VARIÉTÉ HOOFDZAAK IN CIRCUS TONI BOLTINI Tribune en perstafel rechtzaal" weg uit Resolutie ligt gereed voor Alg. Vergadering Fiitns van deze week in Leiden Criminoloog stelt voor: Dr. J. J. Meuzelaar op Autobahn om liet leven gekomen Van 1947-1957 predikant te Noord wijk B. Gero-casseffe Over westelijk Nieuw-Guinea Liefdesavontuur in Rome" rust „,Nur der Wind" op dialoog en acteertalenten Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 25 augustus 1962 Tweede blad no. 30739 Hulpactie „Brand Duizenddraadsteeg" PTT-personeel in Argentinië staakt 45.000 Argentijnse PTT-ambtena- ren zijn gisteren voor onbepaalde Ankie en tijd in staking gegaan. Zij eisen be- D. f 10.-: taling van hun salaris over de TViT ,1 i..l; i. Voor de hulpactie „Brand Duizend draadsteeg" kwamen de volgende gif ten binnen: N N. flO.-; N.N. f 10.-; N.N. f10.-; de J f2,50; N.N. f5.-; N.N. f 15,-; E. f25,-; B f25,-; de T f 10,-; B f5,-; v. D. f 1.- Marjan f4,-; K f10,-; v A. f2,50; N.N. f5,-; v. T. f5,-; M maand juli in contanten, terwijl de f10,-; Sch. f 10,-. Totaal f165,-, regering schatkistpapier wil geven. Het actiecomité verwacht nog gaar- De ochtendbladen „La Prensa", ne giften op giro 514053 t.n.v. de heer „La Nacion', „Clarin", en „El Mun- Van Brussel, Haarlemmerstraat 267 du' die sinds 15 augustus niet waren of bij dc heer Coster, Haarlemmer- j verschenen, zijn gisteren weer uitge- straat 204. komen. Bij een ernstig verkeersongeluk op de Autobahn bij Keulen is gistermor gen de bekende Amsterdamse predi kant dr. J. J. Meuzelaar, die van 1947 tot 1957 de hervormde gemeente van ster in Amsterdam op het onderwerp „Das Leib des Messias". In 1943 werd hij toegelaten tot de evangeliebediening. Hij was enige tijd hulppredikant; in 1944 werd hij be- Noordwijk Binnen diende, om het le- vestigd tot predikant in Mijnsheren Als de ideeën van dr. E. Brongersma, wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan het Criminologisch Instituut van de Rijksuniversi teit in Utrecht weerklank vinden, zullen de publieke tribunes en Sere bijzonderheden toevoegen. Dit de perstafels uit de Nederlandse rechtszalen gaan verdwijnen en gebeurt echter met. dan nadat zo- ven gekomen. Zijn echtgenote werd gewond in een ziekenhuis bij Keulen opgenomen. Ds. en mevrouw Meuze laar waren na een vakantiereis op thuisreis naar Amsterdam, waar de omgekomen predikant dominee was van de hervormde Maranathakerk, als opvolger van wijlen ds. Konings berger. Ds Meuzelaar werd 42 jaar. Hij is 23 september 1919 in Den Haag ge boren. Hij studeerde aan het chr. gymnasium in Den Haag en theologie in Leiden. In 1941 werd hij kandidaat en in '42 deed hij zijn voorbereidend kerkelijk examen in Utrecht. Vfjrig jaar promoveerde hij bij prof. Seven- hetzij op verzoek van het openbaar ministerie of van de verdachte na- wordt de berechting van de strafrechterlijk meerderjarige radicaal gereorganiseerd. wel het Openbaar Ministerie als de verdachte in de gelegenheid is ge steld hun mening over de aldus uit gebreide tekst van het communiqué aan de rechtbank kenbaar te ma- AFWISSELEND EN VLOT Over circussen is al veel geromantiseerd. Met mooie alliteraties Is het vaak het besloten wereldje van zand en zaagsel, van sen satie en spanning genoemd. Wie echter wel eens achter de scher men heeft gekeken, weet dat het circus een hard, een keihard en zakelijk bedrijf is. Zeker de laatste jaren, waarin de piste het moet opnemen tegen het televisiescherm. Alles