Claeryn Prachtige vijfde voor oranje AlS't "JONGE" [E Amsterdam, Haarlem, Zaandam en Velsen gaan samen in stichting THIJS VAN LETH IS JEUGDKAMPIOEN ..DUNK mOETZUN! L®! ISm®! rnas» Wereldkampioenschappen wielrennen Meestertoernooi te Amsterdam i heerlijke bessenjenever J Doel: propaganda over het verbeteringswerk havenmond Piet Kruiver leidt aanval Oranjeteam Service Ad Dueée en Gijs de Lange uit scheidsrechterscommissie Brand vernielt bovenwoning in Groningen MlElBto ZACHT Sportsplinters Opgericht 1 maart 1860 Vierde blad no. 30744 ArtvrrtPiitle Leidse schakers in Eastbourne Het tiende open kampioenschap van Engeland is officieel geopend door de Lord Mayor van Eastbourne in het stadhuis van deze Zuid-Engelse bad plaats. De grote zaal van dit stad huis is tevens ingericht als speelzaal voor de bijna 300 deelnemers, van wie er 70 zün ingedeeld voor de kampioensgroep. De vier Leidenaren, C. H. v. d. Bosch. C. C. Berg, J. J. Piket en A. J. W. Kohlbeck spelen allen mee in deze hoofdgroep, waar aan alsnog de Spaanse schaakmeester F. J. Perez werd toegevoegd. Kohlbeck versloeg in de eerste ronde A. Baumber (Manchester) speelde zijn volgende partij tegen de in Engeland verblijvende Letlander P. Munciunkas remise. Een goede start dus. Van den Bosch moest twee nederlagen incasseren tegen respec tievelijk D. E. Lloyd, een zeer sterke speler, en V. E. Nye. Berg en Piket, die de reis per vliegtuig hadden ge maakt, arriveerden te laat om inge deeld te worden voor de eerste ronde en moesten dus de strijd tegen el kaar opnemen. Piket won de inte ressante strijd. In de tweede ronde moest hij echter de kracht van Perez ervaren. Wellicht enigszins geintimp deerd kon hij niet in zijn spel komen en maakte al spoedig een zware blunder. Berg moest het in de tweede ronde opnemen tegen de jeugdspeler Har man. In een messcherpe stelling zet te hij verkeerd voort en verloor twee pionnen. Toen was de partij reeds verloren. De grote sensatie van de tweede ronde was de remise van grootmees ter O'Kelly de Galway tegen de En gelse regionale topspeler Matchett. De tegenstand van sterke spelers als Rumens, Mabbs, Lloyd, Hindle, Mat chett en anderen is zo sterk dat ge renommeerde grootheden als O'Kelly en Perez alles moeten geven om hun partijen te winnen. En met een toer- nooiduur van 12 ronden is ieder half puntje belangrijk. SCHAKEN De Israëlische meester Czerniak en de Nederlandse kampioen Tan hebben het internationale meester toernooi, waarvoor donderdag te Am sterdam de partijen van de elfde en laatste ronde zijn gespeeld, gewon nen. Beiden kwamen tot een score van 8 punten uit elf partijen. Groot meester Donner, die ongeslagen bleef werd derde met 7 punten. Van den Berg is er niet in ge slaagd voor de tweede maal een meester-resultaat te behalen en daardoor de meestertitel veilig te stellen. Voor de tweede maal was het de Indonesiër Tan die de Ne derlander dp voet dwars zette. De partij TanVan den Be>^; eindigde namelijk in een zege voor Tan, waar door Van den Berg Juist een half punt te kort kwam voor het meester- resultaat. De uitslagen van de elfde ronde luiden: Henneberke (Ned.)—-Donner (Ned.) ij, Kool (Ned.)Langeweg (Ned). 01, Heidenfeld (Zd.-Afr.)— Kieninger (W.-Dld) 'i—V2. Czerniak (Isr.)Rellstab (W.