4 fotowedstrijd over ^ardenmarkt succes 2 m moet schroom overwinnen Q" j jongelui Ingehouden Achttienjarige jongen hekent diefstallen FEEST IN LEIDERDORP DRIE JUBILARISSEN BIJ DE TOUWFABRIEKEN dure Riël - Leiden„Rome j Parijs" in Scheveilingen Vrouw klaagt over houding zedenpolitie Soblens vrouw in Engeland Cuba lid pact van Warschau? Najaarsmarkt LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1962 m 'mité Paardenmarkt had dit fotowedstrijd uitgeschreven als eis gesteld was, dat 'typisch moesten zijn voor [ter van de paardenmarkt, verdere festiviteiten. Dat er een kans bestaat, dat het Comité Paardenmarkt ook volgend jaar zo'n wedstrijd uitschrijven zal, is zeker te verwachten. In totaal waren er 115 inzendin gen, terwijl bovendien een 8 mm kleurenfilmpje was ingezonden. Mis schien geeft die amatvur hiermee eer tip voor een volgend jaar Aan de volgende inzendingen wer den de prijzen toegekend: Afd. jeugd (t/m 17 jaar): le prijs C Kriek <14 jaar), 2e prijs K. Pacha (12 jaar), 3e prijs F. J. W. Zoons (16 jaar). Afdeling Ouderen: le prijs: Mevr. M. de Korte, Sweelinckhof 4; 2e prijs F. J. Brusche, Drie Octoberstr. Baranyai, jfeld kan deze fotowed- succes genoemd worden, e jury niet aan de indruk i is, dat er veel amateur-fo- zijn geweest, die op 28 juli bben staan fotograferen, ™7 om de een of andere re lingezonden hebben, misschien de angst, dat hun 5 niet goed genoeg zouden liaal bij de groep jongeren icn wel een beetje vage 155s, Leiden; 3e prijs G bescheidenheid er de oor- Wijngaardenlaan 125. dat er slechts 9 inzendin- Eervolle vermeldingen: 1. J. Does- i van drie foto-amateurs. lma. Gustav Mahlerlaan 7; 2. N. Baas r'~ 3leren Kiefststraat 1. Koog aan de Zaan !C. Begeer, dr. M. S. Kam H. Krooshof, F. J. Rek- A. M. Wilbers, heeft ech- ïbesloten aan alle drie de een prijs toe te kennen, dat een volgend jaar meer i hun schroom zullen over- lolitie Zoeterwoude een goede slag 4 nde de afgelopen weken Pp gemeenten in de omge leiden geregeld wielen met van onbeheerd staande i scooters ontvreemd. Ook irie inbraken gepleegd in ^options, waarby flinke hoe- j materiaal werden buitge- rJj|isteren is het de Rykspo- joeterwoude gelukt om na- )Q[lle ontvreemde goederen op l en een 22-jarige inwoner jn[ alsmede esn 23-jarige Ha- kan te houden. Een van anpii heeft al bekend. dag konden ook vier Zoe- jongelui in de leeftijd van jaar worden aangehouden, ten er een gewoonte van Onbeheerd staande auto's te perrijden. Ook in dit geval [e de aanhouding op grond pden sporen. ulpactie „Brand zenddraadsteeg" k hulpactie „Brand Duizend- jg" kwamen de volgende gel- In: N.N. f. 5,-, N.N. f. 2.50, l C.M. f. 10.- E. f. 10.- Van Ingezetene uit Arnhem f. 10.- mevrouw K. in de V.T. de N. f. 10.- C. W. f. 10.- f. 10.- G. H. f. 2.50, A S. C. v. d. T: f2.50, kleu- uit de van der We'rfstraat be f. 20.- laal is momenteel f. 387.50. fchter nog meer nodig. Gif fen gaarne verwacht op gi- ir 514053 t.n.v. de heer van Haarlemmerstraat 267 of de jter Haarlemmerstraat 204. ormd jeugdgebouw |,ln de Moriaan" tavond 18 september zal de v heropening plaats vinden ?;ï"keheel gerestaureerde jeugd- „In de Moriaan" van de fervormde Jeugdraad. Boven- len deze avond de plannen worden gemaakt van een pzet van het jeugdwerk. f Iromotie Leidse Universiteit Ie Leidse Universiteit is ge- fcrd tot doctor in de wis- en inde op proefschrift „Insuli- Ij (de reactiviteit van de af- Ke tyrosine groepen ten op- i jodium)" de heer J. T. is de Vries van Domburgh Haarlem en thans wonen- :stgeest. Promotor was prof. .vinga. 