Bucerius en Augstein doen het zout in de politieke-perspap Woedende collies vallen kleuter aan Indonesische opstandelingen gefusilleerd NIET BANG VOOR LANGE TENEN VAN „DER ALTE" sjombe iveer )oos op V.N. ATOOMSTAD TE KOOP HEEFT ADENAUER EEN OPPOSITIE? Geringe belangstelling voor kortebaandraverij (Van onze Eindhovense correspondent) pe kennel van mevrouw Piller, te Nuenen, waarin zich een groot aantal ebotse collies bevindt, is in opspraak gekomen door een aanval, die de leren op het vierjarig zoontje van drs. De Leve, uit Son, hebben gedaan. LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1962 prS. de Leve was met zyn familie 10 vakantie teruggekeerd en wilde jhond terughalen. De collies wer- Q door de leidster van de kennel st voor een wandeling losgelaten. hü met zijn 4-jarig zoontje en arig dochtertje uit de wagen pte. Mevrouw bleef met de baby de wagen achter. jwe teven met jongen in het vielen het zoontje van de De Leve onmiddellijk aan, Jrop blijkbaar 't collectieve jacht- •inct in een dertigtal dieren los- Het jongetje werd herhaalde- gebeten, voor de vader het uit de luwende en jankende zwerm kon deen. Hij bracht de twee kinderen veiligheid op het dak van de wa- i_ De dieren richtten hun aan- jjn toen op de vader, wiens kleren jal verscheurd werden. Hij liep [twintigtal beten op. nmlddels was er hulp komen op en zodat verder onheil voorko- •resident Tsjombe van Katanga is sr boos op de V.N. „Laat Oe Thant l de i< usie hebben, dat we niet uden vechten als vechten nodig zou i", verklaarde hij gisteren naar nleiding van een incident tussen iiase VN-militairen en Katangese idarmes. Tsjombe zei toornig: „In- tn de VN oorlog wensen, laten zü dan openlijk verklaren. Ik beloof ir in dat geval, dat het dan geen derspel zal zün, zoals in september december 1961 het geval was", •resident Tsjombe heeft gisteren irnalisten en co: .uls naar het zie- ohuis in Elisabethstad laten komen hun daar de lichamen van twee tangese gendarmes getoond. Zij iden zijn gedood, toen Indiase epen van de VN oordeelden dat de tangezen hun voorpost te dicht bij 1 stelling van de VN nabij de hthaven hadden ingericht. Tijdens twist die over deze kwestie volgde, ;den de VN-soldaten hebben ge- loten, aldus Tsjombe. Door de VN in New York is echter fegedeeld, dat twintig Indiase mi- Eiren gisteren van hun vuurwapens bben moeten gebruikmaken om mderd Katangese gendarmes, die 2 op het vliegveld van Elisabeth- id hadden omsingeld, te versprei- b. Hierbij zijn aan geen van beide den slachtoffers gevallen, aldus de i. De Indiërs zouden pas hebben tfioten, nadat de Katangezen het ur hadden geopend. Incident aan de grens van India O Een kleine afdeling Indiase troe- n is bü de Chinese grens in het ordoosten van India door Chinese Idaten omringd, aldus berichten, in de Indiase plaats Tezpoer zün tvangen. De Chinezen zouden in lisch gebied zün doorgedrongen in gebied van Tawang, een centrum Boeddhistische kloosters. Ander cadeau van Oostende voor de Koning? onze Brusselse correspondent) Oostende schaamt men zich over huwelyksgeschenk, dat de ge teute aan Koning Boudewijn en bningin Fabiola heeft aangeboden. Het vissersvaartuig, O-l „Fabiol-", [t namelijk min of meer weg te rot- in de haven. Het is onbruikbaar het schijnt nog nauwelijks meer «waardig. De gemeente wilde het ninklyk paar iets typisch uit Oos- nde aanbieden en op initiatief van burgemeester nam men van een der voor 65.000 franken, circa