Jaap O lidkerk verovert brons Nijdam snel bij profs Bataven-dames (3x800) ook zonder Gerda Kraan goed voor titel Good-old Jan Derksen de laatste vier Holland organiseerde meerkamp voor jeugd Belloni was kansloos MET STAYER VAN DER MEUTEN IS HET AFGELOPEN Bittere smaak Nederlandse esla fettekampioenschapjten Uitbundige toneeltjes LMHC oefende Opgericht 1 maart 1860 Maandag 27 augustus 1962 Vierde blad no. 30740 t (Van een speciale verslaggever) Jaap Oudkerk heeft voor de eerste medaille gezorgd bij de wereldkampioen schappen in Milaan. Het werd geen goud, zoals velen gehoopt hadden, maar een eervolle derde plaats op de individuele achtervolging, waarin de 20-jarige Deense winkelbediende Kaj Jensen zijn land voor het eerst sinds 13 jaar weer een wereld titel schonk. Een sterk drietal besteeg het schavotje voor de ceremonie protoco- laire: Jensen voor het goud, de pas 17-jarige Belg Herman van Loo voor het zilver en Jaap Oudkerk als een overtuigende winnaar van de bronzen plak. Drie knapen uit de lage landen langs de Noordzee hadden opnieuw het bewijs ge leverd, dat het uit is met de vroegere Italiaanse hegemonie op de achtervol ging, zelfs op het eigen terrein van de Azzuri. De enig overgebleven Italiaan, de wegrenner Belloni. vormde geen werkelijke bedreiging voor het noordelijke driemanschap. Zowel in de halve finale tegen Jensen als in de strijd om de derde plaats tegen Oudkerk was Belloni kansloos. De Italianen moesten machteloos toezien hoe de achtervolging een zaak van buitenlan ders werd. Hun enige troost was, dat in de voorbereiding van de nieuwe wereldkampioen een Italiaan een belangrijk aandeel heeft gehad, namelijk trainer Costa. toevertrouwde: Ach, ik heb me niet geforceerd" en terwijl hij naar de cabine liep „ik reed toch nog niet zo best". Met dat laatste was niemand het eens, wat Nijdam was in voortreffe lijke stijl rondgeraasd. De Italianen probeerden erachter te komen, welk verzet de Nederlander had gereden, maar iedereen hield zich van de domme en toen de fiets van onze kampioen werd weggedragen, legde Gerrit Schulte beschermend een gro te hand op het blad, zodat de Az zuri geen kans kregen om achter het geheim te komen. Verschrikkelijk Ogenschijnlijk had het geleken als of Nijdam een te laag verzet had staan, maar de klokken, gehanteerd door Arie van Vliet en Gerrit Schul te. wezen iedere ronde uit. dat de j ex-wereldkampioen der amateurs een verschrikkelijk hoog tempo draaide. De Luxemburger Gillen, die in het verleden tweemaal de zilveren me daille op dit zware nummer heeft veroverd, was alleen maar de haas, j waarop Nijdam joeg. Twee ronden Ivoor het einde ging Nijdam de Lu xemburger, die als kampioen van zijn land eveneens in het rood-wit-en- blauw reed, voorbij. Het was alsof Gillen stilstond. Toen de klokken j stopten ging er gejuich op in de Ne- Iderlandse box: Nijdam had de tijd ivan Leandro Faggin met tweetiende seconde verbeterd en werd op slag de I grote favoriet voor de ;egenboogtui. Het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat de Nederlander de komende dagen zelfs beneden de zes minuten zal ko men, hetgeen voor hem alleen Ri viere en Faggin hebben gepresteerd. Deze troost ging echter verge zeld van een bittere smaak, want het waren de Italianen zelf geweest, die Costa na zijn successen bij de Olym pische Spelen aan de kant hadden gezet omdat hij hogere financiële eisen ging stellen. Dat de wielrenners op de tribunes na de zege van Jensen gescandeerd de naam van Costa uit schreeuwden, was een aanklacht aan het adres van de Italiaanse wieler