loorsnee Italiaan weet weinig 0pem van de muziek af. |f kunst kaleiöoscoqp jor(Jaanm Jen steunt op klein aantal topfiguren Vergeefs zoeken naar infiltranten op Misool festival en ballet HULSHOFF Wijnancl van de Pol werd maestro eugd kent geen notenschrift He's° Mieke Telkamp en Alberti's naar N.-Guinea BELANGRIJKE PREMIERES ZIJN ER OP KOMST Spionage voor O.-Duitsland? Wervelstorm over Formosa LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 (Van onze Romeinse correspondent) IJ noordelingen stellen ons Italië graag voor als een land. waar iedereen zingt en erg muzikaal is en omdat Rome de V hoofdstad is van dat landmoet Rome dus wel een muziek- lijs zijn. Bij nader onderzoek klopt dat niet helemaal. Ook hier de regel op wij menen dat naar aanleiding van andere Arn al eens vroeger te hebben gezegd dat Italië op vrijwel elk d uitmunt, niet doordat de doorsnee-Italiaan uitmuntmaar Vlht men er een klein aantal topfiguren heeft. loorsnee-Italiaan weet beslist it minder van muziek af dan oers en zusters ten noorden j Alpen. We weten niet. of altijd zo is, maar in de dagen de" lagere school bezochten, l daar het vak „zingen" en dit -i ieder geval in, dat alle jon- i meisjes het notenschrift Ieer- ^en en een rudimentaire ken- 'aeden over melodie en harmo- i Italië is daar geen sprake "*'ien ontmoet, muziekstuderen- "';gesloten, slechts bij uitzonde- n Italiaan die muziek kan le- fluiten doen hier zelfs de sla- ..igens niet en als een Italiaan peidan doet hij dit „op het ge en zonder het te hebben ge- Dezer dagen heeft de minister nderwijs besloten, dat op de A ^are scholen onderricht zal 'l gegeven in koorzang. En on- Ijjk Is Leiden in last. want jkt dat er op geen stukken na ,-ide leerkrachten zijn voor dit |[en zal dus eerst moeten be- I met leraren op te kweken :e koorzang en om dat vak goed jJ6inen onderrichten is heus wel ,eer nodig dan een wijsje te spelen op de piano ~"och een hoge nusiekcultuur och is Italië een land met een ,oge muziekcultuur, maar die privilege van een kleine min- 1. Laat ons nagaan wat Rome en heeft. Er zijn twee grote or- dat van de Opera en dat inta Cecilia. Het opera-orkest duit gezegd, middelmatig. We i het meermalen bar en bar SHjren spelen. De opera in Italië 1 in Milaan, Triëst, Napels en Ce en dan in de steden tussen m en Bologna: Parma in de plaats, 's Zomers geeft men in nen van Caracalla opera-voor ten. Soms heel goed, op masto- she schaal. Het orkest van i Cecilia is een zeer oud en ^waardig geval. In 1584 ver- zich de muzikanten, meest- jers, te Rome in de „Broeder der musici onder aanroeping e H. Cecilia". Een der oprich- an die broederschap was Pa- a. De 15de en 16de eeuw waren d^et Romeinse muziekleven van root belang. Daarna treedt ver- Een honderd jaar geleden was ,,C vrijwel identiek met opera lts de Sixtijnse Kapel (opge- in 1473) zong gewijde teksten fopera-melodieën. Symfonische was totaal onbekend. Eerst 5 heeft de congregatie, tegen- ig Academie van S. Cecelia, een jk orkest opgericht en van 1908 m35 werd er iedere zondagmid- concert gegeven in het een uitstekende con- gebouwd op de resten van J\ grafmonument van Keizer tus. ir Mooiste die de concertzaal nssolini liet het graf van de Keizer (dat onder de concert- zaal steeds zichtbaar was ge- „blootleggen", de zaal slopen e gehele stadswijk die er om- ^ome zou nieuw groots r*tgebouw krygenEerst in pfverd daartoe een stuk grond k'ezen. maar op die grond zijn Iels allerlei bouwsels verrezen t orkest is zonder vaste zetel, peelt nu 's winters in een, niet .techikte, concertzaal die eigen- 'ls van de H. Stoel en die dus worden gehuurd en 's zomers ruïnen van de basiliek van ntius. Die openluchtconcer- n de „Basilica", met Forum, Un, Colosseum en Capitool om heen (de mooiste concertzaal 'ereld) z(jn een uniek genot, nverschlllig wat er gespeeld orkest is goed, maar niet meer