mr. van Kinschot Leidse raad Jhr, leidt de Meisje (4) steekt plotseling weg over DUBBEL SALARIS VOOR „BLIJVERS" liet laatst in samenstelling Voor oude B en W Voorschoten vragen vijf miljoen Na maandenlange afwezigheid Flatgebouwen in Adegeest? Raadsagenda Twee jongens vermist BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot heeft zijn werkzaamheden, na een maandenlange periode van ziekteverlof, hervat. Onder zyn leiding kwam vanmiddag de Leidse gemeenteraad voor het laatst in de oude samenstel ling bfjeen. De heer C. P. Piena (P. v. d. A.) riep hem voor de aanvang van de vergadering namens de gehele raad de heren Kortmann (KVP) en Den Dubbelden (P. v. d. A.) hadden bericht van verhindering gezonden een hartelijk welkom toe. Stond deze vergadering enerzijds in het teken van verwelkoming anderzijds was er sprake van een afscheid. Een afscheid namelijk van de wethouders J. C. van Schaik, A. J. Jongeleen en J. G. Hagens en de raadsleden H. M. J. W. J. Kortmann, J. van Iterson, M. B. v. d. Klugt, J. M. v. d. BlomVijlbrief, I. GeelkerkenBrusse en mej. A. C. Bekker. Zoals reeds eerder gemeld, komt dit negental in september a.s. niet meer in de gemeenteraad terug. nen; met ingang van 28 augustus 1962 totl eraar in tijdelijke dienst, de heer F. St. Vermeulen, voor vakte kenen en voor vaktheorie metaalbe- werken: met ingang van 6 november 1962 totl eraar in tijdelijked ienst. de heer A. G. van 't Hag, voor metselen, inclusief vaktheorie en voor vakteke nen; met ingang van 18 september 1962 tot leraar in tijdelijke dienst, de heer H. Kleevens, voor schilderen, in clusief vaktheorie en voor vakteke nen: met ingang van 1 augustus 1962 tot leraten in vaste dienst: 1. de heer K. H. de Bruin voor metaalbewerken; 2. de heer F. Muntingh, voor de alge meen vormende vakken en muziek; 3. de heer P. Joh. J. van Westbroek, voor de lichamelijke oefening. (De vergadering duurt voort». WASSENAAR Blauw Zwart lieeft weer voorzitter Mr. L. Weeber gekozen In het clubgebouw aan de Dr. Mansveltkade werd de jaarvergade ring gehouden van de r.-k. sportver eniging Blauw Zwart. Omdat de heer J. P. J. Dekleermaeker enige maan den geleden wegens drukke werk zaamheden het voorzitterschap heeft neergelegd hij blyft wel lid van het bestuur werd op deze vergade ring de hamer gehanteerd door se cretaris A. H. Rijnbeek. Hij sprak vriendelijke woorden aan het adres van de afgetreden voorzitter, die in de laatste 10 jaren bijzonder veel voor de vereniging heeft gedaan. Een verheugende mededeling kon gedaan worden over de plannen voor het bouwen van nieuwe kleedgelegen heden: de gemeentelijke Instanties hebben de plannen goedgekeurd en het wachten is alleen nog op de rijksgoedkeuring. Het plan voorziet in dp bouw van 8 kleedkamers en 2 scheldrechterskleedkamers op de strook grond tussen het hoofdveld en de andere velden. De totale bouw kosten worden op f30.000 geraamd. Het plan zal vermoedelijk in gedeel- Vreemde slaapplaats In de buurtschap Kotten bij Win terswijk moest de politie zaterdag- avond een Duitse personenauto ..met I inhoud" even aan de kant zetten. De I auto stond n.l. midden op de rijbaan De bestuurder uit JBottrop had kennelijk wat te veel alcoholhouden- I de drank gebruikt en was druk bezig de daardoor ontstane roes uit te sla pen. Hij was zo stevig ingedut, dat hij van de verplaatsing van de auto niets heeft gemerkt, ook niet dat de politie veiligheidshalve de contact sleutel en de autopapieren meenam. Natuurlijk merkte de man dat de vol gende morgen bij het wakker worden. De politie friste zijn geheugen op, toen hij aangifte kwam doen van de vermissing van een en ander. Er werd procesverbaal opgemaakt en de man mocht toen weer rijden. Weer een nieuwe woonwijk Nu het uitbreidingsplan in onderdelen ..Boschgeest" door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd kunnen de voorbereidende werkzaamheden tot het tot ontwikkeling brengen van deze nieuwe woonwijk, welke gelegen is ten zuiden van de Papelaan en ten westen van de Veurseweg, beginnen. Hoewel B. en W. menen, dat ook dit plan wel In onderdelen tot uitvoering zal komen vragen zij voor het gehele project een krediet voor bouwrijp- maken en het aanleggen van dienstgeleidingen. Het bouwrüpmaken is begroot op f. 4.250.000. In deze vier en een kwart miljoen is dus begrepen de straataanleg, riolering, aanleggen van plant soenen en groenstroken en het aanleggen van straatverlichting e.d. Voor het aanleggen van dienstgeleidingen vragen B. en W. bovendien nog bijna een miljoen, n.l. voor het gasbedrijf f. 290.000, voor het waterbedrijf f. 219.000 en voor het elektriciteitsbedrijf f. 409.000, totaal dus f. 918.000. Groot aantal benoemingen De raad besloot deze middag met Ingang van 1 september a.s. te benoe men tot leraar in volledige betrek king in de klassieke talen aan het Gymnasium werd drs. J. den Boeft, de heren L. Adriaansche en drs. Th. H. ten Berge, onderscheidenlijk leraar in de lichamelijke oefening en leraar in de biologie aan het Gymnasium, met ingang van 1 september a.s. nader te benoemen tot leraar in vol ledige betrekking aan het Gymna sium, zulks in combinatie met de door hen in opdracht gegeven lesuren aan het Rembrandtlyceum. Drs. R. Sattler met ingang van 1 sep tember a.s., doch uiterlijk het einde van de cursus 1962-1963 te benoemen tot tijdelijk leraar in de wiskunde aan het Gymnasium, te benoemen aan het Rembrandt-lyceum drs. J. v. d. Steen met ingang van 1 september a.s. tot leraar in volledige betrekking in de Nederlandse taal- en letter kunde, met ingang van 1 september a.s., doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1962-1963 a. mej. A. Kjersti de Buck tot tijdelijk lerares in de klassieke talen, b. de heer H. J. H. Mooren tot tijdelijk leraar in de klas sieke talen, c. de heer W. Buddingh tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal- en letterkunde, d. mevrouw drs. A. vè dè Veen-Wiersma tot) tijdelijk lerares ln de Franse taal- en letter kunde. e. mej. A. J. van den Broek tot tijdelijk lerares in de Engelse taai en letterkunde, f. de heer J. Rem mers tot tijdelijk leraar in de Duitse taal- en letterkunde, g de heer J. Meys tot tijdelijk leraar in de Dunit- se taal- en letterkunde, h. de heer Ch. P. Gerhardt tot tijdelijk leraar in de natuur- en scheikunde, i. mr. S. Lopes Cardozo tot tijdelijk leraar in de geschiedenis, j. de heer H. Bartels tot tijdelijk leraar in het handteke nen. k. de heer A. Lagerweij tot tij delijk leraar in de lichamelijke oefe ning, 1. mej. A. J. Stolk tot tijdelijk lerares in de Franse taal- en letter kunde. Te benoemen aan de hogere bur gerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meis jesschool: mevrouw drs. O. P. Fran sen-van Wier tot tijdelijk lerares in de wis- en natuurkunde. Alsnog tot leraren in tijdelijke dienst aan de Gemeentelijke Bedrijfs- technische School voor de periode van 1 augustus 1961 tot en met 31 juli 1962: 1. de heer G. Spijker voor vaktheorie metaalbewerken. 2. de heer D. Visser voor natuurkunde, met ingang van 1 augustus 1962 tot leraren in tijdelijke dienst, tot we- deropzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1962-1963 aan HENGELSPORT Het Viscollege „ELK en Revue Ge zelschap" heeft zijn tweede wedstrijd gehouden en wel in de Ringvaart Hoezenmeijer bij de Westeinder Plas- u*n. De vangst was zeer slecht. Er waren maar 5 hengelaars die vis aan de schaal brachten en dit waren: 1. C. Groenendijk 360 gram en aan tal; 2. A. Meijer 300 en gr. bliek; 3. W. Neutenboom 200 gram en g^. voorn; 4. J. d. Water 90 gram; 5. W. v. Weizen 80 gram met extra prijs. Voor het eerst sedert zijn ziekteverlof presideerde burge meester jhr. mr. F. H. van Kin schot hedenmiddag de zitting van de Leidse Gemeenteraad die voor het laatst in de oude samenstelling bijeenkwam. (Foto L.D./Holvast) deze school 1. de heer A. Breedveld voor vaktekenen; 2. de heer H. Kors voor handtekenen, de heer A. Kruijt voor vaKtekenen. 