-Dld) 1—0, Har- ifcoch (Ned.)Dunkelblum (Belg) 1 Tan (Ind.)Van den Berg (Ned.) 1—0. De eindstand: 1. Czerniak en Tan beiden 8 pnt. 3 Donner 7 pnt, 4. Kieninger 6>£ pnt. 5. Van den Berg en Langeweg beiden 6 pnt. 7. Dunkelblum 5 pnt. 8. Henneberke en Rellstab beiden 4' 1- pnt, 10. Hartoch en Heidenfeld beiden 4 pnt, 12. Kool 2M pnt. De Duitse recordhouder op de 100 meter vrije slag (55.6 sec). Hans Joachim Klein, die voor West- Duitsland zal starten in de zeslan- den wedstrijd te Rotterdam (8 en 9 september a.s.), vertrekt na afloop van deze zweminterland naar Ame rika. De twintigjarige student zal een jaar lang college lopen aan de Univeristeit van Zuid-Californië. Onze landgenoten Evert Schnei der en Jan Hajer, die deelnemen aan de Amerikaanse junior-kampioen schappen, een wedstrijd waarvoor 70 Europese tennissers zijn uitgenodigd, zegevierden in de eerste ronde over respectievelijk Barker (VS) en Garry Rose (VS). Evert Schneider won met 2—6. 3—6. 6—1. 6—3, 6—4 en Jan Hajer met S6, 61, 79, 86. Van Espen moest afhaken (Van onze speciale verslaggever) In de braadpan rond Brescia heeft de Nederlandse ploeg in de tijdrit over 112 km een prachtige vijfde plaats veroverd, een resultaat, dat coach Midde- link echter slechts ten dele te- vreden heeft gestemd. De ge zette Amsterdammer, die in een open jeep 7x/z uur onder de brandende zon over het van schaduw gespeende circuit had gereden en bijna net zo erg had j „afgezien" als de renners, had een dag tevoren gezegd, dat hij blij zou zijn met een plaats onder de eerste acht. Dit was nu bereikt, maar Middelink was niettemin teleurstgesteld omdat Kees van Espen na 10 kilometer in de tweede ronde had moeten afhaken „als we een betere man hadden ge had zou er zelfs misschien het zilver in gezeten hebben". Middelink bleef stokstijf vohouden dat Van Espen op het moment van zijn abdicatie vol komen leeg was gereden. De coureur zelf en ook mecanicien Verhoeven gaven de schuld aan kramp. Het achterblijven van Van Espen kostte meteen al kostbare seconden, want de drie anderen Cor Schuu ring, Kees Snepvangers en Jan Schroeder bleven even wachten. Toen het drietal de tocht voortzet te miste het de steun van de vierde ma die wellicht voor een nog betere klassering had kunnen zorgen. Niet dat de Italiaanse ploeg, die dit eerste wereldkampioenschap tijd rijden op de weg met groot verschil voor Denemarken, de verrassend goed rijdende Uruguezen en Rusland veroverde, voor oranje bereikbaar zou zijn geworden. Maar in d° eindklas sering bleven de Nederlanders slechts 59.4 sec achter op de Denen. 42.7 sec. op Uruguay en 15.6 sec. op de Russen die pas in het slot van ,1e tweede om loop bijzonder sterk naar voren kwa men. Rijnmond uniek bovengemeentelijk orgaan (Van onze Amsterdamse correspondent) Nederland, Europa en de wereld zullen met hun neus worden gedrukt op het spectaculaire werk, dat zich dc komende jaren aan de pieren van lJmuiden zal voltrekken en waardoor de Amsterdamse haven en het gehele gebied van het Noordzeekanaal straks de grootste zeeschepen kan ontvan gen. Een dezer dagen opgerichte stichting, die de naam ..Rijnmond- Noordzeekanaal" draagt, heeft zich dit tot taak gesteld. Zij zal binnen kort de beschikking krijgen over een outillage in lJmuiden, waar over de spectaculaire werken in de haven mond voorlichting kan worden gege ven en inmiddels is in het havenge bouw te Amsterdam reeds een bureau ingericht, dat voor publiciteit en pro paganda in binnen- en buitenland voor