nat. behoort zeer beslist niet tot de ■arde orkesten van Europa. De dirigent is Fernando Previtali. ewoonlijk één. hoogstens twee nrten tijdens het winterseizoen e?n m de openlucht dirigeert, de rest heeft men voor ieder ft (er zijn er twee per week) Odere dirigent, meestal een niet- yóór oorl°g hebben we 40 jaar aan één stuk Bernar- als dirigent gehad en en bijna nooit een andere. Nu [e in het andere uiterste geval- voor een orkest lijkt het ons nm goed steeds onder dezelfde g te spelen als twee maal per van leiding te veranderen. Programma vermeldt altijd „hoeveel „Symphonische con- i het ..Concertinstituut der na- le academie van S. Cecilia" achter de rug heeit. Dezer da- raren wij aanwezig bij het 4605de jrt „sedert de stichting der con- p dat is dus sedert 1905. Geen Igheid. Een derde groot orkest, dan dat van S. Cecilia, is dat „Radio Roma". Een zijtak van „Santa Cecilia" is de Academia Filarmonica Romana" die thans 141 jaar bestaat. Oorspron kelijk. toen muziek en opera in Ita lië twee namen waren voor hetzelfde begrip, voerde de „Filarmonica" in oratorium vorm opera's op, die, in ver band met de uiterst strenge censuur in de kerkelijke staat, op het toneel niet werden geduld: veel werken van Rossini en Donizetti, later de „Na- bucco" van Verdi, enz. Sedert 1920 wijdt zich de Filarmonica uitsluitend aan kamermuziek en in de laatste ja ren is dit werkelijk een buitengewoon verdienstelijke instelling. Twee maal per week komen de abonnees bijeen en horen in een der grote schouw burgen van Rome, het „Eliseo" de beste ensembles voor kamermuziek, de meest vermaarde solisten (viool, piano, fluit, zang, enzovoort) ter we reld. Naar Italiaanse begrippen (een goede plaats bij een concert kost hier al gauw f. 20.-') is het abonnement niet duur. Voor minder dan f 40.- kan men een dertigtal uitstekende concerten horen. De voorzitter is Massimo Bogianckino, maar de ware ziel van de „Filarmonica" is de vice- presidente, mevrouw Panni. Dit is een in de muziekwereld zo vooraan staande dame, dat in haar huis Stra- winsky zijn 80ste verjaardag is ko men vieren temidden van een uit gelezen gezelschap van ware mu- ziekvrienden. Conservatorium met wereldfaam -L -1 liik allerbelangrijkste deel van „Santa Cecilia" is waarschijn lijk het conservatorium. In heel oude, vervallen lokalen, maar vol sfeer en traditie, worden daar sinds enkele eeuwen musici opgeleid, van wie er verscheidene een wereld naam verwerven. De faam van deze instelling is zo groot, dat ongeveer vier op elke tien leerlingen (de ver houdingen wisselen naar gelang van de verschillende klassen) buitenlan ders zijn. Honderden en honderden jongelui uit de verste landen en uit alle werelddelen worden hier opge leid. Voor zang is Milaan stellig beter, maar voor instrumentale muziek ko men Rome en Napels op de eerste plaats. In de laatste v(jf jaren heeft zich onder de leerlingen een jonge Nederlander ten zeerste onderschei den. Het gaat om Wijnand van de Pol, geboortig uit Alkmaar, die half juli met bijzonder hoge punten en de grootste lof is geslaagd voor zijn eindexamen als organist. Hjj heeft nu het recht zich „maestro" te noemen, zoals iemand na beëindigde univer sitaire studie „dottore" is. Dat eindexamen Is buitengewoon moeilijk: het gaat niet alleen om de techniek van het orgelspel! Muziek geschiedenis, theorie der muziek, compositieleer en nog heel wat meer moet men terdege onder de knie heb ben. De directeur van het conserva torium, Renato Fasano, tevens diri gent van „I virtuosi di Roma" is een verre van gemakkelijk heer en zeer veeleisend. De directe leraar van Van de Pol. althans de belangrijkste, was natuurlijk de wereldberoemde or ganist Fernando Germani. Uit dat Romeinse conservatorium zijn in de laatste jaren talloze dirigenten, so listen enz. voortgekomen, wier naam ieder kent. „I Musici" en het „Quar- tetto di Roma" in onze stad meer malen gehoord Kunst Red.