Vier september installatie nieuwe Leidse raad van rmM van 5 wethouders Benoeming Twee nieuwe lectoren aan de Leidse Universiteit Restauratie Blauwpoortsbrug gereed Ook geen ANTI-fascistische betoging op Trafalgar Square BEURS VAN AMSTERDAM pgericht 1 maart 1860 Woensdag 22 augustus 1962 Tweede blad no. 30736 Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.en f 100.Of f 300 en f400.—. v. d. WATER Haarlemmerstr. 207. heeft hem. Grote keuze in alle prijzen. MARKTBERICHTEN Aalsmeer, 21 aug. Bloemenveiling Gerbera 3042. Bouvardia 20—35. Calia 30—47, Clematis 15—26, Chry santen gr. tal. 40—60. geplozen 20—32, P«r stuk, tros 6080, Ornlthogalum '5—50, Fresia 60—85, Alstroemerla >0—80, Colvillel 6085 per bos. Rozen: Roselandla 415, Parel van hlsmeer 210, Geh. Duisberg 311. ?fchtold 311. Towny Gold 311, "ad. Ofman 29. Baccarat 1531, "ontezuma 515, Florlade 311, W--Yorker 4—12. Carol 3—11, Pink ^nsatlon 820, Sweethart 2- tympf 8—19, per stuk. de heer H. Zunderman: 1. de heer H. Zunderman, 2. de heer P. van Zonneveld. Vacature ir. H. A. van Oerle: 1. de heer J. C. J. Lamber- mont, 2. de heer C. Zandbergen. Va cature de heer J. C. Bartelsman: 1. de heer J. C. Bartelsman, 2. de heer J. C. Bartelsman, 2. de heer A. C. Bouwman. Vacature prof. mr. H. F. W. D. Fischer: 1. prof. mr. H. F. W. D. Fischer, 2. prof. mr. J. Drion Va cature dr. R. Frankema: 1. dr. R. Frankema. 2. mr. D. E. Krantz. Vaca ture de heer G. L. Hey: 1. de heer G. L. Hey, 2. ds. H. J. Westerink. Vacature mevr. J. Hageman-Verha- gen: 1. mevr. J. Hageman-Verhagen, 2. mevr. H. van Traa-van den Burg. Vacature mr. A. van Gennip: 1. mr. A van Gennip, 2. de heer A. J. N. Witteman. Vacature de heer A. J. van de Pompe: 1. de heer A. J. van der Pompe. 2. de heer H. de Wilde. Vacature de heer W. H. Twee- huysen: 1. de heer W. H. Tweehuy- sen. 2. mevr. L. Steinbach-Jansen. Vacature ontstaan door het overlij den van de heer C. de Kemp: 1. dr. C. C. Vlam, 2. de heer M. H. de Reede Jr. Benoeming van de Commissie van Toezicht op de Gemeentelijke Be- drijfstechnische School: Vacature ir. H. E. Kruyt: 1. ir. H. E. Kruyt, 2. ir. A. van Driel. Vacature ir. j. J. G. van Hoek: 1. ir. J. J. G. van Hoek, 2. de heer C. F. A. M. Meerpoel. Vacature de heer J. G. Wilterdink: I. de heer J. G. Wilterdink, 2. de heer J. L. de Vries. Vacature de heer A. J. Frèrejean: 1. de heer A. J. Frèrejean, 2. de heer I. Coster. Vacature de, heer H. de Bree: 1. de heer H. de Bree, 2. de heer A. de Mey. Op vier september eindigt ook yoor de leden van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymna sium de zittingsduur. In verband hiermede heeft dit college de volgen de aanbevelingen ingezonden ter be noeming van zes leden, met welke zekeringsbank. Nadat de nieuw benoemde raadsleden in de zitting van dinsdag september door de voorzitter, jhr. mr. F. H. van Kinschot, zijn en geïnstalleerd, komt als eerste agenda-punt de benoe- van vijf wethouders aan de orde. Vermoedelijk wij daar reeds eerder over zullen de heren C. J. Piena. Sannes (P. v. d. A.), S. M. Stolp (Prot. Chr.), S. Menken |KVP) en ir. J. J. G. van Hoek (VVD) door de diverse partijen foor een benoeming tot wethouder worden voorgedragen. Benoemingen De agenda, die deze middag in be- komt, vermeldt verder uit een groot aantal benoemin- t.w.: benoeming