SHENANDOAH-PARK Ds Auto waarop U gewacht heeft! gsen doorsmering geen water héél weinig benzine BIJVERDIENSTE j Eenzame natuur toevluchtsoord VOOr Wie i in Virginia rust en ontspanning zoekt hulp in de huish. verstopping HAAGS RADIO INSTITUUT SMftapi JONGSTE BEDIEND N.V. „De Condor' GEROUT. ASSISTENTE LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 t (Van onze correspondent in Washington) Een goede honderd kilometer van Washington D. C. kan men rust en koelte vinden in een prachtige natuur. De meeste inwoners van Amerika's hoofdstad hebben het Shenandoah-park weliswaar alleen uit hun auto bekeken, maar zelfs zij hebben kunnen genieten van wijdse uitzichten en heel mooie herfstkleuren. Maar autorijden over de "skyline drive" haalt niet bij het genoegen om in dit gebied te kamperen en lange wandeltochten te maken. De Appalachians zijn een berg reeks, die zich uitstrekt van Quebec in Canada in het noorden, tot de staat Alabama in het zuiden van de Verenigde Staten. De bergen van de ze reeks hebben lange tijd een on doordringbare muur gevormd voor de kolonisten, die zich in de nieuwe wereld vestigden. Het lage land aan de oostkust werd bevolkt, maar over die bergen, die zich een honderd of tweehonderd kilometer van de zee kust verhieven, kon men eenvoudig niet heenkomen. Zo geweldig hoog zijn die bergen ook weer niet. Men kan ze ongeveer vergelijken met de Vogezen. Maar dit gebergte is wat het passeren in oude tijden extra moeilijk gemaakt moet hebben de Appalachians bestaan uit verschil lende bergketens, parallel aan elkaar en alle in één richting van zuidwest naar noordoost, ook weer evenwijdig met de kust dus. Een ondernemend man, die over de bergen wilde trek ken. zag zodra hij een van de reeksen beklommen had weer een andere reeks oprijzen. Thans zijn die bergen niet meel de vijand van de bewoners van de kuststreek. Velen die in New York. Philadelphia of Washington wonen, beschouwen dat middelgebergte als een toevluchtsoord, waar zij koelte en ontspanning kunnen vinden na de warme werkweek van Amerika's hete zomers. Wie in Washington woont is al heel gelukkig: een gedeelte van het ge bergte in twee uur per auto te bereiken is sedert 1935 een natio naal park geworden. Het woord park kan men in zo'n geval beter ver talen met ..natuurreservaat" en dui zenden vinden in het Shenandoah National Park gedurende de week ends de rust, die zij zo hard nodig hebben na het enerverende werk in de steden. Dit park bestaat uit een deel van de meest oostelijke keten der Appa lachians. De lengterichting is van noordoost naar zuidwest, in totaal een afstand zo ongeveer van Zwolle j tot Rotterdam. In die richting heeft men over de bergkam een autoweg aangelegd, die geheel voor het ple- j zier van de toeristen is gemaakt. I Vrachtauto's mogen daar niet rijden en de weg vormt trouwens geen ver- j binding tussen plaatsen van beteke- I nis. de route blijft steeds hoog. slln- gerend van de ene top naar de an dere. Waar de mooiste uitzichten zijn heeft men de weg wat ver breed, zodat de automobilisten rustig kunnen parkeren en van het pano rama kunnen genieten. Naar het oosten ziet men de grote vlakte die zich uitstrekt in de rich ting van de (onzichtbare) oceaan, naar 't westen kijkt men neer