Leiders van Himalaja-expeditie vertrekken morgen naar India De IRCK waarschuwt tegenliet communisme IIGA AGENDA 2V PROF. EGELER EN DR. DE BOOY Avontuur in woest bergland zal zo'n vier maanden duren Onderzoek Einde Hardhandige vrederechter Wraakbeluste minnaar krijgt jaar Groot offensief tegen Vietcong Surinaamse minister afgetreden Engelse vakbonden verdeeld over toetreding tot EEG MET EEN ENKEL WOORD 4-voudige werking... e*Ua geneeskracht! Chefarine .4" LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 (Van onze Amsterdamse correspondent) De leiders van de Himalaja-expeditie, prof. dr. C. G. Egeler en dr. Ton de Booy, zullen morgen van Schiphol naar New Delhi in India vertrekken om de laatste voorbereidingen te treffen voor het wetenschappelijke werk in de Himalajaketen van Nepal, dat over enkele weken zal beginnen en tot eind van dit jaar zal duren. Prof. Egeler, die hoogleraar is ln de algemene geologie aan de universiteit van Amsterdam, en dr. De Booy, we tenschappelijk hoofdambtenaar bij het Geologisch Instituut van deze universiteit, worden op 5 september gevolgd door de overige Nederlandse deelnemers aan de expeditie. Deze zijn dr. J. W. A. Bodenhausen (38) en drs. H. J. Nijhuis (26) van het Geologisch Instituut te Amsterdam, dr. G. Schaar (29), geoloog te Am sterdam, dr. A. Tammes (44», chirurg van het Bronovo-ziekenhuis te Den Haag. de Amsterdamse arts drs. P. van Lookeren Campagne (30), ir. H. C. van Lookeren Campgagne (27) uit Delft en drs. P. F. J. van Lookeren Campagne (27) uit Groningen, de laatste drie als alpenisten. Prof. Egeler en dr. De Booy zullen ln Katmandoe, de hoofdstad van Nepal, een groot aantal dragers trachten te vinden om goederen, die niet door de lucht kunnen worden vervoerd, zoals petroleum, via een uitsluitend te voet begaanbare weg naar het 100 km. verder gelegen Po- chara te vervoeren. In deze plaats die aan de voet ligt van de ruim 8000 m. hoge berg Annapoerna, zullen de Nederlandse- expeditieleden zich op 9 september verenigen. Gezamenlijk zullen zij met de in totaal 6000 kilo wegende bagage naar het noordelijk gelegen, 2800 m. hoge bergland van Toekoecha trekken. De expeditie zal hier een woest bergland vinden, dat allerminst op toerisme is ingericht, er zijn geen wegen, geen bruggen en geen neder zettingen. Het tijdstip van de expe ditie is zo gekozen, dat de weers omstandigheden zich goed zullen le nen voor geologisch onderzoek op grote hoogte. Doel van de expeditie is het verzamelen van gegevens over de structuur van dit deel van de machtige Himalajaketen. Men ver wacht hier vele fossielen te vinden, die een inzicht zullen geven van dit gebied, waarover slechts weinig be kend is. Terwijl de wetenschappelijke staf onderzoekingen verricht, zullen de alpenisten zorgen voor de transport van de bagage. In een later stadium zullen de al pinisten de nog nimmer bestegen toppen van de Blauwe Bergen be klimmen, met als hoofddoel de be klimming van de Nilgiri. Zij zullen hierbij worden vergezeld door de al pinist Lionel Terray, die evenals prof. Egeler endr. De Booy reeds enige expedities in het Zuidameri- kaanse Andesgebergte heeft meege maakt.. Dr. Tammes zal met de lei ding van het basiskamp worden be last. In november zal voor dr, Tammes en de alpinisten een einde aan het avontuur komen. De geologen zullen echter tot besluit in zuidelijke rich ting trekken tot India zal zijn be reikt voor een afronding van het bo demonderzoek en eerst daarna naar Nederland terugkeren. De expeditie, die ca. f 170.000,- zal kosten, is mogelijk geworden door subsidies van diverse instellingen, door giften van bedrijven' en parti culieren en door bijzondere faciltei- ten van o.a. vervoersmaatschappijen. De Nederlanders zullen van 10 sep tember tot en met 19 november iedere maandagavond via de Wereldomroep mededelingen uit Nederland ont vangen. Een 24-jarige Amsterdamse arbei der is bij een ruzie op de speelweide in het Amsterdamse bos tussen een aantal opgeschoten jongens als vre derechter zo hardhandig opgetreden, dat hij nu als verdachte van zware mishandeling in het Amstelveense politiebureau zit. Twee 17-jarige jon gens werden ook aangehouden. Eén ervan ligt zwaar gewond in het Wil- helminagasthuis in Amsterdam. De 24-jarige Amsterdammer trachtte hem tot de orde te roepen door een stukgeslagen flesje in zijn rug en op een arm te drukkenDe