f 4500 30 jaar oud houten vissersvaar- de O-ll, over. Het werd wat op- tknapt, in felle kleuren geschilderd omgedoopt tot O-l „Fabiola". Reeds bij de overdracht gebeurde iets wat niemand had voorzien: oning Boudewijn zei n.l.: „Laten er eens mee door de haven gaan ren". Men kon toen aanvankelijk eens de motor op gang krijgen na vele vruchteloze pogingen ihoot deze eindelijk met een grote tal op gang, waarna hij veel «arte rook en stank verspreidend ft schip een paar honderd meter oor de haven stuwde. Later heeft len er dankzij een particuliere gift nieuwe motor in kunnen plaat-u. Het blijkt thans echter, dat gro- delen van het h< utwerk verrot zijn :dat het schip niet meer kan worden fbruikt. Die van Oostende schamen ïh nu voor hun geschenk ei. er zijn lannen om Ct een nieuw jachtje te aten bouwen dan wel een ander hu welijkscadeau voor het koninklijk ^ar te kopen. s opstandelingen, die ervan be zoldigd werden betrokken te zijn fïeest bij een moordaanslag op iKesideiit Soekarno op 14 mei 1962, Sn terechtgesteld. „De voornaamste beschuldigde was •artosoewirjo, die gedurende 12 jaar doer op West-Java was van de 'aroel Islam, de fanatieke moslem '*eging, die een theocratische staat Indonesië wil stichten Hij werd tjtan beschuldigd de geestelijke lei- te zijn geweest van de aanslag f de president. De poging mislukte, doordat een Zo hen, die op Soekarno schoot hem 1 ^te. maar vüf anderen werden l\ tfwond. De mannen zouden gisteren voor f® krijgsraad verschijnen om ge tuigenis af te leggen tegen anderen, jte worden beschuldigd van een complot om president Soekarno te ^moorden. Op deze rechtszitting *Rd echter een verklaring voorge- Zw. dat zij niet aanwezig konden cln ..omdat zij reeds waren trecht- Weld". men kon worden. Drs. De Leve heeft van het geval geen aangifte gedaan bij de politie, daar het op particu lier terrein plaats had. De verzeke ring van de kennelhoudster dekt de schade. Wel is hü met de leidster overeengekomen, dat de dierenarts dr. Kortman talrijke collies op vals heid zou onderzoeken. De Eindhovense dierenarts heeft gisteren de kennel, waarin zich zo'n tachtig honden bevinden, bezocht. Twee van de aanvallende collies zul len uit de kennel verwijderd worden. De dierenarts vond geen aanleiding om verdere maatregelen te nemen. De „atoomstad" Los Alamos in Nieuw-Mexico is te koop. Het Ameri kaanse Congres heeft gisteren een wetsontwerp ter ondertekening aan president Kennedy toegezonden waarin machtiging wordt verleend tot verkoop van deze stad met 13.000 bewoners, in de tweede wereldoorlog gebouwd voor de kerngeleerden die de atoombom maakten. Eerder zyn reeds de atoomsteden Oak Ridge in Tenessee en Richiand in de staat Washington verkocht. De commissie voor atoomenergie zal ech ter de beschikking houden over de installaties die zij in Los Alamos on der beheer heeft. De Amerikaanse regering hoopt dat de verkoop van huizen, winkels enz. 38 miljoen dollar zal opbrengen. De scholen, ziekenhuizen, parken en gemeentelijke instellingen zullen niet worden verkocht. Zij zullen aan de burgers van Los Alamos worden ge schonken. (Van onze correspondent in Bonn) Burgemeester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam heeft gisteren de officiële opening ver richt van het winkelcentrum Hoogvliet, dat veel overeen komst heeft met het Lijnbaan complex. Met een oude auto reed mr. Van Walsum de met papier dichtgeplakte winkelbuurt open. Weer communisten