in de Shenandoah-vallei. waar men de kronkelende Shenandoah ziet stro men. De volgende bergreeks van de Appalachians ziet men duidelijk op rijzen aan de andere kant van het dal. Het drukst is het op die toeris- tenweg als de bomen fel rood en geel zijn. Dat is in oktober. Dan zijn er weekends waarin heel Was hington schijnt uitgereden om bumper aan bumper! van het herfstlandschap te genieten. Die autoweg over de kam kan men kenschetsen als een „geluk bij een ongeluk". Zoals men weet. heeft Amerika omstreeks 1931 een af schuwelijke depressie doorgemaakt en om de werkloosheid te bestrijden heeft men toen, bij wijze van werk- schaffing, deze route over de bergen tot stand gebracht. In 1925 was men al begonnen de len van het gebied op te kopen, om een natuurreservaat te vormen. Par ticulieren brachten de eerste gelden bijeen, toen ging de staat Virginia meedoen en sedert ongeveer 1935 is dit 'n nationaal reservaat geworden. Die autoweg over de bergen brengt niet al te sportieve toeristen op een gemakkelijke manier tot de natuur en zij geeft aan hen, die zich pas werkelijk buiten voelen als zij I hun auto hebben verlaten een prach- I tige kans om punten te bereiken, vanwaar zij de wildernis in kunnen gaan. In de buurt van de autoweg zijn verschillende picknick-plaatsen en bovendien een paar voortreffelijk ingerichte kampeerterreinen. Het 1 grootste vindt men in het midden j van het park. op een plaats die Big I Meadows heet. Daar kunnen wel 150 tenten tegelijk staan, maar het ter- rein is zo groot en men heeft de kampeerplaatsen zo mooi afgeschei den door bomen, dat men nauwelijks iets merkt van zijn medekampeer- ders. En: luidspelende radio's zijn verboden Zelf zetten we de tent echter toch nog liever op waar het rustiger is dan in Big Meadows. Dat grote kam peerterrein heeft wat meer comfort (toiletten en wasgelegenheid), maai de kleinere kampeerplekken zijn na tuurlijker, al was het alleen maar, omdat men hier herhaaldelijk bezoek krijgt van de nieuwsgierige en wei nig schuwe herten, die zich de laat ste jaren sterk vermenigvuldigd heb ben in dit gebied. Gejaagd mag hier niet worden. In het zuidelijk deel schijnen nu ook al vijftig beren te huizen, maar die houden zich tot nu toe verre van de kampeerders en wandelaars. Sporen en uitwerpse len bewijzen echter onmiskenbaar, dat ze er zijn. Men kan in deze bergen heerlijke wandeltochten maken, tochten waar op men maar heel zelden iemand tegenkomt. De paden zijn meestal primitief, soms zelfs nauwelijks te vinden. Wanneer de Appalachina Trail Club geen verfplekken op de stammen had aangebracht zou men gauw verdwalen. Maar met behulp van die tekens kan men dagenlang rondtrekken langs beken en water vallen, over toppen en door dichtbe groeide dalen. Water behoeft men niet mee te nemen. Men komt altijd wel bü een stroom vol heerlijk koud bergwater. Soms hebben de beken kleine kommen gevormd, waar men een verfrissende duik kan nemen. De herten, wasberen en eekhoorns eisen niet, dat men daarbij een zwembroek aantrekt. Dessert voor de picknicks is ook meestal wel te vinden: eerst bosaard- beien. later bramen en nog weer la ter bosbessen. Hout voor een vuur (een „steak" smaakt beter als die men zelf heeft geroosterd) behoeft men niet van