opge schoten jongens maakten onderling nogal ergerde. Hij wilde tussenbeide steeds klappen, waaraan de 24-jarige arbeider, die met zijn meisje even verder op de speelweide zat, zich noga lergerde. Hij wilde tussenbeide komen, maar de twee vechtersbazen beiden 17 jaar en wonende in Am sterdam keerden zich toen tegen de vrederechter. Deze wond zich hier over zo op, dat hij op een gegeven ogenblik twee flesjes stuk sloeg en daarmee een van de twee jongens een stratenmaker bewerkte. Deze jongeman, die ook van mishan deling verdacht wordt, is in het zie kenhuis opgenomen. Zijn vriendje, een steengaassteller, is ook aange houden. De arbeider zou vandaag aan de officier van Justitie worden voor geleid. De rechtbank in Utrecht heeft vanmorgen een 21->jarige schoenma kersknecht uit Vleuten-De Meern, wegens zware mishandeling veroor deeld tot een gevangenisstraf van 2'ï' jaar met aftrek van voorarrest. Op de avond van de 18de april van dit jaar had de jongeman de 15-jarige Arie Vernooij uit Vleuten, een broer van een meisje, met wie verdachte geruime tijd omgang mee had, met een zware wieldopsleutel mishandeld. De knaap werd zwaar gewond en verkeerde enige tijd in levensgevaar. Verdachte pleegde deze misdaad uit wraak tegenover de moe der van zijn vroeger meisje. De moe der kantte zich namelijk fel tegen de omgang van haar dochter met hem. Door haar zoon te mishandelen wilde de schoonmakersknecht de moeder treffen. De officier van Justitie had een gevangenisstraf van drie jaar geëist. Deskundigen verklaarden, dat ver dachte volledig toerekeningsvatbaar is voor zijn daad. De verdediger, mr. J. B. C. van Julsingha had om een hernieuwd psychiatrisch onderzoek gevraagd. Reeds zes dagen duurt een offen sief van ruim 4.000 man regerings troepen tegen de communistische guerrilla's op het schiereiland Ca- mau. Volgens de laatste berichten zijn 87 Vietcong-rebellen gedood en 177 gevangen genomen. Aan rege ringszijde zijn vier man gesneuveld en zeven gewond. Het offensief, het grootste ooit door de Zuidvietnamese troepen te gen de communistische rebellen on dernomen, heeft plaats in de moe rassen van de Camau-delta in het zuidelijkste deel van het land. Het doel ervan is Amau en de naburige provincie Ba Xuyn aan de Vietcong te ontrukken. Luchtbombardementen zetten de aanval in. De regeringstroepen wer den met Amerikaanse helikopters op strategische plaatsen neergelaten. Het vijfde plenaire congres van de Internationale Raad van Christelijke Kerken te Amsterdam heeft op z.. slotdag een resolutie aangenomen over communistische kerken in de Wereldraad van Kerken. l>aarin wordt opgemerkt dat het centrale co mité van de Wereldraad op 11 augus tus het lidmaatschap van de Wereld raad goedkeurde voor vijf kerkelij ke lichamen, die geconcentreerd zijn binnen de Sowjet-Unie. Dit brengt het aantal kerken van Rusland en zijn sateliecen meegere kend binnen de alles omvattende Wereldraad op 21. Sinds de Russische Orthodoxe Kerk in New Delhi vorig jaar november toegang kreeg tot de Wereldraad hebben haar vertegen woordigers een plaats gekregen in het uit vijf leden bestaande uitvoe rend comité, het machtige centrale comité, en in 12 van de 18 afdelings- en departementscomité's van de We reldraad, aldus de resolutie. Agenten van de communistische wereld doen hun invloed gelden in elk deel van het werk van de raad. Volgens de IRCK kan worden aan genomen dat overeenkomstig de com munistische „time table". De tijd is gekomen waarop het programma van wereldcommunisme het beste bevorderd kan worden door het in brengen van speciaal getrainde ker kelijke mensen, die „de massa in de politie-staten vertegenwoordigen", in een „religieuze Verenigde Naties", waarvan het hoofdkwartier te Genè- ve is. De IRCK roept alle christenen op, die waar dan ook verwantschap hebben met de Wereldraad van Ker ken, direct of door middel van na tionale raden zich af te scheiden van „dat wat zich ertoe geleend heeft een vorm te zijn voor het uitdragen van communistische pro paganda". Verder roept de IRCK op tot een krachtig protest in de christelijke wereld tegen dat wat zich verbergt achter een kruis, terwijl het de doel einden van het athistische commu nistische systeem dient. Kerkelijk Leven GEREI'. KERKEN Bedankt voor Spijk (Gron.) G. de Zeeuw te Ezinge (Gron.). CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Drogeham