in oktober van ambtenaren uit Nieuw-Guinea Britse spion gearresteerd INBRAAK TE LEIDEN Strafblad Van Asten is ziek PROOST BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSO** DAGBLAD - DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1962 Mijn 16-jarige zoon Jan heeft deze takel- en Idingswagen met alle moderne voorzieningen j,eel alleen geconstrueerd. We hebben een 9ten een door hem bedachte dieptelepel hoe werkt, zal ik u straks uitleggen om snel in het water gereden auto te kunnen op- Icelen, zodat eventuele inzittenden méér kan hebben. Verder beschikken we over een snij- jndersinstallatie met gas- en zuurstofflessen, ïeinde in wrakstukken klem zittende personen -bevrijden. Deze inrichting laat zich overigens I van de wagen op wielen verplaatsen. We uien ook blussen en pompen met een capaci- van 3J/2 duizend liter per minuut, zodat we rampen als noodbrandweer kunnen optreden. We konden een complete installatie van de jiwillige brandweer in De Meern kopen. Jan eft deze van de betrokken auto afgesloopt en zijn takelwagen gemonteerd, aldus de 41- nge heer J. A. v. d. Tol. die in De Meern in Stichtse een expeditiebedrijf exploiteert. Overigens voelde hij er aanvankelijk niet zo eel voor, de schijnwerper der publiciteit op de zo vakbekwame handen van zijn oudste zoon te richten (er zijn nog vijf kinderen, waar van de jongste één jaar is), omdat jonge men sen volgens zijn mening het beste werken, wan neer ze bescheiden blijven. Maar na enig praten met de jonge smid-lasser constructeur. die slechts één jaar ambachts school op zijn naam heeft staan (,,ik kon hem niet langer missen in de zaakkregen we de stellige indruk en we konden ook vader hiervan overtuigen dat Jan niet zo gauw buiten zijn schoenen zal gaan lopen. In elk geval wordt het devies ..Doe het zelf" bij de hele familie Van der Tol met grote letters geschreven. Want het hele huis een modern bungalow, die aan alle eisen van comfort voor een groot gezin voldoet werd drie jaar ge leden eigenhandig met behulp van de kinderen in 16 maanden tijds opgetrokken. („Dat scheel de tweederde op de bouwprijs Hoewel de oudste meisjes Tony en Rietje toen resp. slechts 14 en 12 jaar telden, drongen ze door in vele geheimen van de metseltechniek. voort te zetten. Vaak nam deze ex peditie echter een uitzonderlijk ka rakter aan en zag men de heer Van der Tol in wit schoonmaakpak links en rechts zware emmers en borstels aan een hoogbeladen bak fiets over de weg gaan. Deze ver toning was echter slechts camoufla ge. want. onder de dekzeilen waren joden verborgen, die naar een duik adres de kelder van een boerde rij in Doorn gebracht werden. „Het was een moeilijke tijd, maar ik heb het oog steeds op de toe komst gericht gehouden. Ik ben er altijd van doordrongen geweest, dat een mens wil hij kans van sla gen hebben veel problemen zelf moet kunnen oplossen en hard moet werken. In die geest heb ik samen met mijn vrouw ook de kinderen opgevoed. Tony is nu 17 en doet ook al garagewerk ze weet alles van doorsmeren, olieverversen, enz. We maken en doen hier alles zelf de meisjes kunnen als het moet ook feilloos een auto spuiten Goed ik ben een moeilijke weg gegaan, maar er komt nu tekening in de strijd Het is een geluk als je zulke kinderen hebt. Alleen zou ik er wellicht nooit in geslaagd zijn, een behoorlijk en veelzijdig bedrijf op te bouwen. Takelwagens had ik dan in elk geval nooit ge had en die zou ik wel nooit gekre gen