Onzekere factoren in verloop conjunctuur Strijd om behoud van waarde van liet geld Aanbod groter dan de vraag Kerkdiensten Leiden en omgeving tl a zmver ze\ de zuiverste tabakken in uw Toenemende Zonnevijver9 in Israël orders uit buitenland wereldmerk- from America's BEST tobaccos Effecten- en geldmarkt (Van onze financiële medewerker) 'Het kenmerk van de effectenbeurs is tot dusver nog altijd een min of meer labiel evenwicht, de laatste weken met een lichte neiging tot koersstijging, maar anderzijds ook nog vrij gevoelig voor minder gunstige factoren, die er ontegenzeggelijk nog altijd aanwezig zijn. In de V.S. domineert weliswaar een zeker optimis me ten aanzien van de te verwachten conjunctuurontwikkelipg, tengevolge waarvan het uitstel van de belastingverlaging geen koersdaling op de Newyorkse beurs heeft teweeg gebracht, maar de recente uitbreiding van de baisseposities duidt er op dat het vertrouwen in de conjunctuurontwikkeling niet algemeen is. Het verdient echter de aandacht dat bij sommige ondernemingen bijv. bij de Brouwerij d'Oranjeboom schouwcl. wel de omzetten zijn gestegen, maar nog zal moeten blijken of deze stijging voldoende is geweest om de toeneming van de kosten te compen seren. Hier wordt de zwakke plek in de economie aangegeven, die vooreerst tot een voorzichtige beoordeling van de verdere conjunctuurontwikkeling moet nopen. Want normaliter moeten grotere omzetten met een toeneming van de bedrijfswinst gepaard gaan omdat uit die bedrijfswinst grotere afschrijvingen en reserveringen moe ten worden verkregen, om van hoger dividenden maar niet te spreken. Voorts is van het grootste belang dat er ten aanzien van de voortbren ging een redelijk evenwicht wordt gehandhaafd tussen de bestedingen in eigen land en de export. Dat blij kens de conjunctuurtest van het CBS over juli de orderontvangst uit het binnenland afgenomen, maar die uit het buitenland toegenomen is, mag daarom gelet op de huidige stand van onze betalingsbalans als een gunstig symptoom worden be- LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1962 In Israël is een verdere stap ge daan ter oplossing van het probleem om tot goedkope energie-opwekking vooral van belang voor ontwikke lingsgebieden te komen door het aanleggen van een experimentele „zonne-energievijver" op de laagste plek ter wereld, namelijk te Sodoma bij de Dode Zee. Deze vijver heeft een oppervlakte van 25 meter in het vierkant en is een meter diep. De werking van deze vijver is gebaseerd op de theorie dat in ondiepe zoutwatervijvers de warmte op de bodem wordt vastge houden en niet naar de oppervlakte stijgt om daar te verdwijnen. Dat komt door het hoge zoutge halte van de diepere waterlagen- dat de warm te voortplanting verhindert. De moeilijkheid was eerst dat het zout de neiging heeft zich door de gehele vijver te verspreiden inplaats van zich op de bodem te verzamelen, maar hier heeft men iets op gevon den en verwacht wordt dat de op de bodem opgezamelde zonnewarmte gebruikt kan worden voor het opwek ken van elektriciteit. Kort nieuws uit ZUID-AFRIKA De immigratie-ambtenaren In Kaapstad, die het toegenomen