in vaste commissies van Zuid-Holland De provinciale staten van Zuid- Holland hebben in de gisteren ge houden vergadering in Scheveningen in het Kurhaus paviljoen, de vaste commissies van advies samengesteld. De beide communistische statenle den, de heren G. van Praag, en S. Groenendijk, zijn in enkele commis sies gekozen overeenkomstig de voor dracht van Gedeputeerde Staten. Sinds 1948 waren communistische statenleden van het commissiewerk uitgesloten. De staten besloten in beginsel geld leningen voor nieuw te bouwen of op te richten verpleegtehuizen te ga randeren. Dit geschiedde naar aan leiding van een rapport over de be hoefte aan en de spreiding van ver pleegtehuizen. In dit rapport wordt geconcludeerd, dat tegen 1970 een tekort aan bedden in verpleegte huizen voor langdurig zieken ge vreesd moet worden. Er moeten dan minstens 4.500 bedden zijn, maar dit betekent, dat er nog 2.000 bedden bij moeten komen. Het nieuwe provinciehuis van Zuid-Holland in Den Haag zal een carillon krijgen. Het nieuwe provin ciehuis is in aanbouw op het Dieren tuinterrein. Tuinder stak vijl in bek van koe „Die koe stond voortdurend met zijn kop door de heg in mijn tuin te kijken", zo beklaagde een 73-ja- rige tuinder uit Strijen zich over de koe van zyn buurman. Hij had wraak genomen en een vijl recht- over-eind in de bek van het dier be- plaatst. Zo heeft de koe met wijd- opengesperde bek ongeveer een dag in de weide gelopen, totdat de eige naar kwam en de daad van de tuin der ontdekte. Deze was door de politierechter te Dordrecht veroordeeld wegens die renmishandeling tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam by het Ge rechtshof in Den Haag. Daar ontkende de tuinder giste ren de vyl opzettelijk in de bek van de koe te hebben geplaatst. „Het ging per ongeluk, toen ik de koe een duwtje gaf", zo verklaarde hy, doch bij de politie had hij destijds een volledige bekentenis afgelegd Een veearts had geconstateerd, dat de koe verschrikkelijke pynen moet hebben geleden. De advocaat-gene raal zag geen termen om in de straf door de politierechter opgelegd wij ziging te brengen en eiste bevesti ging van het vonnis. Arrest op 26 september. Bezit West-Duitsland een kritische onafhan kelijke oppositionele pers, onontbeerlijk zout voor de democratische pap? Dat is een vraag, die men zowel met „ja" als met „neen" kan beantwoorden. Ja, als men op de inhoud van een paar weekbladen let. Neen, wat betreft de dagbladpers. Met geen mogelijkheid kan men de deftig-suffe Frankfurter Allgemeine, de Adenauer-likkende Deutsche Zeitung, de ver- slapt-onessentiële Welt oppositionele couranten noemen. Evenmin kan men dat zeggen van veel meer kritische bladen Süddeutsche Zeitung en Stuttgarter Zeitung, ook al slaan deze in hun commentaren een toon aan, die Bonn niet zo welgevallig zullen zijn. Ronduit oppositie bedrijven evenwel alleen de weekbladen Die Zeit en Der Spiegel, ook al is op het eerste gezicht duister uit welke hoek de wind waait bij deze bladen. Maar één ding staan uiterst kritisch tegenover ondemocratisch is bij beide zeker: zij zijn fel anti-Adenauer. Zij gedrang in Bonn en zij pogen door allerlei taboes van de Westduitse welvaartsstaat heen te breken. „linkse" politieke conceptie, een dy namische vooruitstrevende figuur, ho gelijk intelligent en met een gezonde durf om meningen te verkondigen die niet zo graag gehoord worden. Dit zegt Augstein Byvoorbeeld, en dit tot slot, wat