van vier leden de Commissie voor de Financiën [{tredend: de heren S. Sannes, P. Harmsen, H. M. J. W. J. Kort- rjnn en ir. J. J. G. van Hoek). Be aming van vier leden van de Com- jiasie voor de Geneeskundige- en ifzondheidsdienst (aftredend: mei. J. van Nienes, de heren mr. C. J. fóudstra, H. M. J. W. J. Kortmann F. Portheine). Benoeming van leden van de Commissie voor de „Endegeest" c.a. (aftre- end: mevr. G. A. Spierenburg-Beek- rjizen, de heren mr. C. .1. Woudstra, J. W. J. Kortmann en L. Zit- Benoeming van vier leden van [Commissie voor de Markt- en Ha- mdienst (aftredend: de heren M. Dmmeling, L. Questroo, J. C. J. jmbermont en dr. J. P. Duyver- isn). Benoeming van vier leden van e Commissie voor het Onderwijs iftredend: de heren H. Zunderman, Harmsen, drs. J. W. J. Wiertz a dr. J. P. Duyverman). Benoeming vier leden van de Commissie Mr het Openbaar Slachthuis af de heren P. Fakkel, J. G. P. C. A. ten Broek en L. Zit- an>. Benoeming van vier leden van [Commissie voor de Openbare Wer- ?n (aftredend: de heren dr. J. Win- jnius. J. van Iterson, P. C. A. ten ïoek en L. Zitman)Benoeming van jer leden van de Commissie voor de (aftredend: de he en M. Sommeling, B. de Kier, K. F. Bree en mr. F. Portheine). Benoe ming van vier leden van de Commis- de Sociale Zaken (aftredend: e heren C. J. Piena, J. G. Lamers, F. de Bree en mr. F. Portheine) tooeming van vier leden van de bmmissie voor de Stedelijke Fabrie- a van Gas en Elektriciteit (aftre- aid: de heren W. G. den Dubbelden. [de Kier, J. C. J. Lambermont en r, J. P. Duyverman). Benoeming ar. vier leden van de Commissie por de Dienst voor Kasbeheer en (aftredend: mej. A. C. mevr. mr. I. Geelkerken- de heren J. C. J. Lamber- en ir. J. J. G. van Hoek), lenoeming van vier leden van de lechtskundige Commissie (aftre- end: de heren M. van Aken, mr. J. Woudstra. drs. J. W. J. Wiertz ïmr. F. Portheine). Benoeming van ier leden van de Commissie voor de port- en Jeugdzaken (aftredend: de eren H. Zunderman, L. Questroo, B. van der Klugt en dr. J. P. Benoeming van vier le van de Commissie voor de Ge- Werkplaats (aftredend: heren C. J. Piena, G. Lamers, F. de Bree en L. Zitman). Benoe- ling van vier leden van de Com- iissie voor de Reinigings- en Ont- nettingsdienst (aftredend: de heren L Sommeling, J. van Iterson, P. C. iten Broek en L. Zitman). Benoe- ilng van vijf leden van de Commls- voor de Rekeningen (aftredend- heren S. Sannes, W. G. den Dub- P. S. Harmsen, H. M. J. W. J. en ir. J. G. van Hoek), van een der leden van de voor de Rekeningen tot Benoeming van drie leden sn de Commissie voor het Stedelijk toseum „De Lakenhal" uit de leden Li de raad (aftredend: mej. A. J. in Nienes, mevr. mr. I. Geelkerken- bisse en de heer K. F. de Bree) en in vier leden buiten de leden van raad als zodanig worden voorge- eld: prof. mr. J. M. van Bemmelen, dr. J. Keuning, de heer P. en ir. M. P. Schutte. Benoe- van drie leden van de Gommis- voor het Oud-Archief uit de leden de raad (aftredend: de heren M. an Aken, J. Lijten en dr. J. P. Duy- lerman) en van drie leden buiten de kden van de raad t.v. de heer W. F. id. Burgh, prof. mr. H. R. W. D. Fl- ther en de heer M. P. F. Meijer, knoeming van vier leden van de uit de leden van eraad (aftredend: de heren dr. S. J. J. van Iterson, J. Lij ten en F. Portheine). leden van de Monu- Vacature prof. dr. den Boer: 1. prof. dr. W. den Boer, [prof. dr. Th. J. G. Locher.. Vaca- pe ir. J. J. Terwen: 1. ir. J. J. Ter ten, 2. ir. H. A van Oerle. Vacature tej. A. J. van Nienes: 1. mej. A. J. Rn Nienes, 2. de heer S. Sannes. ficature ir. M. P. Schutte: 1. ir. M. Schutte, 2. ir. J. B. Hermans. 