de economische, technische en toeristische aspecten van dit water staatswerk en van het gehele Noord zeekanaal-gebied zal zorgen. Hoge ogen De stelling van Middelink. dat Ne derland met een voluit strijdende vierde man op het chavotje zou zijn gekomen is dus nog zo gek niet. Dat de Nederlandse ploeg, die als zesde achter Groot Brittannië was gestart, hoge ogen ging gooien, was na de eer ste doorkomst duidelijk. Want na de Uruguezen, die met een tijd van 1.12.52,2 over de eerste 56 km verras send sterk naar voren waren ge komen, bezette het oranje-kwartet, dat de drie minuten eerder gestarte Britten had ingelopen, lange tijd de tweede plaats met 1.14.33,5. In die eerste ronde was het vooral aan het werken van de sterke Cor Schuuring te danken, dat de Nederlanders zo uitstekend voor de dag kwamen. Toen alle 19 ploegen echter het circuit eenmaal hadden afgelegd, was oranje naar de vijfde plaats verhuisd. De leiding had Ltalië met 1.20.20.6 voor Uruguay. Denemarken en Frankrijk. De sterke Russische for matie met de Olympische wegkam- pioen Kapitanof en de winnaar van Warschau-Berlijn-Praag van dU jaar Petrov, leek te gaan teleurstel len. De Russen, die bij de Olympische Spelen in Rome achter Italië en de gemengde Duitse poeg het brons had den veroverd, bezetten de 19e plaats in 1.15.08.1. 2.31.12.7. 4. Rusland 2.31.39.8. 5. Ne derland 2.31.55,4. 6. Frankrijk 2.32.28 9 7. Roemenie 2.33.13.8, 8. Zwitserland 2.34.23.2. 9. Tsjecho Slowakije 2.34.31,4 10. Zuid-Slavië 2.35.48.9, 11. Spanje 2 36.38.0, 12. West-Duitsland 2.38.15, 13. Oostenrijk 2.38.40.4, 14. Polen 2.40,27. 15. Zweden 2.41.59,2. 16. Bel gië 2.42 49.1. 17. Hongarije 2.43.00.1, 18. Groot Brittannië 2.44.15,2, 19. Turkije 2.54.54.3. Hoopvol Nederland ging dus hoopvol de tweede ronde in. Nu was het de beurt aan Kees Snepvangers, met Schuu ring de beste man in onze ploeg, om het tempo aan te geven. Met opzet was de Bredenaar in de eerste 56 km gespaard om daarna de ploeg te kun nen bezielen. Het vertrek van Kees van Espen was een bittere pil voor de oranjemannen, die echter moedig doorstreden. De hitte en de dorst gin gen meespelen en daarom een ere saluut aan de Denen, de Russen en de Nederlanders, die onder deze voor hen zo ongewone omstandigheden niet versaagden. Het tempo van alle ploegen zakte naarmate er meer kilo meters in de bener kwamen. Weer waren het de goed voorbereide Ita lianen, die hier op eigen terrein het snelst rondgingen. Hun voorsprong was echter minder dan in de eerste ronde, maar groot genoeg om met ruim twee minuten voorsprong op de Denen het goud te veroveren. De Zuid-Amerikanen uit Uruguay moes ten het zilver afstaan aan Denemar ken, dat deze kampioenschappen ver rassend goed uit de bus komt. Tot teleurstelling van de Nederlan ders ging de eervolle vierde plaats nog verloren aan Rusland, dat na 91 km nog een achterstand van 18 sec. op het oranjetrio had. In de laatste 21 km echter ging de numerieke meerderheid van de Russen de door slag geven die tenslotte met een ver schil van 15,6 sec. vóór oranje eindig den. Uitslag 1. Italië 2 uur 28 min. 48.5 sec., 2. Denemarken 2.28.56, 3. Uruguay Het Nederlands voetbalelftal, dat woensdag a.s. in het Olympisch Sta dion in Amsterdam tegen de Neder landse Antillen uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: Peter van der Merwe (NAC), achter: Roel Wiers- ma (PSV) en Ferry