Maris verslaat Okker in boeiende eindstrijd Tilburgse Lia Hinten sterk op 80 m horden MAPLE LEAF# K A U 1 W G Nationale tenniskampioenschappen Laatste opgave de moeilijkste Kring-selectie in Stolwijk Ongekende toestanden in Edinburgh Tennisploeg tegen België QUICKSILVER S KAMPIOEÏ NEDERLANDSE PAARDEN Jonge Wolven' schoten raak Mexico won LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 (Van onze tennismedewerker) Willem Maris Is inderdaad kampioen van Nederland ge worden, maar de Delftse student heeft heel wat keren mismoedig het hoofd moeten schudden eer hij opgelucht met de kampioens beker in de hand voor de pers fotografen kon passeren. Direct al in de eerste spelen van het de volle vijf sets vergende duel met de verrassing van de Nationale 1962, de Haarlemmer Tom Okker, bleek al dat de laatste opgave voor Willem Maris de moeilijkste zou worden. Duide lijk ook had Maris hinder van de steun die Tom Okker van het sterk meelevende publiek kreeg. Zijn serveren, in zijn voorgaande partijen meermalen af, was nu zeer matig. Het aantal dubbele fouten was dan ook niet op de vingers van één hand te tellen. Tom Okker daaren tegen sloeg keiharde eerste services en was het de volley op de return van Maris telkens weer dodelijk. Nog een wapen had de jeugdige Haarlemmer voor de finale extra-scherp geslepen, de dropshot. Prachtige punten scoor de hij daarmee, verrassend als hij die dropshot lanceerde, midden in een rallie. Een vleug van onweerstaan baar paseren van Maris, topspins uit de forehand en backhand hoek die de driest aanvallende Tom Okkers kans loos lieten, gaf hem de eerste set. 6—4. Los Maar toen iedereen verwachtte dat Maris, moreel gesterkt door deze set winst, naar een duidelijke zege zou gaan, kwam Tom Okker los. Van 20 voor Maris werd het met onhaalbare dropshots en af en toe werkelijk bril jant volleren vooral op de stopvol ley toonde Okker zich een meester als Okker heb ik echter zolang ik hier in Nederland als oefenmeester werk, nog niet onder m'n hoede gehad. Hij kan een grotere hoogte bereiken dan welke Top-speler uit de naoorlogs jaren bereiken kon, van Swol in cluis", aldus de bondsoefenmeester Joop de Mos. „Nou Tom" zei de nationale kam pioen Maris, „volgend jaar jij: Als je van 31 nu 41 had gemaakt, dan had ik het, geloof ik, opgegeven". Tom Okker zat het allemaal nog te verwerken. Het was ook wat, de titel binnen bereik en dan nog verliezen. Hij kon echter toch één titel ver overen, n.l. die van het G.D. Met Trudy Groenman gaf hij in de finale van dit nummer Fredy Marinkelle en Jan Hajer in twee snelle, droge sets, 62, 62 geen schijn van kans. Hajer faalde op zijn returns en Fredy Marinkelle wisselde sterke momenten af met zeer matige. Kranige tegenstand De titel in het D.E. kwam bjj de no. 1 geplaatste speelster, de Austra lische mevr. de JongDuldig. Gezegd dient echter te worden dat mevr. Baars-Wienese kranige tegenstand heeft geboden, hetgeen uit de cijfers waarmee mevr. de JongDuldig ze gevierde wel blijkt. Die waren 62, 79, 64! Vergeleken bjj het vorige jaar toen mevr. Baars in 3 sets won van mej. van Rjjn, was deze finale D.E. het aanzien van begin tot eind volkomen waard. Niet in het minst door het netspel dat mevr. de JongDuldig op kri tieke momenten vaak durfde inzet ten. Even was er een incidentje toen mevr. BaarsWienese zich na verlies van de eerste set van de baan ver wijderde