ZILVEREN EREMEDAILLE VOOR MEJ. K. HAZENBERG Afscheid van Nieinv Voordorp GEZONDHEIDSCENTRUM TROTS VAN VOORSCHOTEN! Zui verin gen in Hongarije duren voort Enthousiasme stond borg voor kleurige expositie Duitse vakpers naar Alkemade BEURS VAN AMSTERDAM - LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 I De twee-en-<Iertig jarige arbeid van de huidige adjunct-directrice, mej. K. Hazeberg, in het kinderte huis Nieuw Voordorp te Voorschottn is vanmorgen met een zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau bekroond. Het zaaltje van Nieuw Voordorp was vanmorgen geheel bezet met be- I woonsters van het tehuis en talrijke belangstellenden. toen de heer A. Boehlé. directeur van de Haagse Hervormde Kindertehuizen, een kort welkomstwoord sprak. Na hem kwam de burgemeester van Voorschoten, de heer L. de Kool aan het woord. In een vriendelijk toespraakje zette hy de kwaliteiten van de adjunct-direc trice zij legt haar werkzaamhe den neer uiteen. „Er moet zeker wel iets gepresteerd worden om een dergelijke onderscheiding te verkrij gen", aldus de burgemeester. „U bent één van die mensen, die zich daadwerkelijk hebben onderscheiden. Het werk in een tehuis is vaak lang niet eenvoudig. Om toch -te blijven doorzetten, daar is een roeping voor nodig. Dat u in de taak, die u zich in het leven heeft gesteld, geslaagd bent moge blijken uit het feit, dat velen, die het huis hebben verlaten nog steeds een band met u blijven voelen". Na deze woorden feliciteerde hij mej. K. Hazeberg met haar zilve ren onderscheiding. «foto L.D./Holvast) STADSNIEUWS Jaarverslag Zaalberg's Dekenfabriek Blijkens het jaarverslag over 1961 van de N.V. Koninklijke Nederland- sche Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon heeft de bru- to-winst in het boekjaar f 426.579.87 bedragen, waarvan f261.147.85 werd bestemd voor afschrijvingen. Het sal do-winst werd daarmede f 165.432.02 De directie stelt voor dit bedrag in mindering op het verliessaldo te brengen, zodat dit nog f299.771.20 bedraagt. In de loop van het boekjaar is het aantal orders gestadig toegenomen, in het bijzonder gold dat voor dra- lonstoffen. Aangezien de confectie-industrie dikwijls op korte levertijden stond, moest herhaaldelijk de hulp van der den worden ingeroepen. De produktie van wollen dekens werd in het twee de halfjaar vergroot. Door de toene mende vraag was de voorraad ge reed produkt bij het afsluiten van de boeken gering. Het nieuwe boekjaar werd, ook wat wollen dekens betreft, met een gunstige orderpositie inge gaan. De directie wijst er op, dat het ontbreken van stringente voor schriften betreffende de aanduiding van de samenstelling van gemengde of zuiver wollen dekens tot ernstige wantoestanden leidt, waarbij het pu bliek wordt misleid en de reputatie van het Nederlandse produkt in het buitenland wordt bedreigd. De investeringen ten bedrage van f 165.026.78, die in 1961 werden ge daan waren, evenals in 1960, met het oog op de gespannen arbeidsmarkt en de stijgende lonen in hoofdzaak richt op arbeidbesparende machines, gericht op arbeidbesparende machi nes, waaraan mede te danken was, dat de gevolgen van de verkorte werkweek geheel konden worden op gevangen. Bij 'n openbare aanbesteding, die door Gemeentewerken van Den Haag is gehouden voor de bouw van voor- bezinkingsbekkens met bijkomende werken aan de Laan van Poot «riool waterzuiveringsinstallatie) was van de 30 inschrijvers het IBB uit Oegst- geest met een bedrag van f 3.114.500 de laagste. Vermaats aannemingsbe drijf uit Rotterdam met een bedrag van f3.960.000 de hoogste inschrij ver. Gemeente koopt schilderij van stadgenoot De