hebben ook. JAAP STIGTER. Een jachtopzichter in Noordivijk maakte een niet alledaags geval mee. In zijn jachtveld had de man een zgn. heug wildstrikken aan getroffen en plichtsgetrouw vatte hij 's morgens voor dag en dauw post om de stroper, die het op de toch al schaarse konijnen, hazen en fazanten in zijn veld ge munt had, te betrappen. Nog maar kort zat de kod debeier in zijn schuilhoek of hij zag op dit vroege uur een jonge vrouw in het veld ver schijnen, wandelend langs de vangklaar gehan gen strikken. Blijkbaar was zij op vangen uit, ivant zij droeg een sprenkel in de hand. Later bleek dat zij er nog een paar had uitgelegd. Toen de opzichter, wel wat verbaasd over deze intrede van charme in het stropers gilde, opsprong en de vrouw een halt toeriep, nam zij ijlings de vlucht. De klem liet zij ter plaatse achter. Dit hielp weinig, want haar identiteit was bekend. Het bleek een 28-jarige Noordwijkse te zijn. Haar avonturen op het stropers pad werden in een proces verbaal vastgelegd. Alle Nederlandse ambtenaren, die niet onder het bestuur van de Ver enigde Naties in dienst willen blij ven en Nieuw-Guinea na één okto ber willen verlaten, zullen binnen 14 dagen na de overdracht zijn afge voerd. In Hollandia is vandaag het sche ma bekend gemaakt voor het ver voer van de ambtenaren naar Ne derland. Gedurende de eerste twee weken van oktober zal de K.L.M. behalve de 6 normale lijnvluchten tussen Biak en Amsterdam zes char tervluchten met DC-8 toestellen uit voeren. Van iedere 3 chartervluch ten zullen er. evenals bij de lijn vluchten het geval is, twee over de noordpool gaan en een over de zui delijke route. Naar schatting zullen met deze 12 vluchten in de eerste twee weken van oktober ongeveer 1400 Nederlandse ambtenaren wor den vervoerd. Bovendien zal het Griekse passa giersschip „Patris", zoals gisteren reeds werd gemeld, 400 Nederlandse ambtenaren naar Griekenland ver- voeren, vanwaar zij met een specia- le trein naar Nederland zullen wor- i den gebracht. Het schema voor het I vervoer naar Nederland is dus ge- 1 baseerd op het vervoer van onge veer 1800 Nederlandse ambtenaren. 1 Voorts bestaat voor de ambtena- I ren de mogelijkheid om via Syd ney te reizen. Van deze mogelijkheid 30500 30500 30500 0 schiep het toentertijd te Utrecht wonende gezin zich buiten de stadsgrenzen de be geerde expansie, waarna de werk plaatsen niet betonnen Vloeren en vele bijbehorende zaken ook „in eigen beheer" uit de grond ge stampt werden. Vader, die voor 'n grote houtfirma dagelijks langs de weg zat, had on dertussen reeds dikwijls in zün dro men het woord expeditie aan het veelomvattende begrip „takelen" verbonden. In zijn spaarzame vrije tijn leerde hij Jan de kunst van het lassen, snijden, monteren en machlne-bankwerken. En soms ver luchtte hij erbij„Wat jammer, dat je nog zo jong bent het zal nog *cl even aanlopen, voordat er echt goed werk uit je handen komt. Ik De Britse politie heeft een burger mbtenaar van de admiraliteit, de 8-jarige William Vassall, gearres- eerd wegens het vergaren van ge- leime officiële gegevens, die voor en vijand van nut zouden kunnen njn, De verdachte werd vandaag 'oor een Londense rechter geleid die lijn voorlopige inhechtenisneming heeft bevolen. MARKTBERICHTEN Leiden, 13 sept. Groenteveiling: Andijvie 36—50, Augurken 50—162, «onkbonen 4560, Snijbonen 70108, Stambonen 5195, Stokbonen 90107, Kroten, gekookt 35, Rode kool 15—22, Groene kool 14—20, Postelein 18—30, Prei 2440, Spinazie 4562, komkom mers 33, Tomaten A 25—32, Uien mid delen 18—90. middelgrof 16—20, grof Jj—lO, waspeen 10—22, witlof 110— 140 per 100 kg. Meloenen 60128, Bloemkool A 2052 komkommers A 10—34, Bla A 6.7017.50 per 100 stuks. Bospeen 28—42 per 100 bos. torneveld, 13 sept. Coöperatieve Ve- luwse Elerveillng. Weekaanvoer ca 1.200.000 stuks, waarvan 435.580 ln vei ling werden gebracht. Handel kalm. Prfjzen (per 100 stuks) eieren van 42 tot 50 gram f5.