zonder boe of ba. Herhaalde en dringende verzoeken van de ar biter om „onmiddeiyk" terug te ko- Tom Okker (links) feliciteert Wim Maris, zeer vermoeid, met het behalen van het Nederlands kampioenschap. men, werden, leek het, genegeerd. Mevr. BaarsWienese bleek achter een geldig excuus te hebben voor haar plotseling vertrek. De sluiting van het tennisbroekje dat zij droeg, had het namelijk begeven, en dus moest dit kledingstuk snel worden verwisseld voor een overigens char manter tennisrokje met blauwe bies. Mevr. Baars zette in de tweede set op de dropshots van mevr. de Jong Duldig een tegen-dropshot in op de onregelmatige forehand van laatst genoemde. Tot 5.1 liep ze uit, om toen door de gedurfde net-aanval wat volleert mevr. de JongDuldig uitstekend van de Nederlands- Australische door de knieën te gaan Zij kwam zowaar 56 achter. Vech tend voor elk punt en alles terug spelend maakte zij echter gelijk en greep na 77 met enkele onverwach te scherpe forehand de tweede set In de derde set was mevr. de Jong— Duldig, eerst 42 en toen 44. met de netaanval de speelster die risico durfde nemen en daardoor de zege binnenhaalde, 64. Leidse atleten in landenploegen (Van onze atletiekmedewerker) Dit weekeinde heeft de Nationale Technische Commissie van de KNAU de ploegopstellingen bekendgemaakt van een aantal landenontmoetingen, welke de eerstkomende weken zullen plaatsvinden. Een zestal atleten, behorende tot de Afdeling Leiden werd in deze lan denploegen gekozen, te weten Gerda Kraan. Ria de Winter en Arie Brug man van de „Bataven", Gerd Meel- ker en René v. d. Water van „Hol land" en Piet Beelen van de „Spar taan" uit Lisse. Gerda Kraan werd opgesteld voor de dameslanden-ontmoeting Neder landFrankrijk op 2 september a.s. te Vlissingen, Ria de Winter maakt deel uit van de B-ploeg tegen België, welke wedstrijd op 9 september te Huisingen wordt gehouden. Beide da mes komen uit op de 800 meter. Piet Beelen en Arie Brugman vor men het duo op de 3000 meter in de wedstrijd BelgiëNederland junioren op 1 september as. te Luik. Op de zelfde datum vindt in Den Haag de scholieremontmoeting tegen België plaats en hiervoor werden aangewe zen Gerd Meelker op kogelstoten en René v. d. Water op verspringen. Neus voorbij Op 2 september komt de herenploeg uit tegen Frankrijk B. Daar Rooden- burg op die datum een vriendschap pelijke wedstrijd in het Leidse Hout speelt, heeft de afdeling Leiden van de organisatie moeten afzien. De wed strijd werd nu toegewezen aan de vereniging MOC '17 te Bergen op Zoom. De Kring Gouwe-Rijnstreek orga niseerde zaterdagmiddag in het nieuwe zwembad in Stolwijk de eerste van een tweetal selectiewedstrijden voor afvaardiging naar de Jeugd- zwemkampioenschappen van Zuid- Holland. Zaterdagmiddag a.s. wordt in Nieuwkoop de tweede selectie ver- zwommen waar dan de Leidse zwem verenigingen aan deel zullen nemen. De uitslagen van Stolwijk waren: 100 meter schoolslag meisjes: 1. P. van der Veer (GZC) 1.38.4; 2. D. Hey (Gouwe) 1.38.5; 3. W. Goedhart (AZC) 1.40.-. Idem jongens: 1. L. van Willigen (GZC) 1.25.2; 2. C. Stigter (GZC) 127.4; 3. J. de Wit (SZPC) 1.34.2. 100 meter rugslag meisjes: 1. W. Goedhart (AZC) 1.39.8. Idem jon gens: 1. A. de Langen (BZC) 1.41.7; 2. W. Kleinbeuker (BZC) 1.42.6. 