en alleen het beste eist de toeschouwer, en de circusdirecteur heeft hieraan maar te vol doen. Toni Boltini, die op het ogenblik zijn tenten op het Schuttersveld in Leiden heeft opgeslagen, heeft de ruim vierduizend bezoekers gister avond zeker niet teleurgesteld. Met een vlot en afwisselend programma, waarin zowel aandacht aan het „zaag' sel" als aan de „sensatie" was be steed, wist hij de belangstelling van een uitverkochte tent gevangen te houden. Het programma van Boltini is dit jaar meer afgestemd op de mens, dan op het dier. Het is bekend, het berennummer is na de aanval op Alberto Althoff vervallen, maar toch vonden wij een aantal paarden- nummers, een leeuwennummer en een olifantennummer wat weinig voor een circus. Het hoogtepunt van de avond vormde het optreden van de trape- zegroep „Troup Fernando Jartz" Luciano Jartz, de grote man van de greep, die onlangs een driedubbele salto in Amsterdam maakte, stortte op het Schuttersveld in het net. Zon der ook maar een spier van zijn ge zicht te vertrekken klom hij weer naar boven en voerde de mislukte sprong nu met succes uit. Dat er af en toe iets mislukt wil in het geheel niet zeggen, dat de prestaties van de artiesten hiermede omlaag worden gehaald. Om de plaats die de Jartz letterlijk en figuurlijk in de circus wereld innemen te kunnen handha ven, moeten zij vaak risico's nemen, En een val in een net is nog altijd beter dan een val van de roem in de vergetelheid. Wijlen „opa Wilke" de bejaarde grijsaard, die iets van de oude cir cus-adel meedroeg wordt, ondanks de kundige wijze waarop zijn dochter hem vervangt, node gemist. De zes Friezen, de zes Gelderse paarden en de zes tijgerpaarden zijn het zelfde gebleven, maar toch is er iets verlo ren gegaan. Het leek er gisteravond echter op, dat dochter Valesca Wilke Zoekt U een van f 40.— of f 400 v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. De Gero.specialist. Verlaging Canadese defensie uitgaven De Canadese minister van Defen sie, Douglas Harkness, heeft gisteren bekendgemaakt, dat de Canadese de fensieuitgaven in het lopende begro tingsjaar 1962-'63) met ongeveer 86 miljoen dollar verlaagd zullen wor den. Hierdoor zal dit jaar 1.590 miljoen dollar, of ongeveer een kwart van alle staatsuitgaven, voor de landsver dediging worden besteed. Het oor spronkelijke bedrag was 60 miljoen dollar meer «dan hetgeen vorig jaar voor de defensie werd uitgegeven. Minister Harkness zei dat de be zuinigingen deel uitmaakten van het versoberingsprogramma van de rege ring. Het streven was er voor alles op gericht, de uitgaven te verminderen zonder dat het „directe operationele vermogen van de strijdkrachten" daaronder zou lijden. CONTROLE... Fabrieksarbeiders in de Hon gaarse plaats Csepel zijn actief in verzet gekomen tegen het contro leren van hun werk tijdens ver plichte overuren door middel van een filmcamera, zo heeft het Hon gaarse vakbondsblad Nepszava gemeld. Uit protest weigerden de arbei ders overwerk te verrichten. Ten minste één hunner werd ontsla gen, omdat hij anderen er toe had aangezeet, overioerk te wei geren. Het vakbondsblad was het met de arbeiders eens en veroordeelde degenen, die verantwoordelijk wa ve"oov rif frytifmlrynrmtrenel haar vaders nagedachtenis met haar optreden op waardige wijze levendig houdt. Het is een onmogelijke taak alle nummers te beschrijven. Wij zul len ons beperken tot het noemen van enkele uitschieters. Chef domp teur