Vijf daders aanslag op De Gaulle in de cel Bezorgers gevraagd. Koele'** Hamburgers bejubelen De Gaulle Harige strijd tussen duizenden figaro's Zes leden van bende nog voortvluchtig Studeiitenhoofden gevraagd Kappersinvasie in Amsterdam Ook U-2's naar Australië Anoniem telefoontje leidt naar vijftien gestolen schilderijen OOK DE LEIDER GEARRESTEERD Geyser-proces ter sprake in moderamen N.H. kerk Sportsplinters Dubbele Ned. filmpremière H. D. Buurman gecremeerd D Pugwash-confereiitie: plan voor controle geheime kernproeven Hulp i.d. huishouding KENNISGEVING Radio kapot? RATEBAN, Bericht van inzet verpleeghulp Tuinbouwavondschool „RIJNSBURG" Meisje passende werkk VENDUHUIS DE NOTARISSEN LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 SEPTEMBER J9SJ eri 99 Plantaoen 65 - Tel. 01710-26558 Typen Steno in 4 talen Convers, en corresp. Duits - Engels Frons - Nederland' Middenstandsopl. Inschrijving dagelijks Von Hase, een poging gedaan het gisteren gepubliceerde gemeenschap pelijke communiqué over ae politieke besprekingen tussen Adenauer en De Gaulle te verduidelijken. Daarbij kwam vast te staan, dat naar het inzicht van Bonn de impulsen, die van de gevoerde besprekingen zullen uitgaan, op alle gebieden tussen bei de staten 'n gunstige uitwerking zul- (Van onze Amsterdamse correspondent) Het laatste weekeinde van deze maand zullen vrijwel alle Amster damse hotelbedden worden bezet door kappers. Er komen een paar duizend uit alle hoeken van het land. Er komen echter ook vijfduizend uit al le hoeken van de wereld. Het doel van hun komst, naar Amsterdam: voor de eerste maal hy de geschiede nis worden hier de wereldkampioen- PRINSES IRENE BEZOCHT ANTIEKBEURS DELFT Gistermiddag heeft de Antiekbeurs te Delft bezoek gehad van Prinses Irene. De Prinses was in gezel schap van een vriendin. De organisator van de beurs, de heer Marcel B. Keezer, leidde haar langs de stands en gaf een toelich ting op het geëxposeerde. De prinses, die voor de eerste maal de beurs bezocht, was bijzonder ge ïnteresseerd. -«uiucii mei uc wereiaKampioen- tiiKsp^ lvn'nWHir o^rf1^ fieschappen voor dames- en herenkap- tussen Frankryk en Duitsland be- pers gehouden staan, zullen meer systematisch en P *enoi,acn- ook versterkt worden doorgevoerd. Daartoe worden nieuwe en bijzondere organisaties niet noodzakelijk geacht. Volgens Von Hase waren geen con crete bijzonderheden tijdens de ge sprekken vastgelegd. Alles wat de Europese partners van beide landen het gevoel zou kunnen geven, dat zij voor voldongen feiten worden gesteld, is vermeden. Er zijn evenmin afspra ken gemaakt over vraagstukken die binnen de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap en bin- In de Zuidhal en in de glazen zaal van het R.A.I.-gebouw zullen van 30 september tot en met 2 okto ber de vertegenwoordigers van 18 landen elkaar in de haren zitten: haarkunstenaars uit vrijwel alle Europese landen, uit Tunis, de Ver enigde Staten en Canada. Uit ieder land komen zes dameskappers en vier herenkappers en iedere groep neemt zijn eigen modellen mee, al thans voor wat de damesmodellen betreft. Voor de herenmodellen doet 1 nen de NAVO-landen nog met zijn nien een beroep op de Amsterdam- beslist. I se studenten. Men hoopt dat op zon- (Van onze correspondent in Bonn) President De Gaulle, die gisteren het politieke deel van zyn staats bezoek aan de Bondsrepubliek af sloot en naar Hamburg verder reis- is in de Hanzestad al even geest driftig ontvangen als dat in de Westduitse hoofdstad, Keulen, Dussel dorf en Duisburg het geval is geweest. De Hamburgers, die voor koel door gaan. waren eveneens met tiendui zenden voor de intocht van de pre sident opgekomen en ook zy door braken de politieversperringen. Dat dit gedeelte van de reis overi gens niet zonder meer een bezich- ti-ingstocht kon worden