-L.D. zijn heus niet de enigen! Weinig koorzang Koorzang is hier weinig verbreid en Rome heeft naast het koor van de Opera en dat van S. Cecilia alleen nog het veel minder goede koor van de Filarmonica en voorts het uitstekende, hoewel klei nere „Coro Polifonico Romano". Dit is een der zeer weinige koren in Italië, die teksten in een andere taal dan het Italiaans zingen! Het grote bezwaar is natuurlijk, dat dilettan ten er niet voor voelen te oefenen, als zij daarvoor niet betaald worden. De liefde tot de kunst is niet bijzon der groot, zoals men ziet. Natuurlijk is er zelden geld om een koor van dilettanten, zelfs voor de koorrepetities te b°talen. Maestro WIJNAND VAN DE POL aan het orgel van de Academia Chigiana' te Siena. Gaetano Tosati, leider van het Coro Polifonico Romano, slaagt er echter in geregeld uitstekende concerten, ook instrumentaal, te geven. Hij heeft de beschikking over een buitengewoon fraaie zaal. het oude oratorium van Santa Lucia del Gonfalone, een zaal rijk versierd met fraaie barokschil- deringen en gelegen in een der meest schilderachtige wijken van de oude stad. Onze landgenoot Van de Pol zorgt voor de koorrepetities en is or ganist van dat gezelschap. Zijn voornaamste werk is echter dat van organist de anglicaanse Kerk. Daar naast is hij dan nog pianist in de dansacademie van Alexander en Clo- tilde Sakharow, twee thans hoogbe- (Van onze Amsterdamse correspondent) Het grootste buurtfeest van Amster dam, het „Jordaan-Festival", zal morgenmiddag met de opening van een kermis op de Palmgracht. be ginnen en voortduren tot volgende week zaterdagnacht. In deze week zullen in de avonduren alle draai orgels van de stad in deze oude buurt zijn samengetrokken en kan de jeugd op het asfalt van de nau we straten zich uitleven in wilde dansen. De winkels behoeven zich een week lang niet aan de slui tingstijden te storen en iedere mu zikant of acrobaat heeft het recht zonder vergunning een aandeel te leveren in dit traditionele jaar lijkse feest van de Jordaners. Voor het eerst heeft het wijkcentrum van de Jordaan getracht het feest een cultureel tintje te geven door een operaconcert en een balletvoor stelling in het programma op te nemen. Men kan dit zien als een voorproefje van de grote jubileum feesten, die voor het volgend jaar als de Jordaan 3'j eeuw bestaat zijn geprojecteerd. De Jordaanse bevolking heeft talloze operaliefhebbers. Zij kunnen woensdagavond voor een kwartje terecht in de Noorderspeeltuin, waar het Nederlands Operakoor en een aantal solisten een concert ge ven. De balletvoorstelling geschiedt eveneens in de openlucht, namelijk op enige dekschuiten in de Brou wersgracht. Dit optreden wordt volgende week zaterdagavond ver zorgd door het Scapino-ballet. Het aloud»» palingtrekken staat al ja ren niet meer op de feestprogram ma's. Hiervoor is de viswedstrijd met in de Brouwersgracht drijven de genummerde houten vissen in de plaats gekomen. Voor een Jordaancabaret waren dit maal kennelijk geen amateurarties ten te vinden. Maar Johnnie Jor daan zal dinsdagavond heel wat buurtgenoten naar de muziektent op de Lindengracht trekken niet zijn sentimentele Jordaanliedjes. UW JUWELIER/HORLOGER TOONT U GAARNE DE GEHELE INDUS-COLLECTIE Noch patrouilles van de Neder landse strijdkrachten, noch waarne mers van de V.N.hebben op het eiland Misool de melding van de be volking kunnen bevestigen, als zou den daar nieuwe Indonesische infil tranten zijn geland. V.N.