bond, die nu de wrange vruchten plukt van een te kortzichtig en te schriel beleid. De zege van Jensen is echter ook voor een belangrijk deel het werk geweest van de Nederlandse soigneur Jan Buis, één van de verzorgers ,die *n eigen land niet gewaardeerd wor den. Op advies van Buis heeft de Deense wielerbond de blonde coureur uit Odense zich volledig op de titel strijd te Milaan laten voorbereiden. Hij kwam zelfs niet uit in de na tionale kampioenschappen en reed slechts zelden een wedstrijd, geheel in tegenstelling tot Jaap Oudkerk, die veel te vroeg in het seizoen is be gonnen. De Nederlandse kampioen heeft bij deze titelwedstrijd geen moment de vorm kunnen bereiken, die hem het vorig jaar te Zürich met Nijdam in de finale bracht. Hij weet het echter nu. Schaatsen Toen Oudkerk na de huldiging, bevrijd van de spanningen van de laatste dagen, loskwam, stond zijn besluit vast. „De komende winter ga ik niet zo vaak meer in Antwerpen rijden, maar ga lekker een paar maanden schaatsenrijden op de Jaap Eden-baan. En dan volgend jaar kalm aan beginnen. Ik ben overigens blij dat het er nu opzit". Oudkerk was weer dezelfde prettige kameraad van voorheen. Hij had zich er bij neergelegd, dat de re velaties van deze kampioenschappen Van Loo en Jensen, ditmaal sterker waren dan hijzelf. In de halve fi nale tegen de Belg had zich een klein incident voorgedaan. Direct na de start had Van Loo de hand op gestoken. Had de Belg meteen al pech gekregen? De starter op het middenterrein was resoluut en schoot de wedstrijd af. Als hij even langer gewacht zou. hebben, was Oudkerk wellicht via een protest in de finale gekomen. Want Van Loo had geen defect opgelopen. Zijn voet was uit de toe-clip geschoten en dat is geen reglementaire reden om de wedstrijd voortijdig te beëindigen. Twee jaar geleden in Leipzig was de Italiaan Testa door een dergelijk voorval ge diskwalificeerd. Nu kwam het pro test van Arie van Vliet te laat. Snel weg Er werd opnieuw gestart en Oud kerk was bijzonder snel weg. Hij nam in de eerste ronde zeker 25 me ter voorsprong, maar al drie ronden verder had Van Loo zijn achterstand weggewerkt en begon de Belg aan de opmars naar de finale. Wringend en stampend probeerde Oudkerk wel het naaerende onheil te voorkomen, maar toen Van Loo drie ronden voor het einde meer dan 40 meter winst had geboekt, kreeg Oudkerk het sein om het kalmer aan te doen: hij had verloren. t In de andere halve eindstrijd speelde Jensen met Belloni. De fina le werd een groots duel. Jensen kwam 10 meter voor, maar halverwe ge lag het tweetal weer gelijk. Met een tussenspurt liep de Deen op nieuw weg en nu blek, dat de krachtsinspanningen van dit zware toernooi te groot waren geweest voor JAAP OUDKERK veroverde een bronzen medaille in de achtervolging der amateurs Wij zien hem op het erepodium met de winnaar, de Deen Jensen (links). de Jeugdige Belg. Hij miste de ener gie om een tweede maal terug te ko men en verloor met 20 meter. Tevoren was Jaap Oudkerk on weerstaanbaar naar het brons gere den. Belloni had geen kans en zelfs het feit, dat er een ronde te vroeg werd afgeschoten veranderde niets aan de zekerheid: Jaap Oudkerk was derde. Snelle Nijdam De Italianen stonden \erbaasd te kijken, toen Henk Nijdam na zijn kwalificatierit (achtervolging profs) tegen de Luxemburger Gillen van de fiets stapte, naar het hekje rond het rennerskwartier liep en er met een sprongetje overheenging. De landgenoten van Leandro Faggin konden hun ogen niet geloven bij deze demonstratie van de sterke Ne derlandse kampioen, die zojuist de beste