G. Leendertse, kand. te Haarlem, die be dankte voor Broek op Langendijk, De Krlm, Franeker, Harlingen, Maassluis, Mussel, Nieuwe Pekela, Oud-Beijer- land, Ouderkerk a. d. Amstel, Rotter- dam-Oharlois, Schiedam, Sliedrecht (Middeldiepstraat) en voor Werken dam, GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Zuidwijk-Pen- drecht-Lombardijen P. Blok te Dirks- land en L. Rijksen te Rotterdam-West. Zesde congres van IRCK in 1965 Het zesde plenaire congres van de Internationale Raad van Christelij ke Kerken zal van 12 tot 21 augus tus 1965 in Genève worden gehou den. Het congresthema zal zijn: „Christus, de weg, de waarheid en het leevn". (Johannes 14:6). De president van de I.R.C.K., de Amerikaan dr. Carl Mcintyre, die deze functie vanaf de oprichting van de raad in 1948 vervult, werd opnieuw herkozen. Eveneens herko zen werden prof. J. J. van der Schuit (Utrecht) als een der vice-presiden- ten. de algemeen secretaris de heer A. Warnaar Jzn (Amsterdam), oud burgemeester van Waddinxveen en de secretaris voor Europa, ds. J. C. Maris (Amsterdam). Voorts heeft het congres besloten dat in Montreal van 24 tot 26 juli 1963 de IRCK een internationale conferentie over de bewaring van de kerk zal houden. Gelijktijdig wordt in deze stad (12 tot 26 juli 1963) een studieconferentie gehouden van de commissie voor geloof en kerkor de van de Wereldraad van Kerken, waarvoor 500 theologen uit alle ker ken, ook die niet aangesloten zijn bij de Wereldraad, worden verwacht. De Surinaamse minister van Justi tie en Politie heeft zijn portefeuille ter beschikking gesteld. In een aan dc wnd. gouverneur van Suriname gericht schrijven deelde minister Schriemisier mede, dat hij wil voor komen, dat rondom zijn persoon een conflictsituatie zou ontstaan. De portefeuille van Justitie en Po litie zal voorlopig worden beheerd door de minister-president, mr. S. D. Emanuels. De rechterlijke uitspraak in een proces tegen de minister was voor de bewindsman ongunstig. Het Ge rechtshof had bevonden, dat minister Schriemisier jegens een handelsman „een daad van willekeur" had be gaan. In 1959 bevond de heer Carlos Tho mas zich in Venezuela in verband mei. een inschrijving voor de levering van 10.000 ton. padi (ongepelde rijst» aai dat land. Voor deze levering had ook de Surinaamse Produktie- handel belangstelling. Een van de belanghebbenden in dit bedrijf is de heer Lachmon, de Hindoestaanse Part in de Staten van Suriname. Een dag voor de inschrijving verzond mi nister Schriemisier. lid van dezelfde partij, een telegram naar de Ne derlandse ambassade in Venezue la waarin medewerking werd ge vraagd dat de koopman zo spoedig mogelijk naar Suriname zou worden teruggezonden in verband met een onderzoek tegen hem in een straf zaak verband houdende met rijst- transacties. De ambassade zond het verzoek door naar de Venezolaanse instantie die met de levering van de padi was belast. Hierdoor zou hem de le vering van de 10.000 ton padi niet zijn gegund, terwijl de opdracht tot levering zou zijn gegeven aan de Surinaamse Produktenhandel. In zijn vonnis komt het hof tot de slotsom, dat andere motieven dan het belang van het strafrechtelijke onderzoek naar vermeende oneerlijke mededeling hebben geleid tot het verzenden van het telegram door de minister. Uit bus gevallen en overleden De 56-jarige mevrouw J. M. Sam sonVisser uit Den Haag is gisteren uit een rijdende H.T.M.-bus gevallen en op slag gedood. De vrouw, die als laatste bij de Advertentie geweekt en/of gemengd met vruchtesap, fruit of groente. „Gasparone" T elevisie-operette met ondertitels De K.R.O.-televisie zendt zaterdag avond de operette „Gasparone" uit. Het bijzondere aan deze operette- vijlde in een serie van twaalf Duits- Oostenrijkse televisie operette-pro- dukties is, dat zij van Neder landse ondertitels wordt voorzien. Voorheen was het technisch niet mo gelijk het beeldbandbeeld, waarop de operette is geregistreerd, te combi neren met een ondertitel: een beeld uit de studio. De K.R.O. is van me ning, dat het feit, dat een operette met Nederlandse ondertitel door iedereen gevolgd kan worden, zwaar der weegt dan het nadeel, dat hier door het beeld wordt aangetast. De aandacht zal niet door een doorlo pende titeling worden afgeleid van het beeld en vooral van zang en mu ziek. De ondertitels zijn uitsluitend bedoeld als een steuntje voor