hij schreef ter gelegenheid van de ver jaardag van de Berlijnse muur: „Het gaat nu niet meer om vrije verkiezingen, niM meer om hereniging, niet om het wegtrek ken van vreemde troepen uit Oost- en West-Duitsland, niet Het is niet helemaal juist te spreken van de bladen Die Zeit en Der Spiegel. Veel meer zin heeft het te letten op de figuren, die de leiding ervan hebben: dr. Gerd Bucerius en Rudolf Augstein. Bucerius was tot aan het begin van dit jaar afgevaardigde in de Bondsdag voor Adenauers Christen-Democratische Unie. In de C.D.U.-fractie was hij echter al sinds lange tijd de rebel, die vond dat het .tijdperk Adenauer" nu maar eens afgesloten moest wor den, dat een collectief leiderschap onder aanvoering van Erhard veel gezonder zou zijn en dat eindelijk eens realistische taal ge sproken moest worden in de zaak-Berlijn. ONGEZOUTEN KRITIEK Koningin Juliana bij openingsconcert Koningin Juliana heeft het voornemen het concert, waarmee het 75e seizoen van het Concert gebouworkest op 1 oktober 1962 te Amsterdam zal worden ge opend, bij te wonen. Opvolging van F. H. v. tl. Wetering kan moeilijk zijn De voorziening in de vacature van wijlen de heer F. H. van de We tering in de Tweede K-mer zou wei eens een lange weg kunnen worden. Op de desbetreffende lyst volgt na melijk de heer C. J. van Mastrigt, die niet lang geleden vegens te drukke werkzaamheden voer de Tweede Ka mer bedankte en naar de Eerste Ka mer overging. Op hem volgt de heer N. A. H. Calmeyer, die de functie van staatssecretaris bekleedt en 't Twee de-Kamerlidmaatschap wel niet zal begeren. Het lid van Ged. Staten van Friesland, de heer H. M. Gerbrandy, volgt op hem. Het lidmaatschap van de Tweede Kamer is verenigbaar met dat van het provinciaal bestuur. Vervolgens zou in aanmerking ko men mr. G. Ph. Helders, die inmid dels tot lid van de Rr.r.d van State is benoemd. Dan volgt de heer W. Veldzink, hoofd van een landbouw school te Ommen en tenslotte mej. mr. E. A. Haars te Breukelen, lid van Ged. Staten van Utrecht. Een moeilijkheid zou ook kunnen opleveren, dat het hier slechts een vervulling betreft voor een zeer korte periode, aangezien volgend jaar de Tweede Kamer vernieuwd zal wor den. Onderwijsopdracht in rakettechniek Bü beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is aan dr. ir. J. M. J. Kooy, lector aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda, opdracht ver leend om gedurende het tijdvak van 1 september 1962 tot en met 31 augustus 1963 in de afdeling der scheeps- en vliegtuigbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft onderwijs te geven in de rakettech- niet. Bucerius stak deze mening niet onder stoelen of banken. Op partü- en fractie vergaderingen trad hij Adenauer onvervaard op de tenen en bü de kabinetsformatie vorig jaar herfst konkelde hij mee met zün partügenoten, die de grijsaard uit Rhöndorf nu eindeRjk eens kwüt wil den raken. Toen puntje bij paaltje kwam ble ken deze partijgenoten echter vaak te voorzichtig om hun tegen Adenau er gerichte activiteiten voort te zet ten en stond Bucerius alleen. Welis waar met een voortreffelijk weekblad achter zich, maar toch alleen in het krachtveld der partijpolitiek. En weldra stond hy ook daar zelfs niet meer, want Adenauer en zyn medestanders zagen kans Buceriu» te laten aftreden als bondsdagafgevaar digde wegens een artikelenserie „Brandt in de hel werkelijk een vuur?" van redacteur Jurgen Von Kornatzki in