- tot f6.51; 50 tot 56 gram f6.96 tot f9.21; 56 tot 65 gram 9.50 tot f 10.71; 65 tot 73 gram f 10.85 tot f 11.30. Elerveiling SBE. Aanvoer 592.560 'tuks. handel halm. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 47 tot 53 gram f 6.13 k>t f8 06; 56 tot 61 gram f9.15 tot 19.75; 61 tot 66 gram f9.66 tot f 10.76. Eendeneieren van 54 tot 64 gram 15.50 tot f8.52; 65 tot 71 gram f 8.1 tot f 10.06. Eiermarkt. Aanvoer 2.350.000 stuks Handel flauw. Prijzen (per 100 stuks) Eieren van 61 tot 65 gram f 10.30 tot 111.10. Alg. prijs f 10.70. Klloprlj? f 1.73 Basis 62 gram. Henne-eleren van 44 tot 50 gram 15.50 tot f7.-, Alg. prijs f 1.25 tot F 1.40 51 tot 60 gram f 7.50 tot f 10.-. Alg. PdJs f 1.47 tot f 1.67. Plulmveemerkt. Aanvoer 45.000 «tuks. Handel traag. Prijzen (ln gld Per kg)slachtkippen f 0.95 tot f 1.05. dachtkuikens f *-25 tot f 1.50. Gouda. 13 sept. Kaasmarkt Op 4e kaasmarkt te Gouda zijn vandaag Aangevoerd 190 partijen kaas. le kwal. noteerde f2.29f2.35. 2e kwal. f 2.1» I ~-l 2.28 en extra kwal. f 2.36f 2.57,1 •Hes per kg. heb helaas geen tijd, want anders begon ik zelf aan het bouwen van een takelwagen en kon jij mij er bij assisteren Mislukt experiment Zo bescheiden was Jan nu ook weer niet, dat hij dit over zijn kant wilde laten gaan. Hij be zat voldoende gezonde eerzucht en wezenlijke liefde voor het vak om het vader „eens te laten zien". Dag en nacht werkte hij aan de con structie van een eerste takelwagen, maar het enthousiasme overtrof nog het kunnen. „Ik ontdekte achteraf in de praktijk, dat de lier verkeerd stond" aldus vertelde hij ons, „terwijl ook de trekbalken te licht uitgevallen waren. Toen we met de wagen te hulp kwamen bij een door de gladheid omgeslagen vrachtauto op de Rijksweg onder Oudenrijn, kwam ik verder aan de weet, dat de giek te kort van reikwijdte was om mak kelijk en snel te kunnen werken. Vader vond het mislukte experi ment niet erg, want hij zei, dat ik er wel veel van geleerd zou heb ber. en dat heb ik ook. Weldra begon ik aan de bouw van een tweede takelwagen, die thans reeds bij verschillende ongelukken bewe zen heeft, geheel aan praktische eisen te voldoen. Toen dit werkstuk klaar was, kon ik dat oude ding met al zijn fou ten niet meer zien. Ik heb het ge heel gesloopt en opnieuw opge bouwd, zodat we thans voor twee takelwagens beschikken. Maar deze herbouwde auto is niet zo modern en op alle gevallen berekend als de j andere. Inmiddels hoeven we ook niet meer zoals in het begin de bok met de hand omhoog te draaien dat gaat nu automa tisch op de motor Volgens de mening van vader V. d. Tol heeft Jan die al eerder bewees, „vroegrijp" te zjjn, daar hü al op 8-jarige leeftijd in staat bleek om een trailer met aanhang wagen te rijden (een combinatie van 20 ton) een takelwagen ge bouwd, die als de modernste van midden-Nederland beschouwd kan worden. Reeds meerdere malen heeft de politie in de Meern en te Utrecht op het betrokken reddings materiaal een beroep gedaan, ter