-vertegenwoordigers in Hol- landia hebben gisteren medegedeeld, dat grote groepen Indonesische mi litairen reeds enige weken geleden I zijn gesignaleerd op de eilanden Mi- j sool en Waigeo. Waarnemers der V.N. hebben contact gehad met Indone sische officieren om te trachten, de ze infiltranten te verzamelen, doch jaarde, maar eenmaal in de ganse wereld befaamde dansers. Dank zij Fernando Germani is hij 's zomers in Siena (ook de Sakharows wer ken daar dan) aan de Academia Chi giana, de schepping van Graaf Chigi iSaraceni. Die academie, die o.a. de werken van Vivaldi aan de vergetel heid heeft ontrukt, is een muziek centrum van internationale beteke nis. Het Romeinse muziekleven wordt nog afgerond door de vele concerten, die de verschillende ambassades en buitenlandse instituten plegen te or ganiseren, waar men vaak artiesten van wereldnaam kan horen. Mieke Telkamp, Willy en Willeke Alberti, Jan Pruis en Tonny Bakke- nes zullen op 19 september naar Nieuw-Guinea vertrekken om daar de groep van Rudi Carrell af te los sen. Aldus heeft de Stichting Nationaal Thuisfront Nieuw-Guinea bekend gemaakt. Binnenkort zal ook begon nen worden aan de „Actie Thuis komst" om een nationaal welkom te organiseren voor de teruggekeerde militairen. Tegen het einde van dit je ar wanneer de repatriëring van de militairen uit Nieuw-Guinea is voltooid zal een reünie in Utrecht worden belegd. Deze „Actie Thuis- j komst" zal door Prins Bernhard als voorzitter van het hoofdbestuur van Premières bij toneelgroep Studio De toneelgroep „Studio" zal don derdag 13 september in de studio van de Stadsschouwburg te Tilburg de wereldpremiere geven van „Harten 2 harten 3", een parabel van de Neder landse auteur Paul Rodenko. De regie heeft Albert Abspoel. Tot de mede werkenden behoren Marlies van Alc- maer, Ingebore Uyt den Bogaard, Jaap Hoogstra, Will Spoor en Bram van der Vlugt. Vrijdag 29 september volgt de pre mière voor Nederland van ..Planten zonder wortels", een toneelspel van Arnold Wesker in de vertaling van Gerard K. van 't Reve. „Studio" opent woensdag 10 okto ber haar eigen theater aan De Brak ke Grond te Amsterdam met de Ne derlandse première van „Gelukkige dagen" van Samuel Beckett. Regis seur is Kees van Iersel. Tot de mede werkenden behoren Andrea Domburg en Ab Noyons. Gelijk gemeld treedt hedenavond te Amsterdam in de voor stelling van de opera "I Pagliacci" van Mascagni in de rol van Canio als gast op de Amerikaanse tenor Robert Nagy. verbonden aan de Metropolitan 0[ %ra te New York. Hij ontving zijn muzikale opleiding tussen 1954 en 1957 aan het Cleveland Institute of Music. Hierboven Robert Nagy voor het eerst in Europa tijdens een wandeling op het Leidse Plein. Festival te Berlijn Herdenking van Gerhart Hauptmann (Van onze kunstredactie) VAN 23 september tot 9 oktober a.s. zal West-Berlijn weer in het teken der muzen staan. Voor de twaalfde keer wordt het Berlijn-festival gehouden. Niet voor de film, maar van toneel en muziek. Vele bekende dirigenten, orkesten en solisten, acteurs en regisseurs komen ook dit keer weer naar West-Berlijn. Het festival wordt geopend met een concert van het Berlijns Philharmonisch Orkest, gedirigeerd door Karl Böhm, terwijl Friedrich Gulda als solist optreedt. Deze bekende concertpianist is ook een begaafd jazz-musicus. Tijdens de feestweken geeft hij met zijn ensemble een jazz-concert in de grote aula van de Vrije Universiteit, Herbert von Karajan komt met het Weense Philharmonische Orkest. Paul Hindemith dirigeert zelf het door hem vertaalde en tot opera be werkte stuk van Thornton Wilder. ,,De lange Kerstmaaltijd". plaatsvindt met Heldemarle Hatheyer en Ernst Schijder in de hoofdrollen. Fritz Kortner is de regisseur van „As you like it" van Shakespeare, waarin Curt Bois, die voor 1940 ook wel eens in Cabaret La Gaité in het Amster damse Tuschinski-Theater optrad, de rol van Malvolio vertolkt. „Who is afraid of Virginia Woolf' van de Amerikaanse auteur Edward Albee wordt in de „Werkplaats" van het Schiller-Theater ten tonele ge bracht. Van het nieuwe stuk „De natuurkundigen" van Friedrich Diir- renmatt worden eveneens een aantal voorstellingen gegeven, terwijl het ensemble van Barlog ook de Duitse