Der Stern, een populair weekblad, dat Buccerius ook bezit. Vol gens Adenauer betaamde het een christen-democratisch politicus niet antichristelijke artikelen als bovenge noemde serie te laten afdrukken in een weekblad dat zyn eigendom was. Een stok om de hond mee te slaan. In werkelijkheid kan Adenauer men sen, die tegen hem opponeren dom weg niet uitstaan. Het druist in te gen zijn patriarchale opvatting der samenleving en daarom moest Bu cerius weg. Mond niet gesnoerd Dat betekende natuurlijk niet dat „der Alte" hun ook de mond kon snoeren. Integendeel! Het elke week voortreffelüker wordende blad Die Zeit laat onderleiding van de ge wipte bondsdagafgevaardigde geen week voorbijgaan om de bondskanse lier, minister Strauss, minister Er- hard, enz. zonder handschoenen aan te pakken. De kritiek op Erhard is daarby het meest van recente datum. Nog kort geleden, voordat Erhards eco nomische politiek zulke trieste steken liet vallen, beval Die Zeit een „ka binet der besten" onder Erhards lei ding aan. Ook al is Bucerius eigenaar, motor en leider van het blad (waarvan officiëel helaas de voormalige Nazi- Luftwaffe-verheerlijker Müller-Ma- rein hoofdredacteur is) natuurlük heeft hij prominente medestanders, zoals in de politieke sector Marion Dönhoff, Theo Sommer en Hans Gressmann en in de literaire redactie Rudolf Walter Leonhardt. Vooral deze laatste draagt veel bij tot het pit tige, geestige, levendige gezicht van Die Zeit, die ook een aantal oudere bezadigder en minder oppositionele redactieleden heeft. Leonhardt, wiens lezenswaardige, scherpe en voor een Duits boek verademend luchtige „X- mal Deutschland" al maandenlag op llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Onze correspondent in Bonn, op zoek naar een oppositie in de Bondsrepubliek, houdt zich in dit artikel bezig met de West duitse pers. In de bezitters van de weekbladen Die Zeit en Der Spiegel, dr. Gerd Bucerius en Rudolf Augstein, ziet hy de twee belangrijkste figuren onder de oppositionele journalisten. Dit is het derd eartikel in een serie, die met beschouwingen over Erich Kuby en het West duitse cabaret opende. In een vierde en laatste artikel zal onze correspondent zijn onderzoek af sluiten. ;iiili!!ni:Hil!llllllllllii!!illii!llll||illj:|ill!'!!lliiii||j|||||j|!;:j!!!!:!!!:i-iiiii!ij||; de bestsellerlysten staat, is zonder meer een figuur apart in de West duitse journalistiek, een hoopgeven de wakkere man, wiens blik door ze ven jaar verblijf in Engeland humo- ristischer en realistischer geworden is dan die van zijn meeste landge noten. Interessanter is misschien nog het geval-Augstein. Pas 38 jaar oud is deze koning van Der Spiegel, het ge- illustreerde weekblad met een oplage van ruim 400.000 en een advertentie- stand van 47 procent van het totale volume. Augstein ging als piepjong ventje de oorlog in en kwam er piep jong, pas 22 jaar oud, weer uit. Na een korte leertijd bij een courant in Hannover zag de gewiekste jongeling al in 1947 kans van de geallieerde bezettingsautoriteiten een licentie te krygen voor het uitgeven van een geïllustreerd weekblad, iets wat niet zo gemakkelyk was in die tyd, want de geallieerden waren karig met li centies en gaven die alleen aan men sen, wier politiek verleden onbesmet was. Rudolf Augstein lukte het en daarmee was de grondslag gelegd voor het bekendste, meest omstreden maar meest gelezen weekblad van West- Duitsland. Der Spiegel staat in Ne derland