Petterson (Blauw Wit), midden: Fons van Wissen (PSV), Tonny Pronk (Ajax) dit j en Ben Muller (Ajax). voor: Sjaak Swart (Ajax), Hen Groot (Ajax). Piet Kruiver (Feijenoord), Co Prins (Ajax) en Piet van der Kuil (PSV) Reserves: Piet Lagarde (Sp.cl. En schede), Jan Renders (PSV), Daan Schrijvers (NAC) en Tonny van der Linden (DOS). Piet Keizer was wegens een bles sure niet beschikbaar. In vergelijking met het elftal dat op 16 mei j.l. met 12 van Noor wegen verloor, zijn er drie verande ringen. namelijk in de bezetting van de linksback, linksbuiten en mid- voor plaats. In de achterhoede Is opgesteld de jonge Ferry Petterson van Blauw Wit in de plaats van PSV-er Jan Renders, die zaterdag a.s. pas terug komt. uit La Courtine waar hij zijn militaire plichten heeft volbracht. Piet van der Kuil neemt zijn taak weer op en staat linksbuiten, terwijl Tonny van der Linden zijn zo lang zamerhand vertrouwde middenvoor positie heeft moeten afstaan aan de onlangs uit Italië teruggekeerde Piet Kruiver. „Selectionneur" Elek Schwartz heeft de Feijenoorder kunnen opstellen, omdat hij als eni ge speler buiten de zg. Feijenoord- kwestie valt. Nederland is vijfde geworden in de ploegentijdrit voor ama teurs. Een van de renners moest onderweg opgeven (Van Es pen); de overige drie zijn hier gefotografeerd bij het passeren van de finishlijn. Voorop J. Schroeder. links C. Snepvangers en rechts C. Schuuring.. Druk weekeinde voor LFC LFC aiaai een zeer bezet weekeinde te wachten. Vanavond wordt de Jaarvergade- rlnz gehouden, zaterdag is een avond voor de ..oude garde" van LFC gepro jecteerd en zondag vindt ter gelegen heid van 'het elfde lustrum een vete- ranentoernooi plaats. Deelnemende clubs zijn; ASC Laakkwartier LDWS LFC Roodenbure UVS VCS en Wassenaar. Aanvang 10 00 uur vm. Tot slot van de dae speelt LFC 1 om 17.00 uur n.m. haar vijfde en tevens laatste wedstrijd in het oefenschema tegen de Haarlemse 2e-klasser Rip- perda De kanaries komen als volgt binnen de lijnen: Van Putten; Bruggeling, H. Sira; G v. d. Zeeuw, L. de Jong, J. v. d. Hevden; A Heymans, v. Rietkerken, D. Sira. P. de Jong en H. Heymans. CHIO te Rotterdam Naar wij vernemen hebben de heren A. A. C. Dusée en G. de Lange, respectievelijk voorzitter (toegevoegd) en secretaris van de Scheidsrechters commissie van de Afdeling Leiden van de KNVB hun functies ter beschik king gesteld. Genoemde heren kunnen zich niet verenigen met de schelds- rechterspolitiek van dc subcommissie van de KNVB. Deze commissie legde tijdens een vergadering, welke half juli werd ge houden (onder voorzitterschap van de heer Dirk Nijs) vast, dat de Af delingen aan elke aanvraag van de KNVB om scheidsrechters ongeacht het aantal en de bekwaamheid van de man hebben te voldoen. De heren Dusée en De Lange kunnen zich uit principiële overwegingen niet met deze KNVB-verlangens verenigen. Zij vrezen door deze maatregel kwaliteitsverlies van hel KNVB-scheids- rechter-korps en door dit „wegzuigen" van fluitisten door „Den Haag" op ■len duur ernstige stagnatie van de Afdellngscompetitie. De noordelijke eerste divisieclub Veendam heeft besloten een proef te nemen met verwarming van de over dekte zittribune. Om te beginnen zal, dankzij de medewerking: van de in gezetenen. de helft van de zitcapa- citeit kunnen worden verwarmd door middel van hete lucht. Mocht de proef slagen, dan bestaat het plan