genoemd, weid al snel duidelijk. Gistermiddag hield De Gaulle voor leidende per soonlijkheden van het Hamburgse ec lomische en financiële leven een rede in het auditorium van de uni- vtiteit en daarbij sprak hij zich voor deze mannen, die niet alleen Europees maar ook Engels georiën- tc d zijn, ondubbelzinnig uit voor de Europese Economische Gemeenschap. In de EEG, aldus De Gaulle, heb ben Duitsland en Frankrijk tezamen met hun andere partners een begin gemaakt met de economische een wording. indien dit begin een succes wordt, zal zeker een verdere uit breiding ervan volgen. Een volgende etappe bracht de pi i ident van economische onderwer pen tot militaire vraagstukken. Voor officieren van de „Führungsakade- mie der Bundeswehr" zei de intussen in generaalsuniform gestoken presi- dent: „Fransen en Duitsers kunnen ew ar in elk opzicht aanvullen. In dien men rekening houdt met het ge vaar dat beide landen bedreigt, is een samenwerking van hun legers voor de gei i eenschappelijke verdediging noodzakelijk. Het is duidelijk dat een doelmatige bewapening steeds grotere technische industriële en fi nanciële eisen stelt. De middelen daartoe kunnen Frankrijk en Duits- De Gaulles bezoek aan West- Duitsland gaf ook de winkeliers in Bonn aanleiding tot vreugde betoon. Zij versierden hun eta lages met grote portretten van De Gaulle en Adenauer. Ook deze winkel land des te eerder verkrijgen, indien zij de mogelijkheden die zij beide be zitten verenigen. Dat zal nog beter gelukken indien de Europese buur landen ook hun middelen daaraan toevoegen". Communiqué Intussen had in Bonn de woord voerder van de Westduitse regering. Het werd echter zonder meer dui delijk dat Frankrijk en Duitsland niet van plan zijn met het verder werken aan de Europese politieke unie zolang te wachten, tot ook Engeland tot de EEG zal zijn toegetreden. In de dag 30 september 's morgens om half zevenhonderd langharige studenten voor de ingang van de R.A.I. staan te dringen om zich een fraai kapsel te laten geven. Om onaangename concurrentie te toekomst blijft echter als stelregel be- vermijden worden voorshands de na staan. dat Engeland over de onder- j men van de deelnemers van de Ne- handelingen zal worden ingelicht en derlandse landenploeg niet genoemd, Aalten, Tilburg en Weesp. Zij zijn op dit ogenblik reeds iedere avond tot diep in de nacht aan het oefenen om straks goed beslagen ten ijs te komen. Zo'n kapperskampioenschap, dat de Confederation Internationale de la Coiffure eens in de twee jaar or ganiseert, is een feestelijke gebeurte nis. De Nederlandse regering heeft geweigerd een kleine subsidie voor het evenement te geven en daardoor zal het spectakel in het R.A.I.-ge bouw wat bescheidener van opzet zijn dan kappers bij kampioenschappen .permanent in andere landen gewend zijn, waar Ineerd. de overheid zich financieel geïnteres-1 in mei jl. reeds kondigde de seerd toont in het verbeteren van Australische minister van Defensie, de vakbekwaamheid van de kap- j Athol Townley, aan dat een Ameri- De Australische minister van Luchtvaart, David Fairbain heeft gisteren meegedeeld, dat in het be gin van de volgende week twee Amerikaanse U-2 vliegtuigen in Australië zullen aankomen, die daar zullen worden gestatio- pers. Niettemin belooft het gebeu ren in de R.A.I. een sprookjesach tig festijn te worden, waar duizen den supporters uit vele landen wor den verwacht. kaanse luchtmachtcenheid voor waarnemingsvluchten in de hogere luchtlagen, waaronder U-2-vliegtui- gei;, een basis in Australië zou krij gen. (Van onze Haagse correspondent! De schilderyen, die in het week einde van 25 op 27 augustus jl. wer den gestolen, uit een restauratie-ate lier aan de Laan van Roos en Doorn, te Den Haag zijn terecht. Alle vijf tien staan ze, op één na alle onbe schadigd, in de kamer van