eigenlyk alleen bekend als schandaalblad, dat zich niet ontziet privé-intimiteiten van prominenten te onthullen. Een spottende onthuller Die naam kreeg hij een aantal ja ren geleden toen een nummer van dolf Augstein zelf. die wekelijks zün lezers in kader toespreekt onder eigen naam of onder de pseudoniemen Jens Daniël en Moritz Pfeil. Een vraag, die niet zo gemakkelyk te beantwoorden is, luidt: welk sys teem zit achter dit alles? Heeft Aug stein een speciaal doel voor ogen of maakt hü schandaal en verbreekt hy taboes zonder enige politieke con ceptie? Het merkwaardige is nu dat op beide vragen eigenlijk „neen" moet worden geantwoord. Men kan niet zeggen dat Augstein een speciaal politiek of ideologisch doel nastreeft. Bewijs daarvoor is alleen al dat zyn redactie samenge steld is uit vogels van zowel knal rood als roze, tot ronduit bruin plui mage. Ook een paar zwarte reactio nairen ontbreken niet. Of Augstein denkt alleen met een zo sterk gevarieerde redactie de West duitse samenleving een „spiegel" voor te kunnen houden, die niet als een lachspiegel, maar als een onverbid- delyke waarheidsonthuller werkt, is duister. Zeker is evenwel dat Rudolf Augstein zélf een man is met een eens meer om vermindering van troepensterkte in heide delen van het land. Het gaat er alleen nog maar om de bewoners van West- Berlijn een status te bezorgen, die het hun mogelijk maakt het uit te houden tot een gunstiger wind gaat waaien". „Nog lijkt het zo dat er de com munisten in ernst iets aan gele gen is hun Duitse staat geaccep teerd te maken. Nog ziet het er naar uit dat West-Berlijn in vei ligheid zou kunnen worden ge bracht, indien Oost-Duitsland door Bonn ivordt erkend en door de liberale stromingen ten westen en ten oosten van zijn grenzen onder de arm wordt ge nomen. Komt de kwestie-Berlijn echter nog dichter bij haar kriti sche hoogtepunt, aangeblazen door Duitse „en-maar-volhouden- idioten", dan wordt alles, ook het allerergste, mogelijk". houden, kenmerkte zich door span- JVI-UVU twil V*-«« MUUIIIIV1 ion het blad In Nederland verboden werd I "end.e r""'n'. .Jammer voor Spannende rillen in SASSENHEIM De kortebaandraverij. die woens- i In de tweede omloop kwamen aan dagmiddag te Sassenheim werd ge- start: William Askitt, Youthfull No- in verband met een artikel over de invloed van een „Gesundbeterin" op het Nederlandst hof, een artikel ove rigens dat wellicht de stoot gaf om een toestand, die algemeen als laak baar werd gezien, te beëindigen. In feite is Der Spiegel dan ook veel meer dan een schandaalblad. Het is een niets ontziend, onmeedo genloos spottend onthuller van fei ten en samenhangen in alle geledin gen van het maatschappelük leven. Geen onderwerp is voor het blad ta boe. Zowel in de politiek als in de literatuur, de beeldende kunst, de economie en het sociale leven trapt Der Spiegel met wellust heilige huis jes omver. Een grootste en vaak scherpste omvertrapper is daarbij Ru-ecn overwinning op voor Wala. harddraverijvereniging „Sassen heim en Omstreken", dat deze dra- very geringe belangstelling trok. Het was ruim twee uur, toen na een openingswoord van de voorzitter, de heer A. Remmerswaal, die o.m. het gemeentebestuur en de zusterver eniging uit Lisse dank bracht voor de steun en medewerking van deze dag, de eerste paarden aan de start verschenen, voor de eerste omloop. In totaal waren zestien paarden verschenen. In deze eerste omloop kwamen twee kampritten