Huldiging in Stadsgehoorzaal yan oud-wethouder Yan Schaik KEN UW TIJD KOLONEL b.d. H.D. BUURMAN IN DEN HAAG OVERLEDEN panorama thuis 4 MORGEN IS HET VRUDAG EN x KOMT PIETMET Cheque en penning K. en O. zijn deel n— niêf v&tgöim SUNIL HALEN! Tafelkcuring LPK V werd groot succes Minder dan één minuut1 klinkende munt Spontaan en hartelijk! Warm woord van prof. De Boer Oud-commandant van 4 R.I. AUDIOLOGISCH CONGRES IN NOORDWIJK GEOPEND 5)pgericht 1 maart 1860 Donderdag 6 september 1962 Tweede blad no. 30749 Liefde voor onder Na de pauze volgde op de mi nuut af de verdere afwerking van het overrijke programma, waarop de heer Van Schaik ontroerd een af- scheidswoord sprak met als inleiden de woorden „Hier sta ik dan". Als i kernmotief voor zijn werk zag spre- ker het feit, dat „de liefde voor de ander" hem bij voortduring bewogen heeft. De heer Van Schaik dankte uitvoe rig voor de hem gebrachte hulde en de aangeboden geschenken speci aal de aanbieding van de K. en O.- penning had hem diep getroffen! en wees er vooral op. dat hij zich niet heeft ingezet „omdat hij wet houder was", maar omdat de interes se voor cultuur, sport en jeugdwerk bij hem als mens vooropstaat. De avond getuigde bij voortduring van de grote waardering, die men de heer Van Schaik toedaaagt. Daarvan is op de meest hartelijke wyze getuigenis afgelegd! Advertentie UITSTAPJE GEPENSIONEERDEN KON. NED. GROFSMEDERIJ Op uitnodiging van de directie van de Kon. Ned. Grofsmederij hebben de gepensioneerden met hun vrouwen per touringcar een prachtige mid- dagtocht gemaakt, waartoe ook de weduwen van gepensioneerden wa ren uitgenodigd. Begunstigd door stralend zomer weer werd in een drietal bussen ge reden naar Katwijk a Zee, over de Boulevard naar Noordwijk en Noord- wijkerhout. Vervolgens werd de tocht voortgezet langs met zorg ge kozen wegen in de richting Bloe- mendaal en Aerdenhout. Via Haar lem werd door de Haarlemmermeer de terugtocht aanvaard. Drie maal werd de tocht onder broken om gebruik te maken van aangeboden versnaperingen. Aan tafel dankte de heer N. B. v. d. Voort de directeur ir. M. C. de Jong voor de aanbieding van deze tocht. Zeer gewaardeerd werd de aanwezigheid van mevrouw De Jong. In het bijzonder werd dank gebracht aan mevrouw Vreden «sociaal werk ster van de N.V.t en de heer Danz, chef personeelszaken, voor de organi satie van de tocht, alsmede aan vele anderen, die aan de uitvoering op enigerlei wijze hadden medegewerkt. GESLIPT IN TRAMRAILS Gistermiddag is mevr. A. Stikke- olrumLens met haar rijwiel in de Haarlemmerstraat geslipt over de tramrails, tengevolge waarvan zij een schouder- en kniefractuur op liep. Advertentie Ah, dat wordt gegarandeerd gezellig! - -.t Y; Een man met Panorama is onweerstaanbaar. PANORAMA NASSAULAAN 91 HAARLEM n A nJi IJDENS een door besturen van verenigingen op cultureel ge- qQl bied en op dat van de sport en het jeugdwerk, georganiseerde wUjeenkomst, moet het de afgetreden wethouder, de heer C. van it,ichaik gisteravond in de Stadsgehoorzaal wel duidelijk geworden jjn hoezeer men in brede kring zijn heengaan betreurt. 