4. de heer D. Joh. Peterusma voor timmeren, inclusief vaktheorie; 5. de heer W. Schuitema voor timmeren en vaktekenen; 6. de heer J. P. Seijse- ner voor het roomsch-katlioliek gods dienstonderwijs; 7. de heer B. P. Uit- tenbogaard, voor natuurkunde, werk tuigkunde, maatschappijleer en pro testants-christelijk godsdienstonder wijs; 8. de heer D. Visser, voor na tuur- en werktuigkunde; 9. de heer W. G. Visser, voor vaktekenen; 10. de heer K. H. de Bruin, voor vakteke- VOORSCHOTEN In het kader van de uitbreiding van de woningpositie van de gemeen te Voorschoten ligt ook het voorstel tot verkoop van grond in Adegeest, waarop 91 woningen in flatbouw in vier woonlagen gebouwd kunnen worden. Deze grond, gelegen langs en nabij de Paganinidreef, is te koop ge vraagd door het Algemeen Mijnwer kersfonds te Heerlen. Deze institu tionele belegger wil daarop een vier tal flatgebouwen plaatsen. Het ligt in de bedoeling van het Algemeen Mijnwerkersfonds 10 van de woningen te doen bewonen door eigen gegadigden, 40 zal ter beschikking worden gesteld van als woningzoekenden ingeschreven werk nemers van de Voorschotense indus trieën, 50 zal worden verhuurd aan Voorschotense woongegadigden. Van de industrieën, welke van 't aan bod gebruik zullen maken zal voor iedere woning een bijdrage k fonds perdu worden verleend. De koopsom van het gehele perceel bedraagt f 300.030, wat neerkomt op f 36.50 per m2. De voor gemeenschappelijke tuinen bestemde grond zal door de gemeen te op kosten van het AMF tot 55 cm NAP worden opgehoogd en be plant. De kosten van de aanleg van de gemeenschappelijke tuinen worden geraamd op f 2.75 per m2 of in totaal f13.475. Voor de stichting van het Bejaar dencentrum in Adegeest, uitgaande van een stichting in het leven geroe pen door de Diaconie v. d. Ned. Herv. Gemeente, is thans de Rijksgoedkeu ring ontvangen. Het stichtingsbestuur heeft boven dien een aanbieding gekregen voor een geldlening groot f 2.200.000 k pari tegen 4 3/4 De gemiddelde verpleegprijs thans begroot op f3053 per jaar. 1961 was nog gerekend op f 2764» Ongeluk tijdens Ronde van Wassenaar: De buurtvereniging Oostdorp en omgeving heeft zaterdagmid dag in samenwerking met de Wassenaarse Oranjevereniging de jaarlijkse wielerronde van het Oostdorp georganiseerd. Een 15- tal jaren geleden werd met deze wedstrijden begonnen. Aanvan kelijk waren ze bedoeld voor Wassenaarse jongemannen op ge wone fietsen. Maar toen na enige jaren het aantal deel nemers steeds kleiner werd, werd de medewerking ingêroepen van de Haagse wielervereniging ,,De Spartaan" en sedertdien is die samenwerking blijven bestaan. Ook zaterdagmiddag kwamen, nadat 'n groep Wassenaarse jongens 'n wedstrijdje van 15 ronden hadden gereden renners van ,,De Spartaan" aan de start. De wedstrjjd voor amateurs op ge wone fietsen bracht ruim 20 sportieve jongelui op de Dr. Mansveltkade aan de start. G. Parlevliet, E. van der Lans, N. van Leeuwen namen al spoedig de leiding en sleepten ver schillende premies in de wacht, die voor de kopgroep werden uitgeloofd. De uitslag werd 1. N. van Leeuwen, 2. G. Parlevliet, 3. E. van der Lans, 4. G. v. d. Spek en 5. A. van Noort. Het aantal renners van De Spar taan was kleiner dan in andere jaren. Vandaar dat de wedstrijdleiding be sloot drie klassen tegelijk te laten starten. De C-klassers (adspiranten) moesten 15 km rijden (12 ronden), de B-klassers 30 km (24 ronden), de