'acature de heer L. C. J. Roozen: de heer L. C. J. Roozen, 2. mr. F. A. Geisse. Vacature de heer P. Rn der Sterre: 1. de heer P. van der Serre. 2. de heer H. Th. D. Dijkstra, ïscature de heer W. Zwart: 1. de -eer H. de Wilde, 2. de heer A. J. J. Rn der Zanden. Benoeming van Commissie van Ad- te in Culturele Zaken: Vacature aanbevelingen B. en W. zich kunnen verenigen: Vacature prof. mr. H. F W. D. Fischer: 1. prof. mr. H. F. W. D. Fischer, 2. prof mr. A. van Oven. Vacature mevr. C. G. de Ja- ger-Galavazi: 1. mevr. C. G. de Ja- ger-Galavazi, 2. mevr. K. Ooster- hoff-Sanders. Vacature prof. dr. E. den Tex: 1. prof. dr. E. den Tex. 2. dr. G. J. van der Berg Vacature prof. dr. P. H. van Laer: 1. prof. dr. P. H. van Laer, 2. dr. J. G. Frie- link. Vacature prof. dr. J. H. Was zink: 1. prof. dr. W. den Boer, 2. dr. ds. D. J. Vossers: 1. ds. D. J. Vos- Geluk bij ongeluk De 55-jarige chauffeur L. Stein- metz beleefde vanochtend een ang stig avontuur, dat- hij wonderlijk goed te boven kwam. De vrachtwagenauto waarmee hij zou gaan rijden stond in een garage aan de Kaasmarkt. De motor wilde niet aanslaan. De heer Steinmetz besloot de beproefde „slin ger" te gebruiken, maar yergat de auto in de vrijloop te zetten. Toen de motor aansloeg, schoot de wagen vooruit en drukte hem tegen de spie gelruit, die het rinkelend begaf. De garagehouder, de heer Van Be>-k, die door het lawaai werd gewekt, bevrijd de de onfortuinlijke chauffeur uit zijn benarde positie Hij werd overgebracht naar het Academisch I Ziekenhuis voor onderzoek. Hij klaag- sers, 2. Ds. P. Kloek. £j"le" over pUn in het In verband met de periodieke af- Deen- ONDERWIJSOPDRACHT M. MAZGANI Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is opdracht verleend aan M. Mazgani om gedurende het tijd vak van 1 september 1962 tot- en met 31 augustus 1963 in de facul teit der letteren aan de Leidse Uni versiteit wederom onderwijs te geven in het Nieuw-Perzisch. treding van de leden van de Com missie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs, welke commissie volgens de desbetreffende verorde ning uit 8 leden bestaat, waarvan 2 leden door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland en de overige leden door de raad worden genoemd, heeft de Commissie de vol gende aanbevelingen ingezonden: Vacature dr. K. Reitsma: 1. prof. dr. K. A. H. Hidding, 2. prof. dr. K W. Taconis. Vacature mr. C. J. Woud stra: 1. mr. C. J. Woudstra, 2. dr. D. L. Kedde. Vacature mevr. S. J. Schaper-Beukema: 1. mevr. S. Scliaper-Beukema, 2. mevr. L. C. E. C. Gorter-von Krogh. Vacature mevr. A. A. C. M. Huizinga-Scholvinck: 1. mevr. A. A. C. M. Huizinga-Schol vinck, mevr. Th. J. Boogerd-Ma- rius. Vacature prof. dr. H. C. van de Hulst: 1. prof. dr. H C. van de Hulst. 2. mevr. W. H. 