3 R. H. A. Tonino Voorstraat 23. De bekroonde foto's zullen door de heer Reekers, Schoolstraat 49, wor den geëtaleerd. OEGSTGEEST Burgerlijke k"tc>nd Geboren: Theresta Maria, d. van G. T. den Hollander en J. E. M Sliedregt; Monique Hendrlka Apollina, d. van J. Lekanne gezegd Deprez en F A. an der Hoeven; Johannes Franciscus Ma ria. z. van G. H. J. M. Ticheloven en C'. C. Ammerlaan; Robert Lodewljk, z. van E. A. Loellger en V. P Salomon- scn; Gideon Jan, z. van G. J Ver hoog en M van der Melj; Maurice Leonard Justlnus, z. van J. M. de Beller en M. F. Weijde. Ondertrouwd: C. E. S Arps en G. F J. A, Teeuwen; A. Nek en M. A. de Niet; G. C. P. Stoel en F .A. Diep hout; G. Holkema en M. Ravensber- gen; K. H. Khaw en D. P. E. Bar rad e. Getrouwd: A. C. L, van Aalst en H. G. M. Reckman; J. Keijzer en J. A.M. van der Voort; J. van Gent en G Handgraaf; W .W. Brakhoven en A. M. Breedijk. Overleden; J. J. Lubbe; F. Klein. (Van onze Haagse correspondent) In samenwerking met de politie in de Haarlemmermeer heeft de Haagse recherche de hand kunnen leggen op een 18-jarige jongen die eind juli wegliep uit een tehuis in Arnhem en sindsdien inbrekend en stelend door het land trok. Hij heeft bekend in Den Haag in augustus zeven keer in strandten ten te hebben ingebroken. Verder is hij schuldig aan de diefstal van een transistorradio uit een kantoor van de Rijkspolitie aan de Koningskade en van een bromfiets Ook een in braak in een consumptietent aan de Prinses Beatrixlaan heeft hij op zijn geweten. Hij liet daar een jasje ach ter met een op zijn naam uitgeschre ven legitimatiekaart van de Ned. Jeugdherberg Centrale, zodat hij van die dag af gesignaleerd stond in de politieopsoonngsregisters. In Hoofddorp werd hij op 3 sep tember op heterdaad betrapt bij een inbraak in een benzinestation. Tij dens de verhoren bekende hij ook in Zandvoort, Amsterdam en Den Haag te hebben ingebroken, zodat hij ach tereenvolgens naar de politieinstan- ties in deze steden werd gebracht. Bij zijn aanhouding had hij de in Den Haag gestolen bromfiets bij zich. Van de andere gestolen goederen, meest geld en snoepgoed, is niets meer over. Fraude Euromast: aclit arrestaties Acht personen zijn voor de Rot terdamse officier van Justitie geleid in verband met de fraude met toe gangsbewijzen bij de Euromast. Het zijn de zes controleurs en monteurs en twee caissières. De grootte van het verduisterde bedrag is nog niet precies te bepalen. Volgens de recher che zijn thans alle personeelsleden die bij de fraude waren betrokken, verhoord en gearresteerd. Koninklijke onderscheiding Wat het vieren van jubilea be treft Is men by de N.V. Verecnigde Touwfabrieken wel wat gewend. Maar drie veertigjarige jubilea op, één dag is in de historie van het bedrüf j.l. vrijdag voor het eerst voorgekomen. Die dag heette de di recteur, de heer H. B. Haanappel, de heren J. Kyk in de Vegte en H. Ouwerkerk, beiden baas in de af deling Spinnerij en J. v. Leeuwen, magazijnbediende In de Expeditie, hartelijk welkom. Aangezien het voor de hand ligt, dat de gedachten van de jubilaris sen bij het bereiken van deze mijl paal, terug gaan naar het jaar 1922, toen zij alle drie hun intrede in het bedrijf deden liet de heer Haanappel de diverse wijzigingen, uitbreidingen en vernieuwingen, welke zy hebben mede gemaakt, de revue passeren. Spreker bracht hulde aan de ju bilerende bazen, de heren P. Kyk in de Vegte en Ouwerkerk, voor de wij ze, waarop zij zich van hun niet te onderschatten taak hebben gekweten en nog kwijten. Vervolgens richtte de heer Haan appel zich tot elke jubilaris afzon derlyk. Tenslotte bood de heer Haanappel elke jubilaris met een hartelijke handdruk aan de gouden V.T.