wijl Jan's prestatie de tests van deskundigen glansrijk doorstond. Naast de schijnwerpers en het knip perlicht is voor een complete alarminstallatie gezorgd. „Indien schepen op het Merwe- dekanaal na een aanvaring of an dere oorzaken in nood verkeren en door een lek dreigen te zinken, kunnen we met onze wagen vanaf de kant hulp bieden en op de motor gaan leegpompen. Oox kunnen wre ingrijpen bij ondergelopen kelders, brandputten en was dies meer zij. Wat nu die dieptelepel aangaat; dit ls slechts een eenvoudig, maar zeer belangrijk instrument, dat er toe dient, zomin mogelijk tijd bij het opvissen van een auto te ver liezen. Het is een ijzeren stok met een haak, die het mogelijk maakt, snel een lier om het onder water liggende voertuig te slaan. Enfin er is min of meer aan alles gedacht. We kunnen ook met een trekstang grote vrachtauto's desgewenst r.aar het buitenland sle den. Nee... ik zeg de expeditie in De Doe het zelf'-familie. Van links naar rechts: Rietje (15). Tong (17). vader J. A. v. d. Tol en Jan (16). de breedste zin van het woord aller minst vaarwel. Ik hoop me vooral op het buitenland te oriënteren, maar het is moeilijk om de nodige vergunningen te krijgen. Ik moet nog iets over de takel wagen vertellen. We kunnen er ook een mobiele kraan voor het bouw bedrijf van maken en de giek met 3 meter verlengen, zodat we b.v. bij het optrekken van een fabriek span ten op muren kunnen plaatsen En Jan voegde aan dit betoog van zijn vader toe: „Ik wil in deze richting doorgaan en thans een wa gen met draaibare schijf met de nodige tegengewichten bouwen, zo dat we groter werk op allerlei bouw terreinen kunnen doen De moeilijke weg ader van der Tol, die 18 jaren lang schipper was bij de bin nenvaart, kwam op een gege ven ogenblik tot het inzicht, dat het wegvervoer meer kansen bood. Maar aan zijn eerste verdien sten als vrachtrijder kwam plotse ling een einde, toen de Duitse vor deringswoede op volle roeren kwam. Hij besloot toen met 40 bakfietsen het wegvervoer van het nog in de kinderschoenen staande bedrijf „Toen ik gepakt werd had ik juist besloten ermee op te houden", ver klaarde vanmorgen voor de Haagse rechtbank een 23-jarige melkbezor ger uit Leiden, die terechtstond voor een poging tot diefstal in een woning aan de Rijnsburgerweg. De officier van Justitie noemde de ze bewering echter een „loze kreet" eu eiste tien maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. Na ruzie met zijn broer en moe der te hebben gehad heeft de melk bezorger op de avond van de 27e mei j.l. tal van café's bezocht. Mid den in de nacht sloop hij de woning aan de Rijnsburgerweg binnen om eens te kijken of er niet iets van zijn gading te vinden was. Na de woonkamer doorzocht te hebben wc-rd hij in de gang in de kraag gegrepen door de zoon des huizes. „Ik wilde ermee ophouden en juist weg gaan", vertelde de verdachte vcor de rechtbank. Als bewijs daar voor voerde hij aan dat hij enig kleingeld ln een portemonnee, die in de woonkamer lag, mei had mee genomen. De officier van Justitie wees op de straflijst van de verdachte, die nog in de proeftijden van twee voor waardelijke straffen loopt. Deze man is heel gewoon op heterdaad betrapt, aldus de officier, die van oordeel was dot de melkbezorger thans maar eens flink moet worden aangepakt. De raadsman, mr. W. F. M. Bosschart, achtte het zeer wel mogelijk dat de man uit eigen beweging is terugge treden. Ook herinnerde hij eraan dat het