's Jacob-Vail- lant. Vacature mevr. J. W. Vogelen zang-Smit: 1. mevr. J. W. Vogeln- zang-Smit 2. mevr. J. Dantuma van der Veer. Benoeming van een commissaris en aanwijzing van kandidaten voor de benoeming van een commissaris bij de L.D.M. Nadat al deze benoemingen hebben plaats gevonden, zal de raad voor de nieuwe zittingsperiode in sectiën worden verdeeld. N.V. LEIDSCHE WOLSPINNERIJ In de hedenmorgen gehouden bui tengewone vergadering van aandeel houders der N.V. Leidsche Wolspin nerij zijn de heren G. J. Verhoef en J. P. R. van Ingen benoemd tot nieu we leden van de Raad van Beheer. Het Centraal Sociaal Werkge versverbond heeft onze stadgenoot, mr. J. W. Janssen aangewezen als lid van het bestuur der Sociale Ver- Dr. C. Romers By K.B. is dr. C. Romers, weten schappelijk hoofdambtenaar bü de organische chemie aan de Leidse Universiteit, benoemd tot gewoon lector in de faculteit der wis- en natuurkunde om onderwijs te geven in de organische chemie. Dr. Romers, die in 1919 te Haar lem werd geboren, studeerde tot juni 1941 te 'Leiden, vervolgens aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam. Daar promoveerde hij in 1948 op een proefschrift, handelend over de kristalstructuur van ammo- niumtetrametaphosphaat. Van 1948.1952 was hij als weten schappelijk medewerker verbonden aan de Technische Hogeschool te Bandoeng. Teruggekeerd in Neder land. werd dr. Romers aangesteld tot wetenschappelijk ambtenaar in dienst van de stichting Zuiver We tenschappelijk Onderzoek, in welke functie hij werkzaam was bij prof. dr. L. J. Oosterhof f. Sedert 1958 is dr. Romers, die in 1956 in de weten schappelijke staf werd opgenomen, wetenschappelijk hoofdambtenaar. De nieuwe lector, die naast zijn proefschrift verscheidene andere pu- blikaties op zijn naam heeft staan, was gedurende het academiejaar 1956 —'57 werkzaam aan de Rice Univer sity te Houston, Texas. Drs. J. Polderman Voorts werd,drs. J. Polderman by K.B. benoemd'tot buitengewoon lec tor in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de farma ceutische technologie. Drs. Polderman is in 1914 geboren en legde in 1940 het apothekers examen te Leiden af. Na apotheker te Den Haag te zijn geweest, trad hij in 1947 in dienst van de N.V. Or- ganon te Oss, waar hij in het bijzon der zijn aandacht richtte op de op bouw van de researchafdeling ten be hoeve van de verwerking van genees middelen. Sinds september 1959 is drs. Polderman, die verscheidene pu- blikaties op zijn speciale gebied het licht heeft doen zien, als wetenschap pelijk hoofdambtenaar verbonden aan de afdeling farmaceutische tech nologie van het farmaceutisch labo ratorium der Leidse universiteit. Op het gebied van de farmaceutische techniek, vooral op industriële schaal, geldt de heer Polderman, die ook in buitenlandse vakkringen grote be kendheid geniet, als een deskundige bij uitstek. PROF. DR. R. HEGNAUER LEEROPDRACHT van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is met ingang van 1 sep tember 1962 de bij Koninklijk be- Bij beschikking van de minister sluit van 24 juni 1952 aan dr. R. Hegnauer. hoogleraar aan de Leidse Universiteit verstrekte opdracht tot het geven van onderwijs, luidende „de farmacognosie en galenische far macie'' gewijzigd in:d eexperimen tele plantensystematiek. OEGSTGEEST De firma Kamsteeg te Oegst- geest heeft zaterdag jl. deelgenomen aan het Katwykse bloemencorso. Zij behaalde een ereprijs in de groep personenwagens met reclame. VOORSCHOTEN Drs. H H. de Klerk alhier is