A- klassers 50 km (36 ronden). Jammer was het dat in het begin van de strijd zich een ongeval voor deed met een meisje van 4 jaar dat plotseling ergens de weg over stak. Verschillende renners kwamen te val len en liepen verwondingen op. die verder rijden onmogelijk maakten. Onder deze uitvallers waren de Was senaarse favoriet C. van Leeuwen en I ticulieren. de bekende renner A. Kool. Het meis je zelf moest ter observatie in een ziekenhuis worden opgenomen. Bij de C-klassers werd de strijd ge wonnen door R. Reule, die gevolgd werd door E. Grundeken en D. Kool wijk. Toen na 24 ronden de B-klas sers het parkoers verlieten gebeurde dat in de volgende volgorde: 1. C. Mooiman; 2. P. Kettenis; 3. H. Jan sen; 4. P. de Vos en 5. M. Bertou, die een achterstand had opgelopen ten gevolge van een valpartijtje. Daarna bleven er nog 8 A-klassers in de strijd. Ben van Geest, die vrijwel de gehele wedstrijd aan kop gereden had, werd winnaar. In d« eerste ronden had hij gezelschap van A. van Gent, die later echter terugviel en tenslotte op de vijfde plaats finishte. Tweede werd A. Starre, die vooral in het laatste deel van de wedstrijd de kopgroep had aangevoerd. Derde werd L de Coo. 4e G. Agterdenbosch 5e A. van Gent. De buurtvereniging had weer voor vele premies gezorgd, die beschikbaar waren gesteld door winkeliers en par- Sfeer Voorstraat blijft behouden Tegen de plannen tot reconstructie van de dorpskern zijn vele bezwaar schriften ingediend, die ten dele be trekking hadden op de vrees voor een aantasting van het historische en be sloten karakter van de Voorstraat. Inmiddels hebben zich ruime perspectieven geopend om te komen tot een voor de gehele dorpskern meer aanvaardbare stedebouwkundi- ge opzet, waarbjj de Voorstraat ge heel of vrijwel onaangetast zal kun nen worden gelaten. Deze nieuwe op zet wijkt echter zo zeer af van de eerste ontwerpen, dat het onvermij delijk is deze oorspronkelijke ont werpen in te trekken. Om eventuele ongewenste bouwac tiviteiten zoveel mogelijk te kunnen tegengaan stellen B. en W. de raad voor een besluit te nemen, waarbij wcrdt bepaald, dat een herziening van de plannen van uitbreiding in onderdelen „Centrum" en Vlietwjjk" wordt voorbereid. Cultureel Centrum te iveinig gebruikt In de raadsvergadering van vrijdag komt ook de bespreking van een nota van B. en W. over de ex ploitatie van het Cultureel Centrum aan de orde. De raadsleden hebben daarvoor een opgaaf van gebruik, vergezeld van enkele grafieken en een toelichting ontvangen. Aangezien ons alleen de toelichting bereikte, kunnen we slechts enkele opmerkingen maken. In de vier jaar van het bestaan van dit Cultureel Centrum is de ex ploitatie niet sluitend geweest en B. en W. menen, dat die ook niet slui tend te maken is. Op de exploitatie schijnt het jaar 1960 alleen een af wijkend beeld te vertonen. De overige jaren zijn ongeveer gelijk geweest. Een aanvankelijke daling in het ge bruik schijnt in 1962 weer opgeheven te worden, gezien het feit, dat in het eerste half jaar van 1962 het ge bruik intensiever is geweest dan in 1961. De zgn. achterzaal wordt wei nig gebruikt. De zaal leent zich min der voor kleinere bijeenkomsten dan de hal, die daarvoor steeds meer ge bruikt wordt. De filmcabine is nog nooit voor het beoogde doel gebruikt, maar wordt steeds meer voor kleine vergaderingen verhuurd. Ook het ge bruik van de hele zaal, dus met ach terzaal erbij komt niet veel voor. B. en W. besluiten hun toelichting met de mededeling, dat zij zich nog nader zullen beraden over het doen van een voorstel tot herziening van de tarieven. Over de eventuele aanschaffing van een vleugel voor het C.C. hebben B. en W. eveneens een advies uitge bracht aan de raad. Zij z\jn tot de conclusie gekomen, dat de aanschaf fing van een