dege nen, die de Duitse taal niet of nau welijks verstaan. De dialogen worden min of meer weergegeven. De gezon gen teksten summier. Alleen voor zo ver het dienstig is voor volgen van de handeling. Ip tegenstelling tot de voorgaan de operettes, waarvan Kurt Wilhelm d? artistieke supervisie en/of de re gie had, wordt „Gasparone" geregis seerd door Hans Hollmann. Na „Gas parone" zal de KJt.O. nog zeven ope rettes uit deze serie Duits-Oosten rijkse produkties op het scherm bren gen. Dinsdag 30 oktober: der Fidele Bauer van Leo Fall. De overige ope rettes, o.a. Die Kaiserin, Schwarzwald Madel, Eine Nacht in Venedig en Der Liebe Augustin worden alle in de loop van 1963 uitgezonden. Van de produktiekosten (een half miljoen per produktie) betaalt de KH.O. een .LIL. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel: lichte muz. 18.30 Radlo- Volks-Unlversitelt: Afrika en WfJ, door Pater P. Pubben. 19.00 Operafragmen ten. 20.00 Nws. 20.05 Discolarla. 21.05 Mijmeringen ln een oud stadje. 21,15 Promenade-ork., met koor en zang- solisten: operamuz. 21.55 Moderne ka- mermuz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Klass. ork.muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18 00 V. d. jeugd. 18.20 Gram. 18.30 Fllmmuz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.15 Koorzang: klass. liederen. 20.45 Radlo-Fllharm. ork.: moderne muz. 21.30 Zangrecital. 21.45 Orgelspel: klass. en moderne muz. 22.20 Europese zwemkampioenschap- pen te Leipzig. 22.25 Boekbespr. 22.40 Operetteklanken. 23.20 Klass. kamer- muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.00 Eurovisie: Europese zweniikampioenschappen te Leipzig. 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd Politieke Partijen: P.S.P. 20.30 The big nolse. film van Laurel en Hardy. 21.40-23.00 Familiepapieren, filmkomedie. VOOR WOENSDAG 22 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken (Om 7 30 Van de voor pagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8 18 Lichte gram. 8 55 Kook- praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Moderne ork.muz. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Messianisme en Christen dom, lezing. VARA: 10.20 Metropole- ork., koor en solisten. 11.00 Klassieke muz. 12.00 Dansork. en zangsollsten. 12 30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Piano duo: lichte muz. 12.55 Europese zwem- kampioenschappen te Leipzig. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Klass. kamermuz. 14.45 Saxofoonkwartet. 15.00 Meer dan één, lezing 15.10 V. d. jeugd. 16.30 Ham mondorgelspel en zangsoliste. 17.00 Tips voor vakantie en snipperdagen. 17.50 Regeringsuitz.Ned. Nleuw-Gui- nea, door drs. C. S. I. J. Lagerberg. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act 18.30 Fllmmuz 19.00 V. d. kind 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Voor de jeugd, VARA: 20.00 Nws. 20.05 Prome- nade-ork. en solist: amus.muz. 20.35 De man van Thermopylae, hoorspel. 22.10 Lichte gram. 22.20 Sport halver wege. 22.30 Nws 22.40 Lichte gram. 22.50 Pianorecital: moderne muz. 23.15 Jazzmagazlne. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Lichte gram. 7,50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Vrolijke ochtendklanken. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Meisjeskoor met orgel. 11.10 Dido and Aeneas, opera. 12.05 City Theater- ork.. met zang en orgel. 12 30 Meded. t.b.v. land- en tulnb 12.33 Meisjes koor en lnstrum. kwintet. 12.53 Gram. halte Melis Stokelaan Moerweg was ^ejn gedeelte, 5 prodcent, dus een lserlrarr va n f Of» OOfi ingestapt, bleef bij de geopende deur naast de chauffeur staan. In de bocht die de bus maakte om de Moerweg in te draaien, verloor zij haar evenwicht en viel uit de bus. Zij overleed ter plaatse. bedrag van f. 20.000.