de com missaris van de recherche H. van Harskamp in het Haagse hoofdbu reau van politie. Van de inbreker of inbrekers ontbreekt echter nog elk i j I I 1 I1O'inuicft.ciö uiuuiecKX eciiiei uug ei* nïrtn»« ^*2' tussen de zes maar wel kunnen we verklappen dat sp00r. De schilderijen zyn woensdag- na rtnprs van Hp wn Ih- »«♦-—*•?n wonen in Amster- 'avond in handen van de politie ge- Hengelo. Eindhoven, komen na een anoniem telefoontje blijft gehandhaafd. I dam, Aalsmeer, (Van onze Parijse correspondent) De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Roqer Frey, heeft gistermiddag op een speciale persconferentie bevestigd, dat de politie inderdaad de hand heeft weten te leggen op 5 leden onder wie de leider van de moorenaarsbende die op 22 augustus j.l. onder de rook van Parijs,, in Petit Clamart, een mislukte aanslag pleegde op het leven van generaal De Gaulle. Men neemt aan dat het commando uit elf man bestond en ook over de overige zes moet de politie nu over voldoende gegevens beschikken om te mogen hopen hen spoedig in handen te zullen krijgen. PELGRIM, óók voor kolenhaarden PROF. DR. J. VAN SELMS IN ONS LAND Het Geyser-proces in Zuid-Afrika heeft een verslechtering van de be trekkingen tussen de hervormde kerk h Nederland en de kerk in Zuid- frika tengevolge gehad. Misschien is het wat te sterk te spreken van een „duidelijke verslechtering" maar <1 huidige verhouding rechtvaardigt zeker een gesprek. Dit verklaarde gistermorgen des gevraagd prof. dr. J. van Selms, die- Leiden en omgeving op de jaarbeurs Op de van 10-18 september te Utrecht te houden Jaarbeurs expo neren de volgende firma's uit Leiden en omgeving: Handelsonderneming T. van Aalten te Voorhout, P. W. B. Bary (lederwaren) te Alphen a.d. Rijn, N.V. Ned. Associatie Cosmeti ca Import „Nedaco" te Leiden, Duif's keramiek te Noordwijkerhout, Elec- trimeufa te Wassenaar, Chemische fabriek Eureka te Leimuiden, V/. H. F. Gietelink (sierkoperwerk) te Leiden, „De Gouden Spin" te Lei den, Groeneveldt (aardewerk) te Voorschoten, Hollandse Vereniging voor Toegepaste Kunst te Valken- fa Frans de Koning (kunstnij verheid) te Alphen a.d. Rijn, N.V. Minnesota te Leiden, Multiblok i speelgoed) te Leiderdorp N.V. Speel- ov uren- en houtwarenfabrieken G. Okkerse te Waddinxveen, Potterij Zaalberg te Leiderdorp, Potterie Ra- ,--ili te Valkenburg. N.V. v.h. San ders en Co te Leiden, W. A. Slie- drecht (speelgoed en sportartikelen) Waddinxveen, Handelsonderne- min Tieman en Knoop te Wasse- r.aaf N.V. Kunstaardewerkfabriek te Sassenheim en Pottenbak kerij Vermeulen te Zoeterwoude. naar van de Nederduits Hervormde Kerk in Zuid-Afrika, momenteel op bezoek in ons land. Prof. Van Selms zei dat voor de aanvang van besprekingen, die hij met het moderamen van de Ned. Herv. Kerk zal hebben. De bespre kingen begonnen gistermiddag in het secretariaat-generaal van de Ned. Herv. Kerk in Den Haag. Tot de deelnemers behoort ook de Leidse hoogleraar prof. dr. H. Berkhof, die als deskundige in Zuid-Afrika-aange- legenheden van de hervormde kerk geldt. Ter sprake komen het Geyser-pro ces en heel de problematiek van de relatie tussen de hervormde en de Zuidafrikaanse kerk. Prof. Van Selms, die, zoals bekend, in zijn vaderland de gang van za ken rond het Geyser-proces sterk heeft gecritiseerd, is met lang verlof in Nederland. Hij blijft hier tot ja nuari en zal verschillende Neder landse plaatsen bezoeken. Het ligt niet in zijn voornemen in het open baar de kwestie-Zuid Afrika in ons land aan de orde te stellen. De besprekingen, die hij met de leiding van de hervormde kerk voert, dragen een vertrouwelijk karakter. Hij voert deze niet in opdracht van zijn kerk, maar als ambtsdrager van beide kerken. De Zuidafrikaanse hoogleraar is namelijk emeritus-hoog leraar zowel van de Ned. Herv. Kerk als van de kerk