door het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland aangewe zen als plaatsvervangend lid van het bestuur der Sociale Verzekeringsbank. Als vertegenwoordiger van de minis ter van Sociale Zaken en Volksge zondheid is als bestuurslid voorts aangewezen de heer D. C. van Mel- sen alhier. WASSENAAR Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen heeft dhr. L. P. G. Nelemans alhier aangewezen als be stuurslid van de Sociale Verzeke ringsbank: mr. G. J. Blok. eveneens alhier, is als vertegenwoordiger van landelijke representatieve maatschap pelijke organisaties, andere dan werk gevers- en werknemersorganisaties, aangewezen als plaatsvervangend be stuurslid. ZOETERWOUDE Bejaarden op reis Ongeveer 200 bejaarden verzamel den zich gisteravond bij het parochie huis aan de Schenkelweg. Daar ston den de twee autobussen en 32 perso nenauto's klaar om met dit bejaarde gezelschap een dag uit te gaan. De reis liep via de Rijksweg 4a—Rijswijk naar Utrecht Na een pauze van on geveer een uur werd de reis voort gezet via Leersum, Amerongen, Eist en Wageningen naar de Westerbou- wing bij Oosterbeek. Daar wachtte een-heerlijk en uitgebreid diner. Na deze versterking van de inwendige mens werd nog enige tijd genoten van de prachtige omgeving. Om streeks half vier was het weer in stappen geblazen en via Ede en Zeist werd naar Utrecht gereden. Daar werden de gasten getrakteerd op fruit en koek terwijl consumptie naar keuze kon worden besteld. Om 6.30 uur werd de terugreis aanvaard. Bij het raadhuis stond de drumband on der leiding van de heer W. v. Bo- hemen opgesteld, die de stoet vooraf ging naar hetp arochiehuis. Zeer vol daan en dankbaar waren de oudjes het werkcomité en de helpsters, voor deze kostelijke dag. (Van onze Londense correspondent) De anti-fascistische „Gele Ster"- beweging heeft geen toestemming ge kregen om op 1 september, de 23ste verjaardag van Hitiers inval in Po len, een betoging op Trafalgar Squa re te houden. Deze verwachte weige ring werd uitgelokt om aan te tonen dat het regeringsverbod van drie fas cistische meetings op het- plein niet werkelijk tegen de fascisten is ge richt. Het is slechts 'n technisch ver bod, uitgevaardigd door de minister van Openbare Werken, die vergun ningen moet geven voor alle poli tieke demonstraties op dit grootste van alle Londense pleinen. Het motief van het verbod was dat de drie aangevra agde fascistische bijeenkomsten ongerief zouden ver oorzaken voor vakantiegangers en an dere bezoekers. Zoals men weet ko men deze naar het plein om uit te rusten of duiven te voeren. Woerden, 22 aug. Kaasmarkt. (In uldens per kg). Aanvoer 124 partijen, 'oteringen: le kwal. f2.25 tot f2.30; '6 .al. f 2.16 tot f 2.24; extra kwal. tot I 2.44. Handel goed. Na een restauratie van meerdere maanden de onderbouw van de brug bleek ingrijpende her stelwerkzaamheden te behoeven! is vandaag de Blauwpoorts brug weer over de volledige breedte in gebruik gesteld. Te gelijk met het gereedkomen van de werkzaamheden is voor deze omgeving éénrichtingsverkeer in gevoerd. Een maatregelwaar aan het verkeer reeds eniger mate was gewend: tijdens de restauratie van de brug werd het verkeer immers reeds omgeleid. Met het oog op de vrijdagse veemarkt zal de geslotenverkla ring éénrichtingsverkeervan de Blauwpoortsbrug, de