aantal inkomende buitenlanders behandelen, hebben geen moei lijkheden om deze te plaatsen. Van degenen die hebben be sloten zich in Kaapstad te vesti gen, zijn er slechts enkelen nog niet in geslaagd in het vinden van een betrekking. De immigra tiebepalingen van de regering voorzien in een toelage voor levensonderhoud tot de kostwin ner werk heeft gevonden. Het aantal auto's in bezit van Bantoes neemt geleidelijk toe, een teken van voortgaande welvaart. Volgens de laatste gegevens bezit ten de Bantoes in Zuid-Afrika thans 85.000 van de 1.211.000 auto's in dat land. In Bonteheuvel, Kaapstad zijn twee nieuwe scholen voor in totaal duizend kleurlingen geopend. In dit gebied zullen er volgend jaar nog vijf gereed komen, terwijl er nog zes op het programma staan. Binnenkort zal men beginnen met de bouw van een luxueuze filmzaal in de Bantoestad Mofoio, zuidwest van Johannesburg. De bioscoop zal plaats bieden aan 1800 personen en een der grootste bioscoop-doeken plm. 27 meter in Zuid-Afrika krijgen. De zaal zal ook worden in gericht voor toneelvoorstellingen, bokswedstrijden. In het gebouw zul len twee grote winkels en een res taurant worden ingericht. Het pro ject wordt geheel door een Bantoe zakenman. de heer E. Tshabalala, opgezet, met hulp van een filmmaat schappij die door blanken wordt be heerd. Na 12 Jaar In Johannesburg Is de reverend ds. T. Hawthorn, van de Church of Scotland, dezer dagen naar Engeland teruggekeerd. Hij zei, dat Johannesburg niet wil voorgeven te zijn wat het niet ls. De stad heeft prettige mensen. Ik heb er enkele van mijn gelukkigste jaren doorge bracht. Al heeft de wereld een voor stelling van Zuid-Afrika als een land van raciale spanning, ik kan zeggen, dat ik In al mijn jaren in Johannes burg slechts eenmaal een gebeurte nis zag, waarin slechte gevoelens tus- *«sen een blanke en een zwarte tot uiting kwamen. Aldus ds. Hawthorn, die hoofd is van de Engelstalige af deling van het Zuidafrikaanse Bij belgenootschap, filiaal van het Brits en Buitenlands Bijbelgenootschap. NPB/Rem. Gem./Doopsgez. Gem. (Jo- hannahuls): 10.30 u. mej. ds. J. H. v. d. Slooten. Soefibeweging (Wald. Pyr- montlaan 6): 11 u. universele ere dienst. Herv. Evang. (Dorpshuls)10 u. J Henzen te Lelden. 5 u. ds. P. Stolk. St.-Ursulakllnlek11 u. d6. A. K. Straatsma te Den Haag. Woubrugge. Herv. Gem. 9.30 en 6.30 u. ds. Overgaauw. Geref. Kerkt 9.30 en 6.30 u. ds. Van Bleek. Zevenhoven. Herv. Gem.: 9 30 u. A van der Kooll te Noorden. Geref. Kerk: 9.30 u en 7 u ds. G. F. Snel te Nleuwveen. Zoeterwoude. Herv. Gem.: 10 u. ds. R. Hengstmangers. Zwammerdam. Herv. Gem.: 10 en 6.30 u. ds. C. L. v. d. Broeck. Geref. Kerk: 10 en 630 u. ds L Zwaan te Amerongen Rem. Geref. Gem 7 u. ds. F. Palmboom te Amersfoort. RONDOM DE VEEMARKT Tegenover een verbetering van de Amerikaanse handels- en betalings balans. de grote levendigheid in de automobielindustrie en de toenemen de particuliere bestedingen was het deze week de dividendverlaging van de Republic Steel ivan 0.75 dollar tot 0.50 dollar per kwartaal i, die een deel van het de laatste tijd verkre gen koersavans deed teloor gaan. On