-draag- speld met briljant, een gouden arm bandhorloge, het Vererend Ge tuigschrift van de Ned. Mij Nijverheid en Handel zilveren draag insigne, alsmede een geschenk onder couvert aan. Hierna richtte de burgemeester van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas, zich tot de jubilarissen. Onder applaus der aanwezigen speldde de burge meester de heren P. Kijk in de Veg te en H. Ouwerkerk de zilveren en de heer J. v. Leeuwen de bronzen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de revers. De bedrijfsleider der vezelafdelin gen, de heer I. Vogelenzang, spre kend mede namens hoofdingenieur D. J. v.d. Moortel, noemde de jubi larissen lichtende voorbeelden in het bedrijf. De chef der Spinnery, de heer J. Nievaart, bood, mede namens de heer K. Kuperus, elk der jubilaris sen een geschenk aan. De chef dei- Expeditie, de heer P. J. Kuilenberg, belichtte in hartelijke bewoordingen de populariteit van de heer Van Leeuwen. De heren A. de Kruiff bood namens de bazengroep in de Ondernemingsraad de beste wensen aan, evenals het ondernemingsraads lid, de heer J. Th. Hensing. Namens het jubileumfonds voerde baas W. Kooien het woord. Aan zijn gelukwensen voegde hy voor de heer Ouwerkerk een geschenk onder cou vert, voor de heer Van Leeuwen een kist sigaren voor de heer Kyk ln de Vegte_een verrekyker toe. LEIDERDORP Koninklijke onderscheiding De heer W. H. van Oosten, die enige tijd geleden zyn veertigjarig jubileum heeft gevierd by de N.V. Ver. Touwfabrieken heeft uit handen van burgemeester, mr. R. M. Gallas, de zilveren ere-medaille, verbonden voor laan de orde van Oranje Nassau ont vangen, waarmee hij door de direc tie en bedrijfsleiding van harte werd gefeliciteerd. (Van een bijzondere medewerkster) het winterseizoen in ons land nu eenmaal lang duurt, is het liiehjk een gevarieerde collectie goede, elegante en bovenal modieu- •g te bezitten. Vele dames zullen zich afvragen wat er het seizoen gedragen zal worden. Het antivoord hierop gaf Couture feestraat, die gisteravond in'- het Kurhaus te Scheveningen zijn wte wintercollectie w.o. modellen van Borelli (Rome) en Yves ent (Parijs), voor het voetlicht bracht. Nasleep van zaak lmis-Fagelstraat (Van onze A'damse correspondent) De 32-jarige vrouw, die op 13 juli j.l. in het beruchte huis in de Fagel- straat te Amsterdam op gruwelijke wyze is mishandeld, heeft zich in een brief aan de hoofdcommissaris van de hoofdstedelijke politie be klaagd over de wijze, waarop de ze denpolitie het onderzoek heeft geleid. De vrouw beweert, dat zy op 14 ju li aangifte heeft gedaan, dat zij aan gerand was, waarbij zij de naam heeft genoemd van de arts S. A. Hertzberger, die haar verwondingen had behandeld en waar de politie nadere informaties zou kunnen in winnen. Op een persconferentie heeft de chef van de zedenpolitieaonlangs ech ter gezegd, dat de vrouw bij haar aangifte niet van ernstige verwon dingen had gesproken en evenmin heeft gezegd doktershulp te hebben gehad. De behandelende rechercheur had hieruit de conclusie getrokken, dat 't met die mishandeling niet zo'n vaart liep. De vrouw stelt voorts, dat zij de vermoedelijke naam van de dader, zij het foutief gespeld, aan de zedenpolitie had gemeld en ook heeft gezegd, dat deze een vriend was