8.1 Het was een bijzonder aardige gedachte een aantal verenigingen, ie speciaal aan het onvermoeide streven van de heer Van Schaik te danken hebben een keuze uit de schier eindeloze hoe- b&eelheid! te laten optreden tijdens deze spontane huldigings- 'vond, bijgewoond door talrijke stadgenoten, die op welke wijze ook bij het werk, dat de wethouder met onverflauwde f nergie verricht heeft, nauw betrokken zijn geweest. Wij kunnen gerust verklaren, dat deze van grote aanhankelijk- sijeid getuigende samenkomst voor de heer Van Schaik en diens 5 Echtgenote onvergetelijk moet zijn geworden: een bekroning van 3 en loopbaan van iemand, die met de volle inzet van zijn krachten offe bevordering van het culturele en het sportieve leven, alsmede 1 lie van de belangen van het kind gedurende de 17 jaar van zijn energiek heeft behartigd! De heer H. de Wilde over handigt namens K. en O. de penning aan de heer Van Schaik (Foto L.D./Holvast) jaar van haar bestaan, slechts twee maal uitgereikt, n.l. aan „Litteris Sacrum" (100 jarig bestaan) en aan Eduard Flipse. Nu reikte hij onder ovationeel applaus de derde penning uit aan de heer Van Schaik, onder hartelijke dankzegging voor het vele, dat deze voor K. en O. verrichtte. Deze penning draagt dc inscriptie „Kunst verrijkt het leven". Vaandelgroet Toen de heer en mevrouw Van jl"phaik de zaal waren binnengeleid 'A plaats genomen hadden, werd |m, met muzikale omlijsting van Hi. en G. een grandioze vaandelgroet s..ïbracht, waaraas welhaast alle vernigingen deelnamen: het as een feestelijk gezicht daar op het •■odium, door de aanwezigen staande kfeluisterd. "'De heer C. Zandbergen trad als 'Jtstheer op. Hy leidde het uitvoerige program ma in, daarbij herinnerend aan Ci- iro's woord: „Een dankbaar hart is iet alleen de grootste deugd, maar nc)k de bron voor andere deugden". Ipreker herinnerde aan de spontane r ïreidheid van tallozen om de heer ,nan Schaik te huldigen. „U bent nu ^midden van vrienden" aldus de eer Zandbergen. Aan het programma werkten mede deet kinderkoor „Ex Animo", het k;ugdaccordeonorkest van de Leidse o.l.v. de heer Louw pelaard, een Kamertrio in histori ci ihe kostuums, het Toonkunstorkest l.v. de heer C. Droog, de declama- >r Herman Frentzen, het Leids Ma- [igaalkoor o.l.v. Herman Strategier, "élsmede de ritmische gymnastiek- eroep Brünhilde o.l.v. van mevrouw ïetz. ril Wij mogen verklaren, dat hierbij e«el kunstzinnigs op knappe wijze 2«aar voren werd gebracht. Advertentie Zoekt U een gouden ring voor een dame of heer, d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook ln briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Advertentie hoogheemraadschap van rijnland In Oud-Ade onder de gemeen- 1^ Alkemade had op uitnodiging isan dijkgraaf en hoogheemraden ï&an Rijnland een samenkomst plaats j;an dit College met polderbestuur- 14:eren uit die omgeving. 17 Vertegenwoordigd waren de bestu ren van de Aderpolder, de Blauwe 2'iolder, de Bospolder, de polder Bo- Jgerhuis, dc Drooggemaakte Akker- loot-, Hertogs- en Blijverspolders, Buurterpolder, de Kaagerpolder, Rode Polder, de Vrouw Vennepol- 2?ler, de polder Waterloos en de Zwei- %nderpolder. (jf Behalve bij Rijnlands taak en ac tiviteiten in het algemeen werd in 23*€t bijzonder stilgestaan bij de nood zaak en de urgentie van ophoging 2^n verbetering van boezemkaden. Ge lezen werd op de technische en fi nanciële büsl ind, die Rijnland in $eze biedt. Oriënterende streekbijeenkomsten deze. waarvan er reeds enkelen zullen successievelijk binnen het Hoogheemraad schap worden gehouden. Prof. dr. P. A. H. de Boer belichtte in een uitermate «77» warmgestelde rede de kwaliteiten van de heer Van Schaik. „U heeft in veel de hand ge had", aldus spreker, „doch in deze avond heeft U nu eens niet de hand gehad". „U bent ditmaal niet het lei dend voorwerp, maar het lijdend voorwerp". Prof. De Boer herinnerde voorts uitvoerig aan het bouwend werk van de heer Van Schaik, dat het stempel draagt van Holland en Zeeland, van frisheid, van moed en van optimis me. Er is het woord „schoolmeersters blijven lang jong door de asempies der kinderen", maar U bent jong ge bleven door de politiek. Maar u bent niet