gemeente Leiden heeft van onze stadgenoot de kunstschilder, Alex Rosemeier, een schilderij aangekocht, voorstellende het overgebleven ge deelte van het Levendaal, vóór de aanvang van de demping. T Internationaal bezoek LEIDERDORP De burgemeester houdt met in gang van 4 september spreekuur op dinsdagochtend van 9 tot 10 uur. OECSTGEEST Kinderkerkdiensten De kinderkerkdiensten in gebouw Irene nemen vanaf a.s. zondag weer een aanvang. Alle kinderen van 10 —13 jaar worden uitgenodigd de dien_ sten bij te wonen. Aanvang 10.15 uur. Op 9 september is er een bijzon dere dienst in samenwerkine met de Zendingshogeschool. Er zullen dia's vertoond worden van Nieuw-Guinea. Kinderen van 6—13 jaar zijn welkom. Buitendag vrijz.-herv. De Vereniging van Vrijzinnig-her vormden houdt zondag een buitendag op het terrein van de kerk, Hyde- park, het nieuwe opleidingscentrum voor predikanten en wika's, in de bossen van Driebergen-Doorn. Aan prof, Banning is gevraagd 's middags een korte inleidine te willen houdeir over „Vrijzinnigheid en Kerk". Om 9 uur wordt per autobus ver trokken. De kerkdienst in de W. de Zwijgerkerk te Oegstgeest komt te vervallen. WARMOND In verband met de kinder- en volksspelen zal de gemeentesecretarie op 4 en 5 september gesloten zijn. Voor de burgeiyke stand kan men op deze dagen terecht tussen half ne- j gen en negen uur. Op woensdag 12 september be gint weer het nieuwe seizoen van de bejaardensocieteit. In de komende dagen zal in sijeze gemeente een collectie worden ,jy?houden ten bate van het Kon. Wil- 'i« A'vAua Fonds. WELVAREND DORP Op de laatste dag .an het con gres van psychiaters in Schevè- ningen heeft een delegatie, waarvan de leden allerlei landen ter wereld vertegenwoordigden, een bezoek gebracht aan het Gezondheidscentrum te Voor schoten. Daar waren ter begroeting aanwezig, dokter M. van der Stoel, drs. J. R. Eysink Smeets. mevr. M. Kloosterman Fort- gens en mevr. A. van der Stoel de Roos. Dokter van der Stool hield in de hal van het Gezondheidscentrum, waar de werkzaamheden gewoon door gingen, een toespraak, waarin hij na mens de Stichting Gezondheidszorg Voorschoten de congressisten welkom heette. Na op de snelle groei van de ge meente Voorschoten gewezen te heb ben merkte dokter v. d. Stoel op, dat de „agglomeratie Holland" en speciaal de grote steden overbevolkt raken, zodat velen „de wijk nemen" naar de rand-dorpen. Spreker beschreef het karakter van Voorschoten van vroeger en nu, waar na hij tot het speciale gebied van Nieuwe Argentijnse ambassadeur Carlos Alberto Leguizamon is be noemd tot ambassadeur- van Argen tinië in Den Haag. Hij volgt Honorio Roigt op. die Nederland omstreeks 8 september zal verlaten. Ambassadeur Roigt, die op 23 de cember 1960 in Den Haag werd be noemd, onderging in het begin van dit jaar een galblaasoperatie. Woslok-tweeling kon 2x zo lang in ruimte blijven De Russische geleerde, dr. Kon- stantin Egorow. heeft gisteren in een lezing in Manchester voor de Britse Associatie ter bevordering van de we tenschap onder meer gezegd, dat de Sowjetrussische ruimtevaarders Po- povitsj en Nikolajew hun vlucht tweemaal zo lang hadden kunnen volhouden. Zij hadden daartipe ge noeg voorraden bij zich. Dertig pet. van het gewicht van de ruimtesche pen. die vijf ton zwaar zijn, werd ge vormd door de mannen zelf en hun voorraden. Egorow zei dat de Russen tijdens de terugkeer van de ruimteschepen in de aardatmosfeer het radiocontact met de ruimtevaartuigen hebben kunnen voortzetten. «Het radiocon tact met Scott Carpenter, die de jong ste Amerikaanse ruimtevlucht vol bracht. was tijdens deze periode van de vlucht