-. De leiders van de Britse vak bonden zullen trachten een ge zamenlijk standpunt te bereiken tegenover de kwestie van Enge- lands toetreden tot de Europese Economische Gemeenschap. Op de agenda van het jaarlijkse congres van vakverenigingen, dat dit jaar op 3 september in Blackpool be gint en vijf dagen zal duren, staan de voorstellen van tien machtige vakbonden die gezamenlijk ongeveer 1.4 miljoen werknemers vertegenwoor digen. Hun uiteenlopende standpun ten zullen het voornaamste punt van bespreking vormen op de conferen tie, die wordt bijgewoond door de afgevaardigden van 184 vakbonden met een totaal aantal leden van ruim acht miljoen. De zestigduizend man sterke bond van administratiepersoneel, die be- Erhartl: „mark is niet in gevaar" De Westduitse minister van Eco nomische Zaken, prof. dr. Ludwig Erhard, heeft de Bondsrepubliek gis teren de verzekering gegeven dat de Duitse mark „niet in gevaar" is. In een open brief aan het blad „Bild Zeitung" zegt hij, dat de mark nog steeds behoort tot 's werelds hardste valuta's. „Onze mark is op het ogenblik goed, stabiel geld ondanks aanzien lijke prijsstijgingen en zal een harde valuta blijven", aldus minister Erhard. „Het is waar dat onze invoer sneller toeneemt dan onze uitvoer. De exportoverschotten worden klei ner. Maar we zullen in de wereld geen vrienden maken als wij eenzij dig verdienen aan andere landen en die landen niet de kans geven in ons land oen afzetgebied te vinden voor hun produkten", aldus prof. Er- hard. weert dat het Britse lidmaatschap van de E.E.G. de „progressieve krachten" in Europa zal versterken, is de enige bond die zich volledig achter Engelands toetreding stelt. En zelfs in zijn voorstel is de aandui ding „op passende voorwaarden" op genomen. Vijf andere bonden met samen 182.000 leden laten uit hun voorstel len blijken tegen de toetreding te zijn en twee vakbonden met samen ruim een miljoen lgden geven uit drukking aan voorzichtigheid en te rughoudendheid ten aanzien van de onderhandelingen. Slechts twee vak bonden met samen 23.500 leden heb ben zich niet willen binden, maar willen besprekingen voeren over de industriële gevolgen van het lid maatschap van de gemeenschappe lijke markt, Volgens de agenda maken de tien voorstellen dat de gemeenschappelij ke markt op één na het meest be sproken onderwerp van de conferen tie wordt, na een aantal voorstellen die kritiek inhouden- op de loonpoli tiek van de conservatieve regering. Op het vorige congres is in be ginsel goedkeuring gehecht aan het besluit onderhandelingen aan te kno pen. De vakverenigingen wilden zich echter niet vastleggen voordat de on derhandelingen opheldering gegeven zouden hebben over de voorwaarden van Engelands toetreding tot de E.E.G. Columbië70 doden In het gebied van Florencia, on geveer 400 km ten zuiden van de Co- lumbiaanse hoofdstad Bogota, zijn tot dusver de lijken van ongeveer zeventig slachtoffers van de overstro mingen gevonden. Naar verluidt wor den nog 150 personen vermist. Degenen die de zware overstromin gen hebben overleefd, worden nu be dreigd door besmettelijke ziekten. BINNENLAND Zaterdagavond is van de openlucht expositie „kleinplastiek", die tot en met gisteren in Madurodam t.g.v. het 10-jarlg bestaan van dit Haagse minia tuurstadje is gehouden, een bronzen beeldje. „Het Frans pastoortje", van de beeldhouwster mevrouw J. de Wit- van Riemsdijk gestolen. De waarde van het beeldje is f 250. Bij een landbouwer aan de Groenewoudsedijk in Utrecht zijn gistermiddag wortelen van het land ge stolen. Deze wortelen waren dezer da gen bespoten met het giftige middel paratheon. De politie heeft de bewo ners van de omgeving van de Groene woudsedijk gewaarschuwd voor gevol gen van consumeren van deze worte len. Op het goederstation van het emplacement Rotterdam rechter Maas oever is gisteravond de 55-Jarlge loodsarbelder van Van Gend en Loos J. Bakker uit Rotterdam verongelukt. Hij gleed tussen een ijzeren laadperron en ee: aantal goederenwagens, waar bij hij met zijn hoofd op het perron viel. De politie van de gemeente Hon tenlsse heeft gisteren ten oosten van Perkpolderhaven aldaar, het stoffelijk overschot van de 28-Jarige mevrouw G. Weesepoel-Rosmeulen uit het water gehaald. De vrouw moet rond half negen te water zijn geraakt. Zij was veertien dagen geleden in het huwelijk getreden. BUITENLAND Voor de tweede maal in twee maanden staan uitgebreide gebieden in het oosten van India onder water. In Assam zijn zes districten door de Brahmapoetra en haar zijrivieren over stroomd en In Bihar zijn 3.000 wo ningen weggespoeld. Duizenden men sen zijn in tenten ondergebracht. Tot dusver zijn zes personen om het leven gekomen De twee bioscopen te Nicosia op Cyprus, die volgens anonieme dreige menten zouden worden opgeblazen bij de vertoning van de film „Exodus", hebben gisteravond desondanks deze film over de geboorte van de staat Israël gedraald. De president van Cy prus, aartsbisschop