première brengt van „De keuken" van de jonge Engelse toneelschrijver Arnold Wesker. De Berlijnse première van „Elegie für junge Liebende", de nieuwe ope ra van Henze vindt plaats in het nieuwe gebouw van de „Duitse Ope ra". De regie voert Henze zelf, die trouwens ook de décors ontwierp. De opvoering staat onder muzikale lei ding van Reinhardt Peters. Het ensemble van het „Nationaal- Theater" in Mannheim vertolkt „3 operas minutes" van Milhaud (De bevrijde Theseus, De ontvoering van Europa en De verlaten Ariadne). „Atlantida" van Manuel de Falla en „Strafkolonie" van Hartung beleven tijdens dit festival hun Duitse pre mière. De „Virtuosi di Roma" komen, het Wiiliam Kroll-Kwartet uit New York het koor Robert Shaw zal zingen, Julan Bream de bekende gitaar- en luitspeler uit Londen heeft met een klein ensemble eveneens een aantal recitals. Het Royal Ballet uit Lon don, het nationale ensemble van Se negal, het Piraikon Theatron uit Athene, alsmede een aantal beken de Duitse ensembles zullen ongetwij feld volle zalen trekken. Omdat het dit jaar 100 jaar ge leden is, dat Gerhart Haupt mann werd geboren, brengt Boleslaw Barlog, die het ensemble van het „Schlosspark-Theater" leidt, een door hem geregisseerde nieuwe opvoering van „Die Ratten" met Klaus Kamrner, Carl Raddatz en De Berlijnse toneelgezelschappen I Hausmeister in de hoofdrollen, brengen o.m. de Duitse premiè- ®rw]n "'scator, die onlangs tot inten- re van „Eich und Angora", van van „Freie Volksbühne" de jonge Duitse auteur Marin Walser vverd ben°en«j. voert de regie van de geregisseerd door Helmut Kautner. ™aff zc,de" ten tonele gebrach- Kautner regisseert ook de opvoe- „Atrlden-Tetralofie van Haupt- ringen van „Ga toch naar Torpe' n,ann- van Billetdoux. waarvan de Duitse I Van het stuk van Norman Kras- première tijdens deze feestweken i na „Sunday in New York" vindt in het Nationaal Thuisfront worden in geleid tijdens een televisieuitzending op vrijdagavond 14 september. Slechts één eerste prijs op het Vocalisten concours De jury van het Internationale Vocalistenconcours, dat de afge lopen dagen voor de negende maal in 's-Hertogenbosch is ge houden, heeft dit jaar voor het eerst naar een van de vier be schikbare eerste prijzen toege kend. en wel aan de bas Jules Bastin uit Belgie, die daardoor bij gebrek aan verdere mededin ging tevens de beste zanger van het concours was en als zodanig de prijs van de gemeente 's-Her togenbosch kreeg toegewezen. Tweede prijzen werden gewonnen door de sopraan Zofia Anna Wilma uit Polen, ne alt Julijana Anasta- sijevic uit Joego-Slavië en de bassen Frederick Gersten uit Amerika en Richard Novak uit Tsjecho-Slowa- kije. De prijs voor het beste opera ta lent, beschikbaargesteld door de Ne derlandse Oepra is niet toegekend. Eervolle vermeldingen waren er voor de sopraan Margot Nisita uit Amerika en de alt Giovanna Fughi uit Italië. De aanmoedigingsprijs van de Kon. Ned. Ver. tot bevordering der Toonkunst is toegewezen aan de te nor A. Ti-ommelen uit Neede in Gel derland. Nederlandse tournee „Les frères Jacques" „Les freres Jacques", dikwijls aan geduid als „de meest volmaakte atle ten van het Franse lied", komen na een afwezigheid van enkele jaren terug naar Nederland voor een uitge breide tournee. Het bezoek aan ons land Is een onderdeel van 'n wereld tournee. waarin ook Noord- en Zuid- Amerika, Japan en Rusland zijn op genomen. Z[j brengen het nieuwe programma, waarmee z(j onlangs groot succes in het Par(jse Theatre des Ambassadeurs boekten. Het eerste optreden van „Les frères Jacques" in Nederland heeft op 27 september in de Schouwburg te Utrecht plaats. Voorts worden voor stellingen gegeven in o.a. Den Haag <28 september), Groningen (2 okto ber). Rotterdam <3 oktober). Arn hem <4 oktober). Enschede <7 okto ber), Haarlem <11 oktober), Hilver sum (13 oktober) en Nijmegen (15 oktober). Berlijn