100 meter vrije slag meisjes: 1. A. Kooren Hard geveeh» Het waren Jan Hajer en Evert Schneider die in een hard gevecht Piet van Eysden en Willem Maris de titel in het H.D. ontnamen. Piet van Eysden speelde zeer wisselvallig. Zijn service-returns waren herhaaldelijk een prooi van de aan het net snel reagerende Jan Hajer en Evert Schneider. Het werd 62. 61, 26, 36 en 64 voor het laatstgenoemde duo. Jan Klaassens, die na een auto ongeluk maanden in een zieken huis heeft gelegen; was gisteren weer van de partij bij Feijenoord Liefst dertigduizend toeschou wers waren naar de vriend schappelijke wedstrijd Feijen- oord-^Excelsior komen kijken. Feijenoord won met 41. Swift-Combinatie In een wedstrijd voor adspiranten te St.-Willebrord over een al'stand van 30 km eindigde het Swiftlid Pe ter de Jong op de vierde plaats. Win naar werd Den Boos uit Zuidland. In een wedstrijd te Haarlem (100 km) bezette H. Schouten en Bart Zoet resp. de tweede en derde plaats. Nol Kloosterman werd zesde en P. v. d. Berg veertiende. (AZC) 1.23.3; 2. R. Anker (GZC) 1.27.6. Idem jongens: 1. L. van Wil ligen (GZC) 1.12.9; 2. J. van der Berg (BZC) 1.13.6; 3. W. Verhagen (AZC) 1.16.4. 4 x 50 meter wisselslag pers. jongens: 1. L. van Willigen (GZC) 3.10.6; 2. W. Verhagen (AZC) 3.21.2. EVA DE JONG 4—2 voor Okker. Vertwijfeld vocht Marig terug. Via 4—3 en 5—3 maakte hij met o.a. enkele scherpe backhands 54, 55 en 6—5. Service en aan sluitend de volley gaven Okker 6—6 en tegen een weer onzekere Marls voluit de netaanval inzettend nivel leerde de tengere Haarlemmer in grootse stijl de setstand. 86. Met 6—1 volgde de derde set. Uit gespeeld werd Maris met de dropshot. Bij 5—1 gaf hij de set prijs. De rust bleek vooral Okker geen goed te heb- gen gedaan. Slow-starter die hij is moest hij Maris met dezelfde cijfers de vierde set laten, 61. In de laat ste set was hij echter weer helemaal in zijn ritme. Op 3—1 kwam Okker en Willem Maris leek al kansloos. Even sloop toen de nochalance in het spel van de jonge Haarlemmer. Hij miste een backhand-return op de toch heus niet zo moeilijke tweede service van Maris en deze, gerouti neerd wedstrijd-speler, voelde de kans. Laatste reserves Hij zette zijn laatste reserves in. De backhand-volley gaf hem 3^2, een dubieuze beslissing van de arbiter op de tweede service van Okker bij 15—40 op diens service 3—3 en op love handhaafde hij zich tegen een zichtbaar teleurgestelde Okker op zijn eigen service, 43. En toen kwam een climax. Tom Okker wilde zich niet gewonnen geven en Maris vocht was hij kon om de lokkende kampioenskroon vast te houden. Van weerszijden sterk serveren en vol leren. Op 5—5 kreeg Maris 3 x game punt tegen. Hij redde zich 2 x met de, vreemd genoeg, in eens werkende service, 1 x mislukte een riskante dropshot van Okker, 6—5 voor Maris Forehand en backhand-returns op de servicev an de Haarlemmer gaven 030, 0—40 toen deze een gemak kelijke bal in het net deed belanden. Eén matchpunt veegde Okker weg met een knallende smash, maar zijn forehand sloeg enkele centimeters over de achterlijn toen hijdriest weer, het net zocht en Marls had zijn tweede titel in het HE.! Een uitste kende finale, waarin de „downs' van beide spelers gaarne voor de „ups door ons worden vergeten. Tennispotentieel „Qua tennispotentieel sla in Ok ker nog hoger aan dan Maris, aan wie talent toch evenmin kan worden pnl^er'. Zo'n veelzijdige jonge speler Wanneer er ooit een Nederlandse atletiekploeg met een groep verheugde atleten uit het strijdperk is getreden, was