vleugel niet verant woord is, gezien het aantal malen, dat een gehuurde vleugel gebruikt is. De laatste vergadering van de „oude" gemeenteraad wordt gehou den op vrijdag 31 augustus, 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt o.m.: voorstel aanbrengen voetgangersoversteek plaats ter hoogte van Leidseweg 153, verhuur van een strook grond aan de heer C. Brandwjjk; invoering stop verbod in een gedeelte van de Stads wijkstraat; beschikbaarstellen van een krediet van f 4.250.000 ten behoe ve van het bouwrijpmaken van gron den in het plan Boschgeest en van f918.000; voor het leggen van dienst geleidingen voor gas, water en elek triciteit; voorstel tot het nemen van stedebouwkundige maatregelen tot reconstructie van de dorpskern; aan schaffing van leermiddelen voor de openbare uloschool voor f 2200, aan leg halteplaats voor de bus bij de Rozenburgerlaan f750; voorstel tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling met Voorburg en Leidschendam inzake de stichting en exploitatie var het Vuilverwerkings- en Com postbedrijf De Vlietgemeen- ten"; verbetering opname- en ge luidsinstallatie in de raadzaal f9.503; aangaan van een vaste geldlening va j f500.000.— met de N.V. Bank ten worden uitgevoerd en voor ver schillende werkzaamheden zal een beroep op vrijwillige arbeidskrachten onder de leden worden gedaan. De Jaarverslagen werden uitge bracht. In het verslag van secretaris Rijnbeek werd o.m. herinnerd aan het kampioenschap, dat door de 3e. 4e en 9e elftallen werden behaald Het ledental steeg tot 460. Penning meester Th. J Donath meldde de vergadering dat de vereniging er wat de financiën betreft gezond voor staat. Er werd in het afgelopen jaar een bouwfonds gevormd. Hoofdjuniorenlelder R. Gottenbos rapporteerde het wel en wee van de Bekendmaking in Nieuw-Guinea In Nieuw-Guinea is vandaag de i aan de VN. bij het nieuwe bestuur regeling bekend gemaakt voor Ne-1 een vertegenwoordiger benoemen, die derlandse ambtenaren, die vrijwillig de belangen van alle dan nog aan- zullen blijven doordienen onder het wezige Nederlanders zal behartigen, bestuur van de Ver Naties in de Duidelijk wordt in de bekend- overgangsperiode. Naast het normale j making aan de ambtenaren gesteld, uit te keren salaris zullen de ambte- dat zij hun arbeid na 1 oktober des- jeugdafdeling van Blauw Zwart, die 13 adspiranten en 1 pupillen-elftal vinden als van hen. die naar Neder- naren, die na 1 oktober op hun post blijven, maandelijks hun volle basis bezoldiging belastingvrij in Nederland krijgen uitbetaald. De verbintenissen met de Ver Naties zullen voor de duur van het hele bestuur kunnen worden aangegaan. Het zal echter ook mogelijk zijn een verbintenis van kortere duur te sluiten, met een minimum van drie maanden. Mocht het dienstverband voortijdig beëindigd moeten worden dan zal de Nederlandse regering de uitbetaling van de extra-toelage garanderen over een periode van drie maanden. De regering zal er voorts voor zorg dragen, dat de blijvers geen nadelige gevolgen ondervinden bij de verkrij ging van een nieuwe werkkring en bij het zoeken naar huisvesting. Hun aanvragen om huisvesting zul len dezelfde behandeling onder omvat. Van harte stemde de verga dering ln met de hulde die gebracht werd aan de heer Gottenbos voor diens onvermoeide werken voor de Blauw Zwart-Jeugd. De propaganda-commissie gaf bij monde van de heer B. Noordover een indrukwekkend overzicht van de ac tiviteiten in het afgelopen jaar. Het netto-resultaat van 1 jaar hard wer ken was een bedrag van f2645.01. Voor het komende seizoen staan weer diverse evenementen op het pro gramma. o.m. 