Steen straat en de Rijnsburgerbrug, alsmede van de Valkbrug, de weg langs molen „De Valk" en de Nieuwe Beestenmarkt op deze dagen niet gelden tot 's middags 4.30 uur. Dit is door borden aangegeven. Bovendien geldt de geslotenverklaring van de Blaüwpoortsbrug niet wanneer de Turfmarktbrug ten behoeven van de scheepvaart is geopend. (Foto L.D./Holvast) Week gevangenisstraf Dronken veehouder veroorzaakte hotsing De 45-jarige veehouder uit Bode graven, die zich voor de Haagse poli tierechter had te verantwoorden ont kende dat hy te dronken was ge weest om zyn auto te besturen, doch de feiten wezen anders uit. Niet alleen dat hij op de Nieuw- veenseweg in Nieuwkoop met zyn auto tegen een takelwagen was ge reden. doch onomstotelijk stond vast dat een alcoholpromilage van 2.2 zich in zyn bloed bevond en dat is zoals de rechter constateerde de grens van absolute dronkenschap. En dan achter het stuur van een auto De bestuurder van de takelauto verklaarde dat hij verdachte slinge rend over de weg zag naderen. Hij reed op de auto van getuige aan, probeerde op het laatste moment weer naar rechts te komen, doch dat lukte niet helemaal. De officier van Justitie twijfelde er dan ook allerminst aan dat het ten- laste gelegde was bewezen en zag geen enkel lichtpunt in deze. Dron ken autobestuurders zijn een groot gevaar op de weg en de eis luidde dan ook twee weken gevangenisstraf benevens intrekken van het rijbewijs gedurende twee jaar. Verdachte betoogde dat hij in zijn beroep als veekoopman dikwijls in café's en zo moet komen en dan nogal wat heeft te drinken, zodat hy „nogal wat kan hebben." Daarop vestigde ook de verdediger mr. La Gro de aandacht die het ge heel minder ernstig vond dan het wel scheen en daarom een voorwaardelij ke gevangenisstraf benevens voor waardelijk intrekken van het rijbe wijs vroeg. De politierechter veroordeelde tot een week gevangenisstraf en intrek ken van het rijbewijs gedurende 1 jaar en 6 maanden waarvan 1 jaar voorwaardelijk. Subsidie De IJslandse regering heeft in maart een wetsontwerp ingediend, dat moet voorzien in een geldelijke hulp aan de treilvisserij. Deze zou o.a. moeten worden gefinancierd met een bestaand garantiefonds voor de visvangst, dat wordt verkregen uit een exportheffing van 1,25 Ver wacht wordt dat deze heffing 35 mil joen zal opbrengen. De staat geeft hier nog 50subsidie bij. De minister heeft de „Gele Ster"- organisatie thans eveneens medege deeld dat een betoging ernstig onge rief voor 't publiek zou veroorzaken. Hoewel de anti-fascistische geweld dadige reactie op de uitdaging van Colin Jordan, het hoofd van het groepje nationaal-socialisten en diens kornuiten, de fascistische bij eenkomsten op het plein voorlopig althans onmogelijk heeft gemaakt, slaat dit verbod thans op de anti fascisten zelf terug, hoewel deze el ders kunnen demonstreren. Waar schijnlijk zullen zij hun meeting in Hyde Park houden, waar de vrijheid van meningsuiting sinds jaar en dag spreekwoordelijk is. Adenauer tevreden over brief Kennedy Bondskanselier Adenauer is „zeer tevreden" over de inhoud van een persoonlijk schrijven van president Kennedy dat hij maandagavond ont ving, zo is gisteren in regeringskrin gen te Bonn vernomen. In dit schrij ven had het. Amerikaanse staats hoofd zekere twijfels over de