dat zaterdag het geval tijdens de High- land Games in Edinburgh, waar onze landgenoten met het kleinst mogelijke verschil (7574) van een Schotse selectieploeg verloor. Want ondanks een grote achterstand in de beginfase, die voor Nederlandse begrippen onder ongekende toestanden plaats vond, kwamen de oranjebroeken aan het einde van de strijd zo sterk terug, dat alles wat maar Schots was op de tribunes het hart vasthield. Zwaarddansers en boomstam-werpers Ongekende toestanden, ja, want wat er op het middenterrein van het Murrayfield Rugby Ground in Edin burgh, zaterdag te zien was zal men in ons land voor onmogelijk houden. De Nederlandse en Schotse atleten kwamen niet alleen tegen elkaar uit, vaak was het zo, dat een veld van meer dan tien lopers aan de startlijn stond en terwijl deze op de bijzonder zware, 320 me ter lange grasmat, rondcirkelden als kosmonauten in de ruimte, dansten de zwaarddansers, worstelden er zwaargebouwde mannen en probeer de in kilt geklede atleten een 25 kg. zwaar gewicht, een boomstam of een smidshamer weg te werpen. Dit alles onder de tonen van de militaire bands van een Sikhregiment of een Schots pijperkorps en men heeft enigszins een beeld van de kleurrijke pracht waarin de ruit de hoofd toon voerde en de sfeer waarin oeroude en moderne sporten elkaar raakten. Voor de ruim 20.000 toe schouwers was het een jaorlijks te rugkerend feest, dat in de avonduren werd afgerond met een overweldi gende taptoe. Hoogtepunten Wat de Nederlanders betreft kun nen zij over het algemeen terugzien op een bijzonder goede wedstrijd en vooral de verrichtingen van Tilburg se Lia Hinten op de 80 meter horden in 11,1 secslechts 0.1 sec. boven het record va. Fanny Blankers-Koen en de magnifieke, intelligente race van Henk Snepvangers op de mijl, waren hoogtepunten, die bij het Schotse pu bliek veel waardering ondervonden Allerminst te vergeten de briljante dubbele zege op de 100 yards van Jaap Noordenbos en Hans Smit. van Tilly van der Zwaard en Geesje Soesbeek op de 200 yards en van Nel Zv ier en Paula van der Wegen bij het hoog springen. Voor Ray van Asten werd de 880 gat van een meter of vijf, maar zjjn lopen was in vergelijk met de Ne derlandse kampioenschappen van een week geleden een stuk beter. Welis waar kon hij bij het luiden van de bel voor de laatste ronde de sterke Schot John Wenk en Kees Koppe laar even niet volgen en viel er een gat van een mete rof vijf, maar zijn aanzet op 1500 meter voor de finish was sterk en kon hjj zo snel door gaan dat hij Koppelaar op de finish lijn klopte. John Wenk, die tweemaal moest demareren om Koppelaar af te schudden, bleek te sterk. Uitslagen Dames: 100 yards: 1. mej. Watt (S) 11,2; 2. Tilly van der Zwaard (N) 11,3; 3. mej. Brown (S) 11,4; 4. Lenie Boele (N) 11,4. 220 yards: 1. Tilly van der Zwaard 25,2; 2. Ceesje Soesbeek (N) 26,2; 3. mej. Carchichael (S) 26,5; 4. mej. Tyndall (S) 26,6. 80 m. horden: 1. Lia Hinten (N) 11,1; 2. Toos Mutter (N) 11,6; 3. mej. Bain (S) 11,7; 4. mej. Mccullogh (S) 11,8. Hoogspringen: 1. Nel Zwier (N) 1.625; 2. Paula v. d. Wegen (N) 1.525; 3. mej. Caltwell (S) 1.525; 4. mej. Patrick (S) 1.47. 4 x 100 yards estafette: 1. Neder land 48.1; 2. Schotland 49.2. Heren: 100 yards: 1. Noordenbos (N) 9,9; 2. H. Smit (N) 10,0; 3. Murdoch (S) 10,3; 4. Gibbons (S) 10.4. 220 yards: 1. Hildrey (S) 21,8; 2. Noordenbos (N) 21,8; 3. H. Smit (N) 22,0; 4. Mcdonald (S) 22.3. 