de gehele tribune te verwarmen. Bovendien is besloten de lange staantribune te overkappen, omdat men van oordeel is dat ook degenen, die staande een wedstrijd volgen, service moet worden geboden. Deze overkapping zal binnenkort worden aangebracht en men hoopt hetzelf de, dankzij de medewerking van het gemeentebestuur, te kunnen doen met de korte staantribunes achter de doelen. Lugdunum tegen VFC Zondag om 14 30 uur oefent Lug dunum thuis tegen de Vlaaxdingse 2e-klasser V.F.C. De opstelling luidt als volgt: Kerk vliet, Van As, Van Meygaarden, De Roo, Bavelaar, Logeman, Vermond, Legei, Krijgsman. Bekkering, Pet. DUIVENSPORT P.V. „Reisduif". Wedvlucht van af Duffel. In concours 178 duiven. Gelost om 7 uur met z.w.wind. Aan komst eerste duif 8.24.01 uur. Uitslag 1, 3. 4. 6. 10 P. Mooten; 2. 9 F. Bouw man; 5 W. Tolboom; 7 Chr. Platteel; 8 T. v. Leeuwen. Het Internationaal Concours Hippique te Rotterdam is don derdagmiddag naar een climax gegroeid en die kwam in de bar rage van het Internationaal Pa rijs Springconcours, toen de 21 overgebleven combinaties voor de opgave stonden in de kortst mo gelijke tijd vijf hindernissen te springen, waarbij vier in hoogte variërend van 1.60 tot 1.75 meter. Het werd een boeiende strijd die tenslotte op magnifieke wijze werd gewonnen door de Duitser Lutz Merkel, die het presteerde om met Fidelitas feilloos rond te komen in de schefpe tijd van 28.8 seconden. Elke poging, nadien ondernomen, om hem te overtreffen, leed schip breuk. De Ier Tom Brennan be naderde hem het dichtst, maar bleef toch nog 2,5 seconden boven Mer kels tijd. Teveel verspeelde hij in de wen dingen tussen de hindernissen, zoals allen. De stichting is in het leven geroe pen door de gemeentebesturen Amsterdam, Haarlem. Velsen Zaandam, welke gemeenten samen met het bedrijfsleven voor de finan ciering van de werkzaamheden van de stichting zorgdragen. Deze samen werking is in Nederland uniek, omdat men in ons land noe steeds toe is aan het stadium van experimenten met boven gemeentelijke organen en vor men van districtsoverleg Voorzitter van de stichting is Amsterdams bur gemeester mr. G van Hall. die zich sinds enkele jaren zeer heeft inge spannen voor een nauwe samenwer king met d-e Noordzeekanaal-gemeen- ten, Hij zei hierover gisteren bij de officiële ingebruikstelling van het stichtingsbureau: „Wij hebben beseft, dat het Noordzeekanaal-gebied geen probleem gebied mocht worden en da£ wij tijdig eikaars hand moesten grij pen, wilden wij voorkomen dat we de hand tegen elkaar gingen opheffen. Ons past geen kleinheid van geest en geharrewar over details op geogra fisch beperkt en bovendien econo misch sterk verbonden gebieden". Hij ziet het samengaan van de vier ge meenten in de stiohting als een eerste stap op een nog veel perspectieven biedende weg naar de toekomst. Noodzaak De vier burgemeesters waren wel licht meer dan ooit van de noodzaak van een samenwerking overtuigd, toen zij omstreeks het middaguur met een groot aantal genodigden in een tweetal Dakota's een uitgebreide vliegtocht maakten boven het, Noord zeekanaal-gebied. Want van een ihoogte, die een uitzicht bood van „pieren tot Pampuus" was duidelijk te zien, dat de vier gemeenten in van fejte een groot agglomeraat vormen met vele parallel lopende belangen. Met de totstandkoming van de nieu we havenmond te lJmuiden zullen nog niet alle wensen