van „Haring Arie". De dader is pas op 31 augustus gearresteerd. Tenslotte beklaagt de vrouw zich over Indiscrete uitlatingen, die ten aanzien van haar persoon door de po litie aan de pers zouden zijn gedaan. De hoofdcommissaris zal zich over de juiste toedracht in deze zaak nader laten voorlichten. Dr. Robert Soblen, die in de V.S. tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld wegens spionage voor de Russen, is nog steeds buiten kennis nadat hij donderdagochtend een gro te dosis verdovende middelen had ingenomen, zo is vanmorgen bekend gemaakt door het ziekenhuis buiten Londen, waar hy de dag tevoren was opgenomen. Gisteren was meegedeeld, dat zijn toestand zorgen baarde, omdat zijn hart tekenen van uitputting ver toonde. De echtgenote van dr. Soblen is in middels in Londen aangekomen om by de patiënt te zyn. De Londense advocaat van Soblen deelde mee, dat deze reis mogelijk was geweest dank- zy „de zeer grote medewerking van de Amerikaanse regering". Mevrouw Dina Soble (zy schryft haar naam anders dan haar echtge noot) is ook psychiater. De advocaat van Soblen zei dat me vrouw Soble niet eerder had kunnen komen, doordat zij al haar geld had besteed voor de juridische strijd in de V.S. ten behoeve van haar man. Het geld voor de reis naar Londen was haar gegeven door een fami lielid. Generaal Norstad neemt afscheid Generaal Lauris Norstad, die op 1 november van dit jaar zyn functie var. „Supreme Allied Commander Europe" neerlegt, zal maandag zyn afscheidsbezoek aan Nederland bren gen. Na aankomst op de vliegbasis „Ypenburg" om 11.30 uur zal gene raal Norstad ontvangen worden door de minister van Defensie, de staats secretaris van Defensie voor Marine en het comité der verenigde chefs van staven. In de loop van de mid dag zal een bezoek worden gebracht aan minister-president. Tegen 't ein de van de middag zullen de Koningin en Prins Bernhard in het paleis Soestdyk generaal Norstad audiën- itic verlenen. innequins toonden een grote Jenheid pakjes, bestaande uit of japonnen met jasjes, vogue zijn eveneens de trois Deze pakjes zyn vervaardigd jd, velours, jersey, flanel of I stoffen waarmee men veel hbineren. De jasjes van deze s zijn kort, met vaak een angegeven taille. .De rokken end of bestaan uit 4 banen, irt was een rood tweed pakje in model van „Borelli". Een kleurig trois pièces had ieders K ring" le vrouw met smaak zal het eilijk vallen de Juiste man- Êlte schaffen, alhoewel de mo- uiteenlopen. Zeer modieus RGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN i Hubertus, z v. S. J. de Rld- 1. van der Bent; Pleter Jacob, H van der Linden en W. C. der Haagen; Francois Chrlsti- 'r. W. K. Boode en A. van den lasina Adriana, d. v. C. P. n A. H. le Maitre; Johanna Alice Margaret, d. v. D. Brus- P. Tebrugge; Wilhelmus Jo- z, v. W. van den Eijkel en J. ofs; Pieter Maarten, z. v. M. en C. Dudok: Katharlna Ma- L. A. van Deuren en W. K. OVERLEDEN n de Ree, 5 mnd. z.; N. van wed, v. B. van Maanen; Klinkenberg, 78 J.. vr.; J. A. lorst, 75 1., man; N. de Water, an. is men met een getailleerde man tel, die klokkend uitloopt. De man tels zijn vaak voorzien van kraagsto- la's die men op een flatteuze ma nier kan strikken. Hiernaast toonde men diverse wUd- vallende modellen. Ook hierin was veel variatie, omdat bij het ene mo del de ruimte van voren valt met een gladde rug en andere mantels flauw getailleerd zijn met een cape- vormige rugpand. Zeer jeugdig was een grijze man tel met een ruitgarnering, die ook omgekeerd