Makarios, had de eigenaar van de bioscopen doen weten dat deze de film moest vertonen. De politie stond bij de bioscopen op wacht. De Moskouse televisie heeft gis teren een volledige documentaire uit gezonden over de ruimtevluchten van Nlkolajew en PopowltsJ In de Zuldafrlkaanse stad Dur ban zijn gisteren vier negers ter dood veroordeeld op beschuldiging van moord op een blanke vrouw. Nabij Lissabon zijn gisteren bij een botsing tussen een Jeep en een vrachtauto zeven mensen om het le- I ven gekomen. Negenendertig Afrikaanse en Azia- Joego-Slavië hebben, tezamen met Joega-Slavië, verzocht om opneming van de Zuidafrikaanse rassenpolitiek op de agenda der komende Algemene Vergadering der Verenigde Naties. In een toelichting op het verzoek wordt gezegd, dat de Zuidafrikaanse rege ring haar afscheidingspolitiek voortzet „met steeds grotere meedogenloosheid en met voorbijgaan aan de wereld opinie en de verschillende door di Verenigde Staten aangenomen resolu ties". Schout-bij-nacht Thomas Moorer is benoemd tot commandant van de Amerikaanse zevende vloot in het Verre Oosten, als opvolger van vice-admlraal A. Schoech. India heeft in mei, Juni en Juli 25 Chinezen uitgewezen wegens deel neming aan ondermijnende activiteit. Jager „Rotterdam" gaat nu niet naar Nieuw-Guinea De jager „Rotterdam" zal in ver band met de overeenkomst met In donesië zijn reis naar Nederlands Nieuw-Guinea, die op 24 juli begon, niet voortzetten. Het schip is reeds op weg naar Nederland, de thuisreis gaat eveneens via het Panamakanaal. In het kader van de herdenking van de onafhankelijkheid van Trini dad zal de „Rotterdam" op verzoek van de regering van dit land van 1 tot 5 september een niet-officieel bezoek brengen aan Port of Spain. Op 18 september wordt de „Rotter dam" in Den Helder terug verwacht. Advertentie V/er middelen in één tablet werken krachtiger xonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buitje 20 tabletten f 0.80 Handige iiripvtrpikking 40 tabletten f 1.60 Vesrdehoe flacon 100 lablattan f 3.60 Den Burcht: Verwarmlngs- en huls- houdshow firma A. Zwart. 10 uur v.m.10 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. WOENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst: Volle Evang. Zending, 7.45 uur nm. Den Burcht: Verwarmlngs- en huis- houdshow firma A. Zwart. 10 uur v.m.10 uur n.m. Avondstilte. 7.30 uur Pieterskerk, n.m. Zoeterwoudseweg 3: Buitengewone aandeelhoudersvergadering N.V. Leld- sche Wolspinnerij. 11 uur v.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Pieterskerk: Orgelconcert Adrlaan Blankensteln. 8.15 uur n.m. Prediker. 8 uur naan. Spreker ds. J. A. Smink. Doopsgez. Kerk; Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Hotel Central: Aandeelhoudersver gadering N.V. Nationaal Veem- en Planjerdlensten. 11 uur voorm. Schuttersveld: Circus Boltlni. 8.15 uur n.m. ZATERDAG Den Burcht (Ingang Burgsteeg): Inschrijving voor haring en witte brood op 3 oktober 6 tot 10 uur nm. Doopsgez. kerk. Adventkerk: Bijbel studie. 10 tot 11 uur vm„ prediking de heer H. Diepraam 11 tot 12 u. vm. Rest. Van der Heijden: Afscheids receptie M. H. Noteboom (W. B. V. Ons Doel), 3 tot 5 uur nm. Er bestaan plannen om ln de kuurstad Baden bij Wenen een groot modern reuma-centrum op te rich ten. Dit zal door de uitvoerende or ganen van de sociale verzekering te gen een kosten van meer dan twintig miljoen gulden in de buurt van ge neeskrachtige zwavelbronnen gebouwd worden. Er zullen ln totaal vierhon derd bedden voor patiënten ter be schikking komen. Voorts komen er inrichtingen voor orthopaedie, keel-, neus- en orenbehandeling en tand heelkundig. Uiterlijk volgend Jaar wordt met de bouw van het centrum begonnen. Ex-fabrikant dood door vergiftiging O an onze Venlose correspondent) Een door dr. Zeldenrust, anatoom- I patholoog van het Gerechtelijk La- boratorium in Den Haag, verrichte sectie op het stoffelijk overschot van de 38-jarige ongehuwde ex-fabrikant H. Verkauteren uit Asten in de Peel heeft uitgewezen, dat vergiftiging de doodsoorzaak moet zijn. Toen zondag jl bekend werd, dat de heer Verkau teren plotseling was overleden, deden allerlei geruchten de ronde. Aan deze geruchten werd nog voedsel gegeven, teen alles wat met het plotselinge overlijden te maken had door een waas van geheimzinnigheid werd om geven. De groepscommandant van de Rijkspolitie te Asten deelde ons gis teravond mee. dat de oorzaak nu wel vaststaat, doch dat er verder niets bekend is. Stationsplein: (Halte bus 42): Ex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Nieuw Leeuwenhorst, 1.42 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen: 3.15 en 6.30 uur nam; openbare lezingen 2 en 5 uur nam. Schuttersveld: Circus Boltlni: en 8.15 uur nm. 2.30. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nm. Carlllonbespellng, Stadhuisplein: tot 9 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur: 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rllksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN. Casino: „De negende cirkel". 18 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45. 7 en 9.15 uur „Chaplin's festival". A.l. Dag. 2.30 uur. l'rianon: „Cartouche". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. LI do: „El Cld". 14 Jr. Dag. 2.30 en 7.30 uur. Luxor: „Houten koppen". A.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Drie ls teveel". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur „Dik Trom en het circus". A.l. Dag. 10.30. Rex: „Geronlmo, de laatste der Apa chen". 14 Jr. Dag. "2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Gevaarlijke verhoudingen". 18 Jr. Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zat. 7 en 9.15 uur „De brave soldaat Schwejk". Zond. 6.45 en 9.15 uur; ma. en di. 8 uur „Ka mers te huur". 18 Jr. Wo. en do. 8 uur „De trots en de hartstocht". 18 Jr. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur „Annie get your gun". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Van zaterdag tot en met vrijdag zijn voor spoedeisende gevallen geopend: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. BI.) geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), hel op dokterstelefoon 22222. of act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens en zangsolist. 13.40 Klass. en moderne muz. 15.15 Vrije tijd - wel besteed! 15.30 Radio Tlvoll ork. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Jazzmuz. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuz. NCRV: 18.00 Tienjarig bestaan Fe deratie Molukse vrouwenverenigingen. 18.30 Het Spektrum. lezingen. 18.45 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Leger des Hellsmuz. 19.30 Radio krant 19.50 Lichte gram. 20.20 Ham mondorgelklanken. 20.30 Operettemuz. 21.00 In memoriam Pascal (1662-1962), lezing. 21.15 Metropole ork.: Nederl. composities. 21.35 Kanttekeningen. 21.45 Twee piano's: moderne muziek. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Wiener Festwochen 1962: Requiem. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPIATENPftOGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) Charleston (Mack), Orkest Werner Muller; Black bottom (Henderson), ld.; There's a small hotel (Rodgers), id.; Somebody loves me (Gershwin), Id.; Cuban love song (Stothart), Orkest Edmundo Ros; Toku (Lecuona). id.; Brazil (Barroso), Id.; Luna do Brasll (Rias), id.; Exactly like you (McHugh), Orkest Werner Müller; Lady be good (Gershwin), id.; Sweet Sue just you (Young), id.; Some of these days (Brooks), id.; Ballad of Davy Crockett (Bruns), Orkest Ray Martin; All or nothing at all (Lawrence). Orkest Nel son Riddle: Hallo, wenn du das GlUck slehst (Nlessen)Karin Kirchner, Rolf Slmson; Sonnenschein (Luboff), Ca- terlna Valente. Silvio Francesco; Little brown jug, Orkest Jan Garber; Die rote Rose (Jager), Die Helmatsanger; Llebe kommt und Llebe geht (Gilky- son), Caterlna Valente; It's only a paper moon (Arlen), Orkest Jan Gar ber; Mandolinen und Mondschein Welsz)Bobby Franco, die Serenaders; Torremolinos (Claros), ld.; Pampa lln- da (Sarbek), Orkest Oswaldo Bercas; Duelo criollo (Rezzano), Id.; Bimbom- bey (David), Jimmie Rodgers; The continental (Conrad). Orkest Les Brown; Bv the light of the silvery moon (Madden), Jimmy Bowen; The varsity drag (de Sylva), Orkest Pe* Wee Hunt; Strawberry fair (Sharpies), The Beverley Sisters; La Paloma (Yra- dier). Orkest Billy Vaughn; Coquette (Kahn), Fats Domino: Smilln' through tPenn), Orkest Hugo Wlnterhalter; After you've gone (Creamer), Molly Big Dave; Into each life some rain must Bee; Let's bop (Cavanaugh), Orkest fall (Roberts), The Inkspots; Freddie Freeloader (Davis), The Miles Davis Group; Little Susie (Bryant), The Ray Bryant Trio; What Is there to say (Harburg), The Gerry Mulligan Quar tet; Blue trombone part 2 (Johnson), The Jay Jay Johnson Quartet; Side winder "(Johnson), Nat Adderley, The Jay Jay Johnson Sextet; 'Round mid night "(Hanighen). Lionel Hampton; Man we're beat (Wolf), Kenny Bur- rell. The Tommy Wolf Quartet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00-17.00 en 17.45-18.00 Eurovisie: Europese zwemkampioen- schappen te Leipzig. NCRV: 17 00 V. d. kind. NTS: 17.30 Internationaal Jeugdjournaal. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Televlzier. 20.30 Sportpanorama, 21.10 Bal ln Bolsward: Internationaal folkloristisch dansfestlval. 21.35 Zingen van de zee en Vliegen vangen, TV-humoreske. 22.15-22 40 Mijn zuster Eileen, film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 ni. 12,15 Cricket. 12.30 Opening van de Radio-Show. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Radlokron. 14.00 Franse operettemuz. 15.00 Hoorspel. 15.30 Cricket. 16.00 Vespers. 16.45 Le zing. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. reg. progr. 19.00 Twintig vragen. 19.30 Ork., tenor en hoorn: kamermviz. 20.45 Gevar. muz. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Gevar. progr. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.35 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1590 en 247 lil. 12.00 Tentoonstelllngsagenda. 12.31 j Gevar. progr. 13.30 Nws. 13.35 Cricket- ultsl. 13.45 V. d. kind. 14.00 Boekbe spreking. 14.15 Lichte muz. 15.30 Ra ces. 15.50 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.35 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gram. 18.00 Tentoonstellings agenda. 18.33 Sportber. en raceuitsl. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sportber. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Theaterkron. 21.31 Lichte ork.muziek. 22.30 Nws., sportber. en act. 22.41 Gevar. muziek. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Muz. voor blaasinstrumenten. 13.00 Nws. 13.15 Moderne operettemuz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muziek. 19.00 Nws. 19.30 Progr. over Claude Debussy. 20.30 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.30 Kamermuz. 23.15 Jazzmuz. 23.30 Lichte muziek. 24 00 Nws. 0.20 Dansmuz. 0.30 Lichte muz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.10 Lichte ork.muz. 14.15 Interna tionale solisten. 15.05 Ork.conc. 18.30 Gram. 20.33 Kamermuz. 22.03 Rus sische conc.muz. 22.45 Gram. 23.10 en 23.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. ka mermuziek. 14.00 Lichte gram. 15.00 Blazerskwintet: moderne muz. 15.30 Lichte gram. 16.00 Beursber. 16.06 Lichte gram. 16.30 Jeugd en muziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Klass. symf. muz. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.40 Lichte gram 20.00 l'Itallana ln Algerl, ko mische opera 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22.40 Volksmuz. 22.55 Nws. 484 in.: 11.55 Gram. 12.28 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14.03 Idem. 15.03 Juke-Box v. d. teen agers. 16.08 Lichte gram. 17.00 Nws. 18.30 Modern Jazz 1962: 19.00 Lichte gram. 19.30 Nws. 20.00 Die verkaufte Braut, opera. 22.00 Wereldnws. 22.15 Gevar. muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) fi Sc Amsterdam licht bew. Den Helder zwaar bew Ypenburg zwaar bew Vlisslngen half bew. Eelde regen De Bilt zwaar bew Twente geh bew Eindhoven zwaar bew Z.-Limburg zwaar bew Helsinki onbewolkt Stockholm licht bew Oslo zwaar bew Kopenhagei zwaar bew Aberdeen half bew. Londen licht bew Brussel zwaar bew Luxemburg half bew. Parijs half bew Bordeaux licht bew Grenoble Nice Berlijn Frankfort MO ichen Zürich Genève Locarfio WeneD Innsbruck Athene Rome Macclo Madrid Mallorc„ Lissabon zwaar bew onbewolkt mist geh bew. zwaar bew regenbul zwaar bew zwaar bew licht bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt hal' bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt •o 0 x'S g3 k a Ë'Sr CN w w 4 9 24 22 6 5 zw 5 24 10 zzw 7 23 2 zw 3 22 3 wzw 2 23 4 zzw 4 23 2 wzw 3 24 8 zw 4 25 5 n 2 19 0 w.stil 21 0 w.stll 21 0 zo 7 20 0 wzw 1 17 4 wzw 4 23 0.4 w 3 24 14 w 4 0 w 4 29 0.3 wnw 2 23 2 nw 8 32 0 n 3 26 0 zzo 2 18 0 w.stll 25 2 z 2 23 0 w.stll 26 8 zzw 2 30 0 w.stll 28 0 w.stll 22 0 wzw 1 26 0 ono 3 35 0 w.stil 33 0 ono 1 27 0 w.stil 37 0 w.stil 31 0 n 7 30 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2