verwacht is deze verlaging overigens niet gekomen, omdat de directie in een schrijven aan de antitrust-com missie er reeds op had gezinspeeld. Dat het in de staalindustrie nog niet zomert was ook reeds bekend, maar het spreekwoord van de hond en de stok vindt op de beurzen nog altijd toepassing. De vergrote belangstelling voor ruimtevaartaandelen, gebaseerd op de verwachting dat de Ameri kaanse regering haar achterstand in de ruimtevaart t.a.v. Rusland zal willen inhalen bleek slechts tijdelijk een stimulans en aan een paar divi dendverhogingen bij de Anacon da en de American Cyanamid werd weinig aandacht geschonken. Hoewel de Industriële produktie In de VS de laatste maanden is voor uitgegaan, bljjft zo dooreen genomen ln vrij belangrijke mate beneden de industriële capaciteit, tengevolge waarvan het aantal werklozen nog altijd groot is. Het heeft uiteraard een onbehaaglijke indruk gemaakt dat men 'n werknemerskringen die werkloosheid wil opheffen of vermin deren door een verdere verkorting van de werkweek tot 35 uur, hetgeen de Amerikaanse economie voor een nieuw en bedenkelijk avontuur zou plaatsen. Omgekeerd In Europa, met name in West- Duitsland en ons land, is de situatie als bekend juist omgekeerd en wor den de spanningen nog steeds door een tekort aan personeel veroorzaakt, dat een tendens naar verdere loon stijging bevordert. De onzekerheid, die hierdoor ten aanzien van de con junctuurontwikkeling ontstaat, vindt haar weerslag uiteraard ook de ef fectenbeurzen. waar men zich af vraagt of het recente koersherstel een reactie is op de voorafgaande koersdaling, dan wel als een aanwij zing voor een toenemend vertrouwen moet worden beschouwd .Dit geldt zowel voor de Westduitse beurzen als voor die in Amsterdam. De ontwikkeling van de economie heeft in zoverre iets geforceerds, dat de regeringen een harde strijd voe ren tegen een verdere waardever mindering van het geld en daartoe prijsstijgingen zoveel mogelijk tegen gaan. Men is het er wel over eens dat een economische groei zonder in flatie mogelijk is en aan de algemene volkswelvaart het meest ten goede komt, maar er is anderzijds in be paalde kringen ook een neiging om op die economische groei vooruit te lopen met loonsverhogingen en kor tere arbeidstijden. Tot op zekere hoogte is dit ook wel verklaarbaar omdat de koopkracht van de werk nemers de laatste jaren ondanks de waardevermindering van het geld is gestegen. Men heeft onlangs becij ferd dat het loonpeil sinds 1954 in ons land met ca. 60 pet. is gestegen bij een waardevermindering van het geld met ca. 20 pet., wat dus wil zeg gen dat het reële loonpeil altijd nog ca. 10 pet. hoger is dan 8 10 jaar geleden. Gaat dit proces echter door, dan zal toch het eind op de een of andere manier de lasten moeten dra gen. Want inflatie tast de nationale besparingen aan en betekent een ge leidelijke ondergraving van het maatschappelijk bestel, waardoor aanvankelijk misschien slechts enkele, maar tenslotte alle groepen van de bevolking worden getroffen. Als de verhoogde produktiviteit als gevolg van grote kapitaalsuitgaven niet aan de bedrijven, maar uitslui tend