gedragen kon worden. Dit modehuis bracht ook veel man- i tels, die geheel met bont gevoerd waren. Een uitzonderlijke combina tie was een gifgroene mantel met wit bont gevoerd, waaronder een groene japon werd gedragen. Een mooie collectie bontmantels in modellen, die geheel aangepast zyn aan de nieuwe mode. vroegen even eens de aandacht. Men toonde zowel korte, driekwart, als lange bontman tels in de edelste soorten zoals nertz, bisam, persianer en zeehond.BJjzon- der mooi was een lange zwarte per sianer jas, waar het accent viel op de bewerking van het rugpand. Onder deze mantels werden japon nen gedragen in contrasteren kleu ren. De modellen zyn nauwsluitend, al of niet voorzien van een gladde of wijduitlopende rok. De kleuren bruin en groen domineerden in deze show. Voor geklede doeleinden za gen wij veel zwart. Enkele beeldige cocktailjurkjes van fluweel en satijn duchesse werden tot besluit van de ze gevarieerde show gebracht. De hoeden, welke werden getoond waren vervaardigd uit melusine, jer sey, vilt en vooral van bont. De bekende tennisspeler Piet huwelijk getreden met mej. Nel van Eysden is in Naarden in het de Ruiter. Gevolgen nieuwe stralingsgordel De cabine, waarin naar men hoopt de Amerikaanse ruimtevaarder Wal ter Schirra nog deze maand rond de aarde zal draaien, zal door dode lijke stralingsgordels gaan, die ver oorzaakt zijn door de kernproef, in juli van dit jaar door de Amerika nen op grote hoogte genomen. Dit staat in een gemeenschappe lijk verslag van de Amerikaanse commissie voor kernenergie, het bu reau voor lucht- en ruimtevaart en het Amerikaanse ministerie van De fensie. Het verslag geeft gegevens, verkregen na bestudering van de kunstmatig ontstane stralineseordel. i Het onthult onder meer het vol- gende: Het .radiolawaai" dat door de nieuwe gordels wordt uitgezonden, I vormt geen „belangrijk probleem" voor de radio-astronomie. Sommige buitenlandse geleerden waren er I bang voor geweest dat dit wel be langrijke vraag stukken zou opwer pen Dc onderste laag van de gordels bevindt zich op een afstand van 320 km van de aarde, de bovenste op I een afstand van 1120 km. Hier gaan de gordels over in de natuurlijke Van I Allengordel. De twee Russische kos- monauten. die kortgeleden rond de aarde hebben gedraaid, zijn maar aan zeer weinig straling onderhevig geweest. Een „behoordeiyk aantal" toekom stige ruimteproeven ^al gewijzigd moeten worden om schade te voor komen zoals de drie satellieten, die thans rond de aarde cirkelen, heb ber» geleden. Zoals bekend werden de zonnecelbatterijen van deze satellie ten beschadigd. Vier groepen Cubaanse ballingen hebben gisteren in Miami een rap port gepubliceerd over Cuba's mili taire potentieel. Zij zijn van mening dat de regering van Fidel Castro over twee maanden zal toetreden tot de verdragsorganisatie van Warschau. Er zouden op het ogenblik al ruim 10.000 man buitenlandse troepen op Cuba zijn er er worden er nog meer verwacht. Als deze versterkingen allemaal zouden zijn gearriveerd. aldus het rapport, zou er in het weste lijke deel van het eiland een com- munistisch-Chinese strijdmacht zijn gelegerd, in het centrum een leger groep, bestaande uit. Russische, Hon gaarse en Tsjechische eenheden, en op het eiland Pinos een strijdmacht van Afrikanen. Over twee maanden zouden de raketbases op Cuba klaar zijn en dan zou Cuba lid worden van de verdragsorganisatie van War schau. Japanse vissers bij Groenland Het eerste Japanse vissersschip heeft Nagasaki verlaten