in Zuid-Afrika. Prof. Van Selms zei: „uit brieven en telegrammen en verdere contac ten is ons in Zuid-Afrika wel geble ken, dat er in de kerk in Nederland grote bezorgdheid heerst over het gebeurde rond het Geyser-proces. Prof. Geyser werd, zoals bekend, door een speciale commissie onder voorzitterschap van de moderator van zijn kerk, veroordeeld. In Zuid Afrika keerde hij zich openlijk tegen de rassenpolitiek van de regering Verwoerd, bovendien acht hij de apartheid, die zijn kerk principieel aanvaardt, in strijd met het christe lijk geloof. De minister onthulde voorts dat de OAS in de periode van ongeveer één jaar, die tussen de mislukte aansla gen bij Pont sur Seine waarvan de daders gisteren in Troyes tot gevan genisstraffen van tien tot twintig jaar veroordeeld werden en Petit Clamart verlopen is, nog twee an dere pogingen had gedaan het staats hoofd te doden. Zo waren bij de laatste 14 juli-pa- rades door activisten eveneens voor bereidingen getroffen om op de Champs Elysées de generaal van het leven te beroven. Tien minuten na de aanslag op 22 augustus, waarbij de OAS haar misdadige doel tot dusver wel het dichtst benaderd had men weet dat toen een kogel rakelings langs De Gaulles hoofd was gescheerd („ze kunnen nog niet eens goed mikken"), zo luidde het eerste commentaar van de generaal) had minister Frey alle politieposten en gendarmekazernes reeds bevel gegeven een ware klop jacht door heel Frankrijk te organi seren. Er zijn sedertdien meer dan één miljoen auto's aangehouden en doorzocht, waarbij in de buurt van Lyon een paar dagen geleden de po litie ook inderdaad een rijke buit wist te vangen. Vlotte bekentenis In een Renault met een Algerijns nummerbord, die om half zes 's och tends tot stilstand werd gebracht, was namelijk een van die activisten gezeten, een deserteur uit Algerije, die, om zo te zeggen, vrijwillig tegen de lamp vloog. Aan een kennelijke achtervolgingswaan ten prooi luchtte hij onmiddellijk zijn hart, nog voor de politie-agenten hem één vraag hadden kunnen stellen. Een andere schakel van de keten kreeg de politie in Parijs in handen in de kringen der notoire activisten, waar men zijn zenuwen al evenmin meer al te best de baas bleek te zyn. De voornaamste vangst betrof hier, enkele dagen terug, toch wel de ar restatie van een andere deserteur uit het Algerijnse expeditieleger, de 36- jarige ex-luitenant van adellijke bloede Alain Bougrenet de la Toc- naye, die de „eer" voor zich opeiste de aanslag te hebben georganiseerd. De richtlijnen moet hy. naar men aanneemt, van de beruchte ex-kolo nel Argoud vermoedelijk vanuit Bel gië hebben ontvangen. Ook Bougre net was een oude bekende van de Franse Surêté. Wegens terroristische activiteiten was hy al eerder gearres teerd. Intussen is de politie weer geble ken, dat de meeste „verzetshelden", zoals zij zichzelf graag noemen, zo dra ze gearresteerd zijn uit eigen ini tiatief doorgaans al spoedig door slaan, zodat ook hun medeplichtigen dan meestal gemakkelijk en gauw kunnen worden gearresteerd. Reconstructie Aan de hand van een situatieschets gaf minister Frey gisteren ook nog een duidelijke reconstructie van het moordplan. Drie auto's stonden bij Petit Clamart opgesteld, waarin te zamen elf personen zaten. Naast die passagiers bevatten de auto's nog een select arsenaal van pistolen, geweren, een mitrailleur, verscheidene grana ten en ook een kneedbom, die op 17 seconden wachttijd was afgesteld. Het scenario voorzag in een algemene aanval door de elf moordenaars op de beide auto's van het staatshoofd en van zijn gevolg zodra de eerste wa gen door een kogelregen tot stilstand zou zijn gebracht. Het plan mislukte doordat De Gaulles chauffeur in plaats van op zijn rem- op zijn gaspedaal trapte, om zo het staatshoofd en zijn gezel schap tijdig uit de hinderlaag