aan de werknemers ten goede komt. loopt het met de nieuwe voor, de verdere groei van de economie noodzakelijke investeringen spaak, waardoor ook de werkgelegenheid tenslotte ln het gedrang komt. Geruststellend Het is ln dit verband enigszins ge ruststellend dat zowel in West-Duits- land als in ons land de tussentijdse berichten over de bedrijfsgang in het eerste halfjaar niet ongunstig zijn. Voor zover deze maand gepubliceerd geldt dit van de Indola, de Handels compagnie, Ruhaak, Uitgeversmij. C. Misset. Beers Zonen, Nedap en Boom-Ruygrok, terwijl de Koninklij ke Zout-Ketjen voor het eerste half jaar nagenoeg dezelfde resultaten kon behalen als in die periode van 1961. Simplex heeft daarentegen haar verkopen belangrijk zien teruggaan, waarbij de slechte weersgesteldheid van invloed was. hetgeen ook bij an dere bedryven het geval zal zyn. Zondag 26 augustus Lelden Hervormde Gemeente: Pieterskerk: 10 u. ds. D. J. Vossers en 7 u. ds. J. A. Eekhof. Hooglandse kerk: 8.30 u. ds. H. Bouter en 10.30 u. ds. A. J. Lamping (Jeugddienst) Marekerk: 10.30 u. ds. M. Ottevanger te Bilthoven. Oosterkerk: 10 u. ds. H. Bouter Bethlehemkerk: 10 u. ds. J van Dok te Noordwijk voor dr Oppenhelmer. Maranathakerk: 10.30 u. ds. J. de Wit. Bevrijdingskerk: 9 u. dr. P. L Schoonhelm. Herv. Ulo-school. Asserstraat: 10 u. ds. P. Kloek en 7 u. ds. D, J. Vossers. Aula School. Marnlxstraat: 10 u. ds. J. H. Boerlijst te Den Haag. Ver. van Vrijz. Hervormden (Leidse Volkshuis) 10.30 ds. W. J. H. Hubeek. Egllse Wallonne: 10.30 ds. J. M Charensol. Academisch Ziekenhuis: 10 u de heer i J. F G. Sierat. DIaconessenhuis: 10.30 u. ds. H. J. v. Achterberg. Gereformeerde Kerk Zulderkerk: 10.30 ds. C W. de Vries te Eindhoven. 5 u. ds. Haverkamp. Petrakerk. Surinamestraat 10 u. ds i Haverkamp. 5 u. ds. J. A. van Arkel te Haarlem-N. Kerk Oude Vest: 10 u. ds. J. A. van Arkel. 5 u. ds. A. Dondorp te Heem stede. Maranathakerk: 9 u. ds. A. Dondorp en 5 u. ds. de Boer. Bevrijdingskerk. Aerent Bruunstraat 10.30 u. ds. Heule en 5 u. ds. C. W de Vries. Groenhoven: 10 u. ds. De Boer. Chr. Gereformeerde Kerk (in Geref. Zulderkerk) 9 u. (ond. We zullen zien wie gelijk krijgt) en 3 uur (ond. De ambten en de opbouw van het lichaam van Christus) dr. Velema. Geref. Kerk (vrijgem.): 10 en 5 u. ds. W. G. de Vries. Geref. Gem.: 10 en 5 u. leesdlenst. Evang. Chr. Gemeenschap (Middel stegracht 3): 10 uur zendeling A. Stringer tilt Nieuw-Guinea en 5 uur de heer Dikkes. Oudshoornseweg: 10 u. ds. G. Cadée. Martha-Stichting: 10.30 u. ds. J. O. Norel te Haarlem. Geref. Kerk: Mara nathakerk. Raadhuisstraat: 10 u. ds. K. H. Schuring en 6 30 u. ds. G. Mul der. Salvatorikerk. W. de Zwijgerlaan: 10 u. ds. G. Mulder en 6.30 u. ds. K. H. Schuring. Hooftstraat: 10 en 6.30 uur ds. W. Tom. Geref. Kerk (vrij gem 10 en 5 u. ds. H. Scholte. Chr. Geref. Kerk: Jeruzalemkerk. Grijpensteinstraat: 9.30 en 5 u. ds. R Kok Oud Geref Gem.: Van Man- dersloostraat: 9.30 en 4 u. leesdlenst. Rem. Geref. Gem. Van Mandersloostr geen dienst. Baptistengem., IJsclub- gebouw: 10 u. Eredienst, 6 u. ds. M. Cohen. Benthuizen. Herv. Gem.: 9.30 u. ds. W. A. S. Laurense en 6 u. de heer Van Trigt te Delft. Geref. Gem,: 9.30 en 6 u. leesdlenst (dinsdag 7.30 uur: student A. Bregman te Benthuizen). Bodegraven. Herv. Gem.: 10 u. ds. A. den Hartogh en 6. u. ds. T. Ka merbeek te Poederooien. (Nieuwer- brug): 6.30 u. ds. C. van den Bosch te Gorinchem. Herv. Evang.: 10.30 u. ds. C. A. v. Harten te Delft. 