over de man uitgeoefende toezicht onvoldoende is geweest- De rechtbank zal op 27 september uitspraak doen. Aanleg Lammenschansplein De Provinciale Waterstaat in Zuid- Holland heeft aan de N.V. Gebr. Schouls te Leiden de aanleg van het Lammenschansplein alhier gegund voor een bedrag van f 509.500. CORRESPONDENTIE J. L. te Leiden. Voor uw vraag ver wijzen wij U naar de Huuradvies commissie, Hooigracht 14-16. J. L. te Leiden. Leiden valt in de tweede gemeenteklasse. Voor wonin gen boven een kale huur van f 8. per week is de huur voorlopig 11%. ATLETIEK Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. zullen volgens officieuze gegevens ongeveer 200 ambtenaren gebruik maken. Verwacht wordt daarom, dat in de eerste helft van oktober reeds 2000 van de 2500 in Nieuw- Guinea werkzame Nederlandse amb tenaren het land zullen verlaten. Dit komt ook overeen met de algemene verwachting, dat ongeveer 20 procent van de ambtenaren zich bereid zal verklaring enige tijd te blijven door dienen. 30500 30500 30500 WARMOND P.V. WARMOND De postduivenvereniging Warmond hield een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Mons. Afstand 198 km. De vogels werden gelost om 8 uur. In concours waren 53 duiven. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 10.12.46. de laatste om 10.25.11. Snelheid 1491,3 meter per minuut. De uitslagen: B. F. Oskam 1, 2, 5, A. J. v. Ruitenburg 3, 7, 8. C. v. d. Zwart 4, A. J. v. d. Drift 6, 10, J. Roest 9. De 16'jarige Jan v. d. Tol gereed om te gaan lassen. Het staat vrijwel vast dat Ray van Asten, d eAmerikaanse Nederlander, die speciaal uit de Ver. Staten is overgekomen om deel uit te maken van de Nederlandse ploeg voor de Europese atletiekkampioenschappen, niet in zjjn 800 meter-serie zal kun- ntn starten. Van Asten ls ziek. Hij ls in de kliniek van het atletendorp onder zocht en daarbij is komen vast te staan dat hij angina heeft. Onze landgenote Nel Zwier plaat ste zich voor de finale van het num mer hoogspringen dames met een sprong van 1.61 m. Weliswaar was de kwalificatie-eis 1.67 meter, aaar aangezien slechts 4 deelneemsters deze hoogte overbrugden, gingen de beste 12 naar de finale over. Ge plaatst zijn: Yolanda Balas (Roem) 1.67 meter. Olga Gere (Zuid-Slavië) 1.67, Taissia Tchenchik (Rusl) 1.67. Linda Knowles iG-B) 1.67, Haide Hummel (Dld> 1.64, Frances Slaap (G-B) 1.64, Dorothy Shirley (G-B> 1.64, Llena Karna (Finli 1.64, Ja- roslawa Bleda (Polen) 1.64, Doris Walter <Dld> 1.61, Nel Zwier (Ne derland) 1.61, Eva Mihalyfi (Hong) 1.61. Eef Kamerbeek kwam op het eerste onderdeel van de tienkamp, de 100 meter, niet verder dan de 10de plaats (tijd 11.1 sec). Bij het verspringen kwam hij met een sprong van 7.03 meter op de gedeelde vierde plaats. (Van onze H'sumse correspondent) Kampen kranten nog wel eens met de veel gevreesde komkom mertijd het monster van Loch- nes is een van de creatieven uit die periode damesweekbladen blijken over schier onuitputtelijke nieuwsbronnen te beschikken. Een van die bladen lanceerde oJilangs de primeur dat de zangeres Mieke Telkamp en haar heergemaal, G. Zuur, voornemens waren een bar in de tuin achter huji woning in Loosdrecht aan te brengen. Het damesblad had Mieke een nieuwe rol toebedacht: de gevierde zan geres in de gastrol van aantrek kelijke waardin om een ieder, die dorstig ivas (tegen betaling uiter aard) te onthalen op een geestrijk dan wel procentarm drankje. Een ruimte naast de garage, waar de piano