verbroken). de congressisten overging. In Voor schoten zijn thans zeven praktize- rende huisartsen, 'n vroedvrouw, 'n apotheek en vijf tandartsen. Ongeve'er de helft van de be volking is lid van een ziekenfonds. Aangezien het gemiddelde in Neder land op ongeveer 72 c'r ligt, kan Voor schoten een welvarend dorp gencemd worden. Daarna wees dokter van der Stoel cp het werk van de twee in Voor schoten wonende schoolartsen. Komend tot de preventieve genees kunde sprak dokter Van der Stoel over de kruisverenigingen, waarbij hij wees op het werk, dat in dit op zicht reeds verricht is en dat thans de aandacht van deze verenigingen heeft. „Het gebouw waarin u zich thans bevindt is de centrale pc-t voor al deze activiteiten", aldus dokter Van der Stoel. Spr. zette de diverse werk zaamheden. die in dit gebouw wor den verricht nader uiteen, waarbij hij ook wees op de diëtiste, het la boratorium en in dit gezelschap na tuurlijk de twee psychiaters, die van dit gebouw gebruik maken. Super-lichaam „Voorschoten is een van (le wei nige plaatsen, misschien de enige plaats", aldus dr. V. d. Stoel, „waar de drie kruisverenigingen samen wer ken in een Gezondheidscentrum, als een soort „super-lichaam". Ongeveer 75 van de Voorschoten se gezinnen is lid. Een tweede ge zondheidscentrum van ongeveer de zelfde grootte zal in een nieuw ge deelte van de gemeente volgend jaar worden geopend. Voorschoten slaat een bijzonder goed figuur in de samenwerking. Daardoor zijn de kosten ook beslist lager dan wanneer iedere kruisver eniging zelf een centrum zou exploi teren. Na deze opzettelijk korte uiteen zetting werd de thee geserveerd en werd een rondleiding door het ge bouw gemaakt. Proces-Leibbrand begint dinsdag De internationaal bekende ver- keersdeskundige prof. dr. Kurt Leib- brand, die destijds naar Den Haag werd ontboden om de HTM van ad vies te dienen, zal aanstaande dins dag voor de rechtbank in Stuttgart terechtstaan wegens moord en po ging tot moord. De 48-jarige Leibbrand wordt er van beschuldigd, in augustus 1944 als eerste luitenant en hoofd van een pionier-afdeling in Zuid-Frankrijk, bij Avignon en Orange, het neer schieten zonder vorm van proces van een groep Italiaanse vrijwilligers be volen te hebben. Van de groep niets vermoedende Italianen werden er minstens 26 neergemaaid, vijf wisten te ontkomen. Leibbrand zou sinds juni 1933 lid van de SS geweest zijn. Op 23 juli 1961 werd hij op het vliegveld van Frankfurt gearresteerd. De verdedigers van Leibbrand. Hans Laternser en Conrad Haussmann, voeren aan dat de Italiaanse vrijwil ligers bij het terugtrekken voor de Amerikaanse invasietroepen aan het muiten waren geslagen en niet langer voor de Duitsers wilden werken. Op bevel van hogerhand zou hij de exe cutie hebben bevolen. De aanklager beweert echter dat Leibbrand op eigen initiatief heeft gehandeld en geen bevel had ont vangen. Tijdens het proces, dat naar schat ting drie weken zal duren, zullen meer dan 70 getuigen gehoord wor den. onder wie de voormalige com mandant van de beklaagde, en vier Italianen die tijdens de executie zijn ontsnapt. Mevr. H. Straalman- Kremer verlaat de gemeentepolitiek Mevrouw H. StraalmanKremer verlaat de gemeenteraad van Hilver sum, waarin zij niet minder dan 35 jaar, achtereenvolgens voor de S.D.A.P. en de P. v. d. P zitting heeft gehad. Uit. het ziekenhuis, waar zij reeds geruime tijd wordt verpleegd, zond Hilversums bekendste burgeres een brief aan het gemeenbestuur, waarin zij mededeling doet van haar besluit om in verband met haar ge zondheidstoestand de benoeming tot lid van de nieuwe raad niet te aan vaarden. Dit betekent tevens het