Flora's kleurenpracht in Katwijk (aan Zee) „Kleur en Fleur"1 in Alphen aan den Rijn Bloemencorso's in de RIJNSTREEK en in de KUSTSTREEK Acht jongelui stelen veertig bromfietsen Veel bekijks Uitslagen LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 beschikbaar gesteld door „Hollandia- Tricotage"; le pr. Garage Thomas, 109 p.; manufacturenzaak P. Houwe- ling, 109 p.; 2e pr. Autorijschool Oudshoorn, 103 p.; 2e pr. Luxe auto verhuur G. Vos, 101 p.; 3e pr. 2 maal Garage Boot, 88 en 85 p.; 3e pr. „Auto West", P. Bezemer, 88 p.; 3e pr.; Juwelier P. G. Tuyn, 87 p.; 4e pr. Rijschool „Rijnland" (Ouds hoorn), '83 p.; 4e pr. Baay n.v., 82 p.; 4e pr. fa. Bervo, garage en autohan del, 81 p. 4e pr. autoverhuur Bode, 77 p. Praalwagens: le pr. „Alphen- Oost", 112 p.; le pr. „Hollandia" Tri cotage-industrie, 109 p.; le pr. „Al phen-Zuid", 109 p.; 2e pr. Speeltuin vereniging „Vreugde-oord", 91 p.; 2e pr. Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en Plantkunde, 88 p.; 2e pr. Martha Stichting, 86 p.; 3e pr. „Behoudt Zwammerdam", 84 p.; 3e pr. „Al phen-West", 80 p.; 3e pr. „Opgeruimd staat netjes", 80 p. Voorts werd een aantal ere-prijzen (een door de heer Deurloo geteken de oorkonde) uitgereikt, alsmede een aantal herinneringsmedailles, o.a. aan De Alphense Ruiters en de mu ziekverenigingen. Jongen verongelukt voor ogen van vader De zesjarige Harold van de Vijver uit Hoek bij Terneuzen is zaterdag bij een ongeval om het leven geko men. Zijn vader reed op de tractor, waaraan twee wagens met stro wa ren vastgekoppeld. De jongen was on danks een verbod van zijn vader op de trekstang tussen de eerste en de tweede aanhangwagen gekropen. Toen hij eraf wilde springen, bleef hij met een been achter de stang haken en kwam te vallen juist voor een wiel van de aanhangwagen. Hij kreeg het wiel over het lichaam en moet op slag gedood zijn geweest. .Marjan Jansen was op de [raaie praalwagen van Alphen-Oost het stralende middelpunt. (Foto Leidsch Dagblad) Hagenaar bij liet vissen verdronken De 20-jarige chauffeur J. E. de Man uit Den Haag, die gistermorgen aan het Westfries Kanaal te Nieuwe Niedorp (N.-H.) zat te vissen, werd daarbij plotseling onwel en viel voor over in het water. Zijn patroon, die tien meter verderop zat te vissen, hoorde een plons, maar dacht dat de heer De Man zijn klapstoel in het water liad gegooid. Toen hij echter twee laarzen boven het water uit zag steken, sprong hij te water. Hij slaagde er wel in de drenkeling op het droge te brengen, doch de levens geesten van de heer De Man bleken reeds te zijn geweken. Editli Piaf weer uit ziekenhuis De Franse zangeres Edith Piaf heeft zondag, steunend op de arm van haar Griekse vriend Theo Sarapo, het ziekenhuis van Notre Dame de Compassion in Besangon verlaten waarin ze vrijdagavond was opgeno men. „Ik ben erg gelukkig", zei de zan geres. „er is erg goed voor me ge zorgd". Edith Piaf zei dat ze zeker voor nemens was haar tournee door de provincie voort te zetten. toegejuicht door een duizendkoppige menigte. Een schik dat ze er in hadden! Vuurwerk Het bloemencorso viel ook 's avonds te bewonderen, Het ging om half negen op de Parklaan voor een tocht door Katwijk aan Zee en het bood mede dank zij de verlichting een sprookjesachtige aanblik. De dag werd besloten met. een groot vuurwerk op het strand ter hoogte van de Oude Kerk. Op de boulevard stond weer een dichte mensenmenigte om het vuurwerk, dat om kwart over tien werd ontstoken, te bewonderen. Het