voor en wel tussen Truax Scott en Zephyr Ma- goan en Wala-Xita Hannover. Ir- de eerste kamprit kwam Zephyr Magowan ten val. De tweede leverde ra Spencer, Vaurien, Zilverfazant S, Ynno Con Dias, Truax Scott, Wala en Youngling van Hiddum. Het was voor ingewijden toen al duidelyk dat Ynno Con Dias hoge ogen naar de eerste plaats zou gooi en Met groot machtsvertoon plaatste dit paard zich gereden door J. van Dooieweerd in de 3de omloop, waar in zich tevens plaatsten: Zilverfa zant S, Wala, en Youngfull Nora Spencer. Deze laatste won in twee ritten van Zilverfazant S, terwül Wa la in Ynno Con Dias de meerdere moest erkennen. In de strüd om de eerste prys, f. 800,- won Ynno Con Dias van Youngfuff Nora Spen cer. die hiermee de tweede plaats, f 400.in de wacht sleepte. Zilverfazant S en Wala werden resp. derde en vierde. SLEUTELTJES AANGEBODEN BU kunstschilder T. Ooms In- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, kope ren lampen, ketels doofpot ten, kristal, porselein, Sak sische groepen. Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstukken. Haarlemmerstraat 93. Lelden. Tel. 26368. Goedkoop en vakkundig uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd bij Tom Brinks, Haar 1.straat 13 t/o Voortman cafétarla Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen. Chevrolet. Opel. Consul, V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf, Nleuwtraat 3341 Tel 30600. Auto-, motor- en scooter- rijschool. Volledige opleiding rijbewijs, verkeersles inbegre^ pen dc structeur. Nieuw materiaal. Gevestigd sedert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. I Marks, Morsstr. 60a. tel. 26584. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Garage W. v. Kerkhof, telef. 25555, Narmstraat 1 A, Leiden. Ook voor taxi's. Verleng llw vakantie met prachtige ioto's en dia's. Een voudige camera's vanaf f 16.-. van de bekende merken Agfa en Kodak. Fotohandel A. G. Ober, Nieuwe Rijn 18, bij Koornbeursbrug. R10 uur autorijles voor f50.- Taunus bij ETkende Bonds- autorijschool Madl. Lelden. Tel. 24066. ÏT.V.-bezitters opgelet! Wist dat U door lid te worden f 14.per Jaar, eedekt bent tegen alle reparatiekosten. Vraagt, uitvoerige brochure bij: Edly Radio Service. Morsstr. 20. tel. 33975. Lelden. Automatisch wassen, de I room van Iedere huisvrouw. Deze droom wordt werkelijk heid bij Teske voor f 6.40 p. w. Geen aanbetaling. Geen onder houdskosten. Hulp in de huls houding kost u meer. Dit biedt Teske, Doezastraat 5. Televisie kunt u nu huren, geen onderhoudskosten, geen aanbetaling. Merk naar keuze. 43 cm. t.v. f 4.75 p. w.. 59 cm. t.v. f6.40 p. w Dit biedt al leen Teske. Doezastraat 5. Tel. 26164. Markiezen, rolschermen, al. jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking Verkoopkantoor Melchers mar- klezenfabrlek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst- geest, tel. 01710-53105. B Feestartikelen, liedjes, gulr- ndes. lampions, fopartikelen, mutsen, fakkels enz. Paplerh. Dane. Haarlemmerstr. 27. Tel. 26631. Een slaapkamer te huur. Oude Rijn 57 A. Trouwplannen? Als eerste in Nederland presenteert „Het gespec. trouwautobedrljf" de nieuwste Chryslers. Vr. lnl. De Jong, Zeemanlaan 12 a, telef. 23055. Wasmachines f 135,-. Nog enkele dure machines. Iets be schadigd f 155,-. Centrifuges. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. F.N.O.P.- en V.A.M.O.R.-dlplo- ma; rijdt met Peugeot 408 (ook 's avonds) D.A.F. autoverhuur. Nieu we DA.F.'s 1962, 750 cc. f 8.