af- scheid van een wethouder, die sinds I 1945, met slechts vier jaar onderbre- j king, deel uitmaakte van het dage- j lijks bestuur der gemeente. Mevrouw StraalmanKremer kreeg vooral landelijke bekendheid door haar honderden radiopraatjes. Bij opinieonderzoek naar de bekendste vrouw, kwam zij destijds tweemaal op de tweede plaats, na mevrouw Roo sevelt. Bij de jongste destalinisatie-golf in Hongarije hebben minstens acht hoge rechterlijke functionarissen hun func tie verloren, zo is gisteren in betrouw bare kringen in Wenen meegedeeld. Ook een niet nader bekend aantal leden van de rechterlijke macht, die lagere functies bekleed den, zouden „weggezuiverd" zijn we gens hun stalinistisch verleden. De destalinisatie-campagne zou nog steeds aan de gang zijn. Eij de acht topmensen zijn Mihalv Jahners-Bakos. president van het Hooggerechtshof en Istvan Timar, een van de vice-presidenten van dit hof. Timar heeft een belangrijke rol ge speeld in het grote proces tegen Lasszlo Rajk. die destijds minister van Buitenlandse Zaken was en te rechtgesteld werd wegens spionage en de verspreiding van trotzkistische ideeën. Timar trad ook op in de pro cessen tegen de huidige Hongaarse premier Janos Kadar en andere lei dende figuren zoals Marosan, die nu lid Is van het politieke bureau. Ontslagen zijn voorts Janos Bor- bely en Gyoela Simor, presidenten van rechtbanken in Boedapest. Jenoe Avar, vice-president van het bureau van de officier van Justitie in Boe dapest. en Gyoela Goenczi, hoofd van de afdeling politieke zaken van dit bureau. Bloemenpracht in II assenaar Burgemeester mr. W. J. Geertsema heeft gisteren in gebouw „Princeha- ven' in de van Zuylen van N'ijevelt- straat de bloemententoonstelling ge opend. die de Tulnbouwvereniglng Wassenaar en omstreken houdt ter gelegenheid van het gouden jubileum. Vele genodigden, onder wie de echt genote van de Commissaris der Ko ningin, mevrouw Klaasesz-de Bruy- ne. waren bijeen toen dc voorzitter van de vereniging de heer P. Zeg waard. een inleidend woord sprak. Hij herinnerde eraan, dat het bij d; tuinbouwvereniging voor de oor log traditie was op gezette tijden grote tentoonstellingen te organise ren. Het materiaal daarvoor was in rijke verscheidenheid aanwezig in de kassen op de verschillende buiten plaatsen. Sinds de oorlog is het aan tal buitenplaatsen, waarop het kwe ken van bloemen en planten als lief hebberij beoefend wordt, sterk ver minderd en daarom heeft het nu veel meei moeite en zorgen gekost om tot een tentoonstelling te komen. Dat dit toch gelukt is, is vooral te danken aan het enthousiasme, waarmee de leden aan de opzet ervan hebben ge werkt en aan de steun van de inge zetenen, die een bijdrage toezegden vooi het waarborgfonds, dat het be stuur echter alleen in uiterste nood zaak zal aanspreken. Burgemeester Geertsema zei in zijn toespraak, dat hoewel 't aantal zón toespraak, dat hoewel aantal buitenplaatsen verminderd is, de tuinbouwvereniging het. centrum is gebleven van hen die liefde hebben voor planten en bloemen. Na deze woorden maakten de ge nodigden een rondgang door het bo- ALKbMADk Belangstelling voer ruilverkaveling tenhuis van Princehaven, dat her schapen is in een waar lustoord. De totale oppervlakte van ongeveer 700 m? wordt gevuld met 12 1 inzendin gen. De vereniging zelf zorgde voor 'n unieke collectie van prachtig boe ketten en bloemstukken. De Wasse- naarse bloemlstenpatroons verzorg den een grote inzending. Twee bui tenplaatsen „De Vrije Bliek" van jhr. J. A. G. Sandberg en „Ter Veken" van mevrouw Gravemeyer-Meissner zonden het mooiste in dat zij te bie den hadden en verder waren er