de Europese première plaats. Voorts staan nog b(j verschillende andere Berlijnse toneelgezelschap pen opvoeringen van stukken van Buzatti, Mrozek, Audiberti en Tan- kred Dorst op het programma. Uit Warschau maar pas na het Festival - komt het „Jiddische Thea ter", dat een aantal gastvoorstel- lingen zal geven. Met grote belang stelling wordt ook de Duitse première tegemoet gezien van „De tiende man" var. Paddy Chayefsky, waarvan in Bazel de Europese première werd ge geven, die een groot succes was. Tenslotte zullen cr speciale tentoon stellingen van de werken van Geor ge Grosz, Emil Nolde en Wilhelm Trübner worden gehouden. Dat Ber lijn ook op het gebied van de mode een grote rol heeft gespeeld wil een speciale expositie „200 jaar mode in Berlijn" laten zien. dit is nog steeds niet gelukt. Alge meen wordt thans aangenomen, dat de melding van de bevolking, waar van hiervoren sprake was, niet juist is geweest. Vanuit Hollandia is gisterochtend wederom een gezamenlijke speur tocht begonnen naar de in de omge ving van de Tanahmerah-baai bij Hollandia gelande Indonesische in filtranten. Aan deze nasporing ne men deel een Nederlandse patrouille, waarnemers van de V.N. en een In donesische officier. Dinsdag bericht te een Papoea uit een kampong na bij het vliegveld Sentanl, dat vier in filtranten hem om voedsel nadden gevraagd. Daarna zijn zij weer ver dwenen. Zoals gemeld, moeten zich in de omgeving van Hollandia nog onge veer 25 infiltranten bevinden, die na het ondertekenen van de overeen komst met Indonesië vanuit onder zeeboten zijn geland. WONINGINRICHTING SPUI 56 DEN HAAG TEL 182340 Vraag onze gratis catalogus aan. De 47-jarige secretaris van de Westduitse Sociaal-Democratische Party in Bonn. Fritz Lompscher, en diens 52-jarige vrouw die dinsdag zoals gemeld zijn aangehouden, wor den, naar het Westduits Openbaar Ministerie gisteren meedeelde, ver dacht van spionage voor Oost-Duits- land. Het echtpaar zou verscheidene jaren „verraderlijke betrekkingen" hebben onderhouden met het Oost- dultse ministerie van Staatsveilig heid. Overstromingen De wervelstorm „Amy" heeft giste ren gepaard gaande met windstoten van bijna 220 km per uur en hevige regens, grote overstromingen in het noorden van Formosa veroorzaakt. Er zij nog geen bijzonderheden be kend over het aantal slachtoffers en de aangerichte schade. De stad Yilan aan de oostkust, die een maand gele den tijdens de wervelstorm „Opel" reeds vrijwel met de grond gelijk was gemaakt, is opnieuw zwaar getroffen. In de hoofdstad Taipeh zijn vele laag-gelegen wijken overstroomd. Ruim 24.000 mensen werden onderge bracht in openbare gebouwen en scholen. De totaal schade in Taipeh schijnt overigens mee te vallen. „Moord per post" in San Renio In San Remo aan de Italiaanse Rivièra is gisteren een dierenarts aangehouden, die ervan wordt be schuldigd via de post een moord te hebben gepleegd. Het slachtoffer van deze moord was de 50-jarige handelsreiziger Allevi, die onlangs per post een proefflesje met een aperitief ontving met de uitnodiging de drank te proeven met het oog op de mogelijkheid, dat hij vertegenwoordiger van het merk in de streek zou worden. Na enkele enkele slokken te hebben genomen, stierf de man onder hevige pijnen. Twee vrienden die slechts even ge nipt hadden, werden wel ziek maar behielden het leven. Bij onderzoek bleek de drank een sterk vergif te bevatten. Het flesje met het bijbehorend schrijven was uit Milaan verzonden. De dierenarts, die allang naar de gunsten van mevrouw Allevi had ge dongen, wordt nu beticht van moord met voorbedachte rade. Voorts zijn hem onzedelijke handelingen met de weduwe Allevi in een auto langs de openbare weg ten laste gelegd. De arts heeft tot dusver ontkend iets met de dood van de handels reiziger uitstaande t« hebben.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13