gevolgen van de wijziging in het NAVO-opper- bevel weggenomen. De Bondsrepubliek vreesde aan vankelijk, dat de vervanging van ge neraal Norstad als NAVO-opperbe- velhebber in Europa door generaal Lemnitzer en de benoeming van ge neraal Taylor als voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs er wellicht toe zouden leiden, dat de V.S. niet langer bereid zouden zijn, Europa eventueel met strategische kernwapens te hulp te komen. In de brief van Kennedy werd niet gesproken over de jongste gebeurte nissen in Berlijn. Gisteren is in Ede weer de jaar lijkse schapenmarkt gehouden, In het centrum van het dorp mengde een gezellige kout zich met een druk geblaat. BEURSOVERZICHT Stemming internationals viel mee Amsterdam, 22 augustus. De stemming voor de internationale waarden is vanmiddag bij de opening meegevallen. Gezien de koersen van de niet officiële ochtendhandel van vandaag was men wat pessimistisch gestemd voor wat betreft de ope ningskoersen van de officiële beurs. Genoemde „down"-stemming sloeg even vóór de opening om in optimis me, doordat de Westduitse beurzen een onverwachte vaste tot zeer vaste tendentie te zien gaven. Dit was voor het damrak ongetwijfeld een goede steun in de rug. Hierdoor konden de Philipsaandelen de handel inzetten op f. 157,50, tegen een vorige slot- prijs van f. 157,60. Kon. Olie een halve gulden lager op f. 139,90. Uni lever en Hoogovens praktisch onver anderd op resp. f. 137 en 562. Aku kwam zelfs op 368 ruim een punt boven de vorige slotnotering te lig gen. De handel was in alle hoeken van de hoofdfondsen zeer kalm. De laagste prijs van de ochtendhandel was voor Philips f. 155,80, Unilever f. 136,30, Kon. Olie f. 139.40, Aku 365'- en voor Hoogovens 560. Gedu rende de verdere beursduur kwam er in de openingskoersen weinig veran dering meer. Hjer en daar werd de stemming Iets Verbeterd. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven. De koersen schommelden rond die van het vorige slotniveau. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 augustus Londen 10.10—10.10^; New York 3.60,7*— 3.60|Montreal 3.34,^—3.3411; Parys 73.55—73.60; Brussel 7.24",—7.25q Frankfort 90.20—90.25; Stockholm 70 04'2—70 094; Zürich 83.42—83 47; Milaan 58.07458.124; Kopenhagen 52.0852 13; Oslo 50 41—50.46: Wenen 13.97—13.98; Lissabon 12.594—12.61. Woensdag 22 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 44 Ned. *59 44 Ned. '60-1 44 Ned. *60 II 44 Ned. '59 44 Ned. '60 4V4 Ned. '61 44 Ned. '53 34 Ned. Gb. obi. 34 Ned. '47 34 Ned. '51 34 Ned. '53 I-n 34 Ned. '56 34 Ned. '48 34 Ned. bel. cert. 34 Ned. '50 I-n 34 Ned. '54 I-n 34 Ned *55 I 34 Ned. '55 n 34 Ned. *37 3 Ned. G.b. obi. '46 3 Ned. dol. In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië *37 3 Indië "37 A 3 Ned. won. bJ. '57 6 Ned. w. b.l. '58 44 101A 101% 101% 1014 101,% 1014 101,V 1014 99% 99% 99W 991* 99^ 99% 94% 944 794 90% 90% 954 954 b 84% b 944 92 Hl 92{* 86,% 86% 864 b 86% 86% 8918 89 89 894 91% 914 904 90% 914 91% 87 874 95 5 99 99jl 99% 95 94% 1074 107 1004 ioo,v BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Carina Marguerite, d. v. B. K Ben- ninga en J. E. M. Warendorf; Francis- cus Petrus Maria, z. v. P. J. Molen kamp en A. M. Koppers; Anja, d. v. J. de Nle en A. van der Vos; Yolanda, d. v. H. J. Hilgen en L. Jongkind; René Cornells Maria, z. v. J. A. Ver tegaal en C. J. Kool; Robert Thomas, z. v. H. T. Wong en M. E. F. A. Wer ner; Alida Johanna, d. v. T. A. Kok en H. J Hermans; Carolus, z. v. W. Poe- liejoe en J. E. M. v. d. Weijden: Erica Johanna Maria, d. v. H. van Houten en D. J. Holleman; Gerard Jan. z. v. D.