7 uur ds. G. J van Embden te Steenderen. Geref. Kerk- 10 en 6 30 u. ds. C. J. Tissink (Nieuwerbrug) 9 30 en 6.30 u. ds. L. Loosman. Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 u. leesdlenst en 3 u. ds. H. Scholte. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdlenst.! (dinsdag 7.15 u. ds. G. A. Zijderveld I te Capelle ad. IJssel). Evang. Luth. Gem.: 9 u ds. A. Jense. Evang. Kring: 10 u. Eredienst. 7 uur de heer P. van Gent te Doorn. Boskoop. Herv. Gem. 9 en 10 30 u. kand W. de Leeuw en 6.30 u .V. W. L. Heijmans. Geref. Kerk 9.30 u. en 5 u ds. H. Versluijs te Geldermal- sen. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 30 ds. P. J. de Bruijn. Geref. Gem 9.30 en 6 uur leesdlenst: Rem. Geref. Gem.: 7 30 u. da. A. Hoff-Visscher te 's-Gra- venhage, Hillegoni. Herv. Gem. 10 u. ds. J. Veenendaal en 7 u, ds. F. Brouwer. Geref. Kerk: 10 en 5 u. dr. C. W. Thijs uit Nieuw-Vennep. Chr. Geref. Kerk: 10 u. Dienst des Woords en 5 u. ds. W. Floor te Nieuw Vennep. Ned. I Prot, Bond: Geen dienst. Evangelisatie- samenkomsten (geb. Haven 50), 3 u. evangelist v. d. Dussen uit Den Haag (donderdag 8 u: in Gebouw Haven 50 ev. J. v. d Berg uit Wassenaar). (Ma- ranatha-byeenkomst woensdagavond 8 u. ln het Nutsgebouw. V. d* Endelaan 50. Spr. ds. A. Agtereek uit Adam). Kat\v(jk aan den Rijn. Herv. Gem. (dorpskerk) 9 30 en 6 u. ds A. Mak- kenze (kapel Nieuwe Duinweg) 9.30 u ds. Jac. de Vos te Katwijk aan Zee (gymnastieklokaal school Narcisstr.): 10.30 u. de heer C. Stroo te Koudekerk aan den Rijn; Geref. Kerk: 9.30 u. ds. H. de Valk en 5 uur ds. N. W. van der Hout te Hazerswoude. Katwijk aan Zee. Nieuwe Kerk: 8 30 u. baddienst ds. G. Koerselman te Koudekerk a. d Rijn. 10 u. ds. Chr. van der Leeden te Elim, 6 u. ds. A. J Jorissen te Utrecht. Oude Kerk: 8 u. Pfarrer Fischer van Rotterdam, 10 u. dr. K. H. E. Gravemeyer. en> pred. te Wassenaar. 6 u. ds. Hagen. Kapel: 10 u. ds. Hagen en 5 u. ds. J. Bogers te Alphen a. d. Rijn; Groen van Prlnstererschool10 u. de heer A. H. Pijpen, hulpprediker te Veenendaal. Aula Overduin: 10 u. ds. Offerlnga: Zeehospitium: 6 45 u. ds. M. Wilschut te Amsterdam. Geref. Kerk 8 en 9 30 u. ds. F. Eringa te Den Haag; 10.45 u. ds. M. Wilschut te Amsterdam; 5 en 6.30 u. ds. J. Wilschut te Dordrecht; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. de Jong; Geref. Kerk (vrijgemaakt): 8.30 en 3 u. ds. W. G. de Vries te Leiden; 10.30 en 5 u. ds Stratlng te Alkmaar; Geref. Gem.: 10 en 5 u. Leesdlenst; Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 u. Lees dlenst. Koudekerk aan den R(Jn. Herv. Gem.: 10.15 en 7 u. ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 en 7 u. kandidaat Woltjes te Delft. Leiderdorp. Herv. Gem, 10 u. ds. J. P. Honnef en 6.30 u. de heer J. v. d. Hoek. (Kerkzaal): 9 u. de heer J. v. d. Hoek. Geref. Kerk: 10 u. ds. J. Banga en 6.30 u. ds. F. Mlnnema; (Kerkzaal): 10.30 u. ds. F. Mlnnema. 