'n teenagershow op 22 en 23 september waarvoor de belang stelling bil zonder groot blijkt te zijn. Drie bestuursleden waren aan de beurt om af te treden en stelden zich herkiesbaar: de heren Th. J. Donath. W. Ruvgrok van de Werve en R. Gottenbos. Besloten werd het aantal bestuursleden tijdelijk met 1 uit te breiden waardoor het mogelijk werd niet alleen de drie aftredenden te herkiezen, maar ook bij acclamatie mr. L. Weeber, die door de leden kandidaat was gesteld, tot voorzitter te benoemen. Lange tiid werd gedis cussieerd over de werkwijze van de elftalcommissie. Drie zittende leden van deze commissie werden herko zen- de heren J. van Steen, A. l'Ami en N. van Leeuwen. Rioolleiding wordt vernieuwd: 7 ton De rioolpersleiding van Wassenaar, die het rioolwater afvoert naar Den Haag is 29 jaar oud en moet drin gend worden vernieuwd, zo delen burgemeester en wethouders de raad mede. Bovendien is de capaciteit van de thans bestaande leiding, die een diameter van 60 cm heeft te klein in verband met de uitbreiding van de bebouwing. De nieuwe persleiding zal een diameter moeten krijgen van 85 cm. Voor de levering van de benodig de buizen is ongeveer 10 maanden nodig. Vandaar datb urgemeester en wethouders in maart jJ. al een be spreking hebben gehad met de frac tievoorzitters uit de raad en daarna een bestelling hebben gedaan. Als de raad deze piannen goedkeurt en de benodigde f 700.000 voor 6 km leiding beschikbaar stelt, zullen de buizen in november kunnen worden afgeleverd. Met de verniewing van de leiding zal begonnen worden op de Witten- burgerweg tussen de Zijdeweg en het pompstation aan de Stoeplaan. Deze werkzaamheden zullen geschieden te gelijkertijd met de reconstructie van de Wittenburgerweg. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor aan de Stichting tot bevordering van de schooltandverzor- ging in Wassenaar een geldlening te verstrekken van f 1750 af te lossen in 10 gelijke termijnen en tegen een rente van 3%% per jaar. Deze lening is nodig voor de aanschaffing van een tandartunit. voor Ned. Gemeenten; verkoop grond in Adegeest aan het Algemeen Mijnwerkersfonds; wijziging Ver plaatsingskostenbeschikking vast stelling verordenii g regelende de subsidiering van plaatselijke instel ling die zich bezig houden met het uitvoerend algemeen maatschappelijk werk; Nota inzake exploitatie van het Cultureel Centrum; voorstel tot tijdelijke huisvesting van een kleu terklas van de Chr. Kleuterschool in het groephuis van de M'hala Panzi Postgroep West; voorstel tot verle ning van een garantie voor een geld lening aan te gaan door de Stichting Bejaardenzorg Voorschoten; vaststel ling rekeningen 1960. B en W willen huisvuil tot compost verwerken Om te komen tot een definitieve oplossing van het probleem van de opruiming van huisvuil en industrie- vuil. hebben B. en W. een tweetal plannen bestudeerd, n.l. Ie de ge dachte om gebruik te maken van de te Leiden in voorbereiding zijnde vuilverbrandingsinstallatie aan de Stinksloot, ten noorden van de stede lijke bebouwing), 2e. deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Voorburg en Leid schendam, die willen komen tot de oprichtine en exploitatie van een composteerinrichting op een door de gemeente Voorschoten in Leidschen dam gekocht terrein aan de Oost- vlietweg. Deze laatste regeling heeft de voor keur. Ten eerste omdat de ligging ten opzichte van Voorschoten gunstiger is. ten tweede, omdat, dc kosten bij vuilverwerking tot. compost bedui dend! lager zullen ziin dan bij vuil verbranding. B. en W. hebben bovendien in hun adviezen de toenemende vraag naar compost verwerkt De besprekingen met Voorburg en Leidschendam zijn zeer gunstig verlopen. Men denkt aan het aanschaffen van een tweetal zgn. raspinstallaties, die ieder het huisvuil van 60.000 k 65 000 inwoners kunnen verwerken. Bij het in werking treden van het be drijf zal vermoedelijk het eezamenlijk inwonertal van deze drie gemeenten 85 000 