tijd van de voorritten had la ten afdrukken: 6 min 02.1 sec, ge middeld 49,712 km/uur. Hun oren zouden getuit hebben als zij hadden kunnen verstaan, wat de blonde boe renzoon uit Eelderwolde de Neder landse kolonie op het middenterrein De Nederlandse amateur- ploeg in de achtervolging op weg naar een overwinning. V.l.n.r. Van der Lans, Koel, Nikkessen en Oudkerk. Tandje teveel Als derde op de lijst staat Peter Post, die in de rit tegen Faggin in de laatste twee ronden zijn voor sprong prijs moest geven, maar des alniettemin met een tijd van 6 min 05,4 sec. goed moet zijn voor de laat ste vier. We kregen de indruk, dat Post een tandje teveel had staan en er zitten ook voor hem mogelijkhe den voor een titel in. In de kwartfinales krijgen de Ne derlanders het niet al te moeilijk. Nijdam start hedenavond tegen de Belg Gillard (6.13.1), Post tegen de Italiaan Fornoni (6.12.0). Faggin ont moet de Duitser Kemper (6.09.9). De spannendste rit zou weieens kun nen zjn tussen de Zwitser Fredy Ruegg (6.08.7). die binnenkort op de ze baan een aanval op het wereld uurrecord wil doen, en de Franse ex-w ereldkampioen bij de amateurs Delattre (6.08.9). Stayers Nederland zal in de stayersfinale der amateurs door Bert Romijn en Henk Buis vertegenwoordigd zijn. Buis liet er in de tweede serie geen twijfel over bestaan, dat hij waar schijnlijk de enige werkelijke con current is voor de Belg Deloof, die vrijdagavond met veel vertoon van macht de eerste serie had gewonnen. De Nederlandse kampioen startte za terdagavond als tweede achter de Zwitser Laeutti, nam na 20 km de kop over en reed onbedreigd naar de overwinning. In de slotperiode dubbelde hij, kundig geleid door gangmaker De Graaf, ook nog de laatste tegenstanders. Met Van Campen ging het min der goed. Toen hij vanuit vijfde po sitie de Duitser Staudacker wilde aanvallen, raakte de Amsterdammer los van de rol en kwam een tijdlang te ..zwemmen'. Hij probeerde zich wel te herstellen, maar faalde. Zondagochtend, in de herkansings- rit, volgde de bittere ontknoping. Al na vijf minuten verdween Van Cam pen uit de strijd. Steunend op de verzorgers zocht hij de cabine weer od. ..Ik ben helemaal leeg', was alles wat hij nog kon uitbrengen. Drama Leen van der Meulen zal nu wel gedwongen zijn zijn sta.versfiets te verkopen. Dagenlang is hij het zor genkind geweest van dr. Rolink. die veel aandacht aan de Amsterdam mer heeft moeten besteden. Tegen beter welen in hoopte men echter, dat Van der Meulen in de tweede serie van de prof. stayers de pessi misten zou beschamen. Maar zij hebben gelijk gekregen. Van der Meu- I len kan beter ophouden. Hij is fysiek niet opgewassen tegen dit zware 'werk en de professoren, die hem nog een kans hadden gegeven de wieler sport te kunnen blijven beoefenen als hij een zuurstofkuur onderging, zullen nu wel op hun besluit terug komen. In de tweede helft van de serie stapte Van der Meulen, die inmiddels al arie ronden achterstand had, als een wrak van zijn fiets. Zelfs de we tenschap. dat hij na het uitvallen van de Italiaanse kampioen Pizzali zeker was van de herkansing, kon Van der Meulen niet meer op de fiets houden. „Van mij krijgt hij geen contract meer. Ik neem geen risi co', zei stadion-directeur Bessem en dit was het vonnis over de wieler- loopbaan van Van der Meulen. De rit werd gewonnen door de Spaanse favoriet Guillermo Timoner die als een sneltrein langs alle an dere deelnemers daverde. De Span jaard was oppermachtig, maar zjjn demonstratie in de laatste tien mi nuten, toen hij ook nog Depaepe en Raynal als figuranten