van de hoofd stedelijke haven in vervulling zijn ge gaan. Een groot obstakel blijft de Hembrug in de spoorlijn Amsterdam- Zaandam. Mr. van Hall zag het als een logische gang van zaken, dat de thans in aanleg zijnde bouwdokken, waarin de tunnelstukken voor Coen- en IJ-tunnel worden vervaardigd, on middellijk na de totstandkoming van de beide autotunnels zullen worden gebruikt voor de bouw van de spoor wegtunnel, die de Hembrug moet vervangen Op de vraag of de naam van de stichting „Rijn mond-Noord- zeekanaal" geen verwarring zal geven, omdat ook Rotterdam aan de mon ding van de Rijn zou liggen, zei Am sterdams burgemeester schalks: „Wij hebben de aanduiding .Rijnmond" genomen omdat de aanvankelijke naam „IJmond" buitenlanders niets zegt. Ik dacht trouwens dat Rotter dam aan de Maas lag. maar tijdens mijn vakantie in Zwitserland heb ik een fles in de Rijn gegooid Wfj zul len eens kijken of deze in Rotterdam of ln Amsterdam aanspoelt. Leidse Korfbalbond De competitie-indeling voor de se nioren en junioren voor het seizoen 1962/63 is als volgt: le-klasse: Die Algemene 3. De Da naïden 3, Fluks 4, KNS 3. Vic. Oriën- tis 4. Vic. Oriëntis 5. Vitesse I, Noor derkwartier I. 2e-klasse (zondag-afd.)De Alge mene 4. Crescendo 2. Crescendo 3. Fluks 5, KNS 4. Vic. Oriëntis 6, Zui derkwartier 3. 2e-klasse (zaterdag-afd.)De Da naïden 4, Fluks 6, KNS 5, Madjoe, Vitesse 2, Zijlkwartier. Junioren A (Haags/Leidse afde ling): De Algemene A. De Danaïden A. Fluks A. KNS A, Vic. Oriëntis A, DKC 5, HKV 6. Raedy 6. Junioren B: Crescendo A .De Da naïden B, Fluks B. Fluks C, Madjoe A. Vic. Oriëntis B, Vitesse A. Zuider kwartier A. Engelse korfbalcursisten De Engelse korfbalcursisten, die deze week in onze stad een zeer in tensieve training krijger., speelden een wedstrijd tegen een Danaiden- combinatie De Britten speelden aanmerkelijk beter dan zondag J.l. en verloren na spannende strijd met slechts 54. Hedenavond vindt op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel een wed strijd plaats tussen dit team en een LKB-twaaftal 6.45 uur) en morgen middag heeft Fluks een tournooi ge organiseerd ter gelegenheid van dit Engelse bezoek, waaraan ook Gym nasiasten en 't zaterdagmiddag-12- tal zullen deelnemen. Aanvang 2 uur. Het toch niet zo bijster zware parkoers met zijn twaalf hindernis sen (15 sprongen) tot een maximale hoogte van 1.25 meter, wist hij als enige foutloos af te leggen. En dat nog slechts éénmaal In de eerste manche kwam hy met Mysty E tot vier strafpunten. Met Lorenzo slaagde van Leth er zelfs niet eenmaal ln rond te ko men In de eerste manche werd hij uitgebeld, in de tweede moest hij worden gediskwalificeerd wegens het rijden van een fout parkoers. Tegen deze achtergrond kan een kampioen moeilijk schitteren. (Van onze Groningse correspondent) In nog geen half uur tijd is giste ren aan de Violenstraat in Groningen de uit twee etages bestaande boven woning 23a geheel uitgebrand. Er kon niets worden gered. Geen van de bewoners, een postbesteller, zijn vrouw en twee kinderen, was thuis toen de brand even voor kwart voor elf door buren en voorbijgangers werd ontdekt. Zij zagen door de ge sprongen ruit van de eerste verdie ping grote rookwolken naar buiten komen. Dikke zwarte rookwolken, die de directe omgeving enige ogen blikken verduisterden en werden ge volgd door meterslange vlammen. Het was levensgevaarlijk