in zendingen verzorgd door leden van de vereniging, die een bedrijf uitoefe nen. Van de elf inzendingen die door een deskundige jury werden beoor deeld de tuinbouwvereniging zelf i deed buiten mede«linging mee kre- gen er vijf een eerste prijs met lof van de jury, twee een eerste prijs en vier een tweede prijs. Eerste prijzen met lof werden toe- j gekend aan het Bloemenmagazijn j van de heer A. J. Duivenvoorden en aan de inzending van „De Vrije Bïick" van jhr. Sandberg. De kweke- rij „Rust Roest" van de heer W. M. van Tol kreeg een eerste prijs met I lef voor de opstelling, de heer J. C. van Keppel voor zijn collectie cac- j tussen een eerste prijs met lof voor |de cultuur. De kwekertj „Oud Clin- I gendael" van de heer Cardinaal, die I het fraaie middenstux verzorgde kreeg een eerste prijs me', lof voor het ontwerp. Eerste prijzen verkregen verder de handelskweker J. Sietlnga I en de Bloemistenpatroonsvereniging. Tweede prijzen werden toegekend aan de buitenplaats „Ter Veken", aan de kwekerij Duinrell van de heer J. I van Spronssen, aan de heer J. Moe- I jes voor zijn inzending van tuinge- i reedschappen en aan de particuliere I inzending van mevrouw J. A. On- j derstal-Herweyer. bestaande uit planten, gekweekt in een plastic kas 1 bij haar huis aan de Oud Wasse- inaarse weg. waarover indertijd in de gemeenteraad zoveel te doen is ge weest. Dc tentoonstelling blijft tot en met j zondag geopend van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur (zondag vanaf 12 uur). Een groep Duitse journalisten van vak- en landbouwpers brengt woens- dag 5 september een bezoek aan Al- 1 kernade. Vooral het ruilverkavelings- gebied in de tuinbouwsector Roelof arendsveen heeft de belangstelling. Het gezelschap zal om 11.30 uur offi- cieel op het gemeentehuis worden 1 ontvangen. Na de begroeting door burgemees ter E. J. M. Kolfschoten zal de heer ïr. Kuperi van de Cultuur Technische Dienst, een inleiding houden over de voorbereiding van d? ruilverkaveling te Roelofarendsveen. Burgemeester Kolfschoten geeft hierna een uit eenzetten over dp ontwikkeling van de tuinbouw in dit gebied. 30500 30500 30500 Loongrens AOW en c? AWW: 9000 gulden «.Van onze Haagse correspondent) De maximum-loongrens voor de A.O.W. en A zal binnenkort bij Koninklijk Besluit worden verhoogd van f8.250.- tot f9.000.-. Dit houdt dus in. dat over het gedeelte van het salaris dat boven de negenduizend gulden ligt, geen premie zal worden ingehouden. De loongrens voor de A.O.W. en A.W.W.-premie moest worden ver hoogd, doordat het indexcijfer voor lonen, dat op 31 juli is bekendge maakt, aanmerkelijk is gestegci. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n-m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorad. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bol vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 31 augustus. Londen 10 09's10.10's: New York 3.60*4— 3.60NMontreal 3.34'-— 3 34",; Parijs 73.55—73.60; Brussel 7.24sr7.24*,Frankfort 90.08',— 90.13'Stockholm 70.00—70.05; Zü- ricii 83.38',83.43' Milaan 58.07', 58.12',: Kopenhagen 52.0452.09; Oslo 50.39',—50.44',; Wenen 13.97 13.98: Lissabon 12.59',—12.60s, MARKTBERICHTEN LEIDEN. 31 aug. Kaasmarkt: aan- Sevoerd 20 partijen Goudse kaas en partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. geen. le kwal. 12.26-2.32. 2e kwal. geen. Leidse extra kwal. geen, le kwal. tot f2.41. Handel traag. LEIDEN. 