behandelde, I was onnodig en schaadt de stayer- I sport. i Ook de Utrechtse prof-stayer Nop- j pie Koch kan zijn spullen inpakken. I In een gisteravond gereden herkan- I sing werd hij vierde en dat was niet voldoende voor een plaats in de eind strijd. HENK NIJDAM I maakte in de kwalificatierondc I achtervolging profs de beste tijd I van de dag. Hij haalde de Lu xemburger Gillen in. wat men op de foto ziet gebeuren. ven de Alphenaren Verkerk en Nico Verkade de toon aan en wisten Kok Verkade nog met 20 meter voor sprong aan het werk te zetten. He laas ging de Dynamoloper hem voor bij en moest Rein Verkade als laatste man ook A AC laten passeren. Niettemin vormde de Alphense ploeg een verrassing met haar 3e plaats. Een Leids duel werd uitge vochten tussen Holland (5e 17.07.2), de Bataven (7e 17.26.8» en de Spar taan (8e 17.34.6), met welke tijd voor al de Spartaan wel wat tegenviel. Uitslagen 4 x 200 m. dames: 1. Sagitta Am sterdam 1.44.5: 2. RKEAV Enschede 1.47.7; 3. Celebes Den Haag 1.48.4; 5. S en L Wassenaar 1.57.4. 4 x 800 meter: 1. A AC Amsterdam 7.43.8; 2. Minerva Rotterdam 8.12.4; 3. A.V. '23 Amsterdam 8.18.2. 3 x 800 meter dames: 1. Bataven Leiden 7.42.8; 2. DEM Beverwijk 8.13; 4 x 1500 meter: 1. Dynamo Middel burg 16.41.8; 2. AAC Amsterdam 16.56.4; 3. AAV -36 Alphen a. d. Rijn 17.00.2; 4. Lycurgus Krommenie 17.04,2; 5 AV Holland Leiden 17.07.2; 6. Thor Roosendaal 17.10. 4 x 400 meter: 1. Minerva (Rotter dam 3.22.8; 2. AV Zaanland 3.24.9; 3. Thor Roosendaal 3.25.6. 4 x 100 meter dames: 1. RKEAV Enschede 50.5; 2. Celebes Den Haag 50.7; 3. Hollandia Rotterdam 52.2; 5. S en L Wassenaar 53. 4 x 100 meter heren: 1. Trekvogels Den Haag 42.6; 2. AVG '25 Groningen 43.3; 3. PSV Eindhoven 43.8. (Van onze atletiekmedewerker) De Nederlandse estafettekampioen schappen, welke gisteren op de Ne- nijto-sintelbaan te Rotterdam wer den gehouden, hebben niet opgeleverd wat men er van verwachtte. Voor een groot deel is dat toe te schrjjven aan te felle bries die recordverbeteringen bij voorbaat uitsloot. Maar boven dien was het publiek niet tot enthou siasme te brengen door het ontbreken van duels tot op de streep: de win nende ploegen wonnen té opgelegd. Slechts de 4 x 190 meter-races vorm den een gunstige uitzondering en speciaal de Haagse „Trekvogels" kwamen met 42.6 seconde tot een prachtige zege! Voorbij. Opmerkelijk bij deze kampioen schappen was wel dat nóch bij de dames nóch bij de heren geen enkele club er in slaagde meer dan één kampioenschap te behalen. De Jaren dat clubs als V en L (Den Haag) en AAC (A'daim volledig hun stempel op deze wedstrijden drukten zijn voorbij. En bij de dames waren tot voor enige jaren sterke clubs als Olympia '48 (Den Haag) en Victoria (Rotterdam) geheel van het toneel verdwenen en hadden ex-kampioenen als Hollandia en Minerva (beide Rotterdam) moeite zich te hand haven. De gemiddelde sterkte van de Nederlandse clubs is althans op estafettegebied gaandeweg op ge lijk niveau gekomen! Titel voor Bataven De Leidse dames zijn op de 800 m. héél wat „mans"! Want zonder Ger- dat Kraan in de gelederen bleek er geen vuiltje aan de lucht en wisten Ria de Winter, Wil Kraan en Ria van Wouw het kampioenschap op de De Bataven-ploeg die het Nederlands kampioenschap 3x 800 meter dames veroverde, v.l.n.r. Ria de WinterWil Kraan en Alice v. d. Lens. 3 x 800 meter te behalen, helaas in een zeer oninteressante race, waar mede men de middag niet had moe ten besluiten. In de finale van de 4 x 100 m. dames wist Snel en Lenig uit Wassenaar zich als vijfde te klasse ren in een race, waarin