bedragen. B. en W stellen de raad dan ook voor over te gaan tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Voorburg en Leid schendam. land worden gerepatriëerd. terwijl zij ook bij vacatures op gelijke wijze in aanmerking zullen komen als zij die niet blijven. Het gouvernement op Nieuw-Guinea heeft bekend gemaakt, dat de rege ling voor ambtenaren, die bereid zijn hun werk voort te zetten verantwoord is en dat gehoopt wordt dat het ant woord van de ambtenaren even posi tief zal zijn. gewenst geheel vrijwillig kunnen be ëindigen en daardoor automatisch aanspraak kunnen maken op non- activiteits-traktement. „Indien alle ambtenaren dit. evenwel zouden doen, zou er onmiddellijk een wanordelijke situatie ontstaan", aldus de bekend making. BEURSOVERZICHT Internationale waarden licht verdeeld Amsterdam, 27 augustus Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdêelde stemming voor de in ternationale waarden. De handel was kalm. Dit lag trouwens voor de hand. De politieke spanningen in enige delen van de wereld als onder andere Berlyn en Algerije zijn een rem om tot zaken doen ter beurze over te gaan. Men geeft er de voor keur aan dicht bij huis te blyven. Heli was dan ook vrijwel alleen de arbi trage, die nog wat leven in de brou werij bracht. Men had wat vraag voor enkele hoofdfondsen. Voor reke- In de bekendmaking wordt verder ning van West-Duitsland en Zwitser gezegd. dat veiligheid van lijf en goed J land werden aandelen Philips op hefc van hen, die in Nieuw-Guinea zullen 1 verlaagde niveau, ten opzichte van blijven, verzekerd mag worden ge- i de voorgaande slotprijs, uit de markt acht. „De inschakeling van het genomen. Philips lag bij de opening Papoea Vrijwilligerskorps en de op f 155.40 bijna twee gulden lager. komst van zeer gedisciplineerde VN- troepen staan daarvoor borg". Voorts zal de Nederlandse regering na de overdracht van het bestuur Sinds zaterdagmiddag worden te Zutphen twee Jongens uit het gezin Klein Brinke vermist. Het zijn de 11- jarige Gerrit Jan en de 13-jarige Henk. Men vreest, dat zij in de IJssel zijn verdronken. Aan de oever van de rivier heeft men de kleding van de Jongste van de twee knapen gevon den. Aangenomen wordt dat hij is gaan zwemmen en daarbij in moei lijkheden is geraakt. Zijn broertje is hem mogelijk daarna gekleed nage sprongen. De politie heeft zaterdag en gister gedregd, zonder resultaat echter. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 27 aug. Veemarkt: totale aanvoer 1242, vette koelen en 06sen stuks. Prijzen (resp. Ie. 2e en 3e kwal): vette koelen (ln ets per kg) 290-325, 260-280. 245-255. Handel: aanvoer vette koelen Iets ruimer, handel lui, prijzen boven no tering. Unilevers min 40 cent op f 136.50. AKU hield zich heel goed op 366, plus twee punten, terwijl Hoogovens drie punten hoger openden op 558. Kon. Olies liepen op, dank zii lokale vraag, van f 141.40 tot f 141.90, tegen f 141,40 als slotprijs van vrijdag. Ge durende de verdere beursduur eakten Philips, Unilevers en Hoogovens een kleinigheid in. Over de gerezen moei lijkheden tussen Frankrijk en Alge rije ten aanzien van het bezit van dg Sahara Olie, alwaar de Kon. Shell* groep belangen heeft, trok men zich op het Damrak weinig aan. Wall Street deed vrijdag een stapje terug, waarbij de omzet zeer gering was. De Nederlandse hoofdfondsen moesten op de Newyarkse beurs met) koersdalingen genoegen nemen, waardoor Philips vrijdagavond in Amsterdam daalde tot f. 154,50. Dq Westduitse beurzen waren vandaag iets lager. De scheepvaarthoek zette de beurs week in met zeer weinig affaire Bo nu en dan werd er in deze hoek een stuk verhandeld waarbij bleek dat de koera zich beneden het vorige slotniveau bevond. Ook in de leidende cultures gebeurde g*en dingen van betekenis. De staatsfondsenhoek