duurde heel lang voordat de rust in Katwijk was weergekeerd. De wagen van de schone slaap ster. die zoveel bewondering oogstte. (Foto LD, J. v. Duijn, Katw. a/Z.) ,,Het moet nog mooier zijn dan het Rijnsburgse bloemencorso", zei een Katwijkse zakenman ons zaterdagmorgen door de telefoon. Hij doelde daarbij duidelijk op het corso van Kat wijk, dat 's middags om half drie op het veiling terrein aan de Sandtlaan van start zou gaan. Hij heeft naar onze (bescheiden) mening geen gelijk gehad. Het bloemencorso van Katwijk was beslist niet mooier dan dat van Rijnsburg. Het was anders. Het was gezelliger, het was gemoedelijker, het was plaatselijker en het was zakelijker. Het was georganiseerd door de Vereniging tot bevordering van het vreemde lingenverkeer in samenwerking met de midden stand. Vandaar al die reclame. Hoe het ook zij, het was in ieder geval een bloemrijke reclame. Met veel geur en kleur. Boerenbruiloft: een leuk stel opeen leuke pony wagen. (Foto L.D./J. v. Duyn, Katw. a/Z.) De Amsterdamse politie heeft in het afgelopen weekeinde acht jonge lui uit noord, in de leeftijd van 16 tot en met 19 jaar gearresteerd, onder verdenking van het stelen van naar schatting 30 tot 40 bromfietsen. Enkele van de jongens hebben hun aandeel in de diefstallen toegegeven. Zij zijn bekenden van de politie. Een van hen is reeds een keer veroor deeld. De reeks arrestaties begon za terdagochtend, toen een agent één der knapen aanhield, die in het bezit was van een anderhalf jaar gele den in Purmerend gestolen brom fiets. De knapen, die nu eens metdie dan weer met een ander op stap gin gen, namen de bromfietsen weg, re den er mee zetten ze ergens aan de kant van de weg neer. Ook zijn er bromfietsen in het water gegooid en aan andere Jongelui verkocht. Ook dit zevende Katwijkse bloe mencorso reed onder het motto Flora's kleurenpracht aan zee" over de boulevard. Het trok veel bekijks. Enthousiaste Katwijkers en nieuwsgierige badgasten dromden bij het naderen van de met anjers, chrysanten, gladiolen en rozen ver sierde wagens samen om toch voor almaar niets van het klank- en kleurrijke schouwspel er liepen enkele muziekkorpsen mee te missen. Het weer zette aan dit bloe- menfeest alle luister bij: de zon scheen en de lucht was stralend blauw. Geen wonder dus al die stralende gezichten langs de kant van de weg en in de corso-stoet. In deze stoet waren behalve een aantal grote praalwagens veel perso nen- en bedrijfsauto's opgenomen, de een al kleuriger dan de andere. Er waren werkelijk juweeltjes van bloem - sierkunst bij, hoewel in sommmige gevallen de combinaties van natuur- Kerkelijk Leven NED. HEKV. KERK Beroepen te Dalfsen A. Bakker te Kollumerzwaag te Arnemuiden J. A. de Waard te Meliskerke. GEREF. KERKEN Beroepen te Monnikendam H. J. Dle- kema, kand. te Amsterdam Bedankt voor Hoogeveen (vac. H. D. Borgers) G. W. H. Peddemors te Heer- de. lijke pracht en motorische kracht, al thans wat kleur betreft, wat al te fel scheen. Maar nogmaals, als geheel maakte het corso een feestelijke in druk, feestelijker dan in de voor gaande twee jaren. Sprookje In de groep praalwagens kreeg die waarop in witte tule geklede meisjes het sprookje van de schone slaapster uitbeeldden de ere-prijs. Terecht heeft de jury de wagens werden eerder op de dag in het veilingge bouw Flora beoordeeld deze wagen als de origineelste van het corso be schouwd. „Beeldig", riepen de vrou wen, die de stoet voorbij zagen ko men. „Fantastisch", mompelden