het spande tussen RKEAV (Enschede) en Cele bes (Den Haag», nadat Sagitta (A'dam) was gediskwalificeerd in de serie. De dames uit Enschede namen de titel mee. Dat hadden de Gro ningers van AVG '26 met de twee sprintkampioenen Hans Smit en Frits Boss in de gelederen bij de heren willen doen. Kampioenen echter zijn bij het estafettelopen echter geen ga ranties voor de zege. Daar is een sluitende ploeg voor nodig en dat was deze keer bij de jeugdige Hage naars van de Trekvogels het geval. Met prachtige wissels en sterk lopen van Luitjes - van Eek - Tamminga en Van Wel, gaven zij AVG '26 en de vorige kampioen PSV geen kans. Recordpoging Uitbundige toneeltjes speelden zich zondagavond in het Nederlandse kamp af. Eerst toen de oranje ach- tervolgingsploeg in de kwartfinale op het nippertje Italië klopte en vervol gens, nadat Jan Derksen zich in twee ritten tegen ex-wereldkampioen Rousseau, bij de laatste vier prof sprinters had gereden. Vooral deze prestatie wekte grote bewondering in het rennerskwartier, waar een over gelukkige Derksen zjjn stralende echtgenote in de armen viel. Derksen heeft er alles voor gedaan om juist hier in Milaan, waar hij in 1939 de regenboogtrui by de ama teursprinters veroverde, nog eens ex tra goed voor de dag te komen. En nu, 23 jaar later, klopte hij de jonge man, die nog een kleuter was. toen Jan reeds tot de hoogste treden van de wielersport was doorgedron gen. De Nederlandse kampioen was za terdagochtend zonder moeite door zijn serie gekomen, terwijl Joop Cap- tein zowel in de serie als in de her kansing verloor en uitgeschakeld werd. In de eerste rit van de kwartfinale moest Rousseau de kop nemen. Als slakken kroop het tweetal in de eer ste rond" over de baan. Toen ver snelde de Fransman het. tempo en werd door de gelanceerd komende Derksen kansloos geklopt. Een finishfoto was nodig om uit te ma ken wie de tweede rit had gewonnen. Derksen had resoluut de kop geno men en leek in de laatste 100 meter te bezwijken voor de krachtsexplosie van Rousseau, maar de foto liet dui delijk zien, dat Derksen met een paar centimeter verschil had gewonnen. Met de Nederlandse kampioen kwamen bij de laatste vier titelhou der Maspes (Italië) die o.m. tegen de Zwitser Pfenninger over de laatste 200 meter 10.6 sec. reed, de 40-jarige Oscar Plattner en de oud-Olympische kampioen Santé Gaiardoni. Deze had de eerste rit tegen de Belg De Bak ker verloren, maar in de tweede rit was De Bakker in de laatste bocht geklopt. Toen kwam de Belg ten val en sloeg over de kop. Zijn rechter been was zo ernstig gekwetst, dat hij niet meer aan de start kon komen en dus was Gaiardoni geplaatst. Hegemonie De amateursprint is weer geheel een Italiaanse aangelegenheid ge worden. Evenals het vorig jaar werd de eindstrijd uitgevochten tuscen Sergio Bianchetto en Giuseppe Be- ghetto, van wie de eerste in de halve finales de nieuwe Italiaanse kam pioen Giovanni Pettenella in drie ritten had uitgeschakeld. Daarvoor had he; tweetal meer dan een uur nodig gehad, want zowel in de tweede als in de derde rit gin gen zij een langdurig duel op „sur place" aan, eerst 19 minuten en ver volgens 21 minuten. De daardoor op gelopen vermoeidheid speelde Pette- nella in de strijd om de bronzen me daille geducht parten. Hij verloor verrassend in twee ritten van de 18- jarige Parijzenaar Pierre Trentin, een pupil van Gerardin. Zo er in de nabije toekomst ooit een buitenlan der de Italiaanse hegemonie zal kun nen doorbreken dan is het waar schijnlijk deze Trentin. De finale vergde weer drie ritten. Titelhouder Bianchetto