120 yards horden: 1. Belleh (S) 14.5; 2. Kamerbeek (N) 14.9; 3. Ne- derhand (N) 15.0; 4. Mclaghlan (S) 15.1, 440 yards: 1. Campbell (S) 49,2; 2. Elgren (S) 49,5; 3. Dekkers (N) 51.3; 4 Konings (N) 51.4. 880 yards: 1. John Wenk (S) 1.53.0; 2. Van Asten (N) 1.55.3; 3. Koppe laar (N) 1.55.7; 4. G. Wenk (S) 1.56,3. 1 mijl: 1. Snepvangers (N) 4.10,1; 2. Mclatchie (S) 4.10,2; 3. Mckay (S) 4.19,8; 4. Jansen (N) 4.38,5. 2 mijl: 1. Linaker (S) 8.59.1; 2. Raylor (S) 9.07,6; 3. Delnoye (N) 9.10,8; 4. Cuje (N) z.t. Hoogspringen: 1. Fairbrothers (S) 1.93; 2. Jones (S) 1.83; 3. Van Kleeff (N) 1.78; 4. Knol (N) 1.78. 4 x 100 yards estafette: dead heat tussen Nederland en Schotland, bei den in 42.9. De Nederlandse tennisploeg, welke op zaterdag en zondag a.s. op de Metsbanen te Scheveningen tegen België aantreedt, is als volgt samen gesteld: heren enkelspel: 1. Willem Maris, 2. Tom Okker, 3. Evert Schneider, 4. Pietv an Eysden, 5. Jan Hajer, 6. Peter Scholtz, 7. Hans Biesheuvel, 8. Eddy Knol: dames enkelspel: 1. mevr. Eva de Jong, 2. mevr. Jetty Baars, 3. mevr. Jenny Ridderhof, 4. Trudy Groen man; heren dubbelspel: 1. Hajer/Schnei- der, 2. Maris/Van Eysden, 3. Okker/ Van Gelder, 3. Scholtz/Kuypers; dames dubbelspel: 1. mevrouw De Jong/Anja Lepoutre, 2. mevr. Rid derhof/Madeleine Weurtman; gemend dubbelspel: 1. mevr. De Jong/Maris, 2. mevr. Ridderhof/Van Eysden, 3. Trudy Groenman/Okker. 4. Madeleine Weurtman en een nader aan te wijzen partner. Onze tennismedewerker tekent hierbij aan: „Wat Henk Nijeboer, de Leidse PAARDESPORT Ruitersuccessen tegen de Belgen De tijdens het internationale con cours hippique in het Westbroek- park in Den Haag gehouden landenwedstryd NederlandBelgië springen is zowel bij de senioren als de junioren in een Nederlandse over winning geëindigd. Bij de senioren kwamen onze landgenoten in de twee manches, waarbij de vier beste prestaties van de zes leden van el ke ploeg voor de klassering telden, uit op totaal 4 strafpunten tegen de Belgen 20. Bij de junioren de ploe gen bestonden hier uit vijf leden en van elke ploeg telden in beide man ches de beste drie prestaties had Nederland 0 strafpunten en België 8. Winnaar van het individuele klas sement bij de senioren was de Ne derlander Ben Arts met Hella, die twee foutloze parcoursen reed ip de totaaltijd van 205 sec. Bij de juni oren werd de eerste plaats in het persoonlijke klassement bezet door de Nederlander Hans Vollaard met Anouschka, die eveneens tweemaal foutloos rond ging en totaal 173.2 sec deed noteren. SCHAKEN Meestertoernooi te Amsterdam Het internationale meestertoernooi te Amsterdam is zaterdag voortgezet met de partijen voor de vijfde ronde. De resultaten waren: Rellstab (W- Dld.)Donner (Ned.) 01; Kieninger (W.-Dld.)Dunkelblum (Big.) V-iLangeweg (Ned.)v. d. Berg (Ned.) 01; Henneberke (Ned.) Tan (Indi.) afg.; Kool (Ned.)Har- toch (Ned.) V2—V2Heidenfeld <Z.