*Cosijn en C. B. van Gent; Wilma, d. v. W. de Ruijter en P. den Haa6. GETROUWD B. J. Prins en M. C. Kaapaan; W. C. Kooijman en P. M. Duffels; D. Koopmans en A. J. Ommering. OVERLEDEN C. H. van Dijk, 66 1. man; J. A. H. Pont. 31 J.. man; A. P. P. van Emme rik. 1 Jaar. zoon: S. Tisseur. 87 J.. wed. van H de Graaf; M. Ouwerkerk, 67 J„ echtgen. v. H. J. Noteboom; J. K. Has- selbach, 67 J.. man; B. Montfoort. 60 J., man; J. P. Schlagweln, 63 J., man. ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1144 1114 Ver. HVA-mij. 1254 123% A.K.U 366% 3674 Deli Mij eert. 146 30 1444 Hoogovens eert. 5624 560% Philips gem bez. 157.70 157.30 J Unilever cert. 137.10 137.20 Dordtse Petr 6444 6444 Kon P (50 k f20) 140.45 140 Holl. Amer lijn 125 122% Java China Pak. 137 1364 KL. Al 50 50 50 Kon Ned. St.boot 141% 141 Kon. Paket Mij. 1454 1424 Stoom. Mij Ned. 145 144 Niev. Goudr eert. 1144 114% v. Ommeren eert. 246 246% Kon. Rott. Lloyd 1384 1374 N. Scheepsv. Unie 1344 133% NIET ACTIEVE OBLIGATIES ProvJ en GemJeningen A'dam '47 (34)3 Idem 48 (34).. R'dam '52-1 (44) ld. '37 I-n (34) Z.-Holl '55 44.. Bankwezen Bb N.Gem. 58 54 ld. NWB *52 (44) BVG rsbr f 500 BVG rsbr *52 944 944 94 974 1034 994 b 2054 144 103A 994 2064 1444 Industr. Obligaties Philips Doll -51 874 874 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoera koers v. heden. A'dam '53 3 1044 1044 A'dam '51 124 884 88' A'dam 56 1 24 80,^ 804 A'dam '56 n 24 864 87 A'dam '56 III 24 924 92 4 Eindhoven '54 4 824 824 Enschede '54 2 4 80 4 80 tw Den Haag'52 124 914 90 Idem n 24 904 904 R'dam'62 1214.. 9214 93^ Idem n 214 91 90"; Idem '57 214 851', 8514 Utrecht *53 24.. 95,:- Z.-Holl. 1957 24 864 844 Zuld-Holl. '59 24 1034 1034 NTET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interlinie f50.-.. 181.50 181 Robeco 207.— 206 Unitas f50.- 472 470 Ver. Bez. v. 94 f50 127.— 127.— Amst. Bank 37514 375v Cultuurbank 35' 34.^ Holl. Bank U eert 2204 221 Ned. Handelmij. 3464 348 Rott. Bank 350 352 Twentsche Bank 303 3034 Senembah 326 Industrie Ondernemingen Aibert Heyn 605 600 Berkei's Pat2294 2284 Borsum(j-Wehry 75 73 Calvè Delft eert. 680 680 ElectrolasmÜ 380 b 385 K. Pap. v. Gelder 880 394 K. Ned. Grofsm. 166 165 Holl. Constructie 437 449 Ing. bur. v. Bmij. 197 197 Intematio 204 200 v. Kemp. en Beg. 1584 Leidse Wolspjy 401 499 Mliller en Co NB. 340 4 3404 Ned. Kabelfabr. 518 590 Philips pref57.50 5719 Rott. Droogd. My 450 455 Sikkens Groep 712 720 Ver. Touwfabr. 387 388 Walvisvaart 99 98 Wernink's BetxniJ 199 Wilton Feüenoord 285 2894 v. W(1k - Heringa 84% 84 Zaalberg 127 b 128 Mijnbouw en petroleum Blliton 2de r440 442 Kon. Petr (f20) 139.— 138.50 Amerik. fondsen Canad Paclflo R 224 224 Intern Nickel 70 68% Anaconda 40 4 41 u. Bethlehem Steel 334 324 Cities Service 49 4 48% General Motors.. 53 4 52U Kennecott 71 79 Republic Steel 3.4 364 Shell Oil 35 354 Union Pacific 29% Un States Stee) 47% 454 Bieden o Laten x Ex-dlvldend d Exclaim 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3