won de eer ste op pure snelheid, In de tweede verraste Beghetto zijn landgenoot. Datzelfde spelletje probeerde hij ook in de „belle" te spelen, maar ditmaal was zijn Jump niet snel genoeg en op het laatste rechte eind kwam Bian chetto, die zyn titel dus prolongeer de, hem nog juist voorbij. Prachtig De Nederlandse achtervolgings- ploeg bestaande uit Piet van dei- Lans, Jaap Oudkerk. Gerard Koel en Theo Nikkissen reed een prachtige wedstrijd tegen de Italianen die voortdurend een voorsprong van 5 tot 15 meter hadden. In de laatste drie ronden echter kwam het Neder landse kwartet geducht opzetten en bevocht een minimale zege in de eindspurt, waarbij Oudkerk, Van der Lans en Nikkissen vrijwel gelijktijdig over de streep gingen. Bij de Italianen daarentegen was de derde man en die telt bijna een lengte achtergeraakt op zyn makkers. De overige kwartfinales werden ge wonnen door West-Duitsland (4.28.7), Rusland (4.33en Denemarken (4.32). De tijd van de Nederlandse ploeg was 4.32.4. Het eerste elftal van Leiden speel de een oefenwedstrijd tegen een com binatie van Zuidwijck en Siseo. De vastgestelde wedstrijd tegen De Kie viten werd n.l. op het allerlaatste mo ment door de Wassenaarders afge beld. Leiden won de gemoedelijke wedstrijd met 80, maar 't was diep droevig dat vier doelpunten gemaakt moesten worden uit straf- en lange corners. De veld-doelpunten konden eerst worden gemaakt op het moment dat de niet zo heel jonge achter hoede van de combinatie in „adem nood" was geraakt. Het was weer een bewijs dat Lei den een zeer moeilijk seizoen tege moet zal gaan. Hoe de opstelling er volgende week, wanneer de compe titie begint uit zal zien, is nog een grote vraag. SCHAKEN Meestertoernooi te Amsterdam Het internationale meestertoernooi Is zaterdag voortgezet met het spelen van de partye i uit de negende ronde. De Indonesiër Tan. die remise speelde tegen Hartoch staat nu met 6V2 punt bovenaan en bereikte hier mede zyn eerste meesterresultaat. De uitslagen lulden: Langeweg (Ned.)—Donner (NedJ Henneberke (Ned.)—Kiennin- ger (Did.) Kool (Ned.)—Rell- stab Did) 0-1. Heidenfeld (Did.)— Dunkelblum (Did.) Czerniak (Isr.)v. d. Berg (Ned.) 1-0, Hartoch (Ned.)—Tan (Ind.) De st'.nd na de negende ronde ziet er als volgt uit: 1. Tan rVi punt. 2. en 3. Donner en Czerniak beiden 6, 4 Kieninger 5 pnt, 5. v. d .Berg 4'i pnt en 1 afgebr. partij, 6. Dunkelbum 4% pnt. 7, 8 en 9. Henneberke. Langeweg en Rellstab allen 4 pnt, 10. Heidenfeld 3 en 1 af gebroken, 11. Hartoch 3, 12. Koo' 2Vs punt. De AAC (A'dam) ondernam toch een recordpoging op de 4 x 800 meter Het werd reeds vanaf de eerste loper - René van Asten - een gevecht te gen de wind en het horloge. Hij en Jansen, Würzer en Koppelaar bleven allen enkele seconden achter op het schema. De 4 x 1500 meter was het aanzien méér waard. Drie clubs vochten om het eremetaal n.l. Dynamo (Middel burg) met Hein Cujé in de gelederen, AAC (A'dam) en de AAV '36 uit Alphen a. d. Rijn. Lange tijd ga- WIELRENNEN Swift-Combinatie Uitslag peloton-trainingsrit (40 km.) Peloton A, Nieuwelingen: P. v. En gelen (Alphen), J. Blakenburg (Al phen), P. Prins (Rijnsburg), E. v. d. Werf (Alphen), A. Sikking (War mond), J. v. Beek (Hazerswoude) 40 km. 53 min. 44 sec. Peloton B, Nieuwelingen: W. v. Diemen (Oegstgeest), P. de Jong R.