Alberto Althoff bracht een „glad" roofdiernummer. H_ wandelde even rustig door de leeuwenkóoi, als liep hij op de boulevard in Noordwijk. De wetenschap, dat de gevaarlijke Romeo, die onlangs een Franse dompteur dodelijk verwondde, ergens buiten de tent veilig in een kooi zat, stelde menig toeschouwer gerust. De leeuwen waren zo toch al woest genoeg. Uitgebalanceerd en getuigend van groot vakmanschap was het optreden Afscheid wethouders Het officiële afscheid van de wet houders, de heren J. C. van Schaik, A. J. Jongeleen en J. G. Hagens, zal maandag 3 september in de Burger zaal van het Stadhuis plaats vinden. Vanaf 4 uur is er gelegenheid om van het scheidende drietal afscheid te nemen. „Les Frères Jacques" weer naar ons land „Les Frères Jacques", het zingend kwartet uit Parijs, dat' zich in Ne derland al vele bewonderaars heeft gemaakt, komt eind september voor een tournee van drie weken naar Ne derland. Zij komen met een heel nieuw programma en zingen op 28 september in het gebouw voor K. en W. in Den Haag. Jeugdtoernooi van Unicum Van de oorspronkelijke twaalf jeugdploegen is nog maar de helft in de strijd. Na de afgelopen wedstrij den in drie poules van vier teams, kon tournooileider Dr. Maarsen de zes best geplaatsten aanwijzen. In poule 1 zijn dat Roomburg (15 pt.) en Forescate (7 pt.)In poule 2 zien we Noordwijk <15 pt.i gevolgd door Unicum (8 pt.), terwijl in de derde poule de LLTC met 13 punten eerste werd. Om de tweede plaats is hard gevochten tussen De Munnik en De Leidse Hout. Een strijd die uitein delijk in het voordeel van de Leidse Hout werd beslist toen Max Harteloh en Ietje Kengen hun gemengd dubbel wonnen tegen hun Leiderdorpse con currenten Sam Karstens en Wilma Bakema: 64, 64. De Leidse Hout kwam daardoor met 9 punten in de halve finale. Hier werd een soort her kansing toegepast waarbij de num mers twee een laatste poging moch ten doen door via een overwinning op nummer één van een andere pou le, in de finale driekamp te geraken. De Leidse Hout heeft tegen Room burg die kans niet kunnen verwezen lijken! Max Harteloh was niet opge wassen tegen Dick Bouman die na 6—4, 5—1 en twee matchpunten even wel vier games machteloos was en pas na 55 de wedstrijd kon win nen (75). Ietje Kengen verloor snel van Marjan Wieriks 06, 06 zodat Roomburg vandaag met 2—0 de wed strijd kan hervatten. Noordwijk stelde in het jongens enkelspel tegen Forescate niet Gerard Pasma op doch Hakkie van Nes. Dit kostte de houtbewoners een punt. want Keyzer won nu met 62, 62. Joke Bos won wel haar partij tl1) en ook de damesdubbel ging naar Noordwijk, maar Pasma en Van Nes werden op de valreep door Keyzer en Rombout verslagen (64, 46, 75). Zo werd het voorlopig 2—2. De LLTC was oppermachtig tegen Unicum. Jaap Temminck en Nelleke van Rijssel verloren slechts de eerste set tegen resD. Stan WalenkamD en Mieke van Ulden, maar daar bleef het bij. De jongens dubbel en de da mesdubbel werden eveneens door „De Leidse" gewonnen waardoor de wed strijd eigenlijk reeds is beslist (40). De drie winnaars spelen in een hal ve competitie om het kampioenschap. De finales worden zondag as. ver- -"'-M eindvonnis is uitgesproken. Dr. Brongersma acht deze regeling als controle middel veel doeltreffender dan de instituten van publieke tri bune en perstafel, die naar zijn me- De Italiaanse Del Capo-troep, inlr c de rechtspraaak in ons land i«i,, cniïtiff hplpmmprpn fimrinl rtnnr npt. die zich op een