om de vis- sery in de n.w. Atlantische Oceaan te gaan uitoefenen. Het schip behoort tot. een dochteronderneming van de „Nippon Reizo" en is met een koel- inrichting uitgerust. De vangcapaci- teit zal in een jaar 5000 ton bedra gen. De vangst zal naar de U.S.A., Canada en Zuidamerikaanse landen worden geëxporteerd. Thans werken in de visseryindus trie in Cuxhaven een kleine 400 Spanjaarden (mannen en vrouw). Voor het geestelijk welzijn van deze Spanjaarden zal een priester worden aangesteld. Om een uur hebben op het par cours in de Oranjebuurt, wielerwed strijden plaats. Om twee uur be gint het tobbetjesteken per skelter voor jongens van 12 tot 15 jaar in de Gladiolenstraat. Een gemerkte schol, die op 16 juni 1958 in de nabijheid van de Doggers- bank was uitgezet, is onlangs op 16 myl ono van Whitby gevangen. Deze schol is circa 6 cm. gegroeid. VOORSCHOTEN Orgelconcert Maandag 10 september om 8 uur s avonds zal in ae Dorpskerk Simon de Zee, organist van de Pauluskerk in Oegstgeest, een orgelconcert ge ven Programma 1. Canzona Andrea Gabrieli (Ita lië) 2. Diferencias sobre el canto Ma- no del Caballero Antonio de Cabe- zon (Spanje); 3. Kyrie uit de „Messe a l'usage des Couvents. a. Plein jeu, b. Fugue sur la trompette, c. Récit de cro- morne, d. Trio, e. Dialoque Frangois Ccuperin Frankrijk 4. Toccata in e Johann Pachelbel (Duitsland) 5. Fantasia in C Johann S. Bach (Duitsland) 6. 3. Flötenuhrstückea. Menuet, b. Menuet, C. Allegro Joseph Haydn (Oostenryk) 7. Orgelkoraal: „Herzlich tut mich verlangen" Johannes Brahms (Duits land) 8. Variaties over: „Heer Jezus heeft een hofken" Albert de Klerk (Ne derland) 9. „Te lucls ante terminum" (uit „Le Tombeau de Titelouze") Marcel Dupré (Frankrijk); 10. a. Nasard, uit: Suite Francaise b. Franqaise Jean Langlals (Frank rijk) 11. „Les Bergers" uit: „La nati- vité du seigneur" Olivier Messiaen (Frankryk) 12. Choral dorien Jehan Alain (Frankryk). Nut(tig) program Het bestuur van „Het Nut" heeft voor deze winter weer een aantrek- keiyk programma ontworpen, dat echter nog de goedkeuring van de ledenvergadering behoeft. Die ledenvergadering wordt maan dag 10 september gehouden ln de hal van het Cultureel Centrum. Naast de behandeling van het winterpro- gramma en de normale ja-arverga- deringspunten, moet een bestuursver kiezing gehouden worden. Mevr. A. de Waal Malefyt-Spruijt is herkiesbaar, maar dr. M. S. Kam- minga stelt zich niet herkiesbaar. In diens plaats stelt het bestuur voor te benoemen de heer F. L. Hooge- werff, Wllgenlaan 4. Na afloop van de vergadering zal waarschynlyk een film worden ver toond. Het programma voor het seizoen 1962—63, dat het bestuur voorstelt, luidt: Vrijdag 21 sept.: beroepstoneelge zelschap .Studio" met „Jeugdproces" van Manuel van Loghum. Vrydag 19 of donderdag 25 okto ber: promenade-orkest. Vandaag trekt het Aalsmeerse bloemencorso door Amsterdam Op de foto een der praalwagens MARKTBERICHTEN Rijnsburg, 7 sept. Bloemenveiling Flora: Asters Enkel 546874, Dwerg Asters 456377, Physostegia 7085. Tros Chrysanten: Reveil 110130, Chatworth 95—125. White Hope 125— 150, Samaria 130, September wit 105— 115, alles per bos Geplozen Chrysan ten: Migohe 2329, Breltner 34, White Diamond 22, per stuk. Scabiosa 290 310, Evelijn-Bush 30003400. Liatrls 500700, Gladiolen: gemend I 1100 1150, Spie and Span 760800. Jo Wa genaar 640, New Europa 11001180, Sans Soucl 780800, Am. Anjers: Mi- das 2500, Sir Arthur 16001800, Sim G.J. 1600—1800, Sim Wit 2000—2300. Sim Red 