thuis mee te sjouwen. In een reservaat zoals dit wordt het dode hout niet weggeruimd en sprok kelen is hier daarom geen kunst. Welk een luxe, om in het heetst van de zomer, tot laat in de avond voor de tent te zitten: de nacht lucht is hier boven zo koel. dat men 1 met plezier een warme trui aantrekt en een flink kampvuur brandende houdt. Een der vele watervallen in het natuurreservaat Gevraagd wegen teleurstel ling flinke of ongehuwde werkster voor 6 halve dagen per week. Aanmelden vóór 6 uur mevr. F. J. Vossen, Geversstraat 31, Oegstgeest. U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets moer. Want CARTERS gilletjes zorgen voor de gal toevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken boven dien dat de ingewanden daar na op eigen kracht regelma tig blijven werken. Zó helpen CARTERS pilletjes u van hardlijvigheid af. n is een ander mens. Per flacon f 1.36. voor jongen van mulo of h.b.s., 's maandags t.m. vrij dags van 6-7.30 uur 's avonds. Brieven onder no. 20362 aan het bureau van dit blad. B Flinke werkster gevraagd, 2 ochtenden, per week. f 1.50 per uur Mevr. E A. Schuit. Kon. Julianalaan 43. Voorschoten. Aanm. 78 uur 's avonds of tel. 01717 - 2954. Magazijnbediende voor licht werk. Leeftijd 1518 jaar. Aanmelden; Oosterkerkstr. 11. H Een of twee kamers ge vraagd, ongemeutalleerd. even tueel met keukentje, op goede stand. Leiden of omgeving Br. bur. v. d. blad no. 3/9 k. Mevr. Borleffs, Sweellncks- hof 3. Voorschoten, vlak bij halte bus Leiden, zoekt voor enkele morgens hulp in de huishouding. Tel. 01717 - 2066 Onderwijzeres zoekt zo spoedig mogelijk woonruimte met stookgelegenhei<L Brieven aan J. C. Schook. Da Costa- straat 9. ES Gevraagd hulp In de huis houding zelfstandig kunnende werken. Aanmelden: Prof. y- Oven. Cobetstraat 28 of tel. 22510. Uitsluitend s avonds na 7 uur. AANGEBODEN Magneet sportfiets te koop aangeboden met 3 versnel lingsnaaf. Uiterste prijs f 135.- Beschuitsteeg 6 B. Leiden H Voor f 310.nwe. mod. elektr. zig-zag naaimachines m. kleine lakfoutjes. Zonder zlg-zag f 195. Bekend merk. 15 J. gar. Event, gem. bet. Gratis demonstratie. Brieven bur. v. d. blad onder no. 16043 k. „Weg pech onderweg". 5 praktijklessen f 15.-. Iedere maandag 8 uur nam. Kwak's Verkeersinst. Tel 22803. Zoe- terwoudse Singel 104. Leiden. Ostermann Optiek. Speciaal adres voor een meer solide en goedkopere bril. (100 pet. ser vice). Ziekenfonds leverancier. K ore vaars tra/at 26 (nabij bus halte). Tel. 31909. Bi Aangeboden Singer Sport 1950, in goede staat. Te bevra gen: Koninginnelaan 61.. Lei den. Behangen, verven, witten? Wij hebben alle materialen voor binnen- en buitenwerk. KunstschildersaTt. Tijdens ver bouwing is onze zaak open. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Tel. 23'123. Gebruikt meubilair nemen wij terug, op zeer aantrekke lijke voorwaarden, bil aankoop van nieuw. Keuze uit overbe kende labriekstoonzalen. Inl.: N.V. Remode. Rijswijkseweg 5. tel. 605664, Den Haag. B DAF-autoverhuur. f 6.00 per dag, plus 6 cent per kilometer. All-risk verzekerd. Rijschool „Breda", Temmlnck- straat 26, tel. 01710 - 22008, Lelden. B Te koop Sparta motor. 