te kun nen bevrijden. Frey zei woordelijk: „Indien de chauffeur had gestopt, zou men niet van een aanslag, doch van een formele slachtpartij getuige zijn geweest. De opdracht luidde het pre sidentiële echtpaar en alle leden van het gevolg als dolle honden af te slachten". De minister besloot zijn exposé met een dubbele hulde aan alle politie ambtenaren. die deze snelle arresta tie, nauwelijks twee weken na de aan slag, hadden bewerkstelligd, en ook aan het publiek, dat overal zijn spon- WIELRENNEN Ronde IJsselnieer A. Drop (ploeg Haan) heeft vrij dag de eerste etappe van de driedaag se wielerronde om het IJsselmeer voor amateurs gewonnen. Hij legde de 160 km van midden-Beemster naar Sneek af in 3 uur 43 minuten en 32 sec (bonificatie inbegrepen). De Hagenaar Wim de Jager (ploeg Lammers) werd tweede in 3.44.02. eveneens met inbegrip van bonificatie De uitslag was verder: 3. Ch. Duyker (ploeg Peters) 3.44.17, 4. G. Krabben bos (ploeg Peters) 3.44.40, 5. Henk Cornelisse (ploeg Lakeman) 3.46.09, 6 G. Hoevermans (ploeg Rykes) z.t. 7. H. Peters (ploeg Peters) z.t., 8. A. van Tilburg (ploeg Lakeman) z.t., 9. J. Fransen (ploeg Snijder), z.t., 10. A. Rijkers (ploeg Lakeman) z.t. Het ploegenklassement leverde een zege op voor ploeg Peters in 11.15.06. De Duitse tennisploeg. die op 15 en 16 september a.s. in Wolfs- brug tegen Nederland uitkomt, be staat uit: Dames: Helga Niessen en Marilen Knobling. Heren: Wolf gang Stuck, Bodo Nietsche, Gert G.eseke en Lotihar Pawlik. Het Internationaal Olympisch Comité maakte donderdag te Lau sanne bekend dat Noord- en Zuid- korea besloten hebben één ploeg naar de komende Olympische Sjoe len af te vaardigen, die zal worden samengesteld uit de beste sportlie den van beide laaiden. tane medewerking bij de nasporin gen had verleend. Een medewerking, welke Frey als het verheugende be wijs beschouwde, dat de Fransen zich nu van de psychische terreur van de OAS toch wel hebben bevrijd. niet de boodschap, dat er achter het Plesmanmonument aan de Verheul- weg „iets" zou liggen, „waarvoor de politie wel belangstelling had". Op de aangegeven plaats vond de recherche inderdaad, keurig ingepakt, „iets", met name de vijftien schilderijen. Wie ze er heeft neergelegd is niet bekend. Het was zowel voor de re cherche als voor restaurator N. van Eohemen uit wiens atelier de stukken verdwenen, een verrassing, dat het er toch weer vijftien waren. Men zal zich herinneren, dat onmiddellijk na de inbraak van vijftien stuks werd gesproken. Een dag later werd één van de als vermist opgegeven schil derijen echter in het atelier gevon den. In de emoties na het ontdekken van de diefstal was het over het hoofd gezien. Nu blijkt echter dat behalve de destijds opgesomde wer ken ook een „portret van een heer", geschilderd door Van Ravesteyn en eigendom van de dienst voor 's Rijks Verspreid Kunstbezit werd meegeno men. De waarde van dit stuk wordt op vier a vijfduizend gulden geschat. Met de buit in handen heeft de recherche toch nog maar weinig aanknopingspunten voor het spoor naar de dader<s>. Het onderzoek wordt echter met kracht voortgezet. Vonnissen Troyes Henri Manour, leider van de groep, die op 8 september 1961 gepoogd heeft generaal De Gaulle te vermoor den, is gisteren door het hof in Troyes tot 20 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Manoury is 34 jaar. De open bare aanklager had de doodstraf ge- eist tegen de leider van de groep van vijf, die bij de aanslag betrokken was. Drie beklaagden, de 34-jarige Ma terial de Villemandy. de 37-jarige Ar- mand Belvisi en de 25-jarige Jean Marc Rouvière, zijn veroordeeld tot 15 jaar. Het vonnis tegen de vijfde man, de 26-jarige Bernard Barbance, luidt 10 jaar gevangenisstraf. De aanklager had levenslang ge- eist tegen De Villemandy, maar stemde in met het in aanmerking