- Afr.)Czerniak (Isr.) 01. Voorts werden een aantal afgebroken par tijen zonder meer gewonnen gegeven. De uitslagen hiervan werden: eerste ronde: RellstabHartoch 10, twee de ronde: HartochKieninger 01, derde ronde: KieningerTan 1—0. De stand luidt nu als volgt: 1/2. v. d. Berg en Donner .beiden 31'- pt., 3. Kieninger 3 pt. en 1 afg. partij, 4 Czerniak 2% pt. en 2 afg. partijen, 5. Dunkelblum 2Vi pt., 6. Tan 2 pt. en 1 afg. partij, 7. Rellstab 2 pt.. 8. Heidenfeld IV2 pt.; 2 afg. partijen, 9. Langeweg IV* pt., 10. Kool 1 pt. en 1 afg. partij, 11. Henneberke V* pt. en 4 afg. partijen en 12. Hartoch Va pt. en 1 afg. partij. WIELRENNEN Ron tie van Alphei] Vijftien ronden voor het einde va de Ronde van Alphen voor nieuw* lingen (50 km) viel de beslissing, c weglopers J. Berg en W. Bos hadde toen een ronde genomen op het p* loton. In de eindsprint moest Bos het ta gen Berg afleggen. Het is een leuke, vaak harde strjj geweest, hard, omdat de wind, die renners op de Van Foreestlaan p( tegen kregen, voor velen een te zwt re tegenstander was. Halverwege c koers had de helft van de zestig deel nemers er de brui al aan gegeven. Bijzonder veel pech had de Alph* naar Piet van Engelen, die tijdens koers tweemaal van fiets moest vei wisselen en in de eindsprint van h* peloton zijn zadel brak, wat het een goede positie kostte. De kampioen van Nederland, U Paul uit Den Haag, die voor de aan vang door het bestuur van Swift (d> Leidse vereniging had de organisatl in handen), gehuldigd werd, brach het niet verder dan de zevend plaats. Uitslag: 1. J. Berg (Halfweg), 2. Bos (Zevenhoven), 3. J. Roet (Hall weg), 4. J. de Jong (Halfweg), 5. \i Moens (Badhoevedorp). 6. J. RU mensma (Sloten), 7. W. Paul (De Haag), 8. J. Blankenburg (Alpheni De leidersprijs was voor Berg. Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) Zes paarden kwamen aan de start voor het kampioenschap Nederland] paarden. Visuil S viel direct na de start in galop en voordat deze gezet wa had Typhoon met een snelle sprint de kop genomen. Wagenaar jr. ws echter met Quicksilver S goed op zijn hoede en volgde de leider als ee schaduw; William Z lag op de derde plaats met de schimmel Tabor in zij voetspoor. Halverwege de laatste ronde ging Quicksilver S ten aanval passeerde Typhoon, die geheel terugviel. Tabor zette toen zjjn eindspurt it doch deze was niet scherp genoeg om Quicksilver te verontrusten, die nat een zekere 1.21.2 triomf ging. Upper Ten werd derde vóór Visuil S. In de 2900 meter koers kwam Hairos II (Geersen) weer eens aan de start. Hy móest niet minder dan 80 meter aan Washington geven en deze opgaaf bleek te zwaar voor de Franse import. Na uitschakeling van de leidende Xirene Hollandia, nam Washington de kop en zette er een dusdanig tempo in, dat de taak voor Hairos, die ten leste niet meer ge heel werd gevraagd, onmogelijk bleek. Washington triomfeerde in 1.24.- km.-tijd, terwijl Hairos als tweede 1.22.7 toonde. Vrolijke Frans werd derde. Buiten deze nummers won de jonge Wagenaar nog twee koersen. Hij nam met Abdullah Hanover de Pe- terhofprijs voor zijn rekening en in de slotdraverij ontwikkelde hij met Wilster S zoveel snelheid, dat de leidende Veratonka tegen zijn eind- aanval niet opgewassen bleek. In de eerste draverij was de ver richting van Adrie Norten zeer slecht en Atlas finishte als eerste voor A Reine Kinley, die niet veel .stoom" blijkt te hebben. De Vries won met Yankee Maid de Olga Plutoprijs, waarin Zefa in het rechte eind door een galoppade kansloos werd. De tweejarigenkoers was voor Jan v. Dooyeweerd met Boy Scotch, die Bravour S op foto klopte. Guus Knijnenburg nam met Zibello Hanover K de Kievit S-prijs voor zijn rekening, waarin de kop loper Zeno na meerdere galoppades werd uitgeschakeld. Piet Smit pikte ook nog een graantje mee door met Zola S in de Legalityprijs te triom feren, waarbij hij Y