31 aug. Veemarkt: aan voer stieren 13. melkkoeien 47. vette koeien 300, vare koelen 50, pinken 12, graskalveren 1. vette kalveren 109, nuchtere kalveren 18, vette schapen 450. fokschapen 300, vette lammeren 1587. paarden 1, gelten 14, totaal 2902 stuks. Prijzen: stieren f 2.80-3.20 per kg schoon gew., melkkoeien f 800-1050 per stuk, vette koelen f 2.50-3-3.10 per kg schoon gew., vare koelen f 440-925 per stuk. pinken f 300-500 ld., vette kalv. f 1.70-2.25 per kg levend gew.. nuch tere kalv. f 1.20-1.50 ld., f 35-60 per stuk. vette schapen f 70-85-115 per st., fokschapen f 100-125 ld., vette lamm. f85-110 ld. Handel stieren kalm. melkkoeien rustig, vette koelen flauw, vare koelen slepend, pinken stil, vette kalveren slepend, nuchtere kalveren stug, vette schapen willig, fokschapen willig, vette lammeren willig. AALSMEER. 30 aug. Gerbera 35- 49. Bouvardia 30-47. Calla 20-31. Chry santen gr bl. 80-115, ld. geplozen 25- 38 per stuk. Chrysanten tros 100-175, Ornlthogalum 35-55. Fresia 90-135. Cv- clamen 60-85, Iris 90-135, Colvillei 80- 105 per bos. Rozen: Roselandia 4-16, Parel van Aalsmeer 3-13. Geh. Duls- berg 5-20. Pechtold 4-15, Towny Gold 5-19. Mad. Ofman 4-15, Baccarat 20- 51. Montezuma 4-15. Florlade 6-19. Newyorker 5-20. Carol 4-12. Pink Sen sation 10-27, Sweetheart 3-11. Nymph 12-33 per stuk. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS NAUWELIJKS PRIJSHOUDEND Amsterdam, 31 aug. Het Damrak heeft vanmiddag de beursweek afgesloten met een nau welijks prijshoudende stemming by de opening voor de internationale waarden. In verband met het feit, dat Wall Street maandag wegens Labour Day, gesloten blijft, alsmede met het naderende weekeinde, was de omzet minimaal. Philips schommelde rond de f 154, tegen gisteren als slot- prijs f 154.60. Unilevers een gulden lager op f 133.80. Kon. Olies min f 1.20 op f 140,10. AKU en Hoogovens brokkel den circa twee punten af op resp. 362 "2 en 552. Wall Street was gisteren zeer terug houdend met minimale omzetten. De Westduitse beurzen gaven vandaag weinig verandering te zien. Ook gedurende de verdere beurs- duur wilde het met de handel niet vlotten. De arbitrage had bijna niets te doen, terwijl het publiek nog steeds een afwachtende houding blijft aannemen. Ook de beroeps- handel voelde er niets voor om in de markt te stappen.. Evenals de twee voorgaande beurs- weken was het Damrak ook deze week, voor wat betreft de koersen van de hoofdfondsen, vrij kleurloos, hoofdzakelijk door gebrek aan affaire. In de Scheepvaartsector sukkelde men verder door. De koersen weken hoegenaamd niet af bij die van het vorige slotniveau. Van de leidende cultures werden certificaten Deli een gulden lager op f 141.50 geadviseerd. In de staatsfondsenhoek onderging de staffellening een lichte koersreac- tie op de vaste stemming van de vo rige dagen. Ook in de lokale afdelingen waren de omzetten minimaal. Aandelen Kon. Zout Ketjen en die van de Sik- kens-groep werden wederom iets ho ger geadviseerd. Vrijdag 31 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. Ned '58 4% Ned '59 4Va Ned '60-1 4 4 Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned 34 30500 30500 30500 WASSENAAR Intrede ds. van Zanten De intrede van ds. J. A. G. van Zanten uit Bussum. die in de her vormde wijkgemeente Den Deyl de plaats zal innemen van ds. H. Beker, die naar Geneve vertrok, is bepaald op zondag 14 oktober. Een week eer der zal ds. van Zanten afscheid ne men van zijn gemeente te Bussum. II 4'4 '59 4*4 '60 4 Mi '61 4 Mi '53 33/4 Gb obl '47 3'4 Ned '51 31= Ned '53 I-Il 3*4 Ned '56 3*4 Ned '48 3y4 Ned bel cert 3M» Ned '50 I-II 3 *'4 Ned '54 MI 3V< Ned '55 I 3Mi Ned '55 II 3Mi Ned *37 3 Ned G.b obl '46 3 Ned dol In '47 3 Ned Inv cert. 3 Ned 62-64 3 Indiè '37 3 Indië "37 A 3 Ned won b I '57 6 Ned w b.l '58 4V4 Vorige Slotkoers koers v heden 100*4 100 ti 100*4 100 i 100*8 100 100*8 100 i 100i'« 100 100'8 100 |J6 100', 8 100 95 95 A 79'2 91 li 90*» 96*4 95' 2 95 ss 94*8 94 S8 87'2 87 X 86'2 b 87'2 87 *4 90's 90 4 90 90 X 92'4 92 '2 91 91 91*4 91 */S 87*2 88 99i*« 99 14 99*8 99*8 100 94 j J 94 107 107 100 100 *4 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 124 A'dam 56 I 2'4 A'dam '5P II 2*4 A'dam'56 III 24 Eindhoven '54 '4 Enschede '54 2*4 Den Haag'52 1 2'4 Idem n 2'4 R'dam '52 I 2V4 Idem II 2'4 Idem '57 2 "4 Utrecht '52 24.. Z.