- per dag en 8 ct. per km. All- risk verzekerd. Temmlnckstr. 26. Tel. 22008. By C. Berg op de Gere- gracht 21, slaagt u altijd voor een goed 2de hand6 rijwiel. Alles onder garantie. Mooie rake pasfoto's voor aile doeleinden. Klaar ln 24 uur. Alleen bij: A. C. Ober, foto clne. Nieuwe Rün 18. tel. 24134. Granlto aanrechtbladen met gootsteen, tegelbodem en kope ren plug. alle maten. Ook hout en triplex board. Het Hout- palels, Herenstraat 20. Bouw- of verhouwlngspian- nen? Vraag eens prijsopgaaf bij Jac Stouten, Aannemers bedrijfalleen Schelpenkade 23 tel. 21751, Lelden. Nieuwe auto's zonder chauf feur, Taunus 17 M, Consul, Opel Rekord, Volkswagen, Ang ela, V.W.-busJes met radio. All-risk verz. Werkhoven's Garagebedrijf, Maredllk 34 a. Tel. 22300 - 32735. RVoor beddenreparatie naar Kleine Winst. Haarlemmer straat 51. Overtrekken. In één dag klaar! 2-pers. vanaf f 26.50 1-pers. vanaf f 19.50. B Stenografie (4 talen)), snel- grondlge opleiding. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65, telef. 26558. Moderne horenplanken voor wentel- of opklapbed, vanaf f 29 - .Eigen handwerk. Twee persoons wentelbed met boven plank. compleet f 95.50. Een- Eers. f 80.70. Overal gevraagd, IJ Wassenaar geslaagd! Jan- vossensteeg 60. telef. 20143. Ook li kunt In het bezit komen van eeL klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.per week. Komt U eens praten bü: P. J. v. Steün. Nieuwe Rün 46 B. Zig-zag naaimachines vanaf f350.-. met 3 Jaar garantie en Koelkast zonder dat dit u geld kost. Besparing Ls groter dan de kosten. 135 ltr. koel kast huurt u reeds voor f 2.20 p w. Geen aanbetaling. Geen onderhoudskosten. Merk naar keuze. Dit biedt Teske Doeza straat 5. S50 gebruikte snelbrommers, Paraplu-reparatie (ook voor le merken en prijzen. Flnan- i opvouwbare o.a. Knlrps). wan- clering mogelijk. Tevens rljwie- delstokken. invalidestokker.. len als nieuw met garantie rubberdoppen. Paraplumagazijn Tempo. Groenmarkt, hoek Van Oerle. Haarlemmerstr. 95. I schoolstraat 2, Den Haag. Bü de Vrouwenêteeg. Autorijschool Thijs Wolters geeft U een snelle theoretische en praktische opleiding ln Opel en V.W. Janvossensteeg 61. tel. 23703. R Heren, uw haar ls even be- ngrljk als uw kleren. Laat het Juist daarom door ons mo delleren en Nederlands mo dernste herenkapper John Pierre adviseren. Kraalerstr. 34 De grootste keuze merkhor- loges: Omega, Alpina^ Pontiao en Junghans vindt U bü: W. Brouw'T, gedipl. horloge maker. Haarlemmerstraat 23. Tel. 23076. Lelden. Zaanse Friese staart- en stoelklokken, schippertje, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokken. koekoeks klokken, keuken- en kantoor- klokken vindt U in enorme keuze bij: W. Brouwer, Horlo- ger. Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076. Lelden. Heeft U een feestje? wy verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei enz. Natuurlük Het Emaillehuls. Haarlemmerstraat 160—165 B. Meubelhandc! Morspoort. Speciaal adres voor ofrschotse tafels en stoelen. Nu ook de büpassende schommelstoel. Het meubel voor artistieke mensen, Morsstraat 58. Krediet tot r 4000.— voor aankoop meubelen en woning textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. KljhewUs? Oud-examinator geeft elke woensdag 8 uur nam. verkeersles voor leder f 2.50. Leslokaal; Evertsenstr. 89. bü Zhlslngel. Kwak's Verkeerslnst. tel. 22803.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5