nemen van „verzachtende omstandig heden", bij het bepalen van de straf fen voor de drie overigen. In Rotterdam Niet één, maar twee Nederlandse films zullen op 3 oktober in het Rotterdams Lumière-theater hun ga la-première beleven. Voorafgaande aan de eerste verto ning van „Rififi in Amsterdam" zal die avond namelijk ook de toeristen film „Rotterdam" voor de eerste keer op het scherm komen. Deze film werd, in opdracht van het Gemeen telijk Bureau Voorlichting en Publi citeit, eveneens vervaardigd door de Nederlandse Filmproduktie Maat schappij. „Rotterdam" geeft achttien minu ten lang impressies in kleuren van 't Een kleine groep familieleden, vrienden en bekenden hebben giste ren de dezer dagen op 78-jarige leef tijd overleden kolonel der infanterie b.d. H. D. Buurman naar zijn laat ste rustplaats begeleid. De heer Buur man was tot mei 1£M0 commandant van het voormalige vierde Regiment Infanterie. In de aula van het crematorium te Driehuis-Westerveld werd heft woord gevoerd door de zoon van de overledene, mr. H. D. Buurman, die zijn vader prees als een goed en trouw Nederlander en als een idea listisch officier. De laatste jaren van zijn leven heeft de oud-kolonel ge leefd in de kleine, maar hechte ge meenschap van familie en vrienden. Vervolgens sprak de voormalig ad judant van de overledene, de heer M. Vlug namens de Vereniging van Oud-Onderofficieren van het voorm. 4 de R.I. De reünies, die door het) bestuur van de oud-onderofficiersver eniging op gezette tijden werden ge organiseerd waren, aldus spreker, hoogtepunten in het leven van kolo nel Buurman. Hij wist zich dan ver bonden met kameraden, met wie hij de militaire dienst en de gevaren van de oorlog meemaakte. De laatste spreker was de directeur van het museum van Volkenkunde, dr. P. H. Pott die sprak namens de oud-strijders, de dragers van het Mo bilisatie-kruis en namens de Vrijmet selaarsloge La Vertue. Dr. Pott noe- de de verscheidene een man met een positieve wil, die voortdurend naar de waarheid zocht. Na de crematie dankte mr. H. D. Buurman na mens de familie voor de getoonde be langstelling. Formosa breekt met Laos De regering van nationalistisch- China (Formosa) heeft gisteravond bekendgemaakt dat zij besloten heeft de diplomatieke betrekkingen met Laos te verbreken, omdat dit land er toe is overgegaan, „de communis- tisch-Chinese marionettenregering te erkennen". Het neutrale Laos heeft zich namelijk bereid verklaard di plomatieke betrekkingen aan te kno pen met de Chinese Volksrepubliek en met Noord-Vietnam, zo is offici eel in een radio-uitzending te Vi-yi- tiane meegedeeld. De internationale controlecommis sie voor Laos heeft gisteren meege deeld, dat haar inspectiegroepen ge reed zijn om toezicht uit te oefe nen op het terugtrekken van bui tenlandse troepen uit Laos. Zoals be kend moeten alle buitenlandse troe pen volgens de in juli jl. in Genève bereikte overeenkomst Laos nu bin nen dertig dagen verlaten. De ruim 200 geleerden uit 35 landen die de tiende Pugwash-conferentie in Londen hebben bijgewoond, hebben gisteren op de slotbijeenkomst een plan bekendgemaakt voor het controleren van geheime kernproeven. Aan de conferentie hebben geleer den uit zowel Oost en West als uit neutrale staten deelgenomen. Volgens dit plan, dat aan alle grote mogendheden zal worden ge zonden. moeten in de daarvoor in aanmerking komende gebieden ver zegelde automatische waarnemings posten worden opgesteld. De Russi sche hoogleraar prof. Tamm zei dat deze apparaten op gezette tijden moeten worden ingeleverd bij een internationaal gezagsorgaan. Op deze manier zou de vrees dat controles ter plaatse op spionage zouden kunnen neerkomen, worden weggenomen. Tsarapkin terug De Sowjetrussische gedelegeerde bij de ontwapeningsconferentie in Ge nève Koeznetsow, heeft gisteren op