was door el kaar wederom aan de vaste kant. In de lokale afdelingen gin? hel» zeer kalm toe. Onmiddellijk na da beurs werd bekend gemaakt, dat de „Friesch Groningse Hypotheekbank" een bod uitbrengt op de gewone aan delen „woon- en winkelhuizen" van 1000 procent en op de preferente aan delen van 230 procent. De directie van woon- en winkelhuizen raadt aandeelhouders aan het bod te aan vaarden. Maandag 27 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. Vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 44 101% 101% Ned. '59 44 101% 101% Ned. '60-1 44 101% 101% Ned. '60 n 44 101% 101% Ned. '59 44 100 100 Ned. '60 4y4 100% 100% Ned. '61 4y4 100 100 Ned. '53 3% 94% 94% Ned. Gb. obi. 34 79% Ned. '47 3 4 90% 5 90 A Ned, '51 34 954 96 Ned. *53 I-n 34 95 95% Ned '56 3 4 934 94 Ned '48 34 86% 86% Ned. bel. cert. 3y4 864 b Ned. '50 I-n 34 86% 86% Ned. '54 I-n 34 89% 90 Ned. '55 I 34 89% 89% Ned. '55 n 34 91% 92 Ned. *37 3 90% 90% Ned. G.b. obi. '46 3 914 914 Ned. dol. ln. '47 3 87 874 Ned. Inv cert. 3 99% 99 Ned. 62-64 3 100 99% Indië *37 3 100 Indië *37 A 3 94% 94% Ned. won. bJ. '57 6 107 1074 Ned. w.bl. '58'44 100% 1004 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110% 1114 Ver. HVA-mU. 1214 121% AiC.U 364 3644 Deli My cert. 142.50 142.10 Hoogovens cert. 5544 5544 Philips gem bez 157.30 155.20 Unilever cert. 137.— 136.20 6494 651 Kon P (50 k 120) 140.70 141.90 Holl. Amer lijn 1224 120% Java China Pak. 130 131 KLM 51.— Kon Ned St.boot 141% 1404 Kon Paket Mij 142 138 Stoom My Ned 143 1414 Niev Goudr cert 1144 113 v. Ommeren cert 2464 2454 Kon. Rott Lloyd 1344 132 N. Scheepsv Unie 131* 130 NIET ACTIEVE OBLIGATIES ProvJ en GemJenlngen A'dam '47 (34)3 Idem 48 (314).. R'dam '52-1 (44) ld. '37 I-n (34) Z.-Holl '55 4%.. Bankwezen Bb N.Gem. 58 5% ld NWB'52 (44) BVG rsbr f 500 BVG rsbr -52 Industr Obligaties Philips Dol! *51 VERKLARING 941 i 944 944 974 1034 99 A 207 1444 874 208 1447. Premieleningen A'dam '53 3 A'dam'51 124 A'dam 56 124 A'dam '58 n 24 A'dam'56 m 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 Den Haag'52 124 Idem n 24 R'dam '52 I 24.. Idem II 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24 Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holl. '59 24 vorige Slotkoers koers v. heden. 105b 89% 88% 80% 80% 87 87 91% 91% 82% 82% 81% 914 91% 90% 92% 91% 924 85% 96 87% 97 864 864 104% 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Interunie f50.-.. Robeco Unitas f50.- Ver. Bez. v. 94 f50 Amst. Bank Cultuurbank Holl. Bank U eert Ned. Handelmij. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah 182 208.— 470 x 127.50 3754 334 222 349 354% 304 326 Industrie Ondernemingen 597 Albert Heyn Berkei's Pat Borsumij-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmiJ K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur v. Bmij. Internatio v. Kemp. en Beg. Leidse Wolspxy Müller en Co NP. Ned. Kabelfabr. Philips pref. Rott. Droogd My Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernink 's Betxny Wilton Feilenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg 228 714 676 385 303 160 442 196 1994 1584 404 3404 5194 57.50 460 743 389 974 200 289 84% 1254 ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Mijnbouw en petroleum Billton2der4414 Kon Petr (f20) 140 Amerik. fondsen Canad Paclflo R Intern Nickel Anaconda BethJehem Steel Cities 8ervice General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un States Steel Bieden Laten Ex-dJvldend Exclaim 181.50 207 469 128 3754 33% 223 349% 3544 304 4 594 228% 72 675 384 3034 4424 1924 197 158 404 3434 5194 56 50 463 755 389 200 844 126 B 4434 141 22% 69% 22% 42% 42% 32% 32% 494 49% 534 534 71 71 38 37 34% 34% 30 464 464 D X i i i i d e

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5