-Holl. 1957 2*4 Zuid-Holl '59 24 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-my AKU Deli MU cert. Hoogovens cert. Philips gem bez Unilever cert i Dordtse Petr j Kon P «50f 20» 1 Holl Amer Rjn Java China Pak I KLU i Kon Ned St boot Kon Paket My Stoom Mij Ned Nlev Goudr cert v Ommeren cert Kon Rott Lloyd N Scheepsv Utile De werkzaamheden aan Neder lands tweede openlucht-kunst ijsbaan in Deventer, welke op 13 I oktober a.s. officieel zal worden geopend, zijn thans zover gevor- derd, dat een juist inzicht in de werkelijke kosten mogelijk is ge worden. Het blijkt nu noodzake lijk de lening van 250.000 gul den. welke de gemeente reeds aan de N.V. ..Deventer IJssport- cemrum" heeft verstrekt, te ver hogen met twee ton. Foto: een beeld van het werk; duidelijk is reeds de vorm van de baan te zien, waarop in een bed van zand de koelhuizen reeds zijn aangebracht Op de voor grond zien we het bouwen van een betonnen overdekte zittri- bune. waaronder de kantoren, de kleedkamers, garderobes, een winkel en de machinekamer komen. 111 121'.4 364\ 142.50 553'* 154 65 134 80 645 141.30 120' 131*4 5240 141 *4 5 137 140 111*4. 250 13211 129'2 111 119*4 362*4 141.30 553 154.05 133.90 641 *4 140 20 120>8 130 52.40 141 '2 137 138'4 110' 2 254 131 128*i MET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en GemJeningen A'dam '47 <34)3 94'i 94*4 idem 48 (34).. 94'4 94s* R'dam '52-1 (44) 98 ld *37 I-Il <34 94'i 94*i Z-Holl *55 44.. 98*4 97 A Bankwezen Bb N Gem 58 5V4 102*4 id NWB'52 <4y«) 98i'« 99'2 BVG rsbr f 500 209'ï b 209'3 BVG rsbr 52 145 145 industr Obligaties Philips Dol) *1 87 87 vorige Slotkoers koers v heden 107 116': 80', 87'* 81X 91 90X 91 92 87 a i 96 b 104", 90 80 4 87 90*4 91 91 Va 87 X 86*» 86 X MET-ACTIEVE AA.VDELEN Bank- en Credietinstelllngen Interunie f50.-.. 180 180 Robeco 206 206 Unitas f 50.- 470 469 Ver Bez v 94 f50 127.50 127.— Amst Bank 375 373 Cultuurbank 33 32*4 Holl Bank U eert. 224 '4 224*4 Ned. Handelmy 349 349 '4 Rott Bank 353 354', Twentsche Bank 307 308 Senembah 30 b 340 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat. Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. Electrolasmy K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl Constructie Ing. bur v Buy Internatlo v. Kemp. en Beg Leidse Wolspjy Miiller en Co N 3 Ned Kabelfabr Philips pref Rott. Droogd Mij Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernink s Bet my Wilton Feilenoord v Wijk - Heringa Zaalberg Bliiton 2der Kon Petr (f20) A me rik. fondsen Canad Paclflo R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera) Motors.. Kennecott Republic Steel Shell OIJ Union Pacific ün States Steel VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Bieden Laten Ex-dividend Exclaim 505 594 x 226 228 71 71 672*4 672*4 382 382 300 297 165 165 444'4 444 190'2 1961 201'4 161*4 160*4 406 406 333 '4 333 Va 510 510 56 60 57.- 460 b 465 826 829 390 398 97 96*4 198 199*4 281 282 84 824 129 128 leum 440 438 140.— 138.50 21X 22 Yi 65A 654 42* 41*4 32 31*4 49 X 494 52*4 53*4 70 69*3 36*8 36'a 33*4 32 X 30 >4 29*8 45 X 444 x <3

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5