een persconferentie gezegd dat Simon Tsarapkin, hoofd van de afdeling in ternationale conferenties van het Sowjetrussische ministerie van Bui tenlandse Zaken, opnieuw de Russi sche afvaardiging zal leiden tijdens de werkzaamheden van de subcom missie voor atoomproeven, die vallen tijaens het reces van de voltallige vergadering. Tsarapkin heeft de Sow- jet-Unie op enige honderden bijeen komsten van de kernstopconferenties vertegenwoordigd en leidde daarna d 3 subcommissie sinds 1958. Begin van dit jaar werd hij door Koez netsow vervangen. le\en en de toeristische plekjes in de Maasstad. De hoofdrollen worden vervuld door Steye v. Brandenberg, diens echtgenote, de televisieomroep ster Ans van Brandenberg en hun oudste zoon. Geia Anda besloot Kurzaalseizoen Gisteravond gaf het Concertgebouw orkest onder leiding van Istvan Ker- tesz en met medewerking van de pianist Geza Anda het laatste con cert van het Scheveningse zomer seizoen. Uitgevoerd werden Mozart's Divertimento KV 13, Beethovens 3e pianoconcert en de 8ste symfonie van Dvorsjak. Na een ovationeel succes voor al le uitvoerenden bezegelde het Wil helmus het bijzondere karakter van deze avond. Grewe vertrokken De ambassadeur van de Westduit se Bondsrepubliek in de Verenigde Staten, Wilhelm Grewe, is gisteren na deze functie viereneenhalf jaar te hebben bekleed, uit Washington vertrokken. Hij is naar Europa te ruggereisd, waar hij in november zijn nieuwe functie van ambassa deur bij de NAVO in Parijs zal aanvaarden. De opvolger van Grewe, Heinrich Knappstein. die tot dusver waarne mer was bij de Verenigde Naties, zal komende week zijn geloofsbrie ven aan president Kennedy over handigen. Gevraagd in gezin z. kinderen zelfst. of WERKSTER voor 6 halve dagen p. week. Mevr. T. J. VOSSEN, Geversstraat 31, Oegstgeest. Aanmelden tot 5 uur. Met spoed gevraagd, door besch. Holl. familie (3 kinde ren, wonende te Parijs, be schaafd MEISJE of VROUW, voor huishouding v. dag en nacht. Goed loon. Inl. Geneeskunde (boven) kamer 171, mevr. POOT, Ac. Ziekenhuis, Leiden. De Burgemeester van Zoeter woude brengt hierbij ter ken nis, dat gedurende het tijdvak van 10 september tot eind november 1962, de Gelders- woudseweg van maandag tot en met vrijdag is afgesloten voor alle verkeer van 's mor gens 7 uur tot 's avonds 5 uur. De burgemeester, DETMERS. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. Vakkundige reparatie van uw televisie, radio en bandrecorder Langebrug 46, tel. 01710-34o/4 I Nots. A. W C. VERHEES te Katwijk, deelt mede dat bij de op 5 sept. j.l. gehouden openb. verkoping het perc. BOULEVARD 83 te Katwijk aan Zee werd ingezet op f 88.000.—. De afslag blijft bepaald op woensdag 12 september a.s. des nun. 8 uur in geb. Casa Cara a.d. Tramstraat te Kat wijk aan Zee. Verpleeghuis Clematis vraagt voor direct of 1 okt. een nette Rynsburgerweg 157, Leiden. Aangifte van cursisten voor de Tuinbouw-avondschool te Rijnsburg voor alle klassen op maandag 10 sept. om 7.30 uur, in de oude openbare school te Rynsburg. Zij die zich al opgegeven hebben op 28 aug., behoeven niet te komen. Cursusgeld meebrengen a.u.b. gevraagd voor hulp in de huishouding van 93 uur. Mevr. SCHIPPER, v. Zuylen v. Nyeveltstraat 45a, Wassenaar, telefoon 4425. ins omj werk, I Net persoon, wegens digheden zonder een in bezit van rijbewijs Ook wel voor enige i nistratie. Brieven bureal dit blad onder no. 19051 Op donderdag 13 s( tember a.s. om 10 U zal publiek worden vi kocht: MEUBILAIRE GOEDEREN w.o. voorkomen: colli tie olie- en kolenhai den, vaste wastafels .studiepiano. Kijkdag: woensdag september van 10-4 ui Veilingmeestc L. J. HOE Banketbakkerij - ChocoM P. SMITTENAAR Lage Rijndijk 43 - li Telefoon 23369 I BANKETBAKKER LEERLING gevraagd. 5-daagse werkt HOOG LOON.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4