5 u ds. J. Banga. Ver. VrUz. Herv.: geen dienst. Leimuiden. Herv. Gem 9.30 u. ds. D. H. Gijsbers. Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. H. J. Koffrie LIsse. Herv. Gem.: 9 en 10 30 u. ds. Pettinga. 7 u. ds. J. van Dok te Noordwijk-Blnnen. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 30 u. prof. W. Kremer te Apeldoorn. Geref. Gem.: 10 en 4 u. ds H. van Gilst. Geref. Kerk (Vrijgem.) 10 en 4.30 ds. J. J. Verleur; Oud Geref. Oecumene in steen. Te Voor hout staan de eeuwenoude her vormde kerk en de in de vorige eeuw gebouwde r.-k. kerk zus terlijk naast elkaar. (Foto Will Eiselln) Baptistengem.: 10 u. de heer Quelle, 5.30 u. de heer Schouten te IJmulden (vrydag 8 uur bidstond). Doopsgez. Gem.: 10 u ds. E. Fran- ken-Liefrlnck te Utrecht. Evang. Luth,-Gem.: 10.15 u. ds. H J. A. Haan. Rem. Gem.: 10.30 u. dr. A. W. Cra mer. Christian Science (Steenschuur 4) 10.30 u. dienst. Oud Kath. Kerk (Zw. singel 50) 9.45 uur Hoogmis. Vrije Kath. Kerk Vreewijkstr. 19): 10 30 uur gezongen H. Mis. Leger des Heils: 10 uur heiligings samenkomst; 6.45 uur openluchtsa- menkor/st Gangetje; 7.30 uur verlos singssamenkomst o.l.v. kapt. en mevr. A. van Engelen. Nieuwe Apostolische Kerk (Hoge Rijndijk 24): 9.45 en 4 uur dienst donderdag 7.45 uur id.). Engelse dienst (in Oud Kath. Kerk. Zw. singel 50) 7.30 u. nm. Aarlanderveen. Herv Gem.: 10 u. ds. M. H. Boogert en 6 30 u. ds. C. Bezemer te Zierlkzee (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10 u. ds. C. Kapteijn te Amsterdam en 7 u. ds. A. Vos te Was senaar. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u en 6.30 u. ds. P. J. de Bruin te Boskoop. Alphen aan den Rijn. Herv. Gem. Julianastraat: 9.30 u. ds. Joh. Ste- houwer en 6.30 u. ds. E. Saraber te Voorschoten (Jeugddienst). Aula Im- manuëlschool, Anna van Burenlaan: 9.30 u. ds W. VerweiJ. Geb. Jonathan: 9 30 u. ds. G. Moen. Kapel Gouwsluis: 9 30 u. ds J. H. Bogers. Kapel Hooft straat: 9.30 en 6.30 u. ds. A. Breure. (Van een deskundige medewerker) Ruimer aanbod en een bijzonder gereserveerde vraag op de gehele rundveemarkt, dat was wederom het beeld zoals we dat in de afgelopen week konden waarnemen en hier dienen we helaas nog aantoe te voe gen, dat de pryzen in het algemeen nop. zwakker waren dan de laatste tij'"; reeds het geval was. Het gebruiks- en gustevee voor de melkerjj of voor de mesterij, dat mo menteel wordt aangeboden, is voor namelijk van matige tot mindere kwaliteit, hetgeen het gemiddelde prijsniveau ook al sterk drukt, zo dat we van onder af aan zeer lage prijzen te noteren krijgen. Lichte beesten met weinig melk tussen f 600 en i 700.- en soms nog minder, zijn geen uitzonderingen meer. Voor de betere klasse noteerden we f 800.- f 1100.- gemiddeld per stuk. Pinken f 375.- f 550.- gemiddeld per stuk en graskalveren f230.f350,extra beste rond f 400.- per stuk. De afzet van slachtvee liep ook weer niet vlot. Het aanbod was ook ruim voldoende tegenover de vraag en het waren ook hier weer voorna melijk de 2de en 3de soorten, die een slechte prijs maakten: f2.40 - 2 60. De tussenkwaliteiten f 2.70 - f 2.90 en slechts voor de betere jonge vlees typen werd gemiddeld f3.