in de eerste plaats een poli ticus, een „partijman", U nam af stand van partijpolitiek, Uw drijfveer was steeds het „gemeentebelang". Prof. De Boer analyseerde hierop breedvoerig al hetgeen onder de heer Van Schaik tot stand is gebracht en waarin hij een aandeel heeft gehad, o.a. zijn werk voor Ned. Volksherstel, dat tot een vernieuwing werd en voor K. en W. Bij dit alles betoon de de heer Van Schaik zich een der meest inititatiefrijke stadgenoten na de oorlog, bezield met een rusteloze vernieuwingsdrang en trots op wat „zijn" K. en O. deed. Onder zijn wethouderschap is het artistieke peil van onze stad aanzienlijk gegroeid. Voorts verwees spreker naar de versregels van Henriëtte Roland Holst: „Leven schept nieuwe vormen aldoor" en bracht dit in verband met de talrijke verbeteringen in het cul turele, sportieve en jeugdleven, tot stand gekomen onder de stuwende leiding van de heer Van Schaik. „Hij heeft niet altijd gelijk gehad", zijn vasthoudendheid en zelfverzekerd heid gaven wel eens moeilijkheden, maar hij kon ook een goed verliezer zijn". „Een man, die de „verten" kent, met idealen bezield is, een man met be stuurskwaliteiten, créatief vermogen, kunstzin, die de jeugd wist op te voeden en ook bij tegenwind voort ging, die gegroeid is als mens en als bestuurder, die weet dat zijn werk niet af is en zich nu terugtrekt". Maar wij weten, dat véél wat in de toekomst nog tot stand zal komen, aan hem te danken is. volg cursussen over actuele onderwerpen bij de Volksuniversiteit K. O. Vraag het jaarprogramma aan DUIVENSPORT P.V. „DE REISDUIF" Wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Vilvoorde (plm. 138 km). In concours 156 duiven. Gelost om 8 uur met N.O. wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 9.53.53 uur. Uitslag: 1. 3. 4. 10 J. de Dunne; 2, 8, 9 P. Mooten; 6. W. Tolboom; 7 K. Ie Fébre. DOKTERSASSISTENTE mondelinge opleiding onder toezicht van de Kon. Ned. Maatschappij t.b.d. Geneeskunst. AN ALIST(E) mondelinge opleiding voor het erkende diploma van de Kon. Ned. Chem. Vereniging. Middag- en avondcursussen. CHEMISCHE SCHOOL OOSTERKERKSTRAAT 11, LEIDEN Tel. (0 1710) 3 18 44 Inlichtingen: dagelijks van 9—12 en van 25 uur en woensdagavond van 78 uur aan de school. Maandag- en vrijdagavond van 7—8 uur: Oude Singel 142, Leiden. Een prospectus no. 83 wordt aanvraag gratis toegezonden. u op A. E. M. Pleij gaat met pensioen In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer E. A. M. Pleij, waarnemend directeur van de dienst voor Sociale Zaken, met ingang van 1 oktober a.s. deze dienst verlaten. In verband daarmee wordt op 13 september om 3 uur des middags een afscheidsbij eenkomst gehouden in het gebouw van de dienst, ingang Steenschuur. Advertentie In meidagen van 1940 nauw betrokken bij verdediging Vliegveld Valkenburg In de ouderdom van 78 jaar is te Den Haag overleden de heer H. D. Buurman, kol. tit. der Infanterie b.d. en oud-commandant van het voormalig 4 R.I., welk regiment van 1 mei 1861 tot aan de capitulatie in mei 1940 onafgebroken in Leiden was gelegerd. Onder zijn leiding was ..Het Vierde" in de meidagen van 1940 nauw bij de strijd betrokken. Het regiment, dat in die dagen op volledige oorlogssterkte was gebracht, was mede de verdediging opgedragen van het vliegveld Valkenburg, waar deze troepen, ver van de grenzen, voor de zware taak stonden de aanvallen van luchtlandingstroepen op de Residentie en het regeringscentrum af te slaan. In verbitterde gevechten slaagden de troepen er in om de plannen van de anavallers om de Nederlandse weerstand reeds op de eerste dag volledig te breken, te verijdelen. Toen op 14 mei ons