1500—1600. Sim Roze 1600— 1900, Tangerina 17002000, alles per 100. Rynsburg, 7 sept. Groenteveiling. Bloemkool A 39005000, Bloemkool B 11003600, Sla 500700, per 100 st„ Waspeen 10001700, Waspeen B 950 1600. Tomaten 25004400, Andijvie 3500, Prei 40004100, Uien 1450, per 100 kg, Seldery 620910, Peterselie 360—810, Prei 860—900, Radijs 1650 per 100 bos. Ter Aar, 7 sept. Kassnijbonen 62 119, stek 3052, snijbonen 4577, B 3042, stokprinsessenbonen 5286. B 46, stamprinsessenbonen 6383, witte pronkbonen 3046, B 1726 alles per kg. Tomaten A 230—285. B 235—275, C 170—180, CC 120—160 alles per bak je van 6 kg, andijvie 31, spaanse pepers 114, waspeen 1018, kroten 14, rabar ber 1114, uien 14, postelein 2628, zilverulen 51. aardappelen 16 alles per kg, sla 532, bloemkool A 4974, B 2238, C 1016, komkommers AA 25 —29, A 23. B 20. C 14, D 10, kussa 7 alles per stuk, selderij 4. bospeen 25- 29 alles per bos, stoofsla 190 per kist, meloenen 39 per stuk. Peren: Suiker peren 1524, II 8. Dirkjesperen 22, Clapp's Favourite 34, II 11. Appelen: Early Victoria 18—27, II 13—14, Zi geunerinnen 1923, Godlln Keswick 27, Perzikrode zomerappel 3233, Pruimen 38 alles per kg. Boskoop, 7 sept. Bloemenveiling: Butterfly 140—160. Roselandla 120—80. Dulsberg 180260, gemengd 11080, Newyorker 420—280—140, White But terfly 320, Pink sensation 320, Pechtold 200120, Mardy Graz"Z 100II. Offmann 6011, Vierlanden 300200, Bettertlmes 140100, Baccara 260III. Else Poulsen 75—90, Carol 150—110, Marion 120— 70, gemengd 25, Sweetheart 110120, High light 6055, Anne Wheaterofft 150—76, While Jewel 95—51. Fire King 250—130—65, Nympf 260—160, Aria 150 —65. Valeta 160—120, Juweeltje 150— 100. Wolf glorie III 6040. Llatris 40 20, Zinnia 4755. Margrieten ge mengd 26, Asters enkel 4652, dubbel 3347. ponpon 5350. Troschrysanten 95115, Hypericum 9054110, Gla diolen 6460, Clematis Prins Hendrik 4240 per stuk, geplozen Chrysanten geel 20. per stuk, Viburnum lantana 170150, per bos. geel 15095 per bos. Phlox 57, Duizendschoon 1722, Montbretia 2438. Anjers 130—140, Fresia 3760, Ornlthogalum 3360, Dahlia's 11—30. In pot Peperomla 46. trades 18, He- dera 4028, varens 30, Phylo 25, be gonia 8580, Ficusrepens 55, Gloxinia 90. Aglae 105, Blad begonia 60100, Phylodendron 115120, Grevllea 55. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Maarn-Maarsbergen (toez.) W. H. de Jong te Nieuwkoop te Helnkenszand H. Kwakkelsteln, vicaris te Rotterdam. Aangenomen naar Zuidbroek (Gron.) (toez.) D. J. J. Wolthuis, kand. te Groningen. Bedankt voor Slnt-Annaland B. Ha verkamp te Blauwkapel. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Monnikendam H. J Dlekema. kand. te Amsterdam, die bedankte voor Goënga, Lewedorp, Nieuwkoop-Zevenhoven, Nij-Beets Oos terend (Fr.) en voor Scharendijke. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Ridderkerk P. Blok te Dirksland. Medische Dienst Leiderdorp: dokter H. Bakema, Hoofdstraat 2. tel. 24828. Oegstgeest: dokter Reterink. tel. 50394. Voorschoten: dokter S. v. d. Koov, J. W. Frisolaan 5. tel. 2527. Wijk verpleging: Gezondheidscentrum. 2177 Warmond: dokter H. A. G. M Wa lenkamp, tel. 01711 - 220. Wijkver pleging: zu9ter Meijssen. Kerklaan 14a, Voorhout, tel. 02532 - 7796. Wassenaar: dokter H W. PMnk Lange Kerkdam 66. tel. 2075; en dok ter H S. Boogaart. Storm v. 