staat, zou als gezelligheids - lokaliteit dienen. Vertegenwoor digers van brouwerijen snelden toe om de voorraden en de re clame te verzorgen. De wanhopige heer Zuur wist echter van niets. Wapperend met exemplaren van het damesweekblad wilden de rei zigers in goudgeel schuimend gerstenat haring of kuit. ..Is er dan geen plan? Waar blijft de vergunning?" „Ik weet helemaal van niets en ik heb van deze püblikatie, die elke grond mist. al veel last on- dervonden"luidde het commen taar van Miekes echtgenoot. WISSELKOERSEN Amsterdam, 13 september. Londen 1009!*—10.10; New York 3.60ft—3.60H: Montreal 3 34H— 3.34HParus 73.56—73.61: Brussel 7.24%—7.25; Frankfort 90.11—90.16; Stockholm 69.95%70.00%; Zürich 83 43—83.48; Milaan 58 07%—58.12% Kopenhagen 52.0452.09; Oslo 50.38%—50 43%; Wenen 13.96%— 13.97%Lissabon 12.59—12.60 BEURSOVERZICHT KON. OLIE GEVRAAGD Amsterdam, 13 september. De aandelen Kon. Olie zijn van middag de gangmakers geweest van een betere stemming voor vrijwel alle internationale waarden. Het oliefonds zette in op f 144,20. Aanhoudende vraag, speciaal voor buitenlandse rekening, deed de prijs oplopen tot f 144,60, tegen gisteren als slotpijs f 141.90. In het laatste beurskwartier werd er druk in de oliehoek gehan deld. Op een prijs van f 145 werd door de arbitrage een post van 3000 stuks uit de markt genomen. De aandelen noteerden bijna f 1 boven pariteit New York. De stoot tot de vaste tendentie voor de aan delen Kon. Olie werd gegeven door Wall Street, alwaar dit fonds giste ren tegen oplopende koersen uit de markt werd genomen met flinke om zetten. De plotselinge vaste stemming voor deze aandelen, zowel in Amerika als op de Europese beurzen wordt veroorzaakt door de gedachten, dat het niet uitgesloten wordt geacht dat het concern over 1962 met een hoger dividend uit de bus zal komen. Dit dividend zou dan worden aangepast aan een kwartaal dividend van 40 dollarcent, welk dividend de Kon. Shellgroep mogelijk in 1963 gaat in voeren. Van de vaste tendentie voor de oliewaarden profiteerde Philips, die op f 151.40 ruim f 1 boven het vorige slotniveau noteerde. AKU plus 2 pun ten op 363, terwijl Hoogovens op 55a (550) werden geadviseerd. Met Uni levers wilde het niet zo best vlotten. Dit fonds schommelde rond het slot niveau van gisteren op f129.10. Wall Street ontmoette gisteren goede vraag voor de ruimtevaart- en olie-aandelen. Men verwacht in Amerika voor de ruimtevaartmaat schappijen in de toekomst grote re geringsorders. Aan het slot van de markt werden merendeels bescheiden koerswinsten geregistreerd. Van de Nederlandse hoofdfondsen ging Kon, Olie er verder omhoog, terwijl KLM 1 4 dollar avanceerde. De West- Duitse beurzen waren vandaag goed prijshoudend. In een kalme markt noteerden en kele scheepvaartaandelen een weinig boven de vorige slotkoersen. Van de leidende cultures ging HVA een punt hoger van de hand op 119. In de Staatsfondsenhoek was het zo nu en dan vrij levendig bfl een vaste stemming. De nieuwe 4%% obligaties Bank voor Ned. Gemeenten werden op 100 5/8 geadviseerd, tegen een uit gifteprijs van 99%. Het onveranderde interim-dividend van 6% door de ..Amstelbrouwerij" werd voor kennis geving aangenomen. Aandelen Pie- tersen Automobielbedrijf werd 13 punten lager op 110 geadviseerd als nawerking op de dividend verlaging. Preferente- en gewone aandelen „Woon- en Winkelhuizen" werden onveranderd op resp. 280 en 1015 ge adviseerd. Aandelen Tels Handelt