land capituleerde en ook kolonel Buurman behoorde onder hen, die in krijgsgevangenschap werden weggevoerd, kwam aan het bestaan van 4 R.I. een einde, want na de bevrijding, werd besloten 4 R.I. niet opnieuw op te richten. Teneinde het vaandel van het regiment niet in handen van de bezetter te doen vallen, is dit bij de overgave op last van kolonel Buurman onder de gemeente Noordwijk verbrand. Op 16 mei 1937 keerde hij terug naar 4 R.I. als commandant van dit regiment dat hij tot aan de capitu latie heeft gediend. NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Met de tafelkeuring van de Leidse 1 ZG; Franse Hangoor, ijzergrijs (m) Pluimvee en Konijnensportvereniging 2 ZG; A. Duivenvoorde: Alaska (m) (LPKV). die werd gehouden in het j 2 ZG clubgebouw van de speeltuinvereni- I Klasse B: L^ La-man Vlaamse Reus. Cadeaus Namens de culturele en sportver enigingen bood de heer Zandbergen vervolgens een cheque aan,: de som had alle verwachtingen overtroffen. Het bedrag kan de heer Van Schaik naar eigen inzicht gebruiken. De heer L. J. A. Zunderman herinnerde, on der overhandiging van een herinne ringsalbum met foto's aan het vele dat de heer Van Schaik op het ge bied van het jeugdleven verrichtte en aan datgene, wat hij in het be lang van de jeugd heeft gedaan. De heer Han de Wilde, sprekend namens het algemeen bestuur van K. en O. wees op het feit, dat K. en O. een penning beschikbaar stelt aan personen, die zich op cultureel gebied verdienstelijk hebben gemaakt Deze penning is gedurende de 7 Vi ging „Oosterkwartier" hebben velen weer enkele gezellige uren beleefd. Men beschouwt een tafelkeuring, vooral in het begin van bet seizoen eigenlijk als een voorsortering en er vallen in de regel dan ook meer tegenslagen te verwerken dan op een grote tentoonstelling. Vooral bij de kleunkeuring heeft men dikwijls te maken met dieren, die men uiterlijk op vorm en conditie wél kan beoordelen, maar niet ln kleur. Ook op deze tafelkeuring hadden de keurmeesters J. Hogerbrug, Hilver sum (Konijnen) en A. de Groot, Gouda (Pluimvee) een zeer moeilijke taak. De volgende resultaten kwamen uit de bus: Duiven: J. de Mey, Duitse Baart Tuimelaar vj1 ZZG; Klriilduif. rood (mj) 1 ZG; Stettiner, bl. vleugel* (mj> 1 ZG; Stettiner zw kras (mj) 2 ZG; Krulduif, rood <vj) ZG. W. Polanen: Holle kropper, duif kl. grijs ZG; Meeuw, blauwe duivin, ZG. N v. d. Mey: Vink bl. vleugel (mj) ZG; Stralsummer, hoogvlieger wit (vj) GGG; Tippeler, licht (vj.) GG. J. Bloemendaal; Beste Hoender Sussex Hermelijn (hen) Kriel 1 ZG; idem haan, 1 ZG; idem haan. 2 ZG. Konijnen, klasse A: R. Wolting: Vlaamse Reus wit (m) 1 ZZG; L. Laman Vlaamse Reus, kon. grijs (m) 1 ZZG; Vlaamse Reus, kon. grijs (m> 2 ZG; P. Hemerik Vlaamse Reus, wit (m) ZG; P. v. d. Leek Vlaamse Reus. wit (m) ZG; D. Bave- laar Franse Hangoor, ijzergrijs (m) Na de capitulatie zijn ruim 22 jaar verlopen en is het regiment opge heven .doch wat gebleven is, dat is de trouwe kameraadschap, welke onder de mannen van „Het Vierde" werd gevonden. Nu reeds vele malen achtereen wordt steeds in Leiden het laatst in 1959 een lustrum- reünie gehouden, waarvoor ook tel kens weer de thans overleden oud- regimentscommandant belangstelling toonde. Op één van de reünies werd hem namens de oud-gedienden een bronzen gedenkplaat aangeboden, welke later werd ingemetseld ln de muur van de Morspoortkazerne en daar nog heden ten dagen de her innering levendig houdt aan het oude 4 „R.I.". Kolonel Buurman trad op 1 augustus 1901 als vrijwillig soldaat in dienst bij het Instructie-bataljon te Kampen, waarna hij, na de lagere rangen te hebben doorlopen, bij K.b. van 17 