- A.veen), P. Akerboom <R.A.veen), H. Broere (Hazerswoude), P. Breghman (Benthuizen), J. v. Biemen (Leiden) 40 km. 54 min. 30 sec. Peloton A, Amateurs: B. Zoet (S- heim), W. v. d. Berg (Leiden), B. Odijk (Alphen), H. Chrispijn (Lei den), W. Hilgeiiiom (Stompwijk), A. Wolswijk (Alphen), A. Prangers (Lei derdorp) 40 km 54 min. 10 sec. In de ronde van Poeldijk (100 km) werd Cor Kloosterman (Leiden) 20ste. Winnaar werd Lachterop. uit R'dam. Bij de Nieuwelingen, 40 km. P. v. Engelen (Alphen) 10de, P. Prins Rijnsburg 1 18de, P. Wesselman <R.- A.veen) 23ste en J. v. Beek (Hazers woude) 25ste. In de Ronde van Colijnsplaat (Zee land) was Bert Zoet de onfortuin- lijkste renner. Hij moest eenmaal van fiets verwisselen en kreeg in de laat ste 10 km. tweemaal een lekke band. Voor het behalen van een toppres- tatie in de atletiek kan een bepaalde 1 graad van allroundheid een groot voordeel betekenen. En met het aan kweken van allroundheid moet men reeds op jeugdige leeftijd beginnen. Meer en meer ziet men de juistheid van deze stelling in en daarom orga niseerde de AV „Holland" evenals vorig jaar haar meerkampen voor jongens en meisjes, waarvoor zich 150 jeugdige atleten hadden gemeld. In deze meerkamp kwamen enige atleten tot redelijke prestaties. Een vertesprong van 5 92 door de C-jon gen Mahieu (V en L), een stoot van 14.20 met de kogel door de B-Jongen Venger <OSV), een afstand van 14.89 die de C-Joneen van Sinderen (DOS) met een lichtere kogel bereikte en een vertesprong van 6.24 door Rijs wijk (Pro Patria) bij de B-jongens, zijn alle resultaten die in een meer kamp bereikt, lang niet gek zyn. Bij de jongens A die een viertal nummers moesten verwerken, ver gaarde de lange V en L-er Koning in totaal 2440 punten en stak daarmee met kop en schouders boven de an deren uit. Ook de zege van het A- meisje Pennarts (Atmodes) met 1917 punten was aan geen twijfel onder hevig. Spannend was het hoogsprin gen van de A-jongens waarbij drie atleten de lat op 1.70 nog passeerden, maar Piet, v. d. Haak van Holland als eerste eindigde door minder spronger. gemaakt te hebben. Uitslagen Jongens A: 100 m: 1. Koning (V en L) 114; 2. Brand (Minerva) 11.4; speerwerpen- 1. De Graaf (Tempo) 48 95; 2. Koning (V en L» 48.05; Dis cus: 1. Dekker (DOS) 42.80; 2. Ko ning (V en L) 39.93; hoogspringen: 1. v. d. Haak (Holland) 1.70; 2 Hage (Delta Sport) 1.70. Totaal: 1. Koning (V en L) 2440 punten; 2. De Graaf (Tempo) 2193 p. Jongens B: 100 meter: 1. Rljsdijk (PP) 11.5; 2. v. Lippe (Haarlem) 11.5i kogel: 1. Venger <OSV) 14.20; 2. On rust (OSV) 13.77; ver: l. RljsdUk (PP) 6.24; 2. Bergmans (ALO) 6.051 Totaal: 1.: Rljsdijk (PP) 1877 pnt; 2. Peeters (LDA) 1691 pnt. Jongens C: 80 meter: 1. v. Sinderen (DOS) 96; 2. Mahieu (V en L) 9,7; ver: 1. Mahieu (V en L) 6.92; 2. v. Venrooy (Sprint) 5.84- kogel- 1. v. Sinderen (DOS) 14.89; 2. v. Venrooy (Sprint) 13.49; Totaal: 1. v. Sinde ren (DOS» 2385 pnt; 2. v. Venrooy (Sprint) 2057 pnt. Meisjes A: 100 m: 1. Pennarts (At- modes) 13.3; 2. v. Rooyen (SSS> 13.7; hoog; 1. Pennarts (Atmodes) 1.36; 2. Geursen (Atmodes) 1.36- speer: 1. Pennarts (Atmodes) 26.10; 2. v. Rooyen (SSS> 24.02: Totaal: 1. Pen narts (Atmodes) 1917 pnt; 2. Geursen (Atmodes) 1654 pnt. Meisjes B: 80 m: 1. Vis (GAC) 10.2 2. Lacourt (RK Holland) 10.6; discus: 1. Wolten (Olympia '48) 23.53; 2. v. d. Vlugt (RK Holland) 22.99; ver: 1. Via (GAC» 5.15; 2. Lacourt (RK Holland) 4.81. Totaal; 1. Vis (GAC) 1998 pnt; 2. v. Santen (Olympia '48) 1791 pnt. Meisjes C: 60 m: 1. Hoogendoorn (S en L) 8 4; 2. Jansen (Ol. '48) 8.4; ver: 1. Jansen (Ol. '48» 4.37; 2 A. Warnas 'Atmodes) 4.32- kogel: 1. Kukler (Sportief) 8.58; 2. Driessen (Nw. Brunh8.15; Totaal: 1. Jansen (Ol '48> 1433 pnt; 2. Perukei (RK Holland) 1353 pnt; 3. Hoogendoorn (S en L) 1352 pnt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9