- tot f3.20 per kg. geslacht gewicht betaald. Een enkele uitschieter boven no tering. Slachtstieren gemiddeld f 2.90 tot f3.10 per kg. geslacht gewicht. Met de vette kalveren liep de han del ook zeer rustig. Het aanbod was niet zo ruim, doch desondanks liepen de prijzen lager af. Volgende week zal het september- contingent voor Italië wel weer los komen en zal de markt het wel weer opnemen. Deze week bleven zelfs kalveren onverkocht, wat in geen tijdens gebeurd ls. Onze noteringen lagen voor de ma tige tot goede kwaliteiten in hoofd zaak tussen f 2.- en f 2.50 per kg le vend gewicht. Inferieure soorten be neden f 2.- per kg. Met de nuchtere kalveren ging het ock wat minder vlot dan de vorige week; de noteringen lagen enkele guldens per stuk lager. Het wolvee werd behoorlijk goed en prijshoudend opgenomen. Beste zu'glammeren en vette weidelamme- ren f90.- 11%.- per stuk. of van f2.75 tot f4.25 per kg geslacht ge wicht. Oudere vette schapen uit de wol f75 - f95.- per stuk. De export van schapen en lamsvlees bedraagt momenteel rond 200 ton per week, vrijwel uitsluitend naar Frankrijk. Afbrokkelende prijzen voor de var kens. Bij vrij ruime aanbiedingen, zo wel van de kant van de handelaren als van de coöperaties, verliep de Utrechtse beurs zeer traag en brok kelden de pryzen gaandeweg wat af. Te meer daar het magere vlees, als hammen, ribben en schouders aan merkelijk minder werd gevraagd en ook een duidelijke waardeverminde ring vertoonde. Aangezien momenteel nagenoeg in 't geheel geen mond- en klauwzeer meer in ons land voorkomt, is het niei onmogelijk dat de markten voor varkens weer spoedig zullen worden opengesteld. Misschien per 1 september als er tenminste intussen geen nieuwe ge vallen worden gemeld. De slachtpaarden werden vlot prijshoudend verhandeld deze week, terwijl er ook nogal wat voor ex port werden bestemd. De goede kwaliteiten deden tussen f2.40 en f2.70; mindere soort aflo pende naar f 2.25 per kg. geslacht ge wicht. Werkpaarden langzame handel en vooral niet duurder. Gem.: 9.30 en 3 u. Leesdlenst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop. Herv. Gem.: 9.30 uur ds W. H. de Jong; 6.30 u. ds. J. P. Honnef te Leiderdorp (Jeugddienst). Geref. Kerk: 9.30 u. ds. C. Chr. Grif fioen te Woerden en 6.30 u. ds. J. F. ter Hart te Woerden. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. Dienst des Woords. Rem. Geref Gem.: 10 u. ds. S. Vuyk te Oosterbeek. Nieuw Vennep Herv. Gem.: 9 en 10.30 u. ds. H. Brons, 6 30 u. onbek.; (Bethelkapel)9.45 u. ds. J. L. Mees ters te Amsterdam. 