de mannen. En de kinderen? Die vonden het alleen maar „mooi". Sport De voetbalvereniging „Quick Boys" kwam met haar praalwagen eveneens goed voor de dag Een groep voet ballertjes had er trapsgewijze op plaats genomen en vestigde er de aandacht op, dat „internationaal contact door sport tot stand komt". Een grappig geheel! Ook een praal wagen van de sportvereniging Kat wijk aan den Rijn reed de route uit, voorafgegaan door een groep keurig marcherende gymnasten. De VVV in Katwijk bracht met haar praalwagen tot uitdrukking, dat het oude vissers dorp tevens muziekbadplaats is. De wagen van het Leidsch Dagblad viel op door een grote hoeveelheid witte anjers. Twee praalwagens hadden er al heel wat kilometers opzitten: ze re den namelijk ook mee in het Rijns burgse bloemencorso, dat op 4 augus tus door Leiden trok. ..Quick Boys" op de praal wagen van hun voetbalvereni- 9in9- Kleur en Fleur" de bloemenoptocht die zaterdag in het kader van de Alphense zomer'-evenementen werd gehouden is een succes gebleken. Er reden versierde personenwagens, bestelauto's, praalwagens en een scooter in mee en er liepen verschillende groepen en verenigingen mee. De ene wagen was mooier dan de andere, de een suggestiever van uitbeelding dan de andere, het geheel echter zeer aantrekkelijk. Aan ..Kleur en Fleur de geur van de bloemen inbegrepen, paarden, vele muziekkorpsen, gezelli ge melodiën, waardoor de uurlange optocht nog extra aantrekke lijk was geworden. Aan dit alles verleende de strakschijnende zon een bijzonder betoverende glans. Mede hierdoor was de belang stelling langs de straten talrijker dan ooit. (Foto L.D./J."v. Duyn, Katw. a/Z.) Bruiloft De ponyclub Katwijk had een boe renbruiloft op touw gezet. En met succes, want iedereen vond het grap pig. Heel parmantig zaten in de Bie- dermeyerkostuumpjes gestoken jon gens en meisjes op de ponywagentjes, De jury kende de volgende prijzen toe aan de corso-deel nemers Groep praalwagens ere-prijs en origineelste wagen, van het corso N.V. Melkinrich ting en Zuivelfabriek ,X>e Hoop" te Katwijk aan den Rijn; le prijs N.V. Leidsch Dagblad te Leiden; le prijs Goemaat's manufactu ren handel te Katwijk aan Zee; le prijs Garage van der Meij, Rijnsburg; 2e prijs Voetbalver. „Quick Boys", Katwijk aan Zee; 2e prijs Sportvereniging Katwijk aan den Rijn en 3e prijs WV Katwjjk. Groep bedrijfsauto's: le prijs Schoenhandel v/h Kr. Haasnoot, Katwijk aan Zee; le prijs Pepsi Cola, Den Haag; 2e prijs firma Noordermeer te Katwijk aan den Rijn; 2e prijs fa. M. Guijt, Kat wijk aan Zee; 3e prijs Houth. „Zuid" (te Katwijk aan Zee; 4e prijs J. T. Remmerswaal en N. van Maren. Groep luxewagens met recla me: ere-prijs en mooiste wagen van het corso Assurantiekantoor H. Beek en Zn. te Wassenaar; le prijs fa. P Zuijderduijn. Kat wijk aan Zee; le kledingmaga zijn fa. Poot en Zn., Katwijk aan Zee: 2e prijs Schildersbedrijf C. A. Kruijt, Katwijk aan Zee; 2e prijs foto D. Kruijt, Katwijk aan Zee; 3e prijs Garage van dei- Plas, Katwijk aan Zee; 3e prijs Garage Modem". Katwijk aan Zee; 4e prijs Automobielbedrijf van der Velde, Wassenaar; 4e prijs Aussurantiekantoor D. J. C. Verhaar, Rijnsburg; 5e prijs fa. H. Planje, Katwijk aan Zee. Luxewagens zonder reclame Aannemersbedrijf G. van Duijn, Katwijk aan Zee. Pony wagentjes: ere-prijs Adèle van der Plas; le prijs Aat den Heijer; le prijs Kees van dei- Boon; 2e prijs Kees Haasnoot; 3e prijs Martin Zuijderduijn; 4e prijs Krijna Pronk. Bewondering De