's Gra- \esandeweg 1. tel. 4466. Apotheken: apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2142. WASSENAAR Ook dit jaar begint het feest van de tweede dinsdag in september weer op de avond daarvoor. Ook nu zul len ln Bodegraven de draaimolens en versnaperingstenten maandag avond alweer volop belangstelling krygen. Aanstaande maandagavond om half acht zal burgemeester mr. J. J. Croles van Bodegraven name lijk als inluiding van de traditionele Bodegraafse feestdat in de garage van Transneerlandia aan de Willem de Zwijgerstraat de Kaas- en Bloe mententoonstelling openen, die tot half elf geopend zal zijn. Dinsdagmorgen om negen uur zal de tentoonstelling opnieuw haar poorten openen. Op datzelfde tijd stip zal op de Nieuwe Markt, echter ook de officiële opening van de kaas markt plaats hebben. Om tien uur volgt een ontvangst vande zelfka- zende boerinnen in het Paviljoen van de Skelterbaan, terwijl de aashande laren om half elf in de Huishoud- chool een ontvangst houden. Om ne gen uur wordt ook de Kaas- en Bloe mententoonstelling heropend. Om negen uur en half elf zullen er de monstraties in het maken van boe renkaas gegeven worden. Om de goe derenmarkt zal ook ditmaal 'smorg weer een standwerkersconcours plaats hebben, dat jaarlijks veel be langstelling trekt. Van twee tot zes uur 's middags wordt onder auspiciën van de Dames Skelterclub in de Duil een skelter programma afgewerkt. Het begint et een openingsrace per skelter tus sen burgemeester Croles een kape laan en een dominee. Ongeveer hon derd jongeren zullen elkan dan per trapskelter bestrijden. Verder komen er gekostumeerde races en wedstrij den tussen leden van de damesclub. Het avondprogramma belooft bij zonder aantrekkelijk te worden. In de Kuil zal dan optreden de voor Bo degraven niet onbekende indhovense Rolsschaatssenclub „Victory". Uitzending zendingsarts Morgenochtend in een dienst in de Klevietkerk zal jonkvrouwe dr. C. M. de Ranitz worden uitge zonden als zendingsarts van de Ned. Herv. Kerk. Ze zal deze maand ver trekken naar India om te werken ln het ziekenhuis te Vellore by Ma dras, dat zestig jaar geleden door de Amerikaanse arts dr. Ida Scudder als vrouwenziekenhuis werd gesticht. Omdat voor de uitzending van jonk vrouwe De Ranitz ook bijgedragen wordt door de Remonstrantse Broe derschap zal deze dienst worden ge leid door zowel prof. dr. G. J. Hoen- derdaal, remonstrants hoogleraar te Leiden, als de plaatseiyke hervormde predikant, ds. J. T. Wiersma. Woensdag 21 november Nutstoneel- groep met „Sloep zonder visser" van Marcel Pagnol. Zaterdag 29 december: Kindermid dag met 't Haagsch Sprookjestoneel „De Cirkel" en teenager-dansavond. Vrydag 18 Januari: „De Nieuwe Comedie" (vroeger Arena) met „La balade du grand macabre" van Mi chel de Felderode; toneel. Maandag 25 februari: in samen werking met de gemeente en de Cul turele Commissie van de herv. jeugd raad: Hoofdstad Operette (vroeger Fritz Hirsch) met „In einer k'-inen Konditorei", muziek van - -han Strauss. Woensdag 20 maart: Marionetten theater Bert Brugmans met Porgy en Bess". Vrijdag 26 april; slotavond. uit zee gered Bij de poging tot berging van de op de haaksgronden gestrande Texel se kotter TX 48 is gistermiddag een vlet met drie man aan boord omge slagen. Een van deze opvarenden is met een helikopter van de Marine Luchtvaartdienst overgebracht naar Fort Harssens in Den Helder. De twee andere opvarenden, die oor spronkelijk met een kotter naar de vaste wal zouden worden gebracht, zyn ook met helikopters naar Den Helder gebracht. Alle drie hebben een shock opgelopen. Bij bergingspoging TX 48 Drie drenkelingen

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11