Dunst en Witty Hanover achter zich hield. De uitslagen lulden: Theo Messidorprljs: 1. Atlas (J. van Leeuwen (1.29.2); 2. A. Reine Kinley; kampioen, vreesde, is gebeurd. Hij is niet opgesteld voor Nederland-België. Zijn plaatsing in deze Nationale Ti telstrijd als no. 14, die hem dus bracht tegen Schneider, heeft hem z(jn interland gekost. Wel opgesteld werden Hans Biesheuvel en Knol, die beiden op de Districtskampioenschap pen in Den Haag door Nüeboer wer den geklopt, terwijl Hans Biesheuvel op de Open Leidse Kampioenschap pen ook achter Nijeboer bleef. Een vreemde gang van zaken! menen wij". Koersen Duindigt Theo Messidor 100 overwinningen (Van onze medewerker) Theo Messidor vierde zaterdag te Duindigt wel zijn grootste triomf. Niet alleen doordat hij de Franse import Marseille, die hij 20 meter moest geven en door wie Theo reeds driemaal was geklopt, nu achter zich liet, als wel door het feit dat de Messidor-zoon hiermee zijn 100ste zege boekte. Theo had een start om van te dromen: vlak voor het lint op volle snelheid en in de kortst mo gelijke tyd lag hij by Marseille, die 20 meter voor hem was vertrokken. De ruin ging door en met Marseille in zijn voetspoor trok hij op de lei dende Uranus af, aan wie Theo 60 meter had moeten geven. In het rechte eind fouteerde zijn stalgenoot Uranus en deze verspeelde zijn gun stige positie. Van Dooyeweerd deed nog met Marseille een vertrwijfelde poging, doch die baatte niet en in de prachtige 1.19.6 km.-tijd ging Theo Messidor naar zijn honderdste zege. Vlieger D werd een goede derde. Theo Messidor, die in zijn loopbaan 162 maal is gestart, werd 100 maal eerste, 29 keer tweede en eindigde 15 keer op de derde plaats. Een zeldzaam fraaie score! De uitslagen lulden: Trompetprijs (le afd.)1. Balda (E Freundt) (1.32.6); 2. Batonnlst K; 3. Bosvink S. Tot.: w. f2.60, pl. f 1.40, f 1.30, f 1.90, gek. f5.50, cov. f3.30. 2e afd.: 1. Barones Spencer K (A. C. Groenewegen) (1.33.1); 2. Baronet; 3. Balero Prise. Tot.: w. f3.90, pl. fl.30, f 1.30, f 1,20, gek. f8.60. cov. f3.40. Tromboneprljs1 .A. Reine Kinley (K. Witteveen) 2.59.6, 1.29.8, 2. Ange- line B; 3. Asilverno. Tot.: w. f 1.80, pl. fl.30. f 1.50, gek. f3.40, cov. f3.-. Saxofoonprijs: 1. Yberflöte (P. M. Smit) (1.24.1), 2. Y Bert D; 3. Vanity Hanover. Tot.: w. f2.80, pl. f 1.60, f2.20, gek. f8.50, cov. f3.60. Klarinetprijs: 1. Alex Norton (Th. H. Kooyman) (1.30.1); 2. Ascure; 3. Zoon van Ju Ju. Tot.: w. f5.70, pl. f2.70, f2.50, f3. gek. f5.60, cov. f5. Hoboprijs: 1. Zampa (G. v. d. Wal) (1.26.3); 2. Xandover; 3. Yolige Miss Tot.: w. f7.-, pl.'f2.50, f2.10, gek. f 10.50, cov. f2.60. Gitaarprijs: 1. Zegerus Th. Hollandia (W. G. Franssen) (1.25.2); 2. Zombro Pluto; 3 .Zilvervos. Tot.: w. f6.60, pl. f 1.80, fl.30, f 1.40, gek. f 10.50, cov. f 4 60. Vioolprijs: 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.19.6); 2. Marseille; 3. Vlieger D. Tot.: w. f2,20, pl. f 1.10, fl.10. f 1.40, gek. f4.60, cov. f3.50. Banjoprijs: 1. Zus van Spencer Gay (E. de Visser) (1.23.5); 2. Yonker Aster; 3. Zarollne G. Tot.: w. f5.40, pl. f 1.90, f 1.70, f 1.40, gek. f7.-, cov. f 4.60, Totalisator-omzet f 98.787.50. 3. Arisien. Tot.: w. f5.30, pi. f 1.8 f140, gek. f7.40, cov. f3.40. Peterhof prijs1. Abdullah Hanoti (J. Wagenaar Jr) (1.25.6); 2. Zizl's Jï weel; 3. Animo. Tot. w. f 8.40, pl. f 2.2] f 1.40, f 1.50, gek. f7.