125 cc., moet ontsteking bijstel len T.e.a.b. MargTletstraat 18, Lelden. B Aangeboden een haard, met achter- en onderplaat en pijp. voor 25 gulden, tussen 6 en 9 uur. Willem de Zwijgerlaan 134. Lelden. B Te koop aangeboden een Opel Olymipia. evt. inruil bromfiets mogelijk. Sophia- straat 53 A, Leiden. B Eethoekjes. Bergmeubelen, stoelen, tafels, wandmeubeien. boekenrekken, bijzettafels, schrijfbureaus, hang- en leg kasten enz. enz. Vraagt prijs. Voordijk's Houthandel. Lange Mare 106, telef. 22017 B Gem. kamer aangeboden voor 2 pers met of zonder gension. Douche aanwezig, r. bur. v. d. blad no. 372 k. Te koop rookstoel met plu che kussens. 2 stellen stoelen, theemeubel. bankstel met. ta fel. Te bevragen: Comman deurspad 2. Katwijk a/d. Rijn S| Gein. kamer te huur voor eer of dame. Met of zonder pension. Gebr, v. keuken en douche aanwezig. Brieven bur. van dit blad no. 373 k. B Aangek. Am. huisorgel, 10 reg., tevens meisjesfiets. 712 i., t- e. a. b. Na 6 uur. G. de Ree. Prof. Asserlaan 36. Voorschoten B Tweepersoons ledikant, grote maat. 2 mtrmet spiraal. 3- dellg bedstel T.e.a.b. Baron v. Wassenaerlaan 30. Katwijk a. d. Rijn. B Kappersbediende, ij Jaar herenvak, 2 jaar damesvak. zoekt door verhuizing van zijn ouders een goede werkkring in de omgeving van Lelden. Br. bur. v. d. blad no. 380 k. B Aangek, bromfiets Batavus Sport in staat van nieuw. t e. a. b. Tevens een luchtbuks, merk Welnrach. als nieuw. Te bevragen; Maredijk 19 A. B Aangek., wegens aanscliaf- fing van haard, luxe kachel, geh. compl. (lm. Davo) Zui nig in gebruik. Uiterste prijs f35.—. FMppo, N. Mare 7 (2 x bellen) B Batavus-Bilonet met JLO- motor, in prima staaf. Karei Doormanlaan 72. Oegst geest. B Autorijschool Stallinga, Wasstraat 4. tel. 24949, met F.N.O.P.- en V.A.M.O.R -diplo ma. rijdt met Peugeot403 (ook 's avonds) B Wasmachines f 135,-. Nog enkele dure machines. Iets be schadigd f 155,-. Centrifuges. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3. tel. 24409. B Heren, uw haar Is even be langrijk als uw kleren. Laat het Juist daarom door ons mo delleren en Nederlands mo dernste herenkapper John Pierre adviseren Kraaierstr. 34 B Mooie rake pasfoto's voor le doeleinden. Klaar ln 24 uur Alleen bijA. C. Ober. foto clne. Nieuwe Rijn 18, tel. 24134. SLEUTELTJES GEVRAAGD f| Zoekt I) Bijverdienste - vond werk? Ook U helpen wij hieraan! Inl. Postbus 21, H.I Ambacht. B Mevr. Parrel, Narcisstraat 3 Voorschoten, vraagt voor 2 ochtenden per week, nette werkster. B Alleenstaande heer zoekt gem. zit-slaapkamer met pen sion, liefst centrum. Zo moge lijk prijs per week. Brieven bur. van dit blad onder no. 277 k. B AVerkman zoekt een kost huis met huiselijk verkeer. Br. bur. v. d. blad no. 340 k. B Mevr. Zuidenia, Hoofdstraat 345, Sassenheim, telef. 02532 - 7970, vraagt een meisje voor dag of dag en nacht. Meisje, b.b.h.h., zoekt te Leiden kamer met kookgele genheid of gebruik van keu ken. Brieven gaarne bur. van dit blad onder no. 375 k. B Brandkast gevr. Aanb. met merk, hoogte en prijs aan; Postbus 6 te Soest. B Timmerman. Gevraagd vak bekwaam timmerman om in wendige verbouwing uit te voe ren voor kantoor betimmering, eventueel avonduren. Benodig de materialen worden bijgele verd. Brieven bur. v. d. blad onder no. 15055 k. B Gevraagd magazijnbediende, eventueel aankomend. 5-daagse werkweek. Sollicitaties te rich ten aan Garage Poot. Valken burg Z.