te trachten het huis voorbij te komen. Met vier miststralen en drie grote waterstralen bond de brandweer de strijd tegen de woedende vuurzee aan. De brandweerlieden, die als zij het huis binnengingen rookmaskers moesten opzetten, slaagden er met veel moeite in het benedenhuis en de aangrenzende panden vrij van vlam men te houden. De beide panden en de benedenverdieping kregen echter grote waterschade. Het water stroom de langs de muren naar beneden. De schade, die wordt geschat op enige tienduizenden guldens, wordt door verzekering gedekt. Aangenomen mag worden dat de brand in de keuken op de eerste etage is ontstaan. Ver moedelijk brandde het petroleumstel nog, toen de vrouw haar woning ver liet. (Advertentie) U' :!egen De Nederlandse junioren kampioen Thijs van Leth met zijn paard Mysty E. Daarvoor, in het Internationale Jachtspringconcours om de Prijs van de Kralingse Plas. was de zege wel in Ierse handen gekomen, namelijk in die van Tommy Wade. Met de En gelse Ann Townsend op Dunboyne 3, de Duitser Thomas Bagusat op Barbarina behoorde Wade tot het drietal dat zonder fouten het inge wikkelde en grote behendigheid ver eisende parkoers aflegde. Niet fraai Als Nederlandse kampioen junioren mocht Thijs van Leth de aan de titel verbonden eretekenen en prijzen in ontvangst nemen, maar hoe ver dienstelijk de prestatie van de nieu we titelhouder met Mysty E ook mocht zijn, het was hier met recht „In het land der blinden is éénoog koning".... Parijs springconcours. 1. L. Merkel (Did) met Fidelitas 51 pnt 28.8 sec., 2 T. Brennan der- land» met Snaefill 15 pnt 31,0 sec., 3. H. Smith (GB> met Wat Pont 15 pnt 31.3 sec.. 4. mej. A. Drummond Hay iGB> met Merely A. Monarch 15 pnt 33.0 sec., 5. A. Blickenstorfer (Zwitsi met Ramona 3 15 pnt 33.7 sec.. 6. H. G. Winkler (Did» met Romanus 15 pnt 35,1 sec., 7. W. Brenzikofer (Zwits.) met Satan 3 15 pnt 35,2 sec., 8. mevr. J. Crago (GB) met Spring Fever 15 pnt 35.5 sec., 9. Lt. m. Hauri (Zwits.» met Proslav 15 pnt 36.8 sec 10. Hj Schridde (Dldt met Ilona 15 pnt 39.3 sec. Prijs van Kralingen. 1. Tommy Dade (Israel) met Good bye 81 1 sec 2. D. Barker (GB» met Franco 82.8, 3. K. Jarasinki (Did) met Ramzes 84.3, 4. mej. A. Town send (GB) met Dunboyne-3 85.5. 5. P. Vercoutere (Big.) met Kanaris 86.2. Nederlands kampioenschap junio ren. 1. en Nederlands kampioen Thijs van Leth met Mysty E eerste man che 1 ft, tweede manche 0 ft. totaal 4 ft; 2. ex aequo Marian van der (Wetering (Wassenaar) met Caro- lin eO roze 4 ft, 4 ft totaal 8 ft; en Hans Brugman Almelo i met Dan seuse 4 ft. 4 ft. totaal 8 ft.. 4. Hans Brugman met Phaffy 8 ft, 4 ft. to taal 12 ft. 5. Laurence van Droogen- broek (Bergen op zoom) met Jussuf 18 8 ft, 8 ft, totaal 16 ft. Uelses geschorst De Amerikaanse polsstokhoogsprin ger John Uelses, met 4.895 meter de eerste man die over 16 voet sprong, is geschorst omdat hij vlak voor een wedstrijd geld zou hebben aange nomen. FC Santos, de Braziliaanse kampioensploeg, heeft donderdag avond in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires het Zuid-Amerikaanse voetbalkampioenschap behaald. In een beslissingswedstrijd tegen Pena- rol, de titelhouder van Uruguay zegevierde FC Santos met 3—0. BU de rust van deze wedstrijd, die door de Nederlandse arbiter Leo Horn Jr. werd geleld, was de stand 1—0.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11