6.45 u. ds. G. A. Alma te Amsterdam (Pnlël), 10 uur dienst. Noordwyk-Blnnen. Herv. Gem.: 10 u Jeugddienst en 7 u. ds. H. J. v. Achterberg te Leiden. Geref. Kerk: 9.30 en 5 u. ds. W. Dekker; (II u. V. d. Berghstlchtlng ds. W. Dekker. Noordwijk aan Zee. Herv. Gem.: 8 45 u. Duitse dienst, 10 u. prof. Berk- hoff te Leiden; 7 u. ds. W. Hoekstra. (Sole Mio): 10 u. ds. W. Hoekstra. Geref. Kerk: 9 en 10.30 u. ds. B. Bou- ma en 5 u. dr. K. Dronkert te Lelden. Herv. Geref. Evangelisatie: 10 en 3.30 uur ds. P. de Jong te Veenendaal. Oegstgeest. Herv. Gem.: Groene- of Willibrordkerk: 10.30 u. ds. J. Irlk. Pauluskerk 10 u. ds. B. C. Visser en 7 u. ds. J. Irik (H. A Ver. v. Vrijz. Herv.: W. de Zwijgerkerk: 10.30 u. ds. J. P. Hulsbos. Geref. Kerk: Maurltslaan 10 u. en 7 u. ds. W. Griffioen te Den Haag. Geref. Kerk (vrijgemaakt): 8.30 en 3 u. geen opgave ontvangen. Oude Wetering. Herv. Gem.: 9.30 vicaris J. Voordauw te Katwyk a. Zee. Geref. Kerk: 9.30 u. en 6.30 u. ds. A. G. Kornet. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. RIJnsaferwoude. - Herv. Gem. 10 u. ds. C J Baart en 7 u. ds. M. H. Boogert te Aarlanderveen. Chr. Geref Kerk: 9.30 en 2.30 u. Dienst des Woords. Rijnsburg. Herv. Gem. (Grote kerk) 9.30 u. ds H. van Gosllnga en 5 uur ds. D. Groeneboer te Zeist (Jeugddienst). (Bethelkerk)9.30 u. ds. M. C. Groenewoud. 5 u. ds. A. Makkenze te Katwijk a. d. Ryn. Geref. Kerk (Rapenburg): 9.30 u. Ds. H. Post en 5 u. ds. H. v. d. Berg te Sas- senheim. (Petrakerk). 9.30 u. ds. R. Akkerman te Diever en 5 u. ds. H. Post (Maranathakerk)9.30 u. ds. Iz. Meijer te Oegstgeest. 5 u. ds. R. Ak kerman. Geref. Kerk (vrijgemaakt): 10 en 4.15 ds. P. Lok te Berkel. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. leesdlenst. Sassenheim. Herv. Gem.: 9 en 10.30 u. ds. W. H. Walvaart. 5 u. prof. H, Berkhof te Oegstgeest. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. H. van den Berg. 5 u. ds. S. Meyer te Oegstgeest. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. L. J. van Pagee legerpredikant te Hilversum. Ter Aar. Herv. Gem.: 9 30 en 6.30 ds Lindenburg. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u. ds. Heyner. Valkenburg. Herv. Gem.: 10 u. ds. D. Lekkerkerken. nm. 6.30 u. ds. A, J. Lamping uit Lelden (Jeugddienst). Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. Langeler. Geref. Kerk (vrijgem.) 8 45 en 3 u. ds. J. Straling te Alkmaar. Voorhout. Herv. Gem.: 10 u. ds. J. W. de Jong. Voorschoten. Herv. Gem. (Dorps kerk)10 u. ds. Meyerlng (Doop) en 7 u. ds. J. Vuyst (jeugddienst); (Rijn dijk): 10 u. ds. A. Offerlnga (Hulp en Heil): 10 u. ds. Saraber. Geref. Kerk: 9 u.. 10.30 u. en 5 u. ds. Smit. Geref. Kerk (vrijgemaakt): 10 en 5 u. ds. C. van Ommen te Hattum. Waddlnxveen. Herv. Gem. (Brug- kerk): 9.30 u. ds. H. Stolk te Scheve- nlngen en 6.30 u. ds. J. R. Cuperus. (Esaoornlaan)9.30 u. ds. J. R. Cu perus en 6.30 u. ds. Joh, Verwellus; (Stationsstraat): 9.30 u. ds. J. Blom- mendaal te Oegstgeest en 7 u. ds. E. H. Kalkman. Geref. Kerk: 9.30 u. en 5 u. ds. A. de Groot te Ermelo. Christ. Afgesch. Gemeente 9.30 en 5 uur ds. A. P. Verloop. Warmond. Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. H. L. Boonstra. Wassenaar. Herv. Gem. (Dorps kerk): 10 u. ds. J. W. Sepmeijer; 7 u. ds A. P. van der Haas (Klevletkerk) 10 u. ds. J. T. Wlersma. (Deylerhuls) 10 15 u. ds. D. J. Karres; Geref. Kerk (Bloemcamplaan) 10 en 5 u. ds E Pijlman (Zijllaan) 10 en 7 u ds. H. B Weyland. Ned. Prot. Bond (Lange Kerkdam): 10.35 u. mej. ds. J. Bossert

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 15