-H. Austin-dealer. B Gevraagd goede hulp voor 1 a 2 ochtenden per week. Moddermanstraat 79, Lelden. B Mevr. Melai, Rapenburg 45, vraagt voor direct, een flinke werkster voor 3 ochtenden p week. Persoonlijk aanmelden. U WH zoeken een jong. be schaafd en kinderloos echt paar, dat tegen gratis inwo ning onze kinderep verzorgt, (leeftijd 7—10 J.). Volledige ingebruikneming van woning en apart slaapvertrek. Brie ven bur. v. d. blad no. 361 k. B Voor direct gerout. typiste gevraagd. Tel. 34354. Gevr. v. RUTECK'S Lunch room en Cafetaria, Stations weg 717, Leiden VERKOOPSTERS BUFFETBEDIENDEN SERVEERSTERS. Prettige werkkring. Goede ver diensten. Voll. kost. Gunstige arbeidstijden. Voor inl. kan men zich dagelijks wenden tot de gérant op bovenstaand adres. B Aangeb. gitaar met mooie klank en grote ukelele banjo. De Kenvpenaerstraaf 82. Oegst geest. g Prima kinderwagen te koop met uif neem bare bak. Noordeinde 19. Leiden. B Jongeman kan nog enige tuinen onderhouden. Brieven bur, van dit blad no. 367 k. £3 Reparatie alle soorten meu belen. Wij verzorgen ook uw stoffeerwerk. D. v. Smaalen, Herengracht 83. tel. 25626. Werkplaats: Oranjegracht 74. Tel. 24209. B 50 gebruikte snelbrommers. alle merken en pruzen. Finan ciering mogelijk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo. Groenmarkt, hoek Schoolstraat 2. Den Haag B 10 uur autorljles voor f 50,- in Taunus bij Erkende Bonds- autorijschool Madi, Leiden Tel. 24066. B Heren polshorloges, 17 st. anker, schokvrij, onbr. veer, waterproof, koopt u bij ons met ?arantie en goede service voor 29 75. De vakzaak v d Water Haarlemmerstraat 207 Con tante verkoop. Uw voordeel. B Conversatie moderne talen, voor beginners en gevorderden Kon. Erk. Pitmansi hool. Plant soen 65. telef. 22558. g Met ecu auto. gehuurd bij garage Tip-Top geniet U vol op. Keuze uit Mercedes, Volks wagen. Taunus en V.W.-busjes B.M.W. LS. St.-Aagtenstraat 14 Tel. 25709. g Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat. Caeciliastr. 49. hoek Lijsbeth- steeg. Telef 26574 Wij halen ook af B Rijschool Frans Goddijn geeft u een snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opel Ook theorielessen Madoera- straat 29 Garenmarkt 5. tel. 34430 B Alle motoronderdclen beeft motorsloperij Cor Bosman, Hekkelaan 223. Den Haag, tel. 600355. gg Boorden vernieuwen alle soorten overhemden 2.95 (geen stof inleveren) enkele man chetten 2.25. boorden zelf aan te naaien 2.00. Warnecke. Haarlemmerstraat 158. Telef. 33983. B Rotan schelpstoel vanaf f 13.50, tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, gro^e maat f 7 loperkussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen, wiegen, mandwerk enz G. P. v. d. Vaart. Pieterskerk- koorsteeg 24. tel. 30534. B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes. Opel, Simca, V.W en D A F Blerman's Automobielbedrijf. Oude Singel 66. Lelden, telef 34403. Lelden. LAAN VAN MEERDERVOORT 189H - TEL. 33.48.46 INSCHRIJVING GEOPEND voor de in SEPTEMBER a.s. AANVANGENDE mondelinge dag- en avondlessen voor: Volledige theoretische en praktische oplei ding. Inschr. en inlicht, dagelijks (behalve zater dags» aan de school 912 uur. Bovendien ma., di., wo. ('s avonds 19—21 uur). RADIO-ELEKTRONICUS (N.R.G.) RADIO-TECHNICUS (N.R.G.) RADIO-MONTEUR (V.E.V. en N.R.G.) RADIO-INSTALLATEUR (V.E.V.) RADIO- en ELEKTRONICA- HULPMONTEUR (VE.V.) RADIO-DETAILHANDELAAR (V.E.V.) TELEVISIE-HANDELAAR off. vest. ex. TELEVISIE-MONTEUR (V.E.V.) ELEKTRONICA-MONTEUR (V.E.V.) ELEKTRONICA-WINKELIER (V.E.V.) B Het goedkoopste souvenir Is een serie prachtige vakantie foto's. De modernste camera's vanaf f 16,- geven óók bij slecht weer en 's avonds goede j foto's. Informeer bij Fotohan- del A G. Ober, Nieuwe Rijn 18 I (bij Koornbeursbrug). B Aannemersbedrijf Jac. Stou- I ten, alleen Schelpenkade 23, j voor al uw metsel- en tlmmer- werk Tel. 21751. Leiden. B Meuhelhandel Morspoort. Speciaal adres voor Oirschotse tafels en stoelen Nu ook de Het meubel \oor artistieke mensen Morsstraat 58 R Rijbewijs. Bondsrijschool endriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen in de nieuwste Dauphine 1962. Lekstraat 55, tel. 33 623. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen. Chevrolet. Opel. Consul. V.W busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf. Nieuwtraat 3341. Tel. 30600 B Koelkast zonder dat dit u geld kost. Besparing is groter dan de kosten. 135 1 trkoel kast huurt u reeds voor f 2.20 p. w. Geen aanbetaling. Geen onderhoudskosten. Merk naar keuze. Dit biedf Teske. Doeza straat 5 Automatisch wassen, «Ie room van Iedere huisvrouw. Deze droom wordt werkelijk heid bü Teske voor f 6.40 p. w Geen aanbetaling. Geen onder houdskosten. Hulp ln de huis houding kost u meer. Dit biedt Teske, Doezastraat 5. Televisie kant a nu huren, geen onderhoudskosten, geen aanbetaling. Merk naar keuze. 43 cm. t.v. f 4.75 p. w. ,59 cm t.v. f 6.40 p. w. Dit biedt al leen Teske. Doezastraat 5. Tel 26164 R Nieuwe auto's zonder chauf- ur, Taunus 17 M. Consul. Opel Rekord. Volkswagen. Ang- !la. V.W.-busjes met radio. All-risk verz. Werkhoven's Garagebedrijf. Maredijk 34 a. Tel. 22300 - 32735. I ES Ook U kunt in het bezit komen van eei klasse naaima- van f 5.— per week. Komt U chine. Na le aanbetaling reeds I eens praten bij: P J. v. Steijn. j Nieuwe RUn 46 B. B Zlg-zag naaimachines vanaf I f 350 -, met 3 Jaar garantie en §ratis les aan huls. P J. v teijn, Nieuwe Rijn 46 B. Lel den. B Vangeboden B.M.W., 500 cc. 1954 Rijndijk 72. Voorschoten. Tel. 22558. B Bon. Bij Inlevering van deze bon 10 procent korting op zs- menlappen. Drogisterij Boer- haave. Boerhaavestraat 68. [ft espa scooter 1955, met re serve-onderdelen f 150. P .Nievaart, Morsstraat 55, Lel den. K Aangeb. scooter Ztindapp ella. 200 cc. imet elektr. starter) Zeer goed onderhou den f f700.—. Tel. 02530 - 42S6. B N.s.l brommer (e koop. In zeer goede staat. Geheel gere viseerd. Muldersstraat 2. Lei den. DIVERSEN B Hoogstraten, Therapeut. Valdezstraat 3. Leiden. B Knndvnnrt met bezoek aan Avifauna. Afvaart op werk dagen 11.30 uur. Roomburger- weg bij de Wilheiminabrug. Tarief volw. f3.50. kinderen f 2.50. Toegang park inbegre pen. Inlichtingen Rederij Neu teboom. Haarlemmerweg 64. Leiden, tel. 30339 B Balletschool Hendriclis. Aanv. der lessen maandag 3 sept. a.s. Inschx. vanaf heden, voor kinderen vanaf 6 jaar. dames en heren zowel begin- nenden als gevorderden. Hoogl. Kerkgracht 42. telef. 30256. B Boel huwelijk. Werkman, vast werk. leeftijd 56 Jaar, van geloof p.g. zoekt weduwvrouw van dezelfde leeftijd. Brieven bur. van dit blad no. 346 k. B Tuin bouw avondschool ..Rijnsburg". Aangifte van leer lingen voor alile klassen op dinsdagavond 28 aug. van 7 8.30 uur in de Oude Openbare School te Rijnsburg. B Voetverzorging. Opleidings- Inatltuut J. J. H. Pijpers. Be handeling a f 1's'Maandags van 19.30 tot 21 uur. vanaf 3 sept. Zeemanlaan 19. B Privé- en cluhles Engels. Handelscorrespondentie. con versatie. spreekvaardigheid. Aanmelding heden. J. de Wijs, Leraar Engels M.O.. Corn. Schuytlaan 134 5) Heer, 65 jaar, niet onbe middeld, zoekt kennismaking met nette vrouw. Brieven bur. van di't blad onder no. 363 k. B Wonlngruil. Heel huisje, achter de Morsweg voor Iets anders, in centr Brieven bur. van dit blad no. 359 k. 13 Aangeboden 4-kamerflat. Gevraagd huis op goede stand Leiden of omgeving. Brieven bUT. van dit blad no. 320 k. H W'oningruil GoudaLeiden. Aangeboden te Gouda, nieuwe 4-kaimerflat, huw f 17.50 per week. Gevraagd Leiden idem of vrij huis. Brieven te rich ten aan Tristan,straat 84, Gou da. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1.25 130 woorden f 2. teen woord noogstens 12 let ters Bewijsnummers f 0.10 extra Toezending oummer- brieven- t 0 20 meer .Sleuteltjes' worden behou dens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen September: opnieuw beg nen andere boeken, le schriften, nieuwe vakken! Zorg dat je spulletjes in oi zijn: Repareer die gescheui pagina van Karei V - 150 1558 - onzichtbaar met zi handig stukje transpar; SELLOTAPE! (Het Guld Vlies blijft zichtbaarK die boeken en schriften go en stevig: Gebruik er dat st ke SELLOTAPE voor! Thi en op school hebben ze altijd over netjesover delijk: Plak daarom die los bladzijden ineens voor e jaar lang vast. De kleefkrac en kwaliteit van SELLOTAF houdt het zaakje kompleet! Haal vooral deze karweitje: en talloze andere! - even zo handig rolletje SELLOTAP: In iedere lengte en breed verkrijgbaar bij alle goe: kantoorboekhandelaren. Vrai vóór het schoolbegin na SELLOTAPE! KLEEFBAND: KOOP HET BIJ DE KANTOORBOEKHANDEL atlas dtelft GEVRAAGD: (mnl. of vrl.) voor fact ure* afdeling. Mulo-opleiding vereist, type gewenst. Aanmelden: v.h. Willi. Schudel Co., Papengracht 2 - Leid< Telefoon 20070. Brieven met uitvoerige inlich tingen onder no. 20368 aan het bureau van dit blad. 1. geen smeerpunten 5 2. speciale vloeistofkoeling 6. een vereniging van alle voordelen 7. van de waterkoeling (geruisloze 8. motor, comfort, rendement) en die van de luchtkoeling (geen be- 9. vriezmgsaevaar) 3. vijf deuren (met veilig "kinder- slot") 10. 4. laag benzineverbruik: 1 L op 17 km snel: 105 km/u felle acceleratie grote bagageruimte (480 dm3) vlakke carrosseriebodem, dus geen vrees voor obstakels enorm vaste wegligging door vier onafhankelijk geveerde wielen; gemakkelijke besturing vaste, zeer lage onderhouds kosten incl. verwarming af Amsterdam Ook leverbaar als bestelwagen en als combinatiewagen. Zend mij s.v.p. gratia de Renault U folder. Naam: Adres: Plaats: Invullen e postzegel in open envelop (waarop ct) opsturen RENAULT NEDERLAND N.V. Wibautstraat 224," Amsterdam In TANDARTSPRAKTIJK gevraagd een

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 12