septembed 1906 werd benoemd en aangesteld tot 2e luitenant bij het 4e regiment infanterie .waarop zijn benoeming tot le luitenant bij dat korps volgde op 23 mei 1910. Met ingang van 1 november 1913 toegelaten tot de Hogere Krijgsschool voor het volgen van krijgskundige studiën, werd hij na het beëindigen der studie met ingang van 1 oktober 1918 werkzaam gesteld als leraar bij de toenmalige Hoofdcursus te Kam pen kon. grijs (v) ZG; R. Wolting, Vlaam se Reus, wit (v.i ZZG; P. Hemerik, Vlaamse Reus. wit, (v) ZZG; Vlaam se Reus, wit (v) ZZG; P. v. d. Leek Vlaamse Reus, wit (v) 2x ZG; J. Gor. ree. Vlaamse Reus. wit Cv) ZG; R. Wolting Franse Hangoor (v) kon. grijs ZG; P. Hemerik Vlaamse Raus wit <m) 2 ZG. Klasse C: C. P. Splinter, Vlaamse Reus, wit (m) 1 ZG; P. Zwanenburg, Wener blauw (m) 1 ZG. Klasse D: P. Hemerik, Vlaamse Reus, wit (v) ZZG; L. Laman, Vlaamse Reus, wit (v) ZZG; C. P. Splinter. Vlaamse Reus, wit (v) ZZG; E. Mekel, Vlaamse Reus. wit (v) ZZG 2 x ZG; A. v. d. Lee, Groot Chinchilla (v) ZG; P. Zwanenburg, Wener blauw (v) ZZG; A. Duivenvoorde, Hollander blauw (v) ZG; R. Wolting Vlaamse Reus, wit (m) ZG; D. Ba- velaar, Franse Hangoor, ijzergrijs (m) 1 ZG; J. Laman. Vlaamse Reus wit <m) 1 ZZG; P. Zwanenburg, We ner blauw (m) 1 ZG; A. Duivenvoor de, Alaska (m) 1 ZZG; B. Schroef Vlaamse Reus, wit (v) ZZG; R. Wol ting, Vlaamse Reus, wit (v) ZZG; D. Bavelaar, Franse Hangoor, bont <v) ZZG: A. v. d. Lee. Groot Chinchilla (v) 1 ZG en 2 ZG; A. Augustinus, Havanna (v) ZG; A. Duivenvoorde, Alaska (v) 1 ZZG. Nesten: E. Mekel Vlaamse Reus, wit ZG; A. v. Duivenvoorde. Alaska. 1 ZG. Rest ons te vermelden dat 14 maal het predikaat ZZG. 38 maal ZG en 32 maal GG werd gegeven. Kolonel H. D. BUURMAN ten tijde van zijn regiments commando. Op 16 juli 1919 benoemd tot kapi tein. werd hij op 1 okt. als zodanig overgeplaatst bij het 4e Regiment Infanterie alhier en op 25 november 1931 benoemd tot kapitein-adjudant, welke functie hij vervulde tot 1 no vember 1934, toen werd hij benoemd en aangesteld tot majoor hoofdin structeur bij 16 R.I. Verdachte poging tot aanranding voorlopig'vrij Een 33-jarige Amsterdamse bouw vakarbeider, die door de politie in verzekerde bewaring was gesteld we gens een poging tot aanranding (za terdagavond) van een 17-jarig meis je in Amsterdam-oost, is op last van de officier van Justitie voorlopig in vrijheid gesteld. Volgens de officier staat wel vast, dat mishandeling is gepleegd, doch waren er geen vol doende aanwijzingen, dat het hier een poging tot aanranding betrof. Het meisje had zich hevig ver weerd. Tijdens het gevecht gaf de man haar een vuistslag in het ge zicht. waardoor haar bril brak en een stukje glas in haar oog kwam. Zij moest daarvoor in het O.L.V. Gast huis worden verpleegd. De crematie van het stoffelijk over schot vindt plaats morgenmiddag te Westerveld na aankomst van de trein van 15.31 uur. Leidsche Spaarbank In de maand augustus werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd f2.621 969,20 en f 1.847.681,29 terug betaald. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 527 en het aantal afbetaalde boekjes 281. Op 6.155 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd f 120.364.- bijgeschreven. Er werden 1.231 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van f39.135,09. Het tegoed der 51.695 inleggers be droeg aan het einde der maand f 49.380.717,65. PLANTSOENCONCERT „WERKMANS WILSKRACHT" De Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" zal maandagavond te 8 uur in het Van der Werfpark een gemeenteconcert verzorgen. Het pro gramma luidt als volgt: 1. Fairest of the fair, mars-Sousa; 2. Die Czardasfürstin, E Kalman; 3. Punjaub, mars-Ch. Payne; 4. Mor- genblatter, wals, Joh. Straus; 5. Mars der medici, Joh. Wichers. Pauze. 