DIT IS LEIDEN Ook de oude Kooiwijk tegenwoordig spreken wij van Leiden-Noord heeft na de tweede wereldoorlog een totaal ander ..gezicht" gekre gen. In de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan (foto rechts midden) is een nieuwe, moderne wijk gegroeid, waar in ook plaats is voor flatbouw (foto rechts onder). Na 1945 zijn hier ruim 1300 woningen gebouwd, terwijl er thans nog plaats is voor circa 250 wonin gen. Het is echter ook in Noord niet beperkt gebleven tot de zo hoognoodzakelijke woningbouw. Er zijn ook scholen en kerken verrezen. De meest spectaculaire school een model voor het B.L.O. in ons land is de Dr. Van Voorthuysenschool, doch daarnaast zijn in deze sterk groeiende wijk ook 3 lagere scholen - 4 houten hulpscholen gebouwd, terwijl nog een herv. lagere school aan de Sumatra- straat en een r.-k. kleuter school aan de Bonairestraat in aanbouw zijn. Een geref. kerk (Petrakerk) verrees aan de Surinamestraat. terwijl ook het Apostolisch Genootschap in deze omgeving een gebouw liet neerzetten. In aanbouw is thans de hervormde Konings- kerk (foto links boven), welke vermoedelijk in oktober zal worden geopend. Bovendien zijn gereed gekomen een per manent volkstuincomplex (foto links beneden), een piasvijver, een speelweide en enkele sportterreinen, welke laatste waarschijnlijk het volgend speelseizoen in gebruik worden genomen. Wint een wijk door deze nieuwbouw veel aan aan trekkelijks foto links midden) er moest onherroepelijk ook veel schoons verdwijnen, zoals b.v. de buitenplaats ,.Groen- oord", een lusttuin, welke ten offer viel aan de uitbreiding. Nu hebben kinderen ..boom hutten" (foto rechts boven) in gebruik waar eens vogels tjilpten in een landelijke rust. B. en W. hebben met deze wijk nog vele plannen, doch daar over leest U elders in dit blad. gericht 1 maart 1860 Donderdag 6 september 1962 Derde blad no. 30749

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9