maatschappij kregen een iets hogerd advieskoers op het Jaarsverslag. Donderdag 13 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— vorige Slotkoers koers v heden. Ned. '58 4% 101% 101% Ned. '59 4% 101% 101% Ned. *60-1 4% 101% 101% Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned. *59 4Va 100% s 100% Ned. '60 4Va 100% 100% Ned. '61 4% 99% 100ft Ned. '53 3% 96 96 Ned. Gb. obi. 3% 79 67% Ned. '47 3% 90% 5 91ft Ned. *51 3% 96 96% Ned. '53 I-II 3% 95% 95% Ned. '56 3% 95% 95% Ned. '48 3% 88% 88% Ned. bel. cert. 3% 86x Ned. '50 I-II 3% 88% 88% Ned. '54 I-II 3% 90% 90% Ned. '55 I 3% 90% 90% Ned. '55 II 3% 92% 92% Ned. *37 3 92 92 Ned. G.b. obi. '46 3 92% 92% Ned. dol. ln. '47 3 89 88% i Ned. Inv. cert. 3 99% 99% 8 Ned. 62-64 3 100ft 100 ft Indië '37 3 99% Indië '37 A 3 95% 95% Ned. won. b.l. '57 6 107 107 Ned. w. b.l. '58 4% 100% Premieleningen A'dam *53 3 A'dam '51 12% A'dam 56 12% A'dam '56 II 2% A'dam'56 III 2% Eindhoven '54 Enschede "54 2% DenHaag^ 12% Idem H 2% R'dam '52 I 2%.. Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2%.. Z.-Holl. 1957 2% Zuid-HoU. '59 2% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 108% 108% Ver. HVA-mij. 118% 120 A.K.U 360% 362% Deli Mij cert. 144 145.10 Hoogovens cert. 550 554 Philips gem. bez. 150.20 151.60 Unilever cert. 129.10 129.40 Dordtse Petr 650 662 Kon. P. (50 A f 20) 141.90 144.90 Holl. Amer. lijn 117% 118% Java China Pak. 130 132 K.L.M 51 50.90 Kon. Ned. St.boot 136% 135% Kon. Paket Mij. 132 131% Stoom. Mij Ned 130% 130% Niev Goudr cert. 105% 107 v. Ommeren cert. 250 246% Kon. Rott. Lloyd 125% 126% N.Scheepsv. Unie 122% 123% NIET ACTIVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.Ieningen A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld. *37 I-II (3%) Z-Holl. '55 4%.. Bankwezen Bb N.Gem. 58 5Va ld. NWB'52 (4y4) BVG rsbr f500 BVG rsbr *52 94% 94% 102% 98% 209% 145 94% 94% 95% 210 145 Industr. Obligaties Philips Doll *51 89 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten vorige Slotkoers koers v. heden. 107% b 108b 90% 91 83% 88 83% 87% 88 83 81 80% 80% 91% 91% 93% 92% 92% 86% 87 97 b 97%b 86% 87 104% 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Interlinie f50.-.. 180 Robeco 205 Unitas f50.- Ver.Bez. v. 94 f50 Amst. Bank Cultuurbank Holl. Bank U eert. Ned. Handelmy. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah 460 x 128 370 31% 225 349 355 Va 309 350 180 205 461 128,— 374% 32% 225 350 354 308% 350b Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij-Wehry Calvè Delft eert. Electrolasmij K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bmy. Internatio v. Kemp. en Beg. Leidse Wolspjjj Müller en Co NJB. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd. Mij Sikkens Groep Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernik's Bet.my Wilton Feijenoord v.WUk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton2der431 Kom Petr. (f20) 140 Amerik. fondsen Canad. Pacific R Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott 67% Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel Bieden Laten Ex-dividend Exclaim 587 592 221 223% 655 68% 660 400 398 298 300% 161 160 455 450 190% 192 195 197 157 158 398 398 321 321 505 505 56.60 57 447 448 812 814% 407 405 95% 95% 193 193% 268 267 82 b 82 b 125 123 435 143 21% 65% 66% 40 40% 31ft 51% 52% b 5311 54% 67% 67% d 36 35% 32% 33% 30% 30% 45% 45 b X d IMH... c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7