6. Florentiner mars, Fucik; 7. The De sert Song. Romberg; 8. Glück auf, mars, Joh. Wichers; 9. Chicago, Ruelle; 10. Lover, walsz, Rodgers; 11. American petrol. Meacham. Advertentie ligt er tussen het opplakken van het laatste zegel van Uw MIDZA spaar kaart en van het Incasseren van de Pro f. Vort Békésy tot erelid benoemd In Huis ter Duin in Noordwijk aan Zee werd gisteravond het zesde internationale audiologische congres geopend. Het eerste congres van deze aard vond in 1953 in Amsterdam plaats. Aan het congres, dat tot zondag duurt en in Leiden en Noordwijk wordt gehouden, nemen ongeveer 300 geleerden deel uit talrijke landen, ook van achter het ijzeren gordijn. Ongeveer tien procent van de deelnemers is uit Nederland afkomstig. Tijdens de openingsplechtigheid stelde de president van de In ternationale Society of Audiology voor. de Nobelprijswinnaar prof, G. von Békésy, die zich onder de aanwezigen bevond, tot erelid van de society te benoemen als hulde voor zijn baanbrekende werk. De aanwezigen stemden van harte met dit voorstel in. Dode aangespoeld Het stoffelijk overschot van de 23- jarige D. Klein uit Duitsland is van morgen ongeveer 150 meter ten noor den van de Duindamseslag in Noord wijk aangespoeld. De heer Klein is zaterdag bij het zwemmen in zee te Scheveningen verdronken. Vier toespraken De officiële opening werd verricht door mr. J. Nittel namens minister Cals, die door verblijf in de West niet aanwezig kon zijn. Mr. Nittel wees er op, dat de audiologie welis waar een jong wetenschappelijk spe cialisme is, maar dat dit zich voort varend ontwikkelt ook in Nederland. In 1956 waren er in ons land 7 scholen voor doven, thans zijn er 11. en voor slechthorenden waren deze aantallen 8 en 16. Daaruit blijkt, dat men in ons land grote aandacht voor het probleem van de doofheid en slechthorendheid heeft. Ho verheugde zich er over, dat zo veel vooraanstaande audiologen naar one land waren gekomen om zich in de problemen van hun wetenschap te verdiepen, en door onderling con tact deze wetenschap uit te bouwen. De rector magnificus van de Leid se Universiteit prof. dr. S. Dresden sprak eveneens zijn vreugde uit over deze grote belangstelling en zag in de stilte en het lied van de zee een passende entourage voor dit audio- logencongres. De decaai> van de medische fa culteit prof. dr. J. Dankmeyer wees er op, dat de audiologie slechts ver der ontwikkeld kan worden door nauwe samenwerking van veler- lerlei specialisten, waaronder klinici, researchwerkers, biologen en natuur kundigen. Het gaat hier om het be langrijkste menselijke communicatie middel. De president van de internatio nale organisatie prof. dr. J. M. Tato uit Argentinië gaf (in het Spaans) een korte samenvatting van de his torische groei der audiologie als we tenschap en herinnerde er aan. dat ock het eerste congres onder leiding van prof. Van Dishoeck in Neder land plaats vond. De voorzitter van het congres, de Leidse hoogleraar prof. dr. H. A. E. van Dishoeck besloot de openingsbij eenkomst met een boeiende voor dracht over de historie van de Leid se Universiteit en de Nederlandse wetenschap en kunst die zo nauw met de bloei van Leiden verband hebben gehouden. De bijeenkomst werd muzikaal op geluisterd door de heren H. W. A. van Oordt, fluit. E. H. Huizing vio loncel en J. Keuning piano. Na de bijeenkomst werd een geanimeerde receptie gehouden. Vandaag ls het wetenschappelijk gedeelte van het congres begonnen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3