hobbelende paar der ug even goed thuis voelt De gewenste controle van de pu- Brongersma door de rechtbank een blieke opinie op de rechtspraak wil mededeling omtrent de behandelde iken hij laten waarnemen door een steeds jzaak ter beschikking van de pers la- I Tenslotte is dr. Brongersma voor wisselend college van toehoorders, i ten stellen. Dit communiqué geeft in stander van een wettelijke verbods- (scmengesteld, zoals elders een jury jieder geval een korte beschrijving bepaling betreffende het in het open- wordt geformeerd» dat met de recht- van de ten laste gelegde en de be- baar, mondeling of bij geschrift of bank van gedachten kan wisselen wezen feiten, vermeldt de woonplaats afbeelding aanduiden van de identi- over de wijze van behandeling van j het geslacht en de leeftijd van de teit van een persoon, die van een een zaak en de daarin gevelde uit- verdachte en behelst voorts de be- misdrijf wordt verdacht of terzake spraak. Dit mag echter pas als het 'slissing, waartoe de rechtbank is ge- van misdrijf is veroordeeld. Van de- komen. Indien dit in het algemeen ze verbodsbepaling kan alleen wor- beiang of in het belang van de ver- j der afgeweken indien hiertoe uit- dachte gewenst voorkomt kan de 1 drukkelijk verlof is gegeven door de rechtbank hetzij uit eigen beweging, rechtbank of de persoon zelf. land, in 1947 ging hij naar Noord- wijk-Binnen en in 1957 naar Amster dam. waar hij voorzitter was van de plaatselijke Oecumenische Raad. Hij was voorts actief in het werk van Kerk en Israël, lid van het hoofdbe stuur van de NVSH en lid van de Raadv oor de catechese. Hij verzorg de een aantal publikaties op dit ge bied en genoot bekendheid door zijn Ikor-radiodiensten. De problematiek van de ontwapening had zijn grote belangstelling. Advertentie Plantsoen 65 Tel. 01710-26558 Typen Steno in 4 talen Convers, en cerresp. Duits - Engels Frans - Nederlands Middens tandsopl. Inschrijving dagelijks als U op de begane grond. van de Marinellys. Deze jonge arties ten toonden met een onvoorstelbare lenigheid aan. dat na langdurige oefening het menselijk lichaam tot de vreemdsoortigste kronkels in staat is. Met de Jartzgroep brachten zij hef beste nummer van de avond. Achter de Engelse naam Ferson Robles Company verbergt zich een Duits gezelschap fietsartiesten. dat met hun komische programma in Grand Gala des Artistes al een groot succes oogstte. Trouwens aan de clownnummers leek dit jaar meer aandacht besteed dan andere jaren. Ook de Duitse muzikale clown Mix toonde klasse. De in Spanje woonachtige Italia nen, de Alegria Brothers, brachten een fantastisch jongleurnu'"" Jongleren deden ook Les Salvi- ni. Maar dan met mensen. Ook ueze groep legde een groot vakmanschap aan de dag. Ook dit jaar is Boltini er weer in geslaagd een boeiend programma te brengen. En al zou er door een kleiner aantal dierennummers iets van de „ware" circussfeer verloren zijn gegaan, dan wordt dit ruim schoots gecompenseerd door een ge heel ander soort kunstenaarschap: die van het variété. ernstig belemmeren, omdat door het „schandpaal effect" veel verdach ten en getuigen belangrijke feiten verzwijgen. Ingrijpend Dr. Brongersma heeft zijn nogal ingrijpende voorstellen voor een nieuwe regeling betreffende de be rechting van strafrechtelijk meer derjarigen gelanceerd in een tweetal uitvoerige artikelen „De openbaar heid van de rechtspraak" in het „Nederlands tijdschrift voor crimino logie". Hij heeft