-. cov f5.10. Olga Plutoprijs: 1. Yankee Maid (B de Vries) (1.23.7); 2. Ypermoron; Zefa. Tot.: w. f2.-, pl. f 1.60, f31 gek. f 16.50, cov. f 8.50. Nelliegregorprijs: 1. Boy Scotch (J van Dooyeweerd) (1.32.8); 2. Bravo: S; 3. Bentoprlse. Tot.: w. f3.-, i f 1.50, f 1.50, f'2.10, geku f6.-, f 5.60. Kampioenschap Nederlandse paarden 1. Quicksilver S. (J. Wagenaar Jr (1.21.2); 2. Tabor; 3. Upper Ten. Tot w. f 1.60, pl. f 1.20, f 1.20. gek. f 1.9', cov. f 2.40. Mac Kinleyprijs: 1. Washington (J Wagenaar Jr) 1.242. Hairos II; l Vrolijke Frans. Tot.: w. f5.90, f 1,90, f2,-, gek. f8.40. cov. f6. Kievit S prijs: 1. Zibello Hanovn K (A. Th. Knijnenburg) (1.25.8); Zlngaro; 3. Zambonl. Tot.: w. f5.20 pl. f2.30. f2.10, f4.-, gek. f7.70, cot f4.60. Legalityprijs: 1. Zola S (P. M. Smlti (1.26.8); 2. Y Dunst; 3. Witty Hanover Tot.: w. f 1.60, pl. f 1.20, f 1.80. gel f4.10, cov. f3.90. Jugglerprijs: 1. Wilster S (J. Wage naar Jr) (1.22.6); 2. Veratonka: Wanda van Gonny. Tot.: w. f3.90, p! f2.40, f4.10, gek, f 16.30, cov. f7.70. Totalisator-omzet f 165.071,-. Voetbal in Engeland „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst". Wolverhampton Wanderes ging zaterdag het honderdste voet balseizoen van de Engelse league In met een wel zeer drastisch verjongd elftal. Zelfs sterren als Bill Slater en Peter Broadbent hadden hun plaats moeten afstaan, maar di jeugd bewees het vertrouwen waar dig te zjjn door het elftal van Man chester City, dat ook al een groot aantal nieuwe gezichten telde, volle dig te overspelen: 8—1. Ted Farmer, do aanvalsleider van het Engelse elf tal onder 23 jaar, was de grote man met vier doelpunten. In totaal scoor den de Wolves negenmaal, want hel enige tegenpunt van de City kwam tot stand doordat back George Sho wed in eigen doel schoot. De uitslagen in de eerste divisie luiden: Aston VillaWest Ham Uni ted 3—1, Burnley—Ever ton 1—3, Ful- hamLeicester City 2—1, Ipswich TownBlackburn Rovers 33, Ley- ton OrientArsenal 12, Liverpool- Blackpool 12, Manchester United- West Bromwich Albion 22, Notting ham ForestSheffield United 2- Sheffield WednesdayBolton Wan derers 11, Tottenham Hotspur- Birmingham City 30, Wolver hampton WanderersManchester City 8—1. TENNIS Het Mexicaanse Daviscupteam ze gevierde zondag met 4-1 over Zuid- Slavië in de finale van Amerikaanse zone van de Daviscup. Mexico ontmoet nu Zweden, dat de Europese zone won. HENGELSPORT De Gulden Voorn hield een wed strijd in de Ringvaart te Sassenheint De vangst viel tegen. Uitslag: 1. J. Azier 315 gr., 2. G. Bavelaar, 3. C. v. d. Zwan, 4. H. v. Alphen, 5. Joh. Azier, 6. A. J. v. d. Heyden, 7. G. Har- land, 8. M. P. Hoogkamer, 9. A. v- Tongeren, 10. F. Velthuizen. Totale vangst: 1.735 gram. De Fransman Jean Lucien Bonnet is zondag tijdens een race voor renwagens volgens de formule junior te Enna om het leven geko men. De Lotus van de Fransman raakte van de baan en vloog brand. Bonnet niet te verwarren met de bekende Franse coureur-con structeur van die naam was op slag dood. De Europese voetbal federatie, de UEFA, heeft geen goedkeuring verleend aan het voorstel van Spar ta (Rotterdam) en Lausanne, om de wedstrijden tussen beide clubs in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars op 3 en 10 oktober in respectievelijk Lausanne en Rotterdam te la ten spelen. Er zal dus over nieuwe data onderhandeld moeten worden-

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6