heer Chr. A. v. d. Mark, die dit evenement dit jaar voor de laatste maal als voorzitter heeft geleid, sprak de deelnemers tijdens een ge zellige bijeenkomst in hotel „Cen traal" toe. Met veel voldoening herinnerde de heer v. d. Mark aan de algemene indruk, die de jury onder woorden bracht en die in sterke mate schetst datgene waarheen het comité met Kleur en Fleur heen wil. namelijk naar een cultureel verantwoorde op tocht. De deskundigen, die deze kwa lificatie aan de optocht verleenden, zijn alle deskundigen in de bloemen wereld en in het samenstellen van een bloemencorso, nl. de heren De Haan. Van Someren, v. d. Heuvel, Jungerius en Noord van Rijnsburg. Wethouder A. J. Dekker woonde als loco-burgemeester, in gezelschap van zijn echtgenote, de slotbijeen komst bij. Hij vertolkte de tevreden heid van het gemeentebestuur over het succesvol verloop van dit evene ment. dat met veel moeilijkheden omringd was en dat de gemeente niet meer kan missen. „Kleur en Fleur" hoort in de rij van activitei ten in onze gemeente, aldus spreker. De heer Dekker, die de optocht nabij het raadhuis^ gadesloeg vond het een aardige gedachte om in de versierde auto's ook enkele ouden van da-gen mee te laten genieten. Dank Nadat de heer Dekker de prijzen had uitgereikt, daarbij 'tot elk der prijswinnaars een persoonlijk woord je richtend, richtte de heer v.d. Mark hartelijke dankwoorden tot een uit gebreide groep medewerkers van hoog tot laag, in het bijzonder tot de „Alphense Ruiters" die traditie getrouw de optocht openden, de mu ziekkorpsen „Crescendo" met tam boercorps, drumband „Con Brio", de muziekvereniging „Arti et Religioni", alle te Alphen aan den Rijn, de muziekvereniging „Door Samenwer king Sterk" te Aarlanderveen, de muziekvereniging „Wilhelmina" te Zwammerdam en de muziekvereni ging „Kunst na arbeid" te Koude kerk aan den Rijn, alsmede het po litiekorps voor de regeling van de verkeersorde. De heer v.d. Mark stak een pluim op de hoed van het comitélid de heer T. J. E. de Groot, de penning meester, voor diens bijzondere ac tiviteit, met name met betrekking tot de verbreding van de basis van „Kleur en Fleur" en het initiatief daartoe. Een uitstekend inititatief, waar van de heer v.d. Mark melding maakte, was, dat de bloemen ver deeld worden onder de onderschei den bejaarden tehuizen en het cen trum van chronische zieken. Een an der goed werk dus tot besluit! Afscheid De heer J. S. Deurloo, een van de comitéleden, richtte zich tot slot van de bijeenkomst tot de heer Van der Mark van wie men afscheid nam als voorzitter. De heer v.d. Mark is de spil in de uitgebreidste betekenis van het v/oord, waar alles bij „Kleur en Fleur" om draait. Hij is een man van groot formaat, zei de heer Deur loo, die voorts verklaarde, dat de optocht aan hem zijn bestaan en zijn huidige glans, kleur en fleur te danken heeft. Uitslagen De prijzen werden als volgt toege kend en uitgereikt: le pr.: „Scooter" var. rijschool „Rijnland", fa. Ouds hoorn. Groepen: le pr. Gymnastiek vereniging DOS. 74 p.; 2e pr., WSV „Op Goede Voet", 68 p. Bestelwagen: le pr. Winkelcentrum Van Nesstraat, 103 p. Luxe wagens: le pr renault- dealer Baay n.v. 123 p. (wisselbeker, Het Zwammerdamse Actie comité zag in 't Alphense Corso wel een middel om reclame te maken voor zijn pogingen tot zelfbehoud. Vandaar de deel name met een enorme grote wagenwaarop een koe geplaatst was met een veehouder in actie. (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 8