getracht een op- Nederland en Indonesië zijn het wereldorganisatie tot het instellen lossing te geven, waarbij enerzijds eens over de ontwerp-resolutie inza- jvan een tussentijds bestuur van 1 de waardigheid van de menselijke ke westelijk Nieuw-Guinea, die zi.j joktober tot 1 mei volgend jaar, waar persoon in de strafrechtspraak be- gezamenlijk volgende maand bij de na het gebied aan Indonesië zal wor- ter wordt gerespecteerd dan thans Algemene Vergadering der Verenig- den overgedragen hec geval is en anderzijds geen af- de Naties zullen indienen, maar tot- Welingelichte kringen menen dat breuk wordt gedaan aan de noodza- nutoe hebben zij nog niet gesproken de behandeling van de kwestie niet kelijke voorlichting van het publiek ovei vraagstukken als schadeloosstel- lang zal duren en dat men er zeker over de actuele criminaliteit en de Iinp aan de Nederlandse handelsza- van kan zijn dat de resolutie wordt bestrijding daarvan. ken. die uit het gebied worden terug- aangenomen. Secretaris-generaal Oe Zittingen van rechterlijke collets, getrokken, aldus welingelichte krin- Thant zou directe actie van de Alge waarop personen terecht staan ter- gen in New York. imene Vergadering voorstaan, zonder zake van misdrijf, zijn volgens de behandeling in de Veiligheidsraad, voorstellen van dr. Brongersma niet De tekst van de resolutie zal waar- (Waarschijnlijk zullen Zuid-Afrika, toegankelijk voor het publiek en voor Ischijnlijk niet voor de opening van Portugal en enige andere leden zich vertegenwoordigers van de pers. ten- i de vergadering worden bekendge- van stemming onthouden, zij de verdachte anders verzoekt, maakt, maar de inhoud zal eenvou-Verwacht wordt, dat besprekingen Een dusdanig verzoek kan slechts dig zijn: tussen Nederland en Indonesië over om gewichtige redenen worden ge- 1 het ter kennis brengen van de herstel van de diplomatieke betrek- weigerd. vergadering van de overeenkomst tot kingen en compensatie aan Neder- Binnen een korte termijn, nadat overdracht van het gebied aan Indo- lar.dse particulieren en zakeninstel- het eindvonnis is gewezen, wil dr. inesië, en 2. het machtigen van de iliugen later gehouden zullen worden. STUDIO Tennessee Williams heeft dun gevolgd. Somber en inhoudsloos in zijn roman „The Roman spring is de wereld, die hij rond de hoofd- of mrs. Stone" de morele aftakeling personen creëert. Glinsterend naar van een vrouw beschreven. Eens was buiten, maar totaal vermolmd van zii een gevierde actrice. Maar na (binnen. Op het drijfzand van louter het tanen van de roem en de dood (materiële welstand worden illusies van haar man tevens steun en gebouwd, die gedoemd zijn in te stor- toeverlaat is zij ondanks alle ge- ten. Dat gebeurt ook prompt Quin- ërfde miljoenen als een roerloos tere heeft dit alles echter met ge schip. dat maar al te gemakkelijk heel met filmbeelden kunnen waar op drift raakt. .nwkeii. H« heeft nog al eens na- 1 drukkelyk moeten leunen op dia loog en acteertalenten. Nu zijn dat goede steunpilaren gebleken, want voor het eerste kon hij te raden gaan bij Tennessee Williams, terwijl de hoofdrolvertolk(st>ers voldoende ta lenten in hun bagage meebrachten. Dat Vivian Leigh daarbij domineert in de ontroerende creatie van de vrouw, die een vergeefs gevecht levert tegen haar gevoelens en de wetten van de tijd, laat zich raden, maar naast haar handhaaft Warren Beat- ty zich voortreffelijk als de jonge knappe gigolo. En Lotte Lenya zet Freddy Quirtn in prachtig Ierland P Eenzaam en volkomen doel loos zoekt zij vergetelheid in Rome. Een zeldzaam doelwit voor individu en, die er op uit zijn om van de een zaamheid van zulke vrouwen te pro fiteren. Met open ogen loopt zij in de val, die een fortuinjaagster voor haar openzet. Zij stort zich in de ar men van een jongeman, die op de simpelste wijze zijn aantrekkelijk uiterlijk ten gelde wil maken. Maar zij kan de gevoelens, die hij bij haar ontketent, niet meer beteugelen. Grif betaalt zij voor deze „liefde", maar het blijkt een lapmiddel. Wanneer (een prachtige meedogenloze fortuin hij zun verplichtingen jegens de for- jaagster op het fel gekleurde doek tuinjaagster niet nakomt heeft deze bar weinig moeite de losse banden IIIIIIIIIIIIIIIIII||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| tussen het tweetal door te snijden. I Eenzamer dan ooit blijft zij achter. Niets kan haar dan nog weerhou den om ook het allerlaatste greintje zelfrespect overboord te gooien. Een verhaal uit een bitter realis me. dat Tennessee Williams in al zijn triestheid en troosteloosheid heeft neergezet. Filmregisseur Jose ©uintero is hem daarin door dik en Twee mannen reden uit Grappig en sentimenteel REX „Twee mannen reden uit" is de weinig zeggende titel van een film die teveel wil vertellen, met als resultaat een verhaal dat soms boeit, soms amuseert en pas tegen het eind de toeschouwer duidelijk wordt. De twee mannen die uit rijden, zijn een gewiekste en als een keiharde zaken man aangemerkte sheriff (James Stewart) en een even stoere als brave luitenant van het leger (Richard Widmack). Zij rijden uit om te pro beren bij de Comanches blanke kin deren terug te halen, die de Indianen vele jaren terug hebben geroofd. Als zij terugkomen met twee verindiaan- ste blanken, komt de rassendiscrimi natie, waarvan de Amerikaanse pio- ners kennelijk ook niet helemaal waren vrije te pleiten, om de hoek kijken. Na nog enkele betreurens waardige voorvallen komt het geluk kige slot. Een film die soms humoristisch is (dank zij de grapjes van James Ste wart), soms sentimenteel en soms ook een beetje langdradig. Een merk waardige film tevens: men krijgt meestal niet te zien wat men van een wpstprn verwacht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiliiiiiiliiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiililliiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniininiriiiiiiiiiiiiiiiiniiiii zich eindelijk realiseert, dat er geen muur bestaat, welke waard is om doorheen te stappen. En dan zijn mu ren weer muren voor hem, doch ach ter één van die muren heeft hij toch eerst zijn grote liefde Yvonne ont dekt. De man, die alles kan een film vol kolder is dan ontwapend Het laatste middag-vakantiepro gramma bestaat uit een cocktail van een groot aantal kostelijke teken filmpjes met o.a. Popeye the Sailor. Heinz Rülimann Zonder sleutel komt hij binnen Casino Zonder sleutel komt hij binnen en zonder kloppen staat hij in de kamer. Dat isHeinz Rüh- mann, alias mennheer Bucksbaum een ambtenaar derde klas, in de film „De man, die alles kan". Als ondergeschikt ambtenaartje op een belastingkantoor valt Heinz al spoedig in ongenade bij zijn nieuwe chef, die geen tegenspraak duldt, het alleen weet en wiens sympathie uit gaat naar dat deel van het personeel, dat de stroopkwast royaal hanteert, de hielenlikkers. Bucksbaum moet hier niets van hebben, is resoluut, op de man af. Bij een ontmoeting met zijn oude leraar lucht hij zijn hart. Heb ik grote plannen, dan is het als of ik voor een muur staHij vindt echter zijn zelfvertrouwen LUXOR Een spannende film, naar het ons voorkomt in hoofdzaak vervaardigd om de bekende „platen- miljonair" Freddy Quinn zijn lied „Nur der Wind" te laten zingen in het magnifique, kleurige Ierland, een Ierland, zoals het is. maar dat men hier nauwelijke of niet kent. „Nur der Wind weiss, wie einsam wir sind": een weemoedig zeemans lied, waarin de bijna vruchteloze ar beid van de vissers op het onherberg zame Ierse eilandje Dun getekend wordt. De lege netten brengen geen geld meer op. Voor O'Conner en zijn vrienden is er slechts één uitkomst: de motorboot, die zijn zoon Tim in Dublin zal kopen van zijn spaargeld. Tim komt echter in verkeerde han den: de verleidelijke secretaresse van de twijfelachtige Dublinse society»- Tim "langer hoe meer in de guur Johnston oefent een demonische verdrukking is gekomen, invloed op hem uit. wlke de vriend van Tim wordt En nu komt de spanning: er wordt bljna 00k het slachtoffer van de ben. If5S!"v r„r, de' did de juwelen van een schatrijke en chantage gepleegd, tenslotte volgteigenares van een luxe jacht wilde roven. Maar alles komt tenslotte weer goed: Johnston en zijn mannen krij gen de gerechtvaardigde straf voor hun misdaden. Geholpen door de vissersbevolking weet Mike de man nen te omsingelen en te arresteren. En Mike kan met het meisje Eileen, dat steeds overtuigd was van zijn onschuld, een nieuwe toekomst in gaan. Nogmaals: ofschoon op zichzelf boeiend genoeg, het verhaaltje is niet de hoofdzaak. zelfmoord van de ongelukkige „EL Clü Tweede prolongatie STUDIO Wederom is de mach tige film „El Cid" geprolongeerd. Dat verbaast ons niet. want zij behoort tot de superklasse. De massaregie is nu nens niet ontaard in kitsch. Het historische gegeven is daarbij waardevol genoeg om 'n interessante avond te waarborgen. Voeg hierbij tevens het indrukwekkende spel aan terug en vanaf dat moment is er geen toe en U zult begrijpen, waarom deze enkele muur meer, welke de weg voor film, waar zij ook vertoond wordt, de een ambtenaar derde klasse verspert, grootste aandacht trekt. „El Cid" zal Uit teleurstelling en liefdesverdriet j ongetwijfeld ook deze week de zaal wreekt hij zich op iedereen, (otdat hij doen vol stromen. Wel zijn dat de schitterende opna men van het Ierse landschap, met zijn steenharde, verlaten Westkust en van de Ierse zee. Die opnamen zijn werkelijk één voor één bewonderenswaardig! Men zal ze niet licht vergeten! Nog een week „Cartouche" Trianon Jean-Paul Belmondo als Cartouche en Claudia Cardinale als diens zeventiende eeuwse minna res voeren voorlopig nog een week strijd in het theater aan de Bree- straat. U ziet dit tweetal in een avon turenfilm, zo spannend en zo sati risch. dat prolongaties niet uit kun nen blijven. Onder regie van Philippe de Broca een naam om te onthou den is niet alleen een kleurrijk spektakel tot stand gekomen, maar tevens een cinematografisch meester werkje. Op weergaloos knappe wijze wordt daarin de draak gestoken met het heldendom van weleer. Nogmaals 'U zult zich kostelijk amuseren! Torenkraan geknakt: kraandrijver gewond Van een torenkraan, die naast een bouwput nabij de Sloterplas in Am sterdam-West staat, is gistermiddag door nog onbekende oorzaak het bo venstuk met kraandrijvershuisje om geklapt en pal tegen het circa 30 m hoge onderstuk van de kraan blijven hangen. De 26-jarige kraandrijver J. van Driel, die viel bleef echter in zijn veiligheidsgordel hangen. Het slacht offer werd in bewusteloze toestand door de politie uit zijn benarde posi tie bevrijd. Hij is met inwendige kneuzingen ter verpleging in hét Wilhelmina Gasthuis opgenomen. Men was bezig de kraan, die in rust stond en waarvan de lange arm naar beneden hing, te smeren, toen het ongeluk gebeurde. Het was het twee de kraanongeval in Amsterdam-West deze week. Maandag viel op een bouwwerk aan de Jan Tooropstraat een kraan om, doordat de trekstang van het contragewicht brak. Daarbij werd een 24-jarige monteur uit Bre da gewond. Matrozen stelen op schip en in havens De recherchegroep van de Amster damse waterpolitie heeft gisteravond een 17-jarige lichtmatroos uit Am sterdam en zijn 18-jarige collega uit Haarlem bij aankomst van het Am sterdamse zeeschip waarmee zij een reis van drie maanden hadden ge maakt aangehouden. De 18-jarige knaap, die al eens eerder in aan raking kwam met de waterpolitie, heeft tijdens deze reis niet alleen aan boord, maar ook in talrijke ha vensteden een grote reeks kleine diefstallen gepleegd. De 17-jarige lichtmatroos was daarbij medeplich tig. Aan boord werden van beman ningsleden geld (bedragen van 2 tot 14 dollar» en sigaretten gestolen, uit de lading grepen zij kleding en in Bremen, Houston, Savannah, New Orleans en Emilton pleegden zij een reeks diefstallen uit café's en auto's. De buit daarvan varieerde van 21 drinkglazen en laarzen, tot spij kerbroeken, gereedschappen, een ra dio en een stierekop van steen. De knapen hadden alles keurig verpakt, toen zij in Amsterdam van boord wilden gaan. Het tweetal, dat een be kentenis heeft afgelegd, zal aan de officier van Justitie worden voorge leid. Aanslag op De Gaulle I Opsporing hvee OAS-ers gelast De Franse politie zoekt nog steeds ijverig naar de daders van de jongste moordaanslag op president De Gaulle. In verband hiermee heeft men op dracht gegeven tot opsporing van kapitein Jean Souestre en Bernard Curutchet. De eerste heeft het bevel gevoerd over een afdeling van de OAS in Algerije; hij werd in Frank rijk geïnterneerd, maar wist te ont komen. Curutchet, die bij de Franse Alpenjagers diende, is enkele maan den geleden gedeserteerd. De daders van de eerste aanslag op president De Gaulle van Frankrijk zullen 29 augustus voor de rechtbank verschijnen. Het zijn Martial Villé- mandy, Armand Belvisi, Henri Ma- noury, Mare Rouvière en Bernard Barbance. die kort na de aanslag, die 18 september 1961 werd gepleegd, wer den gearresteerd. Manoury schijnt de leider van de bende geweest te zijn. De zesde man van de groep, Domini que Cabane de la Prade, is nog voort vluchtig. Wereldmuziekconcours Twee leden treilen uit het bestuur Na eerst nu bekend is geworden, hebben de voorzitter van het Wereld muziekconcours te Kerkrade, dr. ir. P. Wintgens en de secretaris, de heer W. G. Bremen, hun functies neerge legd. Zij stellen zich niet meer her kiesbaar. doch zullen de lopende za ken van het vierde muziekconcours nog afhandelen. De heren Wintgens en Bremen hebben hun besluit geno men tijdens een besloten vergadering